הכי טעים שרוף

ככה זה בית"ר, אלף צופים בר"ג נגד פתח-תקווה והם עושים טובה שהם עולים למגרש. אבל תנו לעגלות האלו טדי מלא, משחק חם וטוב והם הופכים לאריות.

In כללי
אנדרטת 'האוהד האלמוני' בבית וגן. מתוך בית"ר.נט

זוגתי שתחייה, שמתעניינת בכדורגל כמו שאני מתעניין בבלט קלאסי, אבל שמעה גם היא על אירוע הפח"ע בבית-וגן במוצ"ש, נשמעה מודאגת.

"אין על מה, מותק" הרגעתי אותה, "בכל העיתונים ובטלוויזיה אמרו שמי שעשה את זה היו 'אוהדים אלמונים'. אני אולי לא יודע באיזו ליגה משחקת הקבוצה הזו, 'אלמונים', אבל אני בטוח שזו לא הקבוצה שאנחנו משחקים נגדה היום".

לפני המשחק אני מתוודע ביציע לשמועה שרמי לוי מעוניין לרכוש בית"ר- "הוא פתח סניף חדש במבשרת וחסרים לו 11 עגלות".

ככה זה בית"ר, אלף צופים בר"ג נגד פתח-תקווה והם עושים טובה שהם עולים למגרש. אבל תנו לעגלות האלו טדי מלא, משחק חם וטוב והם הופכים לאריות. מילה טובה להנהלה שהבינה את זה, הוזילה את מחירי הכרטיסים ונתנה למנויים כרטיס נוסף בחינם.

אני אולי לא מבין בכדורגל, או סתם שרוט בקטע הזה, אבל שום דבר עדיין לא שיכנע אותי שאבירם ברוכיאן הוא לא שחקן ענק במושגים מקומיים.

זה לא רק הבישול הפנטסטי לשער של יבואה (גם תרנגול עיוור מוצא לפעמים גרגר), זה שכל נגיעה שלו יש בה מחשבה, רעיון.

אבירם הוא שחקן שצריך לידו כאלה שמבינים את הגאונות שלו. עם שחקני התקפה כמו שיש לבית"ר העונה, שתקועים מכוסים בעמדות שלהם ולא עושים שום תנועה חכמה לקבל כדור, הרעיונות שלו פשוט לא יכולים לצאת מן הכוח אל הפועל. לעומת זאת, תנו לו את ברק יצחקי לפניו ותראו איזה גדול הוא. ככה זה, גם המאסטרו הכי גדול נראה די עלוב כשהוא מנצח על חבורת זייפנים.

לא לחינם הרגעים הכי יפים של אבירם היו כששי חדד היה על המגרש. חדד זה, יש לו המון כדורגל. שליטה נהדרת בכדור (מספרים שבשכונה בה גדל במעלה-אדומים היה מאלה שלוקחים את הכדור, מעבירים את כולם, כולל השוער, וחוזרים אחורה לעשות את זה שוב) ותכונה שדווקא חסרה לאבירם- ערסיות כזו של לבוא, להזיז את מי שרק סתם עומד שם ומפריע ולשחק קצת לבד. השילוב בין אבירם לבינו סיפק כמה מהלכים מענגים של כדורגל בדקות האחרונות של המשחק.

שריקת הסיום מוצאת אותי במצב מתקדם של תשישות רגשית. עם דמעות בעיניים קשה לי אפילו לחגוג למרות שהלב מתפוצץ משמחה. לניצחון הזה קדמה דרך ייסורים, אבל כמו שכתבתי כאן לא מזמן, דווקא זמנים כאלה מחזקים את הקשר, מעצימים את האהבה והופכים את הרגעים היפים למתוקים הרבה יותר. אושר אמיתי נקנה בייסורים, לא בכסף של אוליגרכים.

אם יש דבר שהתגעגעתי אליו זה החגיגות במדרגות ביציאה מהיציע המזרחי והצפירות בבגין.

בדרך חזרה אני קופץ לבר-בורגר החדש בצומת סנהדריה להעמיס משהו כטוב ליבי על הניצחון.

בעל הבית נראה לי מוכר.

"אתה מרמות?" אני שואל.

"כן, אבל בו כמה אתה? יכול להיות שאתה מכיר אותי גם ממקום אחר".

האסימון נופל לי:

"רגע.. אתה זה לא אופיר שמואלי?!"

"תראו" הוא קורא לחבר'ה שעובדים אצלו, "הנה אחד שזוכר אותי משחק!"

בשבוע שעבר פרסם כאן חיים שדמי רשימה נפלאה בה התייחס, בין השאר, לטרגדיה המסוימת שיש בקריירה הקצרה של שחקני כדורגל – חשבתי על זה באותם רגעים.

הנה שחקן, שהיה רחוק בעיטה אחת של רוני רוזנטל, מלאה כמו שצריך לפינה כשהוא לבד מול רנה היגיטה, ממפגש עם יורגן קלינסמן ולותר מתיאוס במונדיאל, מנסה לשכנע את העובדים שלו שהוא לא עובד עליהם עם כל הסיפורים האלה.

השיחה עם אופיר קולחת ואפשר לראות איזה אושר נגרם לו בכל פעם שאני נזכר מפרט נוסף בקריירה שלו.

גם זה שצולה לי את הבשר מרותק ושוכח את משמרתו.

"וואי אחי, מצטער.. שרפתי לך את זה קצת",

"עוד יותר טוב, אח שלי" אני מניח את דעתו, "הכי טעים שרוף".

עוד על המשחק אמש בטדי בטור הנפלא של אבישי סלע ב'אופסייד סטורי'

62 Comments

איציק אלפסי 8 במרץ 2011

תקראו, תקראו את הטור של אבישי, חברים:
http://www.offsidestory.net/?p=555
במיוחד אהבתי את הפסקה הזו:
"אתמול ליברפול נתנו בראש למנצ'סטר יונייטד. על הקו המחבר בין אנפילד לטדי כבר כתבו גדולים ממני, אבל כשהסתיים המשחק לא יכולתי שלא לחשוב על עוד דמיון: למועדוני כדורגל יש נראטיב. יש משמעות גדולה יותר מסכום חלקיו הגשמיים של היום-יום. וכאשר מועדונים גדולים מתנגשים ביניהם, הם מייצרים מתוך עצמם עוצמות שלא יפגינו במשחקים רגילים. יש בהם את היכולת להתעלות לגודל השעה, למחוק את פערי הרמות. כך היה כשעג'מי, שהיתה טובה פחות מאיתנו עשרות מונים, "דפקה" לנו את האליפות בבלומפילד לפני שלוש שנים. וכך אנחנו הערב."

יוסי מזרחי 8 במרץ 2011

סחתיין איציק.
יומיים כאלה נפלו עליך, לבריאות.

אביאל 8 במרץ 2011

כמה זמן שלא נהנתי ככה בטדי ! רק שימשיכו !

הופ 8 במרץ 2011

מברוכ על הניצחון וגם תודה רבה. לבד לא נצליח לעשות את זה השנה, עם עזרה כמו זו מאתמול אולי יש איזה סיכוי.
לגבי ברוכיאן – ואני אומר מראש שלא ראיתי את בית"ר השנה חוץ מאתמול ונגדנו – גדולה היא גם היכולת להגיע לכל משחק. גם השחקן עם הכי הרבה כישרון בעולם, אם הוא מגיע רק למשחקים מסוימים, כשיש הרבה קהל/ סקאוטרים/ מצלמות, זה לא מספיק. לברוכיאן יש את היכולת, השאלה אם הוא יכול לבוא לעבודה כל שבוע (וזה לא רק עניין של אופי, אולי בכלל לא עניין של אופי, אלא של איך עובדים עם השחקן, אם יודעים על אילו כפתורים ללחוץ אצלו ומה יגרום לו לעבוד).
פוסט יפה, אהבתי את הסיפור על שמואלי, וגם את משל הבשר השרוף :)

איציק אלפסי 8 במרץ 2011

ניר, חשבתי עליך אתמול אחרי המשחק. אמרתי לעצמי שדבר ראשון על הבוקר אני צריך לתת לך את הכתובת למשלוח הפרחים:
אגודת בית"ר י-ם,
בית-וגן
ירושלים. :)

לגבי ברוכיאן, יש לו חסרונות לא מעטים, בעיקר בפאן המנטלי ונגעת באחד מהם יפה. לגבי השאלה אם זה עניין של אופי או אפשר לעבוד על זה? זו שאלה שמפרנסת הרבה פסיכולוגים…

ארנון 8 במרץ 2011

יפה, אלפסי, וברכות על הניצחון. כאוהד הפועל, הגיע לנו להפסיד רק על המעשה הנפשע של ה"אוהדים" האלה.
ואיך זה שאופיר שמואלי לא בא לטדי לעודד?

איציק אלפסי 8 במרץ 2011

ארנון, אין צורך בהלקאה עצמית, גם לבית"ר יש חוליגנים שמסוגלים, לצערי, לדברים כאלה. כמו שאני לא חושב שאם זה היה הפוך היה בגלל זה מגיע לנו להפסיד ולמאות אלפי אוהדים שאין להם יד ורגל בדברים מהסוג הזה להיות עצובים, כך אני לא חושב, עם כל השמחה על הניצחון, שבגלל זה היה מגיע להפועל להפסיד. אם הגיע להפועל להפסיד זה בגלל שהיא היתה הקבוצה הפחות טובה אמש על המגרש.
מה שכן מפריע לי זה הדו-פרצופיות של התקשורת שמשדרת מסר כאילו אלימות זה משהו מסוכן, אבל רק כאשר היא מגיעה מכיוון צד מסוים.
אופיר שמואלי עדיין עוקב אחרי בית"ר ממה שהוא סיפר לי אבל מגיע פחות למשחקים. הוא כיום שומר שבת ובמשחקים באמצע השבוע, כמו אתמול למשל, הוא כנראה באמת עסוק בעסק החדש.

צור שפי 8 במרץ 2011

אני מצטרף לפרגון של ארנון. כשמגיע, מגיע. בצד הסלידה המובנת מאליה על שריפת מתקן האימונים יש לי בזיכרון אירוע דומה באותו מקום שבוצע לפני כמה שנים על ידי אוהדים מקומיים. אני צודק או שזה התחלה של אלצהיימר?

גיא זהר 8 במרץ 2011

בתור אחד שממש לא חובב בית"ר הנצחון אתמול היה מוצדק ולו בגלל היהירות של אנשי הפועל. כנראה שאי אפשר בלי נהמות לתמוז. נו, מילא. נוקאאוט של רוני לוי לאבוקסיס מבחינה טאקטית. מדהים שבית"ר הפכה להפועל והפועל בית"ר מבחינת סגנון משחק. האם חוץ מלדפוק את הפועל, זה מה שהאוהדים של בית"ר מצפים מקבוצתם? משחק טאקטי ואני לא מדבר נגד קבוצות עדיפות. זה עוד נראה. ואיציק כשאתה מצטט משהו שמכנה את הקבוצה השנייה בשם פ.צ עג'מי זה בעיני לא מכובד.

איציק אלפסי 8 במרץ 2011

גיא, דנו כבר בנושא עג'מי. אין לזה שום קשר למוצא תושבי השכונה- ואני יכול להבטיח לך את זה מהיכרות אישית עם הכותב שהוא לא רק כותב נפלא אלא גם איש חם ורגיש שכל נושא של גזענות רחוק ממנו כרחוק מזרח ממערב- מדובר בהקנטה לפיה הפועל היא קבוצה לא חשובה שמייצגת שכונה קטנה ובאלבורציה על פ.צ. מרסיסייד של דורפן.

לגבי השאלה שלך- לדעתי לא. זאת אומרת, במצב הנוכחי של בית"ר בטבלה וכשהפועל מגיעה לטדי בעדיפות כזו אז זה מובן ואפילו רצוי, אבל אם רוני לוי באמת רוצה לבנות כאן קבוצה שתרצה לחזור לצמרת היא תצטרך גם להיראות הרבה יותר טוב מבחינה התקפית.

גיא זהר 8 במרץ 2011

תודה על ההבהרה.

גיא זהר 8 במרץ 2011

ולגבי העניין ההתקפי, אף פעם להתלהבתי ממנו ולכן לטווח ארוך לדעתי הוא לא מתאים לדי.אן.איי של הקבוצה ולכן לא יחזיק הרבה זמן מעמד אלא אם הגרעין הקשה של האוהדים יסתפק בכך שבית"ר תהפוך להיות עם מנטאליות של קבוצה קטנה ומשעממת.

הופ 8 במרץ 2011

"הפועל הפכה לבית"ר" – לא מסכים, לפחות לא לגבי העונה. הפועל משחקת מאוד יעיל, יעיל מאי פעם, אבל לא משחקת התקפי כמו בית"ר שאתה מתכוון אליה. (זו לא בהכרח ביקורת, במשחק התקפי "בית"רי" יש תמיד איזו נאיביות הגנתית. המשחק של הפועל הוא הדבר הכי רחוק מנאיביות).
הפועל שיחקה התקפי, שוטף ויפה בעונה שעברה, בעיקר לקראת הסוף. השנה אף קבוצה ישראלית לא משחקת ככה. פשוט שנה חלשה, לא יציבה ואפורה של כל הקבוצות. ורחמים על התקשורת שבכל שבוע מנסה לקשור כתרים חדשים לקבוצה אחרת (חיפה אחרי השלישיות, מכבי ת"א אחרי הדרבי, הפועל אחרי משחק העונה) רק כדי לראות אותם נפרמים בשבוע לאחר מכן.

צור שפי 8 במרץ 2011

אכן, היה כבר דיון על עג'מי. כאדום מושבע זה לא הפריע לי אז וזה לא מפריע לי היום. זה חלק מהיריבות הספורטיבית ואני אמשיך לדרוש מממשלת ישראל לאמץ את הנוסחה של "בית"ר ירושלים תמורת שלום".

תומר חרוב 8 במרץ 2011

הגיע לביתר ומגיע לכם לשמוח אבל הייתי נזהר, זה סימפטום ידוע של אימפריות שיורדות ליגה- לנצח את הגדולות.
היהירות של הפועל באמת הייתה מוגזמת, הזכיר קצת את הדברים שהם אמרו לפני הדרבי בפליאוף בשנה שעברה.

אנונימוס 8 במרץ 2011

באמת חילקו כרטיס חינם למנויים? המצב כזה נואש מבחינת היחסים עם הקהל?

איציק אלפסי 8 במרץ 2011

לא חושב שזה עדות למצב נואש, ההנהלה רצתה למלא את האצטדיון ולכן הוזילה את מחירי הכרטיסים ואפשרה לכל בעל מנוי לקבל כרטיס נוסף ולהביא איתו עוד מישהו למשחק. אני חושב שמדובר בסה"כ בצעדים מבורכים שצריך להמשיך גם במשחקים הבאים. עדיף 15 אלף במחיר ממוצע של 50 ש"ח מאשר 7-8 אלף במחיר של 80-90.

סמי 8 במרץ 2011

ההפסד מוצדק כמו שאמרו,והברכות במקום. וכששמעתי יציע שלם שר "אני שונא אותך סלים טועמה, אני שונא את כל הערבים" (ואת מאיר אינשטיין משבח את הקהל הנפלא של בית"ר) הבנתי שעם כל הצער הספורטיבי אוכל להתנחם בכך שהנקודות, גם אם תקוזזנה, נשארו אצל אחי היהודים ולא נדדו למחוזות זרים

איציק אלפסי 8 במרץ 2011

לא בטוח, חשבתי ש"ירושלים זה ירדן".

סמי 8 במרץ 2011

רק המזרחית (ומכאן הקיזוז)

מאשקה 8 במרץ 2011

ממרומי 62 שנותיי האדומות, שמחתי אמש על הניצחון בית"ר ירושלים על הפועל ת"א.אולהיי האדומים יהיה עמדי שאני כותבת זאת ואמרתי זאת לידידי הבוקר.
זה היה ניצחון מוחץ לשחצנות של המועדון הזה ( הפועל ת"א ) דווקא בשבוע זה, שבתחילתו 2 אוהדיו שרפו מכולה שהיא חדר האוכל במתחם בית וגן, טכתבו כתובות נאצה בגנות בית"ר ירושלים.
גם אחרי שנתפסו השניים, מעט מאוד מילים נכתבו בעיתוני הספורט, כאילו העיתונאים ממשיכים לתת חסות באהדתם למועדון הפועל ת"א.
אם זה היה להיפך, ומשהו היה נשרף במתחם חודווב + כתובות נאצה, כל עיתונאי הספורט האדומים היו ממלאים טורים שלמים על הפמיליה ואוהדי בית"ר.
אין בי שמץ של סימפטיה או אהבה לאוהדי בית"ר ירושלים,וכנראה שלעולם גם לא תהיה לי.
אמש שמחתי שהפועל הפסידו, והאוהדים האדומים נסעו חפויי ראש בדרך מס' 1 לת"א.
נמאס לי מהפטרונות של עיתונאי הספורט סביב הפועל ת"א בעיתונות הכתובה וגם האלקטרונית.
הגיע הזמן להוקיע את ההתנהגות האנרכיסטית של חלק מאוהדי הפועל ת"א, אם זה בשירים שהם שרים ואם זה במעשים שהם עושים.
גמרתי להתרגז.

ברק 8 במרץ 2011

איציק, ישנן שתי נק' משמעותיות שברצוני להניח עליהן דגש:

1)פעמים רבות שחקנים מצויינים הופכים לצל של עצמם עקב דבר אחד שנותן את הטון: אווירה, או גם "כדור שלג".

לקהל בארץ בכלל ולקהל של בית"ר בפרט(גם מכבי ת"א, דיברנו על המשותף בעבר), יש נטיה לשפוט מקצועית שחקנים גם שהם טובים במיוחד, ובעלי פוטנציאל אדיר, וזאת בצורה אמוציונאלית ולא שכלתנית. כך למשל, אם תהיינה 100 סיבות אובייקטיביות למה הקבוצה לא מצליחה, הם יתמקדו בהופעת השחקן הנרפת, ולא ישאלו שאלה אחרת, הרבה יותר משמעותית: למה השחקן לא מגיע ליידי ביטוי מקסימאלי, גם אם יש לו יכולת.

בבית"ר של היום אין 100 סיבות, אלא אין סוף סיבות למה השחקנים לא הצליחו, וגם אם הם שווים פלייאוף עליון בקלות(אני ריאלי, אליפות זאת עדיין מילה גסה): הקהל השבע, הקהל המקלל, הקהל שלא הגיע, הקהל שגורר אותנו לעונשים(גם הפעם), ההתאחדות שכשלה להבין שבית"ר של היום שינתה את פניה ובקרבה נמצאים הרבה יותר אנשים מסורתיים-דתיים, שלא קונים מנוי ומגיעים להרבה משחקים בגלל חילול שבת(פעם הקהל היה פחות דתי). אני יכול להצביע לפחות על כ-20 מחבריי הקרובים, שלא מגיעים למשחקים, ולא רכשו מנוי בגלל אותן 2 סיבות: שבת ועונשי הרדיוס, שהרי אלו השאירו אותם עם מחצית מהמשחקים ופחות ככאלו בהם הם יכולים להגיע.

בפן המקצועי: רכש קלוקל של חלק משחקני החיזוק, והבחירה השגויה באורי שעשתה נזק לשנים, והרסה חצי משחקני העתיד שלנו, חילופים הזויים, התעקשות ששחקנים מסויימים, ורקבון האחרים בייאוש משווע, מערכים לא מאוזנים, מיקום שחקנים לא במקום(ריקן, אביתר ודסה לא מגנים, חן לא צריך לרדוף אחרי מגן ןכו') ועוד. כל אלה הביאו את הקבוצה לחוסר תפקוד, ובמילה עממית אחרת-לא היה "דבק".

אבירם הוא שחקן ענק, וגם שלא שיחק משחקים רבים השנה, עדיין יש לו 4 שערים ו-5 בישולים. מאזן מצויין לאור הרפיון הכללי. לעידן טל למשל, יש 2 שערים ואין בישולים, וזה עוד בשנה לא טובה של אבירם. מה עושה הקהל? במקום לבחור לחבק אותו, מקלל אותו בלי סוף, ודורש מימנו תכונות שאין לו "תהיה מנהיג!!!". נו באמת…

2)מתקשר לחלק הראשון, אבל זה משאת נפשי ומלחמתי כבר שנים: שחקני הבית.

ריקן היה מהמצטיינים אתמול ולמעשה בשלושת המשחקים האחרונים, לאף אחד לא הפריעה העובדה שריקן נפצע קשה וגם מוצב בתפקיד לא לו. אף אחד לא נותן לו קרדיט, אבל לשחקן חוץ שיעזוב בסוף השנה כמו יבואה או מזדקן בן 40 כמו טל, יתנו עונות שלמות של קרדיט.

שי חדד פתח העונה בשני משחקים והוחלף בשניהם במחצית, הוא קיבל עוד כמה משחקים של 20 דק' פה ושם, ודק בודדות ברוב משחקיו. לשי הבטיחו לפחות 15 פעם הרכב ויום לפני המשחק הוא לא הורכב ולא שותף אפילו לדקה, כי היה צריך לרצות את מישאלוב ועידן טל ה"בכירים" ,או לחילופין, שנכנס בסוף רק ל-5 דק'. כך בונים שחקן?

אייבנדר היה המצטיין בתחילת השנה, עד שנפצע הוא היה בנקר של כל הקהל, שכחו לו את זה, גם אם הוא פצוע, ועובדה שאמרו "שחקני הבית לא טובים".

חן כבש 13 שערים ובישל 2 שערים, וזאת למרות שעשרה משחקים ראשונים הוא שותף דק' ספורות בלבד.

קובי מויאל, שחקן לוקה טכנית, אולם זה לא הפריע לו להיבחר כמצטיין במשחקים רבים עקב התכונה היחידה שיש לו כשחקן לחימה.

דסה-רואים שהוא שחקן אדיר, אבל לא יודעים שהוא קשר התקפי שהוסב לעמדת המגן בלית ברירה, ולא לוקחים בחשבון שזה ילד בן 18, ובניגוד לשחקני הבית האחרים, הוא צעיר מהם ב-4-5 שנים.

למה כל זה מפריע לי? ולמה אני מתאמץ לכתוב כל פעם מחדש כ"כ הרבה בעניין? ובכן בגלל ההצהרות ההזויות ש"שחקני הבית לא טובים מספיק".

המאמנים, ההנהלה והקהל מדכים את מרבית שחקני הבית בצורה שיטתית, ולמרות הצהרות על סבלנות, לא נותנים להם קרדיט, ורק בניצחון אולי נזכרים בשחקן אחד או שניים ומרוממים אותם (הפעם אלו שי ואבירם),

בשיא הלחץ ובמקום לתמוך, אפילו אתה איציק ידידי, ויחד עם שבי, אבישי ושאר נותני הדעת ברשת(להוציא את יובל וכמה בודדים), במקום לתת לשחקנים המוכשרים האלה דחיפה תקשורתית שתסלול את דרכם קבע להרכב, הוספתם שמן לדיכויים: "אתם לא טובים מספיק" אמרתם, וזה היה מתסכל כי במקום לנתח אובייקטיבית, החלטתם:

Don't confuse me with the facts, I have already made up my mind

בקשו וכיתבו בעד שילובם של כולם ב-י-ח-ד, ממחנה האימונים ועד למשחקי הליגה, כשלד המוביל של בית"ר. זה לא חכמה להגיד "שי חדד" אחרי ניצחון אמוציונאלי, זאת החכמה להבין ששי חדד הוא העתיד, ויש בו המון כדורגל(הבועט הטוב ביותר של כדורים חופשיים ומצבים נייחים, לא ציינת), החמה להציב את אייבנדר, חדד, מויאל, חן, הרוש וריקן יחד בהרכב(אף פעם לא קרה), החכמה לתת לכל שחקן לשחק בעמדה שלו(טל שיחק מס' פעמים כמגן, ובכל המשחקים הובסנו שכל השערים הגיעו מהצד שלו), החכמה לתת להם משחקים ברצף, החכמה לסלוח להם על טעויות, ולא על שיממון של שנה שלמה של שחקן העונה לשם יבואה, וזאת רק בגלל שבעבר היה כוכב.

6-8 שחקני הקבע בהרכב השנה אלו שחקני ה"חוץ" הם מרבית ההרכב והם הלא טובים. נכון, לטל יש אולי הבלחה, ומישאלוב נותן משחק טוב אחד מחמש, אבל בכללי, אייבנדר וחדד עולים על שניהם. חדד גם עולה על קייג' המצויין, ואם ההתלבטות היא בין שניהם, חדד חייב לפתוח.

קחו את השחקנים האלה ובנו אותם, תימכו בהם, רק הם יצילו אותנו!!!

נ.ב לא כל שחקן נוער יהפוך לשחקן בוגרים, ובטח שלא יפאר סגל כמו של בית"ר, אולם כל השחקנים שהזכרתי כן, בזכות ולא בחסד!!!

לסיום: לא אהבתי את הפסימיות הכללית לפני המשחק, ושאמרתי שאני מאמין הסתכלו עליי כמו הזוי, אני שמח שקבוצת המתנשאים שמנקה את ידיה מכל מעשי ונדליזם ואלימות, גם אם היא עובדה קיימת, קיבלה מענה על המגרש.

איציק אלפסי 8 במרץ 2011

ברק,
קשה לי להתווכח איתך מהסיבה הפשוטה שברמה העקרונית אין מי שמסכים איתך יותר מממני שצריך לבנות קבוצה סביב שחקני בית. ובשביל זה, אכן, צריך לתת להם את הבמה לאורך זמן ולא לשפוט אותם אחרי כל משחק לא טוב.
אני לא יודע מה מקסימום הפוטנציאל הנוכחי של שחקני הבית של בית"ר, כמו שציינת בצדק יש המון סיבות שצריכות להתחבר בכדי ששחקן יביא את מיצוי הפוטנציאל שלו למקסימום. הלוואי שאתה צודק והוא שווה לפחות פליי-אוף עליון. ממה שראינו השנה, אני לא בטוח. מעבר לזה, מה שהרגיז הייתה התחושה של חוסר מחויבות שזה הדבר הראשון שאתה מצפה משחקני בית הרבה לפני שמתחילים להתעסק בכלל ביכולת מקצועית.
כדורגל זה לא מדע, לאורך כל העונה אנחנו מחפשים סיבות למצב הלא-צפוי שהקבוצה נקלעה אליו ובמסגרת זו העלנו גם את התזה לפיה שחקני הבית לא מספיק טובים. אני לא מקובע בתזה הזו, גם בגלל, שכאמור, הנטייה הרגשית שלי היא הפוכה. אם הקבוצה והמאמן יחליטו, אסטרטגית, ללכת על קונצפט של שחקני בית אני הראשון שיתמוך בהם, אבל שיעשו את זה עד הסוף, כמו שאתה בצדק מבקש, ושלא יבהלו גם כאשר התוצאות לא מגיעות. כך לפחות נדע באמת מה הם שווים ונוכל לקבל הכרעה יותר מושכלת. ושוב, הלוואי שאתה צודק.

ברק 8 במרץ 2011

איציק, יפה אמרת ועכשיו נלך צעד קדימה, בונדר, קנדה ואבוטבול הם לא השחקנים שעושים את ההבדל בין הפועל לשי חדד, חן עזריאל ואייבנדר, מי שכן עושה את ההבדל אלו שלושה שחקנים: אניימה, שכטר וסהר, ואולי גם טוטו.

אניימה ושכטר בר"ג יהפכו אותה לאימתנית, כל צמד אחר יהפוך שם לצל של עצמו וישקע איתה ביכולת הכללית.

זהבי, ורמוט, טועמה, ידין ושאר הג'מעה, שחקנים טובים שמקבלים ביטחון מהשלושה הנ"ל, אבל בלעדיהם אין להפועל סיכוי לאליפות, רק לפלייאוף עליון, ביוק כמו בית"ר.

בעבר היו לבית"ר את ורד וברק כשחקנים ה"אקסטרה" איכותיים. לצערי ולמרות שאני אוהב את קורנפיין הוא עשה כאן שגיאה קריטית, ששכנע אותנו שורד חייב להימכר בשביל לממן את מישאלוב, איליי וראובן. אם היה צריך הייתי משחרר גם את בן יוסף, גונזלס ועידן טל, ולו רק כדי שורד (השנה מרוויח עדיין משכורת חייל) ישאר. ורד היה מוכן לפתוח את החוזה ולחתום ל-5 שנים. בנוסף, אביו אמר שהשכר לא יהווה בעיה, ואכן שחר החתימו על 120 אלף דור לשנה, למשך שארית החוזה.

עובדה: ורד לא פתח ולא שותף השנה במרבית משחקי חיפה, אולם היה אחראי בלעדי להכי הרבה נקודות שם, זוכר מה כתבתי לך על ג'ובאני רוסו ואבוקסיס שגורשו מפה…

…אבל הסיפור עם ורד נגמר, מה היה צריך לעשות? להביא שחקני אקסטרה אחרים. אין כאלה? דודו ביטון הוצע לבית"ר(זוכר אותו?), מליקסון דשדש עם ב"ש עד סיום העונה, אשרי ראש, בלמה של הפועל חיפה היה פנוי….

היה עדיף שלושה שחקנים איכותיים-עושי הבדל שכאלה על כל ה"חיזוק" של שחקני החוץ. מישאלוב ועידן טל הם בין הטובים משחקני החיזוק, ולמרות זאת אין להם מקום לא במכבי ת"א, לא בחיפה ולא בהפועל. הם יודעים למה, אנחנו לא.

אני מקווה שזה יהיה הלקח לשנה הבאה. ישאירו רק את שחקני הבית ויזרימו דם חדש למערכת. שחקנים שלפני השיא עושי הבדל, כאלה ששחר וגוטמן אוהבים (ורד, אלרואי, שכטר, גולסה), וכאלה שמכבי ת"א ובית"ר לא מאמינות בהם גם אם נותנים להם 120 מליון ש"ח תקציב. אסטרטגיה קלוקלת!!!

גיא זהר 8 במרץ 2011

הופ, מסכים. הפועל השנה לא עקבית אבל כשנחה עליה הרוח היא גם השנה מזכירה את ביתר של סוף שנות ה-90 שלטעמי לא היתה כל כך נאיבית.

צור שפי 8 במרץ 2011

ויש עוד דבר, אפרופו אופיר שמואלי. אני חייתי כמה שנים באותו בניין עם מאיר קדוש שאם אני זוכר נכון הבקיע את שערו היחיד במדי בית"ר במשחק האחרון שלו בקבוצה.

יואב 8 במרץ 2011

אבוקסיס בסוף המשחק-פרייסלס.
״כושר הוא זמני אבל חוסר קלאס זה לתמיד״.

אביאל 8 במרץ 2011

הכי מצחיק (או פתטי) היה לראות את אבוקסיס עושה תנועות ידיים כמו של גווראדיולה במשך המשחק ועוד אחרי המשחק להשוות את בית"ר לסרגוסה ואת הפועל לברצלונה, שגעון גדלות כבר אמרנו ?!

מצ'ו טלקיסקי-ננו מרקוביץ' 8 במרץ 2011

כבר הפסקתי לספור מקרים שבהם לפני משחקים בין הקבוצות יש גרפיטי במתחם האימונים של הפועל, או בקבוקי תבערה ונסיונות הצתה. מבחינת התקשורת זה מסתכם בכמה שורות בוואן, ובשורה בסוף הידיעות על ההכנות למשחק בידיעות ומעריב. הידיעה על הצתת בית וגן קיבלה ידיעה בלייב בתכנית סיכום המחזור, דיווחו עליה בחדשות ברדיו, במהדורות החדשות של ערוצים 2 ו10. אבל הבכי והיבבות של אוהדי בית"ר על קיפוח תקשורתי לעולם לא יפסקו. ולעזאזל העובדות.
ברכות על הנצחון, הייתם עדיפים.

kak 9 במרץ 2011

ומה שהכי יפה הוא שגם בשנה הזו תראו אותנו חוגגים
אבל אתם תתנחמו בשירים הגזעניים שלכם ובנהמות לשחורים כמו בימי הביניים.
קומץ אעלק, תן לי לנחש אדון אפסי שאתה היית מראשוני הנוהמים

איציק אלפסי 9 במרץ 2011

מילא שאתה מוציא דיבה והלוואי, עם כל הצניעות, שהיו לכם אוהדים שעושים אצלכם חצי ממה שאני מנסה לעשות בשביל להילחם בתופעות של גזענות ואלימות אצלנו, לפחות היית מגלה מינימום של הגינות, עומד מאחוריהם ולא מסתתר מאחורי כינוי מוזר. אם זה נקרא להיות נאור אז בבקשה תזוז, אתה חוסם לי את הכניסה למערה.

ברק 9 במרץ 2011

מרביצים לשוטרים בק"ש, ומאשימים שוטרים באלימות משטרה, שרים "ניאו נאצי" לשמעון גרשון באלפים (הייתי במשחק החוץ שהפסדנו לכם 4-0 וזה מה שכאב לי), שרים "שואה למכבי", נהמו לטוטו שהיה בבית"ר (הייתי במשחק בטדי), נהמו ליבואה, זרקו אמל"ח של חיזבאללה(רימון הלם, רימון עשן, זיקוק לראש אוהד), הרסו קברים, זרקו לאוברוב בובה בדמות הבן, שרו לאהובה תומר,"לא מייצגים את ישראל" שרפו את בית וגן…."ואתה השוט דשחט מלאך המוות…. חד גדיא"!!!

אצלנו לפחות יש אנשים כמו אלפסי, ואפילו ימנים מפוקחים כמוני, שעורגים לא"י השלמ-למ-למה הצתנגדים לדרכם של הקומץ שלנו-אלפיים מתוך מאות אלפים הם קומץ.

בקרבכם ישנם 2 סוגי אוהדים: מכחישים ומבודדים.

למכחישים ישנן עובדות.

למבודדים ("זה רק שניים"), ובכן…תעברו על הרשימה, היא מתרבה מיום ליום, והופכת אכזרית מיום ליום.

המשותף לשני הסוגים: שחצנות, נטילת הצדק לצד אחד, גזענות(אנחנו "נאורים", ואתם "בורים" ובמיוחד טשטוש האמת המרה. אתם הקבוצה האלימה בליגה, והמסוכנת בליגה. אלימה מבחינת המעשים, ומסןכנת, כי אף אחד לא שם גבולות כמו אדון אלפסי ואומר "זה לא מתאים לי", וכך מכשירים את השרץ.

אח"כ שכטר מיבב: "למה כולם שונאים אותנו?". באמת למה??????

יאללה בית"ררררררררר!!!!

יואב 9 במרץ 2011

איציק,
like

צור שפי 9 במרץ 2011

ברק אני לא מקבל. גם אצלנו יש אנשים שמתנגדים לחוליגנים שלנו. וגם: בלי שבדקתי אני מעריך שהקומץ שלכם גדול בהרבה משלנו. זה לא כמו שאתה כותב, "אלפיים מתוך מאות אלפים" אלה אלפיים מתוך כמה אלפים בודדים שמגיעים למגרש ולכן, אם זה לא רוב, זה לפחות מיעוט רציני ביותר. אני מעריך (שוב, לא עשיתי שום בדיקה) שבצד שלנו מדובר בכמה עשרות אנשים, מה שכמובן לא גורע מילימטר מחומרת המעשים שלהם. דבר אחרון: למרות מאמצים של אנשים טובים כמו בעל הבלוג הזה, ואני מבין שגם בתוך הקבוצה, בית"ר חייבת, פשוט חייבת, להביא שחקן ערבי-ישראלי. עד שהיא לא תעשה את היא תמשיך להיחשב כקבוצה שמנציחה את הגזענות באופן מוסדי.

ברק 9 במרץ 2011

צור-אצלנו הקהל פשוט גדול הרבה יותר באחוזים.

האלפיים שציינתי הדירו את רגליהם של רוב הקהל הבית"רי, כולל את חבריי הרבים, שמשתייכים לכל מה שהפועל שונאים: מזרחים, דתיים, ימנים-שהם כל מי שאוהד הפועל ממוצע מכנה "פאשיסט", "בבון", "אנאלפבית","עובד שוק" ושאר תארי כבוד אחרים. פשוט משום שאנו ימנים, אבל תרבותיים. אני בקרתי אישית במס' לא מבוטל של משחקי כדורגל, ומעולם לא קיללתי. אני לא מקלל שום בנאדם, לעולם, ומבחינה ערכית אני לא רואה אפילו איך אני שולח את הילד שלי למגרשים היום. "השופט בן…","הפועל ז…", "ירושלים על ה…." מכל כיוון זה לא מסתדר לי.

פעם לקחתי חבר דתי למשחק כדורגל, זה היה לאחר שכנועים רבים. בנאדם שקט שלעולם לא מקלל ומגדף. אחרי כ-10 דק' הוא פלט קללה, מאז הוא לא דורך במגרש כדורגל, ואפילו לא מוכן לצפות איתי במשחק בטלויזיה.

אני כמובן מגנה את האלימות של הקומץ שלנו, וגם אם הוא מגובש ומאיים(ד"א-מגובש ומאורגן בחכמה לצערי), אולם אני תמיד שומע נימה של צדקנות, וגם אצל אלה "שלכאורה" מנסים לגנות אצלכם, כולל בתגובתך המתייפייפת. תגיד את האמת, אתם כמו האחרים, אתם לא חכמים יותר, לא נבונים יותר, לא תרבותיים יותר, אתם בדיוק כמו כולם, ואחרת זאת גזענות לשמה!!!

אני טוקבקיסט, ולא מתבייש בזה, מאות אלפים של תגובות אוהדי הפועל נגד אוהדי בית"ר שמעתי בחיי. לא תגובות לגיטמיות, אלא גזעניות ופוגעניות, רובן על רקע עדתי, פוליטי, דתי וכו'

לפני שאתה בוכה ומייבב שישלבו שחקן ערבי בבית"ר, תגנה את אותן תגובות של חבריך: להגיד "אני משתין על הכתל" שמעתי אוהד הפועל אומר לא פעם, אבל אם מישהו יגיד "מוחמד מת" תתפלץ במקום ודמך ירתח.

אבא ואמא לא יכולים ללמד ילד מוסר, אם ההתנהגות שלהם לא ראויה, הילד רואה ומפנים, אז אתם, האנטיתזה של הבית"רים, שאפילו לא קרובים לבית"רים ממרחק שנות אור, רוצים ללמדנו מוסר, שאתם בעצמכם גזענים ואלימים. לאבא ואמא לא נאמין, אז לכם???

אם התגובה של החבר שלך היתה על האלימות בחברה הישראלית הייתי מסכים איתו, אולם להציג אתכם כקהל של אינטלקטואלים תרבותיים, ואת הקהל שלנו כבורים נחשלים, ולו רק משום (וזה לא סוד), שבית"ר מושתת על ערכים אחרים, שלא מותאימים לכם פוליטית-חברתית-דתית, זה לעג לרש!!!

צור שפי 10 במרץ 2011

ברק, קצת באיחור: אני מגנה מכל הלב אמירות בנוסח שציינת ואחרות. הכותל מהווה חלק מהמורשת שלי למרות שאני מגדיר את עצמי שמאלני ואינני אדם מאמין. אגב, גם מערת המכפלה וקבר רחל מהווים חלק מאותה מורשת מה שלא עומד בסתירה מבחינתי לכך שהם צריכים להיכלל בתחום המדינה הפלסטינית אבל זה באמת ויכוח אחר. אני גם לא שונא מגזרים כי גילי המאוחר ונסיבות החיים הובילו אותי להבין שאין מישהו שהאמת המוחלטת אצלו וגם לאורך השנים התמזל מזלי ליצור חברויות עם אנשים מכל הסוגים, במקום הראשון ללא תחרות אישתי המזרחית (זה מצחיק אותי שאני כותב עליה ככה) ובין השאר חבר נפש שהוא אוהד מכבי ת"א וימני. יש בינינו תהום רעיונית (למשל ביחס להתנחלויות ולשמעון מזרחי) אבל מידה עצומה של כבוד הדדי. אני ער לכך שבצד שלי השנאה הגורפת קיימת ואתה מן הסתם לא תכחיש שהיא קיימת גם בצד שלך. אולי אפילו תסכים להודות שבצד שלך היא אלימה יותר. אגב – אני מודה שאני לפעמים מקלל בכדורגל, לא קללות "מגזריות" אבל בהחלט יש לי מה להגיד על אמו של השופט או על אשתו של שחקן X שסובלת מקור קיצוני כי היא שוכבת מתחת לאפס… לסיום, אני לא "בוכה ומיבב" על כך שאין שחקן ערבי בבית"ר, אני טוען עניינית ששחקן כזה נחוץ כדי לנקות את השטח מהתחושה שבבית"ר הגזענות היא מוסדית. אני לא רוצה לחשוד בך שהצמדת לטיעון הענייני שלי את התיאור "בוכה ומייבב" פשוט כי בנקודה הזו אין לך תשובה עניינית נגדית.

צור שפי 10 במרץ 2011

נ.ב. בניגוד למה שכתבת מי שהצית כאן את הדיון הוא לא חבר שלי.

גיל (לשעבר בוסטון) 9 במרץ 2011

KAK ומצ'ו – אתם פשוט משעשעים (למען ההגינות, כל אחד ברמה אחרת..). אתם מזכירים לי את זקני קיבוצי השומר הצעיר (חזן, יערי ושות'), שגם לאחר שחרושצ'וב יצא בנאום המפורסם בו הוקיע את סטאלין, הם עצמם לא היו מסוגלים לכך. לא הועילו המליונים שנרצחו בגולאגים, לא הועילו משפטי הרופאים והרדיפות – סטאלין המשיך להיות "שמש העמים". ואם ההשוואה לא נעימה לכם, תחשבו על כמות הפעמים שקראתם לי ולחברי ליציע "פשיסטים".

אוהדי הפועל הרסו קברים? עזבו.. זה סתם כמה חברה שפרקו עול. אוהד הפועל נפצע קשה מחזיז? חאליק.. שמחה מוגזמת, לא יותר מזה… שרפו יציע בבוסניה? אז החבר'ה הטובים שלנו נסחפו קצת, מה הבעיה?… שרפו משרדים ב"בית וגן"? נו, באמת, אוהדי בית"ר הרי עושים זאת הרבה יותר פעמים והרבה יותר טוב, אז מה אתם מציקים לנו? דגל ישראל מונף בשער חמש ומי שהעז לעשות מעשה חצוף שכזה חטף מכות – שילמד הנבלה, ולא יחזור על התנהגות איומה שכזו… הרי אנחנו "מלח הארץ", צריך להזכיר לכם?

גזענות זה רע, גזענות זה רע, גזענות זה רע. אדוני המורה, לכתוב את זה עוד עשרים פעם? אדוני המורה, אני צועק "בוז" ללה-פאמיליה ופועל נגדם – איך להוכיח לך את זה? אדוני המורה, איציק קורנפיין אויים, זכה לאבטחה של המשטרה וזרקו אבנים על המכונית שלו בגלל שהוא גם חושב שגזענות זה רע. אדוני המורה, כשד"ר אלפסי כתב מאמר באתר אוהדי בית"ר נגד הגזענות הוא ספג תגובות אוהדות רבות ותגובות נאצה ואיומים אישיים. אוייש, סליחה, כל זה לא משכנע. מצטער, שכחתי, קודם שאתפרק – אח"כ נדבר.
כן – גזענות זה רע. אבל גם "סתם" שנאה היא רעה. מליונים נרצחו בברית המועצות בלי שום "גזענות" ברקע. מליונים נרצחו בקמבודיה על ידי אחיהם ל"גזע". בחסות הצביעות והאנרכיזם בגרוש של שער חמש הפכתם את המלחמה בגזענות לחזות הכל ומאחורי מאבק צודק זה (כן צודק) מותר לעשות כל מעשה נבלה. שרפו את בית וגן? זה לא קריאות גזעניות! הרסו לחולדאי את קבר הוריו? מה אתה רוצה זה גזענות?

די כבר – לטובתכם תסתכלו היום במראה כי יום אחד כשתתעוררו, אולי מרוב בחילה תקיאו מעצמכם.

kak 9 במרץ 2011

תגיד אתה הבנת את מה שכתבת או שבעצמך אין לך מושג מה ניסית לאמר.
האם שמעת על מבנה של משפט הכולל פתיחה אמצע וסיום ושמכיל טיעון אחד או שניים עם הרחבה כלשהי?
באמת שניסיתי להבין אותך ואת מר ארץ ישראל השלמה (כן , למי אכפת מהחיילים ששומרים שם על קומץ משוגעי הגבעות, למי אכפת מההתעללויות במחסומים, העיקר זה ארץ ישראל השלמה)
אבל רמת המשפטים שלכם היא בלתי קריאה לשמאלן הממוצע, אולי מתנחלי א"י השלמה ניחנו ביכולת פענוח משפטים אחרת משלי

מצ'ו טלקיסקי-ננו מרקוביץ' 9 במרץ 2011

אני לא מבין למה אתה טורח כל פעם להזכיר את השם שלי לפני שאתה מפרסם את המניפסט ששמור לך בקובץ וורד על המחשב. זו כבר הפעם השנייה שאתה עושה את זה. הרי אין שום קשר בין תוכן הנאום הקבוע שלך(סטאלין, אוהדי הפועל ומעשיהם, לי יש ביקורת עצמית, אוהדי הפועל והתודעה הכוזבת שלהם,עוד קצת סטאלין) לבין התגובות שלי. אז למה לטרוח ולהזכיר את שמי?

גיל (לשעבר בוסטון) 9 במרץ 2011

Kak,

תגובתך העניינית נעמה לי. חסרה לי רק התייחסות ממוקדת לשגיעות הכתיב ולכך שאני סובל מדיסלקציה.
וביחס לסגנון הכתיבה – כבעל תואר MA מקולג' פריפראלי וזניח בשם הארוורד, אני תמיד שמח לקבל הערות בונות על יכולת הניסוח ואופן הכתיבה שלי.
תודה.

ברק 9 במרץ 2011

איפה הבחור שצינזר לי את התגובות, ורק כי הן לא תאמו את הלך רוחו. נראה אותו מוריד את התגובה של הגזען-שמאלן הזה.

שוב הוכחה טענתי, השרץ הגזעני של השמאל (בספורט זה המזוהה עם הגועל נפש ת"א) מוכשר, ומקבל אף עידוד ודחיפה מכל יבחוש זב חוטם.

א"י, עם ישראל ותורת ישראל!!!

אתם כאמור "לא מייצגים את ישראל".

יונתן 9 במרץ 2011

שאפו על הניצחון, עליתם על הפועל בכל אלמנט של המשחק והגיע לכם.

מה שאני עדיין לא מבין הוא למה אני צריך לחשוש לחיי כל פעם שאני מגיע לטדי. החניה שהוקצתה לאוהדי הפועל התמלאה כשעתיים לפני המשחק וכל מי שהגיע אחרי נאלץ לשים כפו בידו (ולא זו לא מליצה או קלישאה אלא ממש ככה) ולחנות במזרחי או במלחה. הנה דוגמא למה שקרה למי שחנה שם:
http://www.shedim.com/bb/viewtopic.php?f=4&t=50265

עדות אישית מצמררת על אנשים שהלכו לראות כדורגל וכמעט מתו.

אז נכון, הקהל של הפועל רחוק מלהיות צדיק ושירי השואה גועליים אבל לפני משחק בבלומפילד יכולים לשבת אוהדי היריבה בקפה אנג'ל מול שער חמש ואחרי המשחק אף אחד לא יתקוף אותם עם בלוקים.

אני חושב שביתר חשובה מבחינה ספורטיבית אבל אין לה זכות קיום כל עוד חלקים מאוהדיה פועלים כמו ארגון טרור.

ברק 9 במרץ 2011

כל מילה נכונה גם כשמדובר בארגון הטרור הגדול במדינה-מועדון הכדורגל של הפועל ת"א. שם זה ארגון טרור עם לגיטמציה. הרבה יותר מסוכן.

יונתן 9 במרץ 2011

יופי ברק. ועכשיו לאט: למה אתה יכול לבוא לבלומפילד בכיף ואני (או כל אוהד קבוצה אחרת) צריכים לפחד לבוא לטדי? תבדוק את ההגדרה של טרור ותבין למה לה פמיליה הוא אכן ארגון טרור לכל דבר.

ברק 9 במרץ 2011

אני לא יכול להגיע לבלומפילד ב"כיף", ומרגיש מאויים בדיוק כמוך.

בפעם האחרונה שביקרתי בבלופילד כמה אלפי אנשים צעקו לעבר גרשון "נאצי". הם לא היו בודדים הם היו אלפים. מאז אני לא הולך,וממליץ לחבריי לא ללכת, ולו רק משום הפחד, אלא גם מישום שאני לא אממן בשקל ארגון טרור.

מחוץ למגרש התגודדו סביבנו מס' אוהדי הגועל נפש וחרפו וגדפו בקללות גזעניות על רקע עדתי ופוליטי.

אני מגנה את האלימות מהצד הירושלמי, הבעיה אצל השמאל ה"נאור" שהוא לא מגנה אלימות עצמית, ובטח לא אלימות של מחבלים ערבים. ד"א, בדיוק כמו אחמד טיבי וחבריו, שמעולם לא גינו ישירות אפילו חמאס וחיזבאללה.

נזק, אימה ןמןרא אתם מטילים, רק שוב, את הנ' לא תפסת, לכם יש לגיטימציה וטיוח וזה הרבה יותר מסוכן, כי אין מי שיעצור אתכם. לראיה, האלימות שלכם מתגברת, ואיתה חומרת המעשים.

kak 9 במרץ 2011

האם אי פעם מישהו עשה לך משהו בבלומפילד יא מתחכם אפס

יונתן 9 במרץ 2011

סליחה אבל אתה זיין שכל. הקו אדום עובר בחשש לחיי אדם. העובדה הפשוטה היא שמעולם לא הותקף אוהד קבוצה יריבה ביפו בעוד שתקיפות חמורות מתרחשות חדשות לבקרים בטדי. תשנא את הפועל כמה שאתה רוצה רק תבין שלגנות את האלימות הירושלמית זה לא מספיק. אנחנו רחוקים פסע אחד מאדם שהלך לראות כדורגל ואיבד את חייו. נראה מה תגיד אז.

ברק 9 במרץ 2011

אמל"ח של חיזבאללה על אנשים מירי של ארגון הטרור הפועל ת"א כבר פצע אנשים, רק ב"מזל" לא נפגעו בית"רים למרות האש.

מזל נוסף, שהירי היה עקום כמו המוסר שלכם ופגעתם בשחקן שלכם ובאוהד שלכם(אדם ואבוקסיס הבכיין).

כן, התגודדו סביב האוטו שלי ואני וחבריי יצאנו מהאוטו והם פשוט ברחו, בדיוק כמו שאתם בורחים מהעובדות והאמת.

אפילו לשוטרים בק"ש הרבצתם, ועוד קיבלתם פרגון על המעשים מהעמנואלים רוזנים, ידידכם מהתשקורת המסלפת, שהפך מכות שלכם ל"אלימות משטרתית".

גיסי אוהד מכבי חיפה, גם לו יש סיפורי זוועות על אלימות שלכם (פיזית) נגד הקהל שלהם.

מכבי ת"א? רואים בכם עמלק!!!

נכון, אתם לא אלימים וגזענים, אתם יותר מזה "מכחישי אלימות", על משקל של מכחישים אחרים….

"למה כולם שונאים אותנו?", שואל שכטר, נו באמת…

kak 9 במרץ 2011

אז ככה,
בסביבות השעה 20:30 הגענו לטדי לאחר פקק מטורף שהיה בדרך! (יצאנו כבר ב17:30 מהבית),
הגענו לחניון של היציע הצפוני שם נאמר לנו לחנות בקניון מלחה כי החניון מלא ושיש שם שוטרים, מאבטחים וכו'.
חנינו שם אני, חבר טוב שלי, אחי הקטן ועוד 2 חברים שלו. בסוף המשחק כשנתנו לאוהדי הפועל לצאת מתחומי טדי עדיין נשארנו עוד כ-20 דקות ביציע בכדי למנוע כל מצב אפשרי.
הגענו למרחק של כ-5 מטרים מהרכב כשפתאום אנחנו שומעים קול מאחורה (בנימה צינית ומלגלגת) "היי, הנה אולטרס הפועל" הסתובבנו אחורה וראינו כ-20 אוהדי בית"ר רצים לכיוון שלנו.
המזל הוא שהיינו ממש על האוטו, פתחתי את הרכב מהר ובשנייה האחרונה כולם נכנסו וישר לחצתי על הכפתור שנועל את כל הדלתות. במצב הזה כ-20 אוהדים מקיפים לי את הרכב, נציג אחד שלהם
הגיע לחלון שלי וסימן לי לפתוח את החלון, תוך כדי שאני מניע את הרכב אני אומר לו שאני שומע אותו ואין צורך לפתוח את החלון הוא בכל זאת התעקש שאני אפתח את החלון וכשסירבתי בפעם השנייה – תוך כדי שאני מניע את הרכב שלי קרה הדבר הבא:
נזרקו לי על השמשה הקדמית 2 בלוקים, מצד ימין שלי כ-4 אוהדים עם אלות נשלפות ומוטות ברזל מנסים לשבור את החלון מצד ימין לנהג – הם פספסו וגרמו לחור בפח של הרכב מלמעלה לחלון,
בצד ימין של המושב האחורי היו שניים שלושה אוהדים ש"הסתפקו" רק בבעיטות לפח של הרכב ועיקמו אותו.
מהצד של הנהג אותו סיפור אלות, מוטות ברזל לכל כיוון.

חשוב לציין שהם מקיפים אותי מכל הצדדים, במצב הזה האוטו כבר מונע והדבר היחיד שעובר לי בראש הוא מה קורה אם אני לוקח רוורס ופשוט דורס מישהו מהם, חשבתי שאולי הם יפסיקו באיזשהו שלב,
אבל לאחר כחצי דקה של תקיפה שאני רואה שהשמשה הקדמית עוד רגע ומתנפצת והאלות לא מפסיקות החלטתי פשוט לקחת רוורס ויהיה מה שיהיה.
נסעתי משם במהירות גבוהה מאוד ולאחר כ-150 מטרים עצרו אותי כ-15 מג"בניקים עם תנועות ידיים של "תעצור", הם מיד אמרו לי משהו כמו:"יאללה בוא נתחיל לרוץ נמצא אותם עוד כשהם פה ונזיין אותם",
פשוט התחלתי לרוץ איתם בכל החניון בכל מקום אך ללא הועיל.
כמובן שמבחינה משטרתית אין הרבה מה לעשות עם זה, לפחות הביטוח מקיף יכסה את הנזק שאגב לפי השוטרים באיזור האוטו טוטאל לוסט בעקבות החורים שהם עשו בפח של הרכב.

מה אני יגיד לכם? לא הייתי בטדי מגיל 6 עם אבא שלי, ואני בטח שלא מתכוון לחזור לשם, ניצחו אותי פשוט כך.
היה להם מבט של רצח בעיניים בלי למצמץ לרגע. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם לא הייתי מצליח להיכנס לאוטו – עניין של שבריר שנייה.
כנראה שהייתי מסיים את הלילה במיון הקרוב.
תוך כדי הריצה עם המג"בניקים שמעתי בקשר על גבר כבן 50 עם 2 ילדים בני 8 שאוהדי בית"ר חסמו את הרכב שלהם באיזור שער הגיא ופשוט הרביצו לאבא הזה עד למצב שהוא איבד הכרה ונשלח למיון,
ואני אומר בונא יא חבורת מזדיינים בתחת עזבו את זה שבאתם אלי שאני נמצא עם 3 ילדים בני 16 ועוד אחד בן 19 כשאתם 25 ועם "ציוד" שלא היה מבייש שום ארגון טירור, איך יש לכם לב להרביץ
לאבא בן 50 עם ילדים קטנים באוטו עד למצב של אובדן הכרה ?
בחיאת ראבאק מה הוא עשה לכם? למה ילד בן 8 צריך לראות דבר כזה?

אני בדרך כלל לא כזה קיצוני, אני רק יכול להגיד לכם שאני מאחל לאותם אנשים מוות בייסורים ושיאכל אותם הסרטן לאט לאט.

ברק 9 במרץ 2011

אתה מספר סיפורי סבתא, אם היתה אלימות של בית"רים, אני מגנה ומוקיע, ואף מתבייש. אני שואף להשתפר כקבוצה וכבנאדם פרטי, תראה את השפה שלך, ואת המשך הצדקתך למעשי חברך ליציע!!!

לא, אתה בכלל לא קיצוני…זאת השיטה של הגועלים: מצד אחד אני "נאור", מהצד השני אתה מאחל מוות ביסורים וסרטן…

בדר"כ לא קיצוני אבל אהובה תומר ז"ל, בדר"כ לא קיצוני אבל מגרש האימונים עולה באש….רשימה של חודש יש בארכיון, אבל בור וגזען שמוך לא מבין, ובטח שלא מפנים.

אלפסי, איפה הצנזורה???

יונתן 9 במרץ 2011

אולי נצנזר גם את התמונות של הרכב עם השמשות המנופצות? אולי נצנזר גם את האבא שחטף מכות מול ילדיו? (מאחל מוות בייסורים לכל מי שמסוגל להרביץ לאב מול ילדיו).

ברק אתה השקרן והסלפן לגבי האלימות של אוהדי הפועל. טול קורה מבין עיניך לפני שיהיה מאוחר מדי. השינאה עיוורה אותך לגמרי.

ברק 9 במרץ 2011

יונתן ה"קטן"!!!

הגועל ה"גמ"ח" הגדול בהסטוריה. יש עובדות היסטוריות, והן פיזיות בשטח, אותן אפילו לא תצליחו לטשטש, אך קל וחומר שלא את אלו שהשארתם במילות הגזענות המתנשאת על כל הארץ בכלל ואוהדי בית"ר בפרט.

כך אתם גומלי חסדים…

גיל (לשעבר בוסטון) 9 במרץ 2011

KaK – אין לי שום סיבה לפקפק באמיתות התיאור שלך, ואין לי ספק ש"החוויה" שעברת היית מזעזעת. זו תקיפה עבריינית לכל דבר, אשר ראוי שהמשטרה והחוק יטפלו בה כפי שמטפלים בכל מעשה בריונות ואלימות. העובדה שחבורת העבריינים הנ"ל עשתה את שעשתה כשהיא לבושה בצעיפים הזהים לצעיף שאני לובש וודאי שאינה תורמת למצב רוחי ורק מחזקת אותי ודומים לי (איציק אלפסי לדוגמה) במאבק שלנו לשינוי פני היציע בטדי(בדיוק כמו שאלחם למיגור תופעות לא ראויות בכל קבוצה אליה אני משתייך). אני מקווה שתקבל את דברי כפשוטם, כאדם לאדם במנותק באופן מוחלט מהעובדה שאני מגיל שש לובש את הצעיף הצהוב שחור ואהבה לבית"ר היא חלק ממני ומכך שאתה (אני מניח) מגיל זהה + – לובש אדום ויכול לומר אותם דברים ביחס להפועל. דרך אגב, שכני (אוהד בית"ר אף הוא) עבר אירוע די דומה לזה שתיארת לפני מספר שנים כשנכנס עם רכבו ועליו צעיפי בית"ר לסכנין – וזאת לפני שאסרו כניסת אוהדי בית"ר עם רכבים פרטיים לשם.

יונתן – אוהדי הפועל בהחלט חצו את הקווים האדומים. אנחנו לא משחקים ב"מי ינצח באליפות העולם באלימות במגרשים לרוחק", אבל פציעתו של אדורם שביטה, זריקת רימון הלם למגרש (כן, ככל הנראה לא עשה זאת אוהד בית"ר שהסתנן לשער חמש…), זריקת אבנים על משרדי מכבי ת"א בכדורסל, הכאת אוהד הפועל מסכן שהעז להניף דגל ישראל בשער חמש ושריפת חלק ממתקן האימונים של בית"ר הם בהחלט מעשי אלימות חמורים והם אינם היחידים. בדיוק כפי שניתן לטעון שהאווירה הגזענית והאלימה בקרב חלקים ביציע המזרחי בטדי תורמת למעשים איומים כפי שחווה KAK, הרי שלא יהיה זה מופרך לטעון כי האלימות המילולית והשנאה שמופצים משער חמש מהווים בית גידול לעשבי פרא דוגמת אותם אלו אשר שרפו את בית וגן במוצ"ש.
ההבדל הוא אחד – בטדי השנה החלה "מלחמה" על אופיה של בית"ר ואופיו של היציע. אין לי מושג איך מלחמה זו תסתיים, יכול להיות שהצד של איציק ושלי יפסיד. אבל לכל הפחות, אני יכול להסתכל על עצמי במראה ולא להתבייש במה שאני רואה. האם גם אוהדי הפועל יכולים לומר אותו הדבר ?

יואב 9 במרץ 2011

like

יונתן 10 במרץ 2011

מבלי להתיחס לכמה אי דיוקים בדבריך: כן, אני ורבים מחברי שאוהדים הפועל מסתכלים במראה ודי מבסוטים ממה שהם רואים. אני לא שר שירי שואה ובטח שלא זורק רימוני הלם או בובות ביציע . אני גם לא חושב שרוב אוהדי ביתר הם חיות אדם צמאי דם. אבל וזה אבל גדול, אם נעשה רשימה של כמה אנשים סבלו ממקרי אלימות מקהל ביתרי או קהל של הפועל לאף אחד אין ספק לאן תיטה הכף.

אין לי בעיה עם שנאה ספורטיבית. ההפך. בסך הכל אני רוצה להיות מסוגל ללכת לכל מגרש בארץ, לראות משחק ולחזור הביתה בשלום. זה לא המצב בטדי לצערי ואני לא חושב שאתה יכול לחלוק על זה. אז מה עושים?

עומר ב. 10 במרץ 2011

לאיציק וברק וגיל לשעבר בוסטון הייתי בטדי ביום שני שמעתי את את הקהל של ביתר שר את השיר לסלים שנגמר במילים אני שונא את כל הערבים ,לא יודע מהיציע הצפוני זה נשמע כאילו לפחות שמונים אחוז מהקהל כולל המערבי שר בטירוף ,לא נשמעו שריקות בוז מהיציעים שלכם ולא כלום .אז איפה הדיבורים על הקומץ ואיפה המלחמה בגזענות?
דרך אגב זאת היתה פעם ראשונה שלי בטדי ומאוד נהנתי מהמגרש והאוירה עד שביציאה המאבטחים המליצו/הכריחו אותנו להחביא את הצעיפים והדרך לרכב היתה מאוד מאיימת ולא אני לא מאמין שאוהד בייתר שמגיע לבלומפילד מרגיש את אותן תחושות.

ברק 10 במרץ 2011

עומר, ובכן כן ואף יותר!!!

אלפים צעקו לגרשון בבלומפילד "נאצי", ולא אחד. הייתי שם, ואני לא "שקרן" כפי שחברך הגדיר אותי.

כמו שאמרתי כבר לעיל, דבר איתי על חינוך הנוער באופן כללי בארץ ואסכים. בודד את עצמך כאליטיסט מתחסד, שכופר בכל פשעיו ואני אפילו לא ארצה להאזין למה שיש לך להגיד. את פשעי הפועל אי-אפשר כבר לספור!!!

סיפור קצר: בגיל ההתבגרות אני ואחי הקטן ערכנו תחרויות אחד-על-אחד בכדורסל, כמובן שכנער הגדול, שהיה בוגר מאחיו בשנתיים, תמיד ניצחתי את אחי, למרות שהוא היה שחקן מעולה ואתלט בחסד.

עברו השנים ואחי תפס גובה ופיזיות, ואף הפך להיות אחד משחקני הנוער הטובים בארץ, לדעתו של אדון ריגר ועוד כמה מביני עניין בתחום.

כמובן שלי לא היה כל סיכוי לנצחו והוא היה מביס אותי. מה שזכור לי יותר מכל זה, שלא השלמתי עם העובדה שאחי פשוט טוב ממני, ולכן לאחר כל זריקה שלו לסל, שהסתיימה בדיוק של קרוב ל-100% צעקתי לעברו "פוקס", מזליסט" וכו'.

יום אחד אחי נעמד ואמר: "פעם אחת זה "פוקס", גם פעמיים, אבל לא 20 פעם רצוף".

אם אוהדי הפועל חוטאים כ"כ הרבה פעמים זאת בעיה שורשית, ולא בעיה של בודדים כפי שאתם מנסים לצייר.

אני לא מכיר אותך באופן אישי, ואולי אתה אחלה בנאדם, אבל אם יש לך יושרה פנימית, אתה חייב להפנים שכל התכחשות והסתרה שלך, רק מאפשרת לחברך יד חופשית.

צא ואמור עד כאן!!! דבר נוסף, לעולם אל תדבר בהתנשאות, כי אתה לא יודע מה אני מרגיש בבלומפילד, רק אני יכול להעיד.

קשה לך להאמין, ואני יכול הייתי לענות לך באותה מטבע לשון-גם לי קשה להאמין שזה מה שקרה לך בטדי, אולם כמו שאני מקבל את דברך ומגנה, גם אתה צריך להוקיע את היושבים לצידך שסררו, ובלי סייגים!!!

ד"א, אם מדברים בגילוי לב, בית"רי מרגיש תחושות יותר קשות, כי לך יש מכונת משת"פ בדמות התקשורת, שמסתירה, מטייחת ומגמדת, אצלנו כל פיפס מתעצם בעשרות מונים, וכך מאנשי תקשורת ועד פוליטיקאים שמקבלים במה אצל אותם אנשים, אוהד בית"ר ממוצע מרגיש "עליהום" שיכול רק לדחוף אותו למעשה קיצוני, כי אין לו ברירה אחרת.

עומר ב. 10 במרץ 2011

ברק אני אנסה להסביר את ההבדל העצום בעיניי בין הקריאות נאצי והשיר ירושליים זה בירדן לבין הקריאות נגד ערבים או שחורים (גם השיר תנו לטוטו בננה נשמע בטדי ללא הפרעה ובהשתתפות גדולה של הקהל)
הקריאות נאצי או השיר על ירדן אלו הקנטות שהן אולי לא נעימות לאוזן ו(אני אישית הפסקתי איתן כי הבנתי שזה פוגע באנשים)אבל ברצינות מישהו מהקהל של הפועל באמת חושב שנימני גרמני או שגרשון נאצי?הרי נאצי זו בארץ פשוט קללה כמו מנייד או בן זונה ולא אוהדי הפועל המציאו אותה אני עבדתי בעבר עם נוער בסיכון שאי אפשר היה לחשוד בהם באהדה להפועל או בתמיכה במרץ(אם כבר הפרופיל הסוציו אקונומי והדעות הפוליטיות היו דומים לחברה מלה פמיליה)והם היו משתמשים במילה נאצי כעלבון ככל העלבונות.
עכשיו גם רבים מאוהדי הפועל שייכים למשפחות שנפגעו מהנאצים(גם אני)אז ככה שברור שאין פה משהו רציני מאחוריי הקריאות גם באנגליה העלבונות שרצים בין האוהדים הם בטעם רע.
הגבול (גם על פי אופ׳א )הוא בקריאות הגזעניות וכי מאחוריהן עומד המון וכשבישראל אצטדיון שלם מכריז שהוא שונא ערבים אז לי זה נראה ומרגיש כמו גזענות.

עוד דבר שהיה לי מאוד עצוב ביום שני היה ביציאה בדרך לרכב (חנינו מול המזרחי)היה לשמוע את השנאה והאלימות שאוהדי בייתר (חלקם)חשים להפועל שנאה שחורגת משינאה ספורטיבית התחושה היא שבשביל אוהדי בייתר אוהד הפועל מייצג את כל הרע וכל מה שהוא שונא ,אני נמצא בבלומפילד כל משחק בייתי ואני חושב על סמך הנסיון שלי שאוהדים מרגישים בטוחים לצאת מהמגרש ,כמובן שהיו מיקרים אלימים ושיש אוהדי הפועל אלימים ומופרעים (הקבר של חולדאי ,הרימון על גרשון וכו)

אסף THE KOP 12 במרץ 2011

עומר ב. –

אתה אשכרה מאמין למה שכתבת ?

כלומר, כאדם בוגר, משכיל ונורמטיבי אתה מנסה להסביר לנו כי קיים הבדל בין הקריאה המטונפת "מוות לערבים" לקריאה הנאו-נאצית "שתהיה שואה למכבי" ?

אוהדי הפועל כמעט רצחו אוהד (החזיז על שביטה) וההסתה שלהם חמורה פי אלף מכל הקשקוש השמאלני על ההסתה שהייתה פה נגד רבין. אם לא יעצרו את הקיצונים שלכם בזמן זה ייגמר בדם והרוגים. הגיע הזמן שאלה שקוראים לעצמם "שפויים" בקרבכם יפסיקו להכחיש ויתחילו להתמודד עם האמת. תלמדו מהירושלמים שנלחמים נגד החלאות הגזעניות שתפסו להם טרמפ על היציע. הקומץ שלכם לא יותר טוב מהקומץ של האחרות. הם עשויים מאותו החרא.

צור שפי 14 במרץ 2011

אסף אני לא יודע בן כמה אתה וכמה אתה זוכר מ-1995 אבל לכתוב על ההסתה הפרועה שהיתה כאן לפני רצח רבין שזה "קשקוש שמאלני" זה לא תואם את המציאות וזו ההגדרה הכי עדינה שהצלחתי למצוא. לא צריך לעוות את ההיסטוריה כדי לשכנע אוהדי הפועל שהקריאה "שתהיה שואה למכבי" היא מגונה ופסולה.

Comments closed