דיקטטורה של הפרולטריון

בולשביזם בכדורגל הישראלי

%d7%aa%d7%9e%d7%95%d7%a0%d7%941

בדרך הכלל הטלפון שלי סגור בשבת. בשבת שעברה במקרה לא שמתי לב, השארתי אותו פתוח וכך יצא שצלצל בשעת בוקר מוקדמת.

לא עניתי, אבל הצלצול לווה בהודעה בהולה "איציק, תחזור אלי דחוף!"

נלחצתי. שבת בבוקר. חשבתי קרה משהו נורא. חזרתי.

על הקו היה יו"ר של קבוצת אוהדים אחרת. "מה קורה אתכם?" שאל אותי.

"סליחה?!" עניתי. "מה זאת אומרת?!"

מסתבר שבאיזה גוף קיקיוני שעונה לשם "ארגון היציע" שמאגד, לדבריו, את עמותות האוהדים בישראל, סוערות הרוחות עקב החתמתו של שחקן מסוים בבית"ר נורדיה.

מבלי להלאות אתכם בפרטים (כי הם באמת מלאים), רק אומר שבית"ר נורדיה הואשמה בקשירת קשר עם בעלי קבוצת מ.ס. אשדוד ג'קי בן זקן בכדי לפגוע באחת מיריבותיה לצמרת, קבוצת אוהדים אחרת, עירוני אשדוד.

מפה לשם התגלגלו הדברים לכך שאתמול פרסום אותו ארגון, קבל עם ודף הפייסבוק שלו, הודעה רשמית ובה הוא מבשר על "הדחתה" של בית"ר נורדיה משורות הארגון.

שזה, איך לומר… משעשע. ולו משום שמעולם לא היינו חברים בארגון הזה ולא היה לנו קשר רשמי אתו.

כך או כך, לא נעלבנו. בפרפרזה על דבריו המפורסמים של גראוצ'ו מרקס ניתן לומר, שגם אנחנו לא חפצים להמשיך להיות חברים בארגון שמעולם לא היינו חברים בו.

בכל אופן, לא הייתי עושה לכם את מה שלא אהבתי שעשו לי ומטריד אתכם בזוטות אלה בשבת בבוקר, אלמלא היה כאן מסר חשוב לטעמי, שחורג מגבולות הנישה (המרתקת שלעצמה) של הליגות הנמוכות בכדורגל הישראלי:

מי שמכיר מקרוב את הסצנה של קבוצות האוהדים בישראל וודאי מכיר את תחושת ה"מה יפינו" המלווה אותה. פועלי כל העולם התאחדו, התקבצו בפייסבוק ויצאו חמושים בלפטופ להילחם מחזית המשרד המפונפן שלהם בחברת יחסי הציבור, משרד עורכי-הדין, או הסטארט-אפ בו הם עובדים, בעריצות בעלי ההון הפרטיים בכדורגל הישראלי.

שזה בסדר. יש בזה אפילו משהו נוגע ללב. שאנשים מבוגרים השקועים עד צוואר בביצה הבורגנית, חשים צורך לעטות מעת לעת פוזת צ'ה גווארות דמיקולו.

בפגישה שהייתה לי השבוע עם יו"ר של אותו ארגון הנזכר לעיל (ותואמה ביוזמתו עוד לפני אירועי השבוע האחרון), הסברתי לו את עמדתנו לגבי הנושא של סולידריות בין קבוצות אוהדים:

בשונה מקבוצות אוהדים אחרות בישראל (ובעולם), בית"ר נורדיה ירושלים לא קמה כמחאה נגד בעלות פרטית על מועדוני כדורגל או כתוצאה מסכסוך עם בעל הבית של המועדון. בית"ר נורדיה קמה כתוצאה מכך שארגון אוהדים קיצוני ואלים השתלט באופן בריוני על המועדון שלנו והמיר את זהותו. יחד עם זאת, גם אם הסיפור של שאר הקבוצות שונה, יש לנו סולידריות בסיסית עם כל קבוצת אוהדים שהחליטה לקחת באופן אקטיבי את גורל המועדון שלה בידיה, יהיו המניעים לכך אשר יהיו.

מה שלא מנע, כאמור, את העובדה שהואשמנו ב"בגידה" בערכי הארגון (שבכנות אין לי מושג מהם) והועמדנו למשפט שדה בכיכר העיר המקוונת (בשולי הדברים רק אומר שארגון האוהדים האחרון שהאשים אותנו ב"בגידה" היה ארגון מוכר קצת יותר העונה לשם 'לה פמיליה').

וכל זה בא לומר מה?

שלא משנה מה האידיאולוגיה שאתה בא לייצג, מה שחשוב זה איך אתה מייצג אותה.

אני בטוח שפרולטריון הכדורגל הישראלי משוכנע שהוא "שמש העמים", או לפחות עמי הארץ, ושערכיו הם הנעלים והיפים שבערכים האנושיים. אבל ההתנהלות והתביעה שלו "לאחדות השורות" מזכירה אידיאולוגיות הפוכות לגמרי.

בבואו להסביר את עמדתו בסוגיית חופש הפרט כתב זאב ז'בוטינסקי:

"שטות היא לזהות את שלטון הרוב עם תמצית הדמוקרטיה והחירות. תמצית החירות היא השאיפה לכך, שאיש לא ייאלץ להיכנע למה שמצפונו מתנגד לו, אפילו נתמכת קביעה זו על ידי הרוב.

אני מפציר בידידינו בכל לשון של הדגשה, להתייחס ביתר רצינות לעקרונות כגון חופש המצפון וחופש המחשבה. אשר לי לעצמי, אינני נכון לתת את ידי לשיגעון של הטלת חרם על חיפושים רוחניים".

גם הוא יצא כנגד עריצות הפרולטריון שהונהגה ע"י הסתדרות העובדים ומפלגות הפועלים. אלו שדברו גבוהה גבוהה בשם סולידריות כלל אנושית, כל עוד היא נושאת פנקס אדום כמובן.

שמונים תשעים שנה אחרי, לא הרבה השתנה מסתבר.

הילד כמעט בן שלושים
מנועים קדימה

175 Comments

פרלה 19 בנובמבר 2016

מעולה אלפסי.
מעלה בזכרון אינסוף דוגמאות.
פלורליזם יתקיים רק ביחס למי ששותף לערכי היסוד שלנו ועדיף שלא יחלוק עלינו גם בענינים אחרים.

רינוס מיכלס 19 בנובמבר 2016

ויכוח וסכסוך הזוי ומגוחך בין שמאל לאומי / מקומי לבין שמאל עולמי – מספר 7 טריליון קו נטוי צ

הזוי ומגוחך במיוחד כל פעם ההבהרות והציטוטים מהנאציונאלסוציאליסט הדגול , יוזם חמשת הממים …

ממש ג'ון לוק היהודי

מאשקה 19 בנובמבר 2016

זו הביצה של הכדורגל הישראלי, גם נרקיסים ריחנים לא גדלים בה בימים טובים.
אין חדש תחת השמש גם לעת סתיו לפני בוא הגשם.
יאללה בית"ר נורדיה.

א.ס נורדיה ז״ל 19 בנובמבר 2016

לא קבוצה. לא סמל.
בלי ערכים.
בלי דרך.
עם אלפסי אחד טיפש ומלא בעצמו ועוד מומי אחד.
כלום ושום דבר. אין קהל. אין חברים בקבוצה.
יש את מומי ואיציק בישבן של עצמם.
לא תעלו.
לא תצליחו.
לא מגיע לכם
א. ס. נורדיה.

עפר ויקסלבאום 19 בנובמבר 2016

תגובה מבחילה. ראוי שהכותב שלה, שלא פלא שבחר להשתמש בפסבדונים-מבחיל לכשעצמו- יחזור בו ויפרסם התנצלות.

אמוץ כהן-פז 19 בנובמבר 2016

התנצלות על מה? האנונימי הביע את דעתו, בסגנון גבוליאמנם אבל לא נראה לי שהוא הזיק לאיציק, להיפך.

דיזידין 19 בנובמבר 2016

"לא משנה מה האידיאולוגיה שאתה בא לייצג, מה שחשוב זה איך אתה מייצג אותה".
כך כתב יפה אלפסי, והמשפט חל גם על מגיבי דהבאזר.

אמוץ כהן-פז 19 בנובמבר 2016

מסכים, אבל זה סגנונו. ואם כך הוא חושב ומתבטא אין לו על מה להתנצל. השאר, זו בעיה שלו.

אנונימוס 19 בנובמבר 2016

אני לא חושב שצריך להיות מקבוצת אוהדים כדי להתבאס עליכם שאתם משתפים פעולה עם נוכל כמו ג'קי בן זקן.
זה לא הופך אתכם לצבועים, כי מעולם לא העמדתם פנים שאתם לא חלק מהביצה. זה עדיין מבאס.

שלומית גיא 19 בנובמבר 2016

איציק, מיותר בעיני. הכי קל להיכנע לסחרור האשמות ואלימות מילולית. יש מעט אנשים טובים בכדורגל הישראלי והדבר האחרון שאנחנו צריכים הוא שתתחילו לריב אחד עם השני. צא גיבור, תרים טלפון וצאו במסרים מפוייסים משותפים. תזכור שבסופה של הדרך אתם מודלים לחיקוי לאלפי ילדים.

מתן גילור 19 בנובמבר 2016

+1
כרגיל שלומית עם דברי טעם.
איציק היקר, ארגון היציע עשה ועושה רבות לטובת אוהדי הכדורגל בישראל והכדורגל הישראלי (כמובן עם דגש על מעורבות אוהדים בבעלות/ניהול קבוצות). לא ראוי להשמיץ אותם גם אם לדעתך הפעם שגו. (וכן, גם הפוסט שלהם היה לא ראוי והיה עדיף אלמלא היה נכתב.)
שבת שלום :)

איציק אלפסי 19 בנובמבר 2016

מצטער שלומית, אבל אני מודה שאני לא מבין את התגובה. מה קשור כאן לעשות סולחות ולהפיץ מסרי אהבה ושלום? אין כאן שום אלימות (לפחות לא מהצד שלנו) יש כאן מחלוקת עקרונית ואני הבעתי את עמדתנו בעניין. למה לפחד ולטאטא מחלוקות?! גם כשאני מרצה בפני חבר'ה צעירים אני אומר להם שזה מצוין שיש מחלוקות, אבל מה שחשוב זה לדעת לקבל את זה שהאמת לא נמצאת בהכרח אצלי בכיס גם אם אני מאוד מאמין בה. שיש אנשים שחושבים אחרת ממני ושצריכה להיות לנו היכולת לקבל ולהכיל את זה. אני חושב שהדברים שאמרתי לשי גולוב לגבי עמדתנו בנושא קבוצות אוהדים אחרות הביעו בדיוק את זה, ואילו התגובה של ארגון היציע הראתה שאין להם שום יכולת להכיל ולקבל כאלה שהם קצת שונים מהם. אני לא רואה איזה מסר יש לארגון הזה להעביר לילדים חוץ מאשר שאנשים עם כסף זה איכסה (אלא אם כן זה הם כמובן).

מיקו G 19 בנובמבר 2016

בן זקן הוא לא איכסה כי יש לו כסף, הוא איכסה בגלל הדברים שהוא עשה איתו, או עשה כדי להשיג אותו. גם אם אתה צודק, אל תתעלם מהעובדות.

איציק אלפסי 19 בנובמבר 2016

מה שכתבתי לא קשור בכלל לבן זקן. אין לי שום עניין להגן עליו.

דורפן 19 בנובמבר 2016

אני אתרגם את דבריה של שלומית. ארגון היציע עשה עד היום לא פחות מבית״ר נורדיה

איציק אלפסי 19 בנובמבר 2016

רונן, אני לא בא להתהדר בנוצותיה של בית"ר נורדיה כעת, באמת שלא. אבל זה כמעט מעליב להשוות בין ארגון שפסגת הישגיו זה הורדת המחירים על כרטיסי נוער לחבורה של אנשים שיצאה נגד ארגון שמשטרת ישראל הגדירה כ"ארגון פשע" והקימה מועדון כדורגל משום דבר תחת סיכון פיזי ממש.

מתן גילור 19 בנובמבר 2016

איציק, אתה מפגין חוסר ידיעה לגבי פעילות והישגי היציע.

ארז טיקולסקר 19 בנובמבר 2016

אתה צודק מתן. הארגון השמיד את תופעת הגזענות בישראל, הוריד את האלימות לרמה אפסית, גרם ללה פמיליה להתרכז בהעברת זקנים את הכביש והחתים שני ערבים בבית"ר. אתה יודע, אגב, שהארגון, שלוחם לשקיפות, לא עונה לי כבר יום שלם מי המועדונים שחברים בו? שאלתי כמה פעמים את אחד מפעיליו המרכזיים, ללא תשובה. שאלתי בדף של הארגון. אין מענה. שקיפות.

מתן גילור 19 בנובמבר 2016

גם אני רוצה לשחק במשחק הזה:
צודק ארז, הם הקימו מחנות השמדה ואונסים בזמנם הפנוי.

ארז טיקולסקר 19 בנובמבר 2016

אפשר להתווכח על מידת תרומתו של הארגון מול הנפח התקשורתי שהוא תופס. אני חושב שהיחס במקום מסוים. אתה ממקם אותו במקום אחר. בכל מקרה, ההתייחסות שלו לסכסוך בין נורדיה לאשדוד היא שערוריה. גם בעצם ההתערבות וגם בתוכן הדברים.

דורפן 19 בנובמבר 2016

אתה יודע – יש לי סימפטיה למעשי נורדיה – אבל כשאלפסי כותב על כמה בורגנים שנהנים לשחק במהפכנות… אפשר גם להתווכח על כמה השפיעה תופעת נורדיה על מיגור הגזענות

ארז טיקולסקר 20 בנובמבר 2016

גזענות, שלא כמחירי כרטיסים ועלויות סליקה, היא עניין רציני. המלחמה בה קשה, ארוכה. נמשיך בה.

תומר חרוב 19 בנובמבר 2016

אני מסכים פה גם עם שלומית וגם עם אנונימוס. אם אתה ושי גולוב (אפשר לכנות אותו בשמו, לא רק לציין תפקיד ולהציג אותו כאיזה פקיד של הבירוקרטיה) לא מצליחים להסתדר גם כשאתם לא מסכימים אחד עם השני זה עצוב מאוד. מההיכרות שלי עם ארגון היציע יש שם אחלה אנשים שעושים יופי של עבודה לאורך שנים בהתחשב בקשיים שיש להם. בכל פעם שאוהדי נתניה רצו לקדם משהו (יוזמה או מאבק) הם נרתמו לעזור והתייצבו לצידנו כך שיש לי רק מילים טובות להגיד על הארגון ועל העבודה שלו.
ולגבי הענין עם ג'קי בן זקן. מותר לכם לקחת כסף ממי שאתם רוצים. אבל מה חשבתם? שלא תקבלו ביקורת על הדבר הזה? ג'קי בן זקן עבריין מורשע ובעל אינטרס מובהק בכדורגל הישראלי בכלל ובעיר אשדוד בפרט, אם הוא בוחר להכניס לכם כסף כדי לחסל את התחרות שיש לו בעיר אשדוד יש פה לכל הפחות טעם לפגם מבחינה ספורטיבית. זה מצחיק אותי שאתה מבדיל את הסיבה להקמת נורדיה מהבעייתיות שנוצרת תחת בעלות פרטית, כאילו שלבעלות הפרטית של אנשים כמו ג'קי וכמו טביב אין קשר לאלימות וגזענות ביציעים, כאילו שהם לא יושבים ומשפיעים במנהלת ובהתאחדות שלא עושות דבר נגד התופעות האלו וכיאלו שזה לא אינטרס שלהם שלא יעשו דבר ושלא ינקו את הכדורגל הישראלי מאלימות ומשחיתות כדי שהם יוכלו להמשיך ולהרוויח עליו (ומדובר באמת בשניים שעושים רווחים יפים בזכות הכדורגל).

איציק אלפסי 19 בנובמבר 2016

תומר, אלימות זו לא נחלתם הבלעדית של אוהדי קבוצות שנמצאות בבעלות פרטית:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4880989,00.html

תומר חרוב 19 בנובמבר 2016

ומה הקשר בין זה לבין מה שכתבתי?

איציק אלפסי 19 בנובמבר 2016

שבעלות אוהדים לא תפתור את הבעיות של האלימות. למעשה, ככל שאוהדים נהיים יותר מאורגנים כך מחמירה האלימות.

תומר חרוב 19 בנובמבר 2016

בעיות האלימות בכדורגל הישראלי יתקדמו לפיתרון (תמיד תהיה אלימות) כשהרשויות ישימו את האוהד בראש סדרי העדיפויות שלהן, ככל שתהיה יותר מעורבות של אוהדים, כך סביר יותר שזה יקרה.

דורפן 19 בנובמבר 2016

ועכשיו קבוצות האוהדים – משום שהתרעמו על הקשרים עם ג׳קי בן זקן גם אחראיות לאלימות?

פיירמן 20 בנובמבר 2016

התגובות שלכם משדרות גישה מרקסיסטית שדי משקפת את הלך העניינים בארגון היציע – האוהד הוא תמצית הטוב, העסקן זה שורש כל הרע בעולם.
אין דבר כזה אוהדים אלימים שצריך למגר, ואם יש זה כי העסקנים מקדמים אינטרסים שלהם.

אני בעלים-שותף בבית"ר נורדיה ירושלים, וירדתי לליגה ב' לא כדי להיות אוהד, אלא להיות עסקן ליגות נמוכות (ובהמשך בתקווה יותר גבוהות), עסקן ששם 800 שקל בקבוצה שלו ומשקיע בה ישירות באופן שאוהדים לא משקיעים שלא בעצמם ובארגון שלהם, אני עסקן גאה! (גם אם לא הכי מוצלח שיש)

התגובות של רוב אוהדי עירוני אשדוד, כולל חברים נבחרים בועדת הביקורת שלה, שידרו הצדקה והאשמה של אוהדי נורדיה שהגיעו (ואני בין אלה שהותקפו) בפרובוקציה וקשירת קשר לג'קי בן זקן. כמו שכתבתי עסקן מוצלח אני לא, וקשר לעסקה עם ג'קי בן זקן אין לי.

יוסי מהאבטיחים 19 בנובמבר 2016

אני חושב שזה מאד משנה איזו אידיאולוגיה אתה מייצג, ולא תמיד לרתום את ז'בוטינסקי לצדך מנקה אותך מאחריות.
מותר לכם לעשות מה שתרצו, כולל לקיחת כסף שאלוהים יודע מאיפה הוא בא.
רק נא לא להתקרבן (והצד השני לא חייב להתנהג בבריונות, יש לציין).

איציק אלפסי 19 בנובמבר 2016

איפה ראית התקרבנות?

גיא זהר 19 בנובמבר 2016

להרחבת התמונה http://sports.walla.co.il/item/3014605. בעיקר עצוב. בתור קרוב למסורת מן הסתם את מכיר את האימרה (הלא נכונה היסטורית יש לציין) שבית שני חרב בגלל קמצא ובר קמצא. חבל.

עפר ויקסלבאום 19 בנובמבר 2016

אולי הפוסט הכי טוב שכתבת אי פעם, איציק. קצר, ממצה, דבר דבור על אופניו. חד כתער.

ארז טיקולסקר 19 בנובמבר 2016

כל הצדיקים יוצאים נגדנו על כך שקיבלנו כסף (מעט, אגב) מאדם שהורשע בפלילים. טלו קורה. אתם והארגון המדובר. כמעט כל קבוצה בליגת העל עשתה עיסקה כזו או אחרת עם בית"ר של טביב. כולל קבוצות שאוהדים שלהן חברים בארגון הנ"ל. כפר סבא השאילה את בניש. הפועל תל אביב העבירה את קליימן. מכבי חיפה לקחה את רוקאביצה. העברה, השאלה. כסף של הקבוצה של טביב עזר להן. מעניין ששם זה לא הפריע.

מתן גילור 19 בנובמבר 2016

אבל אנחנו דפקנו אותו עם שכטר ואבוחצירה.

ארז טיקולסקר 19 בנובמבר 2016

אז כשנגיע לליגה של מ.ס. ניתן להם שלישיה.

MOBY 19 בנובמבר 2016

ועדיין הוא עשה עיסקה טובה יותר מג׳ורדי

אביאל 19 בנובמבר 2016

שכטר ? גם שילמתם את המשכורת שלו וגם סיימנו (בית״ר) מעליכם, לא ברור לי איך נעשתה פה דפיקה.

מתן גילור 19 בנובמבר 2016

לא ברורה לי הלוגיקה שלך. ההנחה שזה בגלל שכטר לא מחוייבת המציאות. קל וחמר לאור מיקומי הקבוצות ערב ההשאלה.
וחלק משכרו משולם ע"י בית"ר י-ם.

אביאל 19 בנובמבר 2016

מתן – חלק קטן והוא השלים שלישיה מצוינת עם אצילי ורוקוביצה, בכלל הוא החתמה טובה בבית״ר, בטח ביחס לחלוצים ששיחקו בקבוצה. הלוגיקה הלא ברורה היא איך טענת שדפקתם את טביב איתו, שילמתם בעונה הקודמת חלק ניכר מהשכר והוא עבר בחינם.

מתן גילור 19 בנובמבר 2016

שהוא לא אצלנו וכן אצלכם. עכשיו אתם סוחבים את התיק הזה לשמחתי (הכנס כאן בדיחה על זה שגם אצלנו יש את ההוא שסוחב תיקים).

אביאל 19 בנובמבר 2016

מתן – אוהדי בית״ר מרוצים משכטר, ככה שאני לא רואה את הבעיה. בקשר לתיקים :)

גורביץ' 19 בנובמבר 2016

אביאל, בוא נסכם את זה בכך שאני מאחל לבית"ר ששכטר יפרוש בשורותיה. פשוט שחקן גרוע

עומרי (ירוק) 20 בנובמבר 2016

מת על סוחב התיקים הזה…

ישרון 21 בנובמבר 2016

חן עזריאל סורי הייתי חייב.
לכל חסרי חוש ההומור, אני דווקא מוקיר תודה לשחר על התרומה.

תומר חרוב 19 בנובמבר 2016

מה הקשר? הטענה היא שבן זקן מעביר כסף לנורדיה כדי לחסל את התחרות שצפויה לו מעירוני אשדוד ויש בזה טעם לפגם. מה בין זה לבולשביקים ולפנקסים האדומים ולעסקאות שמועדונים עושים עם ביתר.
לא חסרים גורמים בעיתיים בכדורגל הישראלי, אף אחד לא ציפה ממכם להיות יותר צדיקים מהאפיפיור אבל יש פה מקרה בעייתי בו אתם משמשים ככלי בידיו של ג'קי נגד קבוצה אחרת (אוהדים או לא אוהדים) אז אתם חוטפים ביקורת.

יניב פרנקו 19 בנובמבר 2016

יום אחד יבוא מישהו ויקים את הנורדיה הפוליטית – יגידו שהליכוד הישן זה כבר לא מייצג אותם , יגידו שגנבו להם את הבית ויקימו את "מפלגת נורדיה" – יצטיידו בגרפיקאים טובים שיחגגו איתם את יום בגין ושבוע שמיר , ייקחו מהזיכרון הציבורי את הדברים הטובים של הליכוד הישן ויגידו שהדברים הרעים זה מה שגירש אותם משם -יציעו מפלגת חלומות – גם אפשר לתקוף את השמאלנים ולהוציא את השדים מימי "אנו באנו" וגם להגיד שזה ליכוד אחר וחדש ואתי.

ואז כשמישהו יבוא בטענה על משהו פוליטי – הם יגידו שכל הפוליטיקאים גרועים ואז איזה משהו על פנקס אדום – כי פנקס אדום עובד טוב על הקהל הזה , גם כאלה שבכלל לא יודעים מה זה.

איציק אלפסי 19 בנובמבר 2016

עלית עלי פרנקו. זה המהלך הבא שלי.

יניב פרנקו 19 בנובמבר 2016

כאלה אנחנו הבולשביקים האדומים – עברנו במפאי סדנה

דורפן 19 בנובמבר 2016

אכן יצאה השנאה לשמאל לצ׳ה גווארה הדמיקולות, לעובדי הסטרט אפים, בסיטואציה שקשה למצוא לה איזשהו קשר לשמאל ימין אלא רק להתנהלות של קבוצה.

איציק 19 בנובמבר 2016

אני חושב שאם היתה מקדיש קצת מחשבה לתגובה שלך היה כתוב בה יום שמיר ושבוע בגין. קצת פרופורציות.

אביאל 19 בנובמבר 2016

מה שמצחיק זה שאוהד הפועל ת״א מדבר על צביעות, אין קבוצה או ארגון יותר בזיוני בהתנהגות שלו, את הבעלים שלכם העפתם כי הוא לא משלכם, כי הוא קצת כהה מדי בשבילכם, ראינו לאן הגעתם מאז.

Ljos 19 בנובמבר 2016

לא, נו, אתה מגזים. אולי הוא קצת השתזף יותר באותו יום, אבל להגיד שהעיפו את שאול אייזנברג בגלל צבע העור שלו זה מוגזם.

אביאל 19 בנובמבר 2016

Ljos – סיפור אייזנברג דווקא מחזק את הטענה שלי, למרות כל מה שהוא עשה לא העיפו אותו, הוא פשוט סגר את הקבוצה ואנשים הקימו את הקבוצה מחדש. לא היה קורה עם טביב.

Ljos 19 בנובמבר 2016

״העיפו אותו״. טביב יצא בתנאים שלו ועוד ברווח. עשו לשניהם את אותו המוות, ואיכשהו רק אחד מהם יצא שלכאורה הרביץ לאוהד והעלים ראיות והאשים שזרקו עליו מטען חבלה שהמשטרה בכלל קישרה לארגוני פשע ללא יחס להפועל.

אביאל 19 בנובמבר 2016

Ljos – אין מילה אחרת מהעיפו אותו, הוא בא שיקם את הקבוצה, לקח אליפות, העפיל לליגת האלופות ושיחק כדורגל מהנה כל כך שאפילו אוהדי קבוצות אחרות פירגנו לאוהדי הפועל. במקום להמשיך עם זה, הם חשבו שאפשר לבד והתחילו להיטפל לטביב, מקצועית, גם אם משך כספים מהקבוצה (הכל חוקי דרך אגב) הפועל שיחקו חזק מאוד ואפילו בעונה האחרונה שלו שלא הפסיקו לריב איתו הוא הביא גביע להפועל, ולכולם זכור מה טוטו תמוז עשה לו בשידור חי בגמר הגביע ואיזה צדק פואטי נעשה עם איך שהפועל נראת מאז ואיפה טוטו תמוז.

ברור שבסוף הוא יצא בתנאים שלו, הוא לא נתן שידפקו אותו והם משלמים את המחיר על זה.

יניב פרנקו 19 בנובמבר 2016

דרך אגב מן המפורסמות היא העובדה שטוטו תמוז נכנס כך בטביב בגלל צבע עורו.

רינוס מיכלס 19 בנובמבר 2016

בוא הנה יניב , עכשיו , כשאתה מזכיר לי את הכביכול – המכנה המשותף של טביב וטוטו ,
אני למעשה סוף סוף בפעם הראשונה מצליח לפענח ולהבין איך טביב נשאר רגוע ושקט למרות ההתפרצות הפראית והגועלית של טוטו כלפיו , ועוד בשידור חי

כי אומנם שניהם לא לבנים , אבל הם בכל זאת שונים …

טוטו הוא כושי , וידוע שהכושים פראיים ולא חכמים ,
וטביב הוא אומנם לא לבן אבל הוא גם לא כושי , הוא בסך הכל מוקה , מן נס קפה כזה

https://m.youtube.com/watch?v=mu25FEF5EUc

אביאל 19 בנובמבר 2016

פרנקו – למה אתה מגיב לביריונים ? ותמוז ? כמו כל טיפש מצוי רצה למצוא חן בעיני אוהדי הפועל.

Ljos 19 בנובמבר 2016

אין ספק, הבחור מלאך. אין שום דבר שהוא עשה שהיה יכול לגרום למישהו לכעוס עליו מלבד ה-ח' שלו.

אביאל 19 בנובמבר 2016

לא מלאך ולא נעליים, עבריין מורשע, אחד שלא יודע להתנהל וכו׳, אבל בהפועל הוא סיפק את הסחורה ובגדול. אם הפועל היתה נופלת מקצועית וזה היה בגלל הפעולות הפנימיות שלו אז ההתנהגות של אוהדי הפועל היתה לגיטימית. אבל היא קרתה בזמן שהפועל היתה בשיא מקצועי, זה לא גורם לתהות למה זה קרה ? מה זה משנה איך מנהלים קבוצה, יש מדריך לזה ? כל עוד מקצועית זה עובד לאוהד הממוצע לא אמור להיות אכפת מזה שטביב מושך כספים, רב עם שחקנים וכו׳, העובדה היא שהפועל אז החתימה שחקנים מעולים ובהרבה כסף, עבדה מקצועית בצורה נהדרת וגם סיפקה כדורגל מצוין ואטרקטיבי (ותאמין לי שבתור אוהב בית״ר קשה לי לפרגן להפועל). למה אתה לא שואל את עצמך למה הם רצו את טביב בחוץ, אם הוא עשה את העבודה שלו בתור בעלים וסיפק תארים ואטרקטיביות.

Ljos 19 בנובמבר 2016

אם זו הדעה שלך אז אין לנו שום בסיס משותף לאנושות. אנשי השורה התחתונה הם לא אנשים שאני רוצה לשתף איתם פעולה.
אשאל שאלה כזו – אם אוכל להבטיח שהקבוצה שלך תזכה השנה באליפות, אבל בתמורה המעשים שיובילו לאליפות יגרמו לכך שהיא תימחק מהאדמה תוך ארבע שנים. תסכים? כביכול, סיפוק הסחורה ובגדול. לא צריך להיות אכפת לך איך היא זוכה, העיקר שזוכה. שיגנוב, יריב, יחריב מצידך. העיקר האליפות.
שאלתי את עצמי ועניתי בקלות על השאלה – הם ראו איך ההתנהלות שלו, לא חוקית או אפורה מאוד ברובה, מובילה את המועדון למטה, למקומות בית"ר תל אביביים.

אביאל 19 בנובמבר 2016

Ljos – אני אוהב שבכזו קלות אנשים כותבים דברים חמורים מאוד, הם לא ימצאו משותף אנושי לאנשי השורה התחתונה אבל בכזו קלות הם ירוצו לעשות הסכמי שלום עם אנשים שבאים לרצוח אותם.

ידעתי שזה יבוא, יש לך הוכחה שזה מה שיקרה עם טביב ? על סמך מה ? אם הפועל טובעת הוא מפסיד המון המון כסף ותמיד הוא היה מעדיף (כמו איש עסקים) למכור אותה למישהו בכמה שיותר כסף. אם נלך לפי האנלוגיה שלך אפשר לטעון את זה לגבי כל מנהל או בעלים שלא בא לך עליו שהוא יהרסו בטווח הארוך, תראה לי הוכחות לכך. אם כבר העובדות הפוכות, טביב המשיך לרכוש שחקנים בהמון כסף, להשאיר את המאמן המצליח בקבוצה, עם רצון להגדיל את האיצטדיון וכו׳.

Ljos 19 בנובמבר 2016

זו הייתה דוגמא למה שאמרת?
אין לי דרך אחרת להגיד את זה – אם אתה מוכן לעשות כל דבר (אני מתכוון לכל דבר) בשביל להגיע למטרה, אין לי דבר משותף איתך.

אם הפועל טובעת הוא מעביר הלאה בדיוק כמו שעשה. הוא לא מפסיד שום כסף בשום צורה, והוא הרוויח הרבה מאוד בזמנו שם.
בטח שאפשר, למה לא. הנה – הבעלים של גוגל הולך להחריב את העסק. משום מה אין לזה אותה השפעה.
טביב המשיך לרכוש שחקנים בהמון כסף. רק אומר שלפי החקר של גלובוס בזמנו, זו אחת השיטות להעביר כספים מהמועדון לבעלים – להצהיר ששילמת הרבה יותר ממה שכן ולקחת אחוזים בדרכים שונות ומשונות.
בכל זאת צריך הוכחה? סבבה, תראה לי איפה כל הכסף מתקופת טביב. אתן לך גם לחפש בהפועל כפר סבא אם תרצה.
(המאמן המצליח זה ניצן שירזי, גוטמן או קשטן?)

אביאל 19 בנובמבר 2016

Ljos – בתור איזה כובע אתה רוצה שאני יענה ? ראשית, כל עוד מדובר בעניין חוקי אני לא רואה סיבה מהותית לא לעשות משהו שקשור בלהרוויח כסף (בתור חברה) או בתור קבוצת ספורט (שמטרתה היא השגת תארים), שוב כל עוד זה חוקי.

תן לי הוכחות בבקשה, הכל ספוקלציות שאפשר לטעון לגביהן לכמעט כל בעלים של קבוצות כדורגל, כמו של מנצ׳סטר יונייטד לדוגמא, גם הטענות שהיו נגדם הוכחו כלא יותר משנאת חינם, היום הם מוכיחים היטב שהם יכניסו עמוק עמוק את היד לכיס.

אני לא צריך להראות לך איפה הכסף של טביב, אתה טוען דברים רעים, אתה צריך להוכיח. כנראה שהלוגיקה המשפטית לא ברורה לך, אדם לא צריך להוכיח שהוא נקי, מערכת אכיפת החוק צריכה להוכיח שהוא לא.

וגוטמן.

ארז טיקולסקר 19 בנובמבר 2016

תומר – עשרה שחקנים של מ.ס. מושאלים כיום לקבוצות שונות. אני לא יודע כמה שחקנים שגדלו בילדים של מ.ס. משחקים בקבוצות אחרות לאחר שגזרו עליהם קופון/ דמי השבחה/ מלווה מרצון/ בששון. אם אני מחפש בלם בנרות, אני צריך לשלול אותו כי למכבי אשדוד זה לא בא טוב בעיניים? אני קודם כל מתחרה שלהם. אם אתחיל לשקול שיקולי אחווה, אולי גם לא אצא לנבדל אם הם יבקשו? רדיו ירושלים שייך לג'קי, אבל הוא גם תחנה ירושלמית, וספונסר לגיטימי. אפשר לחשוב שכל הקבוצות מבקשות תעודות יושר ומפות אינטרסים מכל בעל מניות של כל חברה שתומכת בהן.

איציק 19 בנובמבר 2016

כל מה שכתבת נכון, רק יש שני יוצאים מין הכלל והם טביב ובן-זקן. שני עבריינים (אחד אולי לשעבר) ואחד בפועל שצריך לרצות את עונשו. אלו שני בעלים שאסור לעשות איתם עסקים גם אם האחרים עושים, אם רוצים להוות דוגמא למשהו. מקווה שהיועץ המשפטי החדש (או שה מלא יתהייה הגדרת תפקידו) גם יפלוט את הזוג הזה מהמערכת.

תומר חרוב 19 בנובמבר 2016

פה אני לא מסכים. הם יכולים להשאיל ממי שהם רוצים ובלי קשר להרשעות ועבירות. יש פה מקרה ספציפי שג'קי בן זקן משתמש בנורדיה בשביל האינטרסים הצרים שלו שלא קשורים לספורטיביות וזה כשר אבל מסריח ולא נראה טוב מהצד, שזה השיקול שהם היו צריכים לעשות ולסרב בנימוס לעסקה עם ג'קי.

איציק 19 בנובמבר 2016

אני מסכים איתך לגבי הסיפה, אך לא לגבי הראישה.

ארז טיקולסקר 19 בנובמבר 2016

נשיא בית הדין העליון. התקווה שניתן יהיה לאכוף על מי שבעברו הרשעה פלילית לא להיות בעלים של קבוצה, נאיבית. ראשית, לא בטוח שזה יעמוד במבחן משפטי. לדעתי לא. שנית, כל כך קל לעקוף את זה, עד כדי כך שמדובר בבדיחה.

תומר חרוב 19 בנובמבר 2016

אני מבין שלא סבבה לשמוע ביקורת אבל לא צריך לעוות את המציאות בשביל זה. אף אחד לא אמר שאתם לא צריכים להתחרות בעירוני אשדוד.
אבל אם ג'קי מתראיין ואומר שהוא תומך בנורדיה כדי לדפוק את עירוני אשדוד והוא היה משאיל עוד שחקנים אם הם היו מסכימים לשחק בליגה ב, אז אתם בבעיה גם אם זה "כסף קטן" וזה וגם אם זה מגיע באופן עקיף מרדיו ירושלים (שאלה: האם רדיו ירושלים היה ספונסר של הקבוצה בעונות קודמות?)
בגדול, תעשו מה שאתם רוצים וטוב לכם אבל יש פה גם שיקולים של תדמית וזה חשוב במיוחד לקבוצה שמבקשת תמיכה במימון המונים ומתיימרת לייצג משהו שונה.
והאמת שהכי גרוע אלו התגובות שלכם (וגם של היציע, לא מוסיף כבוד לאף אחד) לכל הסאגה הזו.

פיירמן 20 בנובמבר 2016

רדיו ירושלים לא היה ספונסר בעונות הקודמות ולא גילה בנו עניין מיוחד עד העונה הזו שבה אנחנו מתחרים עם עירוני אשדוד.
את שאר הבעיות במהלך הזה נשאיר לפתרון בתוך הקבוצה, עד אז אני לא רוצה לתת הסברים (יש נשמה טובה באשדוד שנותן לזה הסברים יותר טובים משלי…)

דורפן 19 בנובמבר 2016

ארז – אתה מקדיש זמן רב לספר שנורדיה היא משהו שונה, מיוחד, אוטנטי ובא מאהבה. ״כל קבוצה עושה את זה״, הוא לא בדיוק קונסיסטנטי לכך.

ארז טיקולסקר 19 בנובמבר 2016

שונה כן. נהדר כן. טהרני ופופליסטי – לא.

איציק 19 בנובמבר 2016

אין לי מושג על מה מדובר ובמה הויקוח, אך נראה לי שלקחת כסף מג'קי בן-זקן זה כמו לקחת הלוואה בשוק האפור. בסוף זה יגמר לא טוב, ועם הרבה חובות שאנשים מאד מפוקפקים יבואו לגבות. לא מתאים לנורדיה למרות כל מה שארז טיקולסקר כתב. גם נראה לא טוב וגם בסוף תצטערו על זה.

אריק 19 בנובמבר 2016

באיזה מהירות מועדון שבא לעשות משהו חדש מתחיל לסחור עם גקי (כמה נקלה האיש הזה אם אכן עושה זאת כדי לפגוע בקבוצה בליגב ב, הוא לא בכלא בכלל?, והטענה שיש לו כסף בגלל זה הוא איכסה – מבחילה) ולהגיד אבל גם האחרים לא בסדר?
למה להקים משהו חדש בכלל?

יואב 19 בנובמבר 2016

יפה אריק.
משתומם בדיוק כמוך.

אריק 19 בנובמבר 2016

זבוטינסקי פה וזבוטינסקי שם… בסוף עושים עסקים עם עבריין מורשע כדי לעלות ליגה. אמן ואשדוד יעלו.

יוסי מהאבטיחים 19 בנובמבר 2016

מי אמר שבגלל שיש לו כסף הוא איכסה? אמרו שבגלל שהכסף שלו הוא איכסה, אז הוא איכסה.

עידו 19 בנובמבר 2016

לא צריך להיות אוהד אשדוד/ בארגון "היציע"/ חלק מקבוצת אוהדים אחרת/ נגד בעלות פרטית בשביל להבין ששיתוף פעולה עם ג'קי בן זקן, אחד מאלו שמזהמים את הכדורגל הישראלי ועל הדרך גזל את כספם של מאות (ע"פ ביהמ"ש), זה משהו מסריח שיגרור ביקורות. בטח ממועדון כמו נורדיה שמתיימר לייצג משהו אחר, נקי, הוגן שסולד מאלימות. זה באמת לא מסובך, דרוש רק הגיון בריא. על מניעיו ומוערבתו של בן זקן באותו עניין, הוא הצהיר בעצמו.

בכדורגל חשובים עוד דברים מלבד ההצלחה על המגרש. הרושם היה שנורדיה מבינים את זה.
כל השאר היא התפלספות יפה מגובה בציטוטי ז'בוטינסקי ובמילים גבוהות.
מאכזב.

אופיר 19 בנובמבר 2016

איציק (אלפסי), נראה לי שאם כתבת את הפוסט כדי לקבל תמיכה, תצטרך להיות קצת יותר מפורט בנוגע למה שקרה, כי הפרטים המצומצמים שנחשפו לא מאירים אתכם באור חיובי.

הרטוריקה של "בולשביזם" מזכירה קצת את זעקות ה-"קומוניזם" של הרפובליקנים בארה"ב בכל פעם שמדברים על ביטוח בריאות ממלכתי. לא כל מחווה של הגינות אנושית בסיסית היא אקט מרקסיסטי.

איציק אלפסי 19 בנובמבר 2016

נראה לך שעם דעות כמו שלי אני כותב בדה באזר כדי לקבל תמיכה?!

צור שפי 19 בנובמבר 2016

לצערי מצטרף למבקרים הפעם. ברור שבמציאות מורכבת כמו של הכדורגל הישראלי הקוים שבין מוסרי/לא מוסרי הם פעמים רבות לא הכי ברורים ושסביבת הפעילות איננה מאפשרת טהרנות אבל נדמה לי שבכל זאת ברור ששת״פ מהסוג הזה ומהמניעים האלה עם אדם עם רקורד כזה הוא בכל זאת מעבר לתחום האפור והמטושטש.

ארז טיקולסקר 19 בנובמבר 2016

מה שאתה מציע הוא, למעשה, לשלול ממי שעבר על חוק ניירות ערך את הזכות לעסוק בעסקי כדורגל לשארית חייו. למה לעצור בכדורגל? למה לאפשר לו לעסוק בהיי-טק? לפתוח מסעדה? לקבל מספר למונית? הרי אם הוא רמאי, הוא עלול לרמות בכל עיסוק. במדינת חוק, אדם שעובר עבירה נענש על-ידי בית-משפט. פרט לחריגים מאוד ספיציפיים, זה הסוף. אין בישראל עונש סקילה או הגליה, למרות שחלק מעיתונאי הספורט ואוהדי מכבי אשדוד מעוניינים בכך. מתנצל. אני לא פופוליסט.

Amir A 19 בנובמבר 2016

ארז, בוא נשאל את זה אחרת. אם טביב היה משאיל לאשדוד, יריבתכם על העליה לליגה א', שחקנים ברמה שמספיקה כדי לשנות את מאזן הכוחות ועושה זאת תוך כדי הצהרה ברורה שמדובר בנקמה בנורדיה על הפרישה מבית"ר וכל הרפש שהיא מטילה בבית"ר, האם גם אז אנשי נורדייה היו שווה נפש כלפי הצעד הזה?

ארז טיקולסקר 19 בנובמבר 2016

שווי נפש אני מניח שלא. מקבלים את זה כחלק מחוקי המשחק, כן. אני חושב שלגיטימי מבחינת טביב להילחם ספורטיבית בנורדיה אם היא טורדת את מנוחתו, וכנ"ל בן זקן מול מכבי אשדוד.

Amir A 19 בנובמבר 2016

באמת התלבטתי בנוגע לשווה ו-שווי :-)

פיירמן 20 בנובמבר 2016

הייתי יוצא על עליבות הנפש של טביב. מאשדוד לא הייתי מצפה לוותר על חיזוק.

לא שהרכש האחרון שלהם, עומר מולאי (שגיוס 30 אלף שקל להחתמתו מהאוהדים נפל) וערן מלכין, הגיע מכסף שנחת מהשמיים.
וגם את רוב השחקנים בשנתיים האחרונות, אני מממן דרך ועדי העובדים של נמל אשדוד ותחנת הכוח אשכול, שעד הקמת עירוני אשדוד שיחקו בהפועל רמת ישראל.

צור שפי 19 בנובמבר 2016

לא ארז, אבל אני חושב שבין ״שארית חייו״ לבין אתמול בבוקר יש הבדל. אני גם חושב שיש הבדל בין המישור הלגליסטי/פורמליסטי – האיש חטא ונענש אבל זה לא בהכרח אומר שאחרי ש״שילם את חובו״ היחס אליו חייב להיות כאילו לא חטא ולא עבר עבירות. רק לצורך הדוגמה – אני עדיין מתעב את אייל גולן, לעומת זאת עם דרעי יש לי הרבה פחות בעיה. אולי זה בגלל גובה המחיר (דרעי שילם בגדול), אולי בגלל מהות העבירות לא יודע, עובדה שככה אני מרגיש.

ארז טיקולסקר 19 בנובמבר 2016

אתה רשאי לתעב את מי שאתה בוחר. בין זה לבין לשלול את פרנסתו ולפגוע בחירויות האזרח שלו, רחוקה הדרך, ומסוכנת.

צור שפי 19 בנובמבר 2016

איפה ראית ששללתי? שיעבוד ויתפרנס, זה לא קשור לשת״פ איתו מהסוג שנדון כאן.

ארז טיקולסקר 19 בנובמבר 2016

לא צריך לתת כותרת מפוצצת "שת"פ". נתן קצת כסף. חבל להיגרר אחר פרובוקציות תקשורתיות של בעלי עניין.

אביאל 19 בנובמבר 2016

צור – אני לא מבין על סמך איזה בסיס מוסרי אתה נשען כאן, כמו שארז אמר, הוא הואשם בעבירות פיננסיות, מה בין זה לבין קבוצת הכדורגל והמהלכים שלו ? מי שחושב שעולם הכדורגל הוא עולם של ג׳נטלמנים חיי בסוף המאה ה-19. כאילו שאין שנאה ויריבות בין הבעלים של מכבי והפועל, בת״א ובחיפה, בין הקבוצות מפתח תקווה לאורך השנים וכו׳.

צור שפי 19 בנובמבר 2016

ארז, אביאל – אנחנו נכנסים לפרשנות. אתם חושבים שהקשר בין בן זקן לנורדיה ראוי, אני חושב שהוא לא. העובדות ברורות ועל הפערים בהשקפת עולם כנראה לא נצליח לגשר. אני חושב שלאנשים כמו בן זקן וטביב אין מקום בכדורגל גם אם החוק מאפשר את זה. אם הייתי בביזנטיון של הכדורגל (לשמחתי אני לא) הייתי עושה כל מה שאני יכול כדי לא להיות איתם בקשר.

צור שפי 19 בנובמבר 2016

ביזנטיון=תעלולי המחשב – ביזנס כמובן

אביאל 19 בנובמבר 2016

צור – תראה, אפשר להגיד שגם לא בא לך לעשות עסקים עם אנשים בעלי עיניים ירוקות וזכותך, זה רק לא אומר שאפשר להגיד לאחרים מה לעשות.

צור שפי 19 בנובמבר 2016

אביאל, כבעל עיניים ירוקות אני מקווה שאתה רואה את ההבדל בינינו לבין עבריינים מורשעים.

איציק 19 בנובמבר 2016

ממש לא רואים…

אביאל 19 בנובמבר 2016

צור – הדיבורים על בן זקן וטביב התחילו גם לפני ההאשמה הפלילית שלהם, אני לא יודע מה הקשר בין עבירת צווארון לבן פיננסית לבין בעלות על קבוצת כדורגל. מילא טביב עם התקיפה והכל אבל בן זקן זה באמת קצת מוגזם.

גל ד 19 בנובמבר 2016

זו לא שלילת זכויות. זו תגובה ציבורית. צריך להסביר לך את ההבדל?

איציק 19 בנובמבר 2016

יש הבדל מהותי בין עובד היי-טק לבעלים של קבוצת כדורגל. בעלים בקבוצת ספורט זה גם פעילות/שליחות ציבורית חברתית (אני מבין שיש פו דואליות, מצד אחד עסק פרטי ומצד שני פעילות חברתית, סוג של שליח ציבור). כאשר מדובר על כך, יש עינייני קלון, למשל צינון של 7 שנים עד החזרה להיות חבר כנסת, ויש עיניין של מראית עיין (האם היתה מסכים שיהייה שופט עליון – נניח שיש לו הכשרה משפטית, שופט שסרח ושילם את חובו לחברה. האם היתה מאפשר לפדופיל משוחרר לחזור ולשמש כפסיכולוג ילדים?). אז נכון שיש עיניין של תשלום חוב, זה עדיין לא מכשיר אותו לכל תפקיד.

ארז טיקולסקר 19 בנובמבר 2016

בחייאת – בוא לא נשווה בעלות כלשהי על כרטיס שחקן או איך שזה נקרא, לשופט עליון, שר או נגיד בנק ישראל. ובכלל, על מנת להגביל אדם מעיסוק כלשהו, צריך להיות חוק. החוק צריך גם לעבור פיסקת הגבלה של חוק יסוד. אין כזה. מעניין איך אנשים ליברלים בדרך כלל, שוכחים הכל כשמדובר במישהו שהם שונאים. הכי קל להיות ליברל כשדנים באמא תרזה.

איציק 19 בנובמבר 2016

הוא לא בעל כרטיס שחקן, הוא בעלים של קבוצה, ועל הדרך הוא גם בעל כרטיס שחקן. וכמו שכתבתי, אני מקווה שסטרשנוב יראה לטביב ובן-זקן את הדרך החוצה מהכדורגל.

shadow 19 בנובמבר 2016

אני ליברל ועדיין חושב שהליברליזם לא הגדיר מספיק טוב את היחס לעבריינים.

אני יכול להיות ליברל ועדיין להתנגד לאדם שבחר על דעת עצמו לעבור על החוק.

זה לא עניין פוליטי.

נ.ב

אף אחד לא אוהב לדבר על זה כי זו חתיכת חבית חומר נפץ, אבל רוב העבריינים לא משתקמים לעולם וחוזרים לדרך הרע. אצל חלקם (תלוי בסוג העבירה) זה עניין ביולוגי ואצל חלקם זה עניין התנהגותי, אבל מי שיש לו נטיה לעבור על החוק כנראה כבר לא יכול להיגמל.

הבעיה הגדולה מתחילה אחרי הפעם השניה. לזה עוד אין מענה רציני במבנה החוק.

איתמר 19 בנובמבר 2016

אם בן זקן מוטרד מקבוצה בליגה ב׳ ומנסה להפריע לה בניסיון לעלות לליגה א׳ הוא כנראה יודע משהו על העיר אשדוד ואהבת הכדורגל של תושביה וגם על פריכותה של הפיקציה העונה לשם מ.ס אשדוד.
בן זקן מזכיר לי את שאול אייזנברג בשנים הראשונות של הפועל אוסישקין כאשר הוא התכחש לאפשרות שקבוצת הכדורסל בבעלותו עומדת להתפוגג ולהעלם ממפת הכדורסל הישראלי.
מוגזם לצפות מנורדיה לנתק את הקשר עם בן זקן ?

אביאל 19 בנובמבר 2016

איתמר – על איזה בסיס ? שיעקב שחר קנה את עזריאל מבית״ר במיליון דולר כדי לעזור לבית״ר שהתמודדה באותה עת מול הפועל חיפה בתחתית מישהו אמר משהו ? למה שהם ינתקו קשר ? הם מרוויחים מההשאלה של שחקנים ברמה גבוהה, שגם זוכים להשתפשף במועדון שרץ חזק ומתקדם מהר. מה זה משנה המניע של בן זקן ?

אביאל 19 בנובמבר 2016

אלפסי – חשבת שאם תהפוך מבית״ר ירושלים לבית״ר נורדייה ירדו ממך ? טעית. זכית ברומנטיות שהציגו את נורדייה כאנטי-בית״ר משראו שזה לא האמת ונורדיה היא קבוצה עם מניע עמוק יותר מאשר אנטי, יתחילו לדרוש, מעניין גם שהמגיבים כאן נגדך נמצאים בצד מסוים במפה הפוליטית. טביב ובן זקן זכו לשנאה ובוז הרבה הרבה לפני שהורשעו בפלילים בכלל והסיבות ברורות מאוד לכך, נסכם את זה בשם המשפחה, למוני הראל וכבירי יש הנחות כבדות מאוד למרות שהביצועים המקצועיים שלהם לא מתקרבים לשניים שתיארנו, זה גם חוזר על עצמו ביחס שמקבלים בעלי מכבי פ״ת (שמשאירים את הקבוצה בחיים לאורך השנים) מול המנהלים והבעלים השונים של הפועל פ״ת לאורך השנים בעיתונות ו״בדעת הקהל״.

כל האמור לא מוריד כלום מטביב, בן זקן או הלוזונים, רק שיפסיקו עם הצביעות ויתנו לכולם יחס שווה, שיתקפו את כולם ולא את מי שנוח וקל לייצר נגדו אנטי בדעת הקהל.

איציק 19 בנובמבר 2016

זה ממש לא נכון. הצד הפוליטי שלא אוהב את מעשה נורדיה לא מהווה שיקול, כיוון שיש מכול מיני צדדים אז חבל שאתה מעלה את זה בכלל. לגבי הרמזים על המוצא האתני גם זה מיותר כיוון שאם כך אלונה נראה לי היתה צריכה לקבל המון ביקורת שלילית ולא כך הדבר. אני למשל מאד הערכתי את בן-זקן וחשבתי שהפעילות שלו באשדוד, כולל אגודת הנוער שלו היתה ממש חיובית. מה לעשות שהתברר שהוא עבריין, וזה מאד בעייתי בעייני שנורדיה חוברת אליו. אותו הדין לגבי טביב. זה שכבירי לא עושה קסמים בהפועל כולם יודעים וכותבים על כך הרבע, זה עדיין לא שקול לעברה פלילית. אם כבירי או שחר ימצאו כעבריינית אתמוך שיעיפו אותם מהכדורגל.

אביאל 19 בנובמבר 2016

איציק – כמו שכתבתי, נטפלו לטביב ובן זקן הרבה פני כל האשמה פלילית. זה שאנשים לובשים חליפות ולא מדברים בקול גבוה לא אומר שהם לא עושים עסקים מפוקפקים. תשאל את עיתונאי חיפה כמה דלתות נפתחו לשחר מפני שהוא הבעלים של חיפה ומכר משאיות לכל יישוב בצפון, תבדוק טוב טוב את ההתנהלות העסקית של מוני הראל לאורך השנים.

איציק 19 בנובמבר 2016

זה ממש לא משנה את דעתי. אני לא יודע על עברות שהם ניתפסו והואשמו (אני גם לא יודע על חשדות אבל אם היו חבל שלא נבדקו). לו היו נתפסים מבחינתי גם הם היו פסולים.

אביאל 19 בנובמבר 2016

איציק – לפני כמה זמן בן זקן הורשע ? לפני שנה וזה גם טרום ערעורים וזה גם בעבירת צווארון לבן – לפני כמה זמן רודפים אחריו ? הרבה הרבה לפני.

Ljos 19 בנובמבר 2016

המשטרה רודפת ומאשימה את אלי טביב לפחות מאז 1992.

אביאל 19 בנובמבר 2016

Ljos – לא היה את החוק בהתאחדות לגבי הרשעה פלילית ובעלות אחרת הוא לא היה הבעלים של כפר סבא או הפועל, שהוא לא התאים לאוהדי הפועל יותר (אחרי שהרים אותם מאשפתות) פתאום הנושא הפלילי הפריע להם ולתקשורת, שהוא לקח אותם לליגת האלופות הכל היה בסדר.

Ljos 19 בנובמבר 2016

אחרי שהם הבינו שכסף ממשיך להיכנס למועדון ואיכשהו לא נשאר. אחרי שכל אחד מהשחקנים שעזב התלונן על יחס מצד טביב. אחרי שהוא יצא למלחמה באוהדים (ניסה למנות את אלי אוחנה ומשה סיני לתפקידים בכירים). אחרי שהוא האשים את האוהדים בזריקת רימון שהמשטרה טוענת שקשור דווקא למלחמת עבריינים ש"מה פתאום אין קשר בינם לבין טביב". וזה על קצה האצבע. הדרך שבה אתה רואה את הדברים היא… מעניינת.
לא אומר שאין גזענות כלפי מזרחים (חלילה וחס. יש ועוד איך), אבל יש פה 97% משהו אחר, ואתה בוחר להתייחס ל-3% שהם כן.

אביאל 19 בנובמבר 2016

כמו שכתבתי, הדברים הפריעו מקצועית ? בדיוק להפך, יש בעלים ששופכים הון עתק והם כולם באים מהאהדה אמיתית וכושלים, בסופו של יום טביב מבחינת מקצועיות והצלחות עשה את שלו ובגדול בהפועל, בטח ביחס לאיפה שהוא לקח אותם. מילא למנות את אוחנה אבל את סיני ? גם אוהדי בית״ר התפלאו על המינוי של דראפיץ׳ ולא הבינו איך זה קרה, אבל בסופו סיימנו במקום השלישי עם כדורגל אטרקטיבי. עניין הרימון הגיע הרבה מאוד אחרי שאוהדי הפועל ״התהפכו״ על טביב.

כמו שכתבתי, הוא היה טוב מאוד בלבוא ולשקם את המועדון, עובדה שהם רצו שהראל שהיה שותף של טביב ישאר והעובדה היא שבתהליך הבמב״י הראל הראה בדיוק כמה הוא אוהב את הקבוצה עם הסכום שהוא הציע.

Ljos 19 בנובמבר 2016

אין ספק שאם הבחירה היא בין אידיוט (הראל) לרוע שברוע (טביב), בטח שהאוהדים יהיו בצד של הראל. וממתי כסף מראה כמה אתה אוהב את הקבוצה? הראל אידיוט שחשב שלטביב נמאס מהקבוצה ומהמחאה וקיווה שהסכום יספיק. אבל הוא אידיוט שלא יודע שטביב רואה רק כמה כסף הוא יכול להכניס מכל אפשרות שהיא.

סיני? לא שמעת על כל מה שהוא עבר עם המועדון בשנות ה-90? הסכסוך עם האוהדים. זה לא כמו שאוהדי בית"ר הופתעו מדראפיץ', זה כמו שהם יופתעו ממינוי של עבאס סואן למאמן.

משנה מתי הרימון הגיע? הוא הגיע. גורמים עבריינים שלכאורה קשורים לטביב עשו מעשה והוא האשים את הפועל תל אביב, והתקשורת השמאלנית האדומה קנתה את זה.

הדברים עדיין מפריעים מקצועית. טביב עדיין חייב כסף למועדון ובמשך שנים זה הפריע להם להתנהל (לא עזר שמי שניהל היה ממש לא טוב בזה). זה בסדר, חכה שבבית"ר יבינו שכל ההצלחות עכשיו רק מקרבות את הסוף הבלתי נמנע בו הקבוצה תתפרק מכל נכסיה וטביב ייעלם אל השקיעה עם הכסף בכיס.

גורביץ' 19 בנובמבר 2016

אביאל – מסכים איתך לגבי הגזענות, בעלים מזרחי פשוט לא עובר בהפועל תל אביב.
אבל לגבי טביב, בוא נראה עוד כמה עונות של מקום 4 במקרה הטוב ומכירה של כל שחקן ששווה משהו + חיזוק הקבוצה בשאריות מיקרו מחוממות של מכבי ת"א וחיפה עוד תספגו לפני שתתהפכו על טביב.

אביאל 19 בנובמבר 2016

Ljos – רוע שברוע ? על סמך מה אתה טוען את זה ? זה הראה בדיוק כמה אכפת לו מהפועל, אם היה אכפת לו הוא היה שם הרבה כסף.

לא יודע לגבי סיני, אבל אין צורך להגזים, כוכב הקבוצה למרות הכל.

ברור שמשנה מתי הרימון הגיע, כי אם זו הטענה להיפטר מטביב אז היא לא יכולה להתרחש אחרי שהמחאה התחילה, מה לא ברור בזה ?

טביב אם אני לא טועה סגר את על ענייני הפועל כבר כמה שנים, בא בעלים עשיר שם המון המון כסף ועדיין הפועל מציגה יכולת עלובה, מה זה קשור לטביב אני לא יודע.

אמרו לנו את זה אוהדי בית״ר על טביב, בינתיים מאז שהוא הגיע אנחנו במקומות 4 ו3 עם אירופה ואפילו עם שלושה סיבובים באירופה השנה, לא יודע מקצועית איך אנחנו יכולים לבוא בטענות. את אצילי הוא מכר לגראנדה ולא לקבוצה ישראלית ורוקוביצה עזב כי חיפה שילמה לו הרבה יותר כסף והוא היה משוחרר מהחוזה בבית״ר. ככה שנבואות הזעם שלכם כרגע לא מחזיקות מים, החתמה של רן בן שמעון זו לא החתמה של מי שמתכנן להיפטר תוך ארבע עונות מבית״ר ורוצה למכור נכסים.

Ljos 19 בנובמבר 2016

הרימון זו לא ה-טענה. זו עוד טענה.
אתה יודע מה? בסדר. גם אל קאפון לא היה מאפיונר. סתם עבר על חוקי המס כמו רבים וטובים.
פרשתי. תודה שהסטת את הדיון למקום הזה. בהצלחה עם אלי טביב.

אביאל 20 בנובמבר 2016

Ljos – אבל איך זה טענה לפעילות נגד טביב אם פרשת הרימון התחילה אחרי הפעילות הזאת ? בוא תסביר לי בבקשה את רצף הזמן.

Ljos 20 בנובמבר 2016

באמת שפעם אחרונה – אם אתה טוען שמישהו הוא רוצח, ואז הוא עולה ובשידור חי דוקר מישהו, זה לא הוכחה שהמישהו הזה חף מפשע.

יניב פרנקו 19 בנובמבר 2016

זו דוקטרינת מירי רגב ואלף ציטוטים של זבוטינסקי לא יכסן על זה – ההתקרבנות מצד אחד והיכולת לחלק את העולם לשמאל וימין.
תתעוררו. זו 2016. ותפסיקו לצעוק על תקשורת אדומה ובולשביקים ומרכז הפועל.

ארז טיקולסקר 19 בנובמבר 2016

באיזה צבע כתוב השם שלך פה? והמלה "תגובה"? והבוקסה מסביב ל"שליחה"? ככה נוצרת תודעה. סיימתי.

אביאל 19 בנובמבר 2016

פרנקו – מה יש להתעורר, התעררו מזמן, התגובות שלך כאן הן של ״הקורבן״, נגמרו כבר המשחקים, אתם אלה שלא מפסיקים להתקרבן, את טביב העפתם בגלל צבע העור וזה ברור לכולם, כי הצלחה כמו בתקופה שלו לעולם לא היתה לכם.

לתקוע מירי רגב זה גם חכמה קטנה מאוד, בוא תגיד לי איפה טעיתי בדיוק ? אתה מתנהג בדיוק כמו מירי רגב עם הצעקות כאן, בוא תגיד לי שלא תקפו את טביב ובן זקן הרבה לפני שהיתה האשמה פלילית, בוא תגיד לי איך העיתונות התייחסה לאנשים שהחריבו את הפועל פ״ת מול איך היא התייחסה ללוזונים. העניין הפלילי זה התירוץ הנוכחי, כמו שטענו שבבית״ר אנטי מוסלמים, שהוכח ששיחקו שם, עברו לערבים, שערבי ישחק בבית״ר יבקשו, תירוצים יש לשמאל בכמויות מסחריות, פנימה אף פעם לא הסתכלתם.

בקשר לעיתונות, היא אדומה בהחלט ושמאלנית בהחלט, אתה מוזמן לפתוח כל מהדורת חדשות ולראות את הרדיפה של נתניהו. באיזה כלי תקשורת בעולם הדמוקרטי פרשן בכיר היתה נשאר בתפקיד אחרי שהוא אמר שהוא לא סיקר שחיתות של ראש ממשלה כדי לתמוך במהלך פוליטי ?

יניב פרנקו 19 בנובמבר 2016

אין בינינו דיאלוג.
להגיד שהעיפו את טביב בגלל צבע העור זו שטות. אני עדין עם המילה שטות.

אביאל 19 בנובמבר 2016

פרנקו – אכן תגובה טיפוסית שאין מה לענות + התנשאות. תישאר בבוץ של כבירי ושל השמאל, תנסה לשקם שם במקום לנסות להרוס במקומות אחרים.

יניב פרנקו 19 בנובמבר 2016

אתה ידידי בריון. ואתה נופל לספינים ציניים של בריונים שגדולים ממך.
אנשים שחיים על שנאת השמאל ושנאת המערך ושנאת הפועל – עובדות זרות להם ואינטרסים גדולים יש להם.
מבחינתך טביב זה גרבוז זה דודו טופז – עשרות שנים ושום דבר לא השתנה ברטוריקה של המחנה שלך – לעולם לא תיקחו אחריות ותמיד תחפשו איזו המצאה ברוח "הפרוטוקלים של זקני בית ברנר" כדי להרגיע את המצפון.

ארז טיקולסקר 19 בנובמבר 2016

צחוק בצד, לייחס לאוהדי הפועל גזענות ביחס לבעלי המועדון, זה לא לשלוט בעובדות.

אביאל 19 בנובמבר 2016

פרנקו – תודה, עד היום מעולם לא כינו אותי ביריון, עכשיו אני מרגיש מצוין עם עצמי. כמו שאמרתי, תהנה בבוץ שבישלתם לעצמכם ותפסיקו להתעסק בנו.

אריק 19 בנובמבר 2016

אחת התגובות הפאתטיות בתולדות האתר ודווקא ממגיב מצויין.
נכון הבעיה עם גקי זה שהוא מזרחי. עלית על זה. לך דבר עם המזרחים באשדוד. שערותייך יסמרו.

יואב 19 בנובמבר 2016

כל מילה של פרנקו, איציק ואריק.
יאללה, בוא נכניס את השד העדתי, זה תמיד קלף מנצח(ואני מזרחי).
אפשר להתייחס לפועלו של אדם ולא למוצאו?
למזלי, טביבים וג'קים לא באים במגע עם האהובה שלי.

אביאל 19 בנובמבר 2016

יואב – זה שאתה מזרחי לא אומר שמילה שלך פותרת את השד המזרחי, אני מעולם לא חוויתי שום דבר שקשור לשד מזרחי, בשום מקום, לא בבית ספר, בצופים, בצבא, באוניברסיטה ובעבודה. זה לא אומר שזה לא קיים, זה לא אומר שקל מאוד להדביק סטיגמות מסוימות ולפתור אחרים בגלל שם המשפחה, הדוגמאות שנתתי כאן ברורות מאוד.
הקטע המצחיק הוא שאף אחד לא עונה עניינית ואתם מדגימים טוב מאוד את הפוסל במומו פוסל.

יואב 19 בנובמבר 2016

אם לא חווית(וגם אני לא) מה הופך אותך לידען בעניין? אתה האוטוריטה לזה? בשם מי ובזכות מה?
שחרר אותי מהרדיפה הזאת. יש לי דברים טובים יותר לעסוק בהם.
אם טביב ובן זקן טובים וראויים להיות בעלי מועדונים והכל זה רק שם משפחתם, שיבושם לך.
מלאכתו של מיטש רק תיהיה קלה יותר וזה האינטרס היחיד שמעניין אותי בביצת החרא שפה.

אביאל 19 בנובמבר 2016

יואב – אני רואה בעיניים שלי לאורך השנים, תסתכל על הסיקור התקשורתי ועל התודעה כאן של כולם ביחס לבן זקן וטביב, תשווה את זה לכבירי והראל ותראה את ההבדל. תראה את ההבדל בפתח תקווה, למה אתם לא עונים לזה ?

זה גם מדגים היטב, הניתוק, בית החרא פה, אם חרא פה מה אתה עושה פה ? תהגר לקנדה ותשכנע את מיטש לזנוח את ביצת החרא המקומית ולהקים את מכבי טורנטו.

יואב 19 בנובמבר 2016

אלו התשובות שלך? להגר?
אתה בכלל יודע כמה חרא ומושחת פה? לא, אתה אפילו לא קרוב להבין.
לי יש את הבועה שלי. שחלילה לא תזדהם מהכאוס שאתה חי בו ואפילו לא מודע. זאת בדיוק הקרקע ממנה צומחים התופעות האלה. אשכנזים ומזרחים ללא הבדל.

אביאל 19 בנובמבר 2016

יואב – אני יודע שבמדדים אובייקטיבים ובינלאומיים, אלה שלא מושפעים ממה שהתקשורת משדרת לך במטרה להיפטר מראש ממשלה מסוים ישראל נמצאת במצב טוב בעולם, הן במדד השחיתות, הן במדד האושר. בטח ביחס לאזור שאנחנו נמצאים בו ובטח מפרספקטיבה היסטורית. אנחנו מקדימים את מרבית מדינות המערב מבחינת החוב הממשלתי, אחוזי הצמיחה, אחוזי האבטלה וכו׳, במדדי אורך החיים ותמותת תינוקות (הפרמטרים הכי חשובים שבוחנים בריאות) את זה אני יודע היטב כי עבדתי בחברות שהמידע הזה הסתובב סביבי כל היום והייתי בכנסים שבהם מיטב הכלכלנים של העולם (בנק עולמי, קרן המטבע, חברות ייעוץ, דירוג והשקעות) לא הפסיקו להחמיא לישראל והיום אני קורא מאמרים מבוססים באקדמיה וניתוחים אובייקטיבים מהם אני משיג את הנתונים שלי ולא מעיתונים עם אג׳נדה מוגדרת מאוד שטורחים יום ולילה להמציא כמה גרוע להיות כאן.

וכן, בעולם הגלובלי בו אנחנו חיים, אם כל כך חרא בביצה שלנו, אפשר לעבור ודיי בקלות למדינה בה לא חרא, אני לא מבין מה פסול בזה.

יואב 19 בנובמבר 2016

דברתי רק על המצב בכדורגל. פוליטיקה לא מעניינת אותי.
מבחינה ספורטיבית, אמות המידה כאן הן אסון וחרפה. לא תשרוד אם לא תשקר ותגנוב.
אין לי עניין להגר. מיטש בא אלי, זה עדיף. בועה זה יופי של עניין.

אביאל 19 בנובמבר 2016

יואב – על מצב הכדורגל ? אתה מוזמן לוותר מראש, אתה קטן מדי, עני מדי ובפריפריה הגיאוגרפית מדי כדי שיהיה כאן כדורגל ברמה בינלאומית, זה לא משהו שקשר לאדם או להלך רוח מסוים אלא עובדות אובייקטיביות.

בהצלחה עם הבועה של מיטש, בינתיים החברה מב״ש עלולים לנפץ אותה ועוד מתוך ביצת החרא, כמה פואטי זה יהיה.

יואב 19 בנובמבר 2016

בכבוד לבש. אני לא סופר תארים, כאלה יש לי מלוא החופן ואתה נזקק ארבעה גילגולים כדי להרוויח את מה שהרווחתי. אני מאושר בחלקי. שלא ישתנה לעולם ושיהיו רק גויים במכבי כי בספורט הם מבינים.
ואתה אפילו לא קרוב להבין מה שכתבתי אז אולי תצטט לנו איזה מאמר שקראת כדי לנפנף בנוצות לא לך.
אני לא מדבר על מצויינות, אני מדבר על יושרה. קרא לאט מקווה שתבין.

אביאל 19 בנובמבר 2016

יואב – מי שמאושר בחלקו, לא ברור לי למה הוא בו בטענות לאחרים והדיו האינטרנטי מראה שאתה הגבת אלי ולא להפך.

אהבתי גם את העקיצה האקדמית, אם היית טורח היית יודע שהידע בעולם מתגלגל על כתפיהם של אחרים ולא נוצר בואקום, אבל נו, האנטי-אינטלקטואליות זו המתנה הראשונה של טראמפ בימנו.

יושרה ? תשאל את עובדי וולמארט הקנדית לגבי משכורות ותנאי עבודה, עדיף שלא תיפול לשדה המוקשים הזה.

וקל מאוד לדבר בקלישאות ריקות מתוכן, עד עכשיו כל אמירה שלך קיבלה תשובה מנומקת היטב, איך ענית ? כאמור, בקלישאות, נסיים את זה כאן.

יואב 19 בנובמבר 2016

לגמרי נסיים.
אין לי עניין להתקשקש עם תוכי מאולף.
פרנקו בהחלט החמיא לך.

יואב 19 בנובמבר 2016

נ.ב
אינטלקטואליזם ואתה?
אלוהים אדירים…

אביאל 19 בנובמבר 2016

אני מת על הקלאסה של השמאל, שאין מה להגיד יורדים לפסים אישיים, תוכי, ביריון וכו׳

יואב 19 בנובמבר 2016

אצלך החיים מתחלקים לימין ושמאל, טובים ורעים. נו שויין. אבל האמת היא שאין לך שום מושג מה אני. מביך זה אנדרסטייטמנט.

אביאל 19 בנובמבר 2016

אריק – האמת קשה, מה לעשות, התירוץ של כולם פה הם הפן הפלילי של בן זקן, אבל הרדיפה שלו התחילה הרבה לפני, כן עושים הנחות לשמות משפחה, זו המציאות, תרצה או לא תרצה. לדבר עם מזרחים באשדוד ? מזכיר לי את יש לי הרבה חברים ערבים.

אריק 19 בנובמבר 2016

אביאל. בן זקן לא נרדף בגלל שהוא מזרחי. הוא היה הדארלינג של התקשורת בהתחלה.
אבל מה לעשות שנראה לי שאתה לא מודע ל “פועלו“ אם אתה משווה אותו להראל. כנראה גם לטביב.

אביאל 19 בנובמבר 2016

אריק – כמו תמיד אצל התקשורת, מעלים למעלה וכותשים מהר מאוד, התגובה לאלפסי היא רחבה יותר ולא על בן זקן באופן ספציפי (הוא דוגמא אחת מתוך שלושה מקרים). אלפסי קיבל קיתונות גם מההארגון ההוא וגם מהמגיבים פה על כלום, למי אכפת מה המניע של בן זקן ? המניע של שחקן להרוויח כסף ולבזבז אותו על שטויות אמורה לעניין אותך בתור אוהד הקבוצה כל עוד הוא עושה את שלו על המגרש ?! לא. נורדייה קבוצה ענייה עם שאיפות גדולות וכל עזרה מתקבלת בברכה. מציגים את זה כאילו הם קיבלו עזרה מהיטלר או מסטלין. העובדה היא שהדבר חוקי לחלוטין ושנורדיה ואלפסי קיבלו יחס אחר כי זו ההתנהגות של התקשורת, גם עם טביב, גם בן זקן וגם עם הלוזונים, אז הבהרתי לאלפסי שזה היחס לכל דבר שהוא ימני, מזרחי או לא מתאים כרגע לאג׳נדה של התקשורת.

אריק 19 בנובמבר 2016

אתה מפספס לדעתי את הנקודה. כל פעם יש איזה ציטוט של זבוטינסקי. כשאתה נתלה באילנות גבוהים ופועל כאחרון עסקני מפאי – יש ביקורת. שלתפיסתי היא צודקת לחלוטין.
אבל אילפו פה את כולם להלחם ב“ממסד“ המדומיין של השמאל אפילו שהוא מזמן לא הממסד.

אביאל 19 בנובמבר 2016

אריק – אתה לא חייב להחזיק בממשלה כדי לשלוט בהלך הרוח, מדינה דמוקרטית היא הרבה יותר מחברי הכנסת, השרים וראש הממשלה. היא התקשורת, מוסדות התרבות, הפקידים הבכירים, בית המשפט וכו׳ וכל האחרונים נשלטים היטב על ידי השמאל, זה העניין הראשון שמוטב להבהיר, אגב, בניגוד אליטות אחרות (האמריקאית או הבריטית לדוגמא) זו של ישראל אפילו לא מנסה להסתיר את זה, רואים את זה בתגובות של נשיאת בית המשפט העליון (דמות לא נבחרת שמתנהגת כמו מחוקקת – מי פה לא הדמוקרט ?), מהלך הרוח התקשרותי, מהתבטאויות של חברי בועדות שונות הקשורים למוסדות תרבות ציבוריים וכו׳.

זה ששמים את ז׳בוטנסקי זה אילנות גבוהים ? זו דרך החיים של בית״ר בכלל ונורדייה בפרט, אז למה לא ? מה עדיף ? לשים דגל של צ׳ה גווארה שטבח בהומוסקסואלים ? כמו שאמרתי בהתחלה, מבחינת אלפסי ונורדייה יש אפס עניין בנוגע למניעים של בן זקן, הם רוצים וצריכים בטובת הקבוצה שלהם שכמו שאמרתי, היא ענייה ושואפת גבוה. זה בדיוק כמו שתבוא בטענה לבן אדם עני שרוצה להיחלץ מהעוני ומי שעוזר לו לצאת משם זה אדם עם עבר פלילי, תנסה בבקשה לדבר עם העני שלא יקבל את הכסף של המורשע, נראה אותך.

אריק 19 בנובמבר 2016

עם הטענה האחרונה שהעלית אין לי בעיה.
אני באמת חושב שאתה לא מודע לכמה רקוב הענף הזה כולל מעורבות עולם תחתון משמעותית ובעלויות על קבוצות. אין לי בעיה שנורדיה יעשו מה שרוצים אבל שלא ימכרו לנו שהם משהו חדש ונקי. והאמת לא ברור לי למה להקים קבוצה ולפעול באותם אמצעים.
לגבי מה שעושים לביבי – כל מה שקשור לשרה – צהוב ולא מעניין. מה שנראה פלילי – מקווה שלא נכון. אשמח אם יוחלף הוא יותר מדי זמן ואם יותר מדי כשלים, אבל זה צריך מבחינתי לקרות באופן דמוקרטי. התקשורת היא מצד אחד שמאלנית – לפעמים זה קשה לצפיה ומצד שני גם ימנית ומילטנטית באזורים אחרים. זה לא חד סיטרי כמו שאתה מתאר.

אריק 19 בנובמבר 2016

ועם

אביאל 19 בנובמבר 2016

אריק – כמו שאלפסי כתב וכתב היטב, נורדייה לא קמה משום שהבעלים מושחת, השיטה דפוקה וכו׳ היא קמה בגלל לה פמיליה. לא עולם חדש (ושקרי) ולא נעליים.
הלוואי שכולם היו חושבים ועושים כמוך, יש אנשים שישתמשו באמצעים לא דמוקרטיים כדי להעיף את נתניהו, בעיתון הארץ (ורטר אם אני לא טועה) אמר לא מזמן שאין ברירה להפיכה צבאית, כל השרצים מוכשרים כדי להעיף את שנוא ליבם נתניהו, כולל הפיכה צבאית, דמוקרטים גדולים מאוד.

בקשר לתקשורת, שאני אומר שמאל וימין אני אומר תמיכה בצד של המפה הפוליטית, לא בתפיסות ואידיאולוגיות, כי הן כבר נגמרו, אמצעי התקשורת נמצאים בידיהם של בעלי הון לכן לקרוא להם בעלי אג׳נדה של שמאל כלכלי זו בדיחה. אם אתה טוען לממלכתיות בזמן מלחמה וכו׳, אין קשר לימין או שמאל, זו ממלכתיות נטו, מה שדמוקרטיות (גם הליברליות ביותר) עושות, כולל בארה״ב, בצרפת או באנגליה. לא לחינם אומרים שהתותחים רועמים המוזות שותקות (בהקשר הרחב), בדמוקרטיות נותנים את הדין בהפסקת האש לא בזמן לחימה ואת זה לדוגמא במרצ שכחו.

צור שפי 19 בנובמבר 2016

אביאל עד כמה שאני יודע גם הראל וכבירי אינם אשכנזים. כבירי אוכל חרא בתקשורת ובצדק, למרות שהוא קיבל ירושה סופר-בעייתית, חלקה (בשום אופן לא כולה) גם באשמת טביב. להבדיל מטביב הוא הכניס את היד עמוק לכיס, להבדיל מטביב הוא לא בעל עבר פלילי. זה לא שאין או לא היה מרכיב מסויים של גזענות ביחס לטביב, בן זקן אבל הוא היה שולי. להפוך את זה לעניין המרכזי זו לטעמי הטייה והטעייה.

אביאל 19 בנובמבר 2016

צור – עד כמה שאני יודע הם כן.

עד מתי תמשיכו להאשים את טביב ? גם שיעברו עוד 20 בעלים נוספים ?

והנקודה שלי לאיציק רחבה יותר, אני לא בא להגן על טביב או בן זקן, אני מבקש סיקור הוגן, כזה שאלפסי לא זכה וזה ברור בגלל שהוא כבר לא מייצג אנטי-בית״ר כמו שציפו ממנו, אלא הלך על דרך משלו שכוללת שוב אלמנטים שמושכים אש. זה חלק גדול מהפרשה שבן זקן ואלפסי מוזכרים, כאילו שבליגות הנמוכות אין שחיתות וגועל נפש.

צור שפי 19 בנובמבר 2016

אביאל, זה הפוך בראייתי. אלפסי ראוי לביקורת עניינית כמו גם לפרגון. אתה לא יכול לכתוב שהביקורת כלפיו היא בגלל שהוא כבר לא אנטי בית״ר. זה קצת כמו עם נתניהו (מבקש סליחה מאלפסי אם הוא נפגע מההשוואה), זה שיש ממש בתלונותיו על סיקור לא הוגן, לפחות בשלבים מסויימים של שנותיו בפוליטיקה, לא הופך אותו לחסין מביקורת.

אביאל 19 בנובמבר 2016

צור – אנחנו חוזרים לנקודת ההתחלה, על מה נשען הבסיס של הביקורת ? על דברים חוקיים לגמרי, התירוץ הוא שבן זקן הורשע בפלילים, זה לא מחזיק כי אלפסי ונורדיה לא עשו מעשה פסול, זכותם המלאה לקחת שחקנים שיקדמו אותם, אם נתחיל לחשב איזה השפעה יש לכל מהלך בספורט, בעסקים או בפוליטיקה אפשר יהיה לפסול הכל. אם כבר נתניהו, זה בדיוק מה שעושים לו בפרשת הצוללות, לעורך הדין שלו יש לקוח שמייצג חברה מסוימת ושאיתו הוא ייצג בגלל בתיק נדלנ״י ואז אלדד יניב תופר את ההדחה של בוגי לכל הסיפור כדי לתת איזה תירוץ מוסרי. בקיצור בולשיט.

צור שפי 19 בנובמבר 2016

אביאל, מאיפה אתה יודע שזה בולשיט? אני לא ממהר לקבוע שדרוקר ודומיו צודקים אבל לא מבין את הבטחון המוחלט שלך בכך שהעסק כשר.
לגבי הקשר עם בן זקן – הויכוח לא היה חוקי/לא חוקי אלא במישור האתי. ואני עומד על זכותי למתוח ביקורת על אלפסי בלי שייכנס לדיון הנושא העדתי.

אביאל 19 בנובמבר 2016

צור – שיראו העברת כספים (כמו אצל אולמרט) יהיה בסיס לטענות. לקשור דרך עורך הדין של פוליטיקאי לדברים אחרים לא מחזיק מים, אין פוליטיקאי אחד במדינה שעורך הדין שלו, הבוס שלו לשעבר, רואה החשבון שלו, יועץ שלו או סתם חבר לא קשור בדרך כזו או אחרת לחברה פרטית (או ציבורית) שעובדת עם המגזר הציבורי. ומה נגיד על הרצוג ? הבעלים של משרד עורכי הדין הגדול בארץ, זה שייצג אלפי חברות לאורך השנים ? שיראו שיש בשר ולא קשר עקיף לחלוטין אז יהיה צורך לבדוק את הדברים. אגב, דרוקר, בכל מדינה מתוקנת הוא היה צריך לפרוש אחרי אינספור הרדיפות נגד (הכושלות) נגד נתניהו ובמיוחד אחרי שהלכנו לישון ערב הבחירות (עם תיקו מהמדגמים) כאשר הוא טוען שנתניהו לא יהיה ראש הממשלה והרכיב ממשלות של ליברמן, מרצ ותמיכה של הרשימה המשותפת מבחוץ. דרוקר, גם אם יימצא יום אחד באמת אישום פלילי נגד נתניהו יהיה כבר כל כך פסול מהקמפיין שלו שאף אחד לא יקשיב לו.

בקשר למישור האתי, לא הבנתי על בסיס איזה טענה אתה טוען את זה ? המישור הפלילי ? כמו שאמרתי, היחס שהוא קיבל קיים הרבה לפני המישור הפלילי וכרגע זה רק תירוץ. אפשר להגיד שזה מהלך מסריח מצד בן זקן ביחס ליריבה העירונית שלו, אבל אין לזה נגיעה לאלפסי ולנורדייה וכמו שכתבתי, הטענה שלי היא שכרגע קל להיטפל אליהם כי הם לא מייצגים כבר את האנטי לבית״ר ויש להם דרך משלהם, זו כל הנקודה ועד עכשיו לא זכיתי לכך שאף אחד מהכותבים כאן יענה לי לגוף הטענה הזו. שיראה לי שבן זקן זוכה לקיתונות רק מאז האישום הפלילי, שלא עושים הנחות לשמות משפחה מסוימים ביחס ליריבים ספורטיביים עם שמות משפחה אחרים והיחס לנורדייה זכה לצינון מאז שהם לא מיישרים קו עם האג׳נדה התקשרותית האנטי ביתר״ית, אף לא תשובה אחת.

צור שפי 19 בנובמבר 2016

כמו שכתבתי בתגובה אחרת, כולם טועים, כולל עתונאים, כולל דרוקר. ועדיין הוא הביא את ביביטורס והביא את קרן קיימת והביא עוד לא מעט סיפורים וזה שעיסקת צוללות שהתבצעה מאחורי הגב של שר הבטחון והצבא נעשתה במעורבות של הקונסליירי שלו זה לא טריוויאלי בכלל. אין לי מושג אם זה פלילי או לא אבל זו חשיפה עיתונאית ראויה וזה שאתה ישר הולך לבוז׳י או ברק או אולמרט זה שוב הנסיון הנפסד הזה להצביע לכיוונים לא רלבנטיים. מצדי שכולם יישבו בכלא, יש כאן שאלה האם החשיפה של דרוקר היא עבודה עיתונאית ראוייה. התשובה הנכונה – ראויה באבוהה.
על סוגיית אלפסי-נורדיה-בן זקן בכלל אני לא מבין מה אתה רוצה. נורדיה מיזם ראוי ביותר, זה הופך אותו חסין מביקורת? מה זה שייך לימין, שמאל, עדתיות? למה כל גניבת הדעת הזו?

אביאל 19 בנובמבר 2016

צור – תקרא את ההודעה הרשמית של הצבא, הצבא ידע והצבא רצה, מסמך רשמי ולא דברים של פרשן פוליטי באולפן.

הביקורת מגיעה ממקומות מסוימים למקומות ספציפיים, בדיוק בגלל זה הזכרתי את העניין עם הרצוג, כי פתאום העורך דין של נתניהו מייצג אחרים בעוד שנוח להתעלם מזה שהרצוג הוא בעלים של משרד עורכי הדין הגדול בארץ, לי אין בעיה שיחקרו את כולם, אבל שלא יהיו צבועים ושיהיה דין אחד לכולם, הראתי פה את הצביעות של התקשורת לגבי בעלים מסוימים ואת השתיקה שלה לגבי אחרים כאשר ברור מה הרקע, מי שפה חסין תמידית מביקורת היא התקשורת, אבל האנשים כבר למדו את זה ואנחנו רואים את בפשלות הבלתי נפסקות שלה, גם בארץ וגם בחו״ל.

Ollie Williams 20 בנובמבר 2016

לא שכל העיתונאים מזהירים, אבל אם אתה מאמין אוטומטית לפוליטיקאי ולא לעיתונאי מצבך בעייתי, גם אם הפוליטיקאי 'מהצד שלך' כרגע בשלטון (כשלדעתי המצב הנכון הוא להניח ששניהם משקרים).

עכשיו, ברור שגם השמאל מושחת (פשוט יש לו פחות גישה למשאבי השלטון ברוב השנים האחרונות). ראיתי פעם מקרוב את רמות הלכלוך בבחירות פנימיות של רשימת מםחגה למועצת עיר. עם מה שהולך שם, אין לי ספק שכל אחד ואחת שהגיעו עד הכנסת הוא/יא זבל של בנאדם.
אז למה לא קם לו איזה עיתונאי אמיץ מישראל היום/nrg/רוטר/ערוץ 7/חדשות 0404/כיכר השבת וכו', מרים תחקיר ושולח את כל המושחתים השמאלנים לכלא? כל פעם יש לכם אלפי דוגמאות לשחיתות השמאל, ברובן גרעין כזה או אחר של אמת, אז יאללה למה לא להעיף אותם קיבינימט? לכל כלי תקשורת שציינתי קהל לא קטן ואג'נדה הופכית ל"הארץ". מה מונע מהם? שר התקשורת?

עדי אבני 19 בנובמבר 2016

כבירי תימני, סתם אם רוצים כבר להיכנס לעדות. אייזנברג וחולדאי אשכנזים.

צור שפי 19 בנובמבר 2016

אבל אוהדי הפועל שונאים מזרחיים ולכן לא עשו את המוות לאייזנברג וחולדאי.

איציק 19 בנובמבר 2016

איך תימני? כתבו פה שהוא הוציא כסף מכיסו ;)

אסף the kop 19 בנובמבר 2016

אלפסי
אל תתרגש.

אלו שיוצאים נגדכם הם ברובם הגדול בולשביקים קטנים המתגעגעים לימים ההם, בהם הגנבים והמושחתים הכי גדולים בתולדות המדינה, עסקני ההסתדרות המנוולים, סידרו תוצאות לקבוצות הפועל.

אריק 19 בנובמבר 2016

תפסיק להבליג כמו כלב פבלובי, חביבי.
הטענות הן על כך שמאחורי הקשקושים וזיוני המח הזבוטנסקאיים על עולם חדש – עומדים עסקנים של העולם הישן.
תפסיקו לחפש את הימין/שמאל בכל שטות.
מה הקשר?
אם כבר הם מזכירים את הפוליטיקה החדשה של יאיר לפיד. אם כבר מתנהלים כמו פעם אז למה צריך חדש? אותה ביקורת היתה אם העסקה היתה עם יעקב שחר או חיים רמון אולי (ואם פחות אז רק בגלל שמה לעשות שמדובר בעבריין מורשע)

אסף the kop 19 בנובמבר 2016

אה… התשובה פשוטה… בבית"ר נורדיה יכול לשיק מוסלמי וגם אינדיאני.

והכל זה ימין שמאל.
אתה יודע את זה היטב.

אסף the kop 19 בנובמבר 2016

לשחק

אריק 19 בנובמבר 2016

הלכה אליפות נובמבר…

יואלזיניו 19 בנובמבר 2016

השאלנו שחקן ברמה של ליגה א' שחתוםעל חוזה של ליגה א'.
אנחנו לא יכולים לשלם את כל הסכום אז תמורת חלקו אנחנו נותנים שווה כסף.
השחקן, כמו רבים אחרים, גדל באקדמיה המוצלחת של מ.ס אשדוד. רבים אחרים מהאקדמיה מושאלים בלי שום בעיה. אתם מציעים להחרים אותם?

הסיפור פה הוא לא ג'קי בפני עצמו. הסיפור הוא הסכסוך שיש לעירוני עם ג'קי. הם תוקפים אותו והוא אותם. לא יודע את הפרטים ולא מעניין אותי.

עירוני מרשים לעצמם להתחרפן בגלל החתמה של בלם, עד כדי גלישה לאלימות, והם מקבלים קרדיט אוטומטי כי הם תחת הטייטל של קבוצת אוהדים. כמו הקרדיט ש BLM מקבלים לנקיטת אלימות בגלל צבע עורם.

אנחנו לא טהורים ולא טהרנים, גם בגלל שאי אפשר להגיע להסכמה על מה זה טהור, וגם בגלל שראינו לאן לקחו את הקבוצה אוהדים שהחליטו שהם והקבוצה טהורים.

אני כן יכול להבטיח, ובקלות, שאנחנו לא היינו מגיבים כמו שאשדוד הגיבו. נורדיה קמה על האג'נדה שלא רוצים אלימות וגזענות בקבוצה שלנו. לשנות את הכדורגל הישראלי לא במקום גבוה בסדר העדיפויות שלנו. כרגע אנחנו מנסים להיות הבית"ר הכי טובה שאנחנו יכולים.
זה לא מתאים לאג'נדה של ארגון היציע? מספיק כדי לצאת בהודעת הרחקה הצהרתית (מעשית זה חסר משמעות), כי יריבה שלנו לצמרת החליטה לעשות מהומת אלוהים על החתמת בלם?
סו בי איט.

אנונימוס 19 בנובמבר 2016

הזכירו פה בתגובות של הרצוג וניגוד העניינים שהוא מצוי בו בגלל משרד עורכי הדין שהקים. לפי מה שאני רואה הוא כבר כמעט 15 שנה לא קשור למשרד הזה. לא כ"כ מבין איך זה דומה בכלל לסיפור שמרון.

אביאל 20 בנובמבר 2016

אנונימוס – תדייק, אבא שלו הקים, כרגע הוא עדיין הבעלים אבל לא עובד במשרד, אני מניח שיש לו סוג של הסכם נאמנות עיוורת כמו שכל פוליטיקאי צריך, זה לא אומר שאין לו השפעה, זה לא אומר שהוא לא עבד עם החברות הגדולות ביותר במשק הישראלי וכמו שהקישור לנתניהו עקיף מאוד כך גם הקישור של הרצוג, כמו שכתבתי, לכל פוליטיקאי יש עורך דין, רואה חשבון, מקורב או חבר שעובד או מייצג חברות עסקיות, הקישור הזה לנתניהו רופף מאוד ומציגים את הקשר הזה כאילו אסור לעורך הדין של נתניהו לעסוק בעניינים אחרים, רק הערב קראתי על יוסי גינוסר קרובו ושליחו הרשמי של אהוד ברק והקשרים העסקיים שלו. מי שחושב שלפוליטיקאי לא יהיו קשרים עקיפים דרך אנשי מקצוע או חברים לעולם הכלכלי פשוט מנותק.

דיזידין 20 בנובמבר 2016

כפי שכתב יניב, זה נורא פשוט:
״הבן דוד של ראש הממשלה שהוא גם מי שמנהל לו את כל חשבונות הבנק הפרטיים, תיווך בעסקה למכירת צוללות. ביבי קנה את הצוללות. הבן דוד שלו עשה סיבוב וחתך את האם-אמא של הקופון״

שמעון כסאח 20 בנובמבר 2016

אבל ביבי לא קנה שום צוללת.

S&M 23 בנובמבר 2016

אבל הסולידריות הזו של "אי לקיחת שחקן של מישהו אחר" היא שלילת זכותו של הפרט לעבור קבוצה. זו לא סולידריות של פרולטריון, זו סולידריות של בעלי קבוצה נגד הפרולטריון. וזה בכלל לא משנה שבעלי הקבוצה הם "הפרולטריון". כי לפרט לא חשוב אם רומס אותו בעל הון או הפרולטריון.

בקיצור, שידחפו את הקרטל שלהם נגד השחקנים לחור שלא רואה אור שמש.

Comments closed