החיים שלנו שווים פחות (הרימון בווסרמיל, הכתובות בבלומפילד)

המשטרה מפקידה את החיים של האוהדים במגרשים; הכתובות בבלומפילד מבטאות רוע טהור

צילום: א. אלפסי

מסתבר עכשיו, וזה לא ממש מפתיע, שהעבריין שזרק את רימון הגז המדמיע במשחק בבאר-שבע בשבת האחרונה כבר נתפס בעבר בעבירה דומה של השלכת רימון עשן באותו מגרש לפני ארבע שנים.

לא רק זה, רק לפני שלושה שבועות הוגשה נגדו גם תלונה במשטרה ע"י אוהד מכבי ת"א שהותקף על ידו ביציאה מהמגרש. תלונה שלא הובילה לטיפול כלשהו של המשטרה משום ש- , כך המשטרה בתגובה רשמית: "מיום קבלתה נעשו מספר ניסיונות לאתר את החשוד אך אלו לא צלחו".

אני ממליץ מאוד לקרוא את הפרק על אסון הילסברו בספר המצוין של שלומית גיא "אימפריה". שלומית מפרטת איך אחד הגורמים המשמעותיים לאסון, כפי שקבעה ועדת טיילור שחקרה אותו, היה ההתייחסות של המשטרה לאוהדי כדורגל כאנשים סוג ב' (בלשון עדינה), שממילא מועדים לפורענות, מה שגרר הפקרות משוועת של המשטרה במילוי תפקידה לדאוג לשלומם.

העובדה שאותו עבריין המשיך להגיע באין מפריע למגרשי כדורגל מצויד באמל"ח שבו כבר עשה שימוש בעבר, היא לא פחות מאשר הפקרות פושעת מצד המשטרה של ביטחונם האישי של אלפי האוהדים שהגיעו יחד איתו למגרש – אוהדים שהמשטרה לא רק שאמונה על שלומם מתוקף תפקידה, אלא גם מקבלת על כך תשלום לא מבוטל מצד ההתאחדות והקבוצות. הדבר משול לנהג שהורשע בעבר בנהיגה מסכנת חיים, רישיונו נשלל, אך הוא ממשיך להשתולל על הכביש באין מפריע.

וכמו במקרה של אנגליה בשנות השמונים, גם כאן, הסיבה ההגיונית היחידה לכך שאפשר לחשוב עליה, היא שכנראה במטרה וברשויות האכיפה חושבים שהחיים שלנו, אוהדי הכדורגל, שווים פחות.

*

מה שאירוני בסיפור של הכתובות שרוססו בשבת בבלומפילד, הוא שאותם אלה שריססו אותן בטח עמדו לפני כן ביציע, לבשו חולצות של צ'ה גאוורה, הניפו סמלים קומוניסטיים, תלו את השלט "No Football for Fascists" והרגישו כמו לוחמי חופש נאצלים מוסרית, אבירי האנושיות ומפיצי בשורת אחוות העמים.

איזה רוע טהור צריך להיות באנשים כדי לכתוב דברים כאלה על בעל ואב לילדים שמת בנסיבות טרגיות רק לפני מס' חודשים? על שחקן, שבהינתן נסיבות מאוד סבירות אחרות יכול היה להיות שחקן בקבוצה שלהם, שהתמוטט על המגרש באמצע משחק כדורגל ותלוי מאז בין חיים למוות?

זה שלנערים יהודיים לא רועדת היד כשהם מציירים צלב קרס, כשהם מכנים את אחד מצוררי היהודיים הגדולים בהיסטוריה "מלך" ואת אוהדי הקבוצה היריבה, שיכולים להיות גם השכנים או החברים שלהם לכיתה, "נאצים", מטריד אותי עשרות מונים יותר בהקשר של מה שקורה כיום במערכת החינוך מאשר התוצאות במבחני השוואה כאלה או אחרים במתמטיקה או מדעים.

חשוב לי לציין כאן, ולא כמס שפתיים, אלא כאחד שגם בקרב אוהדי הקבוצה שהוא אוהד היו בעבר גילויי רוע מחליאים ויודע עד כמה הכללות יכולות לחטוא לאמת ולפגוע, שברור לי שהרוב המוחלט של אוהדי הפועל ת"א מסתייג מהדברים האלה ומזדעזע מהם בדיוק כמו כל אחד אחר שיש בו מעט אנושיות.

אלא שבדיוק בגלל זה, הטרידה אותי מאוד העובדה ששחקן בכיר בקבוצה, שהתראיין בתוכנית סיכום המחזור ופתח את הראיון בנשיאת דברים בשם המועדון, השחקנים והאוהדים בנושא אחר, התקרנף לפתע כשהתבקש לגנות את אותם כתובות וסירב לעשות כן.

73 Comments

יחיאל 17 באוקטובר 2011

הביטויים "נאצים" ו"שואה" שגורים בפי כל, והפכו למטבע לשון שכיחה, בעיקר בקרב צעירים. מה יהיה סופה של ההתייפיפיות הפאתטית, העדרית והמביכה הזו?

דוד מירושלים 17 באוקטובר 2011

אוהדי הפועל הופכים לפאתטיים יותר מאוהדי בית"ר כשזה מגיע לגינוי הפורעים שבקרבם.

B. Goren 17 באוקטובר 2011

האוהדים היחידים בליגה שעושים שימוש קבוע בביטויים אלו, הם אוהדי הפועל תל-אביב.

ניר 17 באוקטובר 2011

יחיאל שכחת גם "הסתה" ו"מקראתיסטית". באמת איזו מין "התייפיפות עדרית" זו לומר שלא בסדר לקרוא לקבוצה השניה נאצים? מה זה פה, אירן?

עפר ויקסלבאום 17 באוקטובר 2011

יחיאל,
כאחד שמנסה ומוצא את המצחיק בכל דבר, איני מוצא שום דבר כזה באמרות מהסוג הזה.
גם אם זה מטבע לשון שגור בפני הצעירים, יש לעקור אותו מן השורש.
גם ליהודים יש מילים שאסור לומר.

אזי 17 באוקטובר 2011

אוי יחיאל נו באמת… וטועמה גם לא באמת מחבל, הוא שחקן כדורגל.. אז מה? אז זה בסדר שזה מה ששרים עליו במכבי?
וכששרו שירים על מוני פנאן זה היה יותר טוב? אוהדי הפועל (בהכללה גסה) נהנים מהמעמד של הקיצוניים, של השוליים, של אלה שאוהדים דווקא, נגד כולם.
האולטרס והפלג הקיצוני שלהם לקחו את זה כמה וכמה צעדים קדימה.
הם נהנים ששונאים אותם.
מעניין אותי רק מה יהיה העונש שהם יקבלו.

בתור אוהד ומנוי מכבי, שכבר הפסיד כמה וכמה משחקים בעונות הקודמות על קריאות גזעניות, נורא הצחיק אותי שהנוער של הפועל קיבלו העונה עונש בדיוק על אותם שירים ששרים גם בבוגרים והקבוצה הבוגרת לא נענשה עליהם מעולם.
סליחה. המחזור הזה היא נענשה. אוהדי הפועל ישבו בשערים 10-11 בעוד אוהדי היריבה ישבו ב4-5 ולא להפך.
להזכירכם, העונש המגוכך הזה הוא מה שהביא מלכתחילה את אוהדי הפועל לאיזור שערים 10-11, ששם נכתבו הדברים האלה, שמוזר שמקבלים כל כך הרבה תקשורת, שכן אלה דברים שאוהדי הפועל שרים בפה מלא בכל משחק.
אולי שאולי, בגלל שגם האוהדים עצמם יהודים.. לצעוק שואה למכבי זאת לא גזענות… גזענות זה רק נגד ערבים ושחורים…

איציק, הייתי שמח לדעת מי השחקן האפס שלא גינה את הדברים ומה הוא אמר כדי לצאת מזה.

איציק אלפסי 17 באוקטובר 2011

עומרי קנדה, והוא פשוט התחמק. אמר שהוא לא מעוניין להגיב לזה. מה שלא פחות חמור זה שהיחיד באולפן שהתרעם על זה היה אראל סג"ל – את יונתן כהן, פרימו ושלמה שרף זה לא ממש הטריד.

B. Goren 17 באוקטובר 2011

אני לא יכול לחשוב על משהו יותר מגוחך מזה:

http://www.sport5.co.il/HTML/articles/Article.64.108699.html

איציק אלפסי 17 באוקטובר 2011

ואני רואה שלזה עומרי קנדה דווקא כן מצא מקום להתייחס.

רועי מ 23 באוקטובר 2011

מגוחך

B. Goren 17 באוקטובר 2011

כשאוהדי הפועל שרו "אהובה תומר עולה באש" חשבתי שיש לחייב את הפועל לשחק עם תמונות של אהובה תומר ז"ל על החולצה. גם עכשיו יש לחייב לדעתי את הפועל לשחק עם תמונות של אבי כהן ומני לוי על החולצה. כך אולי ילמדו האוהדים כבוד בסיסי מהו.

ירון ב. 17 באוקטובר 2011

עם איזה תמונות על החולצה תשחק הקבוצה שלך?

אזי 17 באוקטובר 2011

לא יודע מה אצלו.. אצלי (במכבי) צריכים לשחק עם תמונה של סלים טועמה פעם הבאה שישירו עליו

B. Goren 17 באוקטובר 2011

מקובל עליך ירון?

תומר חרוב 17 באוקטובר 2011

רעיון יפה.

פנדלוביץ' 17 באוקטובר 2011

רעיון מעולה. לכל הקבוצות.

הופ 24 באוקטובר 2011

זה יכול להיות בעייתי. אצלנו (מכבי חיפה) שרים לרובן עטר

אזי 17 באוקטובר 2011

אבל למה שמישהו ילמד משהו?
אנחנו כולנו מתמקדים בהפועל.. אבל אם המשטרה לא מצליחה למצוא בנאדם שזרק רימון!! (מעניין, כשאני חונה בכחול לבן הם יודעים למצוא אותי), למה שמישהו יתיחס למישהו שקצת שר וקצת עושה גראפיטי… אלה אפילו סוגים שונים של אומנות..

פנדלוביץ' 17 באוקטובר 2011

לא פשוט למצוא מישהו שהשליך רימוןחזיז ונבלע בין אלפי אנשים בקהל.
אבל אם קבוצות יקבלו עונש על השלכת חזיזרימון להתקין מערכת מצלמות ווידאו מודרנית ומשוכללת שיצלמו את היציע במהלך המשחק, אולי יצא מזה משהו.
השלב הבא יהיה ענישה הולמת. ופה צריכים להיכנס לתמונה המחוקקים ובתי המשפט. בלתי אפשרי היום להרחיק אדם ממשחק כדורגל. אין תשתית במגרשים לזהות כל אדם שנכנס למגרש. אבל צריך להיות חוק שאם נתפסתתיכננת להשליך רימוןחזיז במגרש – תישלח לכלא לכמה חודשים ותקבל קנס שמן.

דביר 17 באוקטובר 2011

"זה שלנערים יהודיים לא רועדת היד כשהם מציירים צלב קרס, כשהם מכנים את אחד מצוררי היהודיים הגדולים בהיסטוריה "מלך" ואת אוהדי הקבוצה היריבה, שיכולים להיות גם השכנים או החברים שלהם לכיתה, "נאצים", מטריד אותי עשרות מונים יותר בהקשר של מה שקורה כיום במערכת החינוך מאשר התוצאות במבחני השוואה כאלה או אחרים במתמטיקה או מדעים."

הוצאת לי את המחשבה מהראש!!! אחלה פוסט

אריק 17 באוקטובר 2011

לא מבין בשביל מה הם אוהדי כדורגל בכלל. הם כאילו לא הבינו את הרעיון. אם אני מבין נכון אז הכל זה בכלל נגד טביב כדי שישלם קנסות ויספוג רדיוס, וזה הדבר הכי מטומטם שאוהדי כדורגל יכולים לעשות לעצמם ולקבוצה. לצערי הם לא שונים מאוהדי קבוצות אחרות (חוץ מנתניה…).

אריק 17 באוקטובר 2011

לעניין הנאצים אני פחות נרעש מהתיאור הנרגש שלך איציק, הם לא תומכים בהם זה מין קטע אנרכיסטי בהפוך על הפוך. אותי העניין עם אבי כהן מני לוי ואוברוב מחליא הרבה יותר.

אזי 17 באוקטובר 2011

אריק, זה עניין עקרוני-חינוכי.
אם למישהו לא איכפת לשיר במקהלה של עוד 2000 אנשים על כמה אלפים אחרים שהם נאצים או שואה או לא יודע מה, בידיעה ברורה שזה גם משודר בטלווזיה, זה מראה שהוא בנאדם שלא שם על אף אחד ועל שום דבר!
זה לא בדיחה שחורה שאתה מספר לחבר, זה לשיר מול כולם. דווקא.

רפאל 17 באוקטובר 2011

העניין הוא שלא רק הכדורגל הישראלי מלא בשטויות.
מה שקורה בארץ הוא במובן מסוים מיקרוקוסמוס של המצוי בשלל ליגות אירופיות, גם במדינות יחסית נאורות ומתקדמות.
רואים קריאות מטורפות וגזעניות ברמה הכי גרועה שיש גם בהולנד, בטח ובוודאי שבאיטליה ובעצם בכל מקום שסמואל אטו דרך שם.

לא חושב שיש סיבה לראות את המטומטמים האלה כמייצגים של תופעות חינוכיות או תרבתותיות בחברה. אהדת קבוצות הכדורגל זה כמו כת, כפי שלמדו מקבוצות ה'מאמינים' באירופה.
להיות אולטראס נחשב לכבוד ואצולה ואיזו דרך טובה יותר להפגין נאמנות מאשר לנהוג בטיפשות ובגזענות מזדמנת?

יואב 17 באוקטובר 2011

יחיאל,
קשה להגדיר את גודל טימטומך. לתשובה רצינית אתה לא ראוי(היא הרי לא תעזור)ולא מאחל לך שירקדו לך על הדם לאחר טרגדיה נוראית. נוראית. דביל!!!

איציק,
תודה על ההתיחסות לאירועים. באמת תהיתי מתי האכסניה המכובדת הזאת תתייחס לוונדליזם, השחתה וריסוס צלבי קרס.זה כנראה פחות חשוב מכל פיפס של שמעון מזרחי שגורם למיטב המוחות לעסוק בו.

אבי 18 באוקטובר 2011

חוץ מלקלל את יחיאל אתה מסוגל גם לנמק מדוע הוא דביל ומטומטם או שהקללות שלך הן פשוט צורך בפורקן יצרי?

אביאל 17 באוקטובר 2011

איציק, עזוב, על התקשורת כבר נאמר הכל, מעניין כמה אייטמים היינו שומעים בחדשות הספורט, בYnet ואפילו כאן בדה באזר אם מקרה כזה (לא משנה איזה מהם) היה קורה לבית"ר, לאן נעלם בקרמן שצריך אותו ? לב"ש וגם להפועל ת"א יש אוהדים גרועים לא פחות משל בית"ר, אבל ב"ש הם "המסכנים" בעיני התקשורת ולהפועל יש את הייחוס שלהם אצל מי שצריך. אצל חלק מורידים מאמן מהכביש וכולם שותקים ואצל חלק מציירים צלבי קרס, כאלה אנשים דבילים, אני מאחל לכל אחד לחטוף איזה סתירה במטרו של פריז שירגישו קצת אנטישמיות מהי.

בקשר לעמרי קנדה, הבחור אפס כבר שנים, ממנו מצפים? אם הוא לא היה שחקן כדורגל הוא היה בדיוק כמו אלה שמתפרעים במגרשים, לפחות לאיציק זוהר אתמול בחדשות הספורט היה את האומץ להיכנס בו קצת.

יואב 17 באוקטובר 2011

אביאל,
פשוט כל מילה.

אבי 18 באוקטובר 2011

זוהר נכנס בקנדה (מהמר, חשוד בהטיית שחקנים, דמות מפוקפקת עם יחסים בעייתים לאורך השנים עם האוהדים והסתבכויות עם השוק האפור). בהחלט זוהר מביע דעות לא מקובלות ואמיצות.
איציק זוהר מעורר השראה כרגיל. (אפילו אם הפעם הוא צודק בצורך בגינוי).

בר דלס 18 באוקטובר 2011

המסכנים ? אתה מתכוון בוודאי למאמרים מהסוג הזה :
http://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=64&docID=74536&lang=he

העובדות הן שעד העונה שעברה שנים רבות הפועל באר שבע לא הגיע לבית הדין עך אלימות אוהדיה.
העובדות הן שבעונה בית"ר ים, מכבי ת"א,הפועל ת"א ומכבי חיפה מגיעות לבית הדין בכמויות שבאר שבע מגיעה בעשור.

בשנה שעברה היא הגיעה אחרי שהאוהדים שלה התפרעו ביציע בתגובה לכך שאוהדי אשדוד זרקו אבנים.

אבל כאמור כל זה לא ישנה. באר שבע חיות. ומרחמים עליהם כי הם מסכנים.
אולי, רק אולי. זה שאתה טוען שמרחמים עליהם זה משהו שנובע מהתנשאות? במה אנחנו מסכנים?

מצ'ו טלקיסקי-ננו מרקוביץ' 19 באוקטובר 2011

וואו. שוב בוכים על התקשורת. מדהים. כתבת שער בידיעות ספורט, כותרות ראשיות ב-כ-ל מהדורות הרדיו העוסקות בספורט, מהדורות סיכום המחזור, הכותרת מספר אחת בכל אתרי הספורט באינטרנט, פאקינג שאילתות בכנסת…מה עוד צריך לקרות כדי שתפסיקו לייבב על חוסר האיזון התקשורתי? ברייקינג ניוז בCNN?

אזי 20 באוקטובר 2011

אדון מאצ'ו היקר,
הפועל כבר שנים שרים ומאחלים שואה למכבי!
עכשיו זה בכל המהדורות כי זה גם רוסס על קיר, ומתמונות יותר קשה להתעלם! שירים של אוהדים לא מפיעים בעיתון!
אני עד עכשיו מנסה להבין למה לעזאזל התכוון המשקיף כשהוא אמר שלהפועל יש אוהדים נהדים שדוחפים את הקבוצה גם בזמנים פחות טובים? מה זה קשור לעובדה שהם דוחפים את הקבוצה עם שירי נאצה??

אגב, אם אני לא טועה, נגד הפועל עמד עונש על תנאי של משחק ללא קהל.. לאן בדיוק זה נעלם? הם די הפרו את התנאי שלהם, לא?

ניתאי 17 באוקטובר 2011

הטענות על אוזלת ידה של המשטרה להתאחדות (וגם לקבוצות). אף אחד לא דורש מהם, אז למה שיתאמצו.

עפר ויקסלבאום 17 באוקטובר 2011

איציק ידיד,
אתה כותב: " זה שלנערים יהודיים לא רועדת היד כשהם מציירים צלב קרס, כשהם מכנים את אחד מצוררי היהודיים הגדולים בהיסטוריה "מלך" ואת אוהדי הקבוצה היריבה, שיכולים להיות גם השכנים או החברים שלהם לכיתה, "נאצים", מטריד אותי עשרות מונים יותר בהקשר של מה שקורה כיום במערכת החינוך מאשר התוצאות במבחני השוואה כאלה או אחרים במתמטיקה או מדעים. "
לטעמי, זה לא מעיד על חולשתה של מערכת החינוך, אלא דוקא על רפיסותה של המשטרה, אובדן הסמכות ההורית, ועלייה בהשפעה של הסביבה בה גדל הנער (החברים בשכונה).
פעם עניין כזה היה נגמר בשתי סטירות של האבא.
היום? יש לי הרגשה שלא.

יאיר 18 באוקטובר 2011

דווקא הצעירים, תיכוניסטים בורים שאינם מבינים מה זה נאצים – קל להם יותר לשאת את השם הזה על שפתיהם. הם לא מבינים , פשוט טיפשים וצעירים. צריך ללמד אותם , ורצוי בכוח ( להעיף לשנה מהמגרשים יהיה התחלה טובה ) . כנל למפגע בודד , אותו קשה לעצור – רק שהפעם היו לו שם וכתובת וחבל שהמשטרה לא ראתה לנכון לתשאל את הבחור או לזמנו אחר כבוד לתחנה. עכשיו , שיוציאו עליו את כל העצבים כולל תביעה אישית ע"י גברת ברקת. אין מנוס מאכיפה וענישה קשה, זו השפה היחידה שאותם חוליגנים מבינים , ויפה שעה אחת קודם מפשלה אחת קודם.

יאיר

עורך allsportil.co.il

אסף THE KOP 18 באוקטובר 2011

ויש כאלה שחושבים שהחלאות באדום הם "האוהדים הטובי ביותר"…

בולשיט, הם גרועים פי כמה מאוהדי בית"ר וגזענים פי אלף מהם.

אבי 18 באוקטובר 2011

צודק. מילים נוראיות כמו נאצי וקללות מתים גרועים בהרבה מאלימות, דקירות, גזענות וקריאה לרצח עם.

אסף THE KOP 18 באוקטובר 2011

הצדק שלי הוא אפר לרגליך.

אוהדי הפועל מעולם לא היכו, דקרו, התגזענו והשוו בין יהודים לגרועים במרצחיהם.

זה הכל המצאות וקונספרציות של אוהדי בית"ר והתקשורת הצהובה.

אבי 19 באוקטובר 2011

מעבר לקללות גרוטקסיות ופיקסציה לא מובנת (וילדותית) לקללות שואה, אין כלום ממה שאמרת. ואני מאתגר אותך להוכיח אחרת.

אסף THE KOP 19 באוקטובר 2011

אבי,

אתה באמת מצפה שאאתגר אחד המעדיף לטמון את ראשו בחול, ושאינו מגנה את מעשיהם של מבזי שואה (וביזוי שואה זו עבירה פלילית להזכירך).

את החיפוש בגוגל על האלימות והגזענות של אוהדי הפועל אתה יכול לעשות בעצמך, אני לא עובד אצלך.

אבי 19 באוקטובר 2011

א. מי אמר שאני לא חושב שזה ראוי לגינוי?
ב. אין לך עובדות אלא רק השמצות. הקריאות שלהם אכן מכוערות אך המרחק מכאן ועד אלימות (בוודאי כמו זו של אוהדי בית"ר) הוא רחוק.

אסף THE KOP 19 באוקטובר 2011

א. אז למה לא גינית עד כה ?

ב. גוגל.

ג. צא מהסרט שאתה חי בו.

אבי 19 באוקטובר 2011

בוא ואאיית לך את זה כי אחרת אתה כנראה לא מבין:
א נ י מ ג נ ה.

לגבי העובדות, ויכוח עליהן הוא מיותר. הטיעונים שלך הן ברמת "אני צודק כי אני צודק". תיהנה לך. לא מעניין ולא פורה.

סטודנט 19 באוקטובר 2011

מישהו פה שכח את הרימון על אבוקסיס ועל אדהם שביטה? נדמה לי שכן

אסף THE KOP 19 באוקטובר 2011

אבי,

אני שמח שבשוטים ועקרבים הוצאתי ממך גינוי.

היה קשה ?

אביאל 18 באוקטובר 2011

אבי – אני חושב שהמילה נאצי מסכמת את כל מה שאמרת ואפילו קצת יותר, לא ?

ובקשר לזוהר, לא משנה לי מי הוא ומה הוא עשה, זה שלו לפחות היה את האומץ להגיד משהו בעניין זה כבר משהו אפילו אם הוא משוחד מסיבה כלשהי.

אבי 19 באוקטובר 2011

לא קשור למשוחד.
כשהצד החזק (זוהר) תוקף מישהו חלש כמו קנדה (הסבר לדמות למעלה) קשה לי לראות בזה אומץ, אפילו אם יש צדק בדבריו. זו רק אמירת המובן מאליו וטהרנות על חשבון קנדה המבולבל.

יואב 18 באוקטובר 2011

אבי,
אני צריך להסביר? יהודי קורא ליהודי אחר נאצי ואתה עוד דורש הסבר?
מאסתי בהסברים אדון אבי.
מאסתי בצלבי קרס בשדה דב.
מאסתי בשימוש בטרגדיות.
מאסתי מהזרגון.
מאסתי מההומור השחור כפי שהוא נקרא על ידי תומכיו. גם רבין בכיכר ציון עם כפיה זה הומור שחור, לא? ואני רחוק מלהיות ימני.

אבי 19 באוקטובר 2011

כלומר אתה היחיד ששופט מה מותר ומה לא, אתה אמת המידה, אתה המצפון המוסרי.
כולם אפר לרגליך.
אינך חייב להסביר כלום לאף אחד, אבל אז אתה בדיוק כמו אותם ילדים טיפשים שעשו את המעשה הזה, ברגע שאתה שופט בקיצוניות כזו מבלי להסביר מדוע.
יחיאל ציין עובדה במשפט הראשון (על החברה כולה ולא על אוהדי הפועל) על הזילות והשימוש הכמעט יומיומי במילים "שואה" ו"נאצי" ואח"כ הביע את דעתו שגלגול העיניים דווקא עכשיו הוא התייפיפות. אתה בתגובה קיללת אותו.

תולעת 19 באוקטובר 2011

אבי, אני מסכימה איתך. גם הגזענות האיומה בחברה הישראלית הפכה את ביטוייה לשגורים בכל פה ולכן אני חושבת שצריך להפסיק להתייפייף ולהעניש את בית"ר ואת מכבי על שיש בקהל אוהדיה כאלה שעושים שימושים בביטויים אלה.

באופן כללי לגבי אוהדי הפועל, נדמה לי שהם עוברים תהליך זהה לזה שעברו אוהדי מכבי אחרי עונת האליפות האחרונה, כאשר ניסו להביע מחאה לגיטימית (כמי שתמכה בה אז, בהחלט לא חשבתי בזמנו שהיא נוגעת להשבתו של נימני) על עניינים לגיטימיים, כגון אלימות משטרתית, חוסר יחס מההנהלה לאוהדים, חוסר שקיפות בהתנהלות הכלכלית, מחירי כרטיסים גבוהים ועוד. גם אז בעלי הקבוצה עשה כל שביכולתו להפוך את המוחים (שבמרבית המשחקים הגיעו עם חולצה שחורה, לא נקטו לא באלימות פיזית ולא באלימות מילולית) לחוליגנים מסוכנים, אלימים ולהסיט את האש ממצב הקבוצה אל התנהגותם. כך, כל תקרית שגרתית במגרשים (קללות, למשל) הפכו לעוד סימן, מבחינה תקשורתית, כי המוחים אינם מעוניינים בשיפור המצב אלא בהתנהלות אלימה כשלעצמה. כעת אוהדי הפועל, שבמקום להצטרף למה שיכול היה להיות אבן דרך משמעותית (במבט היסטורי – אכן היה, לטוב ולרע) במיצוב אוהדי הכדורגל במקומם הראוי בחרו ללגלג מהצד, מקבלים קצת מאותה מנה.

אבי 19 באוקטובר 2011

לצערי תולעת כנראה שהצדק איתך.
יש תחושה שהבעלים עושה לאוהדים הפרד ומשול וגם פה נדמה שהאוהדים כושלים בהתמודדות מולו ונגררים לאמירות פרובוקטיביות שרק מחריפות את המצב ומפנות את דעת הקהל (גם האדום) נגדם.
אם האולטראס היו חכמים הם היו מגנים בקול ברור את הכתובות. (הבנתי שישנה הסכמה בקרבם להפסיק עם שירי שואה באופן גורף – הלוואי)

אזי 20 באוקטובר 2011

תגידו אתם מאמינים לעצמכם?!?!?
הבעלים עשה הפרד ומשול!???

אני שומע שירים שמספר 8 הוא אחושרמוטה גרמני עוד לפני שטביב שמע על הפועל כפר סבא בכלל…

אתם כאילו מגלים פעם ראשונה שהשירים של הפועל גזעניים וקיצוניים…

תקפצו לראש עריית תל אביב.. תשאלו אותו אם טביב אשם בצלב קרס שרוסס על הקבר של ההורים שלו (קבר!!!! של יהודים!!!!)

יואב 18 באוקטובר 2011

זמן ההסברים חלף מזמן אבי. חבל שלא שמת לב(איזה קבוצה אתה אוהד אגב).לינוך וענישה קשה.

בר דלס 18 באוקטובר 2011

מהיכרותי ארוכת השנים עם הבחור שנעצר על השלכת הרימון אני יכול להגיד שבניגוד למה שאפשר לחשוב כשקוראים את הדברים עליו: לא מדובר באיזה בריון קשקשים.
מדובר לפני הכל בבחור לא מאוד חכם, וזו היתה הערכה מפרגנת.
אחד שכבר שנים עושה שטויות כאלו ואחרות כשברור לך שמדובר בבחור עם לב טוב שנסחף.
כזה ששותה הרבה יותר מידי, כזה שבעבר כבר הורד מהסעות ונאסר עליו לעלות להסעות. ועם זאת? כשיתנו לכם 20 פרצופים ויגידו לכם לבחור 5 מהם יהייה העבריין? אני לא חושב שהוא יהייה שם.
זה אגב נכון בהרבה אלמנטים גם לבחור שנחשד בהורדה של עזורי מהכביש (לא הוגש כתב אישום). טיפוס חביב ביום יום שבכדורגל משהו מתהפך בו.

ולא אני לא מגן עליהם. אני חושב שלטובתם הם לא צריכים להיות בכדורגל ולמען האמת אני חושב שלנוכח הצורה ששופטים רואים את העניין (מעשה קונדס+) הדבר היחיד שאפשר לעשות על מנת למגר תופעות כאלו הוא שהמועדונים יגישו תביעות אזרחיות על הנזק שנגרם להם.
אם תרצו? תג מחיר על פקקים.

אביאל 19 באוקטובר 2011

בר דלס – לא התכוונתי לפגוע אישית באוהדי באר שבע או בתושבי העיר, אם היית מכיר אותי אישית היית יודע שאני האחרון שיעשה דבר כזה. התכוונתי שבאר שבע (גם העיר וגם המועדון) מצטייר ולא בצדק בתקשורת בדיוק כמו כותרת הכתבה שנתת "ישראל השלישית", אתה חייב להודות שיש קצת שגעון גדלות למועדון די קטן בימנו, בלי תקציב גדול ובלי כל בסיס כדורגל רציני (פעם היתה מחלקת נוער רצינית, היום פחות) שהאוהדים שלו דורשים את ראשו של המאמן אחרי שני הפסדים. עכשיו תוסיף את איך שהתקשורת מתייחסת לעיר ולקבוצה, את האלימות של אוהדיה, כמו שכתבתי גם אוהדי בית"ר (קבוצתי) הם לא פחות גרועים, אבל בתקשורת יש מין סוג של ויתור לבאר שבע ותמיד זה מסתכם באיזה אייטם, בבאר שבע ובהפועל ת"א לצורך הדיון יש לא פחות אלימות וזה מה שבדיוק אמרתי כאן, לא רואה איפה בדיוק התנשאתי.

בר דלס 19 באוקטובר 2011

נתחיל מעניין בסיסי : אם אוהדי הפועל באר שבע לא היו מאמינים שהמועדון שלהם גדול (ע"ע 'שגעון גדלות' ) כנראה שהיום הם היו ביחד עם הפועל כפ"ס במועדונים הנשכחים.

הישגית? אתה צודק. אנחנו עם מעט מידי הישגים.
אבל, זה רק הופך את הכמויות שאנחנו מביאים להרבה יותר מכובדים.
כמה מועדונים בישראל יביאו 12 אלף איש למשחק ליגה בשניה (ואפילו זה יהייה משחק עליה), כמה יביאו ממוצע של למעלה מ 4 אלף איש בליגה הלאומית המצ'וקמקת?
כמה יביאו למעלה מ 20 אלף איש למשחק גמר שמשוחק 100 ק,מ מהבית?

רוב האוהדים של באר שבע בניגוד למה שעשו מהם הם אוהדים נפלאים.
כאלו שמבינים כדורגל לא פחות טוב מאלו שעומדים על הקווים.
הם לא דרשו ראש של אף מאמן במחזור השני, וגם לא בשלישי. הם נתנו גב לקבוצה גם בימים פחות טובים כאשר הקבוצה הפגינה נחישות של קבוצת כדורגל ולא אפסות.
הם הגיעו במאות לבלומפילד באמצע השבוע (בקבוצה שכאמור לא נאבק על אליפות) עודדו 90 דקות בצורה נפלאה ומחאו כפיים בסןף. למרות שהקבוצה הפסידה 2-0. למה? כי הם מעריכים נחישות כי הם מוכנים לקבל את זה שהקבוצה שלהם היא לא קבוצת צמרת.
מצד שני? הם לא מוכנים לקבל קבוצה מתבטלת בבית, קבוצה שכל כולה שחקני רכש.

באשר למחלקת הנוער? אמרתי כבר. תמיד אפשר היה להעלות שחקנים. אולי לא ברדה ובניון. אבל לא כאלו שנופלים (ביכולת) משלמה אילוז וסתיו אלימלך. בטח לא נופלים מפטה בנגורה (מי??), ג'וזף טאצי(מי???),אבי פרנקו, איברהים בסיט או יוסי אופיר.
הרבה יותר קל היה להגיד "לא מוכנים" ולא לתת להם לשחק.
אף אחד לא ויתר לנו. נוח לשכח. אבל עזורי סימן את הקהל כבעיה של הקבוצה מהמחזור השני ואחריו כל שבוע דני ענבר ומשה פרימו אכלו לנו את הראש ברדיו ובטלויזיה.

ואתה טועה בהפועל ת"א יש הרבה יותר אלימות (אם אלימות כוללת גם אלימות מילולית או שירים שמובילים לאלימות. למען האמת? אפילו אלימות אלימה. כמו פעולת שריפת מתקן האימונים של בית"ר. השיר הכי חזק של אוהדי הפןעל ת"א כולל את השורה "בית"ר אנלפבתים, מכבי חזריים" היא שורה שכל כולה התנשאות שמלבה אלימות.

הארכיון 19 באוקטובר 2011

למי אכפת?

דבר אחד אני לא מבין. כיצד אכפת לכם מאלימות במגרשים או איזה רימון מסכן (מקסימום ימות מישהו- למישהו איכפת?) כאשר המדינה שלכם משחררת מאות רוצחים. אני חוזר, מאות רוצחים!!! ורובכם ככולכם מגבים אותה ולאף אחד לא אכפת מאנשים שירצחו על ידיהם בעתיד. עלבון לאינטילגינציה…

אזי 20 באוקטובר 2011

מה הקשר בין אחד לשני?

א. כותב הפוסט אחראי על נושא הדיון והוא כתב על האלימות במגרשים ולא על המחבלים ששוחררו.

ב. המחבלים ששוחררו, שוחררו כנגד איזו שהיא תמורה. אפשר להתווכח אם התמורה שווה את זה או לא, אבל יש תמורה. לאלימות במגרשים אין תמורה, אלה פשוט חבורה של אפסים שמנצלים את האימפוטנטיות של המשטרה.

יואב 19 באוקטובר 2011

אבי,
אני לא צריך להסביר את המובן מאליו אבל אומר לך משהו כללי-אני חושב שאלימות היא המשך ישיר וטבעי לאלימות מילולית. הקצנה שלה(שואה, מחבלים ועוד) רק מקצרת את הדרך.
אין לי אחריות על התלמיד/חייל המבואס שמשתמש בביטוי כזה .זאת לא סוגיה תאורטית מגניבה ואני לא אחראי לחברה. רק למשפחתי ושם הביטוי הזה לא קיים בהקשרים שאנחנו מדברים.
אני עיקבי בנושא זה למעלה מעשור ומול הגרעינים הקשים(פנים מול פנים) לא רק בבלוגים מחכימים.
מוזר- עצימת העיניים החלה לפני שבע עשרה שנה כאשר צויירו צלבי קרס על מכוניתו של שמעון מזרחי. עדיף גלגול עיניים מאוחר על התעלמות(מכוונת או לא, לא יודע).

אבי 19 באוקטובר 2011

אני מכבד ומעריך (ללא ציניות) מאבקך באלימות.
עם זאת אני חולק על ההקבלה בין אלימות מילולית לפיזית. על אף שאני חש שאלימות מילולית היא מגונה, הקו בינה לאלימות פיזית הוא ברור וחד. כנראה שפה המחלוקת העיקרית ביננו, כי בעוד האחד מכוער השני הוא פשע קשה. הקו הזה לשמחתי טרם נחצה ומקווה שלא יחצה בעתיד.
שיהיה חג שמח.

תולעת 20 באוקטובר 2011

אי אפשר לומר שאוהדי הפועל נמנעו מאלימות פיזית, בכל הכבוד. רשימת המקרים החלקית, שעברה עם עונשים מזעריים (יחסית למכבי ובית"ר) כוללת חילול קברים (בית"ר נענשה על אלימות שהפעיל אוהד שלה מחוץ למגרש), זריקת רימון הלם במטרה לפגוע בשחקן יריב (פעולה שלא זכתה אפילו לגינוי רפה של השחקן שנפגע בסופו של דבר), קשירת יונה למשקוף השער, פציעת אוהד, ניפוץ שמשות אוטובוס – כל זה רשימה רק משנות האלפיים. כנראה שהקו בין האלימות המילולית לזו הפיזית לא כל כך חד וברור אלא, כמו שיואב אמר, המשך ישיר.

יואב 19 באוקטובר 2011

אבי,
בוודאי שאלימות פיזית מגונה הרבה יותר. אין בינינו ויכוח.
שיהיה חג שמח.

יואב 19 באוקטובר 2011

נ.ב
בהצלחה לשפויים מקרב האדומים במאבקם נגד קריאות השואה.

צור שפי 19 באוקטובר 2011

כאדום מבטן ומלידה אני קודם כל מתבייש. להתבייש מבחינתי פירושו לא להיכנס בכלל לוויכוח עם אוהדי קבוצות אחרות על מי/מה יותר גרוע/גזען/אלים ממי/מה. מבחינתי הדרך היחידה לעקור את החוליגניות הזו היא על ידי אכיפה וענישה, גם על ידי ההתאחדות וגם במישור הפלילי על ידי המשטרה. אם היו מורידים להפועל 5 נקודות ומעמידים לדין פלילי כמה מהחלאות שאני בעוונותי חולק אתם יציע תאמינו לי שהעסק היה נגמר על המקום. גם לגוף המתקרא הנהלה יש אחריות: כמה מצלמות וידאו והקצאת שני מאבטחים לפתיחת עין שירותים היו חוסכים את הביזיון. ולגבי עמרי קנדה – בלי קשר ליכולת המקצועית שלו (הלא רעה בכלל) הרבה לפני האפיזודה האחרונה האיש היה צריך לעוף מהמועדון.

אביאל 20 באוקטובר 2011

צור שפי – אף אחד לא הישווה את האלימות בין האוהדים, רק את היחס של התקשורת לעניין (וכך גם את עוצמת העונש של בית הדין).

צור שפי 20 באוקטובר 2011

אביאל – לא עשיתי בדיקה של הכיסוי התקשורתי. אני מוכן לקבל את טענתך שיש הטיה בתקשורת לטובת הפועל ויתכן שהיא מוצאת ביטוי בענישה. לדעתי זה בסך הכל אלמנט די לא מרכזי בעניין הזה. המהות היא חוסר היכולת ו/או הרצון של רוב האוהדים לעשות את עבודת הניקוי במחנה שלהם לפני שהם רצים להכות על חזהו של המחנה היריב.

אלעד 20 באוקטובר 2011

ייגר מאיסטר בטור מצויין בנושא:
http://www.the7eye.org.il/Gatekeeper/Pages/181011_Holocaust_Songs.aspx

אין מדובר במכחישי שואה או בגלוחי ראש עבריים, אלא באנשים נמוכי איי.קיו, דלי יכולת הבעה, שמשתמשים במה שמסומן בחברה הישראלית כטאבו כדי לבטא את זעמם, או את תחושת נידחותם. זה אידיוטי, תפל ומטומטם, אולי מעורר רחמים, אבל לא הרבה יותר מזה. הניפוח המתפלץ של התקשורת הופך את האקטים הירודים האלה לנושאי משמעות – משמעות שאף עיתונאי לא נעצר לשאול מהי בכלל.

איציק אלפסי 20 באוקטובר 2011

מעניין איך זה היה מתקבל אם מישהו היה מעלה טיעון כזה על הקריאות של אוהדי בית"ר נגד ערבים.

אביאל 20 באוקטובר 2011

אלעד – כל אוהד בית"ר שמקלל ערבים יטען שהוא לא עושה את זה בגלל שהוא חושב שהוא מובחר יותר מאשר הערבים אלא שמדובר בסכסוך דמים בן 100 שנים, בעיר שכמעט ואין בה אדם אחד שלא מכיר מישהו שנהרג בפיגוע ולכן הוא שונא ערבים, לא מגזענות אלא כתוצאה ממלחמה וטרור. מה תענה לו על זה ? או יותר נכון מה ייגר מאסטר יענה לו ?

צור שפי 20 באוקטובר 2011

אני לא בטוח שייגרמייסטר צודק, מן הסתם יש בין החוליגנים לא מעטים כאלה שיודעים היטב שמה שהם עושים לוחץ על הבלוטות הכי רגישות ודווקא בגלל זה הם עושים זאת.

מצד שני אני ממש לא מקבל את הטיעון שסכסוך דמים בן 100 שנים ו/או הכרות אישית עם קורבנות פיגועים (גם לי יש הכרות כזו לצערי) יכולים לשמש נסיבות מקלות או לגיטימציה לקריאה "מוות לערבים". התייחסות כזו אל קולקטיב היא גזענות אפילו אם יש לנו סכסוך עם הקולקטיב הזה.

אלעד 21 באוקטובר 2011

בבית"ר ביקשו: מאבטחים יהודים בלבד ישמרו עלינו
http://www.one.co.il/Article/188948.html

האם ערבי לא יכול לבצע את עבודתו,מאחר והוא ערבי?
האם זו לא גזענות אז מה כן?
מה גם שהיא מוגשת כפנייה רשמית של ההנהלה.

רועי מ 23 באוקטובר 2011

אלפסי צודק.
דרך הגב הספר באמת מומלץ קראתי אותו. אתם מוזמנים לקרא את דו"ח טיילור שעכשיו יש דיונים על חשיפת כל המסמכים שלו בעניין אסון הילסבורו.

ולעניין שלנו. הגבתי על זה גם בפייסבו וגם באתר עריץ הספורט פלוס פלוס פלוס.
זאת לא רק המשטרה אלא גם השופטים העלובים אשר משחררים ללא שום עונש עברינים פלילים ללא עונש, למה כי זה מעשי קונדס בכדורגל.
הזילזול באלימות בספורט היא בושה לרשויות אכיפת החוק למינהן.
הקריאות שואה נאצים וכל השאר הן החמורות, ולא דווקא כינוי שמו של מישהו בכינוי זה. עצם זה שיהודי מכנה כך יהודי אחר צריך לדעתי להביא לעונש חמור.
בכלל אני לא מבין למה לא מרחקיים אנשים ברצינות ממגריש הכדורגל והספורט וגם ממתקני הספורט נייתי מרחיק אנשים אלימים ואנשים אשר משתמשים בשפה גסה. הרחקה רצינית. קנס כספי גדול רבבת שקלים חדשים בהחלת יכולה למנוע דברים כאלה. ועבודות שירות למען החברה.
אל עד שבאת לא יקרה כאן אסון שום דבר לא ישתנה.
לאנגלים זה לקח 9 ועדות חקירה עד ששינו משהו.

Comments closed