"התבגר"

אין מה להיות מופתעים מלואיס סוארז

In כללי

555

בערך חצי דקה לפני הנשיכה לואיס סוארז לא הצליח לעבור בדריבל שחקן על סף הרחבה ואיבד את הכדור. התגובה שלו הייתה לנופף בידיים כלפי השופט ולבוא בטענה על עבירה שכמובן לא הייתה. כל זה כשהכדור נמצא שוב ברגלי אורוגוואי שמנסה לפתח התקפה חדשה. סוארז, במקום להיות חלק מאותה התקפה, היה עסוק במתן ביטוי לתסכול האישי שלו.

הנשיכה חצי דקה אחרי זה הייתה ביטוי מסוג אחר לאותו תסכול. נשיכה זה משהו שילדים עושים, כי יש להם מעט דרכים בוגרות יותר לבטא את התסכול שלהם. המעשה של סוארז הוא אינפנטילי ויש באיש משהו אינפנטילי – חוסר יכולת לשאת תסכול, התעסקות מוגזמת בעצמי.

וזה לא הופך אותו למפלצת כמו שהגאונות שלו בכדורגל לא הופכת אותו לאל.

לואיס סוארז הוא לא הראשון ולא האחרון שגאון בתחומו ובעל צדדים לא קונבנציונליים, נאמר זאת כך, באישיותו. למעשה יש מתאם די גבוהה בין גאונות לבין בעיות אישיותיות.

מעשיהם של אנשים עם רעיונות קצת שונים ודרכים קצת משונות להביע את עצמם יכולים להתפרש רגע אחד כמעשה גאונות ורגע שני כטירוף.

אין מה להיות מופתעים מסוארז. הדיבורים על כך שהשתנה ו"התבגר" במהלך העונה האחרונה היו מגוחכים בעיני עוד לפני מעלליו אתמול. אנשים לא משתנים. בטח לא בגיל הזה.

הכי הרבה זה שהם לומדים להחצין צדדים מסויימים באישיות שלהם ולהסתיר יותר אחרים בהתאם למה שהם תופסים כמקובל ומועיל חברתית.

אם אני ברנדן רודג'רס אני מודאג לא מהנשיכה, אלא מחוסר היכולת של האיש להתעלות מעל העצמי לטובת הקבוצה כפי שהתבטא בהתקפה שקדמה לאותה הנשיכה.

54 Comments

תומר חרוב 25 ביוני 2014

לדעתי אנשים כן יכולים להשתנות, בטח בגיל 27 וגם מאוחר יותר. סוארס, בצדק או שלא, תופס את מקום הקורבן שנטפלים אליו, גם המערכת מסביבו(הקבוצה, הנבחרת) מחזקת את העמדה הזו מאינטרס ברור שימשיך להפגין את היכולת המקצועית שלו. דווקא מה נקודה שלך על הקבוצתית לא הייתי מדאיג את עצמי, הוא כן חושב ושם את הקבוצה קודם, זה חלק מה תשוקה הנהדרת שיש לו למשחק.

איציק אלפסי 25 ביוני 2014

תומר,
השאלה מה הכוונה להשתנות – לדעתי, המאפיינים הבסיסיים של האישיות נקבעים בגיל מאוד מוקדם ואח"כ קשה מאוד לשנות אותם אלא רק להביא אותם למודעות ואז לנסות לשלוט באופן שבו הם באים לידי ביטוי.
אני חושב שגם התשוקה המיוחדת של סוארז למשחק נובעת מאותו צד ילדותי (אינפנטלי) באישיות שלו, שכאן מקבל ביטוי חיובי ומרגש.

בני תבורי 25 ביוני 2014

איציק,
אני כמובן איני איש מקצוע, אבל אם אני מבין נכון העובדה שבמהלך העונה האחרונה סוארז לא "נפל" לאותם בורות שידענו, מעידה על כך שבמועדון הצליחו ליצור בשבילו סביבה תומכת ורגועה שעבדה יפה עבורו גם במקומות בהם נחשף לפרובוקציות של שחקני ואוהדי יריבות. אין לי מושג מה עבר עליו אתמול, ברור כי הבעיה עמוקה מניתן לשער ונדרש טיפול יסודי. אני מעריך כי סוארז בסופו של דבר יישאר בליברפול ובוודאי תידרש התמודדות עם מצב מורכב מאוד, אבל סומך על רוג'רס שיידע גם הפעם ליצור את הסביבה הנכונה.

matipool 25 ביוני 2014

+1

סוארז עמד יפה מאד העונה מול לא מעט ניסיונות פגיעה בו של שחקני יריב ופרובוקציות של אוהדי יריבות .

זה משנה 25 ביוני 2014

+1

גיל 25 ביוני 2014

הייתה לו קבוצה מנצחת זה עושה את כל ההבדל. כאן הוא היה מאוד מתוסכל נקודתית וזה השפיע עליו.

ערן (המקורי) 25 ביוני 2014

+1
סיפור מאד כואב גם לי כאוהד ליברפול שממש לא אוהב התנהגות לא ספורטיבית; לא כיף לגלות (שוב) שלשחקן שלנו אין יכולת לשים ברקס כאשר הדבר דרוש.
מודה שיש בי גם חלק שאומר שאם יצא מתוק מהעז הזה (ואין לי מושג עד כמה העז יהיה עז, כלומר, מה יקרה עכשיו מבחינת פיפ"א) – זה שאולי קרנו של סוארז תרד קמעא בעיניי מפלצות הרכש מספרד. ושלדעתי הוא יזכור את היחס החם והמגונן של ברנדן וכל המועדון, ועד כמה אלה השפיעו עליו לטובה. ואז יישאר באנפילד.

austaldo 25 ביוני 2014

יכול להיות שזה לא רק הסביבה התומכת בליברפול. אחרי שרואים את התמונות של האוהדים והשחקנים של אורוגוואי (וגם צ'ילה, קולומביה, מקסיקו, ארגנטינה…) חוגגים עליה לשמינית גמר במונדיאל אז ברור שבשביל שחקן מדרום-אמריקה הניבחרת זו רמה אחרת של להט ומחוייבות.

סוארז רוצה לנצח בכל מחיר – בזה אין ספק. אבל עד כמה שהוא רוצה לנצח בשביל ליברפול (או כל מקום עבודה אחר) זה כלום לעומת כמה שהוא רוצה לנצח בשביל אורוגוואי.

אריק 25 ביוני 2014

גיל צודק! הבעיה של סוארז היא התמודדות עם תסכול והשנה זה כמעט לא קרה בליברפול ולכשקרה הוא הזכיר התנהגויות קודמות. העליהום עליו מוגזם כי יש כאן בן אדם מאחורי העניין ודי שרוט שהמעשה שעשה חמור פחות ממעשים של אנשים אחרים בתחומים רבים. אבל הוא צריך להיות מורחק לתקופה ארוכה שבה יקבל טיפול ובעיקר שקט ותמיכה ליברפול עזרה לו מצד אחד ומצדהשני די טיפחה את המפלצת שבו. סוארז כמו גורדן צריך מידה של זעם כדי להיות בשיא אבל חייבים לעזור לו להבין את הגבול. אם הוא לא יבין הכדורגל ידחה אותו

פאקו 25 ביוני 2014

אם כבר, רוג'רס צריך לשמוח על זה שהנשיכה של סוארס הפחיתה מהסיכויים שלו לעבור לקבוצה אחרת.

רוני 25 ביוני 2014

לדעתי כניסה ברטלית ברגל של שחקן אחר היא הרבה יותר גרועה.
בנשיכה לפחות לא גומרים למישהו אחר קריירה (אלא אם כן הוא חולה בכלבת)

,inr 25 ביוני 2014

שניהם גרועים מאוד

אריק האחר 25 ביוני 2014

יופי שחלק מהמגיבים רגעוים ושלווים חלקם הגדול אוהדי ליברפול וזה בסדר לראות את החיובי ולא את השלילי ( סאורז לטעמי עונה להגדרה של יחיד בדורו מבחינת כדורגל נטו )
אחרי אתמול האיש צריך להיות מאושפז בכפיה.
שבירת רגל לצערי בכדורגל קורה מעת לעת לפעמים בכוונה( והעונש צריך להיות כבד) ולפעמים בטעות.
נשיכה היא בעיה בראש של הנושך ולא חלק מהמשחק נקודה
תפסיקו להיתמם ולהסביר שזה חלק מהתשוקה
לאיש יש בעית אמת שנמשכת לאורך שנים במסגרות שונות .
הפעם לפי כל קנה מידה הוא צריך להיות מורחק
ולהרבה זמן.

אוהד 25 ביוני 2014

בלי להצדיק את סוארז:
כניסה עם פקקים קדימה במכוון בברך של שחקן היא לא חלק מהמשחק והיא בעיה בראש, כמעט כמו נשיכה.
כניסות כאלה לרוב קורות מתסכול בלי שהשחקן חושב, ולאחר מכן גם השחקן יגיד שהוא היה בתוסכל וקפץ לו הפיוז.
אך משום מה זה מקובל ונשיכה לא.

גם לניימאר קפץ הפיוז במשחק האחרון אחרי כמה כניסות חזקות ברגליים שלו (כולל דחיפה אחרי שהכדור יצא). כמובן שאפילו לא הראו הילוך חוזר של המהלך, ואני מבטיח לך שאם זה היה סוארז אז העיתונות האנגלית היתה חוגגת.

שוב: אני לא מצדיק את המעשה שלו, אבל רק קצת פרופורציות.

יוסי 25 ביוני 2014

סליחה, אם עכשיו נותנים לך לבחור בין לקבל נשיכה לבין כניסה ברוטאלית ברגל מה אתה בוחר?

אוהד 26 ביוני 2014

נשיכה ללא ספק.

דרך אגב, התמונה המפורסמת של הנשיכה נעשתה בפוטושופ.
יש כבר השוואות לתמונה המקורית שרצות באינטרנט.
רק מוכיח עוד יותר את הטענה של סוארז שהוא נרדף ע"י העיתונאים האנגלים.

משה 26 ביוני 2014

חלק מהמעשים של רוי קין גרועים הרבה יותר, עים כעל הגועל מהנשיכות של סוארס.

סתם אחד 25 ביוני 2014

אליפות העולם בסנוקר , לא יודע בדיוק את השלב אבל הטוב מ17 -עד 9 , אוסליבן נגד הנדרי,
הנדרי מוביל 4-1, אוסליבן מביא מכה ממש קשה ומחטיא, מה שקורה אחרי זה הוא הולך להנדרי לוחץ לו את היד, הולך לשופט לוחץ לו את היד והולך הביתה מול המצלמות ומול כל הקהל שבא לראות אותם
באופן אישי אני אוהב לראות מטורפים כי לפעמים זה מראה על חשיבה של ילד בגן וזה די מצחיק בסופו של דבר, ולא משנה מה יסלחו לסוארז, בכדורגל משנה רק כמה אתה מבקיע אם אתה חלוץ.

פאקו 25 ביוני 2014

זה היה רבע הגמר של אליפות אנגליה בסנוקר

נתן 25 ביוני 2014

פוסט מדויק. נרקסיסט כזה לא נצפה במגרשים. ויש בכדורגל נרקסיסטים פסיכיים[רונלדו,ברקוביץ,וכו וכו]

Yavor 25 ביוני 2014

מישהו יודע מה קורה אם ניגריה היום מפסידה באותה תוצאה בה אירן מנצחת? יהיה שיוויון מוחלט ביניהן!!

bb 25 ביוני 2014

הגרלה (רציני לגמרי!).

יריב 25 ביוני 2014

רק אם התוצאה היא הפרש של שער אחד, כמובן. תאורטית הגרלה אפשרית גם בבית של גרמניה (בתיקו מלא בין גרמניה לגאנה או בין ארה"ב לפורטוגל), או בין רוסיה לדרום קוריאה.

Fluttershy 25 ביוני 2014

אופ טופיק – איציק, קראתי לפני חודש בערך כתבה שמקימים קבוצת אוהדים לבית"ר בסנגון הפועל קטמון, ושאתה יו"ר הקבוצה – מה קורה עם זה, איך זה מתקדם?

איציק אלפסי 26 ביוני 2014

אכן אנחנו מקימים קבוצה בשם בית"ר נורדיה ירושלים. קבוצת אוהדים של אוהדי בית"ר שמאסו באלימות ובגזענות שהשתלטו על המועדון שלנו. הקבוצה קיבלה את אישור רשם העמותות, קיבלנו אישור גם לגבי המגרש בו נשחק, בזמן הקרוב נחל בגיבוש סגל השחקנים ובעיקרון אנחנו אמורים לפתוח את העונה הקרובה בליגה ג'.

ניתן למצוא פרטים נוספים באתר שלנו:
http://www.betarnordia.co.il/

ובעמוד הפייסבוק:
https://www.facebook.com/BetarNordiaJerusalem

טל המנצ'סטרי 25 ביוני 2014

אני לא יודע על איזו סביבה תומכת שסוארז היה צריך אתם מדברים.
אני ראיתי עוד עונה גדולה שלו מבחינת יכולת מקצועית על הדשא אבל עם אותם פרצופים לשופטים ואותם התחזויות, זה שבעונה האחרונה לא היתה שערוריה סטייל נשיכה או הערה גזענית כזו או אחרת, זה לא אומר שזה בגלל איזו כרית וחיבוק שסוארז צריך וקיבל, לא בכדי להציג כדורגל מהסרטים.
לא צריך תעודה של רופא על הקיר בכדי להבין שמדובר פה באישיות חולה, די, אי אפשר להחליק ולחפש בשבילו על הזמן ועוד פעם תירוצים!
הבן אדם נשך שחקן בהולנד ללא סיבה, הבן נשך שחקן באנגליה ללא סיבה ועכשיו הבן אדם נשך שחקן בגביע העולם ללא סיבה, 3 נשיכות, ב 3 מקומות שונים וכשהוא לובש חולצה של קבוצה אחרת בכל פעם ואני לא נכנס אפילו לעניין אברה וההתגרות ההיא גם כן.
סוארז בייש בראש ובראשונה את עצמו, לאחר מכן את המשחק, את הנבחרת שלו וכשייך למועדון הכדורגל של ליברפול, גם את המועדון עצמו, גם רובי פאולר אמר זאת.
מייק טייסון היה אחד המתאגרפים הכי גדולים שהיו, בשלב מסויים הוא בייש את הזירה, את המקצוע, את עצמו והיה רק מקום אחד שאליו היה צריך ללכת ושלשם גירשו אותו, הרחק מאור הזרקורים של הספורט.
זו פצצה מתקתקת וכמו כל פצצה, סופה להתפוצץ, במוקדם או במאוחר וזו בעיה של ליברפול כשהוא יחזור בתחילת העונה, כי הוא מושך אש וכותרות שליליות וזה הדבר האחרון שליברפול צריכה, עוד פעם צריכה וכזה עוד פעם מגיע מהצד שלו.
כתבתי זאת בדיונים לאחר מקרה איבנוביץ, הרי אם זה היה שחקן אחר של ליברפול מוכשר פחות, הוא היה מקבל בעיטה לאלף עזעזל מהמועדון ולתמיד, אז החליקו לו בגלל שהוא השחקן הכי טוב, ועכשיו מה?
למכור אותו בסכום כסף שאפשר היה לקבל עליו במקרה שלא היה בעייתי, מדברים על 100 מיליון פאונד ואפשר היה לקבל זאת (בייל עלה 90) אבל מי יחפש להביא אותו עכשיו בסכום שכזה או דומה וכשהדמית של השקחן פגומה (ותדמית שווה המון כסף למועדוני כדורגל) והעליהום שיקבל מהתקשורת וקהל באנגליה כשיחזור (בטח לאחר שהוא עצמו פתח את הפה והתגרה באנגלים לאחר הניצחון של אורוגוואי), מי יודע איך זה יבוא לידי ביטוי מבחינתו והלחצים שיופעלו עליו וכשהוא איש חולה שמתפוצץ על כלום ותוך כדי משחק, פעם, ועוד פעם ועוד…
ליברפול לא יכולה לבנות עליו כאיש המרכזי, זה הימור גדול מדי,
רק תדמיינו לכם מאבק על אליפות וברגעי האמת במאניי טיים נפילה מכוערת נוספת שלו וכזו שתרחיק אותו למספר משחקים (וזה כבר הרי קרה), המחיר הזה יהיה שווה עוד ליטוף וחיבוקים עכשווים?
מספיק לתרץ, מספיק למצוא סיבות למה הוא כזה, מדובר באיש חולה שמקומו כרגע לא על כר הדשא, בטח לא בגביע העולם הנוכחי וגם לא בעתיד והעובדה שהוא עצמו משקר וכשמתרץ, במקום להרים ידיים ולהודות בטעות, זה רק מחדד את עומק הבעיה שלו אישית ושל אלה שמגנים עליו. לא צריך להוציא אותו להורג, הוא צריך עזרה מקצועית, לטובתו האישית.

איציק אלפסי 26 ביוני 2014

הנקודה לגבי הנזק האפשרי של סוארז במאבק אליפות צמוד היא מה שנסיתי לרמוז אליו. לבנאדם יש קושי בסיסי לשלוט בתסכולים ולהניח בצד את המצב הרגשי שלו לטובת קידום המטרה (ושוב אני חוזר לאותה התקפה קודמת לנשיכה שבה הוא נעצר פתאום והפסיק לשחק כי לא נתנו לו שריקה שחשב שמגיעה לו) – זה סיכון לצאת איתו למלחמה. אגב, זה גם למה הוא לא יכול להיות מנהיג וצריך שיהיה מישהו כמו ג'רארד (או פורלאן בשעתו בנבחרת) לידו.

mersey_paradise 26 ביוני 2014

סתם משהו קטן – גם רוני דרך למישהו על הביצים בפורטוגל וחברו לקבוצה דאז רק רצה להעיף אותו מהמגרש. בקיצור – פיוז קצר יש לגאונים וחלקם תחמנים.
התנהגות מבישה של לויס ועוד יותר יריקה בפרצוף של חבריו לנבחרת, לאוהדי המדינה שלו, למשכלמי השכר שלו, לחבריו בליברפול ולאוהדיה – בראש בוראשונה רודג'רס, הנרי וורנר ומי שעמד מאחוריו בג'יפות קודמות – קינג קני.
כרגע אני מתעסק באיך יעשו צמצום נזקים ומגלה שזה מה שחשבתי גם לאחר התקרית עם אברה או איבנוביץ'. אכזבה, פשוט אכזבה.

איציק 25 ביוני 2014

איציק, מזמן לא כתבת, וחבל. טוב שלפחות סוארז גרם לך לכתוב. אני חייב לומר שקצת קשה לי להסכים איתך. אם מה שאתה כותב נכון אז ה-shrinks זריכים להיות די חסרי פרנסה (כמובן זו הצהרה קצת בומבסטית אך הראיון הכללי מובן). יש אנשים שעשו שינוי גדול בחייהם מסיבות שונות, ראה מקרה אורי זוהר, הזוי ככול שיהיה. ראה אנשים שהיו 150 קילו ושינו הרגלים עושים ספורט, אוכלים שונה ונראים זוועה, אבל רזים. נכון, חלקם לא ממש השתנו ומתים לחזור לעשן משהו בנואבה או לאכול המון ממתקים מעורבבים בצ'יפס וקטשופ, אבל רבים גם משתנים וטוב להם. לכן לדעתי יש ויש וזה לא חד משמעי. סוארז פשוט טרם מיצה את כל ארסנל הנשיכות. הוא עדיין לא מבין שזה חמור ומתייחס לזה כמשהו שיכול לקרות. עד שלא תגיע אליו ההכרה שהוא לא בסדר תמיד ירחף הסיכוי לחזרה לנשיכה. אולי הוא צריך משהו כמו ג'ק ניקולסון מסדנא לעצבים ;)

איציק אלפסי 26 ביוני 2014

איציק, אני אנסר (שוב…) את הענף שאני יושב עליו ואומר שתפיסתי היא שהיכולת של מטפלים בתחום הנפשי לעזור באמת לאדם וליצור אצלו שינוי משמעותי היא מוגבלת ביותר. מטפל טוב לכל היותר מסוגל לספק פרשנויות טובות למקור של ההתנהגויות והרגשות של המטופל. אבל מכיוון שעץ שגדל עקום אי אפשר לעקור ולשתול מחדש ישר מה שאפשר לעשות זה לשנות, כמו בדוגמאות שהבאת, הרגלים והתנהגויות מסויימות אבל הדחפים ההרסניים במקומם ישארו. אפשר ללמד את סוארז לשלוט יותר טוב בתסכולים שלו ולהימנע ממתן ביטוי פרובקטיבי כמו נשיכה, אבל הבעייתיות הבסיסית תישאר ובמוקדם או במאוחר תקבל את ביטוייה. לכן גם התייחסתי לעניין שהוא הפסיק לשחק באמצע התקפה, כי לדעתי הבעייה היא לא הנשיכה, זה הסימפטום, הבעייה היא חוסר היכולת לשלוט ברגש.

אלעד אחד 26 ביוני 2014

איציק ואיציק, בנוגע לכן/לא שינוי , במקרה הבוקר קיבלתי לידי ספר שנקרא "הביולוגיה של האמונה" מאת ד"ר ברוס ליפטון, ואמנם רק התחלתי לקרוא את המבוא, אבל הספר מדבר על השתנות התאים כתוצאה מהמחשבות שלנו. או כמו שכתב ד"ר גבריאל בוקובזה :"“הביולוגיה של האמונה” עוסק באפיגנטיקה – שדה ידע חדשני אשר מראה, בין היתר, כיצד מערכות של רגש, אמונה ותודעה משפיעות על ביטוייו של הצופן הגנטי המולד."
שלא לדבר שכבר מזמן בעזרת fMRI, ניתן היה לראות שינויים מבניים שקורים במוח כתוצאה משינוי דרכי התנהגות.

אלעד אחד 25 ביוני 2014

אנשים בהחלט מסוגלים להשתנות. בכל גיל ובכל מצב (כמעט).
אז נכון שבהתחלה זה יהיה באופן מאוד מודע, כמו שכתבת, להביא את הדברים למודעות, ואז קודם כל יתרחש השינוי בהתנהגות. אולם אם מתמידים, לאחר זמן מה ההתנהגות (ה"שונה") כבר הופכת להיות חלק
מהאישיות של האדם.
לפרטים – פרופ' ראובן פוירשטיין ז"ל.

איציק 25 ביוני 2014

זה קצת בעייתי לפנות אליו כרגע… לא?

אלעד אחד 25 ביוני 2014

מי שבאמת ירצה – ימצא דרך.

אלעד אחד 25 ביוני 2014

ונדמה לי שאתה כתבת שהזמן הוא אשליה – אז תפנה אליו לפני חודשיים, כשהוא עדיין הסתובב פה…

איציק 25 ביוני 2014

האשלייה אולי מאפשרת לי לנוע לליפני חודשים אך לא לשנות את האירועים. מה שלא נשאל, ישאר כך. חוץ מזה, האמירה הזו אינה קונסטרוקטיבית :-( כלומר, הגם אם היא נכונה, אין מרשם המסביר איך לנוע בזמן… ממש חבל. בכול מקרה אם נעדיף את תשובתך הראשונה, אולי אפשר לשוח שליח ;)

אלעד אחד 25 ביוני 2014

קצת יותר ברצינות – אפשר לפנות אל הספרים שלו.
רוב התשובות נמצאות שם.

איציק 25 ביוני 2014

אני מניח שאתה צודק, אבל למי איכפת מסוארז ומכדורגל בכלל כאשר יש כזה משחק בין צונגה לקוירי… ללקק את האצבעות.

גור אילני 25 ביוני 2014

מבחינתי פיפ״א צריכה לעשות כך:
– להרחיק את סוארז מיידית מהמונדיאל
– להודיע לו שהוא לא מקבל שום עונש נוסף
– להמליץ לו לקחת טיפול נפשי
– אם המקרה חוזר פעם נוספת, הרחקה מכל הנבחרות והליגות – לכל החיים

omer 26 ביוני 2014

מסכים, רק שבמקום להמליץ היא צריכה לחייב

ערן (המקורי) 26 ביוני 2014

פוטושופ כמובן.
הוא נשך, אך לא השאיר את סימני הערפד ש"נשמות טהורות" הוסיפו.
סוארז כמובן מפיל את עצמו פעם אחר פעם, אך איו ספק שגם מחפשים אותו ברשעות רבה, ובכל הזדמנות (ולדעתי, בצורה חסרת תקדים).

אוהד 26 ביוני 2014

אכן מסכים שנשך, אבל כנראה עושים מזה הרבה יותר ממה שזה באמת.
לכולם ברור מי הן הנשמות הטהורות, וכנראה סוארז צודק בטענות שלו כלפי הנשמות.

אלעד אחד 26 ביוני 2014

אוח, הרדיפה…
הוא רק נשך אבל לא השאיר סימנים.
ישו הצלוב ממש.

אוהד 26 ביוני 2014

שים לב שכתבתי "אכן מסכים שנשך".
בעידן האינטרנט קשה לזכור מה היה כתוב בתחילת המשפט, כמו שהתמונה המקורית בה אין שום סימני נשיכה כבר לא קיימת.

העיתונות האנגלית ידועה ביכולת הצליבה שלה, וסוארז הוא מטרה נוחה ומספק להם תחמושת על בסיס יומיומי.

אבל זה שאתה פראנויד, זה עדיין לא אומר שלא רודפים אחריך.

the bird 26 ביוני 2014

אהבתי אלעד חחח
זה כמו להגיד הוא דקר אבל זה שטחי לא פגע באמת בכלי דם חשובים חחחחח

אוהד 26 ביוני 2014

לכל הגאונים:
אתם מזכירים את הבדיחה על העולים הראשונים מברית המועצות שביקשו מהם לתאר במילה אחת את המצב בברית המועצות אז הם אמרו "טוב", אבל שביקשו מהם לתאר את המצב בשתי מילים אז הם אמרו "לא טוב".

אולי תקראו את כל התגובה לפני שאתם כותבים שטויות?

גל ד 26 ביוני 2014

כמו שאפשר להוסיף סימני נשיכה בפוטושופ כך אפשר גם להעלים אותם. בכל מקרה, התמונה לא רלוונטית היות וכולנו מסכימים שהיתה נשיכה.

אזי 26 ביוני 2014

הדבר היחיד שמפתיע אותי בסווארז כל פעם מחדש, אלו מסירות האמן שלו.
האיש שחקן קבוצתי בצורה מדהימה, ולא משחק רק בשביל הגולים של עצמו. זה מאוד לא תואם את האישיות שלו.

טל המנצ'סטרי 26 ביוני 2014

סוארז יתחיל את העונה שלו בליברפול רק בנובמבר,
את גביע העולם הוא סיים,
יש גם איזה קנס כספי מצחיק.

זו העונש ובת'כלס, הוא יצא אפילו בזול (הוא אישית, לא אורוגוואי או ליברפול)

סתם אחד 26 ביוני 2014

אני לא יודע מה רוצים מסוארס, זו טקטיקה מקובלת:

http://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=64&docID=115402

Comments closed