אין יותר ממתקים לחלק (הקיץ הקשה של בית"ר)

בהעדר גאידמאק בית"ר מוצאת עצמה כעת על-פי שוקת שבורה – אנשי עסקים שפויים שרוצים להישאר כאלה לא נכנסים לכדורגל ואלה שעשו את הטעות רק מחפשים לברוח.

In כללי

אחד הדברים שהכי משעשעים אותי בהתייחסות התקשורתית לארקדי גאידמק זה הנסיון למצוא איזשהו היגיון רציונאלי במהלכים שלו (אם כי לא מן הנמנע שהתקשורת עושה זאת בציניות כדי להגחיך אותו עוד יותר) – אם יש היגיון בהתנהגות של גאידמק זהו הגיון רגשי, אולי אף ילדותי – האיש הוא כמו אותו ילד דחוי בכיתה שמחלק לכולם ממתקים כדי לזכות בקצת תשומת לב וחיבה. למרבה הצער טבעם של ילדים, וגם של אנשים בוגרים לא פעם, הוא לקבל בשמחה את אותם ממתקים אבל להמשיך לגחך על אותו ילד ואף ביתר שאת מאחורי גבו.

בסופו של דבר גאידמק הבין את הפרינציפ הזה – זה קרה לו בעקבות המפלה בבחירות העירוניות ב-2008. מאז הוא לא משקיע, ואין לו כוונה להשקיע, שקל בבית"ר ירושלים. לא מן הנמנע שהוא אפילו נהנה לראות את ייסוריהם של אותם אוהדים שלתחושתו ניצלו אותו, חלבו את ממתקיו אבל מעולם לא לקחו אותו באמת ברצינות.

אם יש לי בעיה עם ההתנהגות זו איננה היחס שקיבל ארקדי לבסוף – אין קונים אהבה וכבוד בכסף – אלא הצביעות של אותם אוהדים מלחכי פנכה שהתגודדו סביבו והתלקקו לו שעה שהתייצב בשערי בית-וגן מנופף בסטיפות של דולרים.

בהיעדר גאידמק בית"ר מוצאת עצמה כעת על-פי שוקת שבורה – אנשי עסקים שפויים שרוצים להישאר כאלה לא נכנסים לכדורגל (יעקב שחר יש רק אחד) ואלה שעשו את הטעות רק מחפשים לברוח.

קל וחומר הוא הדבר כשמדובר בבית"ר ירושלים, שאפילו ספונסרים ראויים לשמם מתקשה בשנים האחרונות לגייס.

זה לא צריך להפליא אף אחד. לבית"ר ירושלים נעשה בשנים האחרונות מסע דה-לגיטימציה יעיל מאוד בתקשורת. עבור גוף עסקי להיקשר כיום למותג שנקרא בית"ר ירושלים זה אסון יחסי ציבור מהלך.

יש לא מעט צביעות והרבה הגזמה בזיהוי של המותג בית"ר ירושלים עם גזענות. בית"ר ירושלים לא הייתה קבוצה יותר או פחות "גזענית" בשנות ה-70' וה-80', שאז נהנו כולם להזדהות איתה כמקור של איזושהי אנרגיה מהפכנית משכ(ק)רת של "ישראל השנייה" הנדחית והמופלית.

אבל, למציאות יש דינאמיקה משלה ובית"ר, כגוף עסקי, לא יכולה להתעלם ממנה. הנזק שגורמת התדמית הגזענית שדבקה בבית"ר ירושלים הוא גדול יותר מכל עונש שהטיל או יטיל עליה בעתיד ביה"ד של ההתאחדות – אם בית"ר חפצה חיים היא חייבת לנקוט צעדים משמעותיים ואף מרחיקי לכת – כגון החתמת שחקן ערבי – כדי למתג את עצמה מחדש כקבוצה עם זהות לאומית שורשית – אבל אחת חיובית ולגיטימית שמבוססת על הדגשת ערכיה ולא על שלילת האחר.

עד שזה לא יקרה נמשיך להיות תלויים במשיחי שקר הזויים שלקו לעת זו או אחרת בסינדרום ירושלים, כשהאמת המצערת (או אולי בראייה לטווח רחוק – משמחת) היא שגם אלה הולכים ונעלמים.

התקווה 6 – גאידמק

37 Comments

מולי 12 ביוני 2011

איציק, מילים כדרבנות!
בית"ר מזכירה בשנים האחרונות את מיאמי של ימינו בתור "הקבוצה שאוהבים לשנוא". כירושלמי (למרות היותי אוהד קטמון) חוסר השיוויון ביחס לבית"ר ולקבוצות אחרות מרגיז אותי.
אני באמת ובתמים שואל את עצמי אם זו היתה קבוצה של עיר אחרת, האמנם היחס היה דומה?
מעניין מה דעתך.

איציק אלפסי 12 ביוני 2011

מולי, ברור שלא – בייחוד אם ראשי התיבות של העיר הזו הן ת"א.

פאקו 12 ביוני 2011

התועלת התדמיתית והעסקית בהחתמת שחקן ערבי ברורה. בתור אחד השייך לקבוצת האוהדים הגדולה שאינה כוללת את "הקומץ", כיצד אתה חושב שקבוצה זו תגיב? אני לא שואל בהתרסה – אני רוצה לדעת את דעתך.

איציק אלפסי 12 ביוני 2011

הם יעלו על בריקדות, ולכן זה יקרה רק כאשר יהיה בבית"ר בעל-בית שלא עושה חשבון לאף אחד.

איתן בקרמן 12 ביוני 2011

ועוד אומרים שאנחנו בתל אביב חיים בבועה :)

במכבי תל אביב כדורסל נכנסים כבר עשרים שנה על מעשים מתועבים הרבה פחות.

גם זה שרשימת הנוכלים הירושלמים שתופסים עכשיו היא אינסופית זה בגלל קיפוח עירוני? רבאק, העיר שלכם רקובה. אני מאמין ומקווה שאחרי השיא. אבל על ריקבון ומשיחיות משלמים בסוף. אולמרט, דדש, בן גור, גד זאבי, גאידמק, אגיאר – כולם ניהלו את בית"ר ירושלים.

לא מגיע לשניכם העונש הזה, אבל תפסיקו להתבכיין.

B. Goren 12 ביוני 2011

לאן נעלמו הפוסטים שלך, בקרמן? פרשת?

איציק אלפסי 12 ביוני 2011

איתן, אף אחד מהאנשים שאתה מציין (אולי חוץ מדדש) אינם ירושלמים אלא כאלה שבאו "לעשות סיבוב" על ירושלים. העיר שלנו סבלה באלפי שנותיה מלא מעט כאלה, למרבה הצער.

אני בא מקטמון 12 ביוני 2011

איציק, עד שלא תקיאו מתוככם את כל הגורמים הגזעניים מחד ואת כל הטרמפיסטים הפוליטיים מאידך לא תהיה תקומה לבית"ר.

איציק אלפסי 12 ביוני 2011

הלוואי שזה היה כ"כ פשוט…

עפר ויקסלבאום 12 ביוני 2011

איציק יקירי,
בוא לא ניתמם,
ואני אומר את זה בעצב, כאוהד ותיק של הקבוצה.
איתן בקרמן צודק בכל מילה.
ה"קומץ" ( הגדרה מצחיקה, בהתחשב בכך שהיא כוללת את רוב באי היציע הצפוני ב-" טדי " )הרוויח ביושר את ההתיחסות אליו בתקשורת.
לאורך השנים באו והלכו בעלי בית שונים, שבו, כדבריך " לעשות סיבוב " , ואחרים, שהמועדון יקר להם.
אני לא זוכר מי היה אחרון היו"רים הרציניים ( אולי יוסי ז'רז'בסקי )?
בכל מקרה, החתמת שחקן ערבי היא עלה תאנה שלא תכסה את ערוותו של המועדון.
אני סבור שהדרך לתחייה – כלכלית ומקצועית – צריכה להתבסס על תקצוב גדול ככל האפשר מהעירייה, מגופים מסחריים ( ויש רבים כאלה שיסכימו, גם היום, ועל אף דבריך, להיות מחוברים למועדון )מהעברת המועשון לאיש עסקים שקול, מנוסה וכבד ראש, אם וכאשר יהיה מוכן מישהו כזה לשאת את העול הזה, ובראש וראשונה – מאתנו, האוהדים.
יוזמה להעברת חלק מהבעלות על המועדון בקיץ הקודם לא צלחה, אבל יש לשוב ולנסות.
אז, ורק אז, כשהאוהדים חשים מחוברים ברמ"ח אבריהם ושס"ע גידיהם למועדון, גם כספית, אז אולי תבוא הישועה.

איציק אלפסי 12 ביוני 2011

עפר, אני סומך את שתי ידי על התכנית שאתה מציע, הבעיה היא שבמציאות של הכדורגל הישראלי ובית"ר ירושלים בפרט זה מאוד מסובך (ואני אומר את זה כאחד שהיה מעורב בחלק מהמהלכים).

איתן בקרמן 12 ביוני 2011

עפר, אם ככה זה הזמן להתגאות שאני המצאתי את "הקומץ", בתוך פרויקט בשם "פרות קדושות" שנעשה בעיתון העיר במשהו כמו 1997. עד אז אברם לוי ואוחנה וכו' תמיד היו אומרים שזה "רק קומץ", ונכנסנו בזה.

זה עבר לעיתונים אחרים, לטלוויזיה ולציבור, בהתחלה בתור מושג אירוני, ואחרי זה כבר איבד מהאירוניה, בקיצור גלגולו של מושג זה ענין מעניין.

פראליה 13 ביוני 2011

עופר, אתה חיפאי במקרה?

אסף (אוהד ליברפול ומכבי חיפה) 12 ביוני 2011

איציק ,
מאמר מצויין, אני לא מבין למה אנשים כמוך ועוד 95 אחוז מהאוהדים שני בני הדודים שלי לדוגמא , לא מוחים נגד אותו גרעין של 1000 אוהדים גזעניים, ימניים קיצוניים מטורפים , שהורסים לביתר את כל התדמית. הרי בממוצע אוהדי ביתר לא יותר או פחות גזעניים משאר אוהדי הקבוצות.

איציק אלפסי 12 ביוני 2011

אסף, וודאי שמוחים – במהלך העונה החולפת התייחסתי כאן לא מעט להתנצחויות שהיו ביציעי טדי בנינו לבין אותם אוהדים. הבעיה היא שאנחנו כאוהדים לא יכולים למגר את התופעה הזו בעצמנו, מי שצריך לעשות את זה הוא המועדון והמחיר של כך (גם האישי של המעורבים) הוא לא פשוט – ונכון, זה שחבורת פרחחים הורסת להרבה מאוד אנשים זה עצוב מאוד, אבל זו לא המצאה של בית"ר.

רן 12 ביוני 2011

עפר (אני מצטער על מה שעשיתי לך לפני 35 שנה) ואסף (בן דודי היקר שעזב את ביתר בזמן),

שניכם טועים לדעתי.

לבית"ר הנוכחית אין תקומה. יותר מדי שנים של זיהוי עם אלימות וגועל נפש הרחיקו אותה מאוהדים שפוייים וקירבו אליה גורמי שוליים אלימים ובורים, עד שהגיעה למצב בו אף גוף נורמלי לא יסכים להזדהות עימה.

רק התרסקות מוחלטת ואולי גם ירידת ליגה ירחיקו אותה ממרכז העניין הציבורי, יקטינו את כמות האוהדים (שלדעתי לא כל כך גדולה כמו שנהוג לחשוב) ויאפשרו בניית משהו טוב מחדש.

זה תהליך שיכול לקחת שנים רבות וגם יכול להיכשל לחלוטין (יש בגרמניה קבוצות גזעניות שלא מעניינות איש ותקועות בליגות נמוכות לנצח), אבל אני לא רואה אפשרות אחרת.

תומר חרוב 12 ביוני 2011

יש פה טעות גדולה. אני יודע שאתה אוהב אותו ומעריך אותו אבל וואלה, מי שפה צריך להישאל שאלות קשות זה איציק קורנפיין. קראתי שהוא אומר שביתר לא יכולה להתנהל מההכנסות של עצמה וגיחכתי.
למה מכבי נתניה כן יכולה ובית"ר לא? שלא ימכרו לי שטויות על כך שקשה להשיג ספונסרים בגלל הגזענות משום שאני לא מאמין בזה. בית"ר היא מותג מספיק חזק, מאוד חזק כדי למשוך ספונסרים. לא צריך משקיע או רוכש שישים חמישים מליון בשנה, קבוצת כדורגל עם אצטדיון כזה, מספר גדול של רוכשי מנויים וכרטיסים, שמשודרת יותר מכל קבוצה אחרת פרט לשלושת הראשונות יכולה בהחלט לכלכל את עצמה וצריך לשאול את קורנפיין את השאלה למה היא לא מסוגלת לעשות את זה.
צריך לשאול את קורנפיין על השכר השערורייתי שלו- אני בחיים לא הייתי מקבל את זה בקבוצה שלי, בחיים.
צריך לשאול את קונפיין מה פתאום הוא חובר לדדש אחרי שלפני שנה הוא התייחס אליו כגורם מסכן לבית"ר שמנסה להשתלט עליה בכוח.
בקיצור, להיתלות בתדמית של בית"ר (שאוהדיה אשמים בה קצת יותר מהתקשורת) ולהאשים אותה במצב הכלכלי-ניהולי של הקבוצה זה לעשות הנחה אחת יותר מידי לאיש שעומד בראשה.
אתה יודע שאין לי באמת צד בעניין, ביתר לא מעניינת אותי יותר מידי. אבל כמביט מהצד, אני חושב שגם האוהדים וגם התקשורת סביב בית"ר שבויים ביותר מידי קונוונציות שמונעות מהם לראות את התמונה האמיתית- ניהול גרוע.

עפר ויקסלבאום 12 ביוני 2011

תומר,
במועדון ששני ספונסרים מתקוטטים על השליטה בו,
אחד מהם נשבע שנפגש עם גלעד שליט, ונגד השני מתנהלים משפטים בשתי מדינות, על הקבוצה נגזרים עונשים של משחקי רדיוס ועונשים כספיים, בשל התנהגות אוהדיה,ובכן, זה סיפור המועדון בשנים האחרונות על קצה המזלג.
ובמציאות שכזו, איני יודע אם קובי בלדב היה מיטיב לתפקד מאיציק קורנפיין

איציק אלפסי 12 ביוני 2011

לא יודע, תומר. אני חושב שהוא כן העמיד קבוצה בלי כסף של בעל-בית בעונה שעברה וראינו איך זה נראה. לי אישית אין בעיה עם זה, אבל בית"ר (עדיין) חושבת כמו מועדון גדול ואף קבוצה בארץ לא מסוגלת להתמודד על אליפות בלי כסף מבחוץ. קורנפיין לא מושלם, הוא לומד ועושה גם טעויות בדרך (הגדולה שבהם, לדעתי, זה שהוא המשיך לסמוך על ארקדי) – אבל אני לא רואה שום אלטרנטיבה שפויה אחרת בסביבה. בהרבה מובנים הוא הילד ההולנדי ששם את האצבע בסכר, למרות שכמו שזה נראה כרגע הסכר עומד לקרוס (ויכול להיות שזה לטובה).
לגבי השכר שלו – אני לא נכנס לאיש לכיס ואני לא יודע בדיוק מה כתוב בתלוש שלו, אבל אני כן יודע שזאת לא הבעיה של בית"ר.
לגבי זה שהוא חזר לדדש – א. זה מעיד כמה המצב באמת נואש. ב. זה מראה שהאיש מוכן לשם הכל בצד ולנסות כל דבר שיכול להציל את בית"ר, וצריך להעריך אותו על זה.

תומר חרוב 12 ביוני 2011

אבל כרגע לא מדברים בביתר על אליפות אלא על יציבות ואי הליכה לפירוק, זה קצת משנה את הדבר.
אני גם לא נכנס בדרך כלל לכיס של אנשים ובודק להם את התלוש, אבל פה מדובר בכספי ציבור.
כן, הוא העמיד קבוצה בלי כסף וראינו איך זה נראה- מצד שני, קרית שמונה, מכבי נתניה ובני יהודה העמידו קבוצות טובות יותר עם תקציבים נמוכים בהרבה, אולי קורנפיין לא מנהל כזה טוב כפי שהוא מנסה לצייר את עצמו.
עופר, לכל מועדון יש את הבעיות שלו. לנו אין איצטדיון, אין מגרש אימונים, אין יותר מידי קהל, אנחנו לא מעניינים יותר מידי, אצלנו ספונסר לא משיג פרסום גדול מידי, לא משדרים אותנו כמו שמשדרים את ביתר. אלו סיטואציות שונות אבל בסופו של דבר, צריך לשאול את השאלה- מה המקסימום שאפשר להגיע אליו. אני לא מאמין שהמקסימום שאפשר להגיע אליו עם המשאבים שיש לבית"ר זה פירוק ואם כן, אז מי שהוביל לכך צריך לספק תשובות לאיך זה קרה.

איל 12 ביוני 2011

איך אפשר בכלל לחשוב על לחבור לדדש? האיש חלב את בית"ר ירושלים ועשה שם דברים שלא יעשו.

מספיק לראות את פסק הדין שניתן בדצמבר האחרון.קצת ארוך, אפשר לקפוץ לפסקה 73 שמתחיל את הפרק המתייחס לדדש.
http://www.nevo.co.il/psika_html/mechozi/ME-05-7506-58.htm

"מהאמור עד כה עולה, וזו מסקנתי, כי דדש נטל לכיסו, באופן חד-צדדי ומבלי שהייתה לו זכות לעשות כן, סך של 6,223,022 ₪. סכום זה ניטל מכספים שהגיעו לעמותה בגין מכירת המגרשים, ומטרתם המוצהרת הייתה כיסוי חובות העמותה. כאמור, במסגרת הסכם הפשרה שבין דדש לבין מפרק העמותה, השיב דדש לקופת הפירוק של העמותה סך של 2,100,000 ₪, כך שבידיו של דדש נותר סך של 4,123,022 ₪ שנטל לידיו שלא כדין. "

והשופט (אהרן פרקש) סיכם בעגמומיות:

"במהלך ההתדיינות בתובענה נפרשה לפניי תמונה עגומה ביותר של ניהול קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים באותה עת. דדש היה הדמות הדומיננטית ועל פיו נשק כל דבר. פדרמן, ששימש גזבר ויו"ר העמותה אמר "אמן" אחר כל מה שאמר דדש. העמותה התנהלה ללא פורום מתאים בועד העמותה, באסיפה הכללית ובועדת הביקורת. חשבון הבנק של העמותה הוגבל, ודדש ופדרמן פתחו חשבון פרטי בבנק על שמם, אשר לשם הופקדו וממנו נמשכו כספי העמותה.
דומה, כי בפרפראזה על משפטו המפורסם של השדרן יורם ארבל משנת 1989 במשחק הכדורגל של נבחרת ישראל נגד נבחרת אוסטרליה באצטדיון רמת-גן – "ככה לא בונים חומה" – ניתן לומר בענייננו – "ככה לא מנהלים קבוצה", "ככה לא מוכרים קבוצה" ו"ככה לא קונים קבוצה".
כירושלמי, צר לי על ההתנהלות שתוארה ועל הצורך להגיע להכרעות שאינן פשוטות, כפי שפורט לעיל. "

וחוזרים לדבר עם דדש. דדש. מדהים.

נעל קרועה 12 ביוני 2011

שוב אתה נכנע ללחץ של התיקשורת בנושא השחקן הערבי בביתר
אני דורש שחקן מנוער הגבעות בהפועל תל אביב,ומייד!!

איציק אלפסי 12 ביוני 2011

בוא אני אספר לך סיפור – באמצע שנות ה-90' קראתי ראיון עם משה דדש בעיתון. שאלו אותו שם למה אין שחקן ערבי בבית"ר? אני זוכר שהשאלה היתה לי מאוד מוזרה, עד אז בכלל לא שמתי לב לנושא, זה בכלל לא היה אישו מבחינתי – למה שלא יהיה שחקן ערבי בבית"ר? שאלתי את עצמי, מה זה קשור בכלל? תמיד אהדתי את נבחרת ישראל ומעולם לא הפריע לי שמשחקים שם שחקנים ערבים.
מי שהפך את זה לסמל זה התקשורת וסוג האוהדים של בית"ר שמקבלים ביטוי לתקשורת – לשני הצדדים נוח, כל אחד מסיבותיו שלו, שהמצב הזה יימשך. זה מעליב אותי שאנשים חושבים שאני נכנע ללחץ של התקשורת בעניין הזה, אחרי שאני יוצא כל שני וחמישי נגד הצביעות שלה. ברור לי שגם ביום שיהיה שחקן ערבי בבית"ר התקשורת תמצא משהו אחר לרדת עליו בבית"ר – כמו שהיה לפני שנושא הגזענות הפך לחזות הכול.
אבל לי אכפת מהקבוצה שלי ולהפוך את העניין הזה של שנאת ערבים לחזות הכול זה עיוות של המורשת הביתרי"ת. אני גדלתי בבית ביתר"י – אבא שלי היה חניך ומדריך בתנועה – מעולם, אבל מעולם, לא שמעתי מילה בבית שצריך לשנוא ערבים או משהו שדומה לזה.
תרשה לי לצטט את זאב ז'בוטינסקי בעניין (בפתיחה למאמר "על קיר הברזל"):
"את מחברם של השורות האלה חושבים לאויבם של הערבים, למצדד גירושם מן הארץ וכו'. אין זה אמת. מבחינה רגשית – יחסי לערבים הוא כיחסי אל כל שאר העמים: שוויון נפש אדיב."
אני שמח וגאה בעצמי שהרבה שנים לפני שקראתי את המאמר הזה בכלל כיוונתי לדעתו של ז'בוטינסקי ויחסי לערבים, ובכללם שחקני כדורגל ערבים, היה יחס של שוויון נפש אדיב.

יו 12 ביוני 2011

אם ביתר היו מכסים על הגזענות שלהם בצורה לגיטימית, כמו ישחקו בקבוצה אך ורק יהודים. האם הם יוכלו להעמיד קבוצה תחרותית?

בני תבורי 12 ביוני 2011

איציק,
אני מתנצל מראש על רוח הדברים, אבל נדמה לי שאתה עושה לעצמך חיים קלים. בכל פעם שעולה הנושא של שחקן ערבי בבית"ר אתה מתנאה, ובצדק רב אני מניח, בחינוך הבית"רי שקיבלת מהוריך שלא היה נגוע אף כהוא זה בשנאת האחר. אבל לא אתה הבעייה ידידי, הבעייה ברורה וכתובה באור יקרות על הקיר. לגבי אלפי אוהדי בית"ר המכונים במתמטיקה מופרכת "קומץ", בבית"ר יישמר טוהר הגזע ולא ישחקו שם ערבים. לכאן מנותבות השנאה והגזענות. הם הבעייה, לא אתה. השקפתם הגזענית והבורה לא צמחה על אותם מים שמהם ינקו הוריך ואתה בעקבותיהם ואין כל סיבה שתרגיש אשם ותמהר להצטדק. מה שכן, אתה צריך לומר בריש גלי את דעתך, לא בשיוויון נפש אדיב אלא בקול רם וצלול. אותן חמש מילים ארורות "לא ישחק שחקן ערבי בבית"ר" הן הדלק של התיעוב אותו הרוויחה בית"ר ועוד טרם הומצא החומר שיכבס וינקה אותן מן המשמעות הנוראה שלהן שדובקת גם בך ובחבריך שחושבים אחרת. אין לך את הלוקסוס להיות שווה נפש, אתה צריך להלחם ובכל הכוח. הלוואי שהייתי יודע להגיד לך איך עושים את זה.

שודד 13 ביוני 2011

יפה כתבת בני, מסכים עם כל מילה

גיא זהר 12 ביוני 2011

היחס שלי לכל העניין מורכב. בעיני קורנפיין חלקלק ואמינותו מוטלת בספק. עם זאת, המצד מורכב ולא דומה לזה של קריית שמונה או נתניה שם יש סבלנות יחסית לתהליכי הצערה (למרות שכמות הקהל בנתניה השנה איכזבה). בבית"ר בדומה למכבי וב"ש הקהל מלחיץ ברמות ששום דשא לא יכול לצמוח ולכן שילוב שחקני נוער לא עובד כמו שחווה מלמיליאן על בשרו (בלי שום קשר לכך שהקבוצה נראתה פח). גם פירוק ומינוס תשע נקודות ואפילו ירידה זה לא סוף העולם. אולי אפשר יהיה לנקות את האורוות שם סוף סוף (ולדעתי בית"ר לא תרד כל כך מהר).

אריאל 12 ביוני 2011

הדבר הכי קל זה להאשים את התקשורת, כאילו התקשורת היא זאת שהרחיקה את הספונסרים ולא הקהל של בית"ר, שאפילו סמל כמו קורנפיין לא הצליח להתמודד איתו.
בית"ר חפרה לעצמה בעצמה את הקבר, התקשורת פשוט נמצאת שם וברור שהיא תעשה מזה מטעמים כי זה מה שתקשורת עושה. התקשורת היא לא זאת שהתנפלה על גאיידמק כאילו הוא המשיח, היא לא זאת שנעתרה לאיש הזוי כמו גומא – פעמיים! – זה הכל בית"ר והמנהלים שלה והקהל שלה.
אם הייתי צריך להגיד משהו על ביתר בתור קבוצה, הייתי אומר שזאת קבוצה שלוקה בסינדרום ירושלים. פשוט לא מחוברת למציאות

גיא זהר 12 ביוני 2011

זה שמציגים את קורנפיין שבכלל גדל בהפועל ירושלים כסמל בית"רי מעיד על ההרס של הקבוצה שהחל בו דדש והמשיכו הבאים אחריו. לברוכיאן אפשר לקרוא סמל, לא לקורנפיין בדיוק כמו שאם כל הכבוד, א. חרזי הוא לא סמל של מכבי חיפה.

בית"רי 12 ביוני 2011

כילד בשנות ה80 וכנער בשנות ה90 אני זוכר את בית"ר תמיד כקבוצה המזוהה עם הימין עם אוהדים בעייתים משהו. האייטם הקבוע היה ההפרה של דקת דומיה כלשהי בקריאת מוות לערבים. אבל נדמה לי שמאז עונת השרוכים נעשה מסע דה לגיטימציה לבית"ר ירושלים, ברור לכולם שלבית"ר יש קהל בעייתי אבל לאיזו קבוצה אין חלק בעייתי בקהל ? לסכנין ? להפועל תל אביב ???
מסע דה הלגיטימציה לא היה מצוץ מהאצבע והתבסס בעיקר על נושא הגזענות. בכלל די באופנה להאשים את ישראל בפשיזם גזענות כלפי ערבים וקסנופוביה בכלל.
מבחינת התקשורת נח כמובן לראיין את אותו ערס מטומטם שצועק שהוא שונא ערבים (יש כאלה לא מעט בקהל של בית"ר זה נכון) ולהציג אותו כפניה הבלעדיים של בית"ר.
תקשורת הספורט בארץ בעיקר הכתובה היא לא פחות תת רמה מאותו ערס גזעני.
אבל הכי עצוב מבחינתי שפשוט יצא לי כבר החשק מכדורגל, רון עמיקם אביעד פוהרליס אייל לוי ועמיר פלג הצליחו לרפא את השריטה שהייתה לי מאז הייתי בן 6.

שבי כהן 12 ביוני 2011

איציק,

המשיחיות של גאידמק אכן הייתה אחת הסיבות לאיך שבית"ר נראית היום, אבל עכשיו, אחרי כל מה שעברנו איתו, נראה לי שהוא הבעיה האחרונה של בית"ר.

כמו שתיארת, העובדה היא שאין אף גורם עסקי רציני שמוכן לשים כסף על הקבוצה, שפעם חשבנו לתומנו שהיא מותג פופולארי. לפי מה שהבנתי – הקבוצה על המדף, בחינם, כבר מעל שנה, ונאדה. גורנישט. כלום. רק ליצנים כדוגמת פלאטו-שרון שמחפשים את הפריים היומי עדיין מקרקרים בסביבה.

העובדה היא שהקבוצה לא מצליחה להביא ספונסר רציני, ואם מומי דהאן מאלדן לא אוהד בית"ר שרוף, אני לא יודע מי עוד היה מוכן לשים את השם שלו על החולצה של בית"ר.

המצב באמת קשה ולא יהיה נכון להתגולל על קורנפיין על כך שהוא ממשיך לדבוק בארקדי או מפלטט עם המורשע דדש. למזלנו הוא כבר הבין שהמטורלל מאברבנל הוא סתם פיקציה.

אני בהחלט תומך בהבאת שחקן ערבי לבית"ר, ובניגוד לתגובות כאן, אני חושב שצעד כזה יכול להועיל, בעיקר בכך שהוא יצליח ליצור חיץ ברור וחד משמעי בין רוב הקהל לבין גזעני "כהנא חי". עד היום היה קשה לחלק ניכר מהאוהדים לצאת נגד הגזענים, והיה נוח יותר למצוא את האויב המשותף – התקשורת, השמאל, הפועל, אבוקסיס וכו'. הבאת שחקן ערבי תחדד ותקצין את הפער ואולי היא זו שתקבע את הדרך שבה תלך הקבוצה. יכול להיות שנפסיד. אני לא פוסל זאת. ואז לא תהיה לנו קבוצה. אבל לאור המצב בו אנו נמצאים כעת – במעמד של קבוצה מצורעת (ויהיו הסיבות אשר יהיו) – אין לנו הרבה ברירות ואין מה להפסיד. כי בקצב הנוכחי נפסיד את הקבוצה בין כך ובין כך.

צור שפי 12 ביוני 2011

איציק – אני מניח שזה ניסוח לא מוצלח שלך ושאתה לא באמת חושב שהחתמת שחקן ערבי היא צעד מרחיק לכת. בכל אופן, כמי שנהנה הנאה מרובה מגמר הגביע האחרון – ניצחנו, ערבי-ישראלי-נוצרי כבש, ערבי-ישראלי-מוסלמי הניף את הגביע – אני מאחל לבית"ר להחתים שחקן ערבי במהרה בימינו, להקיא את הגזענות ולחזור לימיה כקבוצה גדולה ומפחידה. בית"ר חזקה טובה לכדורגל הישראלי אבל בית"ר גזענית וחזקה רעה מאוד לחברה הישראלית.

Tal 13 ביוני 2011

אני חושב שבתחשב בנסיבות, מגיעה מילה טובה לאיציק קורנפיין.

לא רק שהוא אינטליגנט, הוא גם נותן הכל ומנשמתו לקבוצה, למרות התדמית הרעה, שורת המחדלים בניהול ובבעלות בעבר ואפילו המחיר האישי שהוא נאלץ לשלם לעיתים מול האוהדים.

מאז 2008, תמיד ניראה לי שהוא הילד ההולנדי שתוקע אצבע בשכר ומונע מבית"ר להישטף ולטבוע.

גלעד בלום 13 ביוני 2011

איציק,

אני מכבד אותך,את הטורים שלך ואת המסר שאתה מנסה להעביר,הלוואי והיו עוד כמוך,אבל הרשה לי לחלוק עליך.

להאשים את ה"תקשורת" ,אפילו באופן חלקי, בזה שלבית'ר אין כרגע מישהו רציני שישקיע בה זה לא רציני בעיני וגובל בהכחשה,קראת את פסק הדין בנוגע לדדש?.בית'ר תמיד,אבל תמיד,היתה הקבוצה עם הקהל הכי אלים ומפחיד,עוד מאז שנות השבעים.כאוהד הפועל ממש לא ישנתי בלילות לפני משחקים מול בית'ר בבלומפילד(לימקא העזתי ללכת פעם אחת וגם לטדי,בשני המקרים חטפתי מכות),חלק מהטראומות הכי קשות שלי בילדות הן ממשחקים מול בית'ר.

בבקשה אל תיתן לי את הדוגמאות של אוהדי הפועל עם הבובה של אובארוב וכו' ואל תגיד לי שלכל קבוצה יש את הקומץ שלה,על מי אתה עובד.אוהדי הפועל לא תמימים כמובן אבל באופן כללי הם בכלל לא אלימים,אוהדי חוץ שמגיעים לבלומפילד לא חיים בפחד אחרי משחקים(אפילו אם במקרה ניצחו אותנו),אוהדי חוץ שמגיעים לטדי צריכים ברוב המקרים(בייחוד אם ניצחו) לחכות שעה אחרי המשחק כדי לצאת בשלום.

כך גם ברובו המכריע של מגרשי הכדורגל,לא כך המקרה אצל בית'ר ואם אתה חושב שמה שאני אומר לא נכון אז אתה באמת בהכחשה-הקהל של בית'ר יותר אלים באופן כללי משאר הקהלים,זו עובדה כמעט מדעית ואין לי הסבר לזה,לא צריך סקר מקיף.יכול להיות שהסיבה שאתם יותר מפחידים היא הכמות אבל זו עובדה.

אני גם חותם איתך שבית'ר י-ם כמועדון הוא המועדון שהורשע הכי הרבה פעמים בבית הדין של ההתאחדות על התפרעות של קהל מאז קום המדינה.זה מועדון שמקבל רדיוסים והפחתת נקודות על תנאי מידי עונה כבר מעל 40 שנה באופן קבוע.האלימות של הקהל היתה שם לפני שהגזענות הגיעה,הגזענות הגיעה באופן טבעי עם השנים וההיימנה של המדינה,זה היה מקום טבעי בשבילה.במשחקים מול בית'ר הייתי תמיד מוצא את עצמי חושב-"אוי לא אם אנחנו מנצחים את המשחק אז הולך להיות בלגן גדול,אני מקווה לצאת מפה בשלום".
השנאה של האוהדים וחוסר היכולת שלהם לעקל הפסד היא מקור הפחד שלי כי כשהם מפסידים אז זה יותר מסתם ספורט משום מה,כאילו מה קרה?הפסדתם משחק כדורגל,למה אלימות?אין לכם חיים?ילדים?עבודה?ומה הקשר ערבי או לא?זה ספורט אחים שליףחצי מי-ם ערבים,לא? לא מגיע להם ייצוג?

לגבי המשפט של ז'בוטינסקי שציטטת-זהו משפט מעניין,היחס שלו לערבים הוא כמו לשאר העמים-"שוויון נפש אדיב.אלא שהערבים הישראלים הם לא סתם אחד העמים,אלא עם מסוים שחי בתוכנו חולק עימנו את האדמה ומבחינה חוקית גם את המדינה.לפי ז'בוטינסקי ,אם אני מבין נכון היחס לערביי ישראל צריך להיות אותו יחס שניתן לעם השבדי או האינדונזי,כלומר זרים.אני חושב ששוויון הנפש של זבוטינסקי נשמר אבל איפהשהו עניין האדיבות נכח.אז אולי שקורנפיין יחתים איזה שחקן ערבי ושיעה את זה עם שווין נפש אדיב.

לגבי השחקן הערבי הראשון בבית'ר-אני מחכה כבר שנים לרגע הזה,עד שזה יקרה אין לכם לגיטימציה,זה יכול להיות מהלך אנתרופולוגי מעניין-בעלים עם ביצים שיחתים כמה ערבים וישים לקהל מראה מול הפנים,אז נראה אם הקומץ שולט או שהוא פיקציה.אם הקומץ יתפרע הוא ייתן לגיטמציה להרחיק אותם לצמיתות מהמגרשים וכך יתנקו האורוות.יכול להיות מעניין אם יבוא שחקן ערבי מוביל ויהפוך לגיבור,הייתי רוצה לראות שחקן ערבי מבקיע גול של אליפות ורץ ליציע המזרחי,אני מוכן שבית'ר ייקחו אליפות כדי שזה יקרה.

עד שזה יקרה כל מה שאתה אומר לגבי "האופי האמיתי של האוהדים האמיתיים" של בית'ר נשמע מגוחך וגם התלונות על ה"תקשורת של מדינת ת'א",למה למי יש אינטרס שבית'ר ייפלו?כמה קבוצות כבר יש לנו עם כזה בסיס אוהדים?כמה כבר אפשר ליהנות מיריבות של הפועל ת'א ומכבי חיפה בלי איזה עוד אלטרנטיבה?בית'ר כגורם בצמרת חיונית לליגה בריאה,התקשורת אמנם צבועה אבל לשני הצדדים(ראו איך היא יורדת על ההתנהלות של הפועל ת'א ללא רחמים) , אני לא מאמין שיש אג'נדה מסודרת שרוצה בנפילת בית'ר,העובדות במקרה של בית'ר מדברות בעד עצמן,לא מדובר בתדמית של מועדון אלא בדי אן איי של מועדון שמגובה בעובדות ברורות בשטח וביציע,זה שיש לכם אלפי אוהדים שפויים ,נאורים ונהדרים זה בכלל לא רלבנטי.

אני מקווה באמת ובתמים שהחבר'ה הטובים בקרב האוהדים שלכם ינצחו במאבק אבל אני בספק.אם הייתי מהמר אז הייתי שם כסף שדווקא הקיצונים ימשיכו לשלוט ביציעים כי לאנשים כמוך יש חיים ובסופו של דבר תעשו רובכם מעשה דורפן ותפסיקו להיות אוהדים כי תיגעלו כי עם אוהדים כמו שיש לכם(לא כולם) לא צריך אויבים.

אני לא זוכר שבית'ר סבלה מתקשורת עוינת בימים היפים של אוחנה ואורי והיא היתה לא פחות אלימה מהיום אבל מה לעשות שהעולם והמדינה השתנו ולמרות ההימנה של המדינה דווקא מעמדו של הכדורגלן הערבי בישראל השתפר ואין קבוצה שאין בה ערבים חוץ מבית'ר.

שודד 13 ביוני 2011

מה שנכון, נכון

תומר חרוב 13 ביוני 2011

גלעד אמר נכון, לבית"ר תמיד היה קהל קשה. הקהל של בית"ר והתנהגותו או איך שהוא נתפס על יד התקשורת(קראו לזה איך שאתם רוצים) לא שונה מלפני עשר ועשרים שנה ועדיין הבעיות הניהוליות שם מעלות שאלות קצת יותר רציניות מאשר האם בגלל הקהל לא מגיעים ספונסרים? אני הייתי שואל את קורנפיין מדוע ביתר זקוקה לכסף חיצוני כדי להתקיים? לא כדי לקחת אליפויות, כדי להתקיים.

אשך טמיר המקורי 13 ביוני 2011

פחחח, איזה מצחיק אתה, מוחק תגובות לגיטימיות… כמה נמוך
עוד סיבה לכך שזאת פעם ראשונה ואחרונה שאני קורא משהו שלך כאן
:)

Comments closed