משתמטים

In כללי

 

התמונה הכי חזקה מהמשחק המביש בשבת מול היציעים הריקים בטדי היתה זו של אורי מלמיליאן, מסתובב לספסל אחרי השער השני, בהבעה של מי שלא מאמין שככה עושים לו. השחקנים האלה הם בושה, לא רק למועדון, לא רק למקצוע, בראש ובראשונה לעצמם.

מי שמתנהל בכזו אדישות, תוך שהוא יודע שאת המחיר על ההופעה הביזיונית שלו ישלם המאמן, הוא שפל. מי שנותן לאורי מלמיליאן, עזבו מה שהוא עשה עבור בית"ר, האיש שהוא, להתבזות בצורה שכזו, הוא נבזה.

יכול להיות שאורי מלמיליאן הוא לא מאמן מספיק טוב, אבל איך אפשר בכלל להעריך בצורה נורמאלית את יכולות האימון שלו כששחקנים בכלל לא באים לשחק? גם אם יבוא מוריניו ויעמיד אותם על המגרש במערך טקטי גאוני זה לא יוביל לכלום, אם הם לא יעשו את הפעולה הכי בסיסית ששחקן צריך לעשות על מגרש כדורגל- לרוץ.

אם יש טעות אחת מרכזית שאורי עושה בינתיים בבית"ר, זה שהוא מתמהמה עם מה שמזמן היה צריך לעשות – להעיף את כל ההרכב ליציע ולעלות לשחק עם הילדים. על הנחמדות שלו, האמון הבסיסי והכבוד שהוא רוכש לשחקנים שלו – שבתמורה יורקים לו בפרצוף – הוא משלם ביוקר.

הסיטואציה הנוכחית בבית"ר מזכירה לי סיטואציה מעונת 1988/89. אז אימן את בית"ר דרור קשטן. גם אז פתחה בית"ר את העונה בצורה גרועה (אם כי פתיחת העונה הנוכחית שוברת את כל השיאים), גם אז היה לה סגל שאולי לא התאים לאליפות, אבל בטח לא היה צריך להתבזות ולבזות את המועדון בצורה בה עשה.

אחרי עוד סדרה של הופעות מבכיות, שכללה הפסד להפועל טבריה ותבוסה 4:0 למכבי ת"א, לקשטן נמאס. לקראת המשחק הבא נגד בית"ר ת"א (שהייתה אז במקום הראשון ודרסה את הליגה בניצוחו של אלי בן-אמו) הוא העיף ליציע את כל ההרכב ועלה עם חבורה של ילדים שאף אחד לא הכיר בכלל (כן שותפו: אמיר כהן, אילן גור ויעקב פלד, שגם כבש שער בלתי נשכח באותו משחק).

זה השתלם, בית"ר ניצחה את המשחק, וחשוב מזה – השחקנים הפנימו את המסר, בשבועות הבאים חזרו לעצמם ובסיומה של אותה עונה הובילו את הקבוצה לזכייה בגביע (באותו גמר בלתי נשכח מול עופר מזרחי ומכבי חיפה).

אני מודה שטעיתי. כתבתי כאן רבות בשבח שחקני הבית. טענתי שאלה ילחמו עבור הסמל והמועדון. אבל הייתי נאיבי. הדור הנוכחי הוא מפונק, ערכים לא מספיקים בשביל לגרום לו להזיז ת'תחת.

דווקא שחקני רכש שהיו כאן בשנים האחרונות (יואב זיו, גל אלברמן – שאני שומע שאפילו כיום מתקשרים לשאול מה קורה) נראו הרבה יותר אכפתיים.

אז אני עדיין בעד שחקני בית, אבל רק בגלל הזהות. אין מה לצפות מהם שיגלו יותר אכפתיות משחקני רכש. אז שיישחק מי שיש לו כבוד עצמי וכבוד למקצוע. מי שיש לו טיפת יושר פנימי וכמו שהוא מצפה לקבל את המשכורת שלו בזמן ובמלואה כל חודש, כך יעלה כל שבוע על המגרש וייתן מאה אחוז מהיכולת שלו.

בימים שאורי מלמיליאן שיחק הדברים האלה היו ברורים מאליהם. כמו זה שנותנים כבוד למבוגר ממך ומשפילים את המבט כשאבא מדבר. אבל הדור הולך ופוחת, ומה שלא עובר דרך הראש צריך שיעבור דרך הרגליים. או בגרסה הרלוונטית – דרך הכיס.

אם אורי ילך עכשיו, זה יהיה פרס לכל אותם משתמטים ומסר מאוד בעייתי מבחינה ערכית לעשרות אלפי אוהדיה הצעירים של בית"ר ברחבי הארץ לגבי מידת האחריות של אדם למעשיו.

 *

לבלוג "גשם באלפסי"

18 Comments

יוני 8 בנובמבר 2010

אני מסכים איתך לגמרי. תמיד אומרים ש"צריך לזעזע", כלומר המאמן צריך ללכת הביתה. לא חושבים על האפשרות האחרת. וזה בהנחה שאורי הוא לא המאמן המושלם והרבה פחות מזה. זו בכלל לא הנקודה. אם בית"ר רוצה לבנות משהו טוב, הפעם (בלי הכסף הגדול) זה צריך לבוא מלמטה. לצערי מוסד שחקני הבית התעמעם. אצלנו, הפועל איוב פ"ת, שבמקרה זכתה לפגוש את בית"ר שלשום, שחקני בית חתמו במכבי פ"ת בלי למצמץ. עצוב. עדיף להביא שחקן עם מחויבות קיצונית, כמו קלינגר בשעתו, על שחקן בית שמסונוור.

הלינק שלך לפוסט על גביע 89 נהדר.

אבנר קריפטונייט 8 בנובמבר 2010

שחקנים חתומים על חוזה, במידה והם עפים מהקבוצה, האם המועדון צריך לשלם להם את מלוא השכר עד סוף העונה?

תומר חרוב 8 בנובמבר 2010

או שמשלם, או שמגיעים להסדר מסוים על חלק מהסכום או שמוצאים קבוצה שתשלם את השכר או חלק ממנו(בהנחה שהשחקן מסכים).

אבנר קריפטונייט 8 בנובמבר 2010

תודה.

אוהד בני יהודה 8 בנובמבר 2010

לבית"ר תמיד יש לי פינה חמה.אפילו קניתי את הספר-" אני אוהב אותך בית"ר".(מתי לבני-יהודה יעשו ספר כזה?)והלוואי ואורי יצליח עם הקבוצה,אבל כמו שאני רואה את זה,הקבוצה די חלשה.עם שחקני-בית בינוניים מינוס,כמו בן-שושן,אייבינדר,עזריאל וכן-גם ברוכיאן,יהיה מאוד קשה.לכן,הפיתרון של שחקני-בית הוא נכון,בתנאי שהם שווים משהו.זאת לא חוכמה לשלב שחקני-בית,רק משום שהם גדלו במועדון.

איציק אלפסי 8 בנובמבר 2010

אני מסכים ששחקני הבית שבנינו עליהם מתבררים כקצת פחות מוכשרים ממה שחשבנו (אם כי אייבנדר מראה ניצוצות ואולי ממנו עוד יתפתח משהו), אבל על זה אפשר לסלוח כל עוד הם לפחות היו מחפים על זה במחוייבות ועבודה קשה (ע"ע דירק קאוט בליברפול, אתמול ובכלל), ברגע שגם את זה לא רואים זה באמת שערורייה.
לא היתה לי בעייה עם עונת אמצע טבלה משעממת כל עוד הייתי מבין שזה מקסימום הפוטנציאל של הסגל הנוכחי (למרות שקרית-שמונה ועכו מתמקמים בינתיים בצמרת עם סגל פחות מוכשר), אבל כשהקבוצה לא מתקרבת אפילו למיצוי רף המינימום של הפוטנציאל שלה זה ממש מרגיז.

ד"ר א 8 בנובמבר 2010

איציק –
מוצאת חן בעיני הגישה שלך. הלוואי ועצותיך תאומצנה.

נעל קרועה 8 בנובמבר 2010

שם המשחק הוא סבלנות וגיבוי מלא לאורי,אם אורי חושב שחלק מהשחקנים בוגד בקבוצה אז שימכור אותם,בכל הסקרים באינטרנט,יש תמיכה של לפחות 60% באורי,אם קורנפיין יתן לו גיבוי ,גם האוהדים יתנו

יוסי מזרחי 8 בנובמבר 2010

נעל קרועה, הצחקתני.
מי יקנה אותם??

אלון זנדר 8 בנובמבר 2010

איציק, אתה יודע שאני תומך בגישה הזו, ושאני גם חושב כך מאז ומתמיד. חשיבות השחקנים קטנה ככל שהמאבק חריף יותר, כשמדובר בצורך להילחם על המגרש כדי להישרד, ממילא אין לכוכבים בעיני עצמם מקום. אלא מה?
זה לא יפתור את הבעייה. ההנחה, כאילו השחקנים 'יבינו' את הלקח, בדומה ל1989, היא מוםרכת. הם לא שואפים להבין כלום, הם כבר יודעים כמה הם טובים ולמה הם מסוגלים. כל דבר אחר שקורה הוא לא באשמתם. ולכן גם לא אכפת להם. גל אלברמן, שציינת לטובה, הוא אכן זן אחר. מי שחושב שהו עשה את שלו כשהגיע לבית,ר, עם השכר המתאים והמעמד והדיווחים בטורי הרכילות והכבוד בשוק ובמועדונים, לא מחפש להתקדם. הוא כבר הגיע אל המנוחה והנחלה – ומי שהגיע לשם, לא יוצא.

יוסי מזרחי 8 בנובמבר 2010

איציק ידידי, אני איתך בכל אות ופסיק בדברים שכתבת.
.
גם אחד כמוני שסוחב איתו כמה עשורים של אהבת הקבוצה לא זוכר ערימה כזו של אפסים. היו ימים קשים אפילו מאלה שאנו חווים היום, אבל אז ידענו, כחלק מה-DNA של מי שששיך לקבוצה, שלא מוכרים אותנו.
אבל הימים ההם של ג'אנו,חכם, מאיר כהן ואח"כ דדו עליו השלום,וגם אחרים במורד הדרך,לא יחזרו יותר,לא אצלנו ולא במקומות אחרים.
ערימת הבוגדים (המביא דברים בשם אומרם,מביא גאולה לעולם- חז"ל)הזו, שורשיה בעידן גאידמאק (התופעה,לא האיש). כאלה שהדרך מחדר ההלבשה למגרש היתה מרופדת בדולרים,ומישהו סיפר להם שהם כוכבים. אני לא בטוח שהם מבינים את המהות הביתר"ית. הם תוצרת קלוקלת של תקופה הזויה שאת מחירה משלמים היום ,גם על המגרש.
.
אורי: עם כל הביקורת עליו כמאמן, אסור ששערה משערות ראשו תיפגע. העימות עכשיו הוא על דמותנו בעתיד.
אני שמח שזו ההבנה בקרב מרבית האוהדים שאני מכיר,וגם קורנפיין עוד יקצור פירות בעתיד על התנהגות מקצועית ובוגרת.

אביאל 8 בנובמבר 2010

איציק – לצערי כל מה שאתה כותב במשך שנים, על שחקני בית ועל הרצון להיפרד מגאידמק, מהכסף ומהזרים, הוכח שלא נכון לטובת בית"ר, אני אישית רוצה שהקבוצה שלי תזכה בתארים ותיהיה חזקה, אם זה יהיה עם שחקני בית זה מעולה, אבל גם בלי זה בסדר.

אל תשכח שכל שחקני הבית האלה, היו שותפים לבית"ר חזקה ולזכיות, כמו גם לקבוצת הנוער שזכתה באליפויות (וגם דאבל אם אני לא טועה), מה יצא מכל זה ?! בקצב הזה יורדים ליגה ומאשימים את פרננדס בזה, המאמן לא הוכיח את עצמו ואם לא היו קוראים לו מלמיליאן הוא כבר מזמן היה בבית, כל תיאוריית שחקני הבית קרסה מול הפנים שלנו בבית"ר, אז זה מה שהרבה אנשים ביקשו, כי האליפויות שלקחנו לא היו מרגשות לטענתם, להם וגם קצת לך נשאר לאכול את הדייסה הזאת שהיא גרועה יותר מהכל, כי בקצב הזה נרד ליגה עם שחקני בית וזה באמת הכי גרוע.

ירון 9 בנובמבר 2010

איציק, ביתר של היום היא קבוצה רקובה. תביתר זה עידן טל ועידן טל זה ביתר. ואותו החוט שנמשך מקבוצת הדאבל של גאיימק מחבר את הקבוצה של היום. הרווחתם את זה ביושר. אבל עזוב, אתם ביתר, מקסימם תהיה עונה חרא. אולי שתיים שלוש. בסוף יבוא עוד איזה טמבל ויקנה לכם עוד אליפות או שתיים. ואז מאבקי תחתית ועוד מליונר ואליפות ותחתית וחוזר חלילה.
מה רע?

James Vahey 19 בינואר 2011

This blog seems to recieve a large ammount of visitors. How do you promote it? It offers a nice individual spin on things. I guess having something authentic or substantial to talk about is the most important factor.

hundeversicherung test 25 בינואר 2011

This is so going into my next blog post. You'll get a backlink ofc.

generatrice a sous sans telechargement 26 בינואר 2011

88556699 streetlife trock metrical dago supersonic crawlers lapicki bizs ascend

browsergame 26 בינואר 2011

I've just bumped on browsergames blog , have You seen it before? Bye!

Comments closed