אין כמו פאריז באביב

כדורגל!

ההחלטה להרחיב את היורו ל-24 נבחרות הייתה החלטה פוליטית. אבל לפעמים מתוך שלא לשמה בא לשמה.

בשביל זה אנחנו אוהבים כדורגל. בשביל הדמעות של האירים, הטירוף של ההונגרים, והדבר הזה שאין מילים להסביר אותו של השדר האיסלנדי.

וויילס, צפון אירלנד, הונגריה, סלובקיה, איסלנד, אפילו אלבניה שהודחה רק בגלל הפרש שערים, הוכיחו שהמקום שלהם בטורניר נקנה בזכות ולא בחסד.

הבעיה היחידה היא לא כמות הנבחרות, אלא השיטה, שיוצרת מצב שבו נבחרת כמו פורטוגל מעפילה לשלב הבא ללא ניצחון אחד. המצב עד כדי כך אבסורדי שתיאורטית נבחרת יכולה לזכות בטורניר מבלי לנצח אף משחק (אם היא צולחת את כל שלבי הנוק-אאוט בפנדלים).

שיטה מוצלחת יותר לטורניר של 24 נבחרות היא זו שהייתה במונדיאל 82' בספרד, שם שתי נבחרות העפילו מכל בית בשלב המוקדם ו-12 הנבחרות בשלב השני חולקו לארבעה בתים בני שלוש קבוצות.

כך או כך, מרתק לראות כיצד בעוד בכדורגל המועדונים הפערים בין הרמות השונות רק הולכים וגדלים, ונוצרת פירמידה צרה של מועדוני על שפותחים פער עצום על כל השאר (לסטר זה היוצא מן הכלל שממש לא מעיד על הכלל), בכדורגל הנבחרות המגמה בדיוק הפוכה.

בגדול אפשר לומר שיש כיום באירופה 25-30 נבחרות שביום נתון יכולות להתמודד כמעט שווה בשווה האחת מול השנייה. נכון שלאורך זמן היתרון האיכותי של ספרד, איטליה, גרמניה, צרפת וכד' יבוא לידי ביטוי, אבל הפערים הם לא ברמה של הפערים בין ברצלונה, ריאל מדריד ובאיירן, לקבוצות אותן הן פוגשות בליגה ובשלב הבתים של ליגת האלופות.

הסיבה היא כמובן כסף. כדורגל המועדונים מתנהל לפי חוקי הג'ונגל של השוק החופשי וכך 90% ויותר מהכישרון מתרכז במספר מצומצם של מועדוני על. כדורגל הנבחרות הוא הרבה יותר דמוקרטי והכישרון מתפזר בצורה יחסית שוויונית.

יפה לראות כיצד מדינות עשירות יותר ופחות, גדולות וקטנות, בעלות או נעדרות מסורת של הצלחות, מצליחות לייצר נבחרות איכותיות בעזרת עבודה שיטתית ונכונה.

גם ההצלחה של הנבחרות מהאיים הבריטיים (כל הארבע העפילו לשמינית הגמר) היא תופעה מרעננת שמעידה, כך נדמה לי, על האיכות של הליגות הנמוכות באנגליה. משם מגיע חלק גדול מהשחקנים בוויילס ובנבחרות האיריות. אם אתה יכול לעשות את זה בלילה קפוא באמצע השבוע בקרלייל, אין סיבה שלא תעשה את זה באביב בפאריז.

מכאן והלאה זה גביע והכול אפשרי. אני לא רואה פייבוריטית, כל משחק פתוח וגם גמר בין איסלנד להונגריה הוא בגדר אפשרות.

יותר טוב מזה ונשתגע.

112 שניות
בולט 4: מיוחד לשבוע הספר העברי

110 Comments

אלכס דוקורסקי 23 ביוני 2016

פוסט מצוין. פוליטית או לא, כולנו נשכרים מכדורגל מעולה ומותח. מזדהה עם דבריך לגבי צמצום הפערים בכדורגל הבין-לאומי לעומת מה שקורה בין המועדונים.
נקודה שלא חשבתי עליה היא הסיבה האפשרית שציינת להצלחת הבריטיות. גם הליגות הנמוכות שם קשוחות ומשוחק שם כדורגל בקצב גבוה למדי, והאחרון אחד המאפיינים של המשחקים באליפות הזו.

עוד משהו לגבי השיטה. תיאורטית, אפשר באמת לזכות ביורו מבלי לנצח (לאחר 90 דקות) משחק אחד. מעשית, הסבירות לכך דומה לאפשרות שארוץ 100 מטר בעשר שניות…
דווקא במונדיאל בספרד, האיטלקים סיימו את שלושת משחקיהם הראשונים בתיקו, שאפשר להם לעלות מהמקום השני, לפני שהתפוצצו בשלב הבתים השני.

אלי 23 ביוני 2016

גם בשיטה הרגילה ששתיים עולות יש אפשרות לעלות בלי לנצח.

Duncan 23 ביוני 2016

יש עוד ספורט שמשחק מסתיים בתיקו….הזוי

no propaganda 23 ביוני 2016

כדוריד ובמובן מסוים גם הוקי

ר.בקצה 23 ביוני 2016

כדורמים

סמי 23 ביוני 2016

פוטבול

רומן 23 ביוני 2016

אצל האמריקקים משחק חייב להסתיים בנצחון כי האונה היחידה שיש להם במח לא יכולה להכיל 3 אשפרויות שונות.
תגובה הזויה, לך תראה בייסבול

ניינר / ווריור 23 ביוני 2016

לך תשתה קצת טמבל

רומן 23 ביוני 2016

זה פוסט על פוטבול.
מין משחק מתוחכם כזה, עם מעט חוקים והרבה יצירתיות, לא משהו שמח אמריקקי שבלוני ממוצע מסוגל להבין.
אתה יודע, לפעמים נגמר 0-0, אין שום משמעות לסטטיסטיקות, חוץ ממי הבקיע יותר, אין MVP אין פסקי זמן ואין פרסומות..
פשוט 22 חברה שמשחקים משחק מרתק.

ניינר / ווריור 23 ביוני 2016

משהו שאפילו אידיוט כמוך מסוגל להבין

רומן 23 ביוני 2016

תדחוף מקדונלדס

אנדר 23 ביוני 2016

קודם כל, אני כלכך אוהב את זה ששמת פה שיר שהיה לחן של התאהבות ורומן נעורים צעיר וסוער עם נערה צרפתייה. פשוט אוהב אותך
שנית, מה היה עם השדר האיסלנדי? (לינק יתקבל בברכה)

אנדר 23 ביוני 2016

וואו. וואו. מה שכדורגל עושה לנו. תודה

איציק אלפסי 23 ביוני 2016

איזה יופי! עכשיו אני עוד יותר שמח ששמתי את השיר הזה.

יריב 23 ביוני 2016

תמיד קיימת אפשרות תיאורטית לזכות בלי לנצח אף משחק, ולו בגלל שקיימת אפשרות תיאורטית שכל המשחקים בטורניר יסתיימו בתיקו ועדיין קבוצה כלשהי תזכה בו.

מאנו 23 ביוני 2016

בדיוק.

Oded 23 ביוני 2016

צודק
והאמת שבטורניר עם שלב בתים זה אפילו פחות מופרך – מספיק שבבית אחד כל המשחקים יסתיימו בתיקו (סהכ 6 משחקים) ושממנו תצא הזוכה אחרי שתעבור את כל הנוק אאוט בתיקו

דיזידין 23 ביוני 2016

בכל גביע זה ככה, לא?

Oded 23 ביוני 2016

כן

-גיסנו- 23 ביוני 2016

אין מה ללכת רחוק, בקופה אמריקה 2011 פאראגוואי הגיעה עד הגמר בלי לנצח אף משחק (3 תיקו בבתים + שני נצחנוות נוקאאוט בפנדלים אחרי 0-0). מזל שבגמר אורוגוואי הצילו את הסטטיסטיקה…

דיזידין 23 ביוני 2016

אחלה פוסט, אבל.
זה רק אני, או שבסך הכל הכדורגל ממש בינוני? אשכרה אני כבר לא יודע.
וזה שעלול להיות גמר איסלנד הונגריה זה טוב או רע?
ומארגנטינה (השנואה) אני נהנה יותר.

מאנו 23 ביוני 2016

לא רק אתה מבולבל. משחקים שנגמרים ב 3-3 מוכתרים כמצויינים, ובמשחקים עם תוצאות נמוכות ישנה מחלוקת – הפרשנים הגרועים ישר טוענים ש"אין גולים" ושמשעמם, ומביני העניין שופטים לפי איכות המשחק ולא לפי כמות הגולים. לדעתי ברוב המשחקים הרמה הייתה גבוהה מהמצופה, ובעיקר מאוד מאוזנת. מעדיף 1-1 או 0-0 על 4-0 חד צדדי.

משה 23 ביוני 2016

+1000
אני נהנה מאוד, מי ששופט כדורגל רק על פי גולים לא מבין בכדורגל (או סתם אמריקאי ).

רומן 23 ביוני 2016

+100000
התכוונת אמריקקי..

דיזידין 23 ביוני 2016

האמריקאים העלובים האלה משחקים הרבה יותר יפה מהנבחרת של האימפריה הרוסית.

רומן 23 ביוני 2016

טורניר הראווה הזה שמשוחק עכשיו באמריקה זה לא מדד לכלום.(אל תקראו לזה קופה כי זה לא)
ואגב, נבחרת ארה"ב ממש משחקת יפה, אני מאוד נהנה לראות אותם ולמרות זה הציבור האמריקאי מתעלם מהם לחלוטין וממשיך לצפות בענפי ה"ספורט" ההזויים שלהם, מה שגורם לי לאהוב אותם אפילו פחות.

duncan 23 ביוני 2016

כי זה ספורט לא ממש מעניין את המערב. אתם שם במזרח אוהבים דברים מיושנים.

אחד 23 ביוני 2016

אני מבטיח לך שארגנטינה לא הייתה מבקיעה בצרורות מול הנבחרות שמשתתפות ביורו.
אולי כמות הגולים מבלבלת אותך, אבל הכדורגל ביורו הרבה יותר איכותי ממה שיש בקופה.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2016

ראיתי הרבה מאוד משחקים מהקופה – מרבית הגולים שם מגיעים מטעויות מביכות של ההגנה או השוערים (וחלק מגאונות של מסי, טוב). אני חושב שביורו הרמה של הכדורגל היא יותר גבוהה מבחינת הטקטיקה של הקבוצות, המשמעת שלהם אבל הטכניקה פחות טובה. בכל מקרה, השאלה מה יותר מעניין לראות – כדורגל ממושמע וטקטי או הרבה גולים כתוצאה מטעויות. כל אחד יבחר מה שהוא רוצה

גיסנו 23 ביוני 2016

לא חושב שהטכניקה פחות טובה כמו שבדרום אמריקה למרות הכל היא עדיין יותר "פראית".

אריאל גרייזס 23 ביוני 2016

אולי, קשה להגיד. הקטע בקופה זה שיש 3-4 נבחרות טובות ולאף אחד לא אכפת מאקוואדור ובטח לא מג'מאיקה. אז אתה רואה את הטכניקה של הנבחרות הטובות, בעיקר ארגנטינה וקצת צ'ילה וקולומביה (הפעם אפילו ברזיל לא ממש הגיעה). ביורו אנחנו רואים הרבה יותר משחקים וגם בגלל אופי המשחק והממושמעות של הקבוצות לטכניקה קצת יותר קשה לתת ביטוי – תראה את זלאטן שעם שמירה מצוינת פשוט לא הצליח לנצל את הטכניקה שלו בכלל. עדיין ראינו ביצועים יפים מאוד של רונאלדו, בייל, הקרואטים (הגול של מודריץ', למשל), הגול של סטארידג' מול וולס ועוד. בקיצור, אולי זה לא שהדרום אמריקאים יותר טכנים כמו שיותר קל להביא את זה שם לידי ביטוי.

אסף the kop 23 ביוני 2016

אריאל,
לא ברורה לי ההתנשאות שלך על הקופה.
ארגנטינה, קולומביה, צ'ילה, ברזיל, אורגוואי, מקסיקו, ארה"ב, וקוסטה ריקה טובות יותר מאימפריות שעלו לשמינית היורו כדוגמת איסלנד, ווילס, צפון אירלנד, הונגריה וסלובקיה.

אחד 23 ביוני 2016

אני אתן לך את ארגנטינה וצ'ילה, אבל הנבחרות האירופאיות שציינת לא היו חוטפות ארבעה גולים במשחק, או נותנות הופעה עלובה כמו שברזיל נתנה.

Shadow 23 ביוני 2016

מקסיקו קיבלו מצ'ילה 7-0 ברבע גמר
תוך תצוגת כדורגל מהמביכות שראיתי.

רמת הטעויות שהיו בהגנה היו מביכות ברמה שגרמה לי לתהות אם המשחק מכור.

אסף THE KOP 23 ביוני 2016

קודם כל יכול להיות, ועדיין ברזיל גם קיבלה שביעיה בבית מגרמניה והיא עדיין מהנבחרות הטובות והכשרוניות בעולם. בטח לא נבחרת דרג ג' כמו אנגליה.

ק. 23 ביוני 2016

אולי האיכות הקבוצתית הכוללת ביורו טובה יותר, ובאמת רב הנבחקרות יודעות לעמוד כמו שצריך, אבל הכדורגל, על פי רב הרבה יותר זהיר ושמרני. אני חושב ששינוי השיטה (גם עם 24 נבחרות) לבדה ישפר את ההנאה בלי לפגוע באיכות. זה לא סביר שנבחרת שהפסידה את שני הראשונים (או הפסד ותיקו) עדיין יכולה לעלות.

no propaganda 23 ביוני 2016

הפסד ותיקו פעמים רבות מאפשר לעלות גם בשיטה הרגילה

יואב דובינסקי 23 ביוני 2016

גם אני מאוד אוהב את הטורניר ואת ההגדלה ל24. בעיני גם הפך את המוקדמות להרבה יותר מעניינות, כשכל נבחרת עד דרג 5 מתחרה כשהיא מאמינה שיש לה סיכוי ריאלי לעלות.

יניב פרנקו 23 ביוני 2016

בטח שכל אחת מאמינה שיש לה סיכוי ריאלי לעלות.
ככה זה שמתוך 24 נבחרות 16 עולות לשלב הבא.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2016

וזה רע, כי? כשרק 8 עלו הלאה, כמעט תמיד איזה נבחרת גדולה-שתיים נשארו מאחור. פורטוגל הזאת, למשל, היתה נשארת מחוץ לרבע הגמר. גם אנשים שוכחים אבל בסיבוב השלישי של הבתים היינו מקבלים שעמומון אדיר בדרך כלל כי מרבית הקבוצות כבר הבטיחו את העליה או היו בחוץ. הפעם קיבלנו סיבוב שלישי עם כמה משחקים מרתקים והיום האחרון היה אדיר עם תהפוכות כל דקה.

אחד 23 ביוני 2016

מסכים לגבי הסיבוב השלישי. הוא הרבה יותר מעניין כשרוב הנסחרות מגיעות אליו עם סיבה לשחק. אבל איך שפורטוגל נראית , מוטב היה שלא היו מעפילים.

אחד 23 ביוני 2016

*נבחרות

יניב פרנקו 23 ביוני 2016

אז מה הרעיון במפעל גביע שלא מנפה בכלל ?

אריאל גרייזס 23 ביוני 2016

יש כאלו שמעניינת אותם התוצאה הסופית. אותי מעניין לראות כדורגל. קיבלתי עוד ממנו. הניפוי יתבצע אחר כך. ויש משמעות מעבר לניפוי, עובדה שספרד קיבלה את איטליה, למשל.

אלי 23 ביוני 2016

אבל זאת היתה הדחה לפני רבע גמר.
גם הפעם לפחות נבחרת גדולה אחת תודח לפני רבע הגמר.
בסך הכל הוסיפו עוד סיבוב ולכן ברור שיותר קבוצות יעלו.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2016

נכון, אבל זה נותן לנו עוד משחקים עם קבוצות מעניינות, מה רע? מה רע במשחק בין פורטוגל לקרואטיה, למשל?

אלי 23 ביוני 2016

לא אמרתי שזה רע, רק תקפתי את הטיעון שלך, אחרי הכל אנחנו לא פרימו… :-)
יכולת פשוט לכתוב שיש סיבוב נוסף ולא לנסות להצדיק את זה בעובדה שפורטוגל היתה מודחת.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2016

זה שילוב של השניים. אני לא מנסה להצדיק. אני חושב שלשיטה הזאת יש יתרונות וחסרונות כמו כל שיטה. אני חושב שמרבית התלונות לגביה נובעות מזה שהזיזו את הגבינה שלנו. במונדיאלים שעקבתי ברצינות באמת מ-90 עד 98 השיטה היתה דומה למה שאנחנו רואים עכשיו ואני לא זוכר שזה הפריע לי. פשוט כל הדיבורים על השיטה קצת מיצו את עצמם לטעמי. זאת השיטה וזה מה יש. בכל מקרה, בשמינית וברבע נקבל כמה משחקים מצוינים, אני לא יכול לחכות.
אין לי מושג מה אני עושה עם עצמי עכשיו יומיים בלי כדורגל

ק. 23 ביוני 2016

2 סיבובים שלקבוצות יש לגיטימציה גבוהה לא לסכן ולהסתפק בתיקו זה יותר משחקים מסיבוב אחרון בו תהיה נבחרת או שתיים שאין להם על מה לשחק. תשווה לשלב הבתים במונדיאל, בלי קשר שהדרום אמריקאיות היו מעולות – המשחקים היו יותר מהנים כי הרבה יותר שיחקו על נצחון. אני לא מממורמרי היורו, אבל בהחלט יש פגם גדול בשיטה שפוגע באיכות ובהנאה מהמשחקים

אריאל גרייזס 23 ביוני 2016

עזוב, אף אחד לא זוכר בסוף את שלב הבתים, גם פה זה ישכח. כמה משחקים גדולים היו בשלב הבתים במונדיאל האחרון? היה את הולנד-ספרד, קצת אנגליה-אורגוואי. וכמובן, במונדיאל יש נבחרות דרום אמריקאיות ואפריקאיות שמכניסות עניין לא קטן. בסוף מה שזוכרים זה את שלבי ההצלבה. תן לי מפגשים גדולים בין אנגליה-צרפת ברבע, איטליה-ספרד בשמינית, גרמניה-ספרד/איטליה ברבע והמנצחות בין שני המפגשים האלו נפגשות בחצי – וכולנו נשכח את הבתים

ק. 23 ביוני 2016

אז בוא נשחק נוקאאוט וזהו. אתה זוכר רק משחקים בין נבחרות עם שמות – אני זוכר שהלכתי לישון כל יום עם חיוך דבילי והנאה צרופה מהכדורגל ששוחק – אני יכול לתת לך הרבה משחקים שנהנתי בהם בבתים (למשל המשחקים של צ'ילה, קולומביה, מקסיקו).
ברור שמשחק נוקאאוט דרמטי וטוב נצרב יותר בתודעה. גם אני קונה מפגשים גדולים בחצי האטרקטיבי על הנייר של ההגרלה.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2016

מה לעשות, במונדיאל יש מפגש בין סגנונות שונים, ביורו פחות. כולם משחקים כדורגל מאוד אירופאי. גם אני נהניתי יותר מהמונדיאל בשלב הבתים. היורו הזה עד עכשיו לא מלהיב. אני רק לא חושב שזה קשור לשיטה.

ק. 23 ביוני 2016

רק תראה איך אוסטריה שיחקו אתמול מחצית שנייה שהם היו חייבים נצחון

ויכסלפיש 23 ביוני 2016

פורטוגל זו נבחרת שלא עברה שלב במונדיאל האחרון ופעם אחת עברה רבע גמר מאז 2006… אתה קורא לה גדולה?

אריאל גרייזס 23 ביוני 2016

גם ספרד לא עברה שלב במונדיאל האחרון (ורונאלדו היה פצוע במונדיאל). תקרא לה איך שאתה תרצה – אם לא גדולה, אז אטרקטיבית. המשחק שלהם אתמול היה כיף גדול

no propaganda 23 ביוני 2016

רונאלדו שיחק 90 דקות בכל שלושת המשחקים. איך אפשר לאמר שהוא פצוע?

אריאל גרייזס 23 ביוני 2016

הוא היה מוגבל מאוד באותם משחקים, זה היה ברור לעין

no propaganda 23 ביוני 2016

אני מאוד לא אוהב את הגישה הזו. זה לא שהוא הוחלף בדקה ה15 כמו דייגו קוסטה בגמר האלופות של 2014. הוא שיחק 90 דקות 3 משחקים, לפי ההגדרה המקובלת זה לא נקרא פצוע.

Shadow 23 ביוני 2016

הייתי במשחק פורטוגל גרמניה והיה ברור שמשהו איתו לא בסדר

הוא היה נראה צל של עצמו מבחינת יכולות פיזיות ואתלטיות

בקושי רץ או קפץ.

אני לא יודע אם הוא לא היה כשיר בשאר המשחקים אבל בזה בוודאות היה משהו.

אחד 23 ביוני 2016

הכי משמח שאיטליה או ספרד יעופו כבר בשמינית. שלב הנוקאאוט יהיה טוב יותר בלי שתי נבחרות שחונקות את המשחק, גורמות למיעוט מצבים משני הצדדים ובסוף מנצחות.

ר.בקצה 23 ביוני 2016

הן העונש אחת של השניה

אחד 23 ביוני 2016

ניסוח יפה

גיסנו 23 ביוני 2016

באיזה משלושת המשחקים שלה ספרד חנקה את המשחק?

גיסנו 23 ביוני 2016

ביורו הקודם אגב, שני המפגשים של ספרד-איטליה היו מהמשחקים הטובים של הטורניר.

אחד 23 ביוני 2016

כולם. הם לא גרועים כמו איטליה, אבל המסירות האינסופיות לרוחב הורסות כל משחק.

ק. 23 ביוני 2016

מצטרף לגיסנו, אתה כותב על 2010 ו-2012, בעוד אנחנו כבר ב-2016. הביקורת על ספרד כאילו כתבת אותה לפני הטורניר בלי לראות אותה ממש. ישבו על הרחבה של צ'כיה, תקפו את טורקיה בלי הפסקה, לפחות עד ה-3:0 (הראשונה לכבוש 3 בטורניר), וגם מול קרואטיה שנרגעו והורידו הילוך אחרי 20-30 דקות, השליטה עברה מעט לקרואטיה ולא היה פוזשן בונקר

-גיסנו- 23 ביוני 2016

+1
קלעת בול לדעתי.
ספרד-קרואטיה היה משחק בקצב מטורף, ואם הספרדים התמסרו לרוחב זה לא היה כמו בעבר – שליטה לשם שליטה ותו לא – הם פשוט לא מצאו פרצה בהגנה המצוינת של קרואטיה.

ק. 23 ביוני 2016

המשחק הכי טוב בטורניר לדעתי (אולי היה משהו שפספסתי כי לא ראיתי הכל) בין שתיים מהנבחרות שמשחקות הכי טוב בנתיים (מצטער אם אני מוטה לכדורגל התקפי…)

אחד 23 ביוני 2016

זה היה משחק מצויין, אבל בזכות קרואטיה הנהדרת ולא בזכותה של ספרד.

ק. 23 ביוני 2016

קרואטיה גם שיחקה נהדר נגד טורקיה… משחק מצויין צריך שתי נבחרות.
מסכים שספרד במחצית השנייה הייתה פחות טובה מבדר"כ. גם תיקו לא היה מקפח אף אחת.

סוס ים 23 ביוני 2016

האם המשחקים של הנבחרות האחרות בטורניר היו באופן עקבי מלאים במצבים? מסעירים?
רוב המשחקים בשלב הבתים היו בדיוק מה שאתה מתאר כאן. הכל היה מאוד פיזי וטקטי. למשל – המשחק בין גרמניה לפולין, שתי נבחרות טובות עם פוטנציאל לכדורגל יפה, היה איום ונורא. אפשר לאהוב את זה או לא, אבל אי אפשר לומר שספרד ואיטליה הן הנבחרות היחידות שחנקו משחקים. אגב הן עושות את זה בדרך שונה לחלוטין, שזה מעניין…

אחד 23 ביוני 2016

המשחק בין פולין לגרמניה היה נורא בגלל שהחלק הקדמי של שתיהן לא הופיע לטורניר, לא בגלל שהן סגרו את המשחק במכוון.

no propaganda 23 ביוני 2016

האמת שגרמניה נראית קצת כמו ספרד ביורו הזה. אימפוטנטיות מטורפת. מגיעים למצב מסוכן עם קשר באמצע מול הרחבה ואז מוסרים לרוחב וחוזר חלילה. אולי זה בגלל הניסיון לשחק עם גצה במרכז אבל זה נראה רע מאוד.

אחד 23 ביוני 2016

זה יראה יותר טוב אם וכאשר מולר סוף סוף יופיע לטורניר.
הגיע הזמן שלב יפסיק לתת קרדיט לגצה. כמה עוד הוא ינשא על גבי הרוח של שער הניצחון בגמר המונדיאל(אנשים גם שוכחים שמי שעשה את השער ההוא היה בכלל שורלה). אפילו גומז עדיף על פניו.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2016

במשחק האחרון גצה היה בצד וגומז במרכז וגצה הגיע למלא מצבים ופספס את כולם. כנראה שהוא לא כזה סקורר פשוט או שהוא חלוד מהשנתיים האחרונות תחת פפ בבאירן (ככה זה עם שחקנים כאלו בטורניר גדול – יש כאלו שפורחים ואז אומרים – טוב, הם לא נשחקו במשך השנה ויש כאלו שלא מצליחים כלום ואז אומרים – הם חלודים כי לא שיחקו כל השנה..)

no propaganda 23 ביוני 2016

גצה אף פעם לא היה סקורר לכן הצבתו בחוד היא די תמוהה. אני אישית מעדיף שגרמיניה ישחקו עם גומז בחוד.

סוס ים 24 ביוני 2016

בהחלט. וגם אוזיל לטעמי מקבל קרדיט לא ברור, וזה לא הטורניר הראשון. חלש מאוד.

אבי ערך מוסף 23 ביוני 2016

רק אני שמח שהנבחרות הבריטיות נשארו כדי לקבל עוד סרטונים אדירים ומצחיקים של האוהדים שלהם מרחובות צרפת?! פשוט חוויה.

ולעניין, היורו הזה מעל למצופה. גם נבחרות אפורות על הנייר סיפקו דרמות וכדורגל טוב.
לא האמנתי שאהנה כל כך ממשחקים כגון אלבניה-שוויץ ואוסטריה-איסלנד. היומיים האחרונים השאירו טעם יותר מידי מתוק.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2016

האוהדים האירים זאת פשוט חוויה. ממש עשה לי חשק המשחק אתמול לנסוע למשחק של אירלנד או צפון אירלנד. האירים יבואו לנקום בצרפתים בשמינית על יד האלוהים של הנרי שהדיחה אותם לפני כמה שנים, הם לא שוכחים ולא סולחים (לא שאני חושב שיש להם סיכוי גדול, אבל הם יבואו להלחם)

אבי ערך מוסף 23 ביוני 2016

ממש עושה חשק אפילו רק לשרוץ איתם בפאבים עם בירות במהלך היום. נראה שלא מעניינת אותם התוצאה, הם פשוט באים להנות.
ואכן אחלה משחק, פיקנטריה במיטבה.

צביקה 23 ביוני 2016

אריאל קצת מאכזב שאתה לא כותב טור על היורו, בטח אם אתה כלכך אוהב אותו.

אריאל גרייזס 23 ביוני 2016

אין לי זמן, עומס מטורף בעבודה. אני מקווה שהיום בערב או מחר אני אוכל להעלות סוג של טור סיכום לשלב הראשון

אריאל גרייזס 23 ביוני 2016

ואני לא "כל כך אוהב אותו". עד עכשיו הוא לא יורו מלהיב לטעמי. היו מעט מדי משחקים באמת טובים. יש לזה הרבה סיבות שאני רוצה לגעת בחלקן. אני כן מצפה שבהמשך זה ישתפר (הלוואי הלוואי). אני פשוט לא חושב שזה קשור לשיטה זו או אחרת

אמוץ כהן-פז 23 ביוני 2016

גם טיירי הנרי יהיה מפוצץ בעבודה עד יום ראשון בערב…

אמיתי 23 ביוני 2016

מה קרה עם הנרי?

matipool 23 ביוני 2016

https://www.youtube.com/watch?v=A5iifwHh1H8

נגע ביד בבירור במהלך כיבוש השער נגד אירלנד בפלייאוף למונדיאל 2010 .

-גיסנו- 23 ביוני 2016

תכל'ס, נגע ביד בבירור זה סוג של אנדרסטייטמנט

אמיתי 23 ביוני 2016

אה..שכחתי שזה היה נגד אירלנד..תודה

צביקה 23 ביוני 2016

בכיף, בהצלחה בעבודה.

wazza 23 ביוני 2016

אני גם חשבתי על העניין עם הנרי שדרך אגב יושב באולפן של bbc- יהיה מעניין

אריאל גרייזס 23 ביוני 2016

האירים עד היום כועסים על העניין הזה (ובצדק). מה שמזכיר לי שהאירים עד היום זוכרים את דודו אוואט עם הטמפונים באף. גם לנו הם לא שוכחים את זה. בעקרון יש להם זכרון לא קצר..

רומן 23 ביוני 2016

יורו נפלא,
באופן כללי יורו זה טורניר כדורגל הנבחרות האיכותי בעולם, היה חשש שהגדלתו תוריד את הרמה, אבל ההיפכא מסתברא.
כדורגל נפלא, טקטי, מהיר, חזק.
הנוכחות של הספרדים קצת מעיקה אבל גם זה ענין זמני מאוד, קונטה יטפל בהם בקרוב.

-גיסנו- 23 ביוני 2016

אם רק הספרדים היו לומדים מהרוסים והאוקראינים איך להופיע ליורו

רומן 23 ביוני 2016

אם רק לא היית כזה אדם קטן

-גיסנו- 23 ביוני 2016

כמו שאמרתי פעמים רבות, אני מתאים את רוח התגובה לרמה של האדם שאליו אני מגיב

רומן 23 ביוני 2016

אתה אדם קטן וחסר חוש הומור.
לא נעים לנהל איתך דיון.
יאללה מיץ', יאללה מכבי, יאללה זהבי,
שחרר

-גיסנו- 23 ביוני 2016

למה חסר הומור? אני חושב שההופעה של רוסיה ואוקראינה ברוסיה הייתה היסטרית.
הרבה יותר מעיקה מהספרדים, שהשכילו לנצח משחק ואפילו רחמנא ליצלן לכבוש נגד טורקיה במשחק אחד יותר ממה שרוסיה ואוקראינה כבשו ביחד בכל הטורניר.
מה קרה, צוחקים קצת על רוסיה, אין לך חוש הומור?

מצחיק שקראת לי אדם קטן 4 תגובות אחרי שחשת צורך לתקן כל מי שכתב "אמריקאי" ל"אמריקקי". אכן הומור משובח.

אתה מוזמן להתנסח כמו אדם בוגר ולהפסיק להתעלם מעובדות שסותרות את כל הדעות המנותקות שלך, או לנפנף בכל מיני קבלות שאמורות להוכיח שאתה צודק גם כשאתה טועה. אז נוכל לנהל דיון, כמו שלא מעט אנשים פה מנהלים איתי. בינתיים אתה לא ממש משאיר את האופציה הזו על השולחן.

רומן 23 ביוני 2016

אי פעם טענתי שאני אוהד את רוסיה, רקדתי בבית בתחתונים בגולים של ווילס.
אני אוהד את אוקראינה ודינמו קייב.
כל עוד פוטין בשלטון אני לא אוהד את הרוסים.
ההופעה של אוקראינה היתה עלובה ומעליבה, עם חומר השחקנים הזה היו חייבים לעלות.
וכן שונא את הספרדים המאוסים, אבל להשוות אותם לאוקראינה?

אנדר 24 ביוני 2016

רוסיה יכולים ללמוד ממך על מעבר מהיר מהתקפה להגנה :) מר לא אוהב פוליטיקלי קורקט מתבכיין…. תשתדל שהערכים שלך יעבדו לשני הכיוונים חבר

גאזה 23 ביוני 2016

דנמרק ב92 = איסלנד ב2016? הלוואי :)

איאן ראש נטול שפם 23 ביוני 2016

"יורדגנסון תירגע!"

רומן 23 ביוני 2016

חחחחח, בדיוק היום כתבתי בפייסבוק "מאירסון תרגע"
גדול

Jonas 23 ביוני 2016

הזכרת את טורניר 82 כפורמט יותר טוב, אני מניח שפורטוגל לא הייתה מצליחה לעלות עם 3 תוצאות תיקו.
רגע… האלופה? בדיוק כמו פורטוגל סיימה עם 3 תוצאות תיקו :)

Fluttershy 23 ביוני 2016

ההרגלה של שלבי הנוק-אאוט יצאה לא כ"כ שיוויונית. מהחצי ה"קל" של ההרגרלה בלגיה או קרואטיה כנראה תגיע לגמר. בחצי השני יש את צרפת, ספרד, גרמניה, איטליה ואנגליה.

אחד 23 ביוני 2016

אולי מבחינת השמות, אבל מבחינת הכדורגל קרואטיה ו-ווילס לא נופלות מאף קבוצה מהחצי השני(ובלגיה לא כל כך הרחק מאחור). וגם פולין יכולה להגיע רחוק.

גיסנו 23 ביוני 2016

פולין לא נראית משהו, חדבתי שיהיוציותר מרשימים. לבנדובסקי די אנמי.

אמוץ כהן-פז 23 ביוני 2016

השחקנים שמסביבו אינם באותה רמה…

גיסנו 23 ביוני 2016

נכון. אבל למרות שלא מדובר באותו סוג שחקן ובאותה רמה – ציפיתי ממנו שיסחוב את הנבחרת קצת יותר כמו זלטאן. במיוחד כשהצוות המסייע שלו יותר מוצלח.

אמוץ כהן-פז 23 ביוני 2016

זלאטן זה עולם בפני עצמו.

Comments closed