שיר כאב / אבישי סלע

מקצועית אין הרבה מה להגיד, אז ברשותכם הפעם אני רוצה לדבר על הכאב. הכאב הבית"רי העמוק והמהדהד הזה, שאוכל אותי עכשיו כשאני כותב את המלים האלה.

"…תפסה לה צעיר ערבי משכיל
דווקא אחד שהכרתי
אפילו ראיתי איך זה מתחיל
לילה אחד השתכרתי
הרגשתי איך שזה זוחל לי
מתחת לרגליים,
ואיך שזה אוכל אותי
עד קצות הציפורניים…"

(מאיר אריאל. לא הרבה יודעים, אבל אוהד בית"ר. 'אוהד חרוך' הוא קרא לעצמו. משורר שכמותו)

מקצועית אין הרבה מה להגיד, אז ברשותכם הפעם אני רוצה לדבר על הכאב. הכאב הבית"רי העמוק והמהדהד הזה, שאוכל אותי עכשיו כשאני כותב את המלים האלה. ברקע בוני גינצבורג ונימני ואלון חזן וגם יובל נעים מנסים למצוא הסברים, אבל האמת היא שאין ממש הסברים. הניצחון של סכנין היה כתוב לה על המצח מהשבוע שעבר.

כל העולם ידע שסכנין הולכת לנצח, וכנראה שגם השחקנים של בית"ר ידעו זאת, וככה גם המשחק נראה. גם המחצית השנייה שראיתי, ולפי מה שהבנתי גם במחצית הראשונה, לא בדיוק שלטנו במשחק ללא עוררין. זה היה פחות או יותר more of the same, סכנין שולטת ושולטת, כבשה שלושה ויכולה הייתה לכבוש עוד שלושה.

אני מדבר על הכאב הזה. כל הקיץ (למעט איזה שבוע של פנטזיה אווילית עם צמד המיידופים) הכנתי את עצמי ואת כל מי ששמע אותי שהשנה הולך להיות קשה, ופתאום פתיחת העונה הזו עם 10 מ-15, שמתחילה לגרום לך באמת לחשוב שמשהו טוב הולך לקרות, אבל בטרגדיה כמו בטרגדיה, זה מתהפך על הצד הרע. מאז עשינו 1 מ-12. ואחרי כל ההכנה המנטלית שכאילו עברתי בקיץ, פתאום כשזה חי ונוגע בך זה כל כך כואב וחסר מנוחה, שבא לך למות.

"…אחרי המסיבה הוא הזמין אותי
ואותה אליו למרפסת
שתינו קפה שתינו קוניאק
אימו מדי פעם נכנסת
הוא דיבר על תיאטרון
כאפשרות של גשר
"אפשר להגיע להבנה!"
היא ניגשת אליו נרגשת.

הסתכלתי לפה הסתכלתי לשם
לכל הכיוונים הסתחלתי
ולאן שלא זחלתי
בשתי עיניו נתקלתי.
לא יודע מה הוא רצה בעצם להביע
אני רק המשכתי את עצמי
בקוניאק להטביע…"

טווב, לא ממש קוניאק. אני לא איש של אלכוהול. עקובה מדם היא ההיסטוריה בין בית"ר וסכנין, וכמו שכבר אמרתי היא יותר מלחמה מכדורגל. יותר אולד פירם מסופר קלאסיקו, אם להכניס מעט שיק אירופאי לדיון.

וכל מלחמת העולם הזו, והעובדה שמשחק שנגרר למגרש הלאומני, גורם לכך שנפסיד בו פעם אחר פעם, לא יכולות שלא להעלות את השאלה: האם זהו עונש? האם ההפסדים והתבוסות האלה על הדשא של סכנין הם לא תזכורת לכך שזה מה שאתה מקבל כשאתה מייצר הרבה מלחמה ומעט כדורגל?

כי בינתיים סכנין דווקא בנתה לעצמה יופי של תרגילי קשר בדוחא (בעיקר הקשר בין מהרן ראדי לקוסטדין אזארוב). אנחנו, לעומת זאת, בכיוון השני.

האם לא כדאי להעביר את המשחקים האלה למישור הכדורגלני נטו? להסיר כבר את הגזענות הזאת, ולהתרכז בלנסות ולנצח את סכנין על הדשא – ולא במקומות אחרים? כי אם האוהדים קוראים לשחקנים להילחם, ולא לשחק, הרי שבמלחמה הזאת אנחנו לא בדיוק מנצחים.

"…אי שם במרחב
נבחו כלבים לירח
זזים אמרתי מאוחר
חכה אמר מה אתה בורח
אולי תישארו ללון אצלי
הציע במפגיע
אתה הרי כל כך שתוי
אמרתי לו נגיע
לאן תגיעו הוא אמר
מביט בי בעיניים
החזרתי לו מבט
זרקתי ירושלים
לקח לו קצת זמן להביא חיוך
אבל הוא לא הזיז עין
אחר כך הוא דיבר אלי
ישר אל תוך היין
בסוף כל משפט שאתם אומרים בעברית
יושב ערבי עם נרגילה
אפילו אם זה מתחיל בסיביר
או בהוליווד עם הבה נגילה
אמרתי לו ביידיש היא שופטת בינינו
בתוך בועת שתיקתה שוב נתקלות
עינינו…"

את סכנין נפגוש שוב בסיבוב הבא. בינתיים, בדרך חזרה מהעיירה הגלילית הציורית אל מקדש הכדורגל ע"ש טדי קולק (אולי ממנו נחלץ איזו ישועה), אפשר לדבר עוד רבות על ההגנה החלשה, והקבוצה המוגבלת עד מאוד, וחסרונו של קובי מויאל (האם לכזה ייאוש הגענו, שכל המועדון המפואר הזה עומד על תילו של שחקן אחד?) ופיליאבסקי שאו-טו-טו מגיע (ומי יודע באיזה כושר?), ולהמשיך להאמין שעם שניהם (ועם עמית בן-שושן, שלא שיחק היום) יהיה בסדר.

ואולי אפשר להתייחס לכל זה אחרת. להבין שאנחנו בתקופת השפל שלנו. הייתה גאות, והיא עברה, וגם השפל יעבור. צריך להוריד את הראש ולקוות לטוב. כן, זה מה שנשאר לנו, האוהדים. להתפלל שמשהו טוב יצמח מכל זה.

להתעלם מהמציאות שקורעת לנו את הלב על הדשא של דוחא. להבין שמול המצב הזה, כנראה שכבר אין באמת מה לעשות. לאכול את הלב, עם כפית, ולבקש עוד.

"…שיר כאב, עובר ושב
איזה מזל אני שר עכשיו
שיר כאב כל פעם חוזר
אז אני שר עכשיו – אולי זה עוזר…"

אופסייד סטורי

דה באזר בפייסבוק

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

30 Comments

ניינר 25 באוקטובר 2011

אז הפסדנו לסכנין, מה קרה? מבחינתי זה עוד הפסד כמו הפסד לבאר שבע או מי שלא יהיה. אולי זה יקרב את הפיטורים של הערס על הקוים ומעז ייצא מתוק

הופ 25 באוקטובר 2011

יופי של פוסט. יש אנשים שהכאב מוציא מהם את הטוב ביותר. אולי גם זו נחמה.
(אגב, "הסתחלתי"? יש לזה משמעות? תמיד הייתי בטוח שזה "הסתכלתי" ב-כ' רפה, מלשון "סכלות").

איציק אלפסי 25 באוקטובר 2011

זה בדיוק מה שאמרתי לאבישי – שהדבר הכי טוב שיוצא מהמצב של בית"ר זה הפוסטים הנפלאים שלו.
נקודה מעניינת לגבי הסתחלתי, לא יודע מה המשמעות של זה ואם יש מילה כזו בעברית – אולי זו מילה ב'אריאלית' :)

באבא ימים 25 באוקטובר 2011

אני הייתי בטוח שזה "הזדחלתי".

עפר ויקסלבאום 26 באוקטובר 2011

מעיון בדף המילים של " שירי חג ומועד ונופל " ( אולי השם הנפלא ביותר לתקליט שיצא בעברית… ) עולה שמאיר כתב " הסתכלתי ", כך, שלדעתי, " הופ " צודק- זה " הסתכלתי " מלשון " סכלות "

B. Goren 25 באוקטובר 2011

ומה לדעתכם קרה ל"חיבור המושלם" אליבא דה-נוימן בין נעים לשחקני ביתר?

אוף טופיק: מעדיף לשמוע שעתיים את נוימן ולא חמש דקות פרשנות של נמני.

אני בא מקטמון 25 באוקטובר 2011

אני דווקא נהנתי :-) …

האם ייתכן שבשנה הבאה יהיו שלוש קבוצות ירושלמית בליגה הלאומית (הליגה השנייה בלוזון-לנד)?

אבישי 25 באוקטובר 2011

לא חשבתי אחרת, חלילה :)

יאיר 25 באוקטובר 2011

מזדהה, דווקא בתור אוהד ב"ש.
חסרה יציבות השנה לבית"ר. מצד שני, אי אפשר "להאשים" שום קבוצה ביציבות השנה ..

יאיר
עורך allsportil.co.il

ריקי רומא 25 באוקטובר 2011

פוסט תענוג
איך כל כך מעט תגובות? הייתי בטוח שמאיר לבדו יביא יותר

פולדש 26 באוקטובר 2011

ככל שפוסט שואף יותר לשלמות, לקרוא הממוצע יש פחות מה להגיד עליו.

איציק אלפסי 26 באוקטובר 2011

לחלוטין, פולדש.
בכלל, כמישהו שכותב בלוג כבר למעלה מארבע שנים אני יכול להעיד שכמות התגובות לא מעידה בהכרח על רמת הטקסט. אתה יכול לכתוב טקסט ברבע-שעה ולהכניס בו בית"ר-הפועל/חילוניים-דתיים/שמאלנים-ימניים ויהיו לך עשרות תגובות ולטקסט שחשבת עליו כמה ימים ולקח לך כמה שעות לכתוב יהיו הרבה פחות.

אבו חסה 25 באוקטובר 2011

אחלה פוסט.
בסכנין בניגוד לביתר יש שיתוף פעולה על המגרש בין ערבים ליהודים…

רן 25 באוקטובר 2011

מה שעצוב, הוא שכבר בכלל לא עצוב לי

עפר ויקסלבאום 26 באוקטובר 2011

בלונדון,
הייאוש נעשה יותר נוח?

אזי 25 באוקטובר 2011

תסלחו לי על הנושא הלא קשור, אבל אולי אוהדי בית"ר יזדהו איתי (ולא מצאתי פוסט יותר רלוונטי בנושא כרגע)

מישהו יודע לאן נעלם העונש של משחק ללא קהל על תנאי להפועל ת"א?
בהפועל היו צריכים לעשות משהו
הפועל לא עשו אותו
למיטב הבנתי זה מצריך הפעלת עונש על תנאי..
יש למישהו הסבר?

ריקי רומא 26 באוקטובר 2011

נראה לי הם בסוף כן העבירו שמות
את מי אתה אוהד אזי?

תומר חרוב 26 באוקטובר 2011

הנהלת הפועל הקריבה את שערים 4-5 לשני המשחקים הבאים ולכן הוחלט לוותר על מימוש העונש. סגירת היציעים הם לא הוראה של ההתאחדות אלא החלטת הנהלה וההתאחדות רואה את זה כשיתוף פעולה. הרבה פעמים ההתאחדות לא מפעילה את העל תנאי, לא פעם ולא פעמיים ויתרו לבית"ר בעניין הזה, לפעמים בצדק ולפעמים לא. בית הדין של ההתאחדות הוא יותר מסחטת קנסות מאשר בית דין אמיתי ולכן זה ממש לא רלוונטי אם על תנאי מומש או לא, העיקר שהקנס שולם.
אני לא יודע מה לחשוב בעניין הפועל בכלל, זה פשוט מסובך מידי. מצד אחד יש מאבק פנימי בקהל שם לגבי הרבה דברים, כמו למשל הלגיטמיות של שירי שואה וכדומה. מצד שני, ההנהלה מנצלת את המאבק הזה ואת את ההד התקשורתי שיצרו כמה עבריינים כדי להכתים את כל מי שמתנגד למהלכים שלה ומתייגת אותו כעבריין. כמו תמיד, האוהד הממוצע נאלץ לסבול.
ובלי קשר, הבקשה של ההתאחדות שבנהלת הפועל ימסרו שמות היא קצת הזויה, בשביל לאתר עבריינים יש משטרה ואם בהתאחדות רוצים לפקח על ארגוני אוהדים הם מוזמנים לעשות זאת בעצמם אבל כמו שהם דורשים שאוהדים יעמדו בחובות, שיעניקו להם גם זכויות. כמובן שזה לא יקרה כי זה לא משרת את האינטרסים של הלוזונים, הטביביים וגם לא של הקורנפיינים ולכן הרבה יותר קל להפוך את זה לעניין של מי קיבל איזה עונש ועל מה, מי קופח ומי לא, כשבעצם על כולם דורכים עם אותה הנעל.

אזי 26 באוקטובר 2011

אני אוהד מכבי, וברור לי שיכול להיות שאני לא אובייקטיבי ואשמח אם תתקן אותי.

אני בשנה שעברה לא ראיתי 4 משחקים בגלל שירי סלים טועמה מחבל ונהמות לשחקנים כאלה ואחרים.
חוז מהארבעה האלה היה עוד משחק ששערים 10-11 היו סגורים לחלוטין.
בכל דיון משמעת שיש הנהלת מכבי אומרת שהיא מוכנה לעשות כל מה שצריך כדי לעצור את הפורעים.

הפועל העונה קיבלה עונש מוזר של לסגור את שערים 4-5. אז הם העבירו את האוהדים שלהם פשוט ל10-11. באותו דיון שסגרו את 4-5 גם ניתן להם עונש על תנאי של משחק ללא קהל.

אחר כך בא עניין צלבי הקרס. העונה על תנאי לא הופעל, אלא שוב סגרו את 4-5, הפעם לשני משחקים, והוחלט שאם הם לא יעבירו שמות של 20 חשודים למשטרה הם יקבלו משחק ללא קהל. הם לא העבירו (הטענה שלהם היא שהמשטרה יכולה למצוא אותם לבד) ושוב לא הופעל נגדם העונש על תנאי.

בבאר שבע אוהד זרק רימון עשן, אלונה מוכנה להוציא אותו להורג מבחינתה, והם כן קיבלו עונש.

אז בוא תסביר לי מה זה משנה את מי אני אוהד?

תומר חרוב 26 באוקטובר 2011

4 משחקים ללא קהל? באמת? אגב, לא רמזתי לרגע שהדעה שלך מוטית בגלל מי שאתה אוהד(למרות שהיא כן אבל זה לא רלוונטי:), התכוונתי שלהנהלות ולהתאחדות השיח הזה נוח.
הטעות שלך היא בכך שאתה חושב שאת סגירת ארבע חמש הורה בית הדין כשלמעשה זו החלטה של הנהלת הפועל תל אביב. אני לא אומר שהפועל היא שה תמים פה, כמו שאמרתי, העונש הזה נועד "להכניס" לאוהדים שמתנגדים להנהלה יותר מאשר הוא בא לחנך.
אני לא הייתי מתפלא אם הפועל כן הייתה מוסרת שמות אלמלא האולטראס היה מוציא הודעה רשמית בתחילת השבוע שמגנה קריאות שואה וכל זה(לא כי הם נחמדים אלא בשביל ליישר את ההדורים עם שאר הקהל שנמאס לו מהם). בכל מקרה הבקשה הזו מהנהלת קבוצה להפוך למשרד חקירות היא הזויה. אלונה עושה מעל ומעבר אבל המשטרה כן עשתה את עבודתה בחקירת האירוע, אף אחד לא דרש ממנה ללכת לחפש עבריינים.
אין ספק שבית הדין לא אחיד בהחלטות שלו ואת ההחלטה לא לממש את הרדיוס הייתי קושר יותר לזהות היריבה. אם לא היה מדובר במשחק מול מכבי חיפה, משחק מרכזי של המחזור (למרות שכבר היו מקרים בעבר) מאוד יכול להיות שהעונש הזה כן היה מופעל כי לאף אחד אין אינטרס שתפתח את הטלוויזיה ביום ראשון (או שני, אני כבר לא באמת יודע) למשחק המרכזי ותראה אצטדיון ריק.
דבר נוסף, ההתאחדות ספגה המון ביקורות(ובצדק) על העונש חסר המשמעות של משחק ללא קהל. כשמכבי תעמוד בבית הדין היא תוכל להשתמש בטענה שהיא פועלת נגד העבריינים (במידה וגם תוכיח את זה כמובן) ואולי גם להימנע מעונש כזה.

הופ 26 באוקטובר 2011

תומר – אזי מתכוון לשאלה של ריקי רומא.
בית הדין הכניס את עצמו למלכוד מטופש עם האולטימטום הזה של "תמסרו שמות או שהמשחק נגד מכבי חיפה יהיה בלי קהל". אם הוא לא מממש את העונש (מה שקרה בסוף), הסמכות שלו נפגעת ויוצא שהוא גוף שנובח אבל לא נושך.
אם הוא כן היה מממש את העונש, מדינה שלמה היתה מתרעמת על בית הדין ונושא ה"משחקים ללא קהל" היה מגיע לכזאת נקודת רתיחה שהיה צריך לדון שוב בכל שיטת העונשים הזו.
לכן קצת הצטערתי שלא מימשו את העונש. זו היתה יכולה להיות ההזדמנות לבטל את העונש הזה לתמיד.

ריקי רומא 26 באוקטובר 2011

אזי, לנשום עמוק… ולהוציא.
לא התכוונתי לרמוז שזה משנה בכלל את מי אתה אוהד, סתם סקרן אותי,
אולי כנראה אנשים רגילים פה לציניות ששאלה פשוטה מצריכה התגוננות כזאת, אני אוהד מכבי חיפה (פור דה רקורד).

מה שלי מפריע בסיפור זה שהפועל עושה דין לעצמה, וההתאחדות מצידה מאמינה שאם הבעלים של קבוצה יוצא נגד האוהדים שלו אז מי אנחנו שנתערב.

דרך אגב, זה בכלל לא לגיטימי שראשי הפועל יימסרו שמות
זוהי מדינת חוק, ויש משטרה שתפקידה לחקור ולעצור את מי שעוברים על החוק.

יואב 26 באוקטובר 2011

אזי,
התעלמת מזה שחיפה זוכתה!!! אתמול על נהמות לקונאטה כי מדובר בקומץ וחיפה עושה ככל שביכולתה למגר את התופעה. מוזר, אני זוכר שטוויטו אמר את אותם דברים וקיבל רדיוסים. אני נגד ענישה קולקטיבית ונגד משחקים ללא קהל אבל אני בעד אחידות.הפועל? זה היה ברור וידוע מראש.

אזי 26 באוקטובר 2011

לא ידעתי מהעניין של חיפה.
זה פשוט מטריף אותי האיפה ואיפה שעושים בהתאחדות.

ברק 26 באוקטובר 2011

לא נשאר, אלא לתהות מדוע השיר נפתח ב"תפסה לה צעיר ערבי", אולי משום ש"תפס צעירה ערביה", זה דבר יקר מציאות.

למי שלא הבין את הרמז, כאשר ערבי מתחתן עם יהודיה, לפי האמונה שלו שניהם ערבים, עוד יהודיה לא תיהיה יותר יהודיה מבחינתו, וההיפך…הוא לא יתן לבת שלו להפות ליהודיה(מזל שביהדות זה ההיפך).

מלחמה דמוגרפית על כל מ"מ, ואנו חולמים.

לצערי, הישראלי החילוני מיואש, וזה הערבי תוסס. אדון אבישי שכח שדווקא מגמת הלאומנות בסכנין תססה ועלתה במשחק זה יותר מבמשחקים אחרים, והשיא עם התרסה של דגלי פלסטין ו…תורכיה.

אני לא דואג לערביי ישראל, ובטח לא לערביי השטחים, הם רוצים הכל, לא מוותרים על מ"מ מהיום בו התחילו הסכמי ה"שלום", ואולי האווירה הכללית בבית"ר, למרות הכל, היא פרווה. הרי משחקים שם צעירים ישראלים המאפיינים את הלך הרוח בציבור הרחב. בית"ר, על שחקניה, לא רואה בסכנין יותר מעוד קבוצה בליגת העל, למרות לה-פמיליה ונספחיו.

באשר לסכנין, הם משרים לשחקנים שלהם אווירה, של בדיוק כמו אי-הויתור על מ"מ של חול או אינטרס, הם לא יתנו לשחקן בית"רי לצאת "חי": "אין יציאה" הם שרו וסקלו את האוטובוס באבנים, מעניין אם הם יעמדו לדין או שיפחדו מהערבים כרגיל, ואפילו קוראי פוסט זה מתעלמים, ולו רק היה להיפך…מוותרים והם כובשים.

אח, מזל שיש ציונות דתית ועוד כמה שפויים.

אני מודע למומנטום השלילי שיש כרגע בבית"ר, ומאמין שעם קובי ועמית ואולי עוד שחקן רכש המצב ישתפר. אני יודע שיובל נעים לא עושה חילופים בזמן, ונדבק לשחקנים מסויימים כאילו הם ברירת מחדל. גם השילוב של אליחן הצעיר כקשר, או ההתעקשות על סטיבן כהן ואבירם שלא זזים תרמה למצב. אם אני מוסיף את דיאמנט, שכנראה הוא החלוץ החלש ביותר שהיה בבית"ר ב-10 שנים אחרונות, במקום לשלב את אחד מהאחים נחמני, מלכה או משעלי היו בעוכריו של נעים.

במשחק שאתה צריך מלחמה, ובהרכב עולים לך פורטיזיו(בן יוסף ב-10 דרגות יותר טוב), אבירם, סטיבן(עוד אחרי פציעה וללא כושר מינימלי), ודיאמנט ביחד, כולם שחקנים רכים, אין לך סיכוי לנצח. כל רשימת חלוצי הבית היו עושים קצת, אבל קצת יותר. הם היו רצים עוד כמה מטרים, ולא הולכים 90 דק'.

ברק 26 באוקטובר 2011

*אליחן כחלוץ(הוא קשר).

אבישי 26 באוקטובר 2011

וואו, וואו, וואו. קודם כל, בחיים לא היה פה ניסיון לקריאה להתבוללות או משהו בסגנון. אתה גולש פה בצורה מטורפת. המשחק הזה זרק אותי למאיר אריאל זצ"ל (כל טענה על המילים – בבקשה למשפ' אריאל, לא אני כתבתי אותן), בגלל העימות והכאב והמלחמה שיש בינינו לסכנין על המגרש שהיא משל למלחמה בחוץ. ועוד דבר: כל מי שקצת מכיר את מה שמאיר אריאל כתב או אמר פעם על השיר, יודע שהבחורה היא משל לארץ ישראל, והקונפליקט בין היהודי לערבי הוא משל לסכסוך הישראלי-פלשתיני.

ודבר נוסף: אני חושב שהקונוטציה הלאומנית (ובוא לא נהיה תמימים, ברור שכמו השחקנים של סכנין גם השחקנים שלנו עולים עם הקריאות של הקהל בתוך הראש) שהופכת את המשחק בין בית"ר לסכנין ל"מלחמה" שבה אנחנו צריכים "לדפוק את הערבים", היא לא נכונה, לא בריאה ומביאה אותנו למקומות לא טובים. לדעתי.

ברק 26 באוקטובר 2011

ההשלכה הייתה שלי בלבד, והיא נאמרה בציניות. אין לי טענות כלפי מאיר אריאל, זכותו הייתה להמשיל ולחפש מטאפורות כרצונו.

אני יודע מה הלך הרוח ביציעים שלנו, וכן בטוח אני כי הרוב אכן ישמח אקסטרה טיים, בגלל ההשלכות הפוליטיות של המשחק, אולם זאת בדיוק הטענה שלי, כנראה שבסכנין גל הלאומנות בנסיקה ואצל עם ישראל הוא פרווה.

נדיר לראות ערבי ישראלי, שלא ראה בניצחון אתמול, יותר מניצחון ספורטיבי. ישראלים יש כאלה בשפע, וזה אומר דרשני. אבד משהו ברצון החילוני להילחם על הארץ וזכות היהודים שבה, לכן רשמתי "מזל שיש את הציונות הדתית".

יואב 26 באוקטובר 2011

משחק מול ביתר אולי מוציא מסכנין אקסטרה מוטיבציה אבל גם ללא המוטיבציה מדובר(כרגע) בקבוצה טובה יותר ובעלת מגרש בייתי משמעותי.בוודאי קבוצה עם הרבה יותר ביטחון שניכר בכל פעולת עומק שהיא עושה.

ריקי רומא 26 באוקטובר 2011

סתם רעיון שעלה לי:
מה יקרה אם מועצת ההימורים פשוט תחליט להתנות את ההסכם בינה להתאחדות במיגור האלימות מהמגרשים, לא לגמרי כי זה בלתי אפשרי, אבל משמעותית.
האם ההתאחדות פשוט תפשוט את הרגל או שבסוף יותר משפחות ונשים יהיו ביציע?

Comments closed