עוד יום בהיסטוריה של האוורד ווב

הווארד ווב הרג את המשחק, אבל ליברפול צריכה להפסיק לחיות את העבר ולהתחיל סוף סוף לבנות את העתיד.

איך אומרים המאמנים?! אני לא אוהב לדבר על שופטים, אבל…

לא, ברצינות. טעויות שופטים זה חלק מהמשחק. מה גם שיש להם נטייה להתאזן לאורך זמן. לפעמים אפילו זמן קצר – את הפנדל ההזוי שנתן לברבאטוב איזן ווב שכבלע את המשרוקית אחרי עבריה ברורה ברחבה על אוואנס במחצית השנייה.

אבל ההרחקה של ג'רארד לא נופלת לקטגוריה של טעויות שיפוט. תאהבו את זה יותר או פחות, כדורגל הוא משחק שבו לשופטים יש שיקול דעת נרחב יותר מבכמעט כל משחק אחר. החלטות מהסוג של האדום לג'רארד הן החלטות של שיקול דעת.

אחרי גמר המונדיאל, בעקבותיו זכה לביקורות רבות, דווקא חשתי שנעשה חוסר צדק עם ווב. דעתי הייתה שהוא הפעיל את שיקול דעתו בצורה נבונה מאוד כשלא שלף כרטיסים צהובים ואדומים בסיטונות, כמו שיכל לעשות מבלי שאיש היה בא אליו בטענות, על-מנת להימנע ככל האפשר ממצב שבו המשחק מוכרע על-ידי החלטה שלו.

והיום הוא הרחיק את ג'רארד על תאקל בכדור 50/50 שספק אם היה שווה אפילו צהוב.

וחבל, כי עד הדקה הזו היה משחק שקול, אפילו עם יתרון קל לליברפול. אח"כ זה כבר לא היה כוחות.

***

אולי בגלל שלא גדלתי עליו, המינוי של קני דלגליש לא עורר אצלי רגשות יוצאי דופן מעבר לתחושת ההקלה המובנת עם עזיבתו של רוי הודג'סון. אני מניח שאם וכאשר סטיבן ג'רארד יתמנה למנג'ר ליברפול זה ירגיש עבורי אחרת לגמרי.

קני דלגליש זה העבר, עבר מפואר מאוד, אבל אותו עבר שליברפול צריכה להפסיק סוף כל סוף לחיות עליו.

יש יסוד סביר להניח שגם מבחינת הבעלים מדובר במינוי זמני. אני מבין שיש דיבורים להביא בקיץ את מרטין אונ'יל או אואן קוייל.

מה שליברפול צריכה עכשיו זה את המנג'ר האלמוני ובעל החזון שהיה ביל שאנקלי ב- 1959 או המנג'ר המבטיח וחסר הניסיון שהיה אלכס פרגוסון ב- 1986, שיגיע ויבנה אותה מחדש מאפס.

ושיביא איתו גם שופל.

יש הרבה עבודה באנפילד עם כל הזבל שהצטבר שם בעשור ומשהו שנות חורבן של המוקיון הצרפתי והמלצר הספרדי.

שביזות יום א'
התנצלות

29 Comments

מנחם לס 9 בינואר 2011

כתבתי על זה פוסט שלם.
אפשר להתפוצץ!
(כן, אפילו בארה"ב רואים כדורגל)

אסף THE KOP 9 בינואר 2011

ווב הוא שופט מחורבן.
ברברן-טוב הוא שקרן חסר כבוד.
ג'רארד גלש בטיפשות (הוא ידע מי שופט אותו).
גיגס – שחקן תענוג.

ועדיין – ממה שאני ראיתי, ליברפול לא מסוגלת לפתח משחק צירופים, והיא לא ברמה המתאימה.

נעל קרועה 9 בינואר 2011

1-לי משום מה זה נראה הרבה יותר מטעות שיפוט תמימה,אם נצא מנקודת ההנחה שהקוון הטעה את ווב בשער הראשון,בהרחקה כבר אין שום תירוצים,השופט היה במקום וראה את 2 השחקנים קופצים לכדור
השופט הזה הגיע עם אג"נדה,מכיוון שלהבקיע שער שופט לא יכול,אז נותנים פנדל חינם,ומרחיקים את השחקן הטוב ביותר של היריב
2-יוניטד נראתה מבולבלת וחסרת אונים מול ליברפול,לא לחינם פורוגסון מפעיל לחץ על השופטים כדי שבקול מקרה של ספק ישרקו עבור יוניטד

אף אחד 9 בינואר 2011

בתור אוהד יוניטד, אתה צודק. ראיתי רק את התקציר ועם הפואל על ברבאטוב אני מסכים איתך אבל עם האדום של גרראד ווב צדק. בכל מקרה לפי התקציר יוניטד שלטה במשחק לגמרי.
ד"א פפה ריאנה שוער מצוין, נתן הופעה אדירה.

באבא ימים 10 בינואר 2011

אם יש משהו ברור מהמינוי של דלגליש זה שמרטין אוניל לא בתוכניות של ההנהלה. אחרת היו מציעים כבר עכשיו את התפקיד. מינוי של דלגליש אומר אחת משתיים: או שבונים על דלגליש לטווח ארוך, או שהמאמן שההנהלה רוצה אינו פנוי כרגע. מרטין אוניל פנוי.

ואולי די כבר עם הסיפור הזה על פרגוסון שבנה את יונייטד מאפס? בשש משבע הנשים האחרונות שלםני מינוי פרגוסון יונייטד סיימה במקום הרביעי. בשנה השביעית היא סיימה במקום השלישי. לא ממש מאפס.

באבא ימים 10 בינואר 2011

הנשים=השנים (מה זה אומר עלי)

איציק אלפסי 10 בינואר 2011

באבא,
יש משהו בדבריך לגבי אוניל (לצערי, אני מחבב מאוד את האיש וחושב שיכול להתאים לנו).
הכוונה בכך שפרגוסון בנה את יונייטד מאפס היא שבקבוצה שבסופו של דבר בנה עליה את שושלת האליפויות הראשונה בתחילת/אמצע שנות התשעים לא היה אף שחקן מאלה שמצא באולד-טראפוד כשהגיע לשם ואת כולם הוא גידל/רכש כשהיו צעירים ואלמוניים למדי. בדיוק כמו שאנקלי בליברפול בתחילת/אמצע שנות השישים. חוץ מטורס, ג'רארד, אגר, ריינה ואולי קאוט, מאמן חדש שיגיע או לא לליברפול בקיץ צריך להחליף את כל הסגל.

matipool 12 בינואר 2011

צריך להשאיר גם את קראגר כשחקן סגל וכחונך ודוגמא לצעירים , את קלי כמגן ימני פותח או לפחות מחליף ( ויכול לשחק גם כבלם ) ואת ווילסון ושלבי שעדיין לא קיבלו את ההזדמנות שלהם ואמורים להיות שחקנים מבטיחים .

שחר 10 בינואר 2011

הפנדל הייה הצגה של ברבטוב,אבל גם אגר טעה במקום לעמוד במקום הוא ניסה לתקל בתוך הרחבה.
האדום הייה מוצדק,זה תיקול מאוד מסוכן,
לגבי ווב, הוא לא שופט גרוע,פשוט אין לו כלים הכרחיים כמו שופט רחבה,ומצלמות לסיוע,עם הרוגבי שזה משחק בריטי מאוד נעזר בצוות סיוע ומצלמות מדוע הפרמרליג לא מנהיגה אותם שיטות? למרות התנגדות של פיפא וופא.

יוסי מזרחי 10 בינואר 2011

בכינות זה סוג של מקצוע.
על הפנדל ניתן עוד להתווכח,אני אחרי צפיה של שלושים פעמים,לא גיבשתי דעה נחרצת.
.
על ההרחקה? קצת בושה אם לא הבנה מינימלית.
כאשר תיקול כזה מחסל קרירה של שחקן, (ע"ע רומן פץ) כולם מתלוננים ובוכים. הפעם,זה נגמר טוב ומשום מה, תיקול של שתי רגלים מושטות קדימה הוא 'סתם' תיקול.
.
אני לא בטוח איציק ידידי ש"זכית" לראות את התיקול של אורי סלימאן על אורי מלמיליאן ,מה שהשבית את האורי הנכון לשנה. שם היתה כוונת חיסול וגם ג'רארד אתמול לא היה נקי.
.
חברים יקרים. זה אדום על משחק מסוכן,היתה כאן כוונה לא נקיה ורק בגלל שזה ג'רארד ואחרי אולי טעות של ווב בפנדל,רק אולי,לא מנקה את השרץ וזה אדום בדין.

איציק אלפסי 10 בינואר 2011

הסתכלתי שוב על התיקול ועדיין זה נראה לי כאילו הוא הלך עם רגל אחת, לכדור, וגם נגע בו:
http://www.101greatgoals.com/videodisplay/steven-gerrard-red-card-manchester-united-8110037/
אין מקום להשוות, למשל, לתיקול של מליקה על פץ- שם היתה כניסה ברורה בכוונת מכוון ישר לרגל.

שחר 10 בינואר 2011

איציק-"הסתכלתי" שוב על התיקול,זה בדיוק העניין לשופט אין את האפשרות הזאת,היא חייבת להינתן לו,בכדי שלא יכריע משחקים.

דורפן 11 בינואר 2011

איציק – היום שוחחתי במקרה עם ארי פולמן והוא הזכיר לי סיפור שחשבתי עליו בפעם הראשונה לעומק. דלגליש ביקר את כל משפחות 96 ההרוגים.
בעצם כאוהדים כאן הכל נגמר. אין שאלה מה מתאים "לנו". אף אחד לא יותר ליברפול ממנו. הוא יכול להגיד מי יהיה מאמן ואם הוא רוצה שזה יהיה הוא עצמו אז זה יהיה הוא עצמו.
ג'ון הנרי הוא כמובן הבעלים החוקי של הקבוצה. אבל דלגליש לא בא אליכם. דלגליש הוא הקבוצה פשוט. אין להמשיך הלאה ממנו.

זה כמו שאנשים אומרים לי אם פרגוסון מתאים. אני לא כל כך יודע מה זה מנצ'סטר יונייטד חוץ מקבוצה שבנו באזבי ופרגוסון. זה המועדון. אין משהו אחר לאהוד.

איציק אלפסי 11 בינואר 2011

רונן,
אני די משוכנע שזו לא הייתה כוונתך- אבל אוהדי נמני יוכלו לסמוך שתי ידיהם על מה שכתבת, רק להחליף 'דלגליש' ב'נמני' ו'ליברפול' ב'מכבי'.

דורפן 11 בינואר 2011

איציק – שטות במיץ עגבניות עם גזר. ההערה שלך היא דוגמא קיצונית לשכתוב היסטוריה. דלגליש האדם השלישי או השני הכי מועיל אי פעם לליברפול. נמני – הדמות המזיקה ביותר בהיסטוריה של מכבי תל אביב. רוב אוהדי מכבי תל אביב מתעבים אותו ומתביישים בו. הבעיה שרובם ברחו מהמגרשים אחרי שנות העליבות של נמני-הרציקוביץ'. זה הבדל בין אנגליה לישראל.

כמה הבדלים מיקרוספקופים:

נמני כשחקן הביא לקריסת מכבי תל אביב ככוח מרכזי. לא נשווה את זה בכלל לדלגליש.

לבקר בבר מצוות מוקף אוהדים שצועקים לך מלך, מלך. זה לא לבקר בתי הרוגים בשכונות עוני.

נמני, אוהדים המטופשים, והעבריינים המקיפים אותו ואותם גנבו את מכבי תל אביב מהאוהדים המסורתיים שלה. להגיד שהם בנו משהו במכבי זה לעג לרש.

אגב, אני מאחל לך שלא תראה את ג'ררד מנג'ר ליברפול. וזה ההבדל – דלגליש אם היה משחק בראשון באולד טראפורד היה מארגן את חבריו בפיגור מרגיז של 0-1 היה מרגיע את השחקנים. מחזיר אותם למשחק. והוא לא היה צריך את סרט הקפטן בשביל זה. ג'ררד – הוא גבר – הוא ייכנס במישהו בשתי רגליים ויראה לכולם מי ה-ג-ב-ר ושהווארד ווב בן זונה!

לשחקנים כמו ג'ררד יש תפקיד בקבוצות גדולות. המחוייבות היא בעלת ערך עצום. אבל קבוצה גדולה לעולם לא נבנית סביב מנהיג אם אינטיליגנציה בינונית (הכוונה לאינטיליגנציית משחק – לא מכיר אותו אישית). זה קצת דומה למצב בו יונייטד הייתה משאירה את קבלת ההחלטות במגרש לגארי נוויל כי הוא הכי מחוייב והכי שונא את ליברפול.

זה ההבדל בין מנהיגות של "לשלטון בחרתנו" למנהיגות של "דפקו אותנו" (באופן מקרי שני הצדדים של הבית"ריות").

לסיכום, הדברים שאתה כותב הם עלבון. הבא דוגמא אחת קטנה לנזק שדלגליש הביא על ליברפול. לשחקן אחד שגירש. למאמן אחד שחתר תחתיו. משהו אחד פצפון בו רואים שדלגליש העדיף את טובתו האישית על ליברפול.

ואגב – מבלי להיות שחקן בית. הוא איש סלטיק במקורו. הוא פשוט בנאדם וספורטאי גדול. נמני, גם בתרגום המושגים לישראל, הוא לא זה ולא זה.

איציק אלפסי 11 בינואר 2011

רונן,
מה שניסיתי להגיד זה לא שאני רואה דמיון בין נמני לדלגליש אלא שאוהדי נמני מייחסים לו את אותו מעמד שאוהדי ליברפול מייחסים לדלגליש. אפשר להסכים עם זה ואפשר לא – טיעוניך בהחלט כבדי משקל – אבל זו התחושה הסובייקטיבית של אותם אוהדים (של נמני).

דורפן 11 בינואר 2011

לגבי אוהדי נמני אני מסכים.

דורפן 11 בינואר 2011

ואולי יותר. גם אוהדי דלגליש לא יאדירו אותו מעל שאנקלי. אבל אוהדי נמני – מכבי לא קיימת בלעדיו.

Larry Quaid 19 בינואר 2011

I’d have to allow with you here. Which is not something I usually do! I really like reading a post that will make people think. Also, thanks for allowing me to comment!

lampy 24 בינואר 2011

Just want to affirm that this sort of programme is working perfect

Hud Homes For Sale 25 בינואר 2011

I like the helpful info you provide in your articles. I will bookmark your blog and check again here frequently. I am quite certain I?ll learn many new stuff right here! Best of luck for the next!

réclamation priceminister 26 בינואר 2011

88556699 tomtit hlavacova moeller coit slouching gadson carden endanger ramjet

forum odszkodowawcze 26 בינואר 2011

Excellent beat ! I wish to apprentice while you amend your web site, how could i subscribe for a blog site? The account helped me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear concept

powiat łęczycki 26 בינואר 2011

A thoughtful insight and ideas I will use on my blog. You’ve obviously spent a lot of time on this. Thank you!

angielski 26 בינואר 2011

Such a good article. Good job

Fredric Mcdiarmid 26 בינואר 2011

Hello buddy. Riveting writing. Have you heard about these news?

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 18 במרץ 2011

Nicely said! I've searched Wiki for that topic, but the information was not as good, thank you!

2011/2012 1 ביוני 2011

Can I simply say what a relief to search out someone who actually knows what theyre speaking about on the internet. You definitely know the right way to deliver an issue to light and make it important. Extra people need to read this and understand this side of the story. I cant believe youre not more in style since you undoubtedly have the gift.

Zdjęcia architektury 18 ביולי 2011

Hey! Would you mind if I share your blog with my twitter group? There's a lot of folks that I think would really appreciate your content. Please let me know. Many thanks

Comments closed