"ערב טוב ו… שבוע טוב!"

סופ"ש הבינלאומי היווה אתנחתא מבורכת מכל הסחי והרפש של כדורגל המועדונים.

In כללי

"אני לא שומע כבר מילים, עכשיו זה זמן של מספרים – אז כמה זה עולה להישאר תמים?" (ברי סחרוף, מתוך 'זמן של מספרים')

סופ"ש הבינלאומי היווה אתנחתא מבורכת מכל הסחי והרפש של כדורגל המועדונים – בלי בעלי בית הזויים, העברות בתקציבים של מדינות קטנות באפריקה ועם אחד-עשר שחקני בית בהרכב ומשחקים שהתוצאות בהם, לשם שינוי, לא לגמרי ידועות מראש.

נכון, הרמה לא משהו, אבל גם הליגה הספרדית עניינה העונה כקליפת שום ושיחקה בה אחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריה של המשחק. כדורגל אנחנו אוהבים בראש ובראשונה בגלל הסיפור ובכדורגל בינלאומי הסיפור, לא הכסף, לא העטיפה, עומד עדיין במרכז.

*

אני לא חושב שהביקורת המכוערת על לואיס פרננדס נבעה מקסנופוביה. גם מאמנים ישראלים זכו אצלנו ליחס לא פחות מעליב. הבעיה בשיח הספורטיבי בארץ, כמו בשיח הפוליטי ובעצם בכל שיח אחר, הוא העדר הפרופורציות וחוסר הסובלנות לתהליכים.

גם אני, שתמכתי בכל לב במינויו של פרננדס, איבדתי את הסבלנות כלפיו מהר מדי.

שכחתי שגם בבית"ר בחירות השחקנים ושיטת המשחק נראו תמוהות בהתחלה, עד שזה התחבר והתברר שהצרפתי החביב עם הסוכריה ידע כל הזמן איך הוא רוצה שזה יראה.

כמו שלא היה צריך לעטות בגדי אבל אחרי הפתיחה המאכזבת של הקמפיין לא צריך לקפוץ למזרקות כעת, אבל לזכותו של פרננדס עומדת העובדה שהנבחרת נראית בכל משחק מעט טוב יותר מאשר בקודמו וגם זה שלפחות שפת הגוף של השחקנים משדרת המון ביטחון.

*

את המחצית השנייה של המשחק שמעתי ברדיו, בנסיעה ברכב.

זה מכבר לא יצא לי לשמוע שידור משחק כדורגל ברדיו ואחרי חמש דקות הבנתי כמה התגעגעתי.

איזה תענוג לשמוע את דני דבורין- איפה עוד תשמעו כיום עברית שכזו:

"נבחרת הכדורגל של ישראל"…; "בעיטת עונשין מאחד-עשר מטרים"; "מתנהל עם הכדור בחצי המגרש"; "סמוך לקו האורך"; "הדקות נוקפות"; יתרון שברירי" ועוד..

איפה עוד תמצאו היום פטריוטיות בלתי מתלהמת שכזו:

השחקנים הם "שלנו", התוצאה "לטובתנו", בניון הוא "יוסי", בן-חיים- "טל" וכהן- "אלמוג".

תודה רבה למפיק עתאמנה ווהבה ושיהיה לכולנו ערב טוב ו… שבוע טוב!

16 Comments

דוד מירושלים 4 ביוני 2011

נפלא!
ואין כמו דני דבורין.

תומר חרוב 4 ביוני 2011

אני הכי אוהב לשמוע אותו מקריא את הטבלה.
משחק באמת טוב של הנבחרת, יש יד מכוונת ויש תהליך אבל פרננדז כנראה לא יעלה ליורו, יפוטר ובעוד עשר שנים יכתבו בוואלה/ספורט5 על חוסר הסבלנות שהייתה כלפי המאמן הזר ובגללה גם היום ב2022 לא הצלחנו עדיין לעלות טרוניר חשוב.

צור שפי 4 ביוני 2011

אם הוא/אנחנו לא נעלה לאירו מהבית המגוחך הזה לפיטורים שלו יהיה לפחות בסיס במציאות. אני מאחל לו/לנו שכן נעלה ואני מוכן לקבל גם החלטה אמיצה להשאיר אותו לקמפיין נוסף למרות הכישלון אבל לא לעלות יהיה כישלון ואין לזה קשר לקסנופוביה.

איציק אלפסי 5 ביוני 2011

אני לא בטוח שלא לעלות ליורו יהיה כישלון למרות שהבית באמת לא מהקשים, בלשון המעטה. בכל אופן, אלא אם תהיה קטסטרופה במשחקים שנשארו, אני חושב שצריך לתת פרננדס לפחות עוד קמפיין להשלים את התהליך שהחל בו. זה לא פייר להעמיד למאמן נבחרת ישראל העפלה לטורניר גדול כמדד יחידי להצלחה, זה כמו לקבוע למאמן מכבי נתניה או בני יהודה יעד של אליפות ופחות מזה ייחשב ככישלון.

מתן 5 ביוני 2011

גם אני שמעתי את השידור ברדיו,הוצאת לי את המילים מהפה.
אחרון הנפילים…"הכדור על הקרקע" "הוציאו נייר ועט,ורשמו את המשחקים שנותרו לנבחרת"
לא היה ולא יהיה כמו דני

דביר 5 ביוני 2011

לא שאני יבין. ושביתר היו תחתיו אחרי שזה התחבר מה היה??? כלום! ואל תגיד לי היא שיחקה את הכדורגל הכי יפה בארץ.. כי עם זה ליברפול לא הולכת למכולת כבר שנים

טומיסלב איביץ' 5 ביוני 2011

דני דבורין הוא בלתי נסבל. אי אפשר לשמוע את הצעקות שלו.

איתן בקרמן 5 ביוני 2011

נהניתי מאוד. רק אל תשכח אלפסי שנבחרת זו לא קבוצה – עד שהוא התארגן על עצמו נגמר הקמפיין…

איציק אלפסי 5 ביוני 2011

נכון, לכן להחתים מאמן נבחרת לקמפיין אחד זה לא רציני- אני מבין שלהחתים מאמן מראש לארבע שנים זה סיכון, אבל נדמה לי שבשלב הזה של הקמפיין כבר ברור שפרננדז הולך בכיוון מסויים ששווה לתת לו את הצ'אנס בלי קשר לשאלה אם נעלה ליורו או לא.

הופ 5 ביוני 2011

מסתמן שהמבחן של פרננדס בכלל ובכל הקשור להארכת הקמפיין בפרט יהיה המשחק מול יוון. אבל אני חייב לציין שאתמול היה סוף סוף המשחק שחיכיתי לו מאז המינוי, שיראה משהו ממה שפרננדס הראה אז עם בית"ר – משחק התקפי, משוחרר, אפשר אפילו להגיד חצוף. כמה חסרה לנו בארץ בשנים האחרונות קבוצה שמשחקת ככה.
היו איזה רגע או שניים אמש שחלפה בראשי מחשבה על ה 5-0 על אוסטריה. עד כדי כך נהניתי בשלבים מסוימים של המשחק.

איציק אלפסי 6 ביוני 2011

אכן המחצית הראשונה בלטביה היתה אחת הטובות של הנבחרת בשנים האחרונות. יוון זה אכן המבחן גדול של פרננדס והנבחרת, האם הם מסוגלים לעשות משהו שלא עשינו מאז אותה חמישייה נגד אוסטריה- לנצח נבחרת עדיפה (לפחות על הנייר) במאני טיים.

פראליה 6 ביוני 2011

פרננדז בינתיים עושה בית-ספר לכל המבקרים שלרב רובם אין מושג בכדורגל, הוא לא טקטיקן גדול אבל טקטיקה במשחקי נבחרת היא עניין שולי, הוא מנסה כאן משהו שלא נוסה שנים, לא להוריד את הראש, אם היה נשמע אינטלגנט (קצת קשה בצרפתית) היו מחזיקים ממנו הרבה יותר. הנבחרת שיחקה קבוצתי ולא סתם דחפה דורים לבניון, בפעם הראשונה ב-15 שנה האחרונות, גם אם זה לא מול יריבה מדהימה.
ולגבי הפטריוטיות, במקרה הזה היא ממש נדרשת להבדיל מהפטריוטיות המאוסה של יורם ארבל במשחקי ברצלונה. (ואני לא אומר את זה כפטריוט כי אני לא).

רוני 6 ביוני 2011

אני מאוד אוהב קלישאות-רדיו אבל האמת שמלבד מנוסטלגיה תמימה אין שום טעם ב"שלושים דקות של כדורגל"; "הדקות נוקפות"; "יתרון שברירי" וכו'.

היה משהו יפה בשבתות של פעם, כשלא היה כדורגל בטלוויזיה כמעט, ולא נשאר לך אלא לפתוח רדיו לחכות ל'בום גול!' ולשמוע פרסומות לכלי עבודה ('ביחד אתם צוות') וקליניקות לטיפול באין-אונות. בגיל הנעורים כל מה שנותר לי לעשות (בהיעדר אמצעי להגיע למגרש או סיגריה) הוא לבהות בסטיראו שקיבלתי בבר מצווה ולחכות לתיאור של זוהייר בהלול מקריית אליעזר. הוא ברא פנטזיות ממוחו, במנותק לחלוטמן מהמציאות, כאלה שתקצירי שלושים השניות ב'דקה התשעים ואחת' לא יכלו למחוק.

ואז באו צ'רלטון והראו הכל בשידור חי והקסם התפוגג.

איציק אלפסי 7 ביוני 2011

רוני, היטבת לומר זאת. בימים ההם שידור מ"אצטדיון" גאון ביפו היה נשמע כמו שידור מהמרקאנה וכל שחקן ש"עבר את קו מחצית המגרש" היה נדמה כמראדונה המפרפר את הגנת אנגליה במונדיאל במקסיקו.
כתבתי על זה כאן: http://geshemalfasi.com/archives/182

טל 12 ביוני 2011

קצת באיחור ..
אבל החזרת אותי לימי התמימות של גיל 10 .. אי שם בשנת 94 כשדרכה רגלי לראשונה באיצטדיון הכדורגל בקרית אליעזר. מוקדם יותר בעונה, כשעוד חלמתי על המנוי הראשון שאני עתיד לקבל כשחקן פעיל בבית ספר לכדורגל של הפועל חיפה. (רובי שפירא ז"ל בנה את מחלקת הנוער הגדולה בארץ ונתן לכל שחקן את הזכות לקבל מנוי ..) הייתי מבלה את רוב זמני בשירים ושערים המיתולוגי כאשר כל איתות הלב היה מחסיר פעימה. בלי לשים לב ומהלחץ הייתי מזיז את הרדיו מה שהיה גורם לערוץ להשמע מקוטע. יש ל.. אי..ת מקר.. ….זר.
לחשוב כמה הטכנולוגיה מצד אחד תרמה ומצד שני לקחה לנו את הפשן הזה שהיה בימי התמימות.

איציק אלפסי 12 ביוני 2011

בדיוק כך. אתה מוזמן לעיין בלינק ששמתי בהודעה מעל שעוסק בזה.

Comments closed