חלוקת הארץ

עוד זירת מאבק בין יהודים לערבים

כשבני סכנין זכתה בגביע המדינה ב-2004 התרגשתי. זה היה סיפור ספורטיבי יפה, אבל יותר מזה סיפור חברתי-לאומי עם מסר אופטימי. בני סכנין, קבוצה ערבית, זוכה בגביע מדינת היהודים. לרגע היה נדמה שחזונו של זאב ז'בוטינסקי מתממש: "שם ירווה לו משפע ואושר בן ערב, בן נצרת ובני".

לאנשים שהיו כאן בשנות השבעים זה הזכיר את הזכייה הראשונה של בית"ר ירושלים בגביע באותו אצטדיון ב-1976. ובאמת, יש הרבה דמיון בין בית"ר וסכנין. שתי קבוצות שמייצגות פריפריה חברתית בעלת מאפיינים אוריינטליים במדינה מערבית.

אלא שהדמיון לא נעצר כאן. אותה רוח רעה שהשתלטה על בית"ר הלכה ועשתה זאת גם בסכנין.

זה בסדר גמור להיות קבוצה בעלת זהות. אין שום בעיה עם זה שסכנין רואה עצמה כקבוצה שמייצגת את המיעוט הערבי. הבעיה מתחילה כשהזהות הופכת להיות תירוץ לאלימות.

זה שסכנין היא קבוצה ערבית, וערבים הם מיעוט במדינת ישראל, לא מצדיק בשום צורה ואופן שהוא לזרוק אבנים על אוהדי ושחקני קבוצות יריבות, לנהום כלפי שחקנים שחורים ובאופן כללי להפוך את המגרש שלהם לזירת קרב בכל משחק שני.

זה גם לא מצדיק הנפה של דגלי פלסטין כאשר מחבלים פלסטינים משתוללים ברחובות ותוקפים אזרחים ישראלים, גם ערבים אגב. ולא של שלטים, כמו זה של הדמות המצוירת חנדלה, סמל הזהות וההתנגדות הפלסטינית.

sakhnin

בני סכנין היא קבוצה ישראלית, שמשחקת בליגה הישראלית ונהנית מתמיכת משלם המיסים הישראלי. הזדהות שלה עם הלאומיות הפלסטינית היא לא רק פגיעה ברגשות של הרוב המוחלט של אזרחי ישראל (כן, גם לרוב יש רגשות) אלא גם צביעות נוראית. אלו שמניפים את דגלי פלסטין ביציע לא היו מוכנים בעד שום הון שבעולם להחליף את האזרחות הישראלית שלהם בזו הפלסטינית.

אבל יותר מכל הלאומניות הזו פוגעת בבני סכנין עצמה. היא מהווה תירוץ ליחס סלחני כלפי אותם קיצוניים אלימים ביציע והופכת את בני סכנין מקבוצה שממחישה איך יהודים וערבים יכולים לחיות ולשגשג ביחד, לקבוצה שהפכה את הכדורגל לעוד זירה במאבק היהודי-ערבי.

וכאשר משחק כדורגל הופך למלחמה בין יהודים לערבים, גם קבוצה שבימים כתיקונם מייצגת לאומיות שפויה ובריאה, כמו מכבי ת"א, יורדת מהפסים.

אני מאוד בעד דגלי ישראל במשחקי כדורגל. אבל מה שראינו אתמול מאוהדי מכבי ת"א בסכנין היה מפגן של יום העצמאות.

את דגל ישראל צריך להניף בגאווה, לא בהתרסה.

ברגע שעושים זאת בהפגנתיות שכזו באים לומר שהדגל הזה מייצג אותנו ולא אתכם. אבל גם האוהדים של הקבוצה ממול הם אזרחים של אותה מדינה והדגל הזה מייצג גם אותם.

חמור הדבר שבעתיים כשהשחקנים עצמם, למודי הקרבות בממטרות בקריה ועטורי העז בחלוקת הזמנות לרס"ר, מצטרפים לחגיגה בסיום עטופים בדגלים כאילו זה עתה כבשו את סג'עייה.

את הריבונות הישראלית צריך לממש באמצעות מעשים. ומי שצריך לעשות את זה אלו רשויות המדינה ולא אוהדי מכבי ת"א. בפעם האחרונה שבדקתי סכנין היא שטח בריבונות מדינת ישראל ולכן לא יכול להיות שאזרחים ישראלים לא יוכלו להגיע בצורה נורמלית לראות משחק כדורגל בעיר אלא בשיירות מאובטחות.

לכן גם חמורה מאוד ההחלטה לא לאפשר לאוהדי חוץ להגיע למשחקים בין סכנין לבית"ר ירושלים. זה בלתי נתפס שיהודים לא יכולים להגיע למשחק במגרש של קבוצה ערבית וערבים למגרש של קבוצה יהודית.

חלוקה דה פקטו של הארץ, בתוך תחומי הקו הירוק, תחת ממשלה ימנית.

 

משחק שהיינו צריכים לנצח
בין סכנין לקייזרסלאוטרן

294 Comments

צור שפי 26 באפריל 2016

כמה נכון, ככה מייאש.

השמן 26 באפריל 2016

לגמרי.
הוא בסך הכול לא החזיר כדור חוץ למה להפוך את זה לעניין ערבי יהודי?
כל כך מדכא.

עדי אבני 26 באפריל 2016

מסכים עם הסייפא של דבריך, אבל הפירוט שלו מעט מטריד אותי.
כן, אסור לה לקבוצה להפוך זהות לתירוץ לאלימות, וחלק מסממני הזהות שלה הם פסולים וולא מקובלים. השלט של חנדלה, לדוגמה, הוא נוראי בעייני ומי שתלה אותה צריך להיענש בדיוק כפי שיש להעניש את תולי השלט "בית"ר טהורה לעד". קל וחומר זריקת האבנים או הקריאות הגזעניות.
ויחד עם זאת- הדגל המונף הוא לא "דגל אש"ף" אלא דגל פלסטין. ראשי ממשלות ישראל חסו בצלו, והוא מתריס רק כלפי אלו שלא מקבלים מורכבות של זהות פלסטינית- ישראלית. כנ"ל לגבי ההזדהות שלהם עם בני עמם- להגדיר אותה כפוגענית זה סוג חדש של פאסיב אגרסיב.

עודד 26 באפריל 2016

+1

אלון 26 באפריל 2016

למה השלט של חנדלה נוראי?

אסף the kop 26 באפריל 2016

הוא לא נוראי.
סתם שקרי.

thomas 26 באפריל 2016

מה אומר השלט הזה?

עדי אבני 26 באפריל 2016

חנדלה הוא סמל להתקוממות הפלסטינית ולאינתיפאדה. זה דבר אחד להיות בעד הפלסטינים ודבר אחר להיות בעד התקוממות מזויינת

ר.בקצה 26 באפריל 2016

למעשה זה אותו דבר- האתוס הפלסטיני הוא מאבק מזוין (שכולל רצח אזרחים, כמובן)

ר.בקצה 26 באפריל 2016

למעשה, זהו גם דגל אש"ף וגם דגל פלסטין.
סמוך על הלאומנים הערבים שיינצלו כל הזדמנות למרוח לנו ביצה על הפרצוף.

ההיתממות של תומכי הסכנינאים מזכירה לי את המרזלים שרצו לצעוד ברחובות אום אל פחם בטענה שהם בסה"כ מסתובבים עם דגל ישראל…

נביא בעירו 26 באפריל 2016

השלט של חנדלה נוראי? דגלי פלסטין זה מזעזע?

גם לדגלים הבאסקים הקאמפ נואו אתם מגיבים בכזו היסטריה?

ר.בקצה 26 באפריל 2016

זה בדיוק מה שהמרזלים אמרו לתושבי אום אל פחם…

אמוץ כהן-פז 26 באפריל 2016

קאטאלנים

נביא בעירו 26 באפריל 2016

איזה אהבל יצאתי. דווקא היתה תגובה חזקה…

אביאל 26 באפריל 2016

ביום שהקטאלוניה תהפוך ליישות טרור יהיו הרבה יותר בעיות להניף את דגלי קטלוניה.

Srtest - ארטסט 26 באפריל 2016

האם הספרדים מנסים לספרד את המרחב?

אביאל 26 באפריל 2016

ממ ניסו בערך מסוף שנות ה30 עד אמצע שנות ה70 אם אני לא טועה והם היו שמחים שזה היה מסתכם ב״לספרד״, זה היה הרבה יותר גרוע.
וגם היום, קטאלונים נדרשים ללמוד ספרדית, עם תכנים של הממשלה המרכזית או לצורך הדיון (בכל זאת אתר ספורט) לשחק תחת הדגל הספרדי בנבחרת.
מאז אוטונומיה חלקית וצרה אצל הקטאלונים והבאסקים כחלק מהרצון לצאת מהדיקטטורה אל הדמוקרטיה, בעיקר בהיבטים מנהליים.

ר.בקצה 26 באפריל 2016

האם אתה מתכוון לערבים?
הבאסקים והקטלונים הם בדלנים- מעוניינים לפרוש ממדינה קיימת על שטחם, כדי להקים מדינה נוספת. הערבים אינם בדלנים. הם מעוניינים לחרב מדינה לגיטימית וקיימת- ישראל- ולהפכה למדינה אחרת ע"י הצפתה במיליוני ערבים במסגרת טענת השיבה של האויב הערבי, ובניגוד לרצונם של רוב אזרחיה.

הקטלונים והבסקים הם צדיקים לעומת הערבים.

Srtest - ארטסט 26 באפריל 2016

עושה רושם שאביאל לא הבין את מה שכתבתי ור.בקצה כן הבין והתוצאה: התבהמות של האחד והתממות של האחר.

אביאל 26 באפריל 2016

אני הבנתי את זה כאילו ישראל מנסה לכפות את הישראליות על הערבים, אבל נניח שטעיתי, איפה ההתבהמות במילים שלי ? כשאין מה לענות מכים מתחת לחגורה, קלאסי לשמאל.

סימנטוב 26 באפריל 2016

+1

אריאל גרייזס 26 באפריל 2016

נראה לי שהמשחק אתמול חידד את העובדה שלא רק הערבים הישראלים רואים בעצמם פלסטינאים אלא גם אלו היהודים. להגיד שהם לא היו מעדיפים לחיות תחת ריבונות פלסטינית לא משנה את העובדה שהם רואים בעצמם פלסטינים. זה חלק מהזהות שלהם, בדיוק כמו שהזהות שלך היא ישראלית-יהודית. הדגלים בצד השני מראים שכנראה גם היהודים פה מבינים את זה. אין לי מושג לאן כל זה הולך, או שנשכיל לשלב את הזהות הזאת בתוכנו או שזה יגמר בפיצוץ. לצערי אני לא רואה את זה נגמר בטוב.

רועי 26 באפריל 2016

כשאתה אומר נשכיל לשלב, נשמע כאילו אתה מניח שזה תלוי בנו.
יש סנריו בהיסטוריה שהתנגשות עם מוסלמים לא נגמרת בפיצוץ ?

אריאל גרייזס 26 באפריל 2016

זה תלוי בשני הצדדים, אבל כן – גם בנו. העובדות הן שההשקעות הממשלתיות במגזר הערבי נמוכות משמעותית מאשר אלו במגזר היהודי, ששירותי הבריאות, משטרה, חינוך וכו' נחותים משמעותית מאשר אצלנו. וזה לפני שאני מדבר על זה שבכל מקום מתייחסים אליהם כאל מחבלים בפוטנציה (בידוק בטחוני וכו). אם נתייחס אליהם כאל אזרחים זרים, למה שהם לא ירגישו ככה בעצמם?

אסף the kop 26 באפריל 2016

אין ספק שצריך להגדיל את ההשקעה בנגזר הערבי, אבל במקביל גם להגביר את האכיפה של החוק אצלם.
יש 2 צדדים למטבע.

עדי אבני 26 באפריל 2016

פעם שניה ביומיים שאני מסכים איתך. אסף. חייב ללכת לבדוק את עצמי.

no propaganda 26 באפריל 2016

זה דווקא אותו הצד.
אכיפת חוק היא חלק המשירותים שהמדינה צריכה לספק לתושביה.

אריאל גרייזס 26 באפריל 2016

אני לא רואה פה את הניגוד. ההשקעה במגזר הערבי היא בחינוך, בריאות – וגם שיטור. אתה חושב שהתושבים שם נהנים מהפשע? ברור שצריך להגביר את האכיפה. ישראלים יהודים מסתכלים על זה וחושבים שזה שהמשטרה נמנעת מהכפרים הערבים זה לטובת הערבים – אבל זה בדיוק חלק מההפיכה של אותם ערבים לאזרחים סוג ב'. בדיוק כמו שלא משקיעים בהם בבריאות, גם לא משקיעים בשיטור. זה ממש לא שני צדדים למטבע – זה בדיוק אותו צד.

איציק אלפסי 26 באפריל 2016

הסיבה שמשטרה לא נכנסת לכפרים ערבים היא לא בגלל קיפוח. בשביל מעצר פשוט של גנב או פורץ שביישוב יהודי מצריך גג ניידת ושתי שוטרים בחלק מהישובים הערבים צריך ליווי של חצי פלוגת יס"מ כדי שהשוטרים יצאו משם בשלום.

אריאל גרייזס 26 באפריל 2016

זה המצב היום בגלל הזנחה של שנים. אם היו רוצים לאכוף את החוק, היו אוכפים אותו. מאוד נוח למשטרה ללכת למקום הזה

בני תבורי 26 באפריל 2016

זה מדויק. רשויות החוק בישראל נמנעו במשך שנים מלהתעמת עם בעיות במגזר הערבי ובניגוד גמור להגיון של תיאורית החלונות המנופצים, נוצר כאוס שההתמודדות אתו כיום כמעט בלתי אפשרית, אלא אם כן ההתייחסות תהיה כאל מלחמה עם כל המשתמע מכך.

איציק 26 באפריל 2016

בני, אני מסכים עם מה שכתוב מעליך, אך האם אתה בטוח שזה רשויות החוק הם אלו שנמנעו, או שהיו אחרים שמנעו זאת? לא אתפלא אם היו הוראות מהדרגים הפוליטיים (ללא קשר למי שבשילטון) לא להשליט את הסדר בערים אלו.

בני תבורי 26 באפריל 2016

איציק,
מעולם לא נמניתי על דרג פוליטי כלשהו ועל כן אני פסול לעדות, לעומת זאת הייתי ברשויות אכיפת חוק…

ר.בקצה 26 באפריל 2016

אבל אז אתה ודומיך תכנו את השוטרים
"רוצחים", אחרי שייאלצו להתגונן על חייהם.
אז מה הועילו חכמים?

אסף THE KOP 26 באפריל 2016

זה מה שקורה כאשר מתנהגים עם פורעים חסרי תרבות בכפפות של משי מהפחד שיקפצו על כוחות השיטור ויצעקו שהמשטרה גזענית ורודפת ערבים רק בגלל שהם ערבים.
אז נתנו להם להשתולל והנה, הפתעה גדולה, הם מתבוססים בסחי של עצמם.

אבל עדיין יש תקווה, מחד להשקיע בחינוך ובתקציבים (מה שממשלת ביב החליטה עליו אגב) ומאידך השלטת החוק והסדר כמו עם כל אזרח ישראלי.

Srtest - ארטסט 26 באפריל 2016

אבל אם הפלסטינים רוצים להפגין על מצבם? אז המשטרה יכולה גם יכולה ואם צריך להרוג אזרחים ישראלים.

ר.בקצה 26 באפריל 2016

חוזר שוב-
המגזר היהודי מממן את המגזר הערבי במאות מיליונים מידי שנה. לא מדובר בקיפוח אלא באי-גביית מיסים במגזר הערבי, כולל מיסים מוניציפליים.
http://main.knesset.gov.il/News/PressReleases/pages/press220216n81.aspx

מאנו 26 באפריל 2016

אתה צריך ללכת להיבדק, אמרת (כמעט) דברי טעם. בסוף תגמור סמולני…

אסף the kop 26 באפריל 2016

אין סיכוי
סמולנים הם שונאי הערבים הגדולים ביותר

מאנו 26 באפריל 2016

היופי בסמולנות היא שאין לה שום קשר לאהבת או שנאת ערבים. אפשר להיות סמולן ולשנוא ערבים. סמולנות היא קודם כל התייחסות ממסדית הולמת וצודקת כלפי בני אדם באשר הם, לפני שהם ערבים, מוסלמים או יהודים.

אסף THE KOP 26 באפריל 2016

סמולנות היא העיקרה חבורה הומוגנית, אלטיסטית בעיני עצמה, שמאוהבת עד ריבוי אורגזמות ברעיונות של עצמה, מבלי שום כוונה, רצון ונכונות ליישם אותה על עצמה.
מדובר ברד-נקס לכל עניין ודבר.
NIMBY בהתגלמותו.

אסף THE KOP 26 באפריל 2016

וסליחה על השימוש הרב במילה "בעצמה"… אני אחרי הנג אובר.

בני תבורי 26 באפריל 2016

שתית ולא הזמנת? מנוול

אסף THE KOP 26 באפריל 2016

בני
216 דולר הלוך ושוב לבאזל
נוחתים ב-18.5 בשלוש וחוזרים ב-19.5 בשש בבוקר…

ר.בקצה 26 באפריל 2016

על מה אתה מדבר?
המגזר היהודי מימן ומממן את המגזר הערבי במאות מיליוני ש"ח כל שנה:mida.org.il/2016/03/13/%D7%9E%D7%A9%D7%94%D7%95-%D7%98%D7%95%D7%91-%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A2%D7%A8%D7%91%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C

ברק 26 באפריל 2016

ועדיין נשאלת השאלה- למה כשקבוצות אחרות (גם כאלו עם קהל גדול) מגיעות לשם, כלום מזה לא קורה? לא שיירות, לא אלימות, לא פארק אוסטרליה ולא מוות לערבים.
*אין בכתוב להסיר מאחריותה של בני סכנין וקהל אוהדיה ולא במעט.
*אין בכתוב להסיר מאחריותה של ההתאחדות שבפחד שלה מהמילה "גזענות" מאפשרת לקהל של סכנין להתפרע בצורה שבכל קבוצה אחרת הייתה נגמרת בעונשים חמורים בהרבה.

רומן 26 באפריל 2016

סוף סוף אידיליה ודו קיום בישראל, יהודים וערבים כולם כאחד שונאים יחד את מכבי תל אביב.

פה איתמר 26 באפריל 2016

+ 1

מישהו 26 באפריל 2016

רומן, אתה אוהד חיפה, נכון?
כמה כואב להיות לא רלוונטי.
זה אוכל אותך.

רומן 26 באפריל 2016

את זה אנחנו נראה בטדי.
כרגע עם כל הדאווין והפוזה והערן זהבי ותקציב הפרמייר ליג, והג'ורדי וטל בן חיים ומאמן של ויטסה, וסגל של 72 שחקנים, אנחנו רחוקים משחק אחד מלסיים עם יותר תארים ממכם השנה (את האליפות כבר איבדתם).
מלחיץ, נכון?

יואב 26 באפריל 2016

ממש לא.
אתם תמשיכו להיות לא רלבנטים ואנחנו נמשיך להיאבק על הכל.
לא איבדנו עדיין כלום.
זה הכימיכלים רומן, זאת לא אשמתך. אתה רק קורבן טיפש.

מתן גילור 26 באפריל 2016

מצוין איציק.
אני גם לא מבין אנשים שתולים דגלי ישראל ממרפסת ביתם בעת מבצע צבאי. האם פתאום הם יותר ישראלים? יותר מזדהים עם המדינה?
בביתי שלי תלויים דגלי ישראל מהמרפסת בכל ימות השנה.

wazza 26 באפריל 2016

דגלי ישראל מקומם בקאמפ נואו ולא בשום מקום אחר

אריק 26 באפריל 2016

+1

ארז 26 באפריל 2016

ענק.

מאנו 26 באפריל 2016

+1

סימנטוב 26 באפריל 2016

+1

matipool 26 באפריל 2016

מתן – מאיזו סיבה הם תלויים כל השנה ? גאווה להיות ישראלי ואהבת המדינה וכו' ?

מתן גילור 26 באפריל 2016

יותר מורכב מזה, אבל זה הכיוון. גם להגירה של סבא וסבתא מגרמניה בשנות ה-30 של המאה הקודמת יש חלק בעניין. ציונות וכל השיט הזה.

matipool 26 באפריל 2016

בול פגיעה איציק . טור נהדר ( וגם מייאש כמו שכתב צור שפי ) .

איתמר 26 באפריל 2016

תושבי סכנין הם פלסטינים.
דגלם הוא דגל פלסטין.
כל זמן שבני עמם יחיו תחת כיבוש ישראלי, תושבי סכנין יתייחסו לדגל ישראל כדגלם של הכובשים.
ממשלות ישראל עשו מעט מאוד לאורך השנים כדי לשכנע את תושבי סכנין שהם אזרחים שווי זכויות וראויים לחוש כבעלי בית במדינה ולא כאורחים ואזרחים סוג ב׳.
כאוהד הפועל תמיד חוויתי את ההגעה לטדי למשחקים נגד בית״ר כמסוכנת ואלימה יותר מההגעה לדוחא.
יש קבוצה לא קטנה של אוהדי מכבי שגזענותם ולאומנותם הופכת אותם לפלג תל אביבי של לה פמיליה.

מאנו 26 באפריל 2016

+1000
מר. אלפסי קובע לאוהדי סכנין או מותר להם להניף דגלי פלסטין או את דמותה של חנדלה… נו באמת. והוא משווה את זה ללה פמליה.
כן, ההתנהגות כלפי דסה ביזיונית ודוחא (חה חה), ושם טמונה הבעייתיות של סכנין, ולא בדגל פלסטין או חנדלה.

שמעון כסאח 26 באפריל 2016

מבחינת תושבי סכנין גם הם עצמם חיים תחת כיבוש ישראלי.

אריק 26 באפריל 2016

דווקא סכנין נמצאת בתנופה גדולה מצבם הכלכלי של רב תושביה טוב משהיה אי פעם.
כמובן שהמדינה לא עושה די לשלב את הערבים בחברה ולמקום שהיא אמורה למלא נכנסים איסלמיסטים, עם זאת אני די בטוח שרובם המכריע של תושבי סכנין לא מעוניין לחיות ב"פלשתין".
כל זה לא קשור לזה שאין שום בעיה של הנפת דגלי פלשתין כביטוי לרצון להגדרה עצמית של אוהדי בני סכנין..

ר.בקצה 26 באפריל 2016

מה אתה אומר…
אז הם לא ישראלים?
אתה יכול להצטרף לכהנא חי

אסף THE KOP 26 באפריל 2016

תושבי סכנין הם אכן פלסטינאיים ועל כן, בכל הסדר עתידי עם הישות המכנה עצמה פלסטינאית, יש לפעול להעברת התושבים האלה אל מולדתם.

אסף THE KOP 26 באפריל 2016

אוי ההמג אובר…
לעולם לא תהיה מולדתם.
לכל היותר מדינתם/ישותם.

אביאל 26 באפריל 2016

איתמר – סיכמת היטב את כל הפעילות של חברי הכנסת הערבים, במקום לדאוג לאורך השנים לקהל שלהם, ערביי ישראל, הם בעיקר דואגים לפלסטינים על חשבון הבוחרים שלהם.

עכשיו מילא שהם היו רואים בעצמם פלסטינים באמת, אבל הם פשוט לא, למה אני אומר את זה ? כי ליברמן (כן כן דווקא הוא) הפיל אותם יפה מאוד במלכודת שלו עם תוכנית החלפת השטחים, אז ראינו בצורה מדויקת וישירה שאין להם שום רצון לממש את הריבונות שלהם כעם פלסטינים, הם, כמו עמים אחרים בהיסטוריה מעדיפים להנות ממנעמי ״הכובש״ (בכל זאת, באיזה מדינה אצל אחיהם הערבים הם היו זוכים לקבל דמוקרטיה אמיתית ?) מאשר לממש ריבונות מזויפת תחת עריצים שרוצחים וגונבים את עמם. לסיפור הזה, של תוכנית החלוקה מעולם לא קיבלתי הסבר.

אסף the kop 26 באפריל 2016

שלא יהיה לך ספק, הם חומדים את המדינה היהודית.
פלסטינאיים בתחת שלי.
הם יעדיפו להתאבד מאשר לחיות בפלסטין או תחת שלטון מוסלמי.

אמוץ כהן-פז 26 באפריל 2016

אסף, יש סתירה בדבריך בקשר לרצונותיהם.
אם הם זוכים במדינה היהודית הם יהיו תחת שלטון פלסטינאי/מוסלמי… (ואז כולם יתאבדו)

אריק 26 באפריל 2016

זה ההאנג אובר. גם לסאקו יש.

אמוץ כהן-פז 26 באפריל 2016

זה הדיילות של אייזיג׳ט לבאזל וממנה.

אסף the kop 26 באפריל 2016

שום סתירה.
זה הטבע שלהם.
כמו העקרב והצפרדע.

מאנו 26 באפריל 2016

אתה טיפש מטופש, אבל אני אענה לשטות שכתבת בכל זאת, אולי תתפכח (או שלא) – נקביל לך את זה למה שאתה מכיר – זה מקביל ליהודי אמריקאי שמגדיר עצמו כיהודי הרבה לפני שהוא אמריקאי, אם בכלל, אבל הוא מתכוון להישאר בארה"ב, ובכל זאת, הוא מייחל ודוחף להקמת מדינת ישראל.

omer 27 באפריל 2016

זה נובע רק מכך שהערבים הישראלים אינם טיפשים ומבינים שעדיף להיות אזרח סוג ד בישראל מאשר לחיות תחת שלטון מוסלמי-רודני. (אין פה עניין של שמאל ימין, רק היגיון בריא. אני דווקא עם נטייה לשמאל בכל מה שקשור לפוליטיקה)

אסף the kop 27 באפריל 2016

מאנו
אתה אידיוט גזען ולעולם תצליח להפוך ליותר ממה שאתה, בבון סמול הזוי.
יהודי אמריקאי לא יעז בחיים לחמוד את ארה"ב, להזדהות עם אויביה ולנפנף בדגלי אל קעידא. עזוב אותך, אפילו מוסלמי אמריקאי לא יעז לעשות זאת.
קפיש טמבל ?

אסף the kop 27 באפריל 2016

לא תצליח

ר.בקצה 27 באפריל 2016

לא בדיוק.
זה מקביל ליהודי אמריקאי הטוען שלארה"ב אין זכות קיום, ושאדמת ארה"ב היא אדמה יהודית.

אסף THE KOP 28 באפריל 2016

אתה מצפה מהאידיוט הזה להבין ?

יוסי מהאבטיחים 26 באפריל 2016

אין סיבה לחשוב שמה שקורה בכל מקום, כולל פוסטים פה בדהבאזר, ישתנה לפתע פתע.
כל ריב קטן מיד הופך לשמאל מול ימין, ערבים מול יהודים, מכבי מול הפועל וטריניטי נגד במבינו.

מספיק לקרוא את התגובה של אחד מפרנסי סכנין שאמר "הם באו עם מאבטחים משלהם, תבינו לבד מה הם תכננו לעשות"…
צד אחד חושב איך להגן על עצמו במגרש עוין, צד שני חושב שהנה בא צבא מאבטחים מת"א להניף את דגל הדיו בכיכר העיר.

ולעזאזל הפרופורציות.

מכביסט שמאלני 26 באפריל 2016

מכבי מביאה מאבטחים משלהם לכל משחק לא רק נגד סכנין.

מי שלקח את זה לצד הפוליטי זה התקשורת האומללה וסכנין, מה שקרה אתמול זה מה ששגיא כהן וחבריו רצו שיקרה , אלימות.

השמן 26 באפריל 2016

אני אוהד מכבי. איך אתה יכול לומר שהתקשורת וסכנין לקחו את זה לצד הפוליטי? השחקנים שלנו התעטפו בדגלי ישראל במשחקים אחרים? וזהבי שהותקף בידי אוהד באמצע בלומפילד דיבר על רמאללה?

מכביסט שמאלני 26 באפריל 2016

לפני המשחק, מי שלקח את זה לצד הפוליטי זה התקשורת וסכנין שאירחו את מאמן פלסטין שיעזור באימון.

וזהבי צודק במהות של הדברים שלו, המאבטחים של סכנין התנהגו בצורה מבחילה, מי מתנהג ככה??

אלון 26 באפריל 2016

כנראה ברמאללה מתנהגים ככה. גם ברמלה

גיא זהר 26 באפריל 2016

שישאל את ראיקוביץ "אבוקסיס לא נפל ממנו" מה קורה בדרבי של בלגרד. המאבטחים בסכנין התנהגו בצורה מגעילה ובזיונית. מה הקשר לרמאללה. וראו שזהבי עוצר שנייה וחושב. לא מתאים לקפטן להגיד דבר כזה.

אריאל גרייזס 26 באפריל 2016

כולם לוקחים את זה לפוליטי כי זה המקום שהכי נוח להם. פה הצדדים ברורים לכולם. כמו כל דיון במדינה הזאת. הדיכוטמיה במדינה הזאת נוראית

אביאל 26 באפריל 2016

אריאל ויוסי – נראה לי שאתה מתבלבלים קצת, מי שהפך את זה לפוליטי זה סכנין, אז טל בן חיים עשה מעשה ספורטיבי, כדי לגרום לעצמם להרגיש טוב יותר סכנין הבטיחה לנקום בו ויצא שיש עוד משחק בינהם תוך כמה ימים, התקשורת נכנסה כרגיל ועשתה את שלה.

אגב, ככה בדיוק נראה ומתחיל ריב חמולות, מתחילים באיזה קטטה שלא קשורה לכלום והופכת למהומת אלוהים, לא חסרות דוגמאות.

מאנו 26 באפריל 2016

כמובן, שגיא כהן רצה אלימות, והתשקורת אשמה. העיוורון הצהוב ממשיך

מכביסט שמאלני 26 באפריל 2016

ששגיא כהן קורא למכבי "בכיינים" בגלל שאנשי הנהלה של סכנין מאיימים שישברו להם רגליים, אז כן הוא אשם באלימות, התקשורת באותה מידה הייתה יכולה לדבר קצת על טעויות השופטים בחצי גמר שעזרו מאוד לסכנין , מה שהיה מצנן את הלהבות, אבל לא! התקשורת בחרו להתעסק רק בהוצאת חוץ, והדליקו את סכנין עוד יותר.

יוסי מהאבטיחים 26 באפריל 2016

זב ממש לא היה מצנן כלום, פשוט מרתיח עוד קצת את הצד השני.
הנכון לעשות היה לגמד את כל העניין חזרה למימדים הנכונים שלו- הוצאת חוץ, אתית או לא, שגרמה להתלהטות יצרים והיתה צריכה להיגמר במגרש באותו יום.
הרצון הזה לעשות אקסטרפולציה מאאוט אחד לקיפוח מגזרי מצד אחד או ל"כל העולם שונא את מכבי" מצד שני הוא פשוט מגוחך ונועד להשאיר אותנו ב 100% דריכות ועצבים עד השערוריה הבאה.

אריק 26 באפריל 2016

זהבי גזען. גובניק וכו` וכו`. יופי הלאה.
הדגלים בזיון. ברור.
אבל, מישהו מכם פעם התארח במשחק ספורט בכפר ערבי?
איך היה? איך הרגשתם?
בבקשה אל תספרו על קנאפה וקפה, עוד קלישאה ועוד קלישאה.
פחדתם?

ארז 26 באפריל 2016

הייתי. כמה פעמים. לא פחדתי. הרגשתי והתקבלתי מצוין.
טייבה, סכנין, נצרת. לא "כפר", אבל יישובים ערביים (אין הרבה כפרים עם קבוצות בליגות הבכירות…).
מצד שני, אוהד הפועל (אגב, נטייה קלה ימינה בעמדותי המדיניות. לא תקבל ממני קלישאות מצועפות על אוטופיה).
עם זאת, בלי ציניות, יש יחסי קרבה מיוחדים בין הפועל לקבוצות המגזר, כך שזה לא ממש משקף.

יניב פרנקו 26 באפריל 2016

כאוהד הפועל מפחיד אותי הרבה יותר ללכת לטדי ואולם הפחים עם חולצה אדומה מלבוא לדוחא.
מצד שני אתמול היה ברור שאירוע כזה הוא אפשרי.

מצד שני לפני 20 שנה ישבו בדרבים אוהדי 2 הקבוצות ביחד ביציעים – היום זה פחד אלוהים.

שלו 26 באפריל 2016

נכון

אריק 26 באפריל 2016

כפר, כפר. לגמרי כפר. למה? ככה הם קוראים לזה. אין לי סבלנות להתייפיפות מילולית.
ויש עוד כמה פה שמספרים לי על מצב מנטלי. זה יפה כי אני כל יום נמצא ב"ישוב ערבי" ולפעמים גם מבקר אצל חברים.
והם בעצמם לא הולכים למשחקים בגלל הבלאגן.
ברור שהכל אכיפה ושיטור אבל אף שחקן ספורט לא אמור להרגיש מאויים לא בטדי ולא בדוחא ולא בשום כ-פ-ר.
אגב רק שתדעו, לדעתי רובם פחות שונאים את מצביעי ביבי מהמתייפיפים המחבקים ששונאים אותם לא פחות.

מאנו 26 באפריל 2016

אוקי, אז בפעם הבאה נצביע, אם כך, לביבי.

אריק 26 באפריל 2016

מאנו תצביע למי שאתה רוצה. אני אישית לעולם לא אצביע לביבי (אא"כ זה הוא או יאיר).
אבל יש רבים בסביבתי המיידית שהתלוננו על טפשותם של מצביעי ביבי בזמן שהם הצביעו ל…הרצוג…
מי היה יותר טיפש עכשיו?

מאנו 26 באפריל 2016

מי שהצביע לביבי הוא טיפש. מי שהצביע להרצוג הוא סתם תמים.

ר.בקצה 26 באפריל 2016

מי שחשב שהרצוג ינצח הוא טיפש

אסף THE KOP 26 באפריל 2016

האם מאנו וגרבוז הם אחים ?

מאנו 26 באפריל 2016

לא, אבל כנראה שאמא ואבא שלך.

אסף the kop 26 באפריל 2016

נלחצת גזענצ'יק ?

S&M 26 באפריל 2016

הייתי לפני שבועיים במשחק כדורסל של הבן שלי באום אל פחם. ניצחנו 2 או 4 הפרש, קבוצה שניצחה אותנו בבית בסיבוב הראשון 20 הפרש. היו כ-100 איש, אישה, ילד וילדה ביציע. שזה הרבה כפי שיודע מי שמגיע למשחקי ילדים.
שום איום, שום קללה, בסוף אמרו כל הכבוד, שיחקתם יפה. כיבוד היה כי ככה נהוג בכל משחק, בלי קשר לאירוח הערבי.

אסף THE KOP 26 באפריל 2016

נו טוב,
הם ניצחו אתכם 20 הפרש לפני כן…

אדם 26 באפריל 2016

בנצרת ברור שלא פחדתי.
באום אל פאחם, מקום בהחלט לא סימפטי, לא פחדתי.
מצד שני, גם בג׳יסר א זרקה לא פחדתי בכלל ועדיין זרקו עלינו קצת אבנים.

פחד זה לא דוגמה לכלום אלא רק למצב המנטלי איתו אתה מגיע (אם או בלי קשר למציאות). העובדה שלא פחדתי באום אל פאחם ואני כן מפחד בטדי לא מעידה על רמת הבטחון בכל אחד מהמקומות.

S&M 26 באפריל 2016

אגב, בן אחר שלי, הגדול, משחק בבוגרים בליגה ב', לפני כחודשיים ניצח באום אל פחם את מוליכת הליגה שנלחמת על עליה לליגה א'. דורון קרמר יוכל לספר לך על מלחמות העולם שמתחוללות על עליית ליגה כזו. בטח לקבוצה ערבית.
מאות אנשים ביציע, תופים, שירים, ושום אירוע.

אני יודע שבכדורגל זה אחרת. גם אצל הערבים יש את החלוקה הזו, והעארסים משחקים כדורגל. אבל ביציע אלו בד"כ אותם אנשים פחות או יותר.

טל המנצ'סטרי 26 באפריל 2016

אני יכול להעיד איך היה לי כשחקן נערים ונוער לפני לא מעט שנים וכשהגענו לשחק בכפרים וערים ערביות.
אבנים, קללות, יריקות,מכות וכשאנחנו רק באנו לשחק כדורגל…

בני תבורי 26 באפריל 2016

אצלנו בליגה האזורית המכות הכי קשות היו נגד להבות חביבה הארגנטינאים המזדיינים… :)

יניב פרנקו 26 באפריל 2016

הגיע הזמן שמישהו יגיד את זה על להבות חביבה.

מאנו 26 באפריל 2016

לך תראה מה קורה בברור חיל vs אור הנר (יש להגות במבטאים המתאימים).

דונטה פישטה קונטרה ונטה 26 באפריל 2016

בני, להבות שרמוטות, זה ידוע.

S&M 26 באפריל 2016

אפשר לחשוב שהם המציאו משהו.
ברצלונה.

אמוץ כהן-פז 26 באפריל 2016

S&M
אשתי מבקשת את המתכון לתבשיל שהצעת לפני שבועיים!

S&M 26 באפריל 2016

חחחחחח.. תזכיר לי מה זה היה. כל שבוע אני מבשל משהו אחר. ;-)

אמוץ כהן-פז 26 באפריל 2016

תבית ומקלובה…

S&M 28 באפריל 2016

בשמחה. ;-)

תבית במקורו זה מאכל שמכינים בשישי ואוכלים בשבת בצהרים. באופן כללי זה עוף שלם ממולא, בתוך סיר שמכיל אורז ותוספות.
אבל לא חייבים עוף שלם ממולא, אפשר להכניס נתחי עוף שונים. אין לי בעיה עם עוף שלם. הבעיה היא כשהמנה לא נגמרת באותו יום, ואז אתה מוצא את עצמך חופר בעצמות וזה מבאס. לכן, אפשר להשתמש גם בנתחי פרגיות, למשל.

להכנת האורז לסיר בגודל של נגיד 7-8 ליטר, שיכיל עוף שלם בנוחות:
1 ק"ג אורז (פרסי או בסמטי)
2 בצל קצוץ מטוגן
2 גזר מגורר
2 עגבניות מגוררות
1-2 כפות רסק עגבניות
ותוספות כיד הדמיון הטובה. למשל, אגוזי מלך קצוצים, פיסטוקים מקולפים, חמוציות, צימוקים, צנוברים ועוד
מלח
כפית בהרט. למי שאין בהרט עיראקי, ויש כמה סוגי בהרט בחנויות, אפשר להחליף אותו במרכיביו או בחלקם – הכל טחון – פלפל אנגלי, ציפורן, פלפל שחור, אגוז מוסקט (מעט!!!!), הל, כמון (עוד פחות!!!) וקינמון. בסופו של דבר, הריח/טעם הדומיננטי של הבהרט הוא הקינמון. על זה אי אפשר לוותר. לא להגזים בכמות.
אחרי טיגון הבצל והגזר, מוסיפים את האורז, העגבניות והשאר, ומבשלים. אורז מתבשל תוך 20 דקות. כאן מספיקות 10.

ממלאים את העוף באורז ותופרים. אמא שלי הייתה תופרת עם חוט ומחט. מספיק 2-3 קיסמי שיניים.

מסדרים סיר שייכנס לתנור. מאחר ואנחנו מכינים משהו שבין תבית למקלובה, בוא נתפרע:
הכנס לסיר נייר אפייה.
פרוס תפוחי אדמה לפרוסות של חצי-עד-סנטימטר. הקפץ אותן בקערה עם שמן. שלא יישחו בשמן, אבל שיהיה עליהן שמן במידה מספקת כדי שיידבקו לנייר האפייה.
סדר בתחתית שכבת פרוסות תפוחי אדמה, ובדפנות לפחות שורה-שתיים לגובה. מלא אורז, והמשך עם עוד שורת תפוחי אדמה בדפנות.
אחרי שיש שכבה של בערך 5 ס"מ אורז בסיר, הנח את העוף הממולא.
סדר תפוחי אדמה בדפנות, ומלא אורז.
אפשר למלא בנוסף לאורז עוד "הפתעות": בצלים קטנים מקולפים, פרחי כרובית לא מבושלים. הבישול יהפוך אותם למתוקים.
וכך עד למעלה, תפוחי אדמה בדפנות, ואורז לכיסוי.
כשהסיר מלא, תוסיף מלמעלה עוד כוס מים. יכול להיות שתצטרך במשך הזמן להוסיף עוד מים לפי מצב התבשיל.
כל זה נכנס לתנור לכמה שעות 8-18 בחום נמוך בין 100 ל-130 (תלוי בתנור). שים על 100, אם תראה שאין התרחשות בסיר (בועות, אדים), תגביר. בתיאוריה, גם ג'חנון אופים על 100. אצלי אם אני לא שם אותו על 120-130 זה לא זז. כך גם תבית וחמין.

אלמנט המקלובה:
מאחר ותפוחי האדמה בדפנות אמורים להשחים ולהיטגן בשמן בו הם מצופים, אמור להיווצר מבנה. אלא שאם הסיר גבוה מדי, הוא יתמוטט. לכן, אם זה בסיר נמוך (סוטאז'), כל סיפורי הבניה שלמעלה יעבדו. אם זה בסיר גבוה, אפשר לוותר על הדפנות, ולשבץ תפוחי אדמה רק בתחתית. ואז יהיה "גג" רק למעלה.
אם רוצים לעשות שואו, הופכים את הסיר על מגש, נותנים לזה לעמוד כמה דקות, ובעדינות מרימים את הסיר. ואז מסירים את נייר האפיה.

תכלס, זה טעים גם בלי כל הדאווין של המקלובה.

אם יש עוד שאלות, תמצא אותי בפייסבוק Shimon Morami לתמיכה 24/7. ;-)

Oded 28 באפריל 2016

וואוו, עשית חשק
מתי הספר?

אמוץ כהן-פז 28 באפריל 2016

תודה שמעון, היית אמור לכתוב זאת בלשון נקבה… אני לא בשלן ויודע (ואוהב) להכין רק חביתות וכמובן לנגב את תחתיות הסירים…

דני שתו מים 26 באפריל 2016

כשרות לקהל:
1. זה של לסטר!
2. יש מצב שזה לא של הווריורס!
3. בג"צ דחה את טענותיו של טום בריידי. הוא שקרן יאמרו שוב ההמונים מהודו ועד כוש פרט ל ניו אינגלנד רבתי.
עכשיו נחזור לענייני ספורט

ארז 26 באפריל 2016

גדול אתה.

בני 26 באפריל 2016

הבעלים שלך טביב הוא זה שרצה שלא יגיעו אוהדים, למה אליו אתה לא מפנה את הטרוניות הבכייניות?
התימני בסך הכל רוצה לחסוך עליכם את הקנסות

ארז 26 באפריל 2016

שאפו. לא החמצת אף דרך להפוך את התגובה הזאת ללא ראויה.

בני 26 באפריל 2016

מה לא נכון במה שכתבתי?

איציק 26 באפריל 2016

הכל!!!

בני 26 באפריל 2016

1. טביב הוא תימני
2. טביב ביקש שקהל חוץ לא יגיע.
3. טביב יודע שבכל משחק של ביתר מול סכנין, קהל הבבונים הברברי שלו לא יכול להתאפק מלשיר שירי זוועה גזעניים ולכן היה מעוניין לחסוך את הקנסות והרדיוסים. בני סכנין בהתחלה התנגדה ולבסוף התרצתה כדי להוריד ממנה את לחץ התקשורת הגזענית.
4. אלפסי הוא בכיין בית"רי צבוע שלא עובד עליי עם בלוף הנורדיה שלו.

ארז 26 באפריל 2016

בני,
אם אתה מחפש "אקשן" מהסוג הזה אתה במקום הלא נכון.
סתם לטנף את הפה, להרעיל את האווירה ולתקוף אישית – עשה טובה, שמור את זה למגרש או ל-one.

איציק 26 באפריל 2016

אתה פשוט טיפש ואיציק בטח לא מנסה לעבוד עליך. אני מניח שגם הפוסטים שלו לא מיועדים למישהו כמוך. אתה לא ברמה בה אתה מסוגל להבין משהו כדי להתחיל להתדיין איתו.
חג שמח.

בני 26 באפריל 2016

סליחה, אם הבן אדם כתב טור שכל כולו צביעות, מוסר כפול ושנאת ערבים, שידע גם להתמודד עם הביקורת.
ושוב, טביב הוא האחראי הבלבדי על כך שאין אוהדים במשחקים בין סכנין לבית"ר.

אסף the kop 26 באפריל 2016

נו טוב
מזל שיש אוהב ערבים עם קלאסה כמוך בדה באזר.

איציק אלפסי 26 באפריל 2016

אתה צודק, טביב הוא זה שיזם את זה ובדיוק מהסיבה שציינת – הוא רצה לחסוך את הקנסות.
הבעיה שלי היא עם הרשויות הרלוונטיות במדינה, בראשם שרת הספורט, שנתנו לדבר הזה לקרות

בני 26 באפריל 2016

תודה, ובהצלחה במיזם החשוב

ארז 26 באפריל 2016

למיטב ידיעתי:
טביב הוא הבעלים של בית"ר. לא של אף אדם.
איציק המייסד של נורדיה. לא חבר/אוהד של בית"ר ירושלים/טביב.
ההתייחסות הגזענית לטביב (יש מספיק סיבות לא לסבול אותו, למה ללכת לסיבות בזויות וגזעניות).
שיוך הקנסות לסיפור הזה, שכאמור לא קשור לאיציק ולנורדיה.

אסף the kop 26 באפריל 2016

ככה זה עם סמולנים, יעמדו על הרגליים האחוריות על מי שעולב במוסלמי ויתגזענו על מזרחיים.

איציק אלפסי 26 באפריל 2016

אתה צודק, טביב הוא זה שיזם את זה ובדיוק מהסיבה שציינת – הוא רצה לחסוך את הקנסות.
הבעיה שלי היא עם הרשויות הרלוונטיות במדינה, בראשם שרת הספורט, שנתנו לדבר הזה לקרות.

איציק 26 באפריל 2016

עם כל האלימות הזו כאשר פתאום יגלו את החור בלוזון יתחילו להגיד "לא חשבנו שזה יגיע לכך," "צריך ועדת חקירה דחופה," "זו חציה של כל הגבולות," ועוד. אז יש בזה פן ערבים יהודים, יש בזה פן של אלימות בספורט, יש בזה פן של התבהמות החברה. מה שאין זה ניסיון אמיתי לפתור את הבעיה וזה נכון מכל הצדדים. כולם מנסים למנף זאת לטובתם (הם חושבים שזה לטובתם ולא מבינים שזו חרב פיפיות), ובינתים החור יתפש לא רק ללוזון, גם לבוחצ'בסקי, אבדללה וכל השאר. מציע להחזיק חזק ולהתכונן לרכבת הרים שבנתיים רק מאיצה לאט על מישור. לה פמיליה, והאולטרס למינהם של היום יראו לכם תינוקות חמודים עוד שנה שנתיים אם אף אחד לא יתעורר ומהר.

אמיתי 26 באפריל 2016

+123

טום 26 באפריל 2016

אני מצפת. אחי הקטן בן ה16 משחק בקבוצת הנוער של צפת. ואחי הצעיר יותר בן ה10 משחק בקבוצת מתנס. בכל פעם שהם משחקים בכפר ערבי, ומדובר ברוב המשחקים. הם חוזרים עם כחולים. וסיפורים על שיפוט חד צדדי. כל השופטים ברמןת האלה בצפון ערביים והם נותנים יד לאלימות במגרש מצד הקבוצות הערביות.

ר.בקצה 26 באפריל 2016

פעם שיחקנו כדורסל בסכנין, והשופט יצא לפני המשחק מאחד הבתים הסמוכים למגרש.
שעון ה-30 שבק בחמש הדקות האחרונות של המשחק, ואנחנו הפסדנו בנקודה (אולי, לא בדקנו את הטופס). אמרנו יפה תודה על האירוח והסתלקנו מייד.

איציק 26 באפריל 2016

אני לא מגן על סכנין אך בתחילת שנות ה-80 אותו הדבר היה לי בדימונה והם במכה קלה עם האצבע על שעון 30 השניות (כן, אז היה 30 שניות) כיוונו אותו לפי צרכיהם. בשדרות (כשהיו בלטות ולא אולם) שמעון אמסלם וחבריו לקבוצה הגנו עלי ושאר שחקני הקבוצה שנצא חיים מהמגרש (הפסדנו רק 30 הפרש וזה מאד עיצבן את הקהל). אז תופעות כאלו היו גם במגזר היהודי ויתכן ועדיין ישנן.

ר.בקצה 26 באפריל 2016

זה ברור.
המגיב המקורי כתב על השופטים הערבים, וזה הזכיר לי את השופט החביב ההוא.

אמוץ כהן-פז 26 באפריל 2016

אופקים, שדרות והמושבים בסביבה, הכל על בלטות, האווירה לא היתה תמיד שלווה. לעומת זאת, ׳שולחן מזכירות ייצרתי׳, גם לקיבוצניקים לא היה במה להתבייש.

איציק 26 באפריל 2016

שולחן המזכירות אכן היה (לא יודע איך עכשיו) מקום מאד יצירתי.

טום 26 באפריל 2016

דיברתי בעיקר על המכות. האחים שלי היו חוזרים עם מכות יבשות בכל הגוף ומספרים על אווירה של שנאה ופחד. השיפוט היה מקומם בלי קשר הן בקשר לעבירות והן בקשר לגולים מנבדל.

הם פשוט הפסיקו ללכת למשחקי חוץ…
הזוי שילדים לא יכולים לשחק כדורגל בכפר ערבי בישראל 2015-16 בלי לקבל מכות.

Gilad 26 באפריל 2016

משחקי כדורגל מול טובה זנגריה היו עוברים חלק [בתנאי שנעלת את הרכב מחוץ לאיצטדיון].
משחקי כדורסל מול קריית שמונה – 50% מכות, 50% רגוע [אחרי שהשופט גמר את המשחק לטובתם].

אמוץ כהן-פז 26 באפריל 2016

בתחילת שנות השמונים של המאה הקודמת חייתי שנה בקיבוץ לוטם בגליל.
חשבנו שהיה נחמד לשחק כדורגל בשישי נגד החברה מעראבה. הקשר נוצר, התארגנו וירדנו למגרש.
חטפנו שישייה,.. אבל היה נחמד וקבענו לשבוע הבא.
בשישי הבא חטפנו רביעיה ובשישי שאחרי זה שניים.
בשישי הבא ניצחנו (סליחה) ואיש בעראבה לא ענה יותר לטלפון.
(אוף דה רקורד אמרו לנו ש׳מלמעלה׳ אסרו אליהם לפגוש אותנו שוב)

קשקשן בקומקום 27 באפריל 2016

גם באליצור נתניה

נעם ג 26 באפריל 2016

קודם כל, מה שקרה אתמול בסכנין היה מביך בכל קנה מידה. הדרמה המוגזמת מהמלך הפסול, אמנם, של טל בן חיים אבל בחיאת – תמשיכו הלאה. הפרובוקציות של אבוקסיס לאורך כל המשחק ובמיוחד בסוף ועד לחגיגות המוגזמות בסיום המשחק.
חוץ מזה, אני מאד לא מסכים עם הרבה ממה שכתבת:

א. ערביי ישראל רואים עצמם כפלסטינים ובני אותו עם וזכותם להתנגד לכיבוש. אמנם מדובר בלאומיות מיותרת בתקופת סכסוך, אבל הם מבחינתם מרגישים כאזרחים סוג ב, מייצגים לאום אחר ולא מזדהים עם מגןהדוד שלנו אבל דגל לאומי הוא לא דגל ארגון טרור. כאשר יניפו את דגלי החמאס\ג׳יהאד\דעאש אז נוכל באמת לבוא בטענות.
ב. ממתי רק לקרביים מותר ללבוש ולענוד סממנים לאומיים או להביע עמדה? מספיק עם המיליטריזם הדוחה הזה.

ר.בקצה 26 באפריל 2016

מה לגבי טקסי הוקרה למרגלים המנחים טילים לייעודם?
גם זה חלק מערכת ההתנגדות לכיבוש?
אורחא, גם בסכנין יש כיבוש?

גיא זהר 26 באפריל 2016

אם בשרה נחשד בריגול (נחשד כן כמו שהחייל הגיבור חשוד בהריגה, על זה מן הסתם אתה מאוד מקפיד), למה נתנו לו לצאת מהארץ?

אביאל 26 באפריל 2016

גיא – אז בשארה לא מרגל ?

גיא זהר 26 באפריל 2016

לא יודע. על פניו האשמות נגדו וצבוע הזה רחוק הקאפ אוף טי שלי, נראות מסוג האשמות נגד טלי פחימה שזה שישבה בכלא הוא בזיון למערכת המשפט הישראלי.

אסף THE KOP 26 באפריל 2016

בג"צ ימני

גיא זהר 26 באפריל 2016

מה הקשר לבג"צ? פחימה פנתה לבג"צ? ברגע שמגיעים לעבירות בענייני בטחון, מימין ומשמאל , בית המשפט נאלם דום. ואם אתה רוצה דוגמא מימין לפסק דין שערורייתי קבל מרגלית הר שפי. להיות פבלובי הכי סבבה.

אסף the kop 26 באפריל 2016

אבל בחרת לרשום פחימה….
היה צריך ללחוץ אותך לקיר בכדי שתזכיר את הר שפי.

ר.בקצה 26 באפריל 2016

ברור.
לכן הוא ברח מן הארץ..

אביאל 26 באפריל 2016

גיא – הבנתי, אתה לא יודע. אז תשאל מישהו ממערכת הבטחון הוא יסביר לך שכן.

בקשר לפחימה (לא יודע מאיפה הבאת את זה), אז היא נמצאה אשמה ב״תמיכה בארגון טרור, אחזקת נשק ללא רישיון וסיוע לאויב בשעת מלחמה.״ אם זה ביזיון בעיניך אז אתה צריך לבחון את נושא הביזיון במערכת המשפט מחדש. זה גם תמיד נחמד שאנשים מהצד השמאלי תומכים במערכת הצדק רק איפה שנוח להם, לקרוא להחלטה כזו ביזיון זה לא שונה ממה שהימין הקיצוני טוען כלפי בתי המשפט, אני מקווה שאתה לפחות ״מכבד״ את ההחלטה או שסתם דמוקרטיה זה מתי ואיפה שנוח לך.

כחול 26 באפריל 2016

אביאל, אני משתדל לא לקחת חלק בדיונים האלה אבל בגלל שאתה מגיב שקול ולא מתלהם מפתיעה אותי הקביעה שלך לגבי בשארה. מה זה תשאל מישהו ממערכת הבטחון הוא יסביר לך?
בתור מישהו שלא מזמן יצא מהמערכת הזאת לא מזמן והתעסק בנושאים שקשורים לנושא המדובר אני יכול להגיד לך ששום דבר לא ברור לגבי המקרה הזה, מעבר לעובדה שכולם צריכים לשמוח שהשמוק הזה כבר לא בארץ בגלל ששום דבר טוב לא היה יוצא ממנו. וכמו שגיא כתב- חשוד לא אומר אשם, בדיוק כמו עם החייל מחברון. אל תמהר לשפוט אנשים על בסיס מה שאתה קורא בעיתון.

אביאל 26 באפריל 2016

כחול – אם החייל מחברון היה בורח לסין ולא חוזר, האם גם אז היית מגיב באותה נאיביות ? יש הוכחות והקלטות של באשרה עם אנשי חיזבאללה, העברה והלבנת כספים. יותר מזה, למה הוא לא חוזר ? למה הוא מסתובב אצל מדינות המוגדרות כמדינות אויב ? למה אם ההוכחות לא כאלה חד משמעיות בג״ץ לא פסל את חוק באשרה ? כנראה שהדברים מבוססים.

כחול 26 באפריל 2016

החייל ובשארה עמדו בסיטואציות שונות מאד – בהתבסס על החוק הצה"לי, הסיכוי שהחייל יקבל עונש שהוא יותר מהריגה ברשלנות הוא אפסי (מה ישאיר אותו עם בין שלושה לשמונה חודשי מעצר). הסיכוי שבשארה היה נשפט כמרגל היה בהחלט אפשרי והעונש עליו היה חמור בעשרות מונים. לגבי בית המשפט – בג"ץ לא מזיז לי את הביצה, וממש לא מאתמול. אפשר לחשוב שהוא לא מקבל החלטות מפגרות (רק לפני כמה חודשים היה את מקרה זדורוב). למה הוא מסתובב במדינת אויב? אתה רציני? הוא ערבי. מה לעשות שרוב מדינות ערב הם מדינות אויב וקטאר היא ממש לא הגרועה שבהן.
אבל אני רוצה לשאול אותך שאלה אחרת – אתה יודע משהו מעבר למה שקראת בעיתון? אתה שמעת את ההקלטות? עברת על דו"חות הלבנת הכספים?
אני למשל מכיר בחור ערבי, רופא. הוא נסע לסיני לחופש עם משפחתו ובמלון התחיל לדבר איתו איזה בחור. הם דיברו בקצרה איזה פעמיים במשך כל הנופש וכשהוא חזר הוא הואשם בבגידה. למה? מסתבר שהבחור שדיבר איתו היה מוגדר כפעיל חמאס. אני מכיר את הרופא באופן אישי ואין שום סיכוי, שום סיכוי, שהוא היה מדבר איתו אם הוא היה יודע (קודם כל בגלל מה שזה יעשה למשפחה שלו ולקרירה שלו). הוא היה במעצר מנהלי כמעט שנה עד ששוחרר.
מה שאני מנסה להגיד זה שהרבה מקרים שכוחות הבטחון חוקרים הם ראשוניים מאד. על כל מיני חשד פותחים בחקירה ומאשימים בהאשמות מאד כבדות – שלא תמיד עומד מאחוריהן משהו ממשי – ולכן חשוב לא לקפוץ למסקנות סתם. ברגע שמשהו מגיע לתקשורת הוא כמובן יוצא מפרופורציות ומוצג באופן חד צדדי. ככה זה. אותו דבר עם החייל – חברים שלי במצ"ח סיפרו לי על הרבה מקרים שבהם תמונות מבצלם ושות' הציגו מציאות מאד מסויימת(ואלו בד"כ התמונות שמגיעות לתקשורת) ובחקירה התבררו דברים שונים לחלוטין. לא בלתי נמנע שזה היה המקרה עם החייל מחברון. אבל בעיקר לא צריך להאמין לכל מה שקוראים בעיתון ולחשוב שאם זה הופיע בידיעות אז זה נכון…

אביאל 26 באפריל 2016

כחול – שאלתי אם היית נוהג באותה נאיביות והוכחת שכן.

אין למשמעות של העונש שום אחיזה כאן, נגד החייל יש וידאו מצולם היטב, נגד באשרה אפשר כאמור להתווכח (על אף שיש ראיות שמצריכות בסבירות גבוה מאוד העמדה לדין).

הבנתי, רומן זאדרוב זו החלטה מפגרת. אני רואה שכאן הדיון לגבי בג״ץ נגמר, אני מעדיף לחיות במדינה בה שופטים טועים (בשלוש רמות של שפיטה) מאשר מדינה שמתנהלת לפי תוכניות טלווזיה.

לאזרח ישראלי (ערבי או יהודי) אסור להסתובב במדינת אויב רק באישור המדינה, זו עבירה על החוק.

אני חושב שאתה מגזים קצת בהערכה שלך לגבי זה שאני מסתמך על עיתונים בלבד, אם היית קורא יותר מהדברים שאני כותב כאן היית יודע היטב את דעתי על התקשורת הישראלית. בנוגע לעדויות, אני לא צריך לקרוא או לשמוע באוזניים שלי, עצם העובדה שחוק באשרה עבר ושכתוצאה מהחוק נשללו ממנו הזכויות, כלומר שהוא עמד באותם היגדים המאפשרים את השלילה – נראים לי כמספיקים, יש חוק שעבר בכנסת, עבר את בג״ץ, הקריטריונים ברורים לגביו ובאשרה עבר עליהם ולכן נשללו הזכויות שלו, אם אתה טוען שכל המהלך המשפטי הזה לא מספיק אז אפשר לסיים את הדיון.

כחול 26 באפריל 2016

אני חושב שהנאיביות פה דווקא באה ממך, אבל זה די סטנדרטי פה להיות מואשם בנבאיביות (או כל תיאור מחמיא אחר) על ידי בן אדם שמציג את אותה ההתנהגות.

לגבי החייל – יש וידאו מצולם היטב שמטרתו ידועה. זה שבצלם צילמו את הסרטון הזה צריך להשפיע על הצורה שתופסים אותו, אני משער שאם עד כאן היו מצלמים את הסרטון הוא היה נראה שונה מאד, ובכלל אין לי ספק שאתה מבין את המשמעויות של זוויות הצילום בסיטואציות האלו בגלל שהן יכולות להדגיש דברים מסוימים ולהעלים אחרים. אני דיי בטוח שהסרטון הזה יהווה רק ראיה אחת מיני רבות במשפט שלו, ושיובאו ראיות אחרות שמציגות את אירועי הסרטון באור אחר.
לגבי חוק איסור ביקור במדינת אויב, תעשה לי טובה. אסור גם להשתמש במריחואנה במדינה הזאת ואני חושב שתופתע מכמה שרמות האכיפה על החוקים האלה דומות. זה כמו שסלב או ח"כ יוצא מארון הסמים הקלים אז עושים מזה סיפור גדול. הרבה אזרחים ערבים נוסעים לקטאר וגם הרבה יהודים עושים את זה, ובצדק, כי זה מקום חשוב לעסקים. לא כזה קשה להשיג אישור לנסיעה כזאת וגם לא כזה קשה לעשות אותה בלי אישור.
לגבי בג"ץ, זדורוב, וחוק בשארה – מה אני אגיד, כנראה שהאמון שלך במערכת יותר מוצק משלי. אני לא חושב שאם הכנסת העבירה חוק ובג"ץ אישר אותו זה בהכרח אומר שהחוק נכון או מבוסס. לראייתי יש אין ספור מקרים של חוקים מטומטמים והחלטות שגויות של בג"ץ אבל זה בסופו של דבר תלוי בכמה אתה סומך על המערכת וטוהר התהליך שהיא עושה.

אביאל 27 באפריל 2016

כחול – הוידאו ברור מאוד, ברור שהוא חלק ממכלול הראיות אבל הוא העיקרי שבהם.

אני חושב שעמדו אנשים לדין וחברי כנסת שנסעו לסוריה בזמנו קיבלו אישור, אגב, קטאר בפעם האחרונה שבדקתי לא מוגדרת כמדינת אויב לכן אין גם בעיה לכל ישראלי לשוטט בה (כל עוד הקטארים מסכימים), אבל באשרה מסתובב ברחבי העולם הערבי, כולל מדינות אויב. בקשר להשוואה למריחואנה, נקבע רף (כמות) שלפיו החוק נאכף, כמובן שהרף הזה יכלול בעיקר סוחרים ולשם הוא מכוון.

לגבי מערכת המשפט, תאמין לי שיש לי המון מה להגיד עליה, אבל חלק מהמשחק הדמוקרטי זה לקבל את ההחלטות שלה, אחרת אנחנו בכאוס. לקרוא למשפט זדורוב ביזיון בגלל סדרת טלווזיה וסרטוני YouTube ערוכים זה הביזיון, על אף שאני חושב ששי ניצן הגזים עם התגובה לגבי פגיעה בדמוקרטיה בבסיס של הדברים שלו אכן יש ראיה לבעיתיות חמורה. בסדרה טלווזיה טובה, עם הפקה מצוינת, שליטה בסאונד, באור ובהצגה מגמתית אפשר להוציא גם את היטלר זכאי, לכן אין לה שום ערך. בטח ובטח שהתיק עבר שלוש פעמים הרשעה. עכשיו תגיד לי שהמשטרה והפרקליטות פישלו ושהן חייבות לשמור על המוניטין שלהן והן מפעילות את כוחן (הטענה הנפוצה כיום לגבי משפט זדורוב) אז אגיד לך שמדובר בשטות ממדרגה ראשונה, כמה שבועות אחרי הרשעת זדורוב שופטי בג״ץ ביטלו את פסקת היציבות שמולם עומדים ראש הממשלה, לוביסטים בדמות נשיא ארה״ב לשעבר והשגריר בפועל וכמה מעשירי ישראל, אם אתה חושב שלמשטרה ולפרקליטות יש יותר כוח מהאנשים האלה אז אתה טועה.

Ljos 26 באפריל 2016

אביאל, בחקירות משטרתיות נוהגים להגיד, למרות שכנראה אסור, שאין לך מה לשתוק אם אתה חף מפשע. אם אתה אשם, רק אז תרצה עורך דין ותשמור על זכות השתיקה. אבל לא. זו זכות השתיקה.
בהשאלה, הדבר היחיד שאפשר להאשים את באשרה על זה שהוא ברח זה על זה שהוא ברח. אין קשר למידת האשמה שלו בנושא האחר.

אביאל 27 באפריל 2016

Ljos – מה לגבי פגע וברח ? אין משקל לבריחה ? גם כאן היא מעידה על משהו.

Ljos 27 באפריל 2016

ב"פגע וברח" יש כבר את אלמנט ה"פגע" שקובעת שהוא אשם. בלעדיו נשאר רק ה"ברח". כלומר, עזב זירת תאונת דרכים. אם זה לא חוקי לעזוב מקום שאירעה בו תאונת דרכים, אז צריך להעניש על כך (כמו שצריך להעניש את בשארה על בריחה מהחקירה), אבל לא להאשים מיידית בפגיעה. זה אולי נראה מחשיד, אבל לא בהכרח קובע שהוא האשם.

אביאל 27 באפריל 2016

Ljos – תשים לב, לא כתבתי בשום מקום שהוא אשם, כתבתי שיש ראיות מצוקות נגדו (הקלטות והעברות כספים) ושהוא ברח. הבריחה היא בדיוק העניין היא מעידה על משהו וזו הנקודה מההתחלה.

Ljos 27 באפריל 2016

הבריחה יכולה להעיד על מיליון ואחת דברים. נניח, חוסר אמון מוחלט במערכת המשפט (קראתי לאחרונה תיאור של גבר שחור אמריקאי, איש משפחה ועורך דין במשרד בכיר, שראה שוטר שקורא לו לעצור באמצע הרחוב ללא שום סיבה, והאינסטינקט הראשוני שלו היה לברוח. כי הוא ידע, כחלק מהמערכת, שאם יעצרו אותו זה יתחיל כדור שלג שיגמר מאוד רע עבורו, גם כשהוא לא עשה כלום בעצם). אשמה זה רק אחד מהסיבות.
אז מה אתה בעצם טוען שהבריחה מראה ולמה?

אביאל 27 באפריל 2016

Ljos – אנחנו עוד לא במצב האמריקאי של שוטרים לבנים מול אזרחים שחורים, למרות האי-שיווין בין ערבים ליהודים אין שום סממן לרדיפה יהודית של ערבים במערכת המשפט.

הבריחה לדעתי מראה שיש אמת מסוימת בדבר, היא מעין סמן (מאותם מניעים אגב של פגע וברח, לעיתים אדם נשפט רק בגלל שברח ולא בגלל שהתאונה היתה באשמתו בכלל) אם אדם מאמין שהוא חף מפשע, בטח ובטח כאשר הוא חבר כנסת, בטח שהוא מיסד של מפלגה מבוססת וחזקה, בטח שהוא אינטלקטואל ובטח ובטח שהוא אחד שרואה עצמו כדמוקרטור ואחד שעסק בנאורות בצורה פרטנית – הייתי מצפה ממנו שיוכיח את חפותו. לא הייתי מצפה ממנו לברוח ממקום שבו מרגיש נרדף למקום שרודף אחרים, זאת כאמור ביחס לרזומה שלו.

מזכיר לי את סונדאן שמתלונן על האח הגדול אבל מצא עצמו מחובק עם פוטין.

Ljos 27 באפריל 2016

במקרים כאלו, המספרים פחות חשובים (ואני גם לא מכיר אותם), אלא התחושה. כתבו כאן ששוטרים לפעמים לא יכולים להיכנס ליישובים ערביים מבלי להביא עליהם את הכפר כולו. מה זה אם לא חוסר אמון במשטרה? (ונעזוב עכשיו אם בצדק או לא, ומי אשם בכך)

אמרתי – בכל מקרה צריך להעמיד אותו לדין על הבריחה. בלי קשר להאשמות האחרות. אני לא מצדד בזכותו לברוח מן החוק, כאן זה לא "הנמלט".
אדם שמאמין שהוא חף מפשע, חבר כנסת וכו' וכו', יכול לדעת שאין סיכוי שהוא זוכה למשפט צדק בנושא, להשערתו.
ההיסטוריה כבר הוכיחה שתחושת צדק חזקה כלפי צד אחד לא שווה בהכרח תחושת צדק כלפי אדם אחר (רוצה דוגמא לא אנושית? ההבדל ביחס האדם לכלבים ולפרות). איפה בשארה נמצא בכלל? (מראה כמה אני מבין בתיק שלו או כמה בכלל אכפת לי ממנו).
בקיצור – רציתי להגיד שסתם בריחה מהחוק לא מפלילה אוטומטית. אם יש לך סיבות שנראות חשודות יותר מהרגיל בבריחה (ונראה שיש לך), אז זה מחשיד אותו מאוד. מאוד מאוד אפילו. אבל לא די בכך.

בקשר לסנודן, אתה מוצא את עצמך נרדף על ידי המעצמה הגדולה בעולם. מה תעשה? במיוחד כשהוא טוען שבבית המשפט לא יתנו לא להציג את טענותיו במשפט פתוח. ועד כמה שאני יודע, סנודן יודע שהוא עשה משהו לא חוקי, רק שהוא טוען שזה נעשה מסיבות נכונות, ומשפט עם מושבעים עשוי למצוא אותו צודק.

אביאל 27 באפריל 2016

Ljos – זה ששוטרים לא יכולים להיכנס לכפרים ומקומות מסוימים זו אכן בראש ובראשונה בעיה של מדיניות, אגב, זה עניין נפוץ כמעט בכל מדינה מפותחת. גם בשוודיה, צרפת ואנגליה יש אזורים שהמשטרה צריכה להיכנס עם כוחות רבים, העניין הוא כבר סוציולוגי, בעיקר בנושא של פשיעה וכו׳ ופחות טרור (אם כי זה משתנה בעשור האחרון).

״אדם שמאמין שהוא חף מפשע, חבר כנסת וכו' וכו', יכול לדעת שאין סיכוי שהוא זוכה למשפט צדק בנושא, להשערתו.״ – אם נלך לפי המשפט שלך אז חסל סדר דמוקרטיה, מה האלטרנטיבה ?

ברור שבריחה עצמה לא מעידה על אשמה מובהקת, אבל כמו שאמרתי היא סמן למידת החפות שלו.

בקשר לסנודן, אנשים כמוהו היו לאורך כל ההיסטוריה, אלה שנשפטו לטובה לא ברחו למדינה יריבה, אלא נשארו במדינה שלהם, שילמו את המחיר, וזה אכן מחיר כבד, בגידה במדינה בחברה האמריקאית נתפסת כאקט קשה מאוד שכולל את מתקני ותנאי הכליאה הגרועים ביותר וההיסטוריה כבר תשפוט את מעשיהם. להתלונן על האח הגדול וללכת למי שהמציא אותו זה אירוניה ומוציא מסנודן כל טענה מוסרית בנוגע למעשים שלו.

אריק 26 באפריל 2016

טקס הוקרה לסוכן מוסד, חשבתי שדווקא אתה תעריך את זה.

גיא זהר 26 באפריל 2016

+1 אריק

ר.בקצה 26 באפריל 2016

האם דרכתי על עצב רגיש?
כשגיבורכם יחזור לארץ (מדוע ברח מלכתחילה? האם לא שמע על הצומוד הערבי המפורסם?) ניתן יהיה לברר האם מדובר רק בחשדות…
החייל ההוא לפחות עומד למשפט.

אגב, גיבורכם לא טרח להכחיש את ההאשמות..

שלו 26 באפריל 2016

לא יחזור לארץ.

גיא זהר 26 באפריל 2016

דרכת על עצב רגיש? גיבור? לא זה ולא זה.

תומר חרוב 26 באפריל 2016

משהו על השלט של חנדלה:
לא שאני מסכים עם התוכן אבל השלט לגמרי הוכיח את עצמו ואת הבורות שלנו. כמעט אף אחד לא ידע מה זה לפני השלט של סכנין בסמי עופר ומאז כל אוהד כדורגל מכיר את הנרטיב הזה גם מתוך התנגדות אליו.

בני תבורי 26 באפריל 2016

ועדיין אין לי מושג במה מדובר

S&M 26 באפריל 2016

גם תודה תומר.
ואחרי שקראתי את ההסבר, אני באמת לא מבין מה הבעיה עם השלט? הוא מדבר על זכות השיבה. הוא מדבר על גירוש ערבים מפלסטין. עזוב עכשיו מסכים או לא מסכים, גורשו או ברחו, יחזרו או לא – זה לא רלבנטי, וכל אחד יכול לחשוב מה שהוא רוצה.

חשוב על תושב סכנין, שחלק ממשפחתו נמצאת בלבנון, חלק בסוריה, חלק בירדן, והוא רוצה שיחזרו ל"כאן" (ישראל, פלסטין, מה שתרצה).
יש מאות אלפי ערבים ישראלים ("פלסטינים") שיש להם בני משפחה בקרבה שניה ושלישית. זה שאנחנו לא יודעים, או יודעים וזה מעניין לנו את התחת (לי, לי זה מעניין את התחת), לא אומר שהם שכחו.

זה הנראטיב הפלסטיני, זה זכר הנאכבה, זה הרצון לשיבה. אתה לא יכול לאסור את זה.

ואחרי שאמרתי את כל זה – אני הראשון שאסכים לכך שיהיה איסור גורף על תעמולה פוליטית/אידיאולוגית מכל סוג במגרשי ספורט. ואני משאיר לימני הכי קיצוני שיש להגדיר מה זו תעמולה פוליטית. ובלבד שיידע שזה הדדי. כך אני נוהג תמיד כשמישהו רוצה לאסור עלי משהו – אין בעיה, אבל שזה יהיה הדדי. מה שיהיה אסור לערבי, יהיה אסור ליהודי. כן, כולל דגל לאומי.
מזכיר לכל מי שמתכנן לקפוץ, שהלאום שלי הוא "יהודי" לא "ישראלי". ומי שיאסור דגל מסוג מסויים, תמיד ימצא למחרת דגל יותר גרוע. תאסור פלסטין, יניפו דגל איסלם. תאסור איסלם, ימצאו דגל אחר להניף.

ר.בקצה 26 באפריל 2016

מישתומך בטענת השיבה של האויב הערבי, תומך בחיסול מדינת ישראל. ובכל מקרה, אין הדדיות בין דגל המדינה לדגל פלסטין/אש"ף. לפחות לא בישראל.

S&M 26 באפריל 2016

אני לא תומך בטענת השיבה. אמרתי ואני חוזר ואומר, הדרישה הזו מעניינת לי את התחת. לא שלא איכפת לי, אני מתנגד לה, שימשיכו לדרוש ואני אמשיך לצפצף.

אבל אתה לא יכול להתעלם מקיומו של מיעוט מלאום אחר בשטחי המדינה שלך. מה אתה רוצה, שיפנו גב לבני משפחה שלהם שגרים במחנות פליטים בלבנון, סוריה, ירדן, מצרים ועזה, ויגידו שהם בעיה של מישהו אחר?!
איזו צביעות זו לצפות לדבר כזה. אנחנו, מדינת ישראל, אומרים שמדינת ישראל היא הבית של כל יהודי בעולם, גם אם הוא לא גר בה. אז למה שהם לא יגידו שפלסטין היא הבית של כל פלסטיני בעולם, גם אם הוא לא גר בה, ועל אחת כמה וכמה שהוא כן גר בה בעבר ונאלץ לברוח (גורש, ברח, עזב)?! ברור שהם יגידו, אתה לא יכול לאסור את זה ולא יכול להילחם בזה. אתה יכול להתנגד למימוש של זה, אבל לא יכול למנוע תעמולה כזו.

לא כל מי שרוצה שיבה הוא אוייב שלך. אני עכשיו הפרקליט שלהם: אנחנו מייצגים את האיסלם השפוי, רוצים שלום, רוצים חינוך, שלווה, דו קיום, בלה בלה בלה, ואנחנו רוצים איחוד משפחות עם בני המשפח שלנו, בדיוק כמו שהפלאשמורה רוצים, וכמו שחוק השבות הישראלי מכיר בזכויות של דור שלישי של יהודי, גם אם בני הדור השלישי לא יהודים! אז איך אתה רוצה שאני אתכחש לדם מדמי?!

אין שום סיכוי שבעולם, שבית משפט ישראלי, יקבע שרצון כזה הוא לא חוקי, או מהווה סכנה למדינה, או שזה הופ]ך אותם לאוייבים, או איזשהו עיקרון אחר מסוג של "דמוקרטיה מתגוננת" שבשמה פסלו בעבר רשימות לכנסת למרות שלא היה חוק. אין, בחיים לא יקרה. אי אפשר למנוע רעיונות! אפשר למנוע מרעיונות להיבחר לכנסת בשם איזשהם רעיונות אחרים, אבל אי אפשר למנוע הפצת רעיונות, כל עוד שהם לא מהווים עבירה על חוק. אתה רוצה למנוע את חנדלה, תקבע שזה ארגון טרור, תקבע שהדגל לא חוקי (ותמצא איזושהי אמתלה שתחזיק מים) – אבל אתה לא יכול למנוע מהם לרצות שבני משפחה שלהם "ישובו" לישראל. זה לא באמת ישובו, כי אלו שברחו כבר מתו ברובם. הם רוצים חוק שבות פלסטיני, זה הכל. כרעיון, הוא חוקי ומותר להפיצו.

ר.בקצה 26 באפריל 2016

לא טענתי שאתה תומך בשיבה. כתבתי שמי שתומך בשיבה תומך בחיסול מדינת ישראל. זו המשמעות של הצפתה במיליוני ערבים. רוצה להתמם ולטעון שזה לא כך? אף אחד לא קונה את זה.

לא כתבתי שיש לאסור על הדגל של חנדעלך. אתה מתבלבל עם מגיב אחר. הטיעון שלי הוא שהמשמעות של ביטויי הלאומנות הערבית ברורה, אי לכך היחס שמקבלים אלה הנושאים אותם הוא טבעי.

לא כתבתי דבר על בית משפט- לא ברור מדוע הכנסת אותו לדיון.

אביאל 26 באפריל 2016

S&M – הפלסטינים מחוץ לשטחים ולישראל הם הפליטים היחידים בעולם שנחשבים לפליטים אחרי דור אחד, איזה חוק נחמד שהאו״ם יצר במיוחד לפלסטינים, חוק שאף אחד לא לוקח ברצינות בעולם המשפט מהסיבה הפשוטה שאם נפעל לפיו כמה מאות מיליוני אנשים הופכים ברגע אחד לכאלה שמוגדרים כפליטים על כל המשתמע מכך, כך שלמעשה אין לאותה הגדרה של האו״ם לא תוקף פרקטי ובטח שלא תוקף מוסרי.

בקשר לזכות השיבה, בדיוק כמו שר. בקצה כתב, ברגע שזכות השיבה מתקבלת היא סוגרת למעשה את הרעיון הציוני, זאת בניגוד לדעת הקהל המוחלטת בקרב תושבי ישראל, לכן מעשה כזה אם יעשה ע״י ממשלה כלשהי יחתור נגד יסודות הדמוקרטיה בשם איזה שקר המבוסס כביכול על צדק ומוסר.

לכן הוא לא לגטימי. הוא לא לגטימי בדיוק כמו שהאינדיאנים לא יבקשו מהאדם הלבן לעזוב את אמריקה או אינספור דוגמאות היסטוריות אחרות של נדידת עמים.

ר.בקצה 26 באפריל 2016

נו בני,
מה שעושות הבחורות- חנדעלך

אסף the kop 26 באפריל 2016

תומר
הציור הזה נראה כמו אבוקסיס מאחורה.
רק חסר הדוכן שווארמה.

אסף the kop 26 באפריל 2016

חוץ מזה, אפרופו בורות שלנו.
זה קצת מזכיר את הסיפור על ביבי והמופתי.
עד שאמר מה שאמר אף אחד לא ידע על הפלסטינאצי.

-גיסנו- 26 באפריל 2016

האמת שהרבה ידעו. וגם ידעו שהיה נאצי ואף אחד לא הכחיש. טענו לעומת זאת שלומר שהוא זה ששכנע את היטלר להשמיד את כל היהודים זה די מוגזם בואכה שקר

גיא זהר 26 באפריל 2016

זה לא בואכה שקר, זו זילות השואה והפחתת חלקו של הצורר ע"ע התגובה של מרקל לדברי ביבי. ועוד בן של היסטוריון.

אסף THE KOP 26 באפריל 2016

מה שביבי אמר לא היה מדויק, בלשון המעטה, אבל בזכות האמירה הזאת אלפים נחשפו לקשרים שבין הפלסטינאיים לנאצים…

גיא זהר 26 באפריל 2016

גם היו קשרים בין יהודים לנאצים ואני לא דווקא מדבר על אלו השנויים במחלוקת בין קסטנר לאייכמן. לא שאני בא להגן על המופתי המנוול, אנטישמי, נאצי ואם אתה רוצה תוסיף לו עוד כינויים. לא זו הדרך. הנזק של דברי ביבי עולה על התועלת.

אביאל 26 באפריל 2016

אוטו-אנטישמים לא היו חסרים בהיסטוריה ובטח לא בימנו. אגב, ההבחנה למושג נעשה על ידי לא אחר מאשר סארטר.

S&M 26 באפריל 2016

כלומר, אסף, האמירה של ביבי הייתה אמירה שנועדה לצורך תועלת פוליטית פנים ישראלית. והנזק, לעומת זאת, הוא בינלאומי.
אתה רוצה להגיד שהמופתי היה חובב נאצים, תכניס את זה לספרי הלימוד. וזה כן בספרי הלימוד, לפחות היה בימים שאני למדתי בתיכון בספרי לימוד שהמערך/מפד"ל כתב. כשאתה מספר את זה לכל העולם, אתה מוריד את רמת הרצינות שמייחסים להבלים שישראל מספרת. מצד שני, אתה מספק תירוץ לניאו נאצים שבטוחים שסתם האשימו אותם ברצח יהודים.

אביאל 26 באפריל 2016

S&M – איך קיסנג׳יר אמר פעם, בישראל אין מדיניות חוץ, רק מדיניות פנים.

איציק 26 באפריל 2016

צריך לתקן, לישראל אין מדיניות חוץ, אין מדיניות פנים, אין מדיניות.

אסף the kop 26 באפריל 2016

נזק בינלאומי ? לא פחות.
אולי תפסיק עם ההיסטריה ?
כולם יודעים מה היה המופתי.
תתפלא, אבל אני בספק אם נאו נאצים מצטטים את ביבי. הם יותר בכיוון של לצטט את "הטרץ".

אסף the kop 26 באפריל 2016

הארץ

S&M 26 באפריל 2016

אסף, אולי אתה לא ידעת. זה היה ידוע. וזה לא רק המופתי. ההורים שלי עברו פרעות בעיראק בגלל שהמלך היה מקורב/תמך בנאצים. גם למצרים היתה זיקה לנאצים. ובטח בעוד מקומות.

קפצתי/קפצנו, כי ביבי הדביל הפך את המופתי מגרופי מעפן של היטלר להוגה ששיכנע את היטלר להשמיד את היהודים. חלאס, יש גבול גם לטימטום.

אסף the kop 26 באפריל 2016

אני ידעתי.
אני מכיר גם את המגעים בין הלח"י לנאצים.
אל תדחק לי אותה ידען גגול.. רוב הציבור לא שמע על המופתי בכלל.
עכדיו הם יודעים שהוא נאצי.

אסף the kop 26 באפריל 2016

תשחק
ידען

זיו 26 באפריל 2016

הכל אינטרסים – עוד יגיע היום שאבוקסיס יפוטר מסכנין כמו כל מאמן שעבד שם ועוד יגיע היום שיאמן את בית"ר ונשמע אותו אחרי המשחק אומר שזה נורא לשמוע את הקריאות הגזעניות.

S&M 26 באפריל 2016

יש לך ספק שאבוקסיס שונא ערבים בדיוק כמו אחרון חברי לה-פמיליה? לי אין.

זיו 26 באפריל 2016

והערה שקשורה אבל לא עד הסוף –
הטמטום שמנהל האירוע שייך לקבוצה המארחת והסדרנים הם מי שהקבוצה המארחת מביאה הוא טמטום שצריך להיפסק. זה נכון לא רק לגבי סכנין אלא לגבי כל קבוצה שיש לה באמת קהל.
אם היה שכל ולא רוצים משטרה אז מקימים את משמר סדרני הכדורגל כמו שיש משמר בתי המשפט ויש סדר ויש הדרכות והכשרות באמת ולא כל מי שהוא חבר של יו"ר הקבוצה שפתח חברת שמירה בשם "שועלי שמשון" יפעיל את זה.

Amir A 26 באפריל 2016

תשתו כוס מים. תנוחו. אני רק אניח את זה כאן

https://www.youtube.com/watch?v=mYfdJkb1gqg

איציק 26 באפריל 2016

אם לא היתי יודע שזה ממקור קצת אחר, היתי חושב שאנחנו עוד נכבוש את קפריסין.

אסף the kop 26 באפריל 2016

אתה מאמין לה שהיא אומרת שגנדי הטריד אותה ?

גיא זהר 26 באפריל 2016

גנדי? מיכאלי היתה בהודו?

אסף THE KOP 26 באפריל 2016

לא
גינדי היה

צור שפי 26 באפריל 2016

מה, נפלו מרפסות בהודו?

S&M 26 באפריל 2016

חדרה, אותו דבר

שלו 26 באפריל 2016

יותר בכיוון שוק רמלה לוד.

ניר 26 באפריל 2016

אותי לימדו שקודם כל פותרים את הבעיות בתוך הבית ואחר כך מסתכלים על אחרים, כשאוהדי הפועל תל אביב לא יכולים להגיע בשקט למשחק מול בית"ר ירושלים, וכשבדרבי התל אביבי הורגים אנשים, מה לנו כי נלין על סכנין?

מכביסט שמאלני 26 באפריל 2016

בסכנין זה המקום היחידי שמאבטחים תוקפים שחקנים.

אביאל 26 באפריל 2016

ניר – תראה איך יפה מאוד אתה מדגים את ההתנשאות והגזענות האמיתית של השמאל, אתה בא ממקום שאומר לא להתנשאות על הערבים, אבל מצד שני אתה אומר ״בתוך הבית״, עכשיו אם השמאל הישראלי היה שמאל כמו השמאל בעולם הוא לא היה אומר שהיהודים זה בית וערביי ישראל זה לצורך העניין חוץ. תושבי סכנין הם ישראלים לכל דבר ועניין, סכנין זה כמו ירושלים ות״א מכל בחינה ריבונית ומשפטית ובקיצור זה אותו הבית במקרה שלנו.

Amir A 26 באפריל 2016

נשבע לך שבאתי לכתוב אותו הדבר. אם אנשי סכנין הם חלק אינטגרלי מהמדינה אזי הדרישות מהם צריכות להיות זהות לדרישות מכל אזרח (כולל תשלום מיסים, ציות לחוק וכדומה) וגם הזכויות צריכות להיות זהות (כולל שיטור, השקעה כספית וכ"ו). גישה של "בואו קודם אנחנו נהיה בסדר לפני שנדרוש את זה מהם" היא בסך הכל הצד של המטבע של "בואו קודם כל שהם יהיו בסדר לפני שניתן להם זכויות". שני המקרים מעוותים מבחינת הבנת היחס בין האזרח למדינה, במיוחד אזרח השייך למיעוט.

מאנו 26 באפריל 2016

תחזור מהר לשיעורי אזרחות, לא הבנת כלום.
קודם זכויות, אחר כך חובות. או יותר נכון – לזכויות בסיסיות אין שום קשר לחובות.
צא ולמד

מאנו 26 באפריל 2016

*טעות בשרשור לתגובה הלא נכונה

ניר 26 באפריל 2016

לכל אדם יש מספר בתים, כל מרצה סוציולוגיה יספר לך על זה, הבית הראשון – משפחה, אחר כך, אנשים מהעדה שלו שדומים לו, בהמשך העם שלו, אחר כך העולם. זה הסדר הבסיסי של הדברים. ברור שאני קודם כל מתחבר לאנשים שדומים לי יותר ואחר כך לאנשים שדומים לי פחות, זה הטבע האנושי. מעבר לזה, כל מי שהוא חיפאי כמוני גדל עם ערבים והם היו חלק מהיום יום שלו, בין אם הם היו שותפיו העסקיים והוא חגג איתם ובין אם הוא רק היה איתם באוניברסיטה. התפיסה שלי היא קודם כל לדרוש מעמי ומעצמי (עמי – העם היהודי), ואחר כך מהעמים האחרים. זה הכל.

אביאל 26 באפריל 2016

ניר – אם נלך לפי הסוציולוגיה של האדם, אז כנראה שעדיין שבט מסוים היה טובח בשבט אחר לאורך ההיסטוריה, כל העניין במודרניות וכך גם בלאומיות הוא להתגבר על היצר. לצורך העניין והדיון ערביי ישראל (בניגוד לערביי השטחים או לערביי מזרח ירושלים) הם חלק מישראל ולא משנה מה (אלא אם כן תיהיה תוכנית החלפת שטחים, סיכוי קלוש) ולכן ״הציפיה״ מהם להתנהגות נאותה במגרשי הכדורגל צריכה להיות זהה, מה שמחזק את העניין הוא גם שמדובר בליגה מסודרת עם חוקים וכללים, בלי קשר לאיפה הקבוצה ממוקמת.

Amir A 26 באפריל 2016

זאת אומרת שעד שלא נפתור כאן את המחלוקת החריפה שיש בין הרפורמים של קונאעקטיקעט והחרדים של בברוקליאען אי אפשר יהיה לפנות לתושבי סכנין?

ניר 26 באפריל 2016

ברור שצריכות להיות דרישות גם מערביי סכנין, אני לא מצדיק את ההתנהגות שלהם, אני רק תמיד בודק את עצמי קודם לפני שאני דורש מאחרים, זה הכל.

Amir A 26 באפריל 2016

בהחלט. עכשיו נניח שאתה, דהיינו ניר, לא צועק מוות ליהודים/מוות לערבים/שימותו הנוצרים/שיקברו ההינדים, הנה הסתיימה הבדיקה העצמית. מכיוון שאוהדי סכנין הם אזרחי המדינה בדיוק כמו אוהדי בית"ר ירושלים/הפועל תל אביב/מכבי (איזו שלא תהיה) אז אין מקום להבחין ביניהם לבין האחרונים מבחינת הדרישות.

דני שתו מים 26 באפריל 2016

הנה פתח לאופטימיות. הילסבורו- סוג של סוף

מתי 26 באפריל 2016

זה לא אופטימי בעיני. הם היו צריכים 27 שנה כדי להגיע למסקנה הזאת?

קיקי פפי 26 באפריל 2016

אני חושב שאפשר להסכים על דבר אחד- יהודים וערבים, ילדים ומבוגרים, אשכנזים ומזרחיים- הכדורגל שייך לערסים. זהו. ככה זה. באנגליה החליטו להעיף את החוליגנים, פה אי אפשר כי אז אף אחד לא ישחק ולא יצפה. הררי מילים וניתוחים מקצועיים ותמות פסיכולוגיות ופילוסופיות שבסופן 22 ערסים שרצים אחרי כדור. ואנחנו מעריצים. ישעיהו שוב צדק. אנחנו פשוט לא נקשיב בחיים

צור שפי 26 באפריל 2016

הם לא רק ערסים, הם גם מנשקי מזוזות וקמיעות. כלומר, אם להיות גזען חשוך אז לפחות תעשה את זה עד הסוף וכמו שצריך, מה אתה מסתפק בחצי עבודה. לפחות פעם אחת זכיתי, אשכנזי חיוור ואקדמאי, בן כמעט 60, אוהד הפועל מגיל 5, שייכנו אותי ערס.

מאנו 26 באפריל 2016

מה גרבוז קשור גם לפה? חוסר הבנת הנשמע הגדולה בהיסטוריה הישראלית, כנראה…

no propaganda 26 באפריל 2016

בכלל דה באזר זו סתם חבורה של ערסים :)

S&M 26 באפריל 2016

אתה אוד עשן, שארית הפליטה, שריד. סביבך 99% עארסים. והוא אכן שכח מנשקי קמיעות ומשתטחי קברים. אני אוסיף גם עולי רגל ומתעטפי תכריכים. כולם אותו דבר, יהודים כערבים. ;-)

אריק י. 26 באפריל 2016

בלי הערסים הרייטינג והפופולריות של ענפי הספורט עם כדור, בכל רחבי העולם ובכל הדורות, היה בתחתונים.
כדורגלנים בריטים, גרמנים או סקנדינבים בעלי דמיון מפותח על המגרש, צבעונים, כשרונים ומרגשים, אפשר לספור על כף יד אחת.

רפאל 26 באפריל 2016

אין אליפות למכבי
אין אליפות ל-מ-כ-ב-י

רגע, את זה הבנו כבר מתחילת העונה- משהו כמו 7 מחזורים.
לאאאא, הכוונה למכבי הצהובים.
אממממ…. הם עדיין תלויים בעצמם, לא?

אהה, אז יש התלהמות, יש אלימות, יש שנאה, יש קבוצות שמזמן סיימו את העונה.
ליגה

Srtest - ארטסט 26 באפריל 2016

הגיוני שאתר אליטיסטי שהוא סוג של וואן במסווה נותן דרור ללאומיות זולה סטייל מה שמופיע פה.

פתאום כשערן זהבי לא בצד המנצח ויש מצב שהשיא שלו לא יהיה על אליפות או תואר כלשהו, יוצאים ממנו כל שדי הגזע והלאומנות של אדם קטן מליגה קטנה.

אוהדי סכנין הם פלסטינים. אין דבר כזה פלסטין כפי שהיום מאמינה ומקדמת ממשלת ישראל בעצמה. כשמכבי ת"א מחליטה לשים זין על בני סכנין כי היא הרי חייבת לנצח אין שום ברירה אחרת ופועלת נגד הפייר פליי, אסור בעצם לסכנין להגיב – זה בדיוק מה שאתה אומר. בקיצור אותן קלישאות על ערביי המחמד. סכנין היא קבוצה היסטורית בישראל וככזו היא גם מוקד למאבקים בין קבוצות כוח שונות ובין היתר יש כאלה שטוענים שהיא צריכה לתת ביטוי גם ללאומיות פלסטינית של עם נוסף שחי פה ומעודד את קבוצתו בליגת העל. יש כאלה שלא חושבים כך והפלא ופלא וכולם ערבים.

אולי לא מפתיעה התגובה שלך והזהות שאתה חש עם המיינסטרים המכבי תלאביבי מתוך הנורדיה. לפחות כשאוהדי בית"ר וסכנין מפגינים את מה שהם מפגינים הכל ברור ולאחר מכן ישנם דיונים מפה ועד הודעה חדשה ולא עיסוק באוקיינוס של צביעות. בסוף כנראה יש את אלה שמתאחדים נגד הערסים מהכדורגל.

מה אתה משיג כשאתה מבהיר שהאזרחות הפלסטינית על תנאי? אתה בעצם מקדם את המגמה הנוכחית שבו הפלסטינים הם לא פלסטינים כי אסור להם, והם גם כאלה שתמיד נחשדים בבגידה ולכן גם לא ישראלים, ואז כמובן החלק החשוב והוא שאסור להם להציג ביטויי לאום.

-גיסנו- 26 באפריל 2016

אתה נשמע פומפוזי ומתקרבן כמעט כמו הדובר של בני סכנין

בני 26 באפריל 2016

אתה נשמע חזירי ועלוב כמו תמיד

-גיסנו- 26 באפריל 2016

מזל שיש לי סמן טוהר כמוך, תגדיל קצת את אוצר המילים. חזיר ומנוול זה כ"כ חצי גמר גביע.

Srtest - ארטסט 26 באפריל 2016

בני סכנין, משחק שלם לא עשו שום דבר בהתאם לרוח של עלי עותמאן שבעצמו לא איבד את עצמו אחרי חוסר הספורטיביות של טבח ולא נגרר. בהתחשב בהכל אפשר להגיד שהמפגש היה סמלי ותו לא – ממש אנטי-קליימקס. אלא אם כן מדובר בקבוצת המלכים שמהר מאוד אמצה את האתוס המטונף והמסריח של הכדורסל שהכל מגיע להם.

אוהדי סכנין שהתייחסו כפי שהתייחסו לאלי דסה היו צריכים לשבת בכלא אבל בדיוק כמו במשחק בין הפועל ת"א להפועל חולון, היחידות המשטרתיות קמות כדי לפרק בני אדם ולא כדי להגיע לפורעים.

שלא כמו במשחק הכדורסל המדובר כאן אני לא רואה את אוהדי הפועל ת"א באים לעזרה כשלא מדובר בבייבי שלהם.

-גיסנו- 26 באפריל 2016

אין מה לדבר על יום חמישי הבהרתי את עמדתי מספיק.
גם אמרתי שבמשחק עצמו שם שינוי לא היו בזבוזי זמן ופרובוקציות והוא עבר מצויין.

אין ספק שהתגובה הראויה להוצאת חוץ שנויה במחלוקת היא איומים, הסתה, שילוש כמות הסדרנים, שליחת היריבה להגיע לאצטדיון כאילו יש פה איזה שיירה שעולה ללבנון, ולקינוח שליחת המאבטחים להרביץ לשחקני היריבה.

בוא נזרום איתך ועם שכמותך ונגיד שהוצאת החוץ של בן חיים היא הדבר הכי נוראי מבחינה ספורטיבית שאי פעם נעשה על מגרשי כדורגל בעולם. אתה טוען שזו עילה מספקת לכל הנ"ל מצד סכנין. ואפילו לא דיברתי על אבוקסיס.

אבל בסדר, אני זה שמטונף.

Srtest - ארטסט 26 באפריל 2016

סליחה, וכל התנאים הנ"ל במשחקי בית"ר-סכנין או הפועל-מכבי או הפועל-בית"ר או חיפה-מכבי ת"א הם סוג של ברירת מחדל של החיים כאן? היה אירוע שהמכביסטים ממש מנסים להפוך אותו לנייטרלי בכל כוחם האפשרי ואינו נייטרלי ובטח כשמדובר בקבוצה כמו סכנין שבשבילה הגביע הוא משהו שיכול להיות בהישג יד ובהתאם להיסטוריה שלה ובשביל מכבי ת"א הוא עוד בלטה של ציניות בשביל שקובע היסטוריה. איך אתה מנפנף כלאחר יד את הצד השני מאוד מכביסטי מצדך.

בסה"כ היו לא מעט אירועים כאלה שהסתיימו רע מאוד ולפעמים אפילו חגיגות שהסתיימו הרבה הרבה יותר גרוע ואפילו הפעם כל השדרנים והפרשנים המסואבים פתאום שאלו למה המשטרה לא באצטדיון – אותה אחת שעד לא מזמן לא מנעה תקריות ומאידך פרקה את כל מה שזז בתגובה לעניין. אתה מדבר על קורבניות? אתם הבמאים של הקורבניות וגם עכשיו ביימתם את ההצגה אחרי שלא היתה דרמהו והפכתם את עצמכם לקורבנות כדי להסתיר את זה שאתם לא עומדים בלחץ ודווקא באר-שבע למרות משקל של 40 שנה מצליחה טוב יותר בישורת האחרונה.

-גיסנו- 26 באפריל 2016

אני אגיד א' ואתה תענה ב'. מאבטחים שאמורים להגן על השחקנים מפני התפרעות קהל באו לתקוף שחקנים וזה מבחינתך לגיטימי כי סכנין לא עלתה לגמר. תמשיך לשכנע את עצמך כמה אתה מוסרי.
כל אחד מהמפגשים שתיארת הוא סיפור שונה. לא ששם האלימות היא בסדר. אבל המקור שלה הרבה יותר עמוק ושורשי מפאקינג הוצאת חוץ.
זה כבר לא משנה מי צודק, אתם השתגעתם לגמרי. אני מדבר איתך על מאבטחים שתוקפים שחקנים ואתה מדבר איתי על הלחץ של ב"ש. אבל בסדר, תעוף על המוסריות שלך

Srtest - ארטסט 26 באפריל 2016

אתה הכי מוסרי בעולם כמו שיש צבא הכי מוסרי וכמו שיש איזה זמר עממי הכי מוסרי בעולם. אני מנסה להסביר לך משהו על נקודת עיוורון מאוד מאוד קשה וכואבת ואתה מתעלם כנראה מתוך אתוס הדריכה על כל מי שהוא לא אתם. לא באתי לפה לשחק פינג-פונג.

יכול להיות שישנה מטרה ספורטיבית מסוימת שעבור סכנין היא ממש ממש חשובה בניגוד אליכם שאצלכם כאמור הוא אתוס ה"אסור להפסיד". כי מי הם בכלל סכנין שנפסיד להם.

מכאן לשם כל הסדרנים האלה, שכנראה הציבו אותם בקומבינה של סגירת חשבון אפשרית מאיזשהו צד (קח את הזמן לחשוב על זה קצת) היו נון-פקטור כל 95 הדקות וההפסקה עד שקרה מה שקרה וזאת למרות מתחים מאוד גדולים שהתפתחו ועל עניין לגיטימי של קבוצה שמרגישה שעשו נגדה עוול ושמבחינה פוליטית יושבת על מין חבית של עוול שיכולה להתלקח. אתה יכול להכחיש גם את העוול הפוליטי, בסה"כ הגיוני.

יכול להיות שהיו סנטימנטים של סגירת חשבון אבל אז איך בדיוק תקרא להתנהגות הצוות המקצועי של מכבי ת"א בסוף המשחק?

גיסנו 26 באפריל 2016

אז אתה שותף לתיאוריית הקונספירציה של אבו "אני אשבור לך את הרגליים" יונס? למיטב ידיעתי מכבי מביאים מאבטחים משלהם למשחקי חוץ לפחות מאז שהסדרנים שהפועל שכרה בהו בפואד מרביץ לזהבי במשך 10 שניות לפני שהזיזו את הביצה. למרות שבמקרה הזה הם סתם היו חסרי תועלת.

הסדרנים לא היו פקטור במשחק וגם לא השופט כי כל המשחק הכל התנהל בסדר גמור. יכל גם להסתיים ככה. לעומת זאת ברגע שאבוקסיס רץ אל טוריחו ראיתי כבר עשרות סדרנים מסתערים פנימה. יש תיעוד שלהם תוקפים את שחקני מכבי אז אני נוטה להאמין שדווקא הסדרנים של מכבי הם אלו שאשכרה באו להפריד.

שיירה מאובטחת, נתיבי מילוט, כרוז שמדליק את הקהל במובן הרע, קללות במחצית ופרובוקציה בסיום. זה גורם לאנשים להתנהג כמו מטומטמים. דיברת על חבית חומר נפץ וגפרור לא?

במשחק עצמו סכנין נקמה יפה מאוד במכבי על אירועי חמישי. שם זה יכל להיגמר. תראה שוב את התמונות ואת כמות השוטרים שמ(ת)קיפים את שחקני מכבי.

"עוול פוליטי" כתירוץ. אתה גדעון לוי במקרה?

מאנו 26 באפריל 2016

+1

אביאל 26 באפריל 2016

Srtest – ארטסט – אם ערביי ישראל רואים עצמם כפלסטינים ורוצים לממש את זכותם לריבונות פלסטינית, מדוע הם מתנגדים לתוכנית החלפת השטחים שהציע ליברמן ?

Srtest - ארטסט 26 באפריל 2016

באותה מידה שהרצל התנגד לתוכנית החלפת השטחים של האו"ם…

כייף לדבר על שטחים גדולים כמו א"י/פלסטין. מעניין באיזה חלק מהארץ, עיר, מושב, ערבים מוזמנים לגור כאחד האדם? אז בוא דווקא נתחיל מהמקומות הקטנים, אולי אפילו מגרש כדורגל.

אביאל 26 באפריל 2016

Srtest – ארטסט – כרגיל, התחמקות, מה הקשר להרצל עכשיו ? ראשית אתה יורה לעצמך ברגל עם הטיעון משום שאם אתה הולך עד הרצל אפשר להתקדם עוד כמה עשורים לתוכנית החלוקה, שכחת מי לא רצה אותה ? שכחת מי שלח חמישה צבאות מסודרים ? וברור מי משלם את המחיר על כך ואל תגיד לי 67, אש״ף, הארגון לשחרור פלסטין הוקם ב64.

תענה ישירות בבקשה, למה לעזאזל אנשים שרוצים לממש ריבונות וצועקים את זה יום יום וקוראים לרוצחים לוחמי חופש לא רוצים לממש אותה ? הם לא צריכים אפילו לצאת מהבית שלהם על כל המשתמע מכך, רק מזיזים את קו הגבול, למה ? אף פעם לא קיבלתי תשובה, בעצם קיבלתי, אבל היתה בשיחה דווקא עם ערבי ממזרח ירושלים, שאמר שהסיוט של החיים שלו הוא הסכם שלום עם ישראל כי אז הוא יצטרך להיות פלסטיני והוא בניגוד לך ולי יותר טוב טוב מה זה אומר, זה אומר שאם יש לך בן הומו אתה צריך ״לעשות מעשה״, שאם אחותך שוכבת עם מישהו לפני שהיא מתחתנת היא בסכנת חיים, שנשים צריכות להיות מכוסות בבית והן הרכוש של הבעל, שהמנהיגים שלך בעיקר גונבים ממך (כל המנהיגים כנראה גונבים, אבל מספיק לבחון את הקשר הישיר בין ההנהגה הפלסטינית לבין העשירים בגדרה) ובעיקר לא אכפת להם כלל וכלל ממך, הם רואים את זה ברשות הפלסטינית, אצל החמאס ואצל כל המדינות מסביבנו, רואים טוב טוב מה ההבדל בין לחיות במדינה דמוקרטית לבין מימוש ריבונות לחינם ולכן הם מתנגדים לאותה תוכנית.

Srtest - ארטסט 26 באפריל 2016

מהו התנאי שעל פיו אתה מוכן להתייחס לאותם איזורים שלטענך מסרבים לעבור לרשות בהסכם עתידי? האם על פי תנאי שוויוני? האם על פי תנאי החירות? האם על פי תנאי המשאבים? האם על פי מדדים כלכליים? האם על פי קהילה?

למעשה סקרתי כאן כל מיני היבטים שעל פיהם היהודים מתייחסים כאן לעצמם, ולעיתים מקבלים החלטה לעזוב לארץ אחרת. כמה ישראלים גרים בחו"ל? יש גם פלסטינים כאלה. עצם הניסיון להביא את הדיון לרמה שבה אין שום ביטחון לפלסטינים כאזרחי ישראל קיימים בעלי רמת ואיכות חיים ושום ביטחון לגבי אזרחים עתידיים של המדינה הפלסטינית (שישראל לא מכירה בה) רק מראה כיצד כל קיומם מושתת פה על תנאי שלא מדברים עליו, מהסוג שמתייחסים לאנשים שנמצאים בדרגה פחותה אם הם בכלל אנשים.

יש כזו תוכנית החברים של ציון או משהו שבה בנקאי יכול לגנוב מיליונים בשנה על כלום והחברים שלו בתקשורת יטענו שהוא הרוויח זאת ביושר כי הבנקים שגנבו גם כן הרוויחו. על אותו משקל, אתה יכול להשתמש בעוול שנעשה כלפי הפלסטינים בארץ כדי להגיד שהעובדה שהפסידו מראה שהם גם ככה לוזרים ולכן הם מושאים כאלה שאפשר להעביר אותם ממדינה ממדינה בלי קשר למשהו שמגיע להם אינהרנטית בתור יושבי הארץ.

ולדבר על הומו צריך באמת סוג של התנשאות אדנותית במיוחד אחרי שהמשטרה שמה זין ונתנה לרוצח שהשתחרר מהכלא לרצוח נערה תמימה שהסתובבה עם ההומואים האלה.

אביאל 27 באפריל 2016

אתה שוב לא עונה לי על השאלה, למה הם לא מוכנים לממש את הריבונות שלהם ? אם כל יהבם הוא אחיהם הפלסטינים ולראייה חברי הכנסת ופעילותם סביב הנושא (במקום לדאוג לערביי ישראל הם דואגים קודם לפלסטינים) למה הם לא ממשים ריבונות ?

אני לא נותן שום תנאי ואני בטח לא בעד התוכנית הזאת כי היא לא ריאלית בשום צורה. אבל הגיע הזמן שערביי ישראל, שעל אף העובדה שהם אכן לא חיים בשיווין ביחס ליהודים יקומו ויגידו שלמרות האי שיווין הם עדיין מעדיפים לגור בדמוקרטיה היחידה באזור ולא אצל שודדים ורוצחים. זו הנקודה.

למה אתה שוב גולש לצדדים, האם לא ברור היחס בחברה הערבית (כולל זו הישראלית) לגבי הומואים, לסביות, נשים וכו׳ ? למה פה אתה עוצם עיניים ?

הבנתי, המשטרה רוצה שחרדי מטורלל ירצח צעירים במצעד הגאווה, תמשיך עם הניאו-מרקסיזם שלך, לתקוף כל מה שיהודי, כל מה שקשור לקפיטליזם ולהיות כל כך אנכריסט ונגד המערכת, מדי פעם קופצים פה גיבורי מקלדת מהפכניים לדה באזר ומתפוגגים – מכל הבחינות אתם (מרקסיסטים, אנרכיסטים ושאר ״המורדים״) כבר עמוק בפח הזבל של ההיסטוריה, אפילו במעון היוקרתי שלכם, האקדמיה, אתה כבר שלושים שנה בירידה חדה.

Srtest - ארטסט 27 באפריל 2016

וואללה אתה דמגוג בשתי אגורות חשבתי שלא.

על כל אדם יהודי (מה שזה לא יהיה עבורך) שגר פה אתה לא שואל את שאלת הריבונות כנראה משום שברור לך שריבונות היא עניין טכני הקשור לכך שישראל = יהודים. למרות שיש פה יהודים שאחיהם מעניינים להם את קצה הזרת ואם קצת לא הולך להם הם עוזבים לחו"ל. כמו שפעם עבדתי באיזה מקום ואחד העובדים פנה למנהל העושק שלו שהוא מקלל אותו בסתר וקורא לו שקרן – תגיד למה הבאת לי לפה שמאלנים?

כל השנים האלה שהפלסטינים אזרחי המדינה מתקנים לך את המכונית, בונים לך את הבית, מרפאים לך את הילדים ועדיין אותו תנאי, בדיוק בדיוק בדיוק אותו תנאי של אנשים כמוך ניצב מולם. זאת אומרת שבעצם יהודים וערבים ויהדות ואיסלאם או לאום פלסטיני בכלל לא קשורים לחיים פה וליום-יום והם שם רק בשביל שאנשים כמוך יוכלו לעשות את מה שהם שואפים לעשות. אני לא מוכן לכרוך זאת בקו גבול במובן המדובר שלא עבר דרך אותם אנשים. קודם אנשים אח"כ גבולות גזרה. בגזרתך הערבים מפריעים בעין ולא בגזרתי. בגזרתי הפלסטינים היו חלק מאז שאני זוכר את עצמי ואני כולה מחדרה. אחרי שנים רבות אפשר להגיד שפלסטינים הם פלסטינים שזה משהו שהם אמרו מאז ומעולם והשיטה של ממשלות ישראל היא להתייחס למרחב כמקום שבו הם לא נמצאים ורצוי שיהיו שם יהודים שבתקופה הזו הכוונה היא ללא-הם.

אני אבקש מערביי ישראל להודיע שהם לא יגורו אצל רוצחי ילדים כמו שרון והר-ציון או גנבי עתיקות כמו דיין או אנסים מבין כל השדרה הידועה של הסלבס הקלאסיים בא" בדיוק כפי שאבקש מכל מי שגר וחי כאן לא להיות חלק מהם.

יכול בהחלט להיות שבקצב הנוכחי ולפי המגמה החותרת לביטול המדינה וקיום רפובליקה תחתיה שבראייה כוללנית על כל א"י/פלסטין, ריבונות תהפוך כאן למשהו אחר בדיוק כפי שיהודה שינתה את אופיה הריבוני של ישראל. מבחינת התפיסה שששררה שנים רבות בקרב מי שקוראים להם ערביי א"י, האנושיות והאזרחות שלהם כמה שקושר אותם לאחיהם הפלסטינים מעולם לא קיבלה מימוש ותמיד נחשדה כמסווה לקונספירציית הזרוק את היהודי לים למרות כמעט מיעוט שבמיעוט מתוך האלימות בא"י/פלסטין ולמרות שכשהם מפגינים הורגים אותם.

אביאל 27 באפריל 2016

Srtest – ארטסט – שוב, אתה מתחמק, למה הם לא מוכנים לממש את הריבונות שלהם ? תגיד את זה.

הישראלי-יהודי (וגם חלק נרחב מהערביי ישראל אגב) לא מתעסקים בשאלת הריבונות מסיבה פשוטה, הם לא רוצים לשנות אותה, זו הנקודה המבדלת. מה הקשר לאנשים שרוצים לעבור לחו״ל ? הם לא ממשים את הריבונות שלהם במדינה אחרת, הם לא מגיעים לארה״ב, סין או דרום אפריקה ומנסים לערער את השיטה, הם מגיעים ומקבלים את הריבונות הקיימת, זו שמוסכמת על הרוב (טוב אולי סין זו לא דוגמא טובה).

מה הקשר בין המקצועות שערבים עובדים בהם ? אבא שלי מעסיק 30 אנשים שמפרנסים 30 משפחות בשכר גבוה בהרבה מהממוצע, מאז שאני זוכר את עצמי אני גר, חיי וגם עבדתי עם ערבים לתקופה לא קצרה. שום תנאי ושום כלום, הם צריכים להיות אזרחי מדינה נאמנים, בדיוק כמו שאני מצפה מכל יהודי ומכל אדם שרוצה לגור כאן – לשמור ולכבד את החוק. תשמע את הדברים שהם אומרים בעצמם, על איך נמאס להם לחזור למערב הפרוע שהם חיים בו בשטחים, שנמאס להם מההנהגה ושלמרות הכל (למרות שהם לא יגידו את זה בפומבי) טוב להם כאן, בטח בהשוואה למשפחות שלהם בכל המרחב. זה ברור לכל שברגע שהם יפסיקו עם האלימות יהיה כאן שלום ולראייה מצרים וירדן, שהם החליטו לזנוח את הנשק הם קיבלו שלום וקיבלו אדמות, למרות שנראה שהמטוטלת נעה ימינה בארץ, עדיין בכל הסקרים יש אדמה ברורה וחדה של החזרת השטחים תמורת שלום אמיתי.

גם בהנהגה שלנו יש תפוחים רקובים, אבל אין בכלל מה להשוות והעובדה היא ממש כאן, תסתכל בחלון החוצה, איפה אנחנו ואיפה הם.

המגמה לביטול המדינה, כן כן, נבואות זעם שומעים עוד מימי התנועה הכנענית וממפ״ם, כולם לא התגשמו, בפרמטרים בינלאומיים שלא כוללים בתוכם שום נגיעה לישראלים, ישראל נמצאת במקום טוב מאוד, באורך החיים, ברמת החיים, במדד הדמוקרטיה, במדד האושר, בצמצום החוב הלאומי, בבריאות, גם במדד ג׳יני יש מגמה של ירידה מאז 2004, החברות הגדולות בעולם באות לכאן – ישראל היא דמוקרטיה חיה ותוססת כזו שהפסיקה להאמין שהאמת נמצאת אצל הפאסדו-סוציאליסטים ששלטו כאן. תפסיק לקרוא עיתונים, תבדוק קצת אינדקסים בינלאומיים ותקרא קצת מבחנים השוואתים ותראה בדיוק מה קורה כאן.

Srtest - ארטסט 27 באפריל 2016

באמת לא יודע למה היהודים לא מוכנים לממש את הריבונות שלהם ולא מקימים גבולות קבע וכל הזמן נכנסים למדינות ואוטונומיות שכנות, ובמקביל עסוקים בהגדרות טכניות של מדינה יהודית ומדינת לאום. כנראה יותר מעניין או משהו מאשכרה סוף-סוף להשאיר את העבר מאחור ולהיות ריבון ואחראי.

אביאל 27 באפריל 2016

כל הזמן, תעשה לי טובה תלמד טיפה היסטוריה, ערב ששת הימים אף אחד לא חשב על הגולן או על יהודה ושומרון. המטרה היתה לתפוס את סיני כדי לתת מרחב הגנה אסטרטגי מהאיום הרציני ביותר אז על ישראל, מצרים. יהודה ושומרון אצלנו בעיקר כי חוסיין נפל במלכודת של אסד (האב) ונאצר שהם הולכים לאכול ארוחת ערב בת״א. לגבי רמת הגולן זו היתה קפריזה של משה דיין בשיתוף עם דדו שראה את אלופי פיקוד המרכז והדרום כובשים והוא נשאר בלי תהילה וזכורה הפקודה של משה דיין (שעקף כל סמכות, עניין שגרתי אגב) ״עלה, עלה״. חוץ מזה אין שום כניסה למדינות שכנות באופן קבוע כמו שאתה מציג, זו שטות ממדרגה ראשונה לכתוב דברים כאלה.

הבעיה של ישראל היא הערעור הפנימי (ערבים, חלק מהחרדים) וחיצוני (בעיקר מדינות ערב ועוד כמה מדינות פרו ערביות בעולם) לגבי הזהות שלה, משם מתחילה הבעיה.

איציק 26 באפריל 2016

הם לא רוצים החלפה, הם רוצים גם וגם, וגם לחיות באיכות החיים שיש להם כאן.

נביא בעירו 26 באפריל 2016

מה הבעיה בהנפה של דלי פלסטין והדמות של חנדלה?

אתם מגיבים באותה היסטריה גם לדגלים הבאסקים בקאמפ נואו?

השילוב של המימד הפוליטי בספורט על ידי האוהדים הוא הדבר הכי טבעי שיש. הבעיה היא כשהשחקנים עצמם עושים את זה וכשזה מוביל לאלימות פיזית. בסכנין זה קרה לא פעם, אבל אתמול הקהל שזרק אבנים וכיסאות היה דווקא זה של מכבי…

איציק 26 באפריל 2016

עכשיו אחרי שכולם הוציאו קיטור אפשר לחזור לספורט השפוי. קודם כל צריך להרחיק את כל מי שהיה על כר הדשה מתל-אביב ומסכנין למחזור הבא אוטומטית (במיוחד אלו של תל-אביב כמובן). כולם צריכים לקבל כרטיס אדום ולהפעילו מיד. בית הדין של ההתאחדות צריך לקבוע מי יקבל עונש מעבר להרחקה אוטומאטית ומי לא. הצדק חייב להעשות, התפרעות כזו של השחקנים לא יכולה לעבור בלי ענישה חמורה. מה הדין לגבי חלק מהצוות המקצועי (כמו אבוקסיס, נשמה טהורה) אני לא יודע. אולי גם הם יכולים להיות מורחקים, כי זכו בכך לא פחות מהשחקנים.
גילוי נאות: כותב תגובה זו הוא אוהד באר-שבע.

גיא זהר 26 באפריל 2016

איציק אני איתך. אבל כמו שמכיר את הדי.אן.איי שלנו, נפסיד גם לקבוצת הנוער של מכבי.

איציק 26 באפריל 2016

גיא,
אתה הרי מבין את אופי תגובתי. היא בדיוק נועדה לכאלו כמו רועי שענה מתחתך ;)

רועי 26 באפריל 2016

כמובן, ברוח הבואו נרחיק את זהבי שמותקף ע"י אוהד, אז בוא נרחיק את שחקני מכבי שהותקפו ע"י "סדרנים".
הגיוני לחלוטין, כדורגל ישראלי במיטבו.

Srtest - ארטסט 26 באפריל 2016

איך שמצוקה ספורטיבית מוציאה מהזהבי את האדם הקטן מהליגה הקטנה וממי שהתרגלה להיות הגוליבר ממש ממש מהר כאילו זה ב-DNA שלה. איך כל מה שצריך שיקרה מצב של תנאים קיצוניים והזהבי ואוהדיו מתגלים כאחרוני לה-פמיליה.

יואב דובינסקי 26 באפריל 2016

אני ממש לא בדעה שצריך לאפשר כניסה לאוהדי קבוצות חוץ במשחקים טעונים ובטח לא הייתי לוקח את זה למקום של דיון על חלוקת הארץ. בעיני הנזק גובר על התועלת. משחקים ללא קהל חוץ קיימים באתונה, קיימים בהולנד האולטרא-ליברלית ובמקומות רבים נוספים.

יהושע פרוע 26 באפריל 2016

"קבוצה שבימים כתיקונם מייצגת לאומיות שפויה ובריאה, כמו מכבי ת"א"

פה איבדת אותי

edgecator 26 באפריל 2016

בין התנהלות האוהדים, השחקנים וההנהלה, יוצא שמכבי ת"א הפכה למעין מיש-מש של הפועל ובית"ר. די קורע האמת.

MOBY 26 באפריל 2016

פעם בשבוע אני עובר ליד או בתוך סחנין.
גם בדוחא הייתי, גם בג'נין רמאללה חברון ושכם.
תפסיקו עם השטויות שלכם.
שום חלוקה ושום בטיח.
בפחים ורמלה (כשהיתה קבוצת גברים בעל) גם הייתי-שם לצערי פחדתי יותר. והייתי צריך עזרה משטרתית על מנת לחזור הביתה בשלום. גם מאילת ברחתי פעם לאחר שהגנתי על חברתי בעבר מארסים מקומיים טורדניים.
אין מקום להשוואה בין הקסבות לבין האלימות בארץ. אז צאו מהסיסמאות הכלכך קלות וכלכך לא נכונות.
וזהבי הוא לא משכיל במיוחד.

אביאל 26 באפריל 2016

מובי לא הבנתי משהו – ב״גם בג'נין רמאללה חברון ושכם״ פחות מפחיד מאולם הפחים ?

שלו 26 באפריל 2016

ראמללה ושכם – פחות מפחיד.
ג'נין וחלקים מחברון יותר מפחיד.
לגבי אולם הפחים, אני מקומי דובר השפה אז מסתדר בסדר.

אביאל 26 באפריל 2016

שלו ומובי – אני לא יודע מה אתם מגדירים כשכם, רמאללה, ג׳נין וחברון וזו לא חכמה גדולה להיות חייל עם נשק באזורים האלה. אני באמת מקווה שהדברים נכתבו בהומור, יבוא זר ויחשוב באמת מחשבות לא בריאות על ישראל.

שלו 27 באפריל 2016

פשוט הבחירה בראמללה לא נכונה, יש ערים הרבה יותרלא נעימות, עזה, רפיח לדוגמא.
דרך אגב גם ג'נין מאז עשינו שם סדר הרבה יותר נעימה.

אביאל 27 באפריל 2016

שלו – מה זה נעימה ? אזרח ישראלי יכול להסתובב שם ? לא, ככה שהשוואה בין ג׳נין, רמאללה או כל מקום אחר לאולם הפחים הוא בעיקר משעשע ומנותק.

MOBY 28 באפריל 2016

יקירי , הרבה אזרחים ישראלים ביקרו בג'נין ורמאללה, בייחוד כשלרמלה היתה קבוצת בוגרים.
גם היום אפשר להסתובב שם ולא במדים. לא מציע לכל אחד אבל אפשרי.

MOBY 27 באפריל 2016

גם בעזה ורפיח הייתי אבל זה היה לפני ובמהלך ההתקפלות לאחור לגוש קטיף. שם היה בהחלט לא נעים באותה התקופה.

MOBY 26 באפריל 2016

האמת שבחברון ובשכם ובשאר הירקות הייתי עם הצוות, אי אפשר היה לנצח אותנו…..
בפחים הייתי עם הקופים עוד לפני שידענו שמוצאנו מהקופים. היינו מעטים מול רבים ובפחיתות גילית מובהקת.
הרבה יותר מפחיד!

Gil - Zimbabwe 26 באפריל 2016

סכנין (ואבוקסיס) מנצלים את הרצון של התקשורת, קבוצות ליגת העל וכל אוהדי הכדורגל בארץ (חוץ מאוהדי מכבי) לראות את מכבי "והדרך" נכשלים. וכל
האמצעים כשרים.
לדעתי מלכתחילה לא היה ערך ספורטיבי למשחק. מרגע שהסתיים החצי גמר, "דרך המילוט", יער אוסטרליה וכ"ו. לפני המשחק אמרתי לחבר שאשמח בתיקו. הייתי בטוח שמכבי תפסיד.
מסכים עם "תולעת", הנהלת מכבי צריכה לצאת בהודעה מסודרת ולו רק עבור האוהדים, ובין השאר לגנות את ראיקוביץ'.

שלו 26 באפריל 2016

נגיד ומכבי לא לוקחת אליפות, איך זה ישפיע על הפרויקט?
שנה הבאה מכבי בליגה האירופית,
תבנה קבוצה חזקה יותר ותמשיך הלאה.
אולי קצת רגשות נקמה,
ותתחיל ספירה מחדש.
זה לא שיש לנו מונופול על האליפות.
רק ייתן עוד מוטיבציה ליצור שושלת חדשה.

רפאל 26 באפריל 2016

מחזק את רוח הדברים של שלו.
לא תהיה בעיה.
עונה הבאה תתמודדו שוב חזק, בין אם זה בצ'מפיונס ( מבחינתי שיהיה סייקס-פיקו/ריבנטרופ-מולוטוב… שמכבי במוק' האלופות וב"ש באירופה ליג בלי קשר לאלופה… חחחח ). גם אם זהבי ו2-3 בכירים יעזבו לאירופה ( זה יכול לקרות ), כל עוד גולדהאר אחראי- הקבוצה תתמודד חזק בכל המסגרות. מכבי היא היובה/באיירן/פ.ס.ז' של ישראל.

איציק 26 באפריל 2016

רוצים פתרון נח ללא שפיכות דמים, בדרכי שלום של מדינות נאורות, גם לכדורגל וגם בכלל… צריך להחזיר את השתח לאיחוד האירופאי, בריטניה הגדולה כדוגמא, ושיכירו בנו ובפלסטינים כפליטים. הם הרי יודעים לקבל ולטפל בפליטים על הצד הטוב ביותר. אז נרויח אזרחות של האיחוד האירופאי עם תנועה חופשית ועבודה בכל מקום שנמצא, נקבל את קבלת הפנים המלבבת שלהם, את התנאים הסוציאליים, את התרבות, את הכדורגל של האי הבריטי… אירופה ורסנו.

שלו 26 באפריל 2016

זה כבר מזמן לא ככה באיחוד.
אין עבודה בכל מקום וגם תנועה חופשית זה במגבלות…

מאנו 26 באפריל 2016

בריטניה הגדולה עלאק… פושעת מרקיבה

אסף the kop 26 באפריל 2016

לשם שינוי מסכים עם איש השמאל הקיצוני, מאנו

אביאל 26 באפריל 2016

מאנו – עדיין לא סלחתם להם על הקולוניאליזם ? למרות כל התיקון הגדול שהם עשו מאז ? המציאו דת חדשה, הפוליטיקלי קורקט בדיוק כדי לכפר על העוונות שלהם.

אגב, אם בריטניה פושעת מרקיבה, סתם כדי לסדר לי את המחשבות, איזה מדינה תחשיב לטובה ?

מאנו 26 באפריל 2016

המאלבינאס (איי "פוקלנד")? הרפתקאותיהם עם ג'ורג' בוש האב והבן בתור פודלים שימושיים? גיברלטר? אבל מעבר לזה, סתם ריקבון. מבחינתי אפשר לדחוף את האי לכיוון הקוטב הצפוני.

אביאל 27 באפריל 2016

מאנו – למה תושבי פוקלנד עדיין מעדיפים להישאר בריטים ? אולי זה עדיף במקום פופוליסטים\ארכי גנביים ארגנטיים ?

הבנתי, הברית של ארה״ב-בריטניה היא מגוכחת בעיניך, מצחיק שלפני 70 שנה היא הצילה אותך מהמשרפה, וגם היום בלי תמיכה אמריקאית אתה כבר מזמן עף לים, אבל ככה זה צדקנים.

מה הספרדים במרוקו ? ובקטאלוניה ? ובאסקים ? והצרפתים במאלי ? והסינים בטיבט ? והרוסים באוקראיניה ובעוד אינספור מקומות והאוסטרלים והאבורג׳ינים, שחרר את כל הקיטור.

מאנו 27 באפריל 2016

לא נרחיב פה את היריעה כי זה לא המקום, אז בקצרה:
כן, ללא מעט מדינות יש שלדים בארון, ושלדים עכשיוויים שקיימים ובועטים. לגבי פוקלנד-מאלבינאס – תושבי האי הארגנטינאים והספרדים שהיו שם גורשו ע"י הבריטים. כיום כמעט כל האוכלוסיה שם הם בריטים לחלוטין, ולכן זה משול לכך שתגרש את כל תושבי עזה למצריים, תשים במקומם מתנחלים, ואז תשאל אותם למי הם רוצים להיות שייכים. לגבי "ארכי-גנבים" בהקשר של ארגנטינה, אין לי מושג על מה אתה מדבר.
זה שארה"ב, בעזרתה של בריטניה, אוסטרליה, ניו זילנד, קנדה, צרפת החופשית ועוד שיחררה את אירופה לפני 70 שנה זה ממש אבל ממש לא רלוונטי לנושא. זה אפילו לא דמגוגי. פשוט לא קשור. לגבי ספרד ומרוקו, וצרפת ומאלי (או אלג'יריה) הסיפור הזה נגמר ממזמן. בגלל זה גם לא הזכרתי את אירלנד בהקשר של בריטניה, למשל. מה שהיה היה, וטוב שנגמר. רוסים באוקראינה – הסיפור סבוך, למרות שבגדול הרוסים פלשו לשטח שכבר לא שלהם, אבל זה ממש לא קשור לעניין. לא טענתי שומדבר חיובי לגבי רוסיה או לגבי סין.

או בקיצור – לא רוצה מנדט, לא אוהב את בריטניה, לא חושב שהם הכי גרועים בהיסטוריה, אבל הם גם מאוד רחוקים מלהיות צדיקים גדולים. לא מת על התרבות הבריטית. בטח שלא אוהד אף קבוצה שם. חושב שהכדורגל שם הוא המסריח ביותר באירופה מבחינת מסחריזציה וכסף, ושהוא הרוס לחלוטין רק שהרבה אנשים או שמסרבים לראות את זה או שזה לא מפריע להם.

אביאל 27 באפריל 2016

מאנו – גורשו ? יש לך איזה הוכחה, אף פעם לא ראיתי שום דבר על גירוש.

לגבי גנבים, אין ממשלה מושחתת, רמאית וכזו שגנבה מהאזרחים שלה כמו ממשלת ארגנטינה (טוב אולי רק ונצואלה מאז צ׳אבז), כבר כמעט שני עשורים אף שוק פיננסי לא מוכן לגייס לה כספים, רמאות בנוגע לצמיחה, אינפלציה ושאר הפרמטרים הם דבר שבשגרה, שמגיעים מגבוה לצרכים פוליטיים בלבד. היא עברה שני משברים שהורידו את רמת החיים בצורה ניכרת.

איך נגמר מזמן ? צרפת בשעה זו פועלת במאלי, עד היום יש טריטוריות בשטח מרוקו בשליטת ספרד (הייתי שם פעמיים), גם אנגליה עדין שולטת בצפון אירלנד בסוג של כיבוש\תמיכה חזקה מבחוץ.

70 שנה בפרספקטיבה היסטורית, בטח של הציבליזציה שלנו היא תקופה קצרה מדי כדי לשכוח, היא קצרה מדי כדי לכנות אותה פושעת מרקיבה, בטח בתור יהודי.

מאנו 27 באפריל 2016

הדברים הרבה יותר מורכבים ממה שאתה מתאר כאן. הפעילות של צרפת במאלי נעשית בתיאום והסכמה מלאה של הממשלה הריבונית שם, שמנסה להלחם באיסלמיסטים. לא מדובר בשום מצב על כיבוש או שהייה ארוכת טווח.
לגבי המלאבינאס, תקרא על ההיסטוריה של המקום. לגבי ארגנטינה – עניין האג"ח של ארגנטינה נפתר לאחרונה, ולגבי רמאות במדדים כלכליים – ארגנטינה ממש ממש לא היחידה שעושה את זה. אבל כל זה לא ממש קשור למה שאנחנו מדברים כאן. אגב, אם נכנסת לזה, בריטניה מכניסה לחישובי ה GDP שלה כספי פשע, סמים וזנות…. בדיחה עצובה.

מאנו 27 באפריל 2016

ואם אתה חושב שבבריטניה אין "גנבים" בחסות השלטון, אז תבדוק שום את ידיעותיך ובקיאותך. שאל את קמרון, בתור התחלה.

אמיתי 26 באפריל 2016

ובינתיים במנצסטר… משחק. מייגע. מאד.
מדמיין את הארט נוגח בזידאן ומעיר את המישחק

יואב בורוביץ' 27 באפריל 2016

איציק, די עם הפטרונות. בגללה לא יכולתי לקרוא מעבר למחצית הטקסט.

מכביסט שמאלני 27 באפריל 2016

מה שבית הדין בהתאחדות עושה למכבי זה סיכול ממוקד, שיתנו את הצלחת לב"ש וזהו.

-גיסנו- 27 באפריל 2016

איסור על ייצוג, איסור על ערעור. עושים לראיקו את מה שעשו לקרלוס אחרי אירועי הדרבי

ערן (המקורי) 27 באפריל 2016

לגמרי

טל 12 27 באפריל 2016

אם השופט היה רואה את ראיקוביץ' דוחף את אבוסיס (בהנחה שזה באמת מה שקרה,אני לא הצלחתי לראות בברור בטלויזיה) היה מוציא לו אדום במקום,אבל הוא כנראה היה כבר בחדר הלבשה.

במחזור הקרוב משחק העונה בין מכבי ת"א להפועל ב"ש וזו כבר סיבה טובה לביה"ד לא אפשר בזבוזי זמן.אם דחף,זה לא הוגן לתת לו לשחק מול ב"ש.

אלון 27 באפריל 2016

ממשיך להתבכיין

טל 12 27 באפריל 2016

אני מסכים לגבי ההשוואה לבית"ר,אני חושב שקיים צורך בהגדרת זהות ובמקרה הזה לאומית, לאור הדרה מהמחרב הציבורי בישראל -ישראלי הוא היהודי.כי העם הוא יהודי.ומכאן אני מניח התחושה של ניכור,חלקם אינם מרגישים חלק מהישראלית ובמקרה שלהערבים אזרחי ישראל,הם לא יכולים להיות חלק מהעם היהודי האקסלוסיבי.

הפגנת סולידריות עם מי שהם רואים חלק מהם- עם פלסטיני -לגיטימית. כל עוד הם בעד מימוש זכות ההגרדה העצמית שלהם לא על חשבון ישראל,אלא לצד ישראל,אני חושב שזה לגיטימי להביע את הדעה הזו,גם במשחק כדורגל.אם היו חלק מהישראלית, מלאום ישראלי(אומה אזרחית ) אני מניח שהיינו רואים גם דגלי ישראל מונפים לצד דגלי פלסטין.

Comments closed