קול גלגל

זכרונות מהיום בו לסטר ירדה לליגה השלישית

PICT04

ביום בו אחרוני הספקנים, כמוני, כבר מודים שלסטר זה על אמת. אני נזכר באחה"צ אפור בריטי טיפוסי במאי 2008, כשאותה לסטר נאבקה יחד עם סאות'המפטון להימנע מירידה לליגה השלישית במחזור האחרון של העונה.

גרתי אז בעיר הדרומית והייתי באותו יום במגרש לתמוך בסיינטס. במובנים רבים הסיפור של סאות'המפטון, שעקבתי אחריה באותם שנים מקרוב, דומה מאוד לזה של לסטר: קבוצה ללא הישגי עבר משמעותיים שמייצגת עיר שבה היא פחות או יותר האטרקציה היחידה.

גם הסיינסט חוו פריחה מחודשת מרהיבה מאז שעזבתי את הממלכה בתחילת העשור – חזרו לליגה הראשונה ואף העפילו לאירופה בעונה החולפת. אבל מה שקורה עם לסטר העונה זה לחלוטין דמיוני. אחד למיליון.

כך תיארתי את אותו יום, לפני קרוב לשמונה שנים, בבלוג 'גשם באלפסי':

*

ביני לבין הסיינטס נרקם בשנתיים שאני מתגורר כאן בסאות'המפטון רומן שהתבשל לאט לאט, אך כעת אפשר לומר בוודאות שהבשיל לכדי מערכת יחסים מחייבת של ממש. התובנה הזו הכתה בי כשבעת ביקורי האחרון בארץ על אף הברדק סביב בית"ר הייתי טרוד לא פחות במעלליהם של הסיינטס במאבקי התחתית. המחשבה שבשנה הבאה אאלץ לצפות ליד הבית באימפריות כמו יהוביל, לייטון אוריינט ו-מ.ק. דונס הדירה שינה מעיני. ולא רק מעיני אלא מעיניהם של כל תושבי העיר החביבה הזו לחופה הדרומי של הממלכה.

צריך להבין משהו לגבי הכדורגל בעיר כמו סאות'המפטון, משהו כמו פתח-תקווה במושגים של אנגליה: זה לא שאין כאן מה לעשות, פאבים, בארים ומועדונים מצוינים יש כאן לרוב, אלא, שעדיין, בשביל מרבית התושבים ביקור באצטדיון המקומי הייתה ותישאר אפשרות הבילוי המועדפת. בנוסף, לקבוצת הכדורגל המקומית יש בעיר פריפריאלית שכזו גם חלק מרכזי בעיצוב תדמיתה של העיר. ירידה של הקבוצה לליגה השלישית כמוה כאסון שיהפוך את סאות'המפטון לנקודה נשכחת על מפת הממלכה, ולא רק על זו של הכדורגל.

עם המשקל הזה על כף המאזניים אני עושה את דרכי ביום ראשון האחרון בצהריים לאצטדיון סט. מריז הנפלא. שפשוט יהיה עוול אם יארח משחקים בליגה השלישית, וזו עוד סיבה למה הסיינטס חייבים להישאר. כבר בדרכים המובילות לאצטדיון אתה מרגיש את התכונה באוויר – הרבה יותר אוהדים מאשר כרגיל עושים פעמיהם לכיוון המגרש, כשהם עטופים, גברים נשים וטף, בחולצות, צעיפים ודגלים של המועדון. כשאני מגיע לאסוף את הכרטיסים שהזמנתי מראש בקופה אני מגלה, בפעם הראשונה בשנתיים שלי כאן, שכל הכרטיסים נמכרו. מזל שהזמנתי מראש.

בפנים סט. מריז נראית יפה אפילו יותר מתמיד. מלאה בשלושים אלף אוהדים רעשנים וצבעוניים. עליית השחקנים מלווה במוסיקת מועדונים בריטית מתכתית שרק מגבירה את מפלס המתח וההתרגשות.

המשחק מתחיל כשהסיינטס בידעה שהם מוכרחים ניצחון. ערב המחזור האחרון הם במקום ה-22 (מתוך 24 קבוצות) שמוביל לליגה השלישית והם חייבים לטפס מקום אחד לפחות בכדי לשרוד. מעליהם במקום ה-21 לסטר עם אותו מס' נקודות ויחס שערים עדיף ובמקום ה-20 שפילד וונסדיי של בן סהר עם נקודה יותר. הסיינטס, אם כן, מוכרחים לנצח ולקוות שלסטר (שמשחקת בסטוק שחייבת את הנקודות בשביל להבטיח את העלייה) או וונסדיי (שמארחת את נוריץ' שאין לה על מה לשחק) יאבדו נקודות.

גם לשפילד יונייטד יש על מה לשחק, כשניצחון יכול להעלות אותה בתרחיש מסויים לפליי-אוף על הכרטיס האחרון לפרמייר-ליג. במצב שכזה אין פלא שעשרים הדקות הראשונות מתאפיינות במעט מאוד כדורגל והרבה מאוד עצבים. עד שבדקה ה-22, התקפה מתפרצת של שפילד וכדור שמוגבה מאגף ימין מוצא את ההגנה של הסיינטס עם המכנסיים ולמטה ואת סטפאן קווין חופשי לנגוח מדוייק לפינה הרחוקה – 1:0 יונייטד. על האצטדיון, שהיה רועש ומלא אנרגיות עד כה, נופלת ברגע אחד שתיקה מעיקה. המסע לקרלייל, רחוק רחוק בצפון ליד הגבול עם סקוטלנד, נראה כעת כמו מציאות מוחשית.

רק שלהפתעתי הנעימה סאות'המפטון לא מאבדת את הראש. בלי הרבה פאניקה ועם הנעת כדור מסודרת וגיחות מסוכנות של המגן השמאלי המצויין מנבחרת אנגליה הצעירה, אנדרו סרמן, אחרון בשושלת ארוכה של כוכבים בינלאומיים שצמחו בסאות'המפטון (לה-טיסייה, קראוץ', וולקוט), הם מסכנים את שער שפילד שוב ושוב, עד שבדקה ה-41 מארק סאגאנובסקי, הפולני הבינלאומי, דוחק סופסוף מקרוב את השוויון המיוחל.

שוויון 1:1 במחצית ותשומת הלב עוברת לנעשה במגרשים האחרים. הכרוז, שיהיה בריא, מתחיל דווקא עם כל התוצאות במשחקים שלא משנים עבור הסיינטס כלום, ורק בסוף מואיל בטובו לבשר שוונסדיי נמצאת בשוויון אחת ולסטר עדיין באפס-אפס. נכון לעכשיו הסיינטס בליגה השלישית. אלא ששער אחד בסט. מריז או בסטוק יכול לשנות את התמונה. ההרגשה היא שלפנינו עוד אחה"צ ארוך מאוד. בינתיים אני נרגע עם במבה וקולה (אסור לעשן באצטדיון) ומקווה לטוב.

והטוב אכן מגיע ואפילו מהר מהצפוי. שבע דקות מפתיחת המחצית השנייה כדור נפלא של סגאנובסקי לסטרן ג'ון הטרינדדי, מלך שערי הקבוצה, מעמיד את החלוץ מול השוער. שם הוא לא מתבלבל ושולח פצצה לרשת – 2-1 לסיינטס. ועכשיו אנחנו נשארים!

אלא שאחה"צ הזה, בדיוק כמו שצפיתי, טמן בחובו עוד כמה וכמה תהפוכות גורל.

בעודי חוכך בדעתי האם לאור ההתפתחויות האחרונות לא מן הראוי למסד את הקשר ביני לבין הסיינטס ולרכוש לקראת העונה הבאה מנוי סטודנט ליציע נורת'האם (של השרופים, מאחורי השער), שער שוויון של המחליף ג'ונתן סטיד בדקה ה-64 מחזיר את הסיינטס אל מתחת לקו האדום ואותי אל המציאות.

עשרים וחמש דקות לסיום העונה והסיינטס שוב בדרך לליגה השלישית. התחושה כרגע היא שזה כנראה גורל בלתי נמנע. אלא שבכדורגל, כמו בכדורגל, לא מקווים לניסים – בונים עליהם.

לא חולפות ארבע דקות ושוב כדור לרחבה לעברו של סטרן ג'ון… הפעם הוא אמנם לא חופשי אבל מספיק קר רוח ומיומן לנער מעליו את המגן ולגלגל מדוייק לפינה – 3:2 סיינטס – אנחנו נשארים!

הדקות שלאחר שער היתרון המחודש עוברות עלינו ביציע בניסיונות נואשים להתחבר לאינטרנט הסלולרי. כשמישהו סופסוף מצליח, כולם מתנפלים עליו בכדי להתבשר שוונסדיי כבר ביתרון 3:1 אבל לסטר, למרבה ההקלה, עדיין באפס-אפס.

עשר דקות לסיום תשומת הלב חוזרת למגרש כשסטרן ג'ון, כובש הצמד, מורחק בצהוב שני אחרי עבירה שטותית במרכז המגרש. מפלס הלחץ והחרדה ביציעים עולה לגבהים חדשים. מה שקצת גורם לי לחשוש לבריאותם של זוג הקשישים החביב עם הפאות האדומות-לבנות המגוחכות שיושב בשורה לפניי.

סוף דבר: הסיינטס מחזיקים מעמד ומנצחים 3:2. עם שריקת הסיום האוהדים פורצים למגרש והשחקנים בורחים למנהרה, לרגע אני מרגיש שוב כמו בבית ואחרי היסוס קל אני מחליט להצטרף לחגיגה ויורד גם כן למגרש. אנשים מבוגרים וצעירים, נשים ולידים, לא יודעים את נפשם מרב אושר ומצלמים בנייד כל רגע למזכרת. מישהו אפילו נסחף ומדליק סיגריה. אני מצטרף אליו, אבל עם המזל שלי מייד מתנפלת עליי סדרנית נזעמת ומתעקשת שאכבה אותה בו במקום ללא כל השתהות לשכטה נוספת. בצר לי אני מועך את הפילטר על נקודת ה-11.

בתוך כל החגיגה הזו ניגש אלי פתאום בחור מבוגר שנראה מוטרד משהו מזה שעוד לא התבשרנו סופית על התוצאות במגרשים האחרים. הדאגה מתפוגגת במהרה כשהכרוז מואיל בטובו להודיע ש"רשמית וסופית: הסיינטס נשארים בליגה!". מאוחר יותר אני למד שלסטר סיימה באפס-אפס עם סטוק וירדה. וונסדיי ניצלה כמונו אחרי 4:1 על נוריץ' עם שער של בן סהר.

החגיגה על המגרש נמשכת דקות ארוכות עד שהכרוז מבקש מהאוהדים לפנות את המגרש בכדי שהשחקנים יוכלו לערוך סיבוב פרידה ותודה לקהל. אחרי מספר דקות המגרש מתפנה והשחקנים עורכים את הקפת סיום העונה המסורתית יחד בני משפחותיהם לקול תשואות הקהל, ואני בניהם, במה שהייתה ללא ספק חוויה הכדורגל הטובה ביותר שלי העונה.

גם כבירי "חי בבאסה"
ליגת שוקי ההון - שינויים

91 Comments

Amir A 6 בפברואר 2016

איזה כיף לך. ושמישהו יסביר לי איך בעידן שהכסף הגדול מכריע את הליגות עוד לפני שריקת הפתיחה סיפור כמו של לסטר יכול להתרחש?

גיסנו 6 בפברואר 2016

בצירוף נסיבות דומה לזה שהביא את ק"ש לזכות באליפות כאן ב 2011….

איציק אלפסי 6 בפברואר 2016

זה הרבה יותר מהסיפור של ק"ש. ק"ש הייתה קבוצת צמרת במשך כמה שנים לפני כן והפער בינה לבין הגדולות בישראל לא מתקרב לפער בין לסטר לגדולות באנגליה.

גיסנו 6 בפברואר 2016

אין ספק.
אבל אני לא חושב שלסטר הייתה בעמדה שהיא נמצאת בה היום מול צ'לסי של שנה שעברה, סיטי של לפני שנתיים או יונייטד של פרגוסון (ארסנל או ליברפול בכל מקרה היו מוצאות דרך לירות לעצמן ברגל). שזה דומה לעונה שבה גם הפועל ת"א, גם מכבי ת"א וגם מכבי חיפה לא היוו פקטור במירוץ לאליפות, אבל כרגיל בקנה מידה אחר לגמרי

D! פה ועכשיו 6 בפברואר 2016

גיסנו, זה פונקציה תיאורטית לחלוטין. נחמד להגיד את זה אבל אין לאף אחד שום דרך לדעת. בליגה של השנה הם כרגע הכי טובים.

גיסנו 6 בפברואר 2016

ולכן אמרתי "אני חושב", כי זו נטו דעתי ואין פה שום קביעת עובדות חד משמעית, כי כמו שאמרת אי אפשר לדעת באמת והכל ספקולציות.
מבלי לגרוע מהיכולת הנהדרת של לסטר, בעונה שבה גם צ'לסי ויונייטד לא מתרסקות אני חושב שהם היו נדחקים קצת יותר למטה בטבלה, כי זה גם היה מוציא מסיטי יותר.

*יש לציין כי האמור למעלה הינו היפותטי ומושתת על הערכות אישיות שלי בלבד על סמך היכרותי האישית עם הכדורגל בכלל והאנגלי בפרט *

סבבה? D:

D! פה ועכשיו 6 בפברואר 2016

D:
סבבה אגוזים.
(נורא קיוויתי לאיזה ויכוח עצבני על פני כמה עשרות תגובות, אבל במקום זה אלך לקרוא ספר.)

גיסנו 6 בפברואר 2016

פחחחחחחחחח ספר פחחחחחח (רצית ויכוח לא? :) )
(סתם)

האמת היא שדי מאסתי באנשים שמציגים את דעתם הסובייקטיבית כעובדה מוגמרת, בין אם הם סוג של עיתונאים או סתם מגיבים באתרי בלוגים….אז אישית כשאני מעלה טיעון שאינו עובדתי אני משתדל להבהיר שזו דעתי בלבד. אני מתחיל למצות את כל הדיאלוגים-של-חירשים שרצים ברשת.

רפאל 7 בפברואר 2016

בין הסיפור של קרית שמונה ללסטר, בהבנה שכמו לכל דבר ועניין יש מאפיינים דומים יותר ופחות:

ראשית, כל מקרה לגופו הוא פאקינג אמייזינג באנדרסטייטמנט.
אם אצטרך לבחור- תחושת ה WOW יותר גדולה השנה כי באמת מדובר בקבוצה שעשתה מהפך מ worst to first.
עונה שעברה, אחרי 29 מחזורים לסטר במקום האחרון עם 19 נקודות בלבד, 7 נקודות מתחת לקו האדום.
כלומר- ע"מ שיהיה להם סיכוי תאורטי איכשהו לשרוד יצטרכו לשפר את מאזנם פי 3 ( באחוזי הצלחה ) ממה שעשו עד אז
ולקוות שהתוצאות יסתדרו עם הקבוצות האחרות במאבק
אבל עקרונית, ברגע שהם מתחילים לנצח ( 4 נצחונות בלבד עד אז ) והם לא מפסידים נקודות, הם יהיו תלויים בעצמם למרות המצב הקשה.
וכך היה…. 22 נקודות מתוך 27 הנותרות ו 6 נק' clear מהקו האדום. סיום פנטסטי, העיר צהלה ושמחה.
הם עשו יותר נקודות ברבעון האחרון מאשר בשלושת הראשונים יחד.

במקרה של קרית שמונה היינו עדים לנתון דומה אצל היריבה העיקרית שלהם לתואר מאז אמצע העונה.
היום נתפלא כולנו לשמוע ( כולל האוהדים השרופים ביותר של הליגה ושתי הקבוצות בפרט, בהנחה לא בטוחה שיש כאלה ) שאותה יריבה עיקשת הייתה לא אחרת מאשדוד.
כן, המשחק היחיד מאמצע העונה ואילך שהפגיש בין קרית שמונה ( אז בערך התחלנו לעכל שהיא רצינית ויש להם סיכוי סביר להמשיך עד הסוף במקום הראשון ) למועמדת אחרת שבזמן המשחק היו בתמונת האליפות היה אותו מפגש באצטדיון באשדוד במחזור ה 19 כאשר ל מוליכה מהצפון יש 41 נקודות ( ורצף מטורף של 7 נצחונות רצופים, 34 מתוך 36 הנק' האחרונות ) ולאשדוד 'רק' 35,
המשחק הסתיים בתיקו 0 ( גם בסיבוב הראשון אגב תוצאה דומה )
אלו היו המוליכות וכאמור, המשחק היחיד שהתקיים מאמצע העונה שהפגיש בין 2 מועמדות ריאליות באותו רגע.
היום קשה לזכור שאשדוד הייתה מועמדת מטעם עצמה. הם סיימו את העונה בטון צורם במיוחד…
מהמחזור ה 22 ועד ה 35 ( 14 משחקים, 42 נקודות בקופה ) צברו 8 נקודות בלבד.
באחוזי הצלחה, זה יותר גרוע ממה שלסטר עשו ב 19 מ 87.

בסיבוב הראשון בעונת האליפות של קרית שמונה, כולם ללא יוצא מן הכלל ( אולי איזי ובן שמעון ) לא ספרו את קרית שמונה בין המועמדות לאליפות. אם זה השתנה איפשהו, זה יכול להיות רק לאחר המחזור ה 15 שקרית שמונה עלתה למקום הראשון על חשבונה של הפועל ת"א באותו נצחון ביתי יפה ( בדיעבד כנראה המשחק הגדול של אותה עונה ).
בסיבוב הראשון שק"ש אירחה את מכבי גולדהאר ( 16-10 בנקודות לטובת הצהובים ), התייחסו בשידור לסיכויים של מכבי להתקדם ולאיים על האליפות ולא היה שום חשד או חשש שזה יכול לקרות אצל קרית שמונה. כך גם במשחק מול מכבי חיפה ( 13-12 לטובת ק"ש בנקודות ), האלופה דאשתקד. בכל מקרה, הפועל הסתמנה כפייבוריטית המובילה בשליש הראשון של העונה.

בסיבוב השני במפגשים ביניהם הסיטואציה היתה 'קצת' הפוכה.
מחזור 23: מכבי ת"א- ק"ש ( 51-33). הסתיים בתיקו 1.
מחזור 24: ק"ש- מ.חיפה ( 34-52) ק"ש מנצחת 1-0 ומגדילה את הפער מהם ל 21.
מחזור 30: הפועל ת"א- ק.שמונה ( 65-48 ). שוויון 2.

במילים אחרות, עד שעיכלנו את מה שקורה, לא זכינו למשחק אחד באמת גדול.
תכל'ס, מלבד ההישג הנדיר הראוי לציון זה היה מהעונות היותר משעממות שחווינו.

אצל לסטר ( ולא עושים סיכומים כי הדרך עוד ארוכה ) היו ועדיין מתקיימים הרבה מאוד משחקים ראש בראש מול יריבות אפשריות לתואר.
רק בחודש האחרון מתקיימים 3 כאלה, שכל אחד מהם בפני עצמו הוא מאבק ישיר על מקום ראשון או קרוב מאוד לכך.
2 המשחקים מול סיטי התקיימו במרווח יחסית קצר ופעמיים היה ברור לשני הצדדים על מה מדובר.
חשוב לציין זאת כי במשחק הראשון מול ארסנל במחזור השביעי( אחד מ 2 ההפסדים הבודדים ) לא היינו מוצאים בנאדם אחד שפוי בעולם שהיה מגדיר את התוצאה כהרת גורל במאבק האליפות של לסטר ובפרט בהתמודדותה הישירה מול ארסנל על המקום הראשון.
בדיעבד אנו יכולים לערוך ספקולציה שאם התוצאה היתה הפוכה, ארסנל וודאי הייתה יותר מרגל וחצי מחוץ למאבק הריאלי על האליפות.
אבל אלה כמובן חישובים שלא באים בקנה אחד עם המציאות כי לכל מצב נתון יש השפעה אחרת על כל מיני גורמים אז אם נכנסים לזה, שיהיה ברור שזה בגדר הפנטזיה.

האמת- אף על פי ולמרות האמור לעיל, הליגות כן מוכרעות על אותן משחקים בדיעבד.

בהצלחה לכולם : )

גיא זהר 6 בפברואר 2016

פעם בכמה שנים יש עונה כזו, במיוחד שהפרמייר ליג חלשה מזה שנים

צור שפי 6 בפברואר 2016

חלשה? איך קובעים?

D! פה ועכשיו 6 בפברואר 2016

מי שתכננת לא מוליכה. זו שיש לה כסף לא מוליכה. זו שיש לה שחקנים מפורסמים לא מוליכה.

בנישי 6 בפברואר 2016

ליגה חלשה?? על מה אתה מדבר?
אם כל קבוצה יורקת דם בכל מגרש ונג כל קבוצה זה אומר שהליגה חזקה.
אם קבוצה או שתי קבוצות טוחנות את כל הקבוצות בבית ובחוץ מראה על חולשתה של הליגה.
ואין במה שאמרתי כהוא זה על חוזקן של הקבוצות המובילות.
בברכת שבוע טוב

ניק 6 בפברואר 2016

הליגה מדהימה, הקבוצות חלשות בטירוף.

גיא זהר 6 בפברואר 2016

לזה התכוונתי

איציק אלפסי 6 בפברואר 2016

דווקא יש המון קבוצות שנותנות עונה מצויינת בסטנדרטים שלהם – פאלאס, ווסטהאם, טוטנהאם. לסטר בקצב של 90 נק' לעונה. זה שווה אליפות בכל עונה.

היסטוריון של ספורט 6 בפברואר 2016

אני כבר בענייני כדורגל כאוהד 32 שנה …מאז האליפות הראשונה של מכבי חיפה לא ראיתי דבר מדהים שכזה.
אין מה להשוות לק"ש
שהרי האחרונה הייתה צפוייה לסיים בצמרת בכל מקרה.
אין מה להשוות לנבחרת יוון 04 או להפועל רמת גן שהרי האחרונות עשו זאת בשיטת גביע
אם זו תהיה אליפות היא סנסציונית הרבה יותר מאתלטיקו מדריד 2014.
לא הייתי בתקופת ורונה כך שאיני יכול להשוות אבל לא ראיתי משהו שמתקרב לסנסציה שנקראית לסטר.
אם מישהו היה אומר לי לפני חצי שנה שלסטר תקדים את צ'לסי ביותר מ 20 נקודות ….לא הייתי מאשפז אותו כי לא הייתי מאמין שזה יעזור…..

Amir 7 בפברואר 2016

לאתלטי היה סגל שעלה 36 מיליון יורו. הרבה פחות מהסגל של לסטר.
הם גברו על שתי מפלצות עצומות שהי זוכים בהליכה באליפות העלובה באנגליה.
אההה, והם היו רחוקים רק 30 שניות גם מזכייה באלופות. אתה יודע שלסטר הולכת להתרסק בשנה הבאה עם הסגל הזה אם היא משתתפת באלופות , כן?

אז לא, למרות הנטייה האנגלופילית לנפח את הסיפור, זה בכלל לא אותה הסקאלה. לסטר קרובה הרבה יותר לקריית שמונה מאשר לאתלטי.

Fluttershy 6 בפברואר 2016

80.5 כרגע, לא 90.

איתן 6 בפברואר 2016

לגיא זוהר: איך קבעת שהליגה חלשה?
דווקא ההפך קבוצות אמצע טבלה וגם תחתית בליגה ,מחתימות שחקנים בעלי שם ורזומה ששיחקו בקבוצות בכירות ביבשת,וקונות שחקנים במעל 13 מליון יורו או שחקנים בעלי נסיון עשיר בליגה בכירה.
מה גם שאנגליה מפוצצת באוליגרכים שלא איכפת להם צעצוע בדמות קבוצת כדורגל או בנוסף צריך גם להזכיר את זכויות השידור שמכניסות גם הרבה כסף

ולעומת שנים עברו שקבוצות אנגליות מאמצע הטבלה ומעטה היו יכולות להרשות לעצמן להחתים רק נגרים אז בשנים האחרונות הם מחתימות שחקנים עם נסיון בליגות הארופאיות

הנה דוגמא
בווסטהאם הגיעו אוגבונה מיובנטוס, פאייט ממרסאיי
קריסטל פאלאס בגיעו יוהאן קבאי שחקן סגל צרפת זהאה ממנצסטר
באברטון: לוקאקו מצלסי,דאופאו מבארסה
בלסטר מלבד התגליות שפורחות (קאנטה,מהארז,וארדי) הביאו שחקנים מבוגרים עם המון נסיון אירופי כמו כריסטיאן פוקס משאלקה,גוקאן אינלר מנאפולי אוקזקי ממאינץ
ניקאסל הביאו את ויינלדום שחקן נבחרת הולנד ואת מיטרוביץ
סאותהמפטון הביאו את פלה שחורר רשתות בליגה ההולנדית, גם את טאדיץ שנתן שם ים אסיסטים וגורדי קלאסי שחקן סגל נבחרת הולנד
סטוק הביאו את ארנאוטוביץ ששיחק גם באינטר,את אפלאי ובוז'אן שבילו קצת זמן גם בבארסה,שאקירי שהיה גם בבאיירן, אימבולה מפורטו במעל 20 מיליון
סוואנסי הביאה את אנדרה איו שהיה מועמד לתואר השחקן האפריקאי הכי טוב כבר מס' פעמים, גומיס מליון,פרדריקו פרננדס מנאפולי
ווטפורד הביאו את ברהאמי מנאפולי,חוארדו שלו יש עבר גם בספרטק שאלקה,מאריו סוארז ששיחק גם באתלטיקו

לעומת זאת יש את באיירן פסז שבליגה שלהן הן מצליחות לקנות את השחקנים הכי טובים בליגה ,או בכלל ושאר הקבוצות רק מוכרות שחקנים טובים מהאקדמיה או כאלה שמוכיחים עצמם כי כלכלית הן לא מצליחות להחזיק אותם.
אז זו דוגמא לליגה חלשה בה יש קבוצה 1-2 שהיא אימפריה וכל השאר לא מצליחות להתחרות איתה

מדד כנראה לכמה מצליחה הליגה הוא כמה קבוצות מאותה ליגה מגיעות לשלבים האחרונים של תחרויות בינלאומיות קרי אופא וליגת האלופות

מאנו 7 בפברואר 2016

כשאומרים "ליגה חלשה" הכוונה היא בדרך כלל שהגדולות לא מספיק טובות. והשנה זה פשוט נכון. יונייטד חלשה, צ'לסי פתטית, ליברפול וארסנל מעולם לא היו באמת טובות, וסיטי מגמגמת. הקבוצות הקטנות באנגליה התחזקו בגלל זכויות השידור המוגזמות (ונראה לי שכבר לא מעט אנשים מבינים שיש פה בועה), והגדולות לא מספיק חזקות בשביל להתמודד ברצינות באירופה.
מעבר לכך, צריך לנפץ את בלוף ה"תחרותיות" של הליגה ה"אנגלית" – בסופו של יום יש 2 וחצי מועמדות רציניות לאליפות – סיטי, צ'לסי וחצי יונייטד. כמו בספרד. כמו באיטליה. ליברפול וארסנל לא לקחו שנים רבות אליפות, וזה לא ישתנה בקרוב. לסטר היא אנומליה שתחלש בשנה הבאה, וגם לא בטוח שתוכל לקחת אליפות השנה. נכון שההבדלים בין קבוצות הליגה באופן כללי הם לא גדולים, אבל במאבק האליפות, בטווח הארוך, אין תחרות גדולה.

אסף the kop 6 בפברואר 2016

אבל כמה שליברפול מחורבנים….

D! פה ועכשיו 6 בפברואר 2016

יותר

Matipool 6 בפברואר 2016

לא להאמין . מבאסים את התחת .

טל 12 6 בפברואר 2016

האוהדים שהשתתפו במחאה על מחיר הכרטיסים יצאו מהאיצטדיון בדקה ה 77.הם זכו לראות ניצחון 0-2 סולדי שרו YNWA לפני הזמן…

איציק אלפסי 6 בפברואר 2016

אני מודה שלא הבנתי את הקטע. במקום למחות נגד הבעלים שהעלו את המחירים הם פגעו בקבוצה.
עדיף במקום להחרים את המוצרים הרשמיים של המועדון או משהו.

D! פה ועכשיו 6 בפברואר 2016

הם החרימו את המוצר הכי רשמי של המועדון. ועוד שילמו בשביל זה. בטח לא פגעו בקבוצה.

איציק אלפסי 7 בפברואר 2016

זאת מחאת צרכנים. מחאת צרכנים אפקטיבית היא כזו שפוגעת בכיס של מי שקובע את המחיר. מילא אם היו מחרימים את המשחק ולא קונים כרטיסים, אבל לשלם על כרטיס ולעזוב באמצע?! זה כמו שאני אכעס על מחיר הקוטג' ואכריז שבגלל זה אני קונה אותו אבל אוכל רק חצי קופסה וזורק את השאר לפח.

Ljos 7 בפברואר 2016

זו מחאה על משהו שיקרה רק שנה הבאה. הם רוצים לעשות משהו שיבהיר שהם מוכנים למחיר הנוכחי אבל לא לחדש (זה שיהיה בעונה הבאה).
זה יותר כמו לקנות קוטג', לאכול רק את האחוז היחסי של המחיר הישן מתוך החדש ולשלוח לחברה את הקוטג' שנשאר בדואר רשום. כמחאה.

גיל 6 בפברואר 2016

זו עונה מדהימה ומה שיפה אצלם זה שהם עושים את זה עם כדורגל התקפי. הם מבקיעים הכי הרבה בליגה וגם כשהם מובילים אפילו בחוץ נגד קבוצה כמו הסיטי הם לא עושים בונקר והם לא משחקים מלוכלך. אם יזכו באליפות בעיניי זה מרשים הרבה יותר מהעונה של אתלטיקו ששם היה כדורגל שלילי ואלים. ולחשוב שבתחילת העונה היחס עליהם בהימורים היה 1 ל500. מישהו יתעשר מאוד.

no propaganda 6 בפברואר 2016

לא יודע מה ההגדרה שלך להתקפי אבל לי הם מזכירים הכי הרבה את אינטר של מוריניו בעונת הטרבל. משחקים מההגנה עם מתפרצות מצוינות.

אמיתי 6 בפברואר 2016

לי יותר את דורטמונד של קלופ

איציק אלפסי 6 בפברואר 2016

אכן. התקפצות מתפרצות ומשחק מעבר.
גם ליברפול של רוג'רס שכמעט זכתה באליפות לפני שנתיים שיחקה כך.

no propaganda 7 בפברואר 2016

דורטמונד של קלופ הייתה עושה המון לחץ על ההגנה של היריבה. הייתה מנסה לחטוף כדור קרוב לשער וישר לנסות להבקיע. אני מסכים שיש דמיון מסוים במתפרצות עצמן אבל מתפרצות לא היו סגנון הכדורגל של דורטמונד.

גיל 6 בפברואר 2016

נכון מתפרצות קטלניות וניצול מצבים מקסימלי. אבל זה לא שהם מנצחים כל משחק 1:0 או בהפרש שער. הם מנצחים בצורה משכנעת ויש להם גולים יפים מאוד שחלק גדול מהם מכל מיני תרגילים כמו היום. רואים שהם מתאמנים על מצבים נייחים וזה משתלם להם.

no propaganda 7 בפברואר 2016

גם אינטר ממש לא היו קבוצה של 1:0.
דרך אגב שלא יובן לא נכון אני מאוד אוהב את הכדורגל של לסטר, פשוט לדעתי הוא כדורגל הגנתי מופתי.

גיל 7 בפברואר 2016

אינטר היו מצוינים אבל הם עדיין קבוצה היסטורית, לא משהו שבא משום מקום. בדרך כלל כשקבוצות קטנות זוכות באליפות (ולסטר עוד לא זכתה) זה נעשה עם כדורגל מכוער.

no propaganda 7 בפברואר 2016

מכוער זה סובייקטיבי.
אני אישית חושב שהכדורגל הכי מכוער ומשעמם ששוחק אי פעם הוא נבחרת ספרד של מונדיאל 2010 ויורו 2012. ומצד שני עם יוון של 2004 אין לי בעיה (לא חושב שזה יפה במיוחד אבל לא משעמם אותי בצורה קיצונית).
מצד שני יבואו אנשים שיגידו שהם דווקא מאוד אוהבים את הכדורגל הזה, חושבים שזה הכדורגל הכי התקפי שיש ויש אף כאלה שמאשימים את הקבוצה היריבה בהגנה מסוג מסויים שגורמת לספרד לשחק ככה.
כמובן שיש לי המון טיעונים למה אני צודק והם טועים אבל בסופו של דבר זה סובייקטיבי לגמרי, כל אחד נהנה ממה עושה לו טוב.

גיל 7 בפברואר 2016

לכל אחד אמנם יש דיעה משלו אבל רוב האנשים לא אוהבים כדורגל הגנתי שבעקיצה אחת נותן גול ואז חוזר להסתגר להגנה. יוון של 2004 היא האבטיפוס. לסטר דווקא לא משחקים ככה וגם כשהם מובילים הם לא מנסים רק לשמור על התוצאה אלא ממשיך להתקיף. ספרד ב2012 הייתה אדירה בשלבי ההכרעה דווקא ב2010 ו08 הייתה פחות טובה. המשחקים של לסטר הם רבי אירועים ולא צפויים. של יוון היו מרדימים.

no propaganda 7 בפברואר 2016

אני לא משווה את לסטר ליוון. אני נהנה מלסטר הרבה יותר הרבה יותר.
שוב לכל אחד דעה משלו לגבי מה מעניין.
הייתי באצטדיון ברבע גמר של ספרד מול צרפת ב2012, לדעתי, זה המשחק הגרוע ביותר בהיסטוריה. הייית גם בחצי הגמר מול פורטוגל היה סביר אבל רק בזכות פורטוגל. מסכים שבגמר הם נראו יותר טוב. דווקא ב2008 לא היה שום דבר מיוחד בספרד לדעתי, שיחקו כדורגל רגיל וטוב וזכו.

3Amir 7 בפברואר 2016

גיל, תגיד, יש לך מושג על מה אתה מדבר?? ספרד של 2008 הייתה סופר מהנה. של 2010 משעממת ושל 2012 אדירה ומהנה רק בגמר.

גיל 7 בפברואר 2016

כן יש לי מושג. מה בדיוק היה מהנה בה כל כך ב2008? חוץ מניצחונות על רוסיה גמר משמים ועוד רבע גמר משמים נגד איטליה. 2010 עם כל ה1-0 היה משעמם להחריד. בתכלס, כל הקבוצות שלה היו די משעממות וחסרות הברק של ברצלונה כי לא היה להן את מסי. הן היו חזקות מאוד כמובן אבל מלבד החזקת כדור אינסופית לא ראינו הרבה כדורגל טוב.

מאנו 7 בפברואר 2016

אתלטיקו לא שיחקו כדורגל "שלילי ואלים". אל תקשקש קלישאות. באנגליה זה "אגרסיבי וחזק" בשאר העולם אוהדים הליגה ה"אנגלית" קוראים לזה "אלים ושלילי". נו באמת.
וחצמזה, אתלטיקה התמודדו עם קבוצות קצת יותר טובות ממנצ'סטר יונייטד וסיטי במאבק האליפות שלהם. ככה, בקטנה.

סלע 7 בפברואר 2016

וגם רצה בקטנה בעוד איזה מפעל שולי, למרות שלהתמודד בכמה מפעלים במקביל זה לא מסובך

גיל 7 בפברואר 2016

אבל זו בדיוק הנקודה. היא הייתה קבוצה חזקה מאוד ובכירה, לא קרובה ללסטר.

סלע 7 בפברואר 2016

ולסטר גם לא התקרבה לרמה של אתלטיקו, אז קצת קשה להשוות.
מה נחשב יותר, שחקן טניס שקופץ מטופ המאייה השניה בדירוג לאזור העשירייה הראשונה. או שחקן גבול עשירייה ראשונה למקום ראשון (פחות או יותר) בעידן של פדרר, דגוקוביץ ונדאל בשיאם?
לא יודע מה התשובה שלי לזה. כל אחד מרשים בדרכו.

גיל 7 בפברואר 2016

איפה הזכרתי את הרמה? אם להשתמש באנלוגיה שלך, אתלטיקו זה שחקן כמו ווראניקה שלרוב מפסיד לגדולות ולא מסוגל לשים טורניר כמו שצריך על בסיס קבוע. לסטר זו כמו המדורג 100 שאף אחד לא נתן להם סיכוי. במפגשים ישירים אתלטיקו ניצחה בקושי פעם אחת את ריאל בליגה. לסטר ניצחה כבר את ארסנל, סיטי וטוטנהאם.

סלע 7 בפברואר 2016

הזכרת את הרמה בזה שכתבת "אבל זו בדיוק הנקודה. היא הייתה קבוצה חזקה מאוד ובכירה, לא קרובה ללסטר.", אחרי שמאנו הזכיר גם את הרמה של המתמודדות.
ולארסנל לסטר הפסידה.

גיל 7 בפברואר 2016

התכוונתי את צ'לסי האלופה. אז אנחנו מסכימים שאתלטיקו הייתה חזקה יותר וגם נגד קבוצות חזקות יותר. לסטר בליגה יותר חלשה אבל יותר תחרותית השנה. היא צריכה להתגבר לא רק על שתי קבוצות אלא על עוד 15 שנחשבו לטובות ממנה לפני תחילת העונה. לכן זה יותר מדהים בעיניי.

3Amir 7 בפברואר 2016

אתלטי התמודדה על גביע האלופות עם סגל שעלה פחות מ 36 מליון.

גיל 7 בפברואר 2016

למה זה רלוונטי בדיוק?

סלע 7 בפברואר 2016

בבית פנימי בינהם ברצלונה מנצחת עם 8 נקודות, אתלטיקו עם 6. ריאל עם 1. בליגה היא הקדימה את ריאל וברצלונה ב3 נקודות. כלומר צברה יותר נקודות שם מברצלונה ו2 פחות מריאל.
לא יודע מה אומר מבחינתך יותר תחרותית. אם הכוונה היא שבכל משחק לסטר יכולה להפסיד (הטיעון שלרוב אני נתקל בו), אז בעצם זה אומר שאין פערים גדולים בין הקבוצה במקום האחרון לקבוצה במקום הראשון. ואז אני באמת לא מבין למה זה מאוד מפתיע

סלע 7 בפברואר 2016

יצא קצת מבולגן. בא להגיד שאתלטיקו ניצחה כי היא ניצחה את שאר הקבוצות לא פחות מברצלונה וריאל. כולל את מחזיקת גביע אופא (סביליה) והקבוצה שהודחה על-ידה בחצי על שערי חוץ (ולנסיה)

סלע 7 בפברואר 2016

ושוב, בטעות נשלח.
אז לא יודע מה תחרותי בליגה האנגלית יותר מהספרדית או יותר נכון איך זה יוצר פליאה.

גיל 7 בפברואר 2016

תחרותיות בעיניי היא שיותר משתי קבוצות מתמודדות על האליפות. הפערים בין הקבוצות באנגליה קטנים יותר ויש לך בשנים האחרונות את צ'לסי, סיטי ויונייטד כאליפות, ועוד את ארסנל, טוטנהאם ונניח ליברפול כדרג שני שלא זכה מזמן אבל הן עדיין חזקות הרבה יותר מלסטר על הנייר. בספרד יש את ברצלונה וריאל שהן רמה בפני עצמה ואז אתלטיקו שהיא מאוד חזקה ביחס לכל השאר. המדרגות של האיכות בספרד ברורות הרבה יותר מבאנגליה וזה לא קשור לכמה כל קבוצה משקיעה.

סלע 7 בפברואר 2016

לא הזכרתי כמה קבוצה משקיעה.
בזמן שסיטי, צלסי ויונייטד זכו בספרד ברצלונה ריאל ואתלטי זכו. אז אני מבין שלהגדרתך הליגה הספרדית תחרותית

גיל 7 בפברואר 2016

לא הבנתי, התחרות מבחינתי היא הפערים הכלליים בין הקבוצות. בספרד הם אדירים ולמעט אתלטיקו לא נראה שלאף אחת יש סיכוי ממשי לאליפות מלבד שתי הגדולות. באנגליה יש לך 3 קבוצות בכירות שמועמדות כל שנה ועוד כמה מדרג שני עם אפשרות שידרוג גדולה בגלל שהן משקיעות לא פחות כספים מהראשונות. לסטר לא התקרבה אליהן והייתה מועמדת לירידה. תחשוב על זה ככה, אם הייתי אומר לך שלא ברצלונה או ריאל לוקחות אליפות על מי היית מהמר? סביר שאתלטיקו הייתה בראש הרשימה. לעומת זאת אם לא אף אחת מהמנצ'סטריות וצ'לסי לוקחות אליפות מי כן? רוב האנשים היו שמים כסף על ארסנל, טוטנהאם אולי אברטון וליברפול. לסטר הרבה יותר למטה.

סלע 7 בפברואר 2016

ההקבלה (שלוש מול שלוש או שתים מול שתים) היא אם לא המנצסטריות אז צלסי. ואם לא כל השלושאז סביליה, ולנסיה או לא מעט קבוצות אחרות כמו סלטה או ויאריאל.

גיל 7 בפברואר 2016

כן, אבל אתלטיקו מדריד היא מקום 3 כבר 4 שנים אז היא בבירור טובה מהן. גם אם אתה רואה בהן מועמדות לאליפות זה בערך כמו לראות את ליברפול או אברטון או סאותהמפטון, עדיין רחוק מלסטר.

סלע 7 בפברואר 2016

בתחילת 2013/14 אף אחד לא ראה אותם באיזור של ריאל-בארסה. אז הקפיצת מדרגה שלהם הייתה מטורפת. ולדעתי מרשימה לא פחות.
זה שהיום הם עדיין טובים ומועמדים לאליפות לא מעיד על מה שחשבו עליהם בתחילת אותה עונה

גיל 7 בפברואר 2016

זה נכון אבל הם עדיין היו קבוצה חזקה מאוד שסיימו מקום שלישי שנה קודם ושנה לפני כן זכו בליגה האירופית.

גיל 7 בפברואר 2016

אל תקשקש אתה בעצמך. הם שיחקו כדורגל אלים על פי כל קנה מידה והבקיעו 33 ו37 גולים פחות מברצלונה וריאל. זה פער בלתי נתפס. חודשיים אחרונים לא הבקיעו יותר מ2 גולים למשחק. היו יעילים עם הגנה חזקה. שום יופי לא היה במשחק שלהם אלא אם כן לאלימות קוראים יופי. וכמו שהם התמודדו עם קבוצות חזקות יותר הם עדיין היו בליגת האלופות והקבוצה השלישית הכי טובה בליגה שלהם בפער גדול. זה יהיה מקביל אולי לקבוצה כמו ארסנל או טוטנהאם היום לזכות באליפות, לא לסטר שהיא נמושה ואף אחד לא חשב שיש לה סיכוי.

מאנו 7 בפברואר 2016

לא אמרתי שהם המקבילה של לסטר. הם ללא ספק קבוצה הרבה יותר טובה ומוכשרת מלסטר, מכל הבחינות. ההישג שלהם עצום, גם בליגה וגם באירופה, אבל הוא שונה מאוד מלסטר.
אתה יכול להמשיך עם הכדורגל ה"אלים" עד מחר, זה לא ישנה את העובדה שאתה טועה ומטעה, ביודעין. הם עשו בית ספר לקבוצות מכל אירופה, אתה מוזמן להמשיך להגיד "אלים". מדהים שכשמדובר בקבוצות כמו סטוק סיטי או חבורת נגרים אחרת מהליגה ה"אנגלית", אז זה "קשוח" וחזק, אבל אתלטיקו זה אלים. תמשיך לגנוב דעת.

גיל 7 בפברואר 2016

כמה שיותר תצעק גניבת דעת זה באמת יחזק את הטיעון שלך. כל אחד יכול לצפות בעצמו במשחקים ולשפוט בעצמו. יפה שאתה קובע מה אני חושב לגבי האלימות באנגליה שלא התייחסתי אליה בכלל. קבוצות אנגליות משחקות לפעמים אלים בדיוק כמו זה שהיה של אתלטיקו. הם שיחקו על גבול המלוכלך ומאוד מכוער. לא הייתה שם איזו שהיא בשורת כדורגל חדשה והכדורגל של לסטר רחוק מהם שנות אור.

מאנו 7 בפברואר 2016

"לא הייתה שם איזו שהיא בשורת כדורגל חדשה". מעניין. ספר את זה לכל הקבוצות הגדולות בעולם בערך שרודפות מאז אחרי צ'ולו. לא הייתה בשורה. ממש.
"הכדורגל של לסטר רחוק מהם שנות אור" – די נו…

גיל 7 בפברואר 2016

מה בדיוק בביקוש של שחקן הופך את הכדורגל שלהם לבשורה? גם אחרי שחקני לסטר ירדפו בסוף העונה.

מאנו 7 בפברואר 2016

צ'ולו הוא המאמן, לא שחקן. נראה לי שבהערה זו שלך מיצינו פה את ה"דיון".

גיל 7 בפברואר 2016

נו, אז לא ידעתי שזה הכינוי של סימואנה. להגיב עניינית אתה יכול או רק להתקיף? זה שמעוניינים בו אומר שיש כאלו שמעוניינים בקשיחות של הקבוצה שלו. זו לא ממש בשורה חדשה.

מאנו 7 בפברואר 2016

צ'ולו המציא קבוצה. אתלטיקו מדריד היא קבוצה גדולה מבחינה היסטורית, אבל מאז שהוא הגיע למועדון, הוא עושה שם פלאים. הוא הציג שיטת משחק ייחודית שמבססת על פיזיות ועמידה טקטית קפדנית, אבל גם כזו שלא מפחדת לתקוף, כולל משני האגפים (שם יש להם בכל צד מגנים מהטובים בעולם). צ'ולו פיתח שחקנים, שיפר אותם והפך אותם מטובים למצויינים.
לסטר לא ממש הביאו בשורה חדשה, לא טקטית, לא טכנית ולא פיזית. קבוצה חביבה, סינדרלה מרעננת, שמשחקת בעיקר על מתפרצות ומשחק מהיר. לא משהו שלא ראינו.
מאחרז הוא שחקן נפלא. וארדי לדעתי הוא יציאה של עונה אחת, לא הרבה מעבר. קאנטה שחקן מבטיח, נתן גם עונה טובה ב Caen.
אני מסכים איתך שזה לא אותו סדר גודל – אתלטיקו מועדון גדול בהרבה מלסטר, עם כמות כשרונות ויכולת גבוהה בהרבה. אני לא אוהב השוואות כאלה באופן כללי. מה שכן, אתלטיקו התמודדה עם ענקיות אירופאיות. לסטר לעומתה נתקלת בהתנגדות לא מאוד מרשימה השנה, למרות שאסור לזלזל כמובן.

גיל 7 בפברואר 2016

כן, הוא יצר קבוצה חזקה אבל איך אתה יכול לדבר על קבוצה שלא מפחדת לתקוף לפי המספרים שהבאתי? השנה הם כבר בפיגור 22 גולים ו30 מברצלונה וריאל בעוד ההגנה שלהם הכי טובה. זה בדיוק המודל שלו, כדורגל בונקריסטי ואלים שאתה קורא לו פיזי. זה יכול להיות כדורגל מנצח אבל הוא מכוער בעיניי.

לסטר לא הביאה בשורה אני מסכים אבל בכל משחק שלה הם מגיעים ל4-5 מצבים לפחות. אתמול יכלו לתת עוד שלישייה לסיטי. זה הרבה יותר מאתלטיקו במיוחד נגד הבכירות. השנה הם הפסידו כבר פעמיים לברצלונה ויצאו תיקו נגד ריאל. תראה מה לסטר עשו נגד רוב הגדולות. אתלטיקו מרוויחה את רוב הנקודות נגד הקבוצות היותר קטנות שזה כמובן לגיטימי אבל לא מעיד על כדורגל כזה גדול.

מאנו 7 בפברואר 2016

שוב, אתה משווה בין ה"גדולות" של אנגליה לגדולות של ספרד. אין מה להשוות. צר לי.

גיל 7 בפברואר 2016

למה לא? בוודאי שיש להשוות כי לסטר משחקת נגד הגדולות באנגליה ואתלטיקו בספרד. החוזק האבסולוטי של הקבוצות בכל ליגה לא חשוב אלא הפערים בליגה עצמה.

3Amir 7 בפברואר 2016

מנו, עזוב באמת. אין לגיל שום מושג.

גיל 7 בפברואר 2016

באמת? אולי במקום להמשיץ גם תנסה להסביר?

3Amir 7 בפברואר 2016

לאתלטי ההיא היה סגל של 36 מיליון יורו, הרבה פחות מלסטר. והייתה להם התקפה נהדרת עם הגנה אגדית.

הם גברו על שתי מפלצות עצומות שהיו זוכות בקלות באליפות אנגליה העלק תחרותית. לסטר משחקת מול 'גדולות' מצחיקות.

הם שילבו בתוך זה את האלופות והיו רחוקים רק שלושים שניות מדאבל היסטורי. את לסטר ימעכו בשנה הבאה באלופות.
ועל הדרך מחצות ופירקו צ'לסי חזקה בברידג'.

אם אתה חושב שהכדורגל של אתלטי שלילי ואלים אז או לא צפית מספיק בקבוצה ההיא, או שאתה בור מדהים.
אתה מבין שגם לסטר משחקת הגנה עם יציאה טובה להתפרצות?? רק ברמה הרבה יותר נמוכה מאתלטי ההיא.

אני מת על נטיית האנגלופילים והאנגלים העלובים לנפח את הסיפורים שלהם (הרי הם תמיד מעומדים לזכות במונדיאל בעיני עצמם) אבל לסטר הרבה יותר קרובה לקריית שמונה מאשר לאתלטי ההיא.

גיל 7 בפברואר 2016

התקפה כזו נהדרת שהבקיע יותר מ30 גולים פחות מברצלונה וריאל? אלו פערים אדירים. זה לא משנה איזו קבוצה הייתה זוכה באיזו ליגה, כל אחת משחקת בליגה שונה. הסיכוי של לסטר הוא קטן יותר לזכייה כי אתלטיקו היא בכל זאת קבוצת ליגת אלופות והשלישית הכי טובה שם. וזה שהם שיחקו הגנתי זו עובדה. ספגו הכי פחות בליגה בפער לא קטן. בעיניי ורבים אחרים היה אלים אבל אני מניח שזה עניין של טעם.

מאנו 7 בפברואר 2016

סוף סוף צדיק פה בין ים חובבי הליגה ה"אנגלית" שחלקם הלא קטן לוקה בעיוורון.

gedalia 6 בפברואר 2016

למה על כל עיר באנגליה אומרים שהיא כמו פתח תקווה?

D! פה ועכשיו 6 בפברואר 2016

העיר הכי מנומסת בישראל. ושותים שם תה של ארבע אחר הצהריים

איציק אלפסי 6 בפברואר 2016

מבלי לפגוע באף אחד מפ"ת – זה שם גנרי לעיר בלי אופי.

צור שפי 7 בפברואר 2016

מלכלכים על פתח תקווה? בני תבורי – לטיפולך!

אריאל גרייזס 7 בפברואר 2016

בהתחשב בזה שמדובר בפתח תקווה, זאת נראית לי כמו מחמאה..

dorigil 6 בפברואר 2016

לא היה כזה דבר אף פעם בעידן הכסף הגדול (וגם לא יהיה).

כלומר, אם הם יזכו.

Dorigil 6 בפברואר 2016

בעצם, מונפלייה.

מאנו 7 בפברואר 2016

נכון, אבל חובבי הליגה ה"אנגלית" חושבים שלסטר היא ההפתעה היחידה בהיסטוריה עד היום, אל תקלקל להם בבקשה.

גיל 7 בפברואר 2016

נו, כל ההכללות מעידות בעיקר על חוסר היכולת שלך להגיב עניינית. לא יודע לגבי אחרים אבל אני כתבתי רק בהשוואה לאתלטיקו שמה לעשות, תודה בזה או לא, היא קבוצת על שהייתה מתמודדת כל שנה על אליפות בכל מקום אחר והיא חברה קבועה באלופות. אז נכון שלנצח בליגה של ברצלונה וריאל זה לא פשוט אבל אלו שתי קבוצות שהן היו צריכים להתגבר. נגד לסטר עמדו בערך 15 זה כל ההבדל.

גילעד 6 בפברואר 2016

אלפסי, איזה מן בית"רי אתה עם כל החיבה הזו לקבוצות באדום?

איציק אלפסי 7 בפברואר 2016

אני עיוור צבעים :)

זינק 7 בפברואר 2016

לסטר זה הסיפור הכי גדול בספורט העולמי השנה.
גם הסיפור של ראניירי קשישא ווארדי לא פחות ממופלא.
אם הם יצליחו בסופו של דבר להגיע לקו הסיום במקום הראשון, זו תהיה האליפות הכי גדולה בעידן המודרני.
רק שלא יעירו אותם מהחלום :-)

אריק 7 בפברואר 2016

עוד ויכוח עקר.
ההשיג של אתלטיקו הוא נפלא כי התקציב שלהם זה עשירית מהדואופול, והקבוצה שהצליחו ללכד שם היא הרבה יותר חזקה מלסטר, ההשג כלל גם הופעה באלופות זה מטורף בקיצור. עבודת מאמן מהגדולות ביותר.
עם זאת למרות הפער התציבי אתלטי התחילו ממקום 3-4, מה שלסטר עושה זה כאילו חיחון מובילה את הליגה, לכן השוק הרבה יותר גדול.
בכל מקרה למה לא פשוט להנות? מה זה משנה?
למה זה חשוב כל כך להוכיח למישהו אנונימי שה"הפתעה" החביבה עלייך היא המרשימה יותר?

אופיר 7 בפברואר 2016

אריק, הכי מפתיעה אותי הנכונות של שני הצדדים לנהל מלחמת התשה (תגובה על תגובה על תגובה על תגובה) להוכחת צדקת הטיעון בנושא חסר משמעות בעליל. כתבת את דעתך, נימקת, חלאס…

אני ממליץ על קיום יחסי מין\הקמת משפחה\צפייה בסרטים\כדורגל\יציאה לריצה\אומניות לחימה כדרך אפקטיבית יותר למלא את החלל הפעור בנשמה.

Comments closed