זזת נסעת | הברבור הצהוב-שחור

אולי שווה באמת להכניס חוק לפיו קבוצה לא יכולה להחליף מאמן באמצע העונה. זזת? נסעת.

זה מה שכתבתי ביום שאורי מלמיליאן עזב:

"אורי לא היה צריך ללכת. יש לו חלק בכישלון אבל החלק הגדול יותר הוא של השחקנים. אני בספק אם מאמן חדש יוכל להוציא יותר מהחומר הנוכחי מעבר להתלהבות הרגילה של השניים-שלושה משחקים ראשונים."

זה לא שיש לי טענות לרוני לוי. אני חושב שמדובר במאמן ראוי ביותר. הוא לא היה רושם את ההישגים שרשם כמאמן אם לא כך ובנוסף, כל האינדיקציות מראות שמדובר באיש מקצוע חרוץ ויסודי.

אבל זה מה ששווה החומר של בית"ר.

וכשחושבים על זה שנייה רציונאלית, זה גם ממש לא אמור להפתיע. בעונה שעברה סיימה בית"ר במקום השישי, בקיץ איבדה את שני השחקנים המשמעותיים ביותר בסגל שלה – ברק יצחקי ועידן וורד, ויחד עם העזיבה של טוטו תמוז והפרישה של שמעון גרשון, מה שנשאר משתקף ריאלית לחלוטין בטבלה- קבוצת תחתית.

שאלה לאוהדי הפועל ת"א ומכבי חיפה: עם יד על הלב- הייתם לוקחים לקבוצה שלכם איזשהו שחקן מהסגל הנוכחי של בית"ר? אולי אריאל הרוש או חן עזריאל, וגם זה יותר על סמך הפוטנציאל שלהם, מתוך ראייה לעתיד, ולא על סמך יכולתם הנוכחית.

איציק קורנפיין ואורי מלמיליאן טעו בתחילת העונה כשלא ראו נכוחה את המציאות ולפיה בית"ר הולכת לעונה קשה של מאבקי תחתית. במקום זה הם מכרו אשליה על פליי-אוף עליון ואפילו צמרת (אורי במסע"ת של פתיחת העונה: "עם עוד שני שחקנים אני לא אפחד לדבר על אליפות").

אבל אין מה להאשים אותם. גם אנחנו, האוהדים, נפלנו לאותה מלכודת והשלינו את עצמנו בפתיחת העונה שבית"ר שווה יותר ממה שהיא באמת.

וכאן אני חוזר לעזיבה של אורי ולעד כמה צר לי עליה.

כי כמו שכתבתי אז, אורי לא היה צריך לעזוב. הוא מאמן טוב דיו והיה מגיע עם בית"ר פחות או יותר לאותו מקום בו יסיים איתה את העונה רוני לוי (- 12-13).

בכלל, כל הנושא של פיטורי מאמנים הוא רעה חולה, לא רק בכדורגל שלנו, אלא בכלל בכדורגל.

בשורה התחתונה, חוץ מכמה כאלה שאין להם מושג והתגלגלו במקרה לתפקיד (בד"כ על סמך תהילת העבר כשחקנים) רוב המאמנים הם באותה רמה פחות או יותר.

קחו את אלי גוטמן למשל, עם כל ההערכה לעבודה שלו בהפועל ת"א, אף אחד לא מזכיר את העובדה הפשוטה שיש לו שם סגל חלומי, כמעט גלאקטיקוס במושגים מקומיים. מאז שנכנס אלי טביב כשותף בבעלות על המועדון כמעט כל המלפפונים החמים בשוק המקומי עשו את דרכם לוולפסון (אניימה, שכטר, דה-סילבה, וורמוט, בן סהר, טוטו תמוז ורק לאחרונה- אלרואי כהן). אני כלל לא בטוח שעם סגל כמו שיש כיום בבית"ר הוא היה מוציא יותר ממה שהוציא אורי מלמיליאן ומוציא רוני לוי.

למעשה, יש בעולם רק שתי דוגמאות מובהקות של מאמנים שאני יכול לשלוף שמוציאים כדרך קבע מהחומר העומד לרשותם תוצרת הגדולה באופן משמעותי מסך חלקיו – ארסן וונגר ואלכס פרגוסון.

מוריניו? בצ'לסי הביא כל שחקן שרצה, באינטר קיבל קבוצה שהייתה כבר אלופת איטליה שנתיים ברציפות, שידרג אותה אמנם לזכייה בליגת האלופות, אבל גם זה רק אחרי קרב חפירות מפואר מול קבוצה טובה הרבה יותר. השנה בריאל הוא משיג כמעט אחד לאחד את אותן תוצאות שהשיג קודמו, פלגריני, ועוד עם סגל משודרג.

אם כבר אזי ההישג הכי מרשים שלו הוא הזכייה בליגת-האלופות עם פורטו ב- 2004, אבל זה היה בעונה של פעם בעשרים שנה בה כל הקבוצות הגדולות לקחו שנת שבתון וקבוצה כמו מונאקו (שבלי קשר, הייתה נהדרת באותה עונה עם ג'ולי ומוריינטס) יכלה למצוא עצמה בגמר המפעל.

באנגליה, שם בימים שהליגה המקומית הייתה עדיין הליגה האנגלית ולא המפעל הגלובלי שנקרא ה"פרמייר-ליג", נהגו לנהוג במשנה כבוד במאמנים, החליפו רק בחודשיים האחרונים לא פחות מארבע קבוצות את המאמנים שלהן (ניוקאסל, בלקבורן, ליברפול ו-ווסט-ברומיץ') – אף אחת מהם לא שידרגה את עצמה באופן משמעותי בשל כך.

בספורט האמריקאי, למשל (ויש באתר הזה מומחים גדולים ממני לנושא שיוכלו להעיד על כך), הנושא הזה של חילופי מאמנים באמצע העונה כמעט ולא קיים. אולי שווה באמת להכניס חוק לפיו קבוצה לא יכולה להחליף מאמן באמצע העונה. זזת? נסעת.

אי אפשר לצפות מאיש מקצוע, ועוד כזה שתלוי באופן כמעט אבסולוטי באלה הכפופים אליו כמו במקרה של מאמן כדורגל, להצליח בסיטואציה בה הוא נבחן כל שבוע מחדש, פעמים רבות על-סמך ציפיות לא ריאליות.

מה גם, שבהחלט יכול להיות שבהתחלה הוא לא יצליח ואף ייכשל (כמו במקרה של עודד קטש העונה בהפועל י-ם)- האם זה בהכרח מעיד שאינו איש מקצוע ראוי? האם לא מגיעה לו הזדמנות נוספת לתקן וללמוד מהשגיאות שלו? איך נרגיש אנחנו אם חרב פיטורין תונף מעל ראשנו בכל פעם שתהיה לנו תקופה חלשה בעבודה, ואיך זה ישפיע על הביצועים שלנו?

אם בעלי הקבוצות ידעו שהמאמן שהם בוחרים הוא זה שהם יצטרכו (לפחות) לסיים איתו את העונה, ובשאיפה להמשיך איתו כמה שנים קדימה ולבנות משהו מסוים, זה אולי יגרום להם לקחת את תהליך בחירת המאמן מעט יותר ברצינות ולמאמן עצמו להיות בעל סמכות מול העובדים- השחקנים שלו, שזה אל"ף בי"ת של ניהול מוצלח.

*

אמש אחרי המשחק ראיתי בקולנוע עם זוגתי את הסרט המצוין "הברבור השחור", בכיכובה של נטלי פורטמן הנפלאה (בהופעה יוצאת מן הכלל!) המגלמת שם רקדנית בלט המתבקשת לבצע תפקיד בימתי הסותר לחלוטין את אישיותה.

הסרט מגולל את מסכת הייסורים הנפשית שעוברת הרקדנית ואת הקשיים שהיא חווה בנסיון להיכנס לתוך הדמות.

זה הזכיר לי את אבירם ברוכיאן ואת חוסר הצדק המסויים שיש בתפקיד שייעדו לו החיים- ברבור צהוב-שחור עם הסיפרה 8 על הגב, דוד שהיה אגדה בחייו והשוואות שאין להימנע מהם.

אני מאוד אוהב ומעריך את אבירם, כשחקן, ובראש ובראשונה- כאדם. לעולם אזכור לו (והוא ואיציק קורנפיין אמונים עלי שכך היו פני הדברים) איך אחרי ההעלמות הפתאומית של ארקדי גאידמק הודיע שיהיה מוכן לשחק כמעט בחינם ("אם בית"ר בעונה פיננסית, גם אני בעונה פיננסית").

גם כשחקן, אבירם בשיאו, למרות שזה קורה לעתים רחוקות, הוא אחד הכדורגלנים המרגשים שיש.

אבל אבירם כבר לא יהיה לעולם מה שאנחנו מצפים שיהיה- זה שיסחב את בית"ר על הגב לבדו. אבירם, מתוקף האישיות שלו, מושפע מהסיטואציה בה הוא נמצא. בעונות שהיו מסביבו שחקנים טובים שלקחו את המושכות הוא פרח, בעונות, כמו זו, בהן הסגל מסביבו חלש והקבוצה הופכת תלויה בו- הוא נעלם.

השוויתי פעם את אבירם לשחקן אחר שאני מאוד (מאוד) אוהב- אנדראס אנייסטה. נדמה לי שיש דמיון בניהם לא רק במראה החיצוני (שמתם לב?) ובסגנון המשחק, אלא גם באופי.

גם את אנייסטה, למשל, אני לא מדמיין לוקח את אוססונה או לבאנטה (שאלו בערך המקבילות של בית"ר דהשתא) ורץ איתם בצמרת. אתם יודעים מה? אפילו לא את מנצ'סטר סיטי (בניגוד, אגב, לקרלוס טבז- אולי הדוגמא ההפוכה הטובה ביותר).

ישנם כאלה שיכולים להיות נפלאים כשותפים בתזמורת המנגנת בצורה הרמונית אבל גרועים כסולנים. זה לא אומר שאין להם מקום או שצריך בהכרח לשפוט אותם לחומרה.

להיפך, זה אומר שלפעמים צריך גם מזל, בהצגה ובחיים, לקבל את התפקיד המתאים לך.

*

ואם הזכרנו את נטלי פורטמן, אז איך אפשר בלי אחד התפקידים הנפלאים שלה, בסרט 'קרוב יותר', ובמיוחד את שיר הנושא הבלתי נשכח מאותו סרט- 'The Blower's Daughter' של דמייאן רייס:

והנה ביצוע יוצא דופן בפורטוגזית(!) של הצמד הברזילאי אנה קארולינה וסאו זו'רז'ה:

46 Comments

אהוד 20 בפברואר 2011

גם את עזריאל והרוש לא הייתי לוקח. הרוש עוד חי על קרדיט שיש לו מהמשחק בקרית אליעזר בשנה שעברה, שמנע הפסד של חמש או שש במקום ה2-1

pretty lame 20 בפברואר 2011

If you have nothing smart to say, it is better sometimes to stay quite and take a day or two off (in extreme cases, a month or even a year will be better). A bit like what all the BEITAR team should do. It can only do you better – on the personal and professional level.

More concrete feedback: you took a topic, in this case it is the Beitar coach, and made a huge mess out of it – WTF??? Nothing coherent, just semi-baked ideas diffused into one big salad – from Roni Levi and Uri Malmilian to Ferguson/ Wenger and Mourinho , a shallow comparison between Bruchian and Iniesta – how can you even compare? It is Iniesta, for God sake, one of the most talented players on the international level, what has Bruchian done so far?…..

As we all know, the media is only a reflection of its society and unfortunately in this case (very surprisingly in this impressive DEBUZZER project), it is hard to say which one is standing at a lower place… Yom Tov

אזי 20 בפברואר 2011

כשקוראים אוהד צריך להבין שהוא בסערת רגשות, הוא לא כותב סיפור.
גם אם אני הייתי צריך לכתוב על מכבי אחרי משחק היה יוצא לי טקסט מחורבש (מבלי להשוות בין יכולת הכתיבה שלי לשל איציק)
ומנושא לנושא באותו נושא.
אפשר להשוות בין כל אחד לכל אחד. גם בין ברוכיאן לאיניסטה. שניהם משחקים במרכז המגרש בקבוצת כדורגל. שניהם צריכים להיות מספיק טובים כדי להוביל את הקבוצה שלהם בליגה שלה. זה שבברצלונה הרמה הרבה יותר גבוהה לא משנה את ההשוואה, הכל צריך לקחת בקונטקסט הנכון. ברוכיאן דומה לאיניסטה ביחס ליכולת הקבוצה שכל אחד משחק ולא אחד ביחס לשני.
אני אגב נוטה להשוות את אלירן עטר לדי מריה בריאל… שני שחקנים אינדווידואלים שהמטרה שלהם היא לשים גול כשהמשחק ההתקפי הקבוצתי לא עובד.

איציק אלפסי 20 בפברואר 2011

לזה שכתב באנגלית- יותר חשוב מלדעת לכתוב יפה ולהיות שנון זה להיות בנאדם. יש גם דרך להעביר ביקורת על טקסט מבלי להתאמץ להיות כל כך נבזי.

רן 20 בפברואר 2011

תגובה מגעילה ושחצנית (והאנגלית המצוחצחת לא מצליחה להסתיר את הרוע).

אתה לא חייב לקרוא אם יש לך משהו אישי נגד הכותב.

הופ 20 בפברואר 2011

מה שמצחיק בתגובה הזו זה שאחרי שצולחים את כל התוכחה הזו, מגלים שאין בה באמת שום דבר ענייני שנוגע לטקסט עצמו, שום ניסיון אמיתי להפריך איזשהו טיעון. אפילו כשהוא עובר ל"פידבק קונקרטי יותר" הוא לא מצליח להחזיק יותר ממשפט אחד עד שהוא חוזר למילות התואר הכל כך חביבות עליו. באמת נראה שנעשה פה מאמץ מרשים להעליב בלי לתרום שום דבר לדיון, ו"נבזי" זו בהחלט המילה המתאימה במקרה הזה.

הופ 20 בפברואר 2011

ועכשיו אני רואה שיש התנצלות למטה, מודה ועוזב וכל זה.

matipool 20 בפברואר 2011

איציק – בליברפול ועוד איך יש שינוי רציני . אם הודג'סון היה נשאר , לא מן הנמנע שהיינו מוצאים את עצמנו במאבקי הישרדות .
קני עשה סדרה יפה של נצחונות והמזל הרע שלו זה ההרחקה והפציעה של ג'רארד .

תומאס 20 בפברואר 2011

מסכים לחלוטין. וזה לא רק בתוצאות, אלא ברוח ובאנרגיות.

איציק אלפסי 20 בפברואר 2011

מתי,
אני לא בטוח, ייצא כך שראיתי את ליברפול באנפילד פעמיים העונה- פעם תחת הודג'סון כמאמן (נגד ארסנל במח' הראשון) ופעם תחת דלגליש (נגד וויגאן בשבוע שעבר) ולא ראיתי שינוי משמעותי. נכון שיש שיפור מסוים, אבל אפשר גם כאן לייחס את זה להתלהבות של הגעת מאמן חדש, וודאי אחד בקליבר של קני עם המשמעויות של זה בליברפול. זה לא אומר שקני לא מאמן טוב, אבל גם את זה יהיה אפשר לשפוט ברצינות רק אחרי שתיים שלוש עונות בתפקיד.

מיכל 20 בפברואר 2011

מסכימה בעניין המאמנים.

זה מייצג את כל התרבות ספורטיבית בארץ.

B. Goren 20 בפברואר 2011

נטלי פורטמן משחקת טוב יותר מכל אחד משחקני ביתר. לו היו קצת מתקרבים אליה ברמת המשחק, היה מצבה של ביתר טוב בהרבה.

אריאל 20 בפברואר 2011

כן, מאמנים הם אוברייטד ואמרתי את זה לא פעם. מי שמשחק אלו השחקנים, בטח בכדורגל מאמן לא יכול לעשות הרבה יותר מאשר עם מה שיש לו. הוא יכול אולי למצוא שחקנים יותר טובים בשוק אבל כשהוא מגיע באמצע עונה באמת שאין יותר מדי שהוא יכול לעשות.

נעל קרועה 20 בפברואר 2011

1-איציק הערצה שלך ל ארסן וונגר ואלכס פרגוסון מתחילה להראות כמו עבודת אלילים
אלכס פרגוסון,האיש הוא כישלון מוחץ באירופה ,וחזק מאוד בביצה האנגלים
ארסן וונגר מעולם לא הצליח באירופה,היו לו שנים יפות באנגליה עד שדעך,תמיד חסר לו את הגרוש ללירה,ממאמנים של קבוצות עם קהל של 40-100 אלף צופים בשבוע ,מצפים לאליפיות וגביעים,זה המדד היחידי
2-מוריניו אימן בפורטו(אליפות-וגביע אליפות בתקציב 0)
צ"לסי-(2 אליפיות)
אינטר(2 אליפיות גביע אירופה)
כל זה ב10 שנים,מדובר ברקורד ממש לא נתפש,הוא המאמן המבוקש ביותר בעולם,והיקר ביותר בעולם

תומר חרוב 20 בפברואר 2011

אני לא חושב שזה מה שהסגל של ביתר שווה, לדעתי בהחלט אפשר להוציא ממנו יותר ואם לא בנקודות והישגים אז לפחות ביכולת, אין שום סיבה שקבוצת כדורגל שמכבדת את עצמה תיראה כמו שבית"ר נראית וזה כבר לא קשור לסגל השחקנים ולמאמן. אני מסכים שהחלפת מאמן היא לא פיתרון אבל אורי נכשל, גם בבניית הסגל וגם בניהולו. בסופו של דבר היה לו תקציב גבוה יותר משל מאמנים אחרים בליגה(רובן, פרדי דוד, רב"ש)וגם את השם בית"ר ירושלים שקל לו יותר למשוך אליו שחקנים במחירים נמוכים יותר. מאמן שנכשל וגם רוצה להתפטר(הוא הרי שוכנע להישאר פעם אחת)אין סיבה שימשיך לאמן, גם אם קוראים לו אורי מלמיליאן(ואני חולה על אורי המאמן, בלעדיו נתניה לא קיימת היום). מדובר פה בליגת פח אשפה, ליגה מאוד חלשה עם קבוצות כמו הפועל ר"ג ואשקלון שהן פשוט קטסטרופות ובית"ר בהחלט יכולה להוציא יותר, אני מוכן לשים את הראש שלי שאם רוני לוי פותח שם את העונה בית"ר לא ממוקמת בחלק התחתון של הטבלה.
לגבי גוטמן, אתה שוכח שהוא הצטרף להפועל כשהיא הייתה מתחת לקו האדום, הוא שיקם את המועדון בעצמו. גם הקניות שנעשו בשבילו לא נראו כאלו נוצצות לפני שהוא הפך אותם לכאלה. שכטר הגיע כהבטחה ולא כשחקן המוכח שהוא היום, ידין ודה סילבה היו טובים אבל בכל זאת ירדו ליגה עם כפר סבא, מי ידע מי זה ערן זהבי ומהרן לאלא לפני גוטמן וגילי ורמוט היה כישרון שנכשל בבלגיה וחזר עם הזנב בין הרגליים. תשווה את זה למסעות הרכש שעשתה ביתר בשביל לזכות באליפות(עם פיטורים של כמה מאמנים בדרך) ותבין את ההבדל בין מי שבא לעבוד, לבנות ולקצור את הפירות לבין מי שבא להחזיק את הראש מעל המים.

צור שפי 20 בפברואר 2011

תומר חרוב הקדים אותי ואני לא רק מסכים לגמרי עם שתי הנקודות אליהן הוא מתייחס – חד משמעית החומר של בית"ר שווה יותר ממה שהוציאו ממנו עד עכשיו וגוטמן קיבל שחקנים שלא היו כוכבים ועשה מהם את מה שאנחנו רואים בהפועל היום – מעבר לשמות שתומר הזכיר, טוטו תמוז, שאותו הזכרת איציק, היה שחקן גמור בבית"ר וגוטמן בנה אותו מחדש. אני מסכים עם הפוסט בנקודה אחת – חבל שאורי עזב, בלי קשר למאמן הראוי שהחליף אותו.

גיל (לשעבר מבוסטון) 20 בפברואר 2011

איציק – מספר מחשבות שונות ביחס לאורי ולגוטמן:
הכישלון של אורי לא היה במה שהוא הוציא (או יותר נכון לא הוציא) מהשחקנים, אלא בבזבוז המחפיר של הכסף שאין לבית"ר (להזכיר – סרג' איילי, בן-לולו, יבואה, גונזלס) וחמור לא פחות מכך – אובדנם של פרננדז ואלברז, אובדן שהאדם היחיד שחתום עליו הוא אורי. מילא לזרוק את הכסף שאין על שחקנים לא רלוונטיים, אבל לאבד שני שחקנים כל כך מוכשרים (בעונה בה הסגל שלך גם דק וגם לא מוכשר) בגלל מאבקי כוח ואגו? שניהם כל כך חסרים היום.

אלי גוטמן, מעבר לכוכבים שיש לו (ובכל זאת כדאי להזכיר – שכטר הגיע אליו עם טיקט של מחמיצן אגואיסט ונופל סידרתי ברחבה – שחקן שבית"ר של גידאמק לא רצתה אותו ועל הרקורד של תמוז אני לא צריך לספר לך)הצליח לקחת שני שחקנים אלמונים – זהבי ולאלה ולהפוך אותם לברגים סופר חשובים בהרכב של המכונה שהוא בנה. איפה זהבי ולאלה ואיפה בן-לולו ואיילי? אבל מעבר לזה, גוטמן, כמעט במופע יחיד הצליח לשנות את ה"גנום האדום" ממועדון שחרט על דגלו לוזריות כערך, למועדון מנצח ומנרטיב המהלל את ה"אחד אפס קטן" לקבוצה דורסת ומבקיעה. על כל זה חתום גוטמן, זה שגרשנו (בצדק דאז) מהמגרש בצפרירים…

אדם 20 בפברואר 2011

אני מנסה לבחון כבר הרבה זמן כמה המשקל של המאמן גדול בכדורגל. טרם מצאתי את ההוכחה לכך שיש לו משקל.

באבא ימים 20 בפברואר 2011

תבדוק אצל אחד אלכס פרגוסון.

יוסי מזרחי 20 בפברואר 2011

באבא !
אדם צודק.
פרגוסון מצוי מזמן בתחום המטאפיזיקה.
זו הסיבה שאדם (ואחרים) לא מוצאים אותו בתחומי המדדים המקובלים.

אדם (ב"ש) 20 בפברואר 2011

וגם – נהנתי מאוד לקרוא.

לאוהדי בית"ר (לא כולל אלה שזרקו חפצים קהים על האוטו שלי), שתדעו ימים שמחים יותר:

http://www.youtube.com/watch?v=UePtoxDhJSw

(אין עומק או מילים מעניינות מלבד הכותרת. סתם מנחש שבימים שמחים יהיה סבבה לבית"רי לנגן את זה בפול ווליום)

איציק אלפסי 20 בפברואר 2011

תודה חבר. חזק ביותר.. נשמור לימים טובים יותר באמת ונשים את זה בפול ווליום במנהרה בבגין בדרך לטדי :)

יוסי מזרחי 20 בפברואר 2011

איציק ידידי.
אלה החיים, גם לתגובה 2 יש מקום על אף חריפות הדברים.
האמת המרה היא, שהכישלון של אורי מקבל משנה תוקף בגלל העובדה שהסגל נבנה הכי קרוב לרצונות שלו (עוד שני שחקנים ונגבר על אליפות…)ובשים לב למגבלות התקציב.
בחירת שחקנים לא נכונה כמעט לרוחב כל הסרט ועוד. (טוב שאבא שלי לא משתתף בדיון הזה, אחרת הוא היה זורק אותי מהבית. לדבר כך על אורי ??! זה כואב ברמה הפיזית).
חלקו של רוני לוי,אם בכלל הוא מזערי עד לא קיים.
צריך לגמור את העונה הארורה הזו ולבנות מחדש ,על בסיס הצעירים שיש בבית ובחיזוקים נכונים ולא הזויים את העונות הבאות.
ברוכיאן ?
על פי כל קנה מידה, זה צלם בהיכל להזכיר אותו עם הדוד שלו.
יתכן והוא שחקן טוב,יותר ממה שרואים עכשיו,אבל חסר חוט שידרה ,וחסר ביקורת עצמית.
הדוד שלו הבין שאין לו מה לחפש כ"קפטן" הקבוצה. והוא ,רק מתדרדר מאז הפיאסקו של ה"מינוי" הזה.
אם להביט למציאות בעיניים, הלואי שמישהו יגיש עליו הצעה בסוף העונה.אבל המשאלה הזו היא מתחום המדע הדמיוני.

אוהד 20 בפברואר 2011

מעבר לעובדה שאני לא מסכים עם הטיעון לגבי ליברפול – שם השינוי הוא רציני מאוד בעיני , והמשחק מול וויגאן הוא יוצא מן הכלל שלא מעיד על השיפור,
מפריע לי יותר העניין עם גוטמן –
הבן אדם לקח אליפות עם אורן ניסים ולירון בסיס, ומי שראה אתמול את הפועל בב"ש הבין ללא מדובר רק בסגל , מדובר בקבוצה מאומנת בצורה יוצאת דופן.
מעניין איך הפועל היתה נראית עם אותו סגל שחקנים בדיוק שמאמן אותה
נימני או אלי אוחנה ?

באבא ימים 20 בפברואר 2011

איציק:

הודגסון ב – 20 משחקי ליגה השיג 25 נקודות – ממוצע של 1.25 למשחק. דלגליש ב – 7 משחקי ליגה השיג 14 נקודות – ממוצע של שתי נקודות למשחק (שיפור של 60%). רק על מנת לתת קונטקסט: בקצב של שתי נקודות למשחק מתחילת העונה היינו היום נקודה מעל ארסנל עם משחק עודף.

אם נוציא מהמשוואה משחקים נגד קבוצות הממוקמות מעל ליברפול בטבלה, על מנת לנטרל את הטענה שדלגליש לא שיחק נגד קבוצות טובות אז ממוצע הנקודות למשחק של הודג'סון עולה ל – 1.4 וממוצע הנקודות למשחק של דלגליש יורד ל – 1.83, שיפור של "רק" 30%.

יחס שערים בתקופת הודג'סון (2-) בתקופת דלגליש (5+).

נצחונות חוץ: דלגליש 2 נצחונות בשלושה משחקי חוץ. הודג'סון נצחון אחד בעשרה משחקים.

אני מסכים שכל מאמן צריך להמדד לאורך זמן, אבל לדעתי התוצאות עד עתה אמורות להעביר את נטל ההוכחה למי שטוען שאין שיפור ולא להיפך.

איציק אלפסי 21 בפברואר 2011

אמת, אין להתווכח עם העובדות. אבל צריך לראות איך נכנס לתוך המשוואה אפקט ההתלהבות שמביא איתו כל מאמן חדש (וודאי מישהו בסר גודל של דלגליש לליברפול). אין לי סטטיסטיקה מדויקת ואני לא יודע אם מישהו עשה פעם אחת כזו, אבל לדעתי יש הטייה ברורה לכיוון חיובי של התוצאות אצל כל קבוצה שמחליפה מאמן שמתאזנת אחרי תקופה קצרה.

ניר 20 בפברואר 2011

אגב הברבור השחור, יש פה עוד מישהו שמשך כל הסרט התנגן לו בראש הקליפ הזה?

http://www.youtube.com/watch?v=v8e6-IeQ0aw

פראליה 20 בפברואר 2011

הייתי לוקח את הרוש (שוער שני), עזריאל כמובן (חומר-גלם נדיר)וברוכיאן אם היתה לו טיפה אופי (אני מאמין גם בהתאמה חברתית).

לגבי מוריניו, אתה טועה, בצ'לסי ממש לא קיבל מה שרצה, רב הסגל שלו נלקח לפני שהגיע (חלק בעונה שלפני וחלק באותו קיץ שבו הגיע לפני שהגיע). לגבי אינטר, הוא הגיע אחרי שלוש אליפויות מהן שתיים בחסות פרשת קניית השופטים. הוא המאמן הכי משפיע בכדורגל בעשור האחרון מהרבה בחינות –
בעיקר התאמה טקטית של שיטות המשחק לחומר השחקנים, הפסיכולוגיה של המשחק והיהלום כמובן.

pretty lame 20 בפברואר 2011

Taking my words back…. Not the way to reply, regardless of my opinion and feeling – Itzik, please ignore my stupid reply earlier. I felt that some of your comments were off topic – which again doesn't justify my negative reply…. Didn't start the day in the best way today, maybe it's the weather, Gilad Shalit or God knows – obviously I have nothing against you, as some suggested

sorry if that's the way it sounded

איציק אלפסי 20 בפברואר 2011

מקבל.

ברק 20 בפברואר 2011

בניגוד לאיציק, אני חושב שאורי לא רק שהיה חייב ללכת, אורי היה צריך לא להגיע לבית"ר. זאת היתה הדעה שלי בקיץ, ואלם משכבר חתם, ובזכות הזכות שהיתה לו בבית"ר, חשבתי שמגיע לו צ'אנס.

כשחבר שאל אותי מה דעתי על אורי בקיץ, אמרתי לו: "אורי יעשה את הנזק הגדול ביותר לבית"ר". ההסבר כאמור נעוץ בעובדה שאורי גמר את שחקני הבית לפני שהתחילו לשחק.

הכיצד? אורי לא נתן לבראשי, חדד ואפילו עזריאל דקה של הרכב, וניפק להם סטיגמה של "לא יכולים". אורי עשה את שחקני הבית האלה ללא רלוונטים, ורק עזריאל שנכנס בלית-ברירה פרח.

אייבנדר קיבל דקות והצטיין, בריקן לא השתמשו, ואז השתמשו לא נכון, דסה כשרוני מאוד, אבל דווקא הוא לא היה בשל משום שגילו צעיר בהרבה, והרוש הוא חובה בכל קונסטלציה.

אאני משוכנע לחלוטין שאם חדד, אייבנדר, קובי, עזריאל ושות, היו רצים ממחנה האימון באופן קבע, ולא היו מביאים להם על הראש שחקנים שלא עשו כלום בקריירה ונותנים להם עדיפות או לחילופין שחקנים כאילו יכולים (טל, מישאלוב, גונזלס ויבואה), המצב היה טוב בהרבה, למעשה, מקומות 4-5 וכל זאת עוד בעונת בניה.

הנזק של אורי הוא כ"כ גדול, עד ששחקן מצטיין לכל הדעות, שכבש שנה שעברה 5 שערים(פי 2 מעידן טל) מעמדת הקשר האחורי, כמו שי חדד, מתאמן כל השנה, ולא זוכה לקרדיט. החוסר אמון בו כ"כ גדול, עד כדי כך שנותנים לו כל השבוע אשליה של "בנקר" בהרכב, ואז ביום המשחק נותנים לקייג'(שלא אכל), ולגל לוי האנמי והבטח לא טוב יותר דקות עאדיפות, וחדד לא זוכה לצ'אנס.

חדד ואייבנדר טובים ממשאלוב ועידן טל.
אליחן, מלכה, משעלי טובים מיבואה (גם בן לולו וסטיבן).
בראשי טוב מגונזלס ובן יוסף.

…כן אני יודע אתם חושבים שלא, אבל כך אמרו גם על עזריאל, שרק שורה של פציעות והתמרמרויות על הספסל פתחו לו את הדרך להרכב ואיתו יש עד עכשיו 12 שערים ו-3 בישולים בכל המסגרות.
************************
ד"א,גם החיזוק הטוב לא הגיע או לא קיבל אמון, ולכן מצבם של שחקני הבית החמיר, משום שלא היה מי שימשוך אותם, רק "כאילו" שחקנים: סטיבן, טרטיאק, ערן לוי-כולם עדיפים על הרכש הדלוח.
**************************
ק"ש ועכו באו עם סגל אלמוני יותר, אבל צעיר יותר בקיץ. הם אמרו לשחקני הבית "קחו את המושכות", וכך הם עברו אותנו בלי וינקר.

אורי לא רק שמכר את ורד בשביל לקנות את איליי וראובן, גם הוא גמר לשחקני הבית את העתיד ואת הביטחון. היה וטוב שהלך.

צור שפי 21 בפברואר 2011

חשיבות המאמן? תסתכל גם על גוורדיולה, נכון שהוא לא טקטיקן מזהיר ועדיין צריך להוכיח יכולת התמודדות מול מלכודות טקטיות אבל בארסה תחתיו לקחה שישה תארים בעונת 2009 בהרכב כמעט לזה שקיבל מרייקרד כשבר כלי. בזירה הישראלית כבר כתבו על גוטמן כל מה שאפשר.

איציק אלפסי 21 בפברואר 2011

ברשותכם, התייחסות לנקודות המרכזיות שעלו כאן בדיון:

השפעת המאמנים- התחברתי מאוד למה שכתב אדם: "אני מנסה לבחון כבר הרבה זמן כמה המשקל של המאמן גדול בכדורגל. טרם מצאתי את ההוכחה לכך שיש לו משקל". אני חושב שזו סוגיה פתוחה ויש טיעונים כבדי משקל שהבאתם נכון לכאן ולכאן. קשה למדוד את זה אמפירית כי יש הרבה משתנים שמעורבים כאן, בייחוד הדבר החמקמק הזה שנקרא "חיבור", לפעמים מאמן מתחבר לקבוצה (גוטמן בהפועל זו דוגמא מצויינת) ולפעמים אין חיבור של המאמן לקבוצה ואין באופן כללי חיבור של הקבוצה. מה שניסיתי להגיד בפוסט זה שההשפעה של מאמנים לעתים היא קצת אוברייטד ובהחלט לא מצדיקה, ברוב הפעמים, חילוף של מאמן באמצע העונה במאמן אחר שההבדלים בינו לבין הקודם הם בשוליים, כמו שבד"כ קורה. עדיף, לדעתי, לתת קרדיט של עונה שתיים לפחות למאמן גם אם הוא לא מצליח בהתחלה ולראות האם יש לו את היכולת לעשות את השינויים והשיפורים ולבנות משהו מוצלח.

גוטמן- אין עוררין על יכולותיו המקצועיות של האיש. מה שביקשתי לעשות זה לשם את ההצלחה הנוכחית שלו בפרספקטיבה שממחישה שגם המאמן הטוב ביותר לא שווה הרבה בלי שחקנים ראויים (אלא אם כן קוראים לו אלכס פרגוסון או ארסן וונגר, וכן, אני מסכים עם זה שכתב שאני קצת 'שרוט' בנושא, אבל אי אפשר לחשוד בי שאני לא אובייקטיבי כי שניהם מאמנים של קבוצות שגרמו לי, כאוהד ליברפול, לא מעט צער) ולגוטמן בהפועל יש את הסגל הכי טוב בארץ.

בית"ר- כמעט כל שחקני הסגל של בית"ר קיבלו העונה הזדמנות כזו או אחרת, נכון שתמיד אפשר לתת יותר, אבל אם היה מתחבא אצלנו בספסל איזה מסי או רונאלדו היינו כבר עולים על זה.

ברק 21 בפברואר 2011

איציק-מסי ורונאלדו לא מתחבאים על הספסל, אבל חן עזריאל נרקב עד שלאורי לא היתה ברירה, ובנוסף לא כל שחקן חייב להיות מסי ורונאלדו, וגם אף אחד לא אמר שכל שחקני הבית חייבים לשחק, אבל שחקן שהוכיח את עצמו בליגת העל כמו שי חדד לא קיבל הזדמנות-שתי מחציות ועוד כמה פעמים של 5 דק' פה ושם זאת לא הזדמנות. הזדמנות זה 5-10 משחקים בהרכב בלי פחד-בדיוק כמו שנותנים למישאלוב וטל, שלא חוששים שכל פיפס הם יעלו ראשונים למוקד.

אייבנדר היה בתחילה העונה המצטיין, וזה לדעת כולם, כולל אורי שהאמין בו ורק חוסר מזל עקב פציעה מנע מימנו את המשך ההתפתחות, אבל אייבנדר קיבל דקות של ממש, שי חדד לא!!!

שי חדד הוא השחקן הנחוץ ביותר מבן שחקני הבין, אבל הדברים אמורים גם לגבי בראשי, שלא קיבל דקות כלל, ורק בגביע הטוטו ובמשחקי ההכנה שותף, וזכה למחמאות ממס' מאמנים בכירים כמו שלמה שרף, מישל דיין, אייל לחמן ועוד.

עוד שחקן הוא סטיבן כהן, שאמנם הוא לא שחקן בית, אבל שנה שעברה סיים את העונה עם 12 שערים ובישולים, והשנה פתח ב-2-3 משחקים.

צור 21 בפברואר 2011

אין ספק שאורי ואיציק בזבזו כספים על שחקנים מיותרים והיו יכולים להריץ קבוצה לא פחות טובה עם שחקני הבית, אבל…. שחקני הבית של בית"ר ירושלים שמקבלים דקות מתגלים ממשחק למשחק כחבורה של שחקנים שמתנהגים כאילו הם כבר הביאו את אליפות אירופה לבית"ר. מלבד קובי מויאל שבאמת נראה כאילו הוא מתאבד על כל כדור, כל השאר נראים כאילו התמונה בעיתון חשובה להם יותר. יש לי הרבה טענות לאורי מלמיליאן, אבל כל עוד לא מחנכים את השחקנים האלו באמת, אורי, רוני לוי או כל מאמן אחר לא יפיקו מהם כלום. אחרי התצוגות האחרונות השחקנים האלו צריכים להתאוורר בבית ושחקנים אחרים ממחלקת הנוער צריכים לקבל דקות. לצערי אין בבית"ר ירושלים אנשים עם ביצים לבצע מהלכים שכאלו.

וגוטמן ? אין ספק שהוא עושה עבודה מדהימה בהפועל ת"א, והוא גם עשה עבודה מדהימה בהפועל חיפה ובקדנציה הראשונה שלו בהפועל ב"ש, אבל מעבר לזה ? שיממון, ועובדה מעניינת יותר, מלבד גובאני רוסו וסיאד חלילוביץ אני לא זוכר שחקן זר ( שלא שיחק בליגה שלנו לפני כן ) שהוא הביא ובאמת תרם משהו לקבוצתו. ההיפך הוא הנכון, גוטמן איבד כל סיכוי להביא אליפות לבית"ר ביום שבו הוא איבד את האמון של תאמאש שאנדור, וזאת אחרי שהוא חתך בצורה נבזית את אישטבן האמר מהקבוצה. מאמן טוב אמור לזהות שחקנים טובים אבל גוטמן בד"כ לא פוגע עם הזרים שלו, אז הנה, נקודה לרעתו…

בקיצור, לגבי ההשפעה של מאמנים בכלל, איך אמר מראדונה, עם שחקנים כאלו כל מה שצריך זה מישהו שיגרום להם להנות…. כדורגל זה משחק פשוט. לא צריך לסבך אותו יותר מדי….

איציק אלפסי 21 בפברואר 2011

צור ידידי, לצערי אני נאלץ להסכים עם כל מה שכתבת על השחקנים שלנו. דברים ברוח דומה כתבתי כבר בתחילת נובמבר: http://geshemalfasi.com/page/3
אורי וגם רוני לוי היו צריכים לעשות מזמן את מה שעשה דרור קשטן בעונת 1988/89 – ואני מצטט מהפוסט אליו הפניתי לעיל:

"הסיטואציה הנוכחית בבית"ר מזכירה לי סיטואציה מעונת 1988/89 אז אימן את בית"ר דרור קשטן. גם אז פתחה בית"ר את העונה בצורה גרועה (אם כי פתיחת העונה הנוכחית שוברת את כל השיאים), גם אז היה לה סגל שאולי לא התאים לאליפות אבל בטח לא היה צריך להתבזות ולבזות את המועדון בצורה בה עשה.

"אחרי עוד סדרה של הופעות מבכיות שכללה הפסד להפועל טבריה ותבוסה 4:0 למכבי ת"א לקשטן נמאס ולקראת המשחק הבא נגד בית"ר ת"א (שהייתה אז במקום הראשון ודרסה את הליגה בניצוחו של אלי בן-אמו) הוא העיף ליציע את כל ההרכב ועלה עם חבורה של ילדים שאף אחד לא הכיר בכלל (כן שותפו: אמיר כהן, אילן גור ויעקב פלד, שגם כבש שער בלתי נשכח באותו משחק). זה השתלם, בית"ר ניצחה את המשחק וחשוב מזה- השחקנים הפנימו את המסר, בשבועות הבאים חזרו לעצמם ובסיומה של אותה עונה הובילו את הקבוצה לזכייה בגביע (באותו גמר בלתי נשכח מול עופר מזרחי ומכבי חיפה)."

תומר חרוב 21 בפברואר 2011

צור,
אוליאנוב,מילנקו, לואיס מארין(האגדי),טלקיסקי, טופוזקוב, זנו בונדיאה ועוד כמה שבטח שכחתי, אל תזרוק סתם דברים.
אתה צודק שחוץ מבהפועל באר שבע, הפועל חיפה והפועל תל אביב הוא לא הצליח יותר מידי(אם כי בקפריסין מאוד מעריכים אותו, בטח לא סתם)אבל איפה הוא באמת קיבל הזדמנות לעבוד? בבית"ר ממש לא(וראינו לאיזה גבהים הקבוצה נסקה בלעדיו) וגם בנתניה לא. במקומות שנתנו לגוטמן לעבוד הוא סיפק את הסחורה בגדול.

ברק 22 בפברואר 2011

באו נלך שחקן שחקן:
דסה: רק בן 18 ונזרק מוקדם מידי, אולם כל בר דעת יודע שיש לו כישרון עצום. בנוסף, את החודש האחרון עבר כטירון בצה"ל ולא ממש התאמן. מה הוא אשם שנזרק מוקדם מידי בלית ברירה. השחקן היחיד אגב, שהייתי נותן לו עוד שנה-שנתיים להרכב ולא הייתי חושש.

הרוש: השמיט כדור ובכלל לוקה בכדורי גובה, אולם בסך הכל הכללי שוער מצויין וצעיר שמהווה כבר בגילו חלק מהנבחרת הבוגרת, אצל שני מאמנים. זה לא טוב מספיק?

עזריאל: 12 שערים ו-3 בישולים בכל המסגרות. מה רע?

ריקן-שחקן בינוני, אבל הוא לא אשם, מה גם שלא שובץ בתפקידו והוסב בלית ברירה לעמדת המגן, שהוא בכלל קשר. לא עליו יפול הדבר, וגם אם היה בסגל הרחב זה לא נורא, ובטח שלא בגללו נראים ככה.

קובי-שחקן בעל רוח לחימה אדירה, לוקה טכנית, אבל מביא אנרגיות ווינריות, המצטיין של החודדשיים האחרונים, למרות החולשה.

אייבנדר, עד שנפצע לאף אחד לא היתה תלונה עליו, שחקן כמעט מושלם, והפתיע בחלק ההגנתי וההתקפי כאחד, עם הנעת כדור של שחקן גדול.

שי חדד, בראשי, משעליזדה, שי ניסים-לא קיבלו הזדמנות.

מסקנה: לא הם אשמים, אלא שחקני החוץ ואבירם ועמית שלא פוגעים, ופותחים כל משחק. עד שלא יבינו שעידן טל גמר את הסוס לפני 5 שנים וימשיכו להאחז בו, במישאלוב, בבן יוסף, ביבואה, בגונזלס וגרועים מהם, שאגב ממלאים 60% מההרכב לא נצליח לעולם. שחקן בית שהיה מביא תפוקה כמו עידן טל, מישאלוב ויבואה היה מושפל עד עפר. שחקן בית שהיה סופג שערים כמו בן יוסף וגונזלס היה מסיים קריירה במבשרת או מעלה אדומים(אברמוביץ').

מה שכואב לי ביותר, שהעתיד שלנו הם שחקני הבית ולא הזקנים-גמורים האלה, ואנחנו שופכים את האמבטיה עם התינוק: גם אומרים ששחקני הבית לא טובים, שזה לא נכון ולא מדוייק אם משכללים את הנתונים, וגם נאחזים בקש ומצפים משחקנים גמורים להציל אותנו (כאמור מלבד סטיבן כהן, ואולי קייג' שעדיין לא צפיתי בו משחק וגם הוא ילך בסוף השנה).

איתן 21 בפברואר 2011

איזה קליפ יפה לשיר יפה (מסרט בינוני). והביצוע הברזילאי גם כן נהדר. תענוג.

איציק אלפסי 21 בפברואר 2011

איתן, שיחקת אותה. זה התגובה שהכי חיכיתי לה!
זה מזכיר לי את אחד הדברים הכי עמוקים ומרגשים שאמר פעם ר' נחמן (אין לי את הציטוט המדויק אבל זו רוח הדברים): 'מגיע השלב שבו נגמרות המילים ומתחיל הניגון'.

צור 22 בפברואר 2011

תומר אני לא ממש מסכים איתך לגבי טלקיסקי וטופוזאקוב. גוטמן בעצמו לא השאיר אותם לעונה נוספת. הם נתנו ( בעיקר טלקיסקי ) כמה משחקים טובים ואח"כ נעלמו, כמו שקורה להרבה זרים שמגיעים לכאן. לגבי אוליאנוב ומילנקו אתה צודק. טעיתי. אבל אם אתה זוכר ארבעה, סליחה, בוא נלך על שישה שחקנים זרים טובים שהוא הביא בעשר שנים אז יש פה בעיה.
לגבי העבודה שלו בבית"ר, גוטמן בעצמו הודה שהוא טעה בצורה שבה הוא התייחס לקבוצה. הוא היה אז צעיר וכנראה גם יהיר ובית"ר שלו שיחקה בערך כמו בית"ר של היום. גועל נפש. היה לו אז את שאנדור בכושר מדהים שסחב אותו עד שהם רבו וכשזה קרה הכל התפוצץ

תומר חרוב 22 בפברואר 2011

צור, גם אם גוטמן טעה בביתר הנקודה היא שלא נתנו לו את הזמן להבין את הטעות ולעבוד עליה. אתה יכול להגיד ביתר שלו נראיתה כמו שביתר נראית היום וזה יכול גם להיות נכון אבל ביתר שלו הייתה במקום השני. לאוהדי ביתר קשה עם המקרה של גוטמן כי זה מקרה מובהק שבו התנהגות חסרת סבלנית של קהל פגעה בקבוצה בטווח המיידי(רבאק, זה כמעט פירק את הקבוצה) וקשה לקהל להכות על חטא שכזה. שאנדור היה שחקן מעולה(והמאר עבר לנתניה ואורי ייבש אותו) אבל אם הוא לא מסתדר עם המאמן(או שמהמאמן לא מסתדר איתו) אין פה דילמה לגבי מי צריך ללכת ומי צריך להישאר.
לגבי הזרים, טלקיסקי וטופוזוקוב הגיעו באמצע עונה והמשיכו לעוד אחת(אם אני לא טועה), באחת הן עזרו לקבוצה להניצל מירידה ולהגיע לגמר גביע ובשנייה הפועל הייתה סגנית. בסופו של דבר שני שחקנים טובים, מעבר לזה גוטמן הביא אותם ישר כשהגיע להפועל והם שיפרו את הקבוצה מיידית.
גם אם ניטפל לעניין הזרים(ותן לי מאמן ישראלי חוץ מאלי כהן שבאופן קבוע מביא זרים טובים) ונגיד שגוטמן חלש בעניין הזה, זה לא רלוונטי כי הקבוצות בהן הוא עובד מצליחות. אז עכשיו נשפיט אותו על כך שהפועל מצליחה עם סגל שברובו ישראלי? זה לא אמור להיות יותר מרשים מלקבץ זרים טובים?

יואב המקורי 22 בפברואר 2011

1-הסרט נפלא ממש.
2-גם כאוהד מכבי לא הייתי לוקח מישהו מביתר (אולי דסה כפרוספקט לעתיד).
3-מאמן נמדד מיצירת יותר מסך חלקיו.חלק מהשמות שציינת בהקשר להפועל לא היו פרוספקטים מבוקשים(החבורה מכפר סבא למשל) כך שמגיע קרדיט מסויים לגוטמן גם על בחירותיו.
הכדורגל הישראלי ומאמניו עסוקים רק בלשרוד ולכן למועדון שמעסיק מאמן לכמה שנים יש יתרון מול הכאוס הכללי שמולו הוא מתמודד.
4-מוריניו הביא אליפות לצלסי לאחר חמישים שנה וליגת אליפות לאינטר לאחר ארבעים. אין זה משנה שהיו לו את התנאים כי אתה מרגיש בטביעת האצבע שלו(ועוד לא דברנו על פורטו).אין מאמנים יותר יסודיים ומוכנים (ליריב)ממנו.  

צור 23 בפברואר 2011

אהלן תומר
אל תבין אותי לא נכון. אני כן חושב שגוטמן מאמן מצויין ואני חושב שהגדולה שלו היא שהוא למד והשתפר עם השנים. אין ספק שכיום צריך להסיר בפניו את הכובע. יחד עם זאת, לנקות אותו מהטעויות שהוא עשה בעבר בעקבות ההצלחה הנוכחית שלו זה טעות. אני באמת חושב שהתקופה שלו בבית"ר הייתה רעה, והרבה באשמתו ולאו דווקא בגלל הקהל. אל תשכח שהיה לו סגל מעולה וכל שחקן שהוא רצה הוא קיבל ( לירון בסיס לדוגמא )ובכל זאת זה לא עזר. שאנדור רב איתו אחרי שהוא חתך את האמר כדי להביא שחקן זר שלא שווה כלום ואני אפילו לא זוכר את שמו. אורי דווקא לא ייבש את האמר. אני זוכר את האמר מסבסב את כל ההגנה של בית"ר בטדי וכמעט כובש שער ניצחון בדקה ה – 90.
היום אפשר לומר שגוטמן יודע לבנות שיטה ולהפיק מהשחקנים שלו את המקסימום לפי השיטה הזו וכל הכבוד לו על כך. אני ממש לא בטוח שלפני עשר שנים הוא יכל לעשות את זה בבית"ר או בכל מקום אחר. אין חכם כבעל ניסיון…

Comments closed