אז הם לא גזענים

נדמה כי באדיבות שיח הפוליטקלי-קורקט יש בין אוהדי הפועל כאלה החושבים שמותר להם לפזר רעל כל עוד זה לא נופל תחת הקטגוריה של גזענות.

In כללי

שנאה זו שנאה. מי שצריך הוכחה לכך קיבל אותה בדמות הקריאות מקפיאות הדם של קומץ (כן, גם להם יש) אוהדי הפועל ת"א נגד תנ"צ אהובה תומר ז"ל במשחק הגביע השבוע בקרית-אתא. מופע האימים הזה מצטרף "ללהיטי זהב" אחרים המככבים כבר שנים בשער חמש כמו "שתהיה שואה למכבי" ו- "נשלח את מכבי לאושוויץ".

כשביקשתי להזדעק כאן על מופע האימים הקבוע של רון קופמן ב'יציע העיתונות' ("שישה מיליארד לא טועים", "יהודים זה טינופת") הסבירו לי שזה "תקין" מכיוון שקופמן הוא יהודי שמתבטא נגד יהודים וזו איננה גזענות.

ספרו את זה לניצול שואה שיושב במקרה עם הנכד שלו לראות ערוץ הספורט ולפתע צץ לו על המסך גלוח ראש שמתבטא בצורה כזו.

הגזענות היא לא הסיפור. הסיפור היא השנאה, לא משנה נגד מי. שנאה שמזהמת את הסביבה הנפשית בה אנו חיים בדיוק כמו שמפעל שפולט חומרים רעילים מזהם את הסביבה האקולוגית שלנו.

נדמה כי באדיבות שיח הפוליטקלי-קורקט יש בין אוהדי הפועל כאלה החושבים שמותר להם לפזר רעל כל עוד זה לא נופל תחת הקטגוריה של גזענות.

טוב עשתה המשטרה שעצרה את אותם אלה שהובילו את הקריאות ויש לקוות שמערכת המשפט תנהג איתם בתקיפות לא פחותה מזו בו היא (לפחות אמורה לנהוג) נגד אלה הקוראים קריאות גזעניות ביציע המזרחי.

__________

דברים שכתבתי בגשם באלפסי לזכרה של אהובה תומר לאחר פטירתה:

אהובה בלבנו

לתת-ניצב אהובה תומר התוודעתי רק בשבוע האחרון. מעבר לסיפורים של פקודיה וכל מי שהכיר אותה, רק לשמוע את הרעד בקולם של אנשי התקשורת, אנשים שעל פי רוב הם מטבעם ציניים ומחוספסים, כשהם מדווחים על מצבה הספיק לי כדי להבין שמדובר כאן במקרה יוצא דופן.

ממה שהספקתי להבין וללמוד אהובה ז"ל הייתה מסוג האנשים שעושים כי צריך, מהלב, בלי לשאול כמה ולמה ומה יצא לי מזה. מאחורי עבודת הקודש מרובת השנים שלה בשירות הציבור עמדה רק תחושת האחריות שלה כלפי עמיתיה, פקודיה והאזרחים אותם שירתה. להוביל, לפקד, משמעם עבורה היה- לתת דוגמא אישית.

בסופו של יום, אחרי כל ההאשמות ו-וועדות החקירה, חשוב שנזכור כולנו שאת החיים שלנו כאן אנו חבים לאנשים כמו אהובה, שרצים ראשונים אל תוך האש כדי למלא את תפקידם מבלי לחשוב כלל על הסיכון אותו הם נוטלים על עצמם.

הסיפור של אהובה הוא כזה עליו ראוי ילדים לחנך. כך, ולו במעט, לא יהיה מותה האכזרי בדמי ימיה לשווא.

לעם ישראל יש מזל שיש עוד אנשים כאלו.

*

והנה קליפ מרגש לזכרה של אהובה לצלילי 'הקיץ האחרון' הנצחי והמצמרר של להקת שפיות זמנית:

75 Comments

דורפן 4 בפברואר 2011

אלפסי – זה רק עניין של הגדרה. זה חוליגניזם ברברי, נחות ופושע. לא כל הדברים האיומים בעולם הם גזענות.

איציק אלפסי 4 בפברואר 2011

זה בדיוק מה שביקשתי לומר. רק שאיכשהו יוצא שבגלל שהגזענות (לדעתי מסיבות פוליטיות) הפכה לחזות כל הרוע בעולם שוכחים שיש גם צורות אחרות של רוע. יתרה מזאת, שוכחים גם למה בעצם הגזענות היא חמורה (-לא בגלל סיבות פוליטיות, בגלל שנאה, סתם שנאה).

אביעד 4 בפברואר 2011

אתה זועק, אתה מתריע, אתה מרגש, אתה משחית פוסט שלם על צעקה של אדם במשחק בקרית אתא במסגרת סיבוב ח' של גביע המדינה. אגב, בסביבה הנפשית שבה אתה כל כך רוצה לחיות יעצרו את כל מי שיעז לקלל?

איתן בקרמן 4 בפברואר 2011

אביעד אני לא יודע אם זה בנאדם אחד, כנראה לא, אבל כמה שהם לא יהיו, אין בכלל טעם להתחיל לדבר על רמת המגעילות של האירוע הזה.

השערוריה הגדולה היא הנהלת הפועל תל אביב, שמואילה בטובה "לגנות" את זה, במקום לשתף פעולה עם המשטרה ולדאוג לזה שחבורת המיץ-של-הזבל הזאת לא תתקרב אפילו לבלומפילד, ואם אפשר דרך החוק או תקנות, שאנשים כאלה לא יורשו להיכנס לאצטדיוני כדורגל. בכלל. לשנים.

לקרוא לדבר הזה "לקלל" זה כמעט בדיחה. הם קיללו איזה שחקן "מניאק", איזה שופט בן זונה? נשמע שאתה בעצמך לא מאמין להשוואה הזאת.

מדובר במעשה חולני, ומקומם של חולים אתה יודע איפה.

מצ'ו טלקיסקי-ננו מרקוביץ' 4 בפברואר 2011

יש שידור של המשחק, שבו, כדרכם של משחקים שבהם יש כמה מאות אוהדים, שומעים כל שטות שמישהו זורק ביציע. בשידור לא נשמעה שום שירה נגד אהובה תומר. כשצוות השידור שהיה במגרש ראה את עליית השוטרים ליציע, לא היה להם מושג על מה ולמה התפתחה המהומה, וכתב הקווים שיער שזה בכלל בגלל שאוהדים ירקו על הקוון. לאור עדויות אובייקטיביות אלה, כבר ברור שגם אם זה לא היה אחד, אלו היו בודדים. אחרי כל ההקדמה הזאת, אני מציע כאן את עדותי הלא אובייקטיבית על כך שזה היה אידיוט אחד גדול שהציע לשיר נגד אהובה תומר, ואחד נוסף שאכן עשה זאת. אם היו עוד אנשים, היו נעצרים אנשים נוספים בטענה שתקפו שוטרים והפרו סדר במקום ציבורי והכשילו שוטרים במילוי תפקידם. שכשחושבים על זה, גם זאת עדות אובייקטיבית.
זה לא קומץ, זאת לא אירוע, זה לא כלום. זה איש אחד שצועק שטויות, ואלמלא המשטרה מתנהגת בבהמיות הקבועה שלה, איש מעולם לא היה שומע ולא מתייחס לעניין, כפי שראוי היה. אין שום סיבה בעולם שהנהלת הפועל ת"א תתייחס בכלל לשטויות הללו, כי אין פה למה להתייחס.

מצ'ו טלקיסקי-ננו מרקוביץ' 4 בפברואר 2011

אכן, טוב עשתה המשטרה, שהייתה בתוך המגרש בניגוד לחוק מלכתחילה, שביצעה פעולה בלתי חוקית ועצרה בן אדם שלא עשה שום פשע. אחר כך, מחוץ למגרש, הם עצרו בנוסף לאותו אוהד שנעצר בתוך המגרש, אוהד נוסף שדרש מאחד השוטרים לראות תג, שכן מיותר לציין שאותם שוטרים הסתובבו ללא תגים. בניגוד לחוק. אבל הרלטיביזטור הגדול של האלימות והגזענות אומר שטוב עשתה המשטרה, אז זה בטח נכון. חבל באמת שאנחנו לא תומכים ברצח עם כמו אוהדי בית"ר. ככה אולי גם עצורים שלנו היו מקבלים סיוע משפטי מעורכי הדין של כהנא חי

איציק אלפסי 4 בפברואר 2011

הפוך. אני בדיוק יוצא נגד הרלטיבזם וטוען ששנאה היא שנאה היא שנאה.

יוסי מזרחי 4 בפברואר 2011

אתה הוכחה לכל הנטען כנגד אותם מנוולים שהם גם אוהדי הפועל (על פי הגדרתם העצמית).ודאי שמרבית האוהדים האדומים הם לא כמו אסופת הזבל הזו, אלא רק "קומץ", וההזדהות שלך איתם הופכת את הקומץ הזה לשלושה או יותר.

יובל 4 בפברואר 2011

רק אוהד הפועל יכול להיות מספיק אטום למסר ולנפנף ב"אי סדרים" לטענתו, במקום לגנות את האמירה.

הפוסל במומו פוסל

גיא זהר 4 בפברואר 2011

בתור אחד שיש לו סימפטיה להפועל התגובה שלך פשוט מזעזעת. לצערנו, מה שעשו האוהדים הללו היה חוקי אז מה? נראה לך תקין? יש גבול לכל תעלול. לגיטימי לשרוק בוז לשמעון גרשון לנפנף בשטרי כסף. יש דברים שאולי חוקיים אבל מסריחים ובעיני אוהדים שעוברים את הגבול הזה מאבדים לגיטימציה

מצ'ו טלקיסקי-ננו מרקוביץ' 4 בפברואר 2011

אתה יכול להזדעזע כאוות נפשך. קשה לי להבין ממה בדיוק אתה מזדעזע, אבל מאידך קשה לי גם להבין אנשים שמגדירים פעילות עבריינית ואנטי דמוקרטית כ"אי סדרים". אותי מזעזעת הפעילות העבריינית והאנטי דמוקרטית של משטרת ישראל יותר מצעקות של מטומטם אחד, וכשאני מתייחס לפעילות אנטי דמוקרטית אני אפילו לא מתייחס להגבלת חופש הביטוי, אלא לכך שרשות אוכפת פועלת כרשות מחוקקת ומפעילה טרור נגד אזרחים חפים מפשע.

מאשקה 4 בפברואר 2011

ריגשתי אותי אלפסי.
כנראה שהייתי במחוזות אחרים בימים האחרונים, ולא ידעתי עד עתה על התנהוגתם של אוהדי הפועל ת"א במשחק נגד קריית אתא.
חלק מאוהדי הפועל ת"א מתנהגים כאנרכיסטים, זה היה גם לפני שנים עם זריקת בובה בדמות בתו הקטנה של שוער מכבי ת"א אוברוב, אחרי שאשתו של אוברוב לקתה בשוק לידה, זה המשיך עם השחתת מצבות קברי הוריו של רון חולדאי בקיבוץ חולדה,בהרבה שירים במשחקים יש מילים של שואה, נאצים וסרטן.
ממרומי 62 שנותיי כאוהדת אדומה כל חיי, מעולם לא הצלחתי להתחבר לאוהדים האדומים מתל אביב, אולי בגלל סיגנון העידוד שלהם שהכול בא יותר משנאת היריב והעולם מסביב מאשר מאהבת הקבוצה שלהם.
צר לי שקבוצה קטנה של אוהדי הפועל ת"א, מטילה כתמים של גועל ורפש במעשיהם והשירים שלהם על רבבות אוהדים הפועל ת"א בכל הארץ.
שמחה שהמשטרה עצרה את אלה ששרו את השיר האיום הזה על אהובה תומר ז"ל, העניין שלא יעשו להם שום דבר חוץ מנו, נו, נו.
איפה הנהלת הפועל ת"א במקרים כאלה ? רבה על איזה מסמך במבי ?

תומאס 4 בפברואר 2011

מה היה פשעה של אהובה תומר ז"ל שזיכה אותה בקריאות אלו?

איציק אלפסי 4 בפברואר 2011

גם אני תהיתי בנושא. עד כמה שאני מצליח להבין "פשעה" היה שהיא היתה תושבת קרית-אתא שם נערך המשחק.

אריאל 4 בפברואר 2011

כמו שרונן אמר, זה לא גזענות, זה סתם להיות חלאה. ההבדל בין זה לבין גזענות, שגזענות הובילה לא פעם בעבר גם למעשים חמורים מזה.
ולא שאני מגן על אוהדי הפועל הללו או בכלל. החולרות האלו צריכים לשלם. אבל כן, יש הבדל בין זה לבין גזענות, כי ברגע שאתה רואה אדם אחר כנחות ממך – לא רחוק הרגע שבו תהיה מוכן לעשות לו גם דברים שפוגעים בו.

אד הורטון 4 בפברואר 2011

אני דווקא חושב אחרת. המעצר הוא מיותר לחלוטין. קריאות מחליאות כאלו הן לא בניגוד לחוק והסיפור של ננו על אותו אחד שביקש לראות תג מסתדר לי עם משטרתנו. בטח גם טענו שהם תקפו שוטרים.
בכל אופן, למשטרה ולמקהלת הצבןעים בתקשורת ובהתאחדות לא היה איכפת כ"כ כששרו שירים כאלו על פנאן או שירי זימה על הבת איציק קמרי שנהרגה במטוס האוקראיני (זה בשביל בעלי התירוץ "הוא גנב ולכן זה לגיטימי". עד כמה שידוע לי היא לא גנבה אבל אולי יש איזה אדום שיחדש לנו.) וכמובן דיסק השטנה של טייב ואובארוב, שירי השואה וההלל לפיגועים בירושלים ועוד הלשון נטויה. המקהלה עכשיו היא צבועה ומתחסדת. תומר ז"ל לא זכאית למיליגרם של הגנה יותר מאשר כל אלו אלא שהיא הפכה לסוג של סמל ולכן התגובה חסרת הפרופורציה. אין מקום למעצר של טיפשים כאלו, לא כל דבר הוא פלילי, בטח לא בכל מה שנוגע לחופש הביטוי שכולל גם את הזכות להיות מטומטם וחלאה. אם מסכת הצביעות וההגנה האוטמטית על הקהל ההומניסטי של הפועל היא זו שממנה ניפרד במסגרת הסיפור,(בקרמן,סדר לנו איזה טור יפה כזה של משגב, על הקהל האדום הנפלא)אז אני בהחלט מסתפק בזה. דיינו.

איתן בקרמן 4 בפברואר 2011

אתה טוען שבגלל שלכאורה לא גינו את אוהדי הפועל על אובארוב (אם תזכור לפני כמה שנים זה היה וכמה מאיתנו עדיין זוכרים ונגעלים, אז כנראה שזה נתפס מגונה מאוד) – ולכן הפעם גינוי טוטאלי ויותר מזה הוא צביעות?

מעבר לזה, פנאן ואפילו אובארוב הם סמלים של מכבי, יריבי-הפועל, מה שלא מצדיק יחס מגעיל, אבל לפחות אפשר להבין מאיפה הרוע הזה בא. במקרה של תומר מדובר ברוע צרוף שקשה לדמיין.

אבי ש 4 בפברואר 2011

שנאה זו שנאה. זה נכון, אבל השנאה המטופשת של אוהדי הפועל לא תוביל לשום אלימות או נזק, בעוד שהגזענות של אוהדי בית"ר הובילה כבר בעבר לאלימות כלפי ערבים, לעובדה שמעולם לא היה שחקן ערבי בקבוצה ומי יודע לאן היא תוביל בעתיד.

יוסי מזרחי 4 בפברואר 2011

אבי ש.
מה שאתה אומר זה במקרה הטוב נחמה לטיפשים.
אתה מנסה לכבס מעשה נבלה של חריגים על פי כל הגדרה במה שאתה רואה כגזענות.כל נסיון כזה מטיל כתם על הרוב של אוהדי הפועל שלא רק מסתייגים אלא נגעלים מסגנון כזה, כמוני, "גזען" ירושלמי.

אבי ש 4 בפברואר 2011

יוסי מזרחי,

אני לא ה"כבסן" כאן אלא כותב הפוסט שרוצה להעמיד על אותו מישור את הקריאות המגעילות של אוהדי הפועל עם הגזענות של אוהדי בית"ר. ההבדל הוא שבעוד שהאספסוף של הפועל הוא דוחה, האספסוף של בית"ר הוא מסוכן.

יוסי מזרחי 4 בפברואר 2011

אבי ש.
תודה על ההבהרה.
בכל מקרה,אני ממש מתבייש ומסתייג מהקיצונים האלה בקהל בית"ר,אבלאין מקום להשוואה. אמירות,"מטופשות" התחילו תהליכים האירופה של שנות השלושים.
זה לא "שינאה מטופשת" זו שינאה יוקדת מפעפעת ועם גוו "מתקדם".

אלון 4 בפברואר 2011

אלפסי, אתה כותב שטוב שהמשטרה עצרה אותם אבל לא מסביר מה העבירה אותה הם ביצעו. להיות דוחה ומגעיל זאת לא עבירה על החוק.
לשרוק בוז בדקת דומיה ליצחק רבין או אבי כהן זה מגעיל אבל זו לא עבירה על החוק. אם אביבה תומר היתה חברת כנסת או כבאית אף שוטר לא היה עוצר אותם.

שלו 5 בפברואר 2011

אלון, אתה צודק.
אני אוהד מכבי אז אין לי מה להגן על אוהדי הפועל הפוך, אבל המשטרה הרבה פעמים עושה רעש במקום שאגודות הכדורגל או ההתאחדות צריכות לעבוד.

מועדון כמו הפועל היה צריך במקרה הזה לזמן את שני הדבילים, אם הם מנויים להחזיר להם את דמי המנוי, ולהודיע להם שהם משוחררים מתפקיד האוהד, ושאין כל צורך בהם. להגיד להם שטיפשים יש מספיק והאגודה מתפטרת מהם.

אבל בהפועל (ולא רק גם בשאר) אין דין ואין דיין, בעלי הבית רבים בינם לבין עצמם על שטויות ואלוהים יודע איך גוטמן ושות' מצליחים להחזיק את המערכת עובדת.

פשוט מדהים איך קבוצות מוכנות לקבל כל זבל כאוהד.

ייספר אולסן 4 בפברואר 2011

מדובר בחבורת מטומטמים פרובוקטרים, אבל המעצר שלהם הוא הרבה יותר גרוע מהשירים עצמם. זו פגיעה בוטה בחופש הביטוי שבשם הצדקנות נחשבת למעשה הנכון. היום זה אנשים שמקללים את אהובה תומר, מחר זו תהיה קריאה אחרת שלא תיראה לשוטר כלשהו ותגרום למעצר אוהדים.

ובאמת כמו שאומר אבי ש, אי אפשר להשוות שום קהל של שום קבוצה לקהל של בית"ר. גם לא אחרי קריאות ברבריות כאלה. קודם שישחק שם כדורגלן ערבי ואז אפשר יהיה לדבר על גודל הקומץ והאין השפעה שלו על הנהלת הקבוצה.

אזי 4 בפברואר 2011

אני חושב שיותר מדי הופכים את המתים לקדושים.
כמובן שאהובה תומר היתה גיבורה, כמובן שהקריבה את חייה למען הצלת אחרים. אבל לקלל אותה ולקלל "אבי נמני מת" זה אותה קללה.
אולי זה יותר כואב כי היא באמת מתה.
אבל יש חוקים במדינה, ואין חוק שאסור לקלל, וזה כולל מתים.
המקסימום שאפשר לעשות זה שההתאחדות תוציא רשימה של נושאים שאסור לשיר עליהם ולתת עונשים כאלה ואחרים לקבוצות או להרחיק ממשחקים.
אי אפשר לעצור אוהד שקילל.
אני לא יודע מה הסיפור עם השוטרים שהיו בצדק או לא בצדק במגרש, אבל לזכותם אני אומר שהם לא עצרו את השניים כי הם קיללו. היו מאות (לפי כתבות) ששרו את אותו השיר, הם עצרו את השניים שהתפרעו באופן פיזי (לטענת המשטרה)

הדבר הזה מזכיר לי שכשמישהו בממשלה (אני מתנצל אבל אני לא זוכר מי) אבל יכול להיות שאהובה תומר טעתה כשהכניסה את האוטובוס לאותו המסלול ואז גם טעתה כשנכנסה אחריו.
ישר קמה זעקה גדולה שאיך יכול להיות שמאשימים מישהו מת.. זו צביעות וניצול ציני של רגשות ציבור. גם בנאדם מת יכול להיות אשם.
(באופן כללי. בלי קשר אם היא אשמה או לא, דבר שאני לא יודע ולא מחליט)

יהי זכרה ברוך.

מצ'ו טלקיסקי-ננו מרקוביץ' 4 בפברואר 2011

לא, לא היו מאות שקיללו. בקושי היו מאות במגרש. הם עצרו את הראשון בגלל שהוא קילל, ושיקרו כרגיל שהוא תקף שוטרים והפר את הסדר הציבורי. כל מי שעוקב אחרי המצאות ושקרי המשטרה אחרי מעצרים, יודע שכשאין להם עילה למעצר יופיע אחד מחמשת הסעיפים הבאים: תקיפת שוטרים, הפרת הסדר הציבורי, התנגדות למעצר, הכשלת שוטר במילוי תפקידו והעלבת עובד ציבור. השוטרים, שעל פי חוק אסור היה להם להיות מלכתחילה במגרש, הם אלו שהפרו את הסדר הציבורי, עלו ליציע, דחפו אנשים, הכו את הנעצר הראשון וגררו אותו באלימות(הכל מתועד בשידור של ערוץ הספורט). איך בכלל יכול אדם אחד לתקוף עשרה שוטרי יס"מ? איך לכל הרוחות אנשים עדיין קונים את הקשקוש הזה?! אחר כך בחוץ הם עצרו אוהד נוסף, שכמובן שלא היה שום קשר בינו לבין הקללות של האוהד הראשון לאהובה תומר, על זה שהוא דרש לקבל את הפרטים של אחד השוטרים. שכמובן הסתובבו ללא תגים מזהים. בניגוד לחוק.

אזי 5 בפברואר 2011

אני אסביר לך איך אנשים קונים את השטויות האלה..
אותי אף פעם לא עצר שוטר. לא בלי סיבה ולא סיבה. לא בשער 11 ולא בשער 2. לא בכדורגל ולא בכדורסל.

ארנון 4 בפברואר 2011

המשטרה אולי טעתה, האוהדים המרכיבים את אותו קומץ מפורסם של בית"ר הם לבטח יותר גזענים ויותר מסוכנים, אבל אני האחרון שייצא כאן להגנתם של אותם אוהדי הפועל.
ואני כותב את זה בתור אוהד הפועל, שמת מבושה כשהוא שומע את הקללות בבלומפילד. ואני חושב שאחרי הכל, המעצר הזה עשוי להעביר מסר חינוכי לכל האוהדים באשר הם. כי כשהילדים חוזרים הביתה מהמגרש, ולמחרת הולכים לבית הספר, הם ממשיכים לקלל. אני מורה בבית ספר, ואני חווה את התרבות הנלוזה הזאת יום-יום.
אז זה אולי לא מסוכן, אבל זה תורם להידלדלות התרבות והשפה, ויש להלחם בזה.
שבת שלום.

moby 4 בפברואר 2011

הבנתי שעושים פה תחרות האוהדים המגעילים, השתגעתם???
קומץ שמומץ, מותר לקלל מותר לקלס (לא להרים יד). אבל מותר גם להרחיק מהמשחקים, ולמנוע גישה לנוגעים בדבר.

שאק 4 בפברואר 2011

יאללה באו נהפוך לדיקטטורה בצוחק או לא זה רעיון לא רע אנחנו כנראה עדיין לא ממש מבינים את רעיון הדמוקרטיה ושלטון החוק וקשה לנו לקבל דברים מגעלים ונוראים למרות שהם במסגרת החוק.

דורפן 5 בפברואר 2011

אבי ש. ושאק.

לא כל פעם שמישהו פותח את הפה זה בה תחת חופש ביטוי. למשל אם אני אגיד שאחד מכם מעל בכספי מקום העבודה שלכם זה לשון הרע. שזו דוגמא לחוק שמגביל חופש ביטוי. ויש עוד לא מעט דוגמאות בהן החוק כן מגביל חופש ביטוי. למשל אסור לי כעיתונאי לפרסם על קטין שהוא מאומץ. אסור לפגוע בערכים דתיים. אסור להכחיש את השואה.

אם מישהו קם ביציע ואומר "ציפי לבני זונה מוצצת בשקל" או "נתניהו. טוב שאחיך מת באנטבה" אני עוד מוכן לקבל את זה כאיזשהי מחאה פוליטית ואפילו היא גסה וברברית. כי זה נגד איזשהם מנהיגים ובאמת אנחנו לא רוצים להתחיל לדון במה מותר ואסור להגיד נגד מנהיג.

אבל כאן יש משפחה סובלת. אין פה שום ביטוי. זה לא מקדם שום דיון. זה לא אומר שום דבר – זה סתם להכאיב.

אגב, אני לא אופתע אם באיזשהי דרך אפשר לתבוע על כך בדיני נזיקין. למרות שזה מרחיק לכת.

הקורא בפוסטים 5 בפברואר 2011

כן אני מפחד לבוא בצהוב לאזור של האדומים.
כן קיבלתי מכות עד אובדן הכרה משני אוהדים אדומים בדרכי ברגל לחגיגות אליפות של מכבי בפארק הירקון(מה היה להם לעשות שם??), כן למזלי חברי לא איבד את ההכרה זיהה אותם ומאוחר יותר הוגשה תלונה למשטרה והם כמובן נשפטו לעבודות שירות.
אז טול קורה מבין עיניך והבן אתם לא מיוחדים אתם אלימים מגעילים דוחים כמו כולם רק שיש מכבסת מילים עצומה של עיתונאים שתגן עליכם!!
אני כבר רואה איך אתה קופץ לטיעון של הם בודדים ולא להכפיש קהל שלם אבל זה מה שאתם עושים יומם וליל לאוהדי מכבי בית"ר חיפה וכו'..
האמן לי שאם אני אקפוץ משמחה בגול של מכבי בדרבי (מה שלא קורה כבר שנים לצערי) בתוך יציע של הפועל במקרה הטוב אחטוף מכות רצח במקרה הרע…

martzianno 5 בפברואר 2011

איכס כל הכדורגל במדינה הזאת!

איציק אלפסי 5 בפברואר 2011

לאלו כאן שמשום מה ממעיטים בפוטנציאל האלים של הקומץ האדום, אני מבקש להזכיר ששני האירועים החמורים ביותר בשנים האחרונות, שרק בנס לא נגמרו בפגיעה בחיי אדם, היו תוצרת אוהדי הפועל ת"א:
-פצצת התאורה שהושלכה לעבר יציע אוהדי מכבי בדרבי בעונת 04'/03' ופגעה באדהם שביטה: http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2879463,00.html
-רימון ההלם שהושלך מכיוון שער 5 לעבר שמעון גרשון ופצע את יוסי אבוקסיס במשחק נגד בית"ר בעונת 07'/06': http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3341314,00.html
-בנוסף, במאי 2007 נעצרה ע"י המשטרה קבוצה של תשעה אוהדי הפועל בחשד שעסקו בתכנון להשליך רימון הלם על אבי נמני במהלך הדרבי.
אם הולכים רחוק יותר, במחזור הסיום של עונת 1997/98 במשחק של הקבוצה באשקלון הושלך מיציע אוהדי הפועל רימון לעבר הרחבה של הקבוצה המקומית.

הדבר היחיד שאפשר אולי לומר "לזכות" האלימות של הקיצוניים מקרב אוהדי הפועל היא שהיא פחות יצרית ואימפולסיבית ויותר מתוכננת ומאורגנת מזו של הקיצוניים בקרב אוהדי בית"ר- מה שהופך אותה (-האלימות של קיצוני הפועל), כמובן, להרבה יותר מסוכנת.

מצ'ו טלקיסקי-ננו מרקוביץ' 5 בפברואר 2011

בשם אוהדי הפועל לדורותיהם אני מתנצל על האלימות שהופעלה נגד הרחבה באשקלון. אה, וגם בפני אבי נמני, על זריקת הרימון הדמיונית נגדו. אגב, באותה חקירה השוטרים גם טענו(לפני ששני העצורים שוחררו) שאותם אוהדים התכוננו לפרוץ למגרש ולשפוך עליו דלי צבע אדום. למה את זה השמטת? כי הבנת שזה יראה כמה מגוחות היו טענות וחקירת המשטרה? שזנחה את כיוון החקירה המגוחך הזה כבר למחרת היום בבית המשפט? אז אבי נמני, בשם אוהדי הפועל לדורותיהם אני מתנצל גם בפניך על אירוע שמעולם לא התרחש. וכמובן אני מתנצל גם בשם שמעון גרשון, שלא היה אפילו באיזור הכללי של הרחבה בזמן שנזרק רימון ההלם שפגע באבוקסיס, על כך שזרקנו רימון במטרה לפגוע בו. ככה איציק אלפסי אמר.
כמה חוצפה צריכה להיות לבן אדם שרק השנה אוהדי הקבוצה שלו הכניסו לבית חולים יותר אוהדים ממה שהכניסו אוהדי הפועל ת"א בעשור האחרונות כדי להאשים את אוהדי הפועל שהם אלימים ומסוכנים יותר.

יוסי מזרחי 5 בפברואר 2011

גיל יקירי.
הוא היה אוהד שליוה את הפועל חולון למשחק כדורסל נגד הפועל ירושלים.
זה שאתה מצטט אותו לא עושה את הדברים נכונים.
זה מזכיר לי שכל העברינים שמובאים לבית משפט הופכים לדתיים וחובשים כיפה, אז מה לדעתך הם גם מקיימים מצוות?

עוז 7 בפברואר 2011

הוא היה אוהד הפועל ת"א והיה לו מנוי, אותו אוהד טען אח"כ שהוא אמר את הדברים להפליל את בית"ר…

אסף THE KOP 5 בפברואר 2011

אלפסי אל תשכח,

הם גם ארגנו את מופע הבובה של אובארוב, השחיתו את קבר ההורים של חולדאי, שרו שירי שטנה על בת המעסה של מכבי ת"א שנהרגה בפיצוץ של מטוס, ירו חזיז לעבר הקהל (ורק במקרה פצעו אנושות אוהד משלהם), זרקו רימון הלם ליציע מלא של אוהדי היריבה בזמן דרבי בשידור חי, הוציאו דיסק שטנה כנגד שחקני בית-שאן, וברגיל אצלם אוהדי בית"ר ואו חובשי כיפות הם "בבונים".

והם עוד נחשבים "לקהל הכי טוב בארץ", החברים שלהם בקליקה העיתונאית ובמיוחד עמנואל רוזן מעורר הבחילה ימשיכו להסית נגד אוהדי בית"ר ועד שהם לא ירצחו מישהו (והיום הזה עוד יבוא) כולם ימשיכו לאונן על כמה הקהל של הפועל הוא קהל נהדר, בשעה שגם להם יש קומץ פאשיסטי מטונף.

אסף THE KOP 5 בפברואר 2011

גיל,

לא ציפיתי מאוהד הפועל לתגובה יותר אינטליגטית.

אזי 5 בפברואר 2011

אל תדאג
כשהם ירצחו מישהו, כל הכתבים האדומים ידאגו להציג את זה כאהדה שאין לה גבולות ושהם רק רצו להראות שגם הדם שלו, אדום

יונתן 5 בפברואר 2011

נא לדייק כי זה לא היה שום קומץ. שני אנשים, לעזאזל, שני אנשים.

ובינתיים יציע מזרחי שלם ישיר שירי טועמה ואתה תצקצק ייחד עם קורנפיין

אסף THE KOP 5 בפברואר 2011

יונתן, תמיד יש לכם תירוצים.

הגיע הזמן שתפקח את העיניים.

אזי 5 בפברואר 2011

בחיאת ראבאק.. מסכן הטועמה שלכם..
וזה שאני אשרף באושוויץ זה בסדר? או שגם זה שני אנשים שרים?

חיים לוי 5 בפברואר 2011

יציע אדום שלם שר לגרשון "ניאו-נאצי" ו"שואה למכבי" (העדות ניתנת ממקור ראשון, וללא מתווכים).

להוציא את מאיה חסון ששידרה ב"רדיו ירושלים" אף פרשן ברמה הארצית לא הזכיר את הדברים במאום.

טוטו היה בבית"ר בתחילת דרכו, נוכחתי במשחק לטדי כ-2000 איש אדומים נהמו, למחרת הופתעתי שלא היה רשום על כך כלום בעיתון, ורק שורה נידחת במקומון הירושלמי "כל הזמן" נתן התייחסות לכך.

אתם מתייחסים לאוהדי בית"ר כברברים כבר שנים, וזאת גזענות והתנשאות חצופה, אבל מה שמפחיד אותי זאת צדקנות, הכחשה וקרות ממערב אירופה שמנשבת. סרטים שלמים נעשים על אוהדי בית"ר, כתבות שלמות מתפרסמות, ועל כולן מצויירת קריקטורה של אוהד בית"ר טיפוסי מבית היוצר של גבלס. אני שקרן? תעצום עיניים וצייר את "אוהד בית"ר הטיפוסי" בראות עינייך.

הגמל לא רואה את הדבשת שלו. "אנחנו לא מייצגים את ישראל" אתם נוהגים לכתוב. מזל!!! בטדי מתנגנת התקווה לפני כל משחק. גאווה!!!

ברק 6 בפברואר 2011

איציק, אני בוחר לענות לך פה, מקווה שלא אפגע באבישי ויובל.

עניין התבנית החוזרת היא רק תיאוריה מעניינת, אני מקווה שרוני יצליח לשבור את הדפוס ולהוציא אותנו לדרך חדשה. כאמור, חיובית יותר…

אל תעזוב את הארץ סתם, כל פסיעה פה היא מצווה, מקווה שהנסיעה לא היתה "סתם" (-:

***************************************
לגבי הפוסט הנוכחי:

האג'נדה של השמאל מאלצת אותו להציג ולהעלות את עניין הגזענות בראש סדר העדיפויות בשיח הציבורי, וזאת למרות שכמו שכתבתי פה בכעבר ואחזור ואכתוב שוב, כי אין לגזענות שום קשר בין המלחמה במזה"ת ובין היהודים והערבים.

המלחמה היא בעיקרה המוחלט על רקע טריטוריאלי-דתי ואפילו לא על רקע פוליטי. איך יגרשו מתיישבים יהודים אם לא ישתמשו במושגים של אי-הצדקת קיומם ע"י עיוות היסטורי, ושימוש נאלח בגזענות שמופנית נגדם כנגדם?

כולם בני אברהם, כולנו שייכים לגזע השימי, וגזענות משום גוון עור שונה, גנים שונים ואמא שונה לא קשורה לעניין.

אני שונא מחבל משום היותו מחבל שמגיע לפגע, ולא משום שאני חושב שמבחינה גנטית יש לנו DNA שונה. יהודי שיבוא לרצוח אותי אשקים גם להורגו.

עקור את עניין הגזענות מהשיח של השמאל, ואין להם זכות קיום. רוצה הוכחה? תוציא מילות קישור, מילות חיבור והכללה וכו' מהפוסטים האחרונים שלך, ותראה שהמילה "גזענות" היא החוזרת ביותר על עצמה מכל שאר המילים, קח את המילים המשוייכות אסוציאטיבית לעניין הגזענות כמו "אפרטהייד" ו"פאשיזם" ואתה הופך שמאלן מצוי לאילם. נכון, גם אני משתמש כרגע במושג, אבל משום שלכאורה אני בעמדת ה"נאשם". בסביבה שלי יש להכל פרופורציות אחרות.

ההקדמה שלי כולה ניתנה להבהיר-הם צודקים לשם שינוי. העניין המזוויע שהתרחש נגד אהובה הוא רוע לשם הרוע ובשביל הרוע. לשייך את העניין ל"גזענות", לא עושה את זה פחות רע. גזענות היא לא שיא הרוע, היא עוד רוע בעולם, ולא חייבים להכניס אותה לכל שיח ציבורי, בדיוק כמו שלא מכניסים אותה למלחמה של עם בעם אחר שקם להורגו, כי היא לא רלוונטית.
**********************************************

לגבי המינון של הקהל: ידיד חיים לוי צודק, בהמונים הם שרו "שואה למכבי", ולשמעון גרשון "ניאו-נאצי", הם מתייחסים בגזענות לכלל אוהדי בית"ר בדימויים מזוויעים, וגם על טוטו לא חסו בנהמותיהם שהיה בבית"ר, ואני אוסיף את הנהמות ליבואה לא מזמן. הם מתעלמים מגזענות ומטיפים על גזענות. הם שיא החוצפה.

אוהדי בית"ר גולשים לעניין הגזע? אני מוקיע ומגנה. אוהדי בית"ר מתבטאים פוליטית? אני מעודד. אוהדי הפועל אלופים בלהתנער מאשם בעזרת ה"עמנואלים רוזנים" המצטדקים, ואין מי שיסיט את סוס הפרא ממסלולו, מלבד ההוא שצלצל אחרי 2000 שנות גלות, ההוא שהקים פה מדינה יהודית אחרי 2000 שנות גלות כחזון הנביאים. אני אופטימי, ויאללה משיח!!!! (-:

איציק אלפסי 6 בפברואר 2011

ברק,
הסר דאגה מליבך, זה רק ביקור קצר ולסיבה טובה- אני כאן כדי להיבחן בהמשך השבוע על הדוקטוראט שלי.

ברק 6 בפברואר 2011

בהצלחה!!!

"ושבו בנים לגבולם" ( :

יואב 6 בפברואר 2011

גיל,
לאחר הדרבי האחרון בשנה שעברה, הלכתי לאוטו עם בני וחששתי.עשרות עברו מולי וחיפשו, קיללו, ירקו.אתם לא שונים מאף אחד, רק מרושעים יותר…
אל תחנך פה אף אחד, תדאג לבית שלך, כי הדיון הוא על הבית המזוהם שלך.נמאס כבר מהצביעות שלכם שמלווה אתכם כבר מעל שישים שנה.
על מה אתה מגן בכלל מתחסד וצבוע,
1-על הנהמות למקנקי?
2-הבובה?
3-הקברים?
4-הז'רגון הקבוע שלכם מימי מלחמת העולם השניה?
5-על הרימונים למגרש שסיכנו חיים?
6-שריפת מכוניות לפני דרבי(נמני פעמיים)?
7-השחתת רכוש ללא שום פרובוקציה לפני כן(משרדי מכבי בכדורסל,שדה דב).
8-ניסיון לפגוע פיזית בשאראס אחרי דרבי?
9-דיסק מכוער וסר טעם שבו מאחלים לכל העולם ואישתו מחלות קשות רק כי במגרש,הפסדת לביתר פעמיים.

לכולם יש שלדים בארון,רק שבמקרה שלכם-הצביעות המטונפת של חלק ממכם(לא כולם)נלחמת בעובדות.עלק שמאל(אני שמאל).חוץ מגינוני הטקס והסיסמאות הריקות אתם רק גוש של שינאה גולמית(וריגשי נחיתות) שמתחפשת למשהו אחר…קצת פשיסטי אפילו…
שמאל.הצחקת אותי.לך תחנך את הבית שלך לפני שאתה "מפנק" אותנו בתובנות הצבועות שלך….

יואב 6 בפברואר 2011

נ.ב
ושלא תטעה, הצדק לא שוכן אצל קבוצתי. הבהמיות והרוע נמצא גם בצד הצהוב של העיר. פשוט לא צריך להתכחש לה(ואני נלחם בה כמיטב יכולתי במגרש או בפורומים השונים).
או כמו שטיילר דירדן אמר ״אני לא פתית שלג מיוחד, אני החרא המרקד של העולם״.

הקורא בפוסטים 6 בפברואר 2011

יואב כל הכבוד לא יכולתי לתאר את זה יותר טוב במיוחד הוידוי שגם הצד שלנו לא חף מלכלוך מתועב…
—————————————————————-
גיל המקורי פתח את הענייים ידידד כי צדקנות עלולה להוביל למקומות יותר מסוכנים מגזענות והנה אוסיף חוויה אישית כואבת שלי שהותירה לא מעט צלקות נפשיות ושוב זה מדובר על מקרה שקרה לי לא עדות שמיעה ולא בטיח אני אישית :

כן אני מפחד לבוא בצהוב לאזור של האדומים.
כן קיבלתי מכות עד אובדן הכרה משני אוהדים אדומים בדרכי ברגל לחגיגות אליפות של מכבי בפארק הירקון(מה היה להם לעשות שם??), כן למזלי חברי לא איבד את ההכרה זיהה אותם ומאוחר יותר הוגשה תלונה למשטרה והם כמובן נשפטו לעבודות שירות.
אז טול קורה מבין עיניך והבן אתם לא מיוחדים אתם אלימים מגעילים דוחים כמו כולם רק שיש מכבסת מילים עצומה של עיתונאים שתגן עליכם!!
אני כבר רואה איך אתה קופץ לטיעון של הם בודדים ולא להכפיש קהל שלם אבל זה מה שאתם עושים יומם וליל לאוהדי מכבי בית"ר חיפה וכו'..
האמן לי שאם אני אקפוץ משמחה בגול של מכבי בדרבי (מה שלא קורה כבר שנים לצערי) בתוך יציע של הפועל במקרה הטוב אחטוף מכות רצח במקרה הרע…

איתן טייב 6 בפברואר 2011

מי זה הגיל המקורי- אני מבין שזה מקורי להיות טיפש ובכל זאת איך כל הדהבאזר הזה יורד לרמה כ"כ נמוכה. אין לכם פורומים שבהם אתם מחשיבים את עצמכם לחכמים גדולים? למה לזהם כאן?

אלפסי, זה מקרה קלאסי שלא צריך להגיע לעיתונות: לוקחים את השניים לזינזנה, שיחת הבהרה קצרה על רקע מוזיקה (רצוי מזרחית) כדאי שלא ישמעו את הצרחות. להקפיד לא להשאיר סימנים (בעיטה באשכים למשל) כדי שארי שמאי לא יוכל להראות תמונות בבית משפט וזהו. מילה מול מילה והלך עליהם.

חיים לוי 6 בפברואר 2011

"זה שאוהד בית"ר ממוצע לא יכול לזכור שיר…"

I rest my case

אנחנו לא מתממים, עובדה אני כימני, איציק אלפסי כשמאלני ומכל קשת הקהל שלנו יש מגנים. אפילו חברי ליציע, ברק שידוע בדעותיו הימניות, רשם פה תגובה נגד גזענות ואלימות, אצלכם זה קיים ומוכחש, גרוע פי מליון.

אלימות? זיקוק לראש בנאדם, לזרוק רימון הלם למגרש? לזרוק רימון עשן? ללכת מכות עם שוטרים בק"ש?וכו' זה לא אתם? אוהדי בית"ר לא השתמשו באמל"ח של חיזבאללה, אתם כן.

בית"רי בדם 6 בפברואר 2011

מי הוציא את כהנא מחוץ לחוק? שמאלנים.

אם כהנא מחוץ לחוק, מרץ צריכים לשבת אחרי סורג ובריח באשם בגידה, מסירת שטחי אוייב, חימוש אוייב, ויתור על מקורות המים של ישראל, בגידה במדינה ע"י עידוד חרמות מסוגים שונים בעולם נגד המדינה, הריסת בתי כנסת, גרוש מתיישבים, עקירת יהודים מקברם וכו' וכו'

כהנא לא קרה מוות לערבים הוא קרא לטרנספר, בדיוק כמו שאתם עשיתם ליהודים.

בקשר לכל שאר הדברים שכתבת, כן הם עשו זאת וביתר שאת!!!

בית"רי בדם 6 בפברואר 2011

אלפסי, משום מה גם כשהם אשמים נטו, הם מצליחים להפוך את היוצרות ולהפוך מ"תוקפים" ל"נתקפים". כן, זה לא הם שהרביצו לשוטרים, השוטרים הרביצו להם…

תראו את כל התגובות כאן, הפושע תוקף וכולם מתגוננים. צביעות שמאלנית ברמת הגועל!!!

הגיע הזמן שאנשי הימין יתקפו וידרשו להעמיד לדין את פושעי אוסלו, אח"כ נדבר.

קונדופוני 6 בפברואר 2011

ואתה כנראה הגרוע מכולם שעוצם את עיניו ולא רואה את מעשי חבריו במקרה הטוב או שמגן עליהם במקרה הרע.
הגרעין האלים של אוהדי הפועל מסוכן לא פחות מכל מקביל של קבוצה אחרת.
במו עיניי ראיתי נשק חם (מוקשים צהליים, רימונים ועוד) ממתין בבגאז' לסיום משחק בקרית אליעזר כדי לבצע פיגוע באוהדי מכבי חיפה.
גם את אדהם שביטה המסכן שהוא אוהד הפועל שבמקרה ישב ביציע של מכבי אתה מוזמן לשאול אם אוהדי הפועל מסוכנים או לא. וזכור לי גם מקרה שבו נחשפה התארגנות של אוהדי הפועל לשגר טיל מאחד הגגות הסמוכים לבלומפילד ליציעי מכבי (וואו. רק אחרי שקראתי את המשפט שמתי לב לטרמינולוגיה. ממש חמאס כאן בתל אביב).
עכשיו לפני שאתה או מר ננו כאן או כל אדום אחר קופצים, אני אציין שרוב אוהדי הפועל אנשים נחמדים. רוב חבריי הם כאלה. תינוקות שנשבו. רובם לא ירימו אצבע על זבוב. הם מצחיקים ואינטיליגנטיים ורגישים. הם בטח לא חברים בארגון טרור.
אבל לפני שאתה שואל בבטחון אם אני באמת מפחד, תסתכל טוב מתחת לאף שלך. עכשיו תצרף את האלימות הזאת לשירים והמעשים המבחילים של "הגרעין הקשה" ותבין (אתה וגם חבר שלך שכטר) למה כולם שונאים אתכם.
גם כאן בשמורת הטבע של דה באזר יש אדום אחד (לוינטל) שטוריו בדרך כלל מצחיקים ומעניינים ורגישים. אבל גם הוא לא מסוגל להתעלות וכאשר שחקן של מכבי נפצע פציעה קשה הוא מקדיש לו אהבה רבה בטור (תמצית: יצחקי הגשים חלום של רבים מאיתנו. לשבת חצי שנה בבית בלי לעבוד ולקבל מלא כסף). מעניין מה היה קורה ואילו תגובות היה מקבל לא היה כותב דבר כזה על שחקן יונייטד שנפצע למשל.
אז תפסיקו להתיפייף כבר. אתם דוחים אותי עם הצדקנות הזאת שלכם.
נ.ב. – גם אני לא חושב שהיו צריכים לעצור כל אלה ששרו כי המעשה להם הוא לא פלילי. הוא סתם דוחה.
נ.ב. 2 – בהצלחה למכבי היום.

איתן טייב 6 בפברואר 2011

מה הקשר לאוסלו? האוהדים של הפועל כקבוצה באמת מאוסים נטו בלי קשר לפוליטיקה. יש בינהם שמאלנים מאד ויש שלא. לא הכל קשור לאוסלו או אפילו להסתדרות.

בית"רי בדם 6 בפברואר 2011

מה זה קשור לכהנא זצ"ל? שלא יעלו את שמו של הרב כהנא ולא אשתמש באוסלו.

מוזרה גם העובדה שבלי קשר לכלום, בכל פעם שאוהדי בית"ר בפוקוס, אחמד טיבי צץ לו מהקבר. אותו אחמד טיבי שנפגש עם מחבלים בחו"ל, ולוחץ יד למצהירים כי הם בעד לזרוק אותנו לים. זאת לא פוליטיקה ועסקנות זולה. למה להתקפות הטרור האלה אין במדיה מתקוממים(אולי אוחנה, אבל נו…באמת…)?

זה נראה לך נורמאלי שצד אחד יעשה שימוש פוליטי בספורט ושהוא יקבל מענה הוא ידרוש את ראשנו?

יואב 6 בפברואר 2011

גיל,
כמו שחשדתי אתה אכן בהמה גסה, דביל וברברי. ובשתי מילים-צבוע מטונף.

יואב 6 בפברואר 2011

גיל
אתה גזען מבחיל. אתה בדיוק הקומץ הגיזעני שבעיניו אוהד ביתר טיפוסי הוא בבון ופלגמאט. צואה אנושית זה מה שאתה. לגיטימים?אתה עומד בשער ועורך רשימות לגיטימציה אפס?

איתן טייב 6 בפברואר 2011

יואב-בזבוז מילים על מי שלא ראוי להן. הדרך

איתן טייב 6 בפברואר 2011

הדרך הכי טובה להירגע מכזה אידיוט זה לעשות טיול לאורך פארק הירקון מכיוון מפגש הירקון. להנות מהשלווה, הציפורים. ללכת לכיוון הים ולא לראות כל מיני מטרדים ארכיטקטים לא-חוקיים משמאלך. החיים יכולים להיות מאד שלווים בתל-אביב, אם מתעלמים מזוהמה כמו ,המקורי' הזה.

איציק אלפסי 6 בפברואר 2011

חבר'ה,
אני לא אוהב את הכיוון שהדיון מדרדר אליו- זה אכן נושא טעון שמעלה אמוציות ובדיוק לפיכך חשוב שנדון בו, אבל גם שנעשה זה בצורה מכובדת. אחרת אנחנו שמים את עצמנו באותו סיר כמו אותם קיצוניים משני הצדדים שמרעילים את האווירה במגרשים ואת השיח הציבורי שלנו.

שחר 6 בפברואר 2011

הדיון פה מזכיר לי למה אני נמנע מללכת לכדורגל וכדורסל
בישראל,מגעיל,האשמות טפשיות ההוא עשה כך ההם כך.
במקום לדון באיך לצמצם ולמגר לחלוטין את התופעות האלה
שמזיקות מאוד גם לתדמית והמשיכה של הענפים לקהל רחב.

בית"רי בדם 6 בפברואר 2011

נתחיל בך, אתה הגזען הראשי פה. לתנועת כ"ך יש מוסר גבוה משלך, הם לטובת העם שלהם, אתה נגד. זה ששופט שמאלן קבע שהם מחוץ לחוק ואתה לא, לא עושה אותך צודק יותר.

קובי 6 בפברואר 2011

אם זו דמותו של אוהד כדורגל, אז תודה ושלום.
אני מדבר גם על "הקומץ" ביציע וגם על כל המשכילים כאן, שכותבים כל כך יפה, עד שעולה להם האלטר אגו מהטריבונה ושופך את הרפש ישר למקלדת.
או שזו דמותנו הישראלית החדשה? לא משנה ימין או שמאל, בית"ר או הפועל,
אנחנו פה כדי לשנוא!

איתן טייב 6 בפברואר 2011

תעוף גם אתה, איש גס ומגעיל. בלי קשר לפוליטיקה- סתם כי אתה המזהם הראשי כאן.

איתן טייב 6 בפברואר 2011

הכוונה במקרה הזה ל"מקורי". אבל גם לכ"ך אין כאן מקום.

תומר חרוב 6 בפברואר 2011

איציק ידידי, אני כותב פה את התגובה ברגשות מעורבים, כי האמת היא שאני לא רוצה לקחת חלק בדיון כזה ולאו דווקא בגלל הנושא המדובר, אתה הרי יודע שבבלוג הקודם התדיינו על כל נושא, אבל זה מעולם לא הגיע לדברים כאלה.
אני רוצה לשאול אותך שאלה, למה כתבת את הטקסט הזה? כדי לבוא ולשים את האצבע על אוהדי הפועל ולומר להם: הנה אתם בדיוק כמו בית"ר רק שאתם מלאים בצביעות? יכול מאוד להיות שזה נכון, אבל בשביל מה זה טוב מעבר לליבוי ופתח לתגובות בהם כהנא ואוסלו נאבקים במרכז המגרש על מיקום?
אחת הבעיות החמורות בתרבות הדיון הישראלית היא שנושא הצביעות מככב בו לעיתים קרובות מידי. מכיוון שהעולם מורכב ומלא ברבדים ברור שכל דעה יכולה להיות סוג של צביעות ואז אין בכלל על מה ועם מי לדון בגלל שבכל מקרה כולם צבועים. אף אחד לא מנסה להקשיב למה שתגיד אלא מנסה להגיד לך למה אין לך בכלל זכות דיבור בנושא.
אני מסכים במאה אחוז שנושאים כמו גזענות, אלימות ושנאה צריכים לעלות לדיון ויש לגנותם בכל תוקף. אתה אולי לא תאהב את מה שאני אומר עכשיו אבל כשאתה כותב על אלימות וגזענות(ומגנה אותה כמובן) כאוהד ביתר שמפנה את הזרקור אל עבר היציע שלו אני מעריך אותך הרבה יותר. לא בגלל שלך אסור לכתוב על הפגמים של האחרים, לא בגלל שאני חושב שזו צביעות(אני לא חושב ככה) אלא בגלל שאת נקודת המבט של "תראו אותם" אני יכול למצוא בכל מקום.
אני מצטער מראש אם זה נראה כאילו אני נופל עליך בגלל כמה מגיבים פה שלא יכולים לשמור על תרבות הדיון אליה התרגלנו ב"גשם", אבל איתם אין לי עניין להתדיין, את מה שהם כותבים אני לא כלכך מעוניין לקרוא. את מה שאתה כותב אני כן.
נ.ב:תודה על סרגיי טרטיאק.

איציק אלפסי 6 בפברואר 2011

תומר,
אני אולי אפתיע אותך, אבל גם אני כתבתי את הפוסט הזה ברגשות מעורבים בדיוק מהסיבה שציינת- שלא ראיתי להצטייר כאחד שאומר "תראו אותם". אבל כמו שאתה יכול לקרוא יותר טוב מאיך שהייתי מסביר בעצמי בתגובה של גיל למטה (מס' 38) – האלימות הזו מסוכנת לא פחות מזו ביציעים שלנו שאני מתריע עליה בדרך-כלל ולכן צריך לדבר גם עליה.
לגבי טיב הדיון- כמו שאתה מתאר לעצמך ויכול לקרוא בתגובות שלי גם דעתי מאוד לא נוחה מהרבה דברים שהולכים כאן. זה לא ה"גשם", אנשים צריכים להתרגל לסגנון שלנו והם יתרגלו. אתה מכיר אותי, אני לא מתייאש בקלות..

לגבי טרטייאק- מה כבר יש לי להגיד… תהנו.
כתבתי באופסייד סטורי תגובה בנושא שכבר במשחק גביע-הטוטו בו נבחן אצלנו ראיתי שמדובר בשחקן ורוני לוי עשה טעות גדולה כשוויתר עליו והלך עם יבואה חסר המושג.

יואב 6 בפברואר 2011

מצטער בפני כולם על חלקי בהידרדרות הדיון. הזלזול בבני אדם ״והלגיטימיות״ שלהם היה קצת יותר מידי בשבילי. אני מודע בהחלט לרוע שקיים בצד שלי וראוי שכולם יפנימו ויהיו מודעים לחצר האחורית שלהם. ושוב, מתנצל.  

יואב 6 בפברואר 2011

גיל,
אני אוהד מכבי, אפילו לא מסורתי והייתי שמאל מרכז(היום זה פשוט לא מעניין אותי). לא הרמתי יד,לא נהמתי, וכך אני מחנך את ילדי.אני בסך הכל מרחם עליך כי אתה רק פלקט שיטחי, שטוף מוח, חסר דעה עצמאית וניזון מסטיגמות. מקווה בשבילך שאתה בחור צעיר ותפקח את עיניך. עזוב את דיבורי הפוליטיקה , זה הרבה מעל הליגה שלך. 

שלו 6 בפברואר 2011

יואב, חבל להיות שותף לדיון ברמה הזאת.
תראה לפי המשתתפים איך הוא דעך, זה לא מכבודך בכלל לענות.
ושיהיה בהצלחה היום (; .

מתבונן בקביעות מהצד 6 בפברואר 2011

יש מצב שגיל המקורי זה עמנואל רוזן??????????????????????????????????????????

גיל (לשעבר מבוסטון) 6 בפברואר 2011

היי איציק,
פעם ראשונה שאני מגיב בבית החדש שלך, אבל לנוכח כמות השטויות המעציבות שחלק מהמגיבים (גיל המקורי? מצ'ו?) פלטו כאן, לא יכולתי להמנע…
אנשים נוטים לשכוח את ההיסטוריה, אבל מעשי עוולה, זוועות ורצח לא נעשו רק בשם הפשיזם והגזענות, אלא גם בשם הנאורות, הקידמה והשוויון. זעקות הנרצחים והמעונים לא היו שונות במדריד הפשיסטית של פרנקו או בברצלונה הנאורה תחת שילטון נציגיו של סטלין.
שלילת האחד אינה עומדת בסתירה לשלילת האחר וצריך להאבק בשניהם ללא רחם. ההבדל כיום בין אוהדי בית"ר כמוך לבין חסידים שוטים אדומים דוגמת גיל "המקורי" ומצ'ו הןא שבעוד שאתה מוקיע את הפשיסטים האלימים מיציע טדי (כן, משחק שלם בשבת ללא שיר גזעני אחד)וההנהלה של בית"ר מנהלת (סוף סוף) מלחמה אמיתית בחבורת הברוך מרזלים מהמזרחי, מרבית אוהדי הפועל ממשיכים להיות שבויים באהבה העצמית – "אנחנו אחרים", "אנחנו לעולם לא טועים", "אנחנו הטובים", יפי הבלורית והתואר, והעובדות לא יבלבלו אותם… מזכיר את ימי סטאלין העליזים…
האלימות איננה נכס בלעדי של קבוצה אחת (אמר אוהד הפועל כפ"ס שחטף מכות מחבורת עבריינים מהיציע המזרחי, אמר אוהד מכבי שהעז לצעוק בוז לנימני לפני חודשיים וכן.. אמר גם אותו אוהד הפועל מסכן שטעה והעז להניף דגל ישראל בשער חמש…).

חברי אוהדי הפועל (כן יש לי רבים כאלה) – קצת ביקורת עצמית לא הזיקה לאף אחד… יש דברים יפים שאתם עושים בהם אני יכול רק לקנא (עמותת "פועלים באדום" כדוגמה), אבל הגיע הזמן שתסתכלו במראה ותשיבו בכנות לשאלה – איך הגעתם למצב בו חבורה אנרכיסטית קיצונית קטנה הפכה אותכם לשבוים בידיה?

איציק אלפסי 6 בפברואר 2011

גיל,
כמה טוב ששבת הביתה :)
כרגיל, כל מילה שאוסיף רק תגרע.

Comments closed