אתם הבאים בתור! (תשובה לבני תבורי)

מי שחושב שניתן להניח ל'משוגעים' של בית"ר שלא יופתע לגלות אותם יום אחד בחצר ביתו

In כללי
-
צילום: אלן שיבר

טוב, פרסמתי זה אצל בני בבלוג כתגובה לפוסט "הניחו לבית"ר את אשר לבית"ר" ואני מפרסם את זה גם כאן.

מדובר בדברים מתוך טור פרי עטי שהתפרסם באפריל 2008 ב-Ynet למחרת פיצוץ מה שהיה אמור להיות משחק האליפות של בית"ר באותה עונה נגד מכבי הרצליה בטדי.

לטור המלא

"בכל פעם שמתרחש אירוע אלים בו מעורבים אוהדי בית"ר ירושלים התגובה היא דומה: 'מדובר באנשים רפי שכל, פראיים וברבריים שחלקנו לא עימם'. הבעיה היחידה היא שאותם פראיים רפי שכל הם השכנים, חברים, האחים והילדים שלי ושלכם. הם חלק אינטגראלי הולך וגדל בחברה הישראלית, פרי הבאושים של מערכת חינוך כושלת לתפארת מדינת ישראל. תיוגם והתנערות מהם לא תוביל להיעלמותם בדיוק כמו שמצור על עזה או אפליית ערביי ישראל לא יובילו להיעלמותם של מיליוני ערבים החיים בקרבנו. אותם אנשים שמתפרעים ביציעי טדי הם אלה שמסכנים חיי אדם בנהיגה פרועה בכבישים, חותכים אחד את השני בסכינים במועדונים ומטרידים את המזכירה במשרד. לפטור את הבעיה בטענה ש"אלה אוהדי בית"ר" זה בערך כמו לטעון אחרי קציר הדמים במועדונים בסופה"ש האחרון שתל אביב היא 'עיר פשע אלימה' ותושביה 'עבריינים מסוכנים'.

אלא שמלחמת התרבות שניטשת בחברה הישראלית בין אלו בעלי האוריינטציה החילונית-סוציאליסטית-ליברלית לבין אלו בעלי האוריינטציה המסורתית-ימנית-שמרנית, (או אם תרצו: דתיים-חילוניים, אשכנזים-ספרדים, ירושלמים-תל אביבים) יוצרת מצב שבו בעצם כל צד כאילו מתעלם מקיומו של השני ומתכחש לאחריותו כלפיו. כאילו שאם נתכנס כולנו בגבולות שבין רמת אביב לראשון לציון או אלו שבין מוסררה לקטמונים יבוא גואל לישראל. אלא שזהו 'אפקט בת היענה', שקר שבהתעלמות ממה שקורה סביבנו.

על כל חלקי החברה הישראלית להבין שכולנו כאן ביחד, ואם לא נהיה תלויים אחד בשני נהיה תלויים אחד ליד השני. חובתם, ואף האינטרס, של אנשי האליטה שלהם הוא שאותם ילדי שכבות המצוקה יזכו לחינוך הולם בכדי שהם יוכל ליהנות מבילויים במועדונים וממשחקי כדורגל. חובתם של האחרים לדאוג שערכי המסורת יכובדו במדינת ישראל על מנת לשמור על צביונה היהודי של מדינת ישראל ההכרחי לקיומה.

הבדלנות הזו שבה כל איש לנפשו יוצרת מצב שבו החברה הישראלית מורכבת מתתי חברות (חילוניים, דתיים, חרדים, ערבים ועוד…) שלכאורה חיים במרחב אחד אולם אין בניהם שום קשר, דיאלוג, או אחריות הדדית. זהו מצב הרסני מכיוון שאף אחד מהצדדים לא הולך לשום מקום בעתיד הנראה לעין ובכדי שנוכל לחיות כאן חיים נורמאלים שומה על כולנו להיות ערבים זה לזה ולפעול למען חברה אינטגרטיבית ופלורליסטית. שאם לא כן נמצא עצמנו במצב דומה לזה הקיים במדינות עולם שלישי שם השכבות המבוססות באוכלוסייה מתכנסות באחוזות מפוארות שאינם אלא כלובי זהב מאובטחים היטב ואילו השכבות החלשות מצטופפות בגטאות צפופים ומוזנחים.

אחרית דבר, נכון שהאחריות על מה שקרה אתמול רובצת לפתחו שכל מי שקושר במועדון בית"ר ירושלים (וזה כולל את הבעלים, ההנהלה, האוהדים ואפילו השחקנים) אבל מי שחושב שהבעיות שלו מסתכמות ביציעי טדי ודי לא בהדרת רגליו מיציעי מגרש זה או מגרשי כדורגל בכלל יופתע לגלות יום אחד את אותם ברברים בחצר ביתו שלו. או אז הוא עוד יתגעגע לימים שבהם היה יכול להתרווח בכורסתו מול הפלזמה ולצקצק בשפתיו."

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

41 Comments

ששון 16 ביולי 2013

כולי תקווה שגורל הקבוצה הארורה הזאת יהיה כגורלו של הגיטריסט של ההלהקה מהשיר הנ"ל.
שנאה. ממש לא חינם.

בני תבורי 16 ביולי 2013

וזוהי התגובה שלי למאמר זה של איציק שפורסם אצלי:
איציק,
ובמשך חמש השנים שחלפו מאז נכתב המאמר המאלף זכינו לעוד חמש שנות שלטון ימין, לעוד חמש שנות חוסר-מעש מדיני, לעוד חמש שנות ריסוק מעמד הביניים ואבדן ערכים של ערבות הדדית. אז גם בית"ר נזנחה.

יואב 16 ביולי 2013

בני,
לגמרי.

איציק אלפסי 16 ביולי 2013

בני, ערכים של ערבות הדדית זה לא עניין של שמאל וימין ולא של השלטון, זה עניין שלנו.

יריב 16 ביולי 2013

איציק, השלטון הוא אחת הדרכים שבה אנחנו מממשים את הערבות ההדדית שלנו, לדעתי החשובה שבהן. יתר על כן, השלטון הוא אנחנו, בכל מקרה, כך שכשהשלטון מתעלם ממצוקות של חלקנו זה בדיוק "אובדן של ערבות הדדית". אני לא רואה טעם לדבר ישירות על הערכים בהקשר זה, המעשים ממחישים אותם.

אהד 16 ביולי 2013

בני – ???
תסמונת בת היענה עליה דיבר איציק כנראה לא מתייחסת רק לסביבה שלנו אלא גם לאחריות שאנחנו מטילים על אחרים. אתה באמת מאמין שחוסר המעש המדיני קשור לגזענות שצמחה בבית"ר??
אם כבר, היית קושר בין חוסר המעש החברתי כלכלי של השלטון, אבל מה לעשות שזה החל עוד בתקופת שלטון השמאל.

אסף THE KOP 16 ביולי 2013

והנה השני סנט שלי,

מעולם לא כתבו כל-כך הרבה אנשים, חלקם אינטרסנטיים גמורים, על נושא שמעניין כל-כך מעט אנשים אחרים.

אם לא הייתה "בית"ר" להתעסק בה, איך היו כותבי "דה באזר" וטוקבקיסיטיו מצליחים להבליט את ערכי המוסר הכה נעלים שלהם ?

חס וכרפס, אלמלא בית"ר לא היה להם למי להראות את נוצותיהם. הייתי אומר שזה אינטרס שלהם שהמצב של בית"ר יישאר כפי שהוא היום (בדומה למצב של "פעילי השלום" למיניהם שמתפרנסים מדם שפוך של יהודים ופלסטינאיים).

שתתחיל כבר עונת הכדורגל האירופאית. אולי ככה לא נצטרך לסבול את מופע הצדקנות הטרחני הזה.

איציק אלפסי 16 ביולי 2013

אסף, הטיעונים של בדרך כלל מסתכמים ב-"אבל תראו, השמאלנים לא פחות גרועים!". נהדר, ממש מקדם אותנו. גם אני השתמשתי בטיעונים האלה הרבה שנים ועכשיו אין לי בית. אם אתה לא שם לב הקיצוניות הזו מהיציע המזרחי משתלטת לאט לאט גם על מרכז הליכוד ועל כל חלקי הימין. אוטוטו כבר לא יישאר ימין לגיטימי בארץ, ואז מה נגיד? 'שהשמאלנים יותר גרועים'?!

אסף THE KOP 17 ביולי 2013

איציק,

אתה פסיכולוג אם אני לא טועה ואתה בטח יודע יותר טוב ממני איך לטפל בתסמיני חרדה והיסטריה.

לדעתי, מה שאתה לא מבין, זה שאתה משחק לידיהם של שונאי בית"ר. האינטרס שלך זה להציל אותה בשעה שהאינטרס שלהם זה למחות את הזכר שלה מעולם הכדורגל הישראלי. אתה רק חושב שלך ולהם יש אינטרס משותף.

גם אותך הם יזרקו אחרי שתפסיק להיות שימושי עבורם.

את שלטון הטרור וההפחדה של חלק מאוהדי בית"ר צריך למגר ובשיטות בהם ממגרים טרור. יש בישראל מספיק ניסיון ומספיק גורמי ביטחון שיודעים לטפל בנושא והם בטח לא צריכים עצות ממני.

אני לא דואג לליגטימיות של הימין בישראל. האליטות הישנות, הפאשיסטים של מפא"י הולכים ומתמעטים, והשמאל הקיצוני הוא לא יותר מכלב שוטה הנובח ברוח. יש כאן ציבור רחב שמבין בדיוק מה הן הבעיות ומה הם הסיכונים. גורמי קיצון, ולא משנה מאיזה צד, לא יכולים למסה הזאת.

אסף THE KOP 17 ביולי 2013

ועוד דבר.

תחשוב על שם חלופי.

נורדיה הייתה שכונה תל-אביבית ומעוז אוהדי בית"ר ת"א בשנות ה-30 של המאה הקודמת. איפה שהייתה השכונה הזאת יש היום את הדיזינגוף סנטר.

אם כבר יש קבוצה שצריכה להזדהות עם השם נורדיה, זאת בית"ר ת"א.

אורן 16 ביולי 2013

איציק,
איתך בכל מילה.

AMS 16 ביולי 2013

תגידו לא נמאס לכם עם ההתעסקות של ערבי בבית"ר?
אולי תבינו שכמו שכתב תבורי (מסיבות אחרות אולי) שזה לא עניינו עניין הערבי בביתר זה איננו עניינו של אף אחד.
לנו אוהדי ביתר יש אג'נדה והיא שאיננו רוצים את בני אויבינו בקבוצתינו. אין פה הפרה של שום חוק וזה לא קשור לגזענות.
כשחברת הכנסת זועבי מעיזה בחוצפתה להניף דגל אש"ף על רכבו של ראש עיריית נצרת עילית ולחסום אותו באמצע רמזור זה מראה טוב מאוד מה ההפרדה הזאת בארץ.
ולעזאזל די עם הצביעות!!
מפריע לכם הדרת שחקן ערבי מבית"ר? (כאילו יש ערבי שרוצה בכלל)
למה לא מפריעה לכם הדרת אחוז גבוה בהרבה של ציבור שלם מהכדורגל בכלל?
קרוב ל30% דתיים במדינה לא יכולים בכלל ליטול חלק בכדורגל בגלל שבת וזה לא מפריע לאף אחד מכם הצבועים.
אנחנו איכס? אתם איכס

איציק אלפסי 16 ביולי 2013

דבר ראשון אתה אומר "לנו אוהדי בית"ר" כאילו אתה מייצג את כל אוהדי בית"ר, כשלרוב אוהדי בית"ר (וזה מגובה בסקרים) אין שום בעיה עם שחקן ערבי.
מעבר לזה, די עם השטויות האלה של 'לא רוצים אויבים בקבוצה שלנו', אם חלילה מחר תצטרך טיפול דחוף בבית חולים ורופא ערבי יבוא להציל אותך, גם אז תגיד לו 'אני לא רוצה שהאויב יטפל בי'?
מה זאת החשיבה האינפנטילית הזו? כל הערבים הם אויבים של היהודים?! ביבראס נאתכו או מונאס דאבור שמשחקים בנבחרות ישראל עם מגן דוד על החזה הם גם האויבים שלך? ערבים שמשרתים במשטרה או מתנדבים במד"א הם גם האויבים שלך? ערבים שעובדים במשרד החוץ ומייצגים את ישראל בעולם ועושים עבודת הסברה יותר טוב ממה שכל יהודי יוכל לעשות הם גם האויבים שלך? ערבי פשוט שבסה"כ רוצה כמוך וכמוני לחיות את החיים שלו ולגדל את הילדים שלו בשלווה הוא האויב שלך?
תקרא קצת את ז'בוטינסקי לפני שאתה נושא לשווא את שם התנועה שהוא הקים.

AMS 17 ביולי 2013

משום מה אין אפשרות להגיב לתגובה של איציק אגיב כאן.

א. דומני כי נאתכו צ'רכסי.
ב. יש לי הרבה יותר אינטראקציה וקשרי ידידות עם ערבים מאשר לכל כותבי דה באזר המתחסדים וזה באחריות.
ג. מחר מחרתיים אבא יגיד לבתו שאינו מסכים שתנשא לערבי וכולכם תגידו שהוא גזען.
ד. אתה מתעלם מהדרת הדתיים עליה דיברתי, כולכם מתעלמים, זה לא נוגע אליכם, שנאת מתנחלים וחרדים העבירה אתכם על דעתכם עד כדי התעלמות מוחלטת חסרת היגיון. ויותר חסר היגיון ההתחסדות כלפי הערבים המסכנים והבנה לנפשם העגומה על כך שהדירו רגלי שחקניהם מקבוצה מסויימת ובד בבד שנאה הולכת וגדלה כלפי ציבורים שלמים בעם היהודי. והיום היה ט באב השם ירחם

AMS 17 ביולי 2013

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=991793

הנה סיבה, יש כאלה כל יום והרוב המוחלט בכלל לא מתפרסם.
אל תתן לי דוגמא של רופא ערבי שלמד בסבסוד שרובו יהודי במדינה היהודית ומקבל משכורת מאותה המדינה

יריב 17 ביולי 2013

AMS, אז תהפכו לקבוצת חובבים. אם אתם משלמים משכורות לשחקנים שלכם אסור לכם, על פי החוק, לסרב להעסיק שחקנים בגלל שהם ערבים. אף אחד לא יקבע לך מי החברים שלך, אבל בכל מקום שאתה עוסק בפעילות כלכלית המדינה מנטרת אותך. אסור להציב בארץ שלטים "לא מעסיקים ערבים", או "אין כניסה לערבים" (בבית עסק).

ירון 17 ביולי 2013

אני לא רוצה לדרדר את תרבות הדיון אז אני אענה בנימוס –
אל תגיד לנו אוהדי בית"ר יש אג'נדה. אני אוהד בית"ר ואת האג'נדה "שלנו" אתה יכול לדחוף.
אין לי שום בעייה שישחק דתי בבית"ר. אני חילוני אבל אם הוא רוצה לשחק שם – אני אעודד אותו. אני לא מבין את הקשר של משחקים בשבת לערבי בבית"ר חוץ מזה שדחפת את המילה 'הדרת' לשניהם. אני לא הדרתי אף אוהד מהיציע. מעולם. אבל אתם, עם האג'נדה שלכם (סליחה, שלנו), הברחתם אותי מהיציע. ייקח הרבה זמן עד שאבוא לראות שוב משחק. לצערי.

AMS 17 ביולי 2013

ליריב היקר- אף אחד לא שם שלטים שלא מעסיקים ערבים.
קבוצת כדורגל לא מפעילה אגף כח אדם ישום עובדים וכל זה אלא פונה לשחקנים מסויימים בהם היא מעוניינת ע"י סקאוטינג וסוכנים, כך שלא ניתן להאשים חוקית קבוצת כדורגל שלא מעסיקה אדם על רקע אתני כל עוד זה לא כתוב אצלה על ה"דגל" באופן רשמי.

לירון היקר גם כן-הקשר הוא כמו ששחקן ערבי מוסלמי ישחק בקבוצה אבל יהיה חייב לאכול חזיר. דתי לא יכול לשחק כי כבר מקבוצות הילדים המשחקים וחלק מהפעילות העיקרית מתרחשים בשבת.כך גם בנוער וכמובן בבוגרים. לומר "אין לי בעיה עם שחקן דתי" זה יפה אבל בולשיט דמגוגי כי אין מציאות כזאת בארץ.
אני לא הברחתי אותך מהיציע, אין לי בעיה עם שחקן מוסלמי כדוגמת סדאייב בביתר כמו שמשחקים נוצרים בבית"ר. אישית לא הייתי רוצה לראות ערבי מוסלמי בבית"ר כי רובם לא רוצים לראות אותנו בארץ בכלל.
ושוב הלואי וכמו שכ"כ כואב לכם ששחקן ערבי לא משחק בביתר היה מפריע לכם ששחקן דתי לא יכול לשחק בכלל.
אגב, זכור לי כשהייתי ילד היה ילד אחד שיכל להתפתח לשחקן ענק אולי יותר מבניון, אני לא מגזים או מתלהב, מאמני ילדים אז בביתר התחננו שיתאמן אצליהם רק הייתה בעיה קטנה, הוא העיז להיות דתי ולשמור שבת.

יריב 17 ביולי 2013

אילו היתה בית"ר ירושלים משאירה את אי שכירת הערבים ברמה הזו, לא מחפשים שחקנים ערבים ולכן לא שוכרים אותם, לא היה מתעורר עניין משפטי. זה עדיין היה נתפס כעניין בזוי, מכיוון שבמקרה זה החוק משקף את הערכים המקובלים בחלק גדול של הציבור הישראלי, אבל החוק לא היה יכול להתערב. עם זאת, קשה להתעלם מהעובדה שלאחרונה שמה הקבוצה שלט "לא שוכרים ערבים", אם גם שלט מטאפורי. אני מפנה אותך לשם דוגמה לדבריו של נציג הבעלים החדש בקבוצה ביחס לעניין.

אגב, ההשוואה לדתיים אינה במקום. יש הבדל מהותי בין סירוב לבצע שינוי מהותי בצורת החיים שלך כדי לאפשר למישהו ששם על עצמו מגבלות שונות להשתתף לבין סירוב לאפשר למישהו להשתתף במסגרות שקבעת. אף אחד לא אוסר על שחקנים דתיים להשתתף בספורט, והדבר אפילו אינו בלתי אפשרי, רק מאוד קשה.

AMS 17 ביולי 2013

והנה הצביעות ממשיכה לחגוג ואיתה הדמגוגיה, יותר יקר לכם הערבי מהיהודי הדתי המאוס.
ההשוואה ועוד איך במקום היא באה על מנת להוכיח על מי איכפת לכם יותר.
אל תדאג אחי אנו הדתיים לא נפריע לכם בנוף. תמשיכו להתעלם וחשוב מכך תמשיכו להתחבק עם האוייב בשם יופי הנפש וההומניות

מיקו גוטליב אהלן סבבה 17 ביולי 2013

צודק לגמריי, צביעות מקוממת. העובדה שצריך לשחק עם נעליים מונעת מחלק מהבדואים לשחק כדורגל, הדרת בדואים. והחבר'ה עם פחד קהל, מדירים אותם מבית"ר כי בית"ר משחקת באיצטדיונים מול אלפי אוהדים. ונשים, למה מונעים מנשים לשחק בבית"ר?

יריב 17 ביולי 2013

אתה ממשיך להתעלם מהנקודה. מי שמוותר על עיסוק בספורט בגלל דת עושה זאת מבחירה, כמו אנשים שמוותרים על עיסוק בספורט בגלל שהם מרוחקים ממרכזי הספורט, בגלל עצלות, בגלל שהם מעדיפים לנגן או בגלל שיש יותר כסף בתכנות. אין שום חובה על אף אחד לשנות את הכללים כדי שלאנשים אלו יהיה יותר נוח להשתתף. אני מבטיח לומר את אותם דברים על מי שמתוך עקרון יסרב להעסיק דתיים, אבל מה שאנחנו רואים הוא דתיים שמתוך עקרון מסרבים להצטרף לארגונים הללו.

סנטה38 18 ביולי 2013

ענה לי על שאלה פשוטה:
אם במקום העבודה שלי, המנכ"ל היה אומר שהחברה "אינה בשלה לקבל תוכניתן ערבי", האם זה היה בסדר מבחינתך?

סנטה38 18 ביולי 2013

נתחיל מזה שאף אחד לא מונע ממך לבוא למשחק בשבת
רוצה, קח את האוטו ובוא. אתה בוחר שלא לעשות ככה, לבריאות.
אגב, למשחקים בימי שבת בצהריים מגיעות הרבה יותר משפחות, מגיעים יותר ילדים, שאי אפשר להביא אותם בשעות מאוחרות.
זה לא אינטרס שלנו שיבואו ילדים ומשפחות?

פורד פרפקט 16 ביולי 2013

איציק, עם כל הכבוד לציניות שבדבריך ולעובדה שאנחנו עם שאוהב לעשות הכללות כאלו ואחרות אני רק רוצה הסבר ,למה קבוצה צריכה לפחד מהאוהדים שלה? וזה עוד לפני דיבורים על גזענות, למה לעזאזל קבוצת "אוהדים" של הקבוצה מרשה לעצמה להתנכל לקבוצה ופשוטו כמשמעו באה ושורפת את המועדון בהרגשה שזוהי זכותם המלאה ומאיימת על שחקנים שיישרו איתם קו זה הפרצוף שאתה רוצה שיהיה לקבוצה שאתה אוהב שאתה תומך בה? ששחקן מוסלמי, אפילו לא ערבי תוקע גול ושורקים לו בוז ומקנחים ביציאה מופגנת מהמגרש? שהאוהדים הקיצוניים סותמים לאוהדים השפויים את הפה והקבוצה מפסידה בעקבות אוהדיה "המסורים" הכנסות צפויות מחושבות ויקרות ערך בשבילה בגלל קנסות ובגלל חרם אוהדים על כך שהקבוצה לא נשארה בקו הקיצוני המוכר שלה לאורך השנים. אז נכון שגאידמק תקע לקבוצה חתיכת "מסמר" בנקודה הכי כואבת שלה,אם למטרת עסקיו ואם למטרת צוחק מי שצוחק אחרון בתור אקט סופי לפני העזיבה הצפויה שלו. ואני רק שואל אותך שאלה קטנה אחת, זו הקבוצה שאתה רוצה לראות?

איציק אלפסי 16 ביולי 2013

ידיד היקר, ראשית לא הייתה שום ציניות בדברי. מעבר לזה, אתה כנראה חדש כאן , אבל אני טוען במשך שנים את כל מה שאתה כותב. אתה מוזמן לרפרף בארכיון הבלוג: http://debuzzer.sport5.co.il/alfasi/?cat=5

רוני 16 ביולי 2013

אני אוהד בית"ר מילדות. קצת אחרי שאני זוכר את עצמי אבא שלי לקח אותי למשחקים בימק"א. ומשם כבר לא הייתה דרך חזרה ומנורת האהדה שלילא הפסיקה לבעור.
היום אני מתבייש להיות אוהד בית"ר. מתבייש נבוך ונכלם.
מתבייש באלפי אוהדים האלימים והגזענים של הקבוצה. מתבייש בשחקנים רפי האופי והשכל שמפחדים להתעמת עם הקהל, מתבייש בבעלים ההזויים שבדרך פלא תמיד מוצאים את דרכם למועדון. מתבייש לשמוע את חיים רביבו מתבזה ומתגאה בטיפשותו. מתבייש בבעלים החדש והעבריין הישן.
מתבייש שמוסדות השילטון וההתאחדות לא מצאו דרך לעצור את אלימות והטירוף של אוהדי היציע המזרחי.
אני כבר לא הולך למשחקים כי היציעים הפכו לשדה קרב וכר מרעה להתנהגות בהמית חסרת כל פרופורציות וטעם
היום אני מקווה שהקבוצה תתפרק ותבנה מחדש. בית"ר חייבות לעבור שידוד מערכות מוסרי, מנהלי ואנושי.
הקבוצה שאהבתי אינה קיימת עוד. יש אומנם סמל ושירים ושחקנים ומגרש אבל זה רק למראית עין. בפועל הקבוצה גוססת, נבולה ושדופה ריקה מתוכן אמיתי ומיותמת מערכים.
עצוב.

איציק אלפסי 16 ביולי 2013

רוני, אנו חשים כמוך ובדיוק בגלל זה אנו החלנו במהלכים להקמת קבוצת אוהדים חדשה שתהיה מבוססת על ערכי המורשת הבית"רית האמתית: https://www.facebook.com/BetarNordiaJerusalem

רועי סיני 17 ביולי 2013

רוני היקר,
מזדהה עם כל מילה בטקסט הכן שלך. מאחל לאוהדים מן הסוג שלך לנצח.

רוני 16 ביולי 2013

איציק, לא בטוח שאני בשל למערכת יחסים אהדתית נוספת. קשה לקפוץ לזוגיות חדשה אחרי שבת הזוג בגדה בך. אבל אולי הזמן יעשה את שלו.

עמית 17 ביולי 2013

למה זוגיות חדשה? זאת בית"ר האמיתית. זה שידוד המערכות הדרוש. אין שום סיבה לחכות שההנהלה הנוכחית תעשה את זה. הם לא יפרקו את עצמם. הם אפילו לא מבינים מה לא בסדר.

משה 17 ביולי 2013

מסכים לחלוטין עם המסר, חבל שחתמת אותו בשיר מאוס :)

תולעת 17 ביולי 2013

העיסוק בבית"ר נוח לכולם – תמיד עדיף להתעסק בייצוג של הבעיה במקום בבעיה עצמה. לדעתי אתה טועה במחשבה שמי הגזענות העכורים יחלחלו מבית"ר לשאר המדינה כי כיוון הזרימה הפוך.
אבל כשמתעסקים בבית"ר אפילו המשרד של נפתלי "רסיס בישבן" בנט מרשה לעצמו להוציא מכתב בעניין "הגזענות בבית"ר" ובכך לעשות הפרדה: בנט גזען לגיטימי והפעולות האלימות בהן הוא תומך ואותן הוא משמר הן לגיטימיות גם, בית"ר גזענית לא לגיטימית ופעולות אוהדיה לא לגיטימיות.
ההפרדה תאפשר כמובן את המשך הגזענות.

אסף THE KOP 17 ביולי 2013

למה בנט גזען ?

תומאס נוימן 17 ביולי 2013

כי הוא יהודי אורתודוכסי שמאמין בהלכה ופועל על-פיה. ולכן הגזענות היא בילט-אין.

אסף THE KOP 17 ביולי 2013

האם בגלל שאתה ליברל פלורוליסטי שמאמין בעקרונות דת הנאורות, הינך גזען ?

ג'וני 17 ביולי 2013

הבעיה לא באוהדי בית"ר ירושלים אלא באנשי תקשורת אלימים ומסיתים שמחפשים באלגן ונותנים במה לאותם קומץ קטן של כאלה שמכנים את עצמם אוהדים.

אם התקשורת תפסיק להתלהם ולתת במה לאפסים האלה אז לא נשמע עליהם יותר.

התקשורת אוהבת באלגן ולהראות חרא בטלוויזיה ולכן אוהדי בית"ר ירושלים כמו טהוניה בפח הגדול ממשיכים לקבל זמן מסך .

ניר 17 ביולי 2013

תכלס צודק. בלי התקשורת הם חבורה של ילדים ערסים שכשהם מתפרעים קוראים למשטרה. עם התקשורת הם "לה פמיליה".

אלכס 18 ביולי 2013

איציק
רציתי רק לומר , שאת השיר הנהדר הזה אפשר לפרש בדרכים שונות, לכמה כיוונים, וכמה עמדות מנוגדות…

אייל 18 ביולי 2013

האמת? הם לא ברי שיח בכלל! מציע לך לא לענות להם. מי שבמקום להודות "אני שונא ערבים" מזבל לנו במח על "לאומנות" "אויבים"…"בסדר" -כל רופא ערבי אויב, כל שחקן בליגת העל שהוא ערבי הוא "אויב"…"בסדר"…חבל להתעצבן ואפילו לענות להם….מה שמדהים שהמיעוט העלוב הזה תמיד אוהב לדבר בשם כל האוהדים או לפחות רובם : "אנחנו אוהדי בית"ר לא רוצים ערבים"…מיעוט עלוב של 10-15 אחוז (אני מסכים שהקומץ הפתטי אצלנו גדול יותר…)שמדבר תמיד בשם הרב…סתם לדוגמא: הם יצאו בהצהרות על הפגנות נגד ארקדי ואיציק (שאני דרך אגב נגדם!!!) שהארץ תרעד!כל חבר התקשר לחבר שלו שיבוא…בסוף כל הפגנה הם הביאו 200-500 איש…פששש אבל מה? "תמיד מדברים בשם כולם"…חבל על הזמן ועל העצבים…אני גם מסכים לדבריך :אני אייל עדיין אוהד בית"ר! גם בכתיבת שורות אלה אני נכנס לאינטרנט ובודק מי חתם ומי לא…וכן אני מחכה לליגה! אבל!!!!ביום שנקבל החלטה על פתיחת מועדון האוהדים זה יכאב לי זה יהיה קשה אבל אעבור לאהוד את מועדון האוהדים בלי למצמץ אחורה….הלוואי שמועדון זה יקרום עור וגידים אבל חייבים פרסום ארצי ויועץ תקשורת לכך וכמובן אוהד אמיד שייתן גב לתחילת המהלך!!!

MOBY 20 ביולי 2013

תומאס,
באיחור אופנתי.
"יהודי אורתודוכסי המאמין בהלכה" = גזען. כמה בורות במשפט אחד.
אינני יודע כמה אתה בקי ברזי ההלכה אבל למצוא פרשנות קיצונית אחת על מנת לקבע רעיונות מוטבעים מינקות(?) אצלך. זה מגוחך.
להלכה כמו לתורה פנים רבות, הגזען ימצא בה את הגזענות (אתה?), המהפכן ימצא בה את המהפכנות והליברל ימצא בה את הליברליות (תשאל את שולמית אלוני). זו אחת הסיבות שיש ספר אחד ששפתו לא "התיישנה" סיפוריו לא איבדו את הקשרם, ומוסר ההשכל כפי שכתבתי למעלה יכול לשרת את הנאורים והחשוכים כאחד.
אין לי מושג מה בנט – ניתן בשיחה אחת רצינית לדעת, ואולי אתה צודק שהוא גזען (אני לא מצאתי אמרות גזעניות, אבל גם לא חיפשתי ולא הקשבתי אז אני לא קובע). אבל הסיבה שלך לגזענות באה מבורות (שלדעתי אתה מפסיד ממנה יותר מכולם).
לא, אני לא חוזר בתשובה, לא מתחזק, אוכל חזיר ונוסע ביום כיפור. תמצא לך סיבות אחרת לקנטר.
איציק ליבי אתכם, אני חושב כמו שתולעת כתבה. הסחי לא יוצא מבית"ר הוא מתנקז אליה. אנחנו כחברה מאבדים את זה. אני במילואים ישן ליד החרדי המתנחל השמאלן השפוי (הרדיקאלי כבר מזמן הוציא את עצמו מהמעגל) ויש לנו שפה משותפת (גם כיום). בעת האחרונה (ה 5-6 שנים האחרונות) השפה והסובלנות איבדה את זה עם הגעת החדשים.
סיפור שאני אוהב לספר בלבנון של פעם, כל צאת שבת היינו מכשירים את המטבח שלנו שלא שמר על ה"כשרות" ביום שבת לשימוש "כשר" בימי השבוע של כולנו (על פי ההלכה) וכן לא ערבבנו חלב בשר במטבח המשותף וכלים שכן סומנו ולא הוכנסו לאזור המשותף על מנת לאפשר חיים משותפים. זה הסתדר יופי. אני לא יודע כמה זה היה מסתדר היום בשיח של היום.

Comments closed