אנחנו אוהבים כדורגל

ברצלונה הנוכחית היא התעלות שקוראת לעתים נדירות בהיסטוריה של תחום כלשהו- כמו הפילוסופיה ביוון הקדומה, כמו האומנות בתקופת הרנסאנס.

In כללי

המוזאיק שהציגו שני מחנות האוהדים עם עליית הקבוצות למגרש סיפר מראש את הסיפור של המשחק הזה:

בצד המזרחי אוהדי יונייטד יצרו את הכיתוב: "Spirit of 68".

הם באים בשם הרוח, המסורת, של המועדון.

בצד המערבי אוהדי ברצלונה יצרו את הכיתוב: "We Love Football".

הם באים בשם הכדורגל.

בעשר הדקות הראשונות התברר כי ענן האפר הוולקני שהתפזר מהר הגעש באיסלנד אכן עיכב בסופו של דבר את הגעתה של ברצלונה ללונדון.

ואז התחילה הטחינה.

בקטלוניה נאסרו לאחרונה מלחמות השוורים. אבל קבוצת הכדורגל של ברצלונה מציגה גרסה עדכנית, מעודנת ולא פחות קטלנית של הענף – היא מענה את היריב באיטיות והנאה גלויה, ממתינה לרגע שבו תנעץ בו את החרב באלגנטיות אצילית.

במהלך סדרת הקלאסיקוס ביקרתי כאן בחריפות את ריאל מדריד על הגישה התבוסתנית, לדידי, שנקטה. אני מודה שאחרי אמש אני מרגיש צורך לחזור בי מעט – זה לא משנה באיזו גישה תנקוט, ברצלונה תגרום לך להיראות כמו הפועל יהוד.

יונייטד לא באה להחנות את האוטובוס ברחבה של ואן דר-סאר ועדיין נראתה מעוררת רחמים. עשרים ואחת וכל השחקנים שלה באמצע.

את השאלה האם ברצלונה היא הקבוצה הטובה בהיסטוריה נשאיר לילדים ולנכדים שלנו בעז"ה. אבל אני, לפחות, לא ראיתי בעשרים וחמש שנה שאני עוקב אחרי המשחק משהו שאפילו מתקרב לזה (ויסלחו לי חברי אוהדי ליברפול – ראיתי בשנים שגרתי באנגליה משחקים של הקבוצה הגדולה משנות השישים והשבעים ובאמת שאין מה להשוות).

ברצלונה הנוכחית היא התעלות שקוראת לעתים נדירות בהיסטוריה של תחום כלשהו. נקודת מסוימת מאוד בזמן שבה הכול מתחבר לכדי שלמות – כמו הפילוסופיה ביוון הקדומה, כמו האומנות בתקופת הרנסאנס.

הגדולה של ברצלונה הנוכחית היא העובדה שתשאיר אחריה מורשת מפוארת שרבים יבקשו לחקות גם הרבה לאחר שתרד מהבמה.

ועל כך אנחנו, אוהדי הכדורגל, חבים לה תודה גדולה.

ברצלונה טובה לכדורגל. מועדונים בכל העולם רוצים להיות כמו ברצלונה – ולהיות כמו ברצלונה זה לשחק כדורגל מהנה ויצירתי, לגדל שחקנים בבית, וללכת בדרך מובחנת – בדיוק הערכים שהקפיטליזם איים לחמוס מהמשחק ובתוך כך להרוס אותו.

ויש כאן גם מסר אנושי. בשאלה הנצחית מה עדיף- לחיות מכוער או למות יפה? ברצלונה מראה שהתשובה היא בכלל האופציה השלישית- לחיות יפה.

מעבר לכדורגל המושלם של ברצלונה יש רגע אחד מהגמר הזה שייחקק בזיכרון – פויול מפנה את הבמה ומעניק לאריק אבידל את הזכות להניף את הגביע.

שגיא כהן אמר בשידור דבר מדוייק – אם יש עכשיו מישהו שעומד להיכנס מחר לניתוח קשה ורואה את אריק אבידל מניף עכשיו את גביע אירופה, אחרי שרק לפני מספר חודשים שכב בביה"ח עם גידול סרטני בכבד, הוא וודאי מקבל עכשיו השראה.

ואכן, אם באיזשהו מקום בעולם ישב מישהו וקיבל מהתמונה הזו כוחות לקום היום בבוקר ולהילחם על החיים, ועל היופי שבחיים, אז כל הגמר הזה, כל הליגת אלופות, כל הכדורגל הזה- היו שווים.

כי הכדורגל הוא לא רק משחק, הוא בבואה של החיים.

ובגלל זה אנחנו אוהבים אותו. בגלל זה אנחנו אוהבים כדורגל.

37 Comments

אסף (אוהד ליברפול ומכבי חיפה) 29 במאי 2011

איציק ,
כל הכבוד מאמר מעולה ומדוייק
הלוואי וברסה גם תתן השראה לכדורגל העלוב שיש אצלנו

דודו 29 במאי 2011

נקודה מעניינת בפערים שבין האנגליות לבארסה:
באחד המשחקים של בארסה בשלב הבתים , נדמה לי שנגד פאו בחוץ התייחס הפרשן האנגלי באל גז'ירה לגודל של שחקני בארסה, או בעצם לקוטן.
צאבי,אנייסטה,אלבס,מסי.."באנגליה לא היה להם הרבה סיכוי להפוך לשחקנים" הוא אמר "אצלנו מחפשים שחקנים חסונים וחזקים, אלו נראים שברירים מידי" .
ואם הכדורגל הוא בבואה של החיים אז למדנו שהגודל פחות קובע ושאם אתה פחות מוכשר אבל מאוד רוצה אתה עדיין יכול להיות פויול, אם אתה מוכשר ומאוד רוצה אתה יכול להיות צ'אבי ואם אתה הכי מוכשר והכי רוצה אתה תהייה מסי ולא חשוב כמה קטן ושברירי אתה.

איציק אלפסי 29 במאי 2011

דודו, מ.ש.ל.
וזה גם היופי בכדורגל- שהוא לא תלוי בעליונות פיזית מסוג שהיא.
ולכן, אגב, גם עניין הסמים לא ממש רלוונטי לגביו- אין סם שיגרום לך למסור כמו צ'אבי או לכדרר או מסי.

אבי ש 29 במאי 2011

המוטו של אוהדי ברצלונה, “we love football”, הוא בדיוק מה שמפריע לי בכל תופעת ברצלונה. כאילו שברצלונה הם פילנטרופים של כדורגל בעוד שכל הקבוצות האחרות מחפשות רק "לעשות לביתן".

בנוגע לגדולתה ההיסטורית של ברצלונה, לדעתי, סגנון המשחק שלהם יוצר אשליה אופטית של גדולה. סגנון המשחק החלקלק שלהם גורם לאנשים לשכוח שברצלונה משחקת בליגה די חסרת תחרות ובתקופה של משבר במועדונים הגדולים באירופה (המועדונים האיטלקים שעדיין לא התאוששו מהקאלצ'ופולי, ריאל מדריד הפסיכית, ליברפול וכיוצא בזה).

איציק אלפסי 29 במאי 2011

מבין לגמרי את האנטגוניזם שזה מעורר, אבל הם הרוויחו את זה בצדק. אף אחד לא טוען שברצלונה היא ארגון צדקה, אבל התרומה שלה לכדורגל היא מעל ומעבר לתרומה שלה לכמות הגביעים במוזיאון שלה. יש קבוצות עם אמצעים לא פחות משל ברצלונה ואף יותר, אבל הן לא בחרו בדרך הזו. ברצלונה כן ועל כך היא ראויה לכל ההערכה.

דודו 29 במאי 2011

בעניין הליגה החלשה יש לי להגיד שהנה ראינו השנה את בארסה מול יונייטד ומול ארסנל.
מבחינת היריבה זה לא נראה הרבה יותר טוב (אם בכלל יותר טוב) מאשר המשחקים בקאמפ נואו מול ולנסיה וויאריאל.
דברים דומים אפשר להגיד על ריאל מדריד והמשחקים שלה מול טוטנהאם.

בארסה הנוכחית היא קבוצה של פעם בהמון שנים, וזה עושה עוול עצום לריאל שמציעה את אוסף השחקנים הכי טוב בעולם. לדעתי כאוסף אפילו יותר טוב מברצלונה.
אני חושב באמת ובתמים שמוריניו הרס לעצמואת הסיכוי כשלא ניצל במשחק הראשון בצ'מפיונס את העייפות והפגיעות של שחקני בארסה על מנת לתקוף וללחוץ את הגנת הטלאים של בארסה.

לגמר השחקנים של פפ הגיעו אחרי חודש מנוחה. זה המון.

אבישי 29 במאי 2011

יש פה אופציה של לייק? לא? אז הנה לייק.

מולי 29 במאי 2011

מאמר מעולה ונכון.
אני כמובן משוחד (אוהד הפועל קטמון) אבל אני באמת ובתמים חושב שהדרך היחידה בה מועדון כלשהו יכול להחליט "לחיות יפה", היא במועדון שאוהדיו הם הבעלים. לא פלא שהפלא אירע בברצלונה ולא באף מקום אחר.
אפילו אייאקס, לא הצליחה עם הפלא הזה לאורך זמן אבל בברצלונה אני מאמין שהוא יימשך לאורך שנים.

ולשאלתו של אסף, כתוצאה מכל אלו, אני חושב שהדרך היחידה שיהיה מועדון כזה בארץ, היא במועדון שאוהדיו הם בעליו.
מקווה שיהיו הרבה כאלו, כי לטעמי זו הדרך היחידה בה הרמה תשתפר.

אני בא מקטמון 29 במאי 2011

רק אנחנו אוהדי קטמון יכולים לראות חוט מקשר בין ברצלונה לקטמון או בין וומבלי לשעריים :)

איציק אלפסי 29 במאי 2011

מ.ש.ל. (2)
עכשיו כולם רוצים להיות ברצלונה- מקבוצה בליגה השלישית בישראל ועד למועדונים הכי גדולים באירופה.
וזה נהדר, כי זה אומר שבעתיד (הקרוב לפחות) נראה יותר כדורגל מסירה ותנועה ופחות כדורגל של הגנה ומתפרצות, ומועדונים ישקיעו באקדמיות ומחלקות הנוער שלהם במקום לרכוש שחקנים בסכומים השקולים לתל"ג השנתי של מדינה קטנה באפריקה.

דורפן 29 במאי 2011

אפילו אייאקס לא הצליחה כי לא הייתה לה את הרוח של ברצלונה? ומי קנה לאייאקס הרבה מהשחקנים ולקחה לה את המאמן.. המממ…. ברצלונה.

אנשים, תפרידו בין כדורגל גדול לצדק. בחיית רבאר

דורפן 29 במאי 2011

איציק – מאיפה הבאת את זה שברצלונה היא מודל לחיקוי למועדונים בכל העולם. זה מופרך. ברצלונה היא מודל לחיקוי ל-9 מועדונים עם כסף מקסימום: יונייטד, סיטי, צ'לסי, מילאן, אינטר, יובה, ריאל, סיטי, ארסנל, באיירן אולי ליברפול שאר המועדונים בעולם אם יגדלו שחקן ברמה של ברצלונה, הוא יימכר. אולי לברצלונה.

ברצלונה היא תשובה לקפיטליזם זה הזוי לומר. גם מעט השחקנים שרכשה הם בשווי של יותר ממועדוני ליגה בכירה בארצה. האמת היא שלברצלונה בגלל עושרה יש פטור מנזקי הקפיטליזם.

אה פשוט לוקח תצוגת כדורגל מופלאה ואונס עליה תאוריה כלכלית. ברצלונה לא תחסל את הקפיטליזם בכדורגל.

איציק אלפסי 29 במאי 2011

רונן, לא התכוונתי להציג תאוריה כלכלית אלא לומר שהמודל של ברצלונה מציב אלטרנטיבה לתפיסה שקנתה אחיזה בכדורגל מאז חוק בוסמן לפיה הדרך היחידה להצליח היא ע"י רכישות אסטרונומיות.
זה ברור שהעובדה שברצלונה היא מועדון עשיר מאפשר לה לשמור על השחקנים שהיא מגדלת, אבל גם קבוצות שמוכרות יכולות ללמוד מהמודל הזה- במקום להשקיע את הכסף שהם מקבלים על השחקנים שהם מוכרים ברכישות של שחקנים בינוניים שימלאו את מקומם, הם יכולים להשקיע את זה בפיתוח הדור הבא וגם לשם קצת בצד כדי שלאורך זמן תהיה להם האפשרות גם להציע לשחקנים שהם מגדלים מספיק כסף כדי להישאר אצלם.
מעבר לכך, גם בדוגמאות שהבאת של המועדונים העשירים, המגמה עכשיו הולכת להיות לדעתי פחות רכישות גדולות ויותר השקעה במחלקות נוער ואקדמיות.

דורפן 29 במאי 2011

אלטרנטיבה? איפה מסי היה היום אם ברצלונה הייתה הקבוצה העשירית הכי עשירה? במועדון גדול יותר

האלטרנטיבה שאתה מדבר עליה היא שבייל ותיאו וולקוט נשארו בסאותהמפטון. שנאני, קארסמה ורונאלדו מככבים בספורטינג ליסבון. סאותהמפטון ירדה שתי ליגות עם התהליך הזה שאפשר ללמוד ממנו. ספורטינג נעלמה מצמרת הכדורגל הפורטוגזי.

בקיצור תשכח מזה: לגדל שחקנים זה עסק למכירה. היא האלטרנטיבה לקפיטליזם כמו שוורן באפט הוא אלטרנטיבה לביל גייטס.

האלטרנטיבה לקפיטליזם היא שבארסה תסכים שחוזה השידור בספרד לא יכניס לה ולריאל 50% מהכסף אלא יחלק אותו בצורה הגונה בין הקבוצות.

בארסה היא סופר קפיטיליסטית מבחינה כלכלית ורומסת ברגל גסה ביחד עם ריאל את כל המתחרות.

וזה נאיווי מצדך לחשוב שהמועדונים הגדולים יעלו על המודל. הם עלו על כך שאפשר לגנוב לקטנות את השחקנים עוד קודם בחינם.

ידעת שבארסה החתימה שבעה שחקנים מהנוער של אספניול. פשוט הרסו לאספניול דור שלם של שחקנים. מחלקת הנוער עבדה קשה ולא באו ולקחו להם שחקן או שניים (כפי שבארסה מתלוננת על פבגראגס). שבעה. פשוט באו לשדה של החקלאי והרסו לו הכל.

אלטרנטיבה לקפיטליזם? give us a break

ואגב, לאבידל לא היה גדול סרטני בכבד. היה לו גידול שפיר. אם היה לו גידול סרטני בכבד הוא לא היה משחק יותר כדורגל.

עזי 30 במאי 2011

איציק – ויש לה את חוזה החסות הגדול בהיסטוריה עם שייחים שאיך נגיד הם לא אבירי זכויות האדם או הילד. וחוזה עם נייקי הגדול ביותר שיש לקבוצה. היא קנתה בשנה שעברה באותו סכום של ריאל, היא קנתה את השחקנים הגדולים ביותר שנמכרקו בהיסטוריה של המשחק.
ברצלונה היא ארכי קפיטליסטית, יש לה חוב שמוטט קבוצות אחרות אבל כמו ריאל דואגים לה. היא מתלוננת על ארסנל אבל כמו שרונן גנב גונבת ילדים קבוצות אחרות, מקימה אקדמייה בארגנטינה כדי לגנוב את הכשרונות. ברצלונה קבוצה מדהימה, אבל לא רק שהיא לא עוצרת את הקפיטליזם, היא מילטון פרידמן.

IDO 30 במאי 2011

בלי קשר לתאוריה של איציק.
יש כבר כמה קבוצות שמשחקות טיקי טקה (בגלל ברצלונה) בלי תקציב גדול. ומגיעות להישגים יפים.
בריסביין רואר (אלופת אוסטרליה)
נבחרת ספרד (אלופת העולם לנבחרות)

אני חושב שמה שאיציק אומר: זה שעם מודל המשחק של בארסה, אפשר לעשות קבוצה תחרותית עם תקציב צנוע.

הארכיון 29 במאי 2011

גביע מכור+ משחק מכור= גביע פח.
את העוול שעשו לארסנל וריאל לא אשכח לעולם.
קצה נפשי במשחק הכדורגל.
להתראות במונדיאל 2014

אבישי 29 במאי 2011

כבוד.

הופ 29 במאי 2011

יופי של פוסט איציק.
חלק ממני מתרגש ורוצה להרעיף מילים על כל היופי הזה, חלק אחר נאבק "לא להגזים". אבל נדמה שאי אפשר להגזים במקרה הזה וצריך לחגוג את הקבוצה הזו כל עוד היא קיימת.
אני דווקא לא רוצה לדבר על ההשראה במחוות אבידל ובשחקנים השבריריים שהוכיחו שגם הם יכולים, או בסיפור מסי ובעיות הגדילה שלו. הקבוצה הזו בעיני לא זקוקה לכל אלה – היא פשוט מושלמת על המגרש וכל השאר זה רק קישוט.

אבישי 29 במאי 2011

קשה שלא להתפעל, באמת, מברצלונה. היא משחקת כדורגל נפלא. הבעיה שלי, והאנטגוניזם העמוק שנוצר לי כלפיה, היא לא עם אף אחד מהפרסונות שנמצאות בברצלונה – לא מסי, לא פדרו, בוודאי לא אינייסטה ואפילו לא פפ (על אף הארוגנטיות שלו). הבעיה שלי היא עם סביבתה.

יש כאן תחושה של מכביזם-כדורסלני, תחושה שניצן חורש מ"הינשופים" העלה באופן כה מדויק השבוע. הדה-לגיטימציה (שלא לומר, דה-הומניזציה) שיצרו כאן לכל מי שהעז לא להכנע, להניף דגל לבן ולתת למסי לכדרר. עשו את זה למוריניו אחרי חצי הגמר בשנה שעברה, עשו את זה לונגר ולהידינק. ואז שוב עשו את זה למוריניו. סליחה באמת שמוריניו לא נכנע. סליחה באמת שהוא לא ירד על ברכיו והשתחווה בפני "חבורת האלים" מקטאלוניה. סליחה שהוא ניסה לעצור את בארסה. וכשהפופוליזם גם בשופטים ששורקים לטובת ברצלונה באופן שיטתי (כולל נגיעת יד ברורה ברחבה אתמול), היא מגעילה אותי.

barakbl 29 במאי 2011

נו באמת… אני לא אתווכח לגבי כל הטיעונים, אבל להתבכיין על השיפוט אתמול זה כבר באמת מעיד על עיוורון.

הגול של יונייטד, ככל הנראה (הבמאי האנגלי בחר לא להראות הילוכים חוזרים בזוויות רלוונטיות..) היה מנבדלון. נבדל קטן ששופטים לפעמים לא רואים (כמו אתמול). חלק מהמשחק..

הפנדל שכביכול הגיע ליונייטד לדבריך, היה נגיעת יד לא מכוונת בכדור. שום שופט שמכבד את עצמו ואת המקצוע לא שורק על זה פנדל.
ואגב, היה מצב זהה לו, בחצי הראשון, מהכיוון ההפוך (וגם אז, ההחלטה היתה מדויקת), נראה ששכחת זאת…

הופ 29 במאי 2011

דה לגיטימציה, דה הומניזציה, לא הגזמת בכלל.
מתנגדי ברצלונה נמצאים במין מגננה כאילו כל העולם נגדם ואני מבין את זה לאור המתקפה לכאורה של מדורי הספורט, אבל הקורבנות הזו קצת מוגזמת. אני קורא יותר שונאי ברצלונה שמדברים בציניות על "כוחות האור" ו"כוחות החושך" מאשר אוהדי ברצלונה שמדברים על זה ברצינות.
אף אחד לא דורש ממוריניו להשתחוות, אבל אם הוא בוחר לשחק בצורה הגנתית (ולא בכל המשחקים מול בארסה הוא בחר בזה) שייקח בחשבון שהוא לא יזכה בפרס אהוב הקהל. מה לעשות, זה הולך ביחד, אי אפשר גם להיות אופורטוניסט וגם לצפות לקבל יחס אוהד ומבין מהסביבה. מאוהדי ריאל או אינטר כן, אבל לא מכל העולם. ואני חושב שגם מוריניו עצמו יודע את זה, הוא רק רצה לנצח אותה והיה מוכן לוותר בשביל זה על האהדה. יש מצב שגם הוא קצת מופתע מכמות האוהדים שצצה לו בעקבות הניסיון הזה ומההכתרות שלו בכל מיני מקומות כמנהיג המורדים באימפריה.

איציק אלפסי 29 במאי 2011

קצת משעשעת הסיטואציה שבה ברצלונה צריכה להתנצל על כך שהיא כל-כך גדולה. אבל האנטגוניזם כלפיה הוא עמדה רגשית ועם רגש אני לא מתווכח.

דביר 29 במאי 2011

בכדי ללמוד להתמודד עם קנאה נלוזה יש מומחה בעיניין.
לפרטים- עו"ד שמעון מזרחי – מומחה בנושא בעל ותק של 42 שנה.

דודו 29 במאי 2011

השדר האמנגלי באל גזירה אתמול סיכם נפלא:
It’s not about winning it's about doing it with a smile and a style

matipool 29 במאי 2011

איציק – הסתכלת באנגליה על המשחקים הלא נכונים . היית צריך לראות את הקבוצה של תחילת האייטיז ולא של שנות ה-60 ..
ברצלונה גדולה , ברצלונה ענקית , הכי טובה בעולם בשנתיים / שלוש האחרונות ובשנתיים / שלוש הקרובות , מסי מס' 1 וכו' וכו' .. אבל בבקשה לא לעשות מהם קדושים ודורפן כתב כאן כבר מספיק סיבות למה ( הסיפור עם זכויות השידור בספרד ממש מרתיח אותי ).
סתם מעניין , כמה מאוהדי ברצלונה הנוכחים יהיו כאלו בעוד 5 או 7 שנים , כשהיא תחזור להיות קבוצה מן השורה .
נ.ב. – חצי הרכב של ברצלונה אתמול היה מורכב משחקני רכש שעלו הרבה מאד כסף ( לא שזה אסור ), מה שקצת סותר את הפנטזיה שהיא בנויה רק על שחקני בית .

מנחם לס 29 במאי 2011

מכבי חיפה של שנות ה-50 המאוחרות וראשית שנות ה-60 עם אשר אלמני, ג'והני הרדי, אהרון אמר, מנצ'ל, זכריה בן-צבי, דני שמילוביץ, והאחרים שיחקו אז בישראל כמו שברצלונה משחקת עכשיו. לא באותה רמה כמובן, אבל באותו סטייל: שחקנים שרובם קטנים ונמוכים (הרדי 1.59 מ', אלמני 1.67 מ', מנצ'ל אולי 1.72 – 1.75 מ' אבל רזה כמו מקל), כולם בוודאי עם רגשי נחיתות, שחייבים לגעת בכדור, אבל לא להחזיק בו, ולכן היה להם כבר אז את משחק המסירות המהמם של בארסה. שוב, כמובן לא באותה רמה, אבל בדיוק אותו סטייל. אני לא יודע אם בין כל הגולשים יש וותיק אמיתי אחד היודע על מה אני מדבר.
מאז מכבי חיפה של אז, לא היה דבר אחר שידמה לו בכדורגל הישראלי.

צור שפי 29 במאי 2011

אני די השתוללתי פה בכמה דיונים בעבר בגלל המתנות שבארסה קיבלה משופטים. לפחות אחרי אתמול אני חושב שצריך לשים את הטענות האלה כרגע בצד ולתת כבוד לקבוצה שהביאה משהו לכלל שלמות. גארי ליניקר כותב היום ב"news of the world" שהייחוד של קבוצות באמת גדולות הוא שהן לא רק זוכות בתארים ומשחקות היטב אלא באיזה ערך מוסף, משהו חדש שהן מביאות למשחק, משהו שלא היה לפניהן. הוא אומר שבארסה היא קבוצה כזו ואחרי אמש קשה לערער על זה. מצד שני רונן בתגובות שלו פה צודק במאה אחוז, בארסה לא מילימטר פחות קפיטליסטית וחזירית מכל הקבוצות האחרות והיא לא מהווה מודל לערכים שיוויוניים כביכול. צריך לכן להוריד את הכובע בפני האיכות, להוקיר את החווייה, אבל להימנע ממלכודת האידאליזם.

שבי כהן 29 במאי 2011

איציק,

כמו כולם, גם אני התלהבתי מהמשחק הנהדר של ברצלונה אמש. אהיה בדעת מיעוט ואומר שקצת הלכו רחוק מידי עם הסופרלטיבים לגבי המשחק (המשחק הכי גדול, יכלו להבקיע כמה שרצו ועוד ועוד).

לגבי הדיון בינך לבין דורפן, אני מסכים עם רונן שיש כאן רומנטיזציה מוגזמת, נאראטיב שכולנו, אוהבי הכדורגל, רוצים לבנות לנו. אבל מה לעשות שבמציאות מדובר בעוד קונצרן קפיטליסטי כמו אחרים בעולם, שמשחק את המשחק יפה ומרגש יותר מכל קונצרן אחר, ושהצליח לקבץ לפרק זמן מסוים בהיסטוריה (שלוש שנים אחורה, עוד 3-4 קדימה), בדרכים שונות, חלקן מקובלות (קנייה בכסף גדול) וחלקן פחות (גידול באקדמיה מגיל ילדים), אוסף שחקנים מושלם, עם מאמן שיודע להפיק מהעובדים שלו את המקסימום.

בכל מקרה, אם נאהב את זה או לא, זה העולם שאנו חיים בתוכו. אישית נהניתי אתמול מאד, זו הייתה חוויה מיוחדת במינה לראות את ברצלונה הזו, חוויה לכל חובב כדורגל, גם אם הוא אוהד יונייטד או ריאל.

מאשקה 29 במאי 2011

איציק יופי של פוסט.
היה לי כיף לצפות אמש במשחק, תענוג צרוף וזהו.
ומה עושים עם הצמד ארבל ברקוביץ' ?
( כן, אני יודעת יש כפתור הורדת ווליום, הפעלתי אותו כלפי מטה ).

בעז 29 במאי 2011

פוסט יפה מרגש .

אישתי היקרה שכדורגל גורם לה לרצון עז לישון/ לזפזפ לערוץ האירני/ ללכת לבשל (רק אני מבשל בבית) אמרה לי אתמול אני ממש נהנית להסתכל עליהם איזו אסטטיקה.

אבלללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללל.

זה יופי שנקנה בדורסנות , אגואיזם, חזירות קפיטליסטית קלסית.

קבוצה שחייה על רמיסת כל הקבוצות האחרות בליגה ( למעט ריאל) בדרך של חמיסת כל תמלוגי זכויות השידור ( יחד עם הקבוצה של גנרליסימו פראנקו). קבוצה שגדלותה נובעת בראש ובראשונה מאיסוף כל הטוב שיש לאחרים בזכות משאבים פיננסיים ענקיים היא לא יצור טוב.

היצירות של אומני הרנסנס בפירנצה נהדרות. הפטרונים של האומנים – משפחת מדיצי היו דיקטטורים חסרי מוסר וחזירים קפיטליסטיים שלידם טוני סופרנו הוא אחד מחסידי אומות העולם.

המשחק אתמול היה יצירה קלאסית- המנגנון שעזר ליצור אותו שחור משחור.

אבל כעבור מאות שנים זוכרים את המדיצים כפטרוני האומנות לא כטיפוסים גועליים……….

אביאל 29 במאי 2011

אחלה פוסט. אבל המסקנה היחידה שלי מאתמול היא שמוריניו אחרי הכל ובפעם המי יודע כמה שוב צדק, רק בדרך בה הוא שיחק לוקחים תארים מברצלונה.

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 29 במאי 2011

מה יש לומר, אלפסי – עלית עלי: אני אוהב כדורגל. אפילו מאוד. אבל קודם כל אני אוהב את מנצסטר יונייטד :-)
מה לי ברצלונה, מה לי טיקי טקה, יפה ככל שיהיה…

יריב 30 במאי 2011

איציק, כפי שכבר ציינו לפני ברצלונה היא הרבה דברים, אבל לא אלטרנטיבה לקפיטליזם. קודם כל, זו הקבוצה שמוציאה הכי הרבה על משכורות לשחקנים, אפילו יותר מריאל מדריד. אם אינני טועה, בשנים האחרונות היא הקבוצה השלישית בהוצאות רכש (אחרי ריאל והסיטי), והיתה שניה לולא המצב החריג של הסיטי (צריכים לשלם יותר בגלל מעמד נמוך, וצריכים לקנות יותר בגלל שהבסיס חלש יחסית). אני לא יודע איך הם ימשיכו להתקיים עם החוב שלהם, זה לא שהם ארגון מרוויח כמו היונייטד או ארסנל, ב2010 הם הפסידו 79 מיליון אירו, החוב שלהם קרוב לחצי מיליארד. אלטרנטיבה לקפיטליזם? צריך זכוכית מגדלת כדי להבדיל בין ההתנהלות הכלכלית שלהם ושל ריאל.

יריב 30 במאי 2011

עוד דבר, אגב. המשחק של ברצלונה מאוד אסטתי, אבל אני לא יכול לתמוך בקבוצה שרומסת את עקרונות המשחק ההוגן בכל פעם שזה מתאים להם. לא שקבוצות אחרות תמיד בסדר, יש עוד שחקנים שנופלים, יש עוד קבוצות שמנסות להוציא כדור מיד (בהנחה שהשופט לא יחזיר את הכדור, למרות שהוא צריך לשרוק לחידוש המשחק) ומחזיקות את הכדור אחרי עבירות כדי למנוע מהיריבה לעשות אותו דבר. הבעיה היא שאצל ברצלונה זו שיטה. כמו כן, אצל ברצלונה נעשו דברים שלא חשבתי שאראה מאיזו קבוצה אי פעם, כמו האירוע עם פינטו נגד קופנהאגן השנה או אי החזרת הכדור נגד קאזאן בהפסד בשלב הבתים לפני כמה שנים. ההגינות קודמת לאמנות, ולכן אני אתמוך בערך בכל קבוצה נגד ברצלונה.

הופ 30 במאי 2011

להוציא את הכדור מיד זה רמיסת המשחק ההוגן? זה אחד הדברים הכי הוגנים כלפי המשחק שהם עושים, לעומת ההתמזמזויות והעצירות המיותרות של אחרים.
לא ראיתי שהם מונעים מקבוצות אחרות להוציא את הכדור יותר מאחרות, אשמח לאיזו סטטיסטיקה או כל ראיה שתחזק את הטענה הזו.
מותר לא לאהוב אותם אבל לא צריך להמציא סיבות.

אריק 30 במאי 2011

אוי איציק איציק. הבעיה זה לא בארסה הבעיה זה אנשים כמוך שהופכים אותם למלאכים. לא איציק, זה תאגיד מושחת חזירי (כן, כמו כל מועדוני העילית) וזאת חבורת שחקנים שמחציתה תשקר כדי להגיע למטרה. כן, זאת קבוצת כדורגל מופלאה וככזאת אין לי בעיה איתם. הבעיה שלי היא איתכם כותבי הספורט שמתחרים בספורלטיבים פאתטיים על צדק ואומנות. במקום על קישור מעולה ותנועה בלי כדור. זה הבעיה עם אימג'ים שמוכרים לנו אין לנו מושג איך זה באמת. ואתה משווק משהו שאין לך מושג בו. זה כמו שאומרים שגיגס הוא איש משפחה ושנים מטפחים את זה, ואתה מסוג הכותבים שמקדם את הבולשיט הזה. אל תתבלבלו זאת קבוצת כדורגל שגיבה אבל הם לא מלאכים הם לא כוח האור מול כוחות החושך, חלאס עם זה! בגלככם קמו כל השונאים. ואל תגידו קנאה כי אם כווווווווווולם כמוך היו אוהדים את יונייטד זה היה הדבר הגרוע ביותר בחיי כאוהד.

Comments closed