יום שישי את יודעת

האוהדים הרסו את הפועל

gg1292848

כתבתי על זה בהרחבה כבר כאשר שפועל ת"א נכנסה לפירוק. הפועל התחילה לקרוס כאשר האוהדים התחילו לנהל אותה. פורמלית ומעשית.

אוהדים לא יכולים להיות מנהלים. יש כאן כשל אינהרנטי: אוהד נמצא במצב מנטלי הפוך לגמרי מזה של מנהל – הוא סובייקטיבי, אימפולסיבי, חושב מהבטן ולטווח הקצר. כל התכונות שלא הייתם רוצים במנהל של ארגון מכל סוג שהוא.

אם יש משהו שאוהדי הפועל ת"א בכל זאת יכולים לשאוב ממנו עידוד במצב העגום שהם נקלעו אליו זה מהדברים של אחד מהבעלים איציק ניסנוב בסיום משחק הירידה "האוהדים לא ינהלו יותר את הפועל". זאת התובנה החשובה ביותר שהוא היה צריך להגיע אליה. אם מאחוריה באמת מסתתרת כוונת פעולה אמתית, הפועל תוכל להפוך את המשבר הזה למנוף צמיחה מחדש. מעז יצא עבורה מתוק וכו'.

וברמה אישית – מן הסתם זה יכול להישמע מוזר שאני כותב את הדברים האלה כשאני בעצמי יו"ר של קבוצה אוהדים. אבל זו בדיוק הנקודה, שכדי להפוך למנהל טוב הייתי צריך לעבור תהליך שהיה מאוד קשה עבורי של הפיכה מאוהד למנהל. וזה אולי המחיר הגבוה ביותר ששילמתי בתפקיד. כי במהות שלי אני אוהד ואני אוהב להיות אוהד. אבל לא הייתה לי ברירה, והרגעים שבהם אני עושה עבודה פחות טובה זה הרגעים שבהם האוהד מהיציע המזרחי "בורח" לי.

*

אין שמחה כשמחה לאיד. זהו רגש אנושי טבעי שלא צריך להתנצל עליו. אבל מופע האימים של אוהדי מכבי ת"א אמש במושבה, יחד עם שירי האונס והגזענות שניתן היה לראות בסרטונים שפרסם ארגון הפנאטיקס מהחגיגות בכיכר רבין במוצ"ש (שהם כשלעצמם – החגיגות – לגיטימיות לגמרי ואם הייתי באזור הייתי אפילו מצטרף אליהם) מעידים על מה ששרון דוידוביץ' כינה הבוקר ב-Ynet בצדק רב "הלה פמליזציה של מכבי ת"א".

נכון, מדובר בחלק קטן מהאוהדים. אבל מספיק חלק קטן כדי להרוס מועדון מפואר. ראו פסקה א' של הפוסט הזה. ראו בית"ר. האחריות כאן מוטלת על הרוב הנורמטיבי של אוהדי מכבי. אנחנו איבדנו את בית"ר לא בגלל לה פמליה, אנחנו איבדנו את בית"ר בגלל שהרוב הנורמטיבי היה עייף וייגע, פחד להתעמת וסיפר לעצמו סיפורים שהיה לו נוח לספר לעצמו ש"זה רק קומץ", "הפועל יותר גרועים", "התקשורת השמאלנית מקצינה את זה" וכו'. שזה הכול נכון. אבל ממש לא עזר למנוע את העובדה שבסוף הפסדנו את המועדון שלנו לחבורת בריונים.

*

יובל נעים הוא כנראה, אם לנקוט לשון המעטה, לא הדימוי הראשון שיעלה לך בראש כשתחשוב על איש מקצוע רציני. הוא לא מדבר על כדורגל כאילו זה פיזיקה גרעינית, הוא נראה קצת כמו בעל באסטה, מיוזע, עצבני, יורק לתוך המיקרופון.

אבל יובל נעים עומד בכל הפרמטרים של מאמן כדורגל מעולה. הוא מצליח כמעט בכל קבוצה בה אימן להפוך את אוסף השחקנים לשלם הגדול מסכום חלקיו. הוא עומד בלחצים, לא מתפשר במילימטר על האמת המקצועית שלו, לוקח אחריות ומביא תוצאות.

כשהוא הגיע לאמן את בית"ר בזמנו חשבתי שזה מעיד כך שבית"ר כבר לא רואה עצמה כמועדון גדול. כיום אני יכול לומר שהוא אחד המאמנים הטובים שהיו בבית וגן בעשור האחרון.

שמחתי מאוד בשבילו במוצאי שבת. לאנשים שהולכים עם האמת שלהם כנגד כל הסיכויים ובסוף מנצחים יש לי פינה חמה מאוד בלב.

פרשת אמור - קידוש וחילול ה'
פרשות בהר-בחוקותיי - כולנו עבדים

תגובות כמו עכשיו

 • אחד העם הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  התביישתי כאוהד מכבי אתמול, זה עורר בי בחילה והרהורים נוגים. מאז ומתמיד היו הטריבונות עיר מקלט לאספסוף של חדלי אישים, שמצאו שם במה להראות, בבוטותם , כי הם שווים משהו, דבר שנבצר מהם בשאר תחומי החיים. זה היה וישנו בכל הקבוצות, אצל מי יותר ואצל מי פחות. אני חושב שלאחרונה יש קואליציה בינם לבין כל מיני אנרכיסטים פרועים ואוייבר חוכעמים. העולם הגלובלי גורם להם להיתלות באילנות מפקפקים, או שמא נאמר לחסות בצילם של אטדים, כמו קהלים בארגנטינה, ברזיל, טורקיה, סרביה , קרואטיה ויוון, שם העידוד אולי מרשים בקליפים, אבל הוא רווי רוע, שנאה ואלימות. אני בתחושה שיש מגמה של הקצנה בארץ. אני מהדור שבו לא היתה הפרדת קהלים, ישבתי לצד אוהדי הפועל, נתניה וביתר, החלפנו דעות וכיבדנו איש את אחיו , גם בפיצוחים- לא בפיצוחי ראשים. אני מקווה שאני טועה ושזו רק הקידמה הטכנולוגית שמנגישה את הכיעור, שהיה קיים תמיד. אני מביט על הג'וניור שלי ובני גילו ורואה חבורה עם איכויות שונות חלוטין מחבורת המקפצים נטולי החולצות ועטויי כובעי הגרב. עבר הרבה, כובע הגרב, מאז ימי הפלמ"ח.

  • ר.בקצה הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   לעניות דעתי, מדובר בקידמה הטכנולוגית. כילד, אני זוכר חדשות ברדיו בשבתות שהיו מסתיימות בהודעה על משחקים שפוצצו בשל קטטות (בליגות הנמוכות בעיקר). אז היום אתה מקבל את זה ביוטיוב ובפייסבוק, במקום ברדיו.

   • איציק אלפסי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    נכון, אבל היום זה הרבה יותר מסוכן שבגלל שזה מאורגן. זה כמו ההבדל בין פושטקים שעושים בלגאן מדי פעם לפשע מאורגן.

    • מיקו G הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     על פי שום מדד אובייקטיבי יותר מסוכן היום.

 • גיל שלי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  גם אני מאוד חושש מהפנאטיקס, מקווה שבאגודה ידעו לטפל בהם. ניסו איתם את המקל, אחר כך את הגזר, עכשיו כנראה צריך לחזור למקל

  • יואב דובינסקי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   אני איתך.

  • זינק הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   לא יעזור מה תעשה האגודה - מכבי, ביתר, הפועל או השד יודע מי, אם ארוע כמו זה מסתיים בלי עצורים. מסתובבים חבורה של עבריינים שמסתירים את הפנים ומסיתים בצורה פרועה, והמשטרה.... שששששש. אולי התבלבלו שם בחגים בין לג בעומר לפורים.

   • אחד העם הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    אין חוק נגד וולגריות וסרות טעם. יש חינוך

    • זינק הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     יש חוקים נגד הסתה.

     • בלייק הגיב: שנה 1 לִפנֵי

      אתה צודק, אבל הם לא רלוונטים.

  • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   גיל, מכבי בהחלט פעלו ובהחלט היכולת שלהם מוחלטת, אבל אני חוזר שוב לעניין שלילת המנויים (למיטב זכרוני כתוב בגב המנוי שהתנהגות בעלת אופי פלילי, לצורך העניין שירים גזעניים, יכולה להוביל לנקיטת צעדים כנגד בעל המנוי). תעיף אותם מהיציע אז אולי בטווח הקצר העידוד יפגע, אבל בטווח הארוך קצצת להם את הכנפיים.

   • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    יכולת מוגבלת לא מוחלטת כמובן.

    • Ollie Williams הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     ניסו כבר את עניין שלילת המנויים. לא עזר. בתי משפט לא מגבים את המועדון במקרים כאלה אלא אם יש לו מספיק הוכחות אולטרא-חותכות (וזה לרוב אין גם כשהאצטדיון מרושת במצלמות). חוץ מזה, כל עוד אדם שנשלל ממנו המנוי לא צריך להתייצב בתחנת המשטרה בזמן משחקי הקבוצה שלו, ו/או מתקינים מצלמות עם זיהוי פנים מתקדם בכניסה לכל אצטדיון, מה בדיוק ימניע מאותו שלול-מנוי להשיג מנוי עם שם אחר ולהכנס בקלילות למגרש?

     • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

      ברור שזה בעייתי ותלוי מעט במועדון, אבל אני חושב שצריך להילחם בהם ואם הארגון לא משתף פעולה גם לשלול ממנו הטבות. בעיניי מנוי עם תמונה זה אלמנטרי ומונע ספסרות

      • Ollie Williams הגיב: שנה 1 לִפנֵי

       צר לי אבל חלומות באספמיה.... ראית את רמת האבטחה והמאבטחים במגרשים, ראית את הלחץ שתמיד נוצר ואז הבדיקות נהיות מחופפות, אתה חושב שמישהו בכלל ייקח את הזמן להשוות את התמונות? וגם אם כן - העונה פספסתי לא מעט משחקים מהמנוי מכל מיני סיבות. מכרתי את המשחקים שפספסתי לחברים של החברים שכן הלכו למשחק. אתה רוצה לומר שמעכשיו אסור להעביר מנוי עם תמונה לאף אחד, ואם נבצר ממני להגיע למשחק אסור לי לפרגן לחבר ו/או לכסות על ההפסד הכספי?

      • אלי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

       אם נבצר ממך להגיע למשחק אז תודיע למועדון והוא יעמיד את הכרטיס למכירה ואולי יתן לך פיצוי. ככה זה עובד ב NBA לפי מיטב ידיעתי. הייתי פעם במשחק והיה תור של ביטולים מספר שעות לפני המשחק.

   • גיל שלי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    העיפו כבר כמה, אולי צריך לעבור למנוי עם תמונה, אבל גם אז ימצאו דרך לעקוף את זה

   • Lord Anthony הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    מזה פה יום הצדקנות הבינלאומי? באו שלוש מאות ילדים משועממים, הדליקו אבוקות ועשו מסע הלוויה, אפשר לחשוב כאילו היתה פה התפרעות המונית לפי התגובות. למכבי יש גרעין אוהדים אלים, אף אחד לא מתכחש לזה, הקבוצה נלחמת בזה, והקהל ברובו יוצא נוגד התופעות. הלוואי עליהם חצי הלגיטימציה שאתה והחברים שלך נתתם במשך שנים ל"עשבים השוטים" אצלכם. כל הניפוח הזה הוא חלק מהנרטיב של אוהדי בית"ר (וכמובן של הפועל) שמנסים למכור את הסיפור כאילו מה שקרה אצלם יכול לקרות בכל קבוצה. במקום לעשות חשבון נפש ולהבין איך הם הגיעו למצב הזה, עוצמים עיניים ומנסים לצייר לעצמם את הגרעין הקטן והדימיוני של אוהדים שחטף להם את הקבוצה.

    • דור הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     המצב בקהל של מכבי שונה מבית"ר, הפועל ואפילו חיפה וב"ש. ארגוני החוליגנים החלו להופיע בקהל המכביסטי כבר בשנות ה-90, ומהיום הראשון ועד ימינו אנו מספרם או התמיכה בהם מקרב יושבי היציעים לא עלתה. זוכרים את החולצות השחורות? בלוק של 100 אנשים שספגו קללות מכל עבר מסביבם. כאשר הקבוצה לא מצליחה אז מגיע פחות קהל ושומעים את החוליגנים יותר, אך העוינות בינם לבין יושבי היציעים האחרים היא גבוהה, אגב לא רק בגלל המוטיבים הגזעניים והאלימים שהם מביאים למגרש, אלא בשל בוז כללי למהות הארגונים ששמה עצמם מעל למועדון (שביתות וכיוצא בזה), התנהגות דחויה ובזויה במהות המכביסטית. מלחמה בחוליגנים זה דבר שמדינות התמודדו איתו בהצלחה בעבר, כנראה קברניטי אכיפת החוק סבורים כי התופעה אינה מספיק רחבה בארץ בכדי להילחם בתופעה באמת, סברה שאני לא בטוח שאיני מסכים איתה.

 • אמיתי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  תיקונון. מאוהד למנהל.. אוהדי הפועל לא אשמים בטח יחסית למנהלים שעברו שם. זה חדש שאוהדים תמיד יירצו עוד רכש או להחליף מאמן? הם באמת ידעו מי חייב למי כמה? מצד שני אני מסכים שהאוהדים ולא רק של הפועל בארץ מכוונים את המחאות שלהם למטרות הלא נכונות. צריך לדעת לבחור את הקרבות

  • איציק אלפסי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   נכון. תודה על התיקון

 • matipool הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  איציק - בפסקה הרביעית צריך להיות "הפיכה מאוהד למנהל".

  • איציק אלפסי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   נכון. תודה מתי. טעות פרוידיאנית :)

 • ארול הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  יש סקס אחר. תודעת אוהד, כמוהה תודעת עבד, כמוהה תודעת פקיד, כמוהה תודעת קורבן. היא תודעה. הדור החדש של האוהדים יכול לחשוב כמנהלים ולא כאנשי ברזלים. מעדיף עבודה מתמשכת ושינוי מתמיד אל עבר החזרת הכדורגל לאוהדים ויצירת תודעת המנהל מאשר לשים את כל הביצים בסל רעוע אחד. בינתיים: https://www.facebook.com/WakingTimes/videos/1193648997381513/

 • מכביסט שמאלני הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  טקס הקבורה להפועל היה מתבקש, רק בלי לשרוף בובה של תינוק ושיר האונס. כל היפי נפש פה מדברים כאילו בעולם זה לא קורה ואין שמחה לאיד. איציק אלפסי לדעתי הפוסט שלך צבוע ומתיפייף, ביתר מאז ומתמיד היו בעייתים גם בהקשר של ערבים וגם מבחינת התנהגות, עוד לפני הלה פמיליה העבריינים שרק הקצינו את הבעיה. בכלל כל הצביעות וההתנשאות של קבוצות האהודים מאוסה ומעיקה, שחררו אותנו מהטפות מוסר, אתם אלו שברחתם מהקבוצה שלכם לא אנחנו.

  • אסף the kop הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   עוד בת יענה אתה תתעורר יום אחד ותגלה שגנבו לך את המועדון פחדן ומוג לב. איפה אתה ואיפה אלפסי ?

   • רועי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    מכבי חיה עם החלק הזה בקהל שלה במשך שנים רבות, עוד מתקופת החולצות השחורות ונמני. אפשר להירגע, אף אחד לא יגנוב את המועדון.

    • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     רועי, בתקופת נאבר שמונה הם לא גנבו את המועדון אבל הרעילו אותו מאוד מאוד (לפרטים אתה מוזמן לידידנו שדמי שאף נפגע מהם פיזית).

     • רועי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

      לא חולק עליך, אבל מכבי התגברה על זה, זו הכוונה שלי.

     • מכביסט שמאלני הגיב: שנה 1 לִפנֵי

      איזה כיף, אוהד ב"ש שמטיף על אלימות, מי כמוך מכיר את הנושא לא?

      • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

       אני טרמפיסט כמו רוב אוהדי ב"ש, אין לי מושג על מה אתה מדבר. וברצינות, ראית באיזשהו מקום שכתבתי שאנחנו יותר טובים? (למרות שעם נמעבר לטרנר החולירות של שער שתיים עכשיו מפוזרים). יש לי הרבה מה לומר על הצעד של אלונה בזמנו אחרי תקרית עזורי שגם עליה יש לי מה לומר (אתה בוודאי יודע מימיו במכבי שהאמת לא תמיד נר לרגליו) ולא רק לחיוב, אבל זה לא המקום. בכל מקרה הצעד שלה השיג תוצאות לא רעות בעניין ועדיין יש הרבה דברים שהיא ואפילו מכבי יכולים לעשות עוד.

      • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

       ואם היית קורא בהמשלך היית מבין שאין לי בעיה עם רוב מה שעשו הפאנטיקס (לא שזה יהיה בטוב טעם אבל לגיטימי לגמרי) ושיש לי בעייה גדולה עם ההתלהמות וציקצוקי הלשון נגד מה שעשו.

   • מכביסט שמאלני הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    אלפסי ודומיו נמצאים במסע יח"צ וליקוקים מהתקשורת, ואין לי בעיה עם זה, אבל רבאק שחררו כל הזמן מטיפים מוסר . במידה וזה היה הפוך ומכבי הייתה יורדת ליגה כל שונאי מכבי היום עושים אותו דבר וגרוע מזה.

    • צור שפי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     מכביסט שמאלני - מה שאתה כותב לגבי התנהגות שונאי מכבי נכון לגמרי והיו דברים מעולם (למשל אחרי ההפסד לגליל עליון בשנות ה-90) אבל למה זה גורע אינטש ממה שאלפסי כתב? אני חושב שהמפגנים האלה הם מצערים כי הם עושים את האקלים הספורטיבי שלנו לפחות נחמד ממה שהוא יכול היה להיות. זה כמובן נכון גם לכבישים ולהתנהגות שלנו כחברה בעוד מקומות. היו כבר המון דיונים בנושא הזה ומבחינתי ברור שהדרך היחידה לשפר את המצב היא שכל אחד יתעסק בחרא של הקבוצה שלו ולא של קבוצות אחרות.

     • מכביסט שמאלני הגיב: שנה 1 לִפנֵי

      אלו חוקי המשחק, אני ואתה יודעים את זה וגם נדב צנציפר יודע את זה. זה אירוע שממש לא אמור להיות בכתורת ראשית של עיתון, אתם מדברים כאילו במקרה וזה היה הפוך אוהדי הפועל לא היו חוגגים.

 • רועי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  איזו היסחפות על הפנטיקס, אקט מטופש ומגוחך, לא יותר מזה. בפאקינג NBA השחקנים (!) באו לבושים שחור להלוויה של היריבה. אף אחד לא התחלחל והזדעזע עד עומקי נשמתו כמו שבארץ כולם מזועזים.

  • רועי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   אני מחכה לראות את התגובה של מירי רגב לחגיגות של בית"ר הערב.

  • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   ממש בדיחה. אני הרבה הרבה יותר מזועזע ממה שקרה אחרי הכדורעף נשים. ועוד לשים בכותרת. גם אם לא היה בטוב טעם לגיטימי לגמרי.

  • בלייק הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   מסכים איתך לגמרי רועי. יש הרבה בעיות בקהל של מכבי. הלווייה זה קשקוש שעוזר לגורמים בהפועל ובקהלה לחזור ולהתנשא ולהרגיש עליונים, רק יום אחד אחרי שהשבר שנרקח שם ע"י הנהלות מושחתות ואוהדים שלא יודעים גבולות הוביל לירידת ליגה. אבל כמה כיף שאפשר להסית את האש לכיוון ההסתה לרצח בכיכר.

 • איתמר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  כאוהד הפועל אני מסרב להזדעזע ממופע ״האימים״ של אוהדי מכבי. כאוהד הפועל אני משועשע מהתשוקה של אוהדי קבוצות אחרות לשנות אותנו, להפוך אותנו לאחרים ממה שאנחנו. אגב, מי שמכיר את ההיסטוריה של הפועל יודע שהיא תמיד נוהלה על ידי אוהדים במעגלי השפעה שונים. הניסנובים עצמם הם אוהדים. יחסית לפוטנציאל הנפיץ שקיים בחברה הישראלית, הכדורגל איננו מקום מאוד אלים. למעשה, בהשוואה למקומות רבים בעולם, כולל באירופה, מצבנו לא רע בכלל.

  • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   מסכים, אם כי יש כמה דברים לא נעימים באולטרס השונים שצריך לטפל בהם במישור הפלילי

   • איתמר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    צריך להבחין בין אלימות פיזית שמגיעה עד כדי סיכון חיי אדם וזה לחלוטין באחריות המשטרה ומערכת המשפט (ואם אפשר, פחות ימים במעצר ויותר שנות הרחקה מהמגרשים) ובין התנהגות שאיננה נעימה, לעיתים אף נתפסת כקיצונית ובזויה, ועדיין אפשר להכיל אותה במסגרת חופש הביטוי.

    • צור שפי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     איתמר - אני מסכים שמה שלא אלים פחות בעייתי ועדיין אני חושב שחילול קברים, הבובה של אוברוב ושש"ל (אני מתייחס רק לדברים שבוצעו במחנה שלי) הם מתועבים על פי כל אמת מידה ורצוי שנפעל כדי למגר תופעות כאלה. אגב, ורק כדי שלא ייוצר רושם שאני משווה - האקט אתמול היה הרבה פחות חמור מהבובה של אובארוב - שם זה היה על רקע טרגדיה אישית.

     • אלון הגיב: שנה 1 לִפנֵי

      ואובארוב היה פחות חמור מניסיון הרצח בכדורעף. עד מתי קקי פיפי

      • צור שפי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

       כתבתי: מה שלא אלים פחות בעייתי.

 • בני תבורי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  אלפסי, אני מוצא את עצמי מהרהר בזמן האחרון במה שכתבת בנוגע ליכולת של אוהדים לנהל קבוצה. על עצמי אני יכול להעיד, אין לי מושג איך עושים את זה למרות שניהול, כמו ניהול בכל ארגון אחר, הוא סך פעולות שמטרתן למקסם ביצועים תוך שמירה על אינטרסים של הארגון ושקיפות מלאה. לפני כשנה שאוהדי הפועל פ"ת החליטו לקחת חלק פעיל בקביעת עתידה של הקבוצה, הבעתי התנגדות להקמת קבוצת אוהדים ולא כי אני חושב שמדובר ברעיון רע, להפך, אמרתי שאני גדלתי על המותג הפועל פ"ת ולא נראה לי להתרגל למותג חדש הפועל סטלמך נניח. לשמחתי הקו שלי זכה לתמיכה והוביל להחלטה להקמת עמותת האוהדים שמטרותיה כניסה לשותפות בבעלות על הקבוצה, הבאת ספונסרים ושיתוף מלא בניהול. אתמול התקיימו בחירות לוועד המנהל, באופן טבעי וברור לא הצגתי את מועמדותי בדיוק מאותן סיבות שציינת - אני אוהב להיות אוהד ביציע ואני לא משוכנע שאני מתאים לניהול קבוצה, אבל לא כי אני חושב שאלה שנבחרו לא יוכלו לנהל כי הם אוהדים. המטרות שלנו כוללות בקרה, שיתוף בקבלת החלטות - לא לגבי הרכב הקבוצה אלא כדי למנוע החלטות מוזרות כמו מכירה סיטונית של כוכבי קבוצת הנוער שזכו בגביע המדינה ועלו לליגת העל, כמו הודעה על הפסקת עבודתו של מאמן מצוין שהגיע באמצע העונה כשהקבוצה הייתה קרובה מאוד לירידת ליגה נוספת והצליח בסופו של דבר להביא את הקבוצה לפלייאוף העליון. הנקודה שלי פשוטה: כשמדובר במשהו שהוא חלק מחייך, חלק מהזהות שלך, חלק מהעבר ההווה והעתיד שלך, אתה לא יכול להסתפק בלשבת ביציע, וודאי לא כשהקבוצה שלך נרמסת. ומי אם לא אתה יכול להבין זאת.

  • איציק אלפסי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   בני, דבר ראשון שיהיה לכם המון בהצלחה! אני אחסוך את הקלישאות של הפועל פ"ת חשובה לכדורגל הישראלי וכו'. הכי חשובה להרבה אנשים טובים וזה סיבה מספיק טובה שהיא תעמוד על הרגליים בצורה יציבה ותחווה גם הצלחות מקצועיות. החברים שבחרתם בהחלט יכולים לנהל, אבל כדי לעשות את זה הם יצטרכו לחשוב ולהתנהל אחרת מהאופן שבו הם התנהלו כאוהדים. וזה תהליך שהם יצטרכו לעבור. דוגמא הכי פשוטה - לפעמים כשאתה בעמדה של מנהל וצריך לקחת בחשבון את מכלול השיקולים אתה כן תמכור את הכוכב של קבוצת הנוער, משהו שכאוהד בחיים לא היית עושה.

   • איתמר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    לפעמים דווקא תחושת הבטן של המנהל-אוהד היא הנכונה. רמי כהן, היושב ראש של הפועל בכדורסל, עשה השנה כמה מהלכים שהיו מנוגדים לתפיסת עולמו כאוהד תוך כניעה לדרישות של הצוות המקצועי/אנשים שאינם נבחרים אך שותפים לקבלת ההחלטות. בדיעבד זו היתה טעות. לא תמיד החשיבה הקרה והתועלתנית נכונה לקבוצת אוהדים.

    • מיקו G הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     החלטות מטומטמות שמגיעות מחשיבה קרה הן זהות להחלטות מטומטמות שמגיעות מהלב. אם תלך אחרי הלב אז בממוצע תעשה יותר טעויות שנובעות מרגש.

 • Ollie Williams הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  ואני תמיד תוהה מה לעזאזל "רוב נורמטיבי" אמור לעשות. - ללכת לשוטרים שמסתכלים ולא עושים כלום? - לכתוב מכתבים זועמים להנהלה שגם ככה אובדת עצות כי לא נותנים לה את הכלים? - לריב איתם בפייסבוק? - להכנס לתהלוכה וליציע וללכת מכות עם כל הפנאטיקס?

  • גיל שלי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   אגב, כמי שהתנסה בשתיים ושלוש, זה ממש לא כיף

   • Ollie Williams הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    כנ"ל. יש לי כמה חברים, אנשי הייטק שממש לא באו מרקע קשה או ילדות טראומתית, שאיתם אני לא מדבר יותר על מכבי. הם בסרט של הפנאטיקס ונכנסים ללהט משיחיסטי כל פעם שהנושא רק מתחיל לעלות ואני מעדיף שלא להכנס יותר לפינות האלה.

  • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   לאכול את הלב

  • אלון הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   כשזה היה הפועל דרשתם מאוהדי הפועל לעשות בדיוק את ארבעת הדברים האלה

 • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  רק לעניין יובל נעים. יצור לא נעים בלשון המעטה. מחובר לכאורה לגורמים לא סימפטיים. וזה עוד לפני יכולת האימון שלו שלא מדהימה. זה לא שאשקלון הפגינה יכולות טאקטיות של אלגרי.

  • matipool הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   לגמרי.

  • יניב פרנקו הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   עכו עם תקציב דומה ירדה שנה שעברה ליגה במקום ה11 עם 34 נקודות. יובל ואשקלון נשארו עם 32 נקודות. לאשקלון שיחק המזל להיות בשנה הנכונה. ועדיין. הוא מצא אחלה זרים. ובנה תלכיד לא רע בכלל.

   • ארז הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    כתבנו באותו זמן... לא ראיתי את התגובה שלך כשכתבתי.

  • ארז הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   פרנקו כתב נכון, שאחוזי ההצלחה שלו לא היו מסדרים הישארות בכמעט אף עונה אחרת (עזוב בצד את ה-9 נקודות של הפועל). מצד שני, עם מה שהולך בקבוצה הזאת וסביבה, כנראה שמתי מעט יכלו להעמיד קבוצה ולאגור כמות נקודות כזאת. לכן, למרות שאני לא ממש מתלהב ממנו, כן מגיע קרדיט על ההישגים (למרות שמסכים איתך גיא - לא כיף לפרגן לו).

   • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    יניב וארז, אני לא חושב שיובל נעים מאמן רע ומגיע לו קרדיט הן על הזרים והן על הלחימה אבל שימו לב מה אלפסי כתב: "אבל יובל נעים עומד בכל הפרמטרים של מאמן כדורגל מעולה. הוא מצליח כמעט בכל קבוצה בה אימן להפוך את אוסף השחקנים לשלם הגדול מסכום חלקיו. הוא עומד בלחצים, לא מתפשר במילימטר על האמת המקצועית שלו, לוקח אחריות ומביא תוצאות. כשהוא הגיע לאמן את בית"ר בזמנו חשבתי שזה מעיד כך שבית"ר כבר לא רואה עצמה כמועדון גדול. כיום אני יכול לומר שהוא אחד המאמנים הטובים שהיו בבית וגן בעשור האחרון". היסחפות קלה הייתי אומר.

    • ארז הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     כן. לא רק בנושא או בפוסט הזה. ברגע שכתב שהיה מצטרף לחגיגות של אוהדי מכבי אם היה בסביבה, זה אומר עליו הרבה. שיהיה בריא.

    • יניב פרנקו הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     היסחפות יותר מקלה. אבל כולנו כאלה. היה לו לא מעט מזל השנה. אבל עשה עבודה טובה השנה ובסוף את רוב המצליחנים בכדורגל הישראלי מהללים באובר פרופורציה. אין לי ספק שמאמן אחר מהזאנר שמגיעמבדרך כלל לקבוצות חלשות באותה סיטואציה השנה היה יריב קל יותר להפועל.

 • יואב הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  יששששש, עוד פוסט על הפועל...כאילו כאילו, לא באמת, זה בעצם מדריך איך לעשות את זה נכון.. תל חי.. פויה מכבי... מ ז י ז.

 • D! פה ועכשיו הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  רק לי נדמה שהעובדה שיובל נעים מאמן בליגת העל קשורה בקשר די ישיר למה שאוהדי כל הקבוצות מרשים לעצמם לעשות במגרשים? מוזמנים לעיין בתגובות לפוסט הזה https://maktesh.wordpress.com/2011/09/08/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%9F-%D7%9C%D7%92%D7%99%D7%98%D7%99%D7%9E%D7%99/

 • איתמר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  הכי פתטיים - אוהדי הפועל בתקשורת שמתגעגעים לאלי טביב. מוזר שהם לא מתגעגעים באותה מידה לשאול אייזנברג.

  • גיא זהר הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   המחאה נגד טביב הייתה מהמוצדקות (זה שלא מחו נגד רמון הזוי). זה שהקבוצה הצליחה תחת טביב (והראל, לפחות בחלק מהזמן) לא אומר שהאדון לא חיפש את האקזיט ושלא גרם לה נזקים אדירים.

   • יניב פרנקו הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    אני לא מתגעגע להרבה דברים אצל טביב. אבל בוא נהייה פיירים.

   • אביאל הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    גיא - מוצדקות ? תמיד אוהדי הפועל אומרים שהפגינו מול טביב כי הם חששו שהוא יפגע בקבוצה בעתיד, לעומת זאת שהחשש הפך למציאות (פירוק ועכשיו ירידת ליגה) אף אחד לא הפגין מול כבירי, ככה שהסיבות נמצאות במקום אחר (לדעתי זו גזענות וכבר דיברנו על זה מספיק), עדיין לא קיבלתי תשובה מספקת למה הפגינו מול מישהו שעלול לפגוע (ושבאותו זמן גם הביא את הפועל לשיא שלה, ליגת האלופות) ולא הפגינו מול מי שהרס בפועל את הקבוצה.

 • אריאל הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  במסגרת חופש הביטוי מותר לאהוב חרא. מותר גם להתפלש ולאכול חרא. לכן אם מישהו מהצבועים מנסה לקחת מכם את קערת החרא שלכם עמדו זקוף ותגידו לו: זה החרא שלנו, ויש לנו זכות לאכול אותו. בתיאבון.

  • אמיתי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   זה לא שאלה של חוק. עניין תרבותי את הבחורה שחירבנה על הדגל (אמנית) זימנו לחקירה

   • אריאל הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    זה לא מה שכתבתי ?

    • אמיתי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     למיטב הבנתי הדיון והביקורת הם על ההיבט התרבותי. זה הזוי שרוצים להעמיד אנשים לדין על דברים כאלו

     • אריאל הגיב: שנה 1 לִפנֵי

      אני לא בעד להעמיד לדין. גם אלפסי לא כתב להעמיד לדין. פרנויות בצד, לא יגעו בהם, הזכות לחופש ביטוי מובטחת. עכשיו יש מרחב בחירה אזרחי. למה לא לגנות חד משמעית ולהוקיע במקום להגיד צבוע וכו' או כמו שכתבתי למה להתעקש לאכול את החרא רק כי יש לך זכות...

      • אמיתי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

       וואלה לא ירדתי לסוף דעתך..

      • אריאל הגיב: שנה 1 לִפנֵי

       חפיף. התייאשתי.

  • גל ד הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   היום אתה אומר לאנשים שהם אוכלים חרא, מחר יגידו לך שאתה אוכל חרא. חופש הביטוי לא נועד להגן על מה שנעים לנו לשמוע ולראות, אלא על מה שלא נעים. כי אחת לכמה זמן מסתבר שמה שנראה לך כמו חרא הוא מצע בקטריאלי שחיוני לבריאותנו.

   • אריאל הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    הסיפור של אתמול נראה לך יותר כמו מצע בקטריאלי חיוני או כמו חרא ? וחופש הביטוי אגב כולל גם את האפשרות לצאת נגד דברים מכוערים

    • גל ד הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     אוי, תתקדם. זה לא משנה איך נראה לי הסיפור של אתמול, לטוב ולרע זה חלק הכרחי משוק רעיוני בריא. ואין חולק על כך שזכותך להביע את הדעות הדביליות שלך, אבל הבעת הדעות הדביליות שלך בהכרח תגרור תגובות נגדיות. תגובות נגדיות אינן השתקה.

     • אריאל הגיב: שנה 1 לִפנֵי

      מתקדם מותק.

  • בלייק הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   לא לגמרי קשור, אבל כזה דיון על אכילת חרא..... הרגשתי צורך לשים את זה: https://www.youtube.com/watch?v=VjzqO6UOPFQ

   • אריאל הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    הסמויה מבחינתי אפשר גם אם לא קשור

   • Ollie Williams הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    ואני כבר ציפיתי ל THEY EAT DA POO POO!!!

 • Amir A הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  מישהו מבין למה האוהדים של מכבי תל אביב במיצג האמנותי שלהם אתמול טרחו לשים כובעי גרב על הראש? הם מסתובבים ככה בדרך כלל? הם הבינו שיש כאן טעם רע? אולי הם פחדו שאם יזהו אותם הם יחטפו מכות מאוהדי הפועל מאוחר יותר?

  • דור הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   הוואנאביז של הפאנאטיקס עוטים על עצמם את המסכות בכל הזדמנות שנקרית בדרכם

 • אחד מהעם הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  הצביעות האמיתית היא לגנות שירי אונס ולשים בפוסט שיר של אייל גולן. ואגב, כשזה מכבי ושירי אונס זה "חופש הביטוי" כשזה בית"ר זאת גזענות ו"יש להעמיד אותם לדין".

  • Ollie Williams הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   כרגע, מבחינת החוק, זה המצב. לצערנו הרב

   • אמיתי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    למה לצערנו? אתה רוצה להעמיד לדין כל מי שיאמר משהו גיזעני? או שיישרוף משהו? אני פחות

    • גל ד הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     אני הבנתי בדיוק ההפך, שהוא לא חושב (ואם זה נכון אני מסכים איתו) שאמירות גזעניות צריכות להיות פליליות.

     • אמיתי הגיב: שנה 1 לִפנֵי

      מסתבר שאני ביום איטי משו..מודה ועוזב

      • Ollie Williams הגיב: שנה 1 לִפנֵי

       הכוונה שלי הייתה שכרגע רק אמירות גזעניות זוכות להיות נגד החוק ולא שירים כגון שיר האונס. לא הייתי מתנגד ששירים משני הסוגים היו מזכים בעונש (לאו דווקא פלילי אבל סנקציה כנגד המזמרים). ובכל מקרה לשניהם צריכה להיות התנגדות מוסרית בלי קשר למה חוקי ומה לא.

  • אדם הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   רק שאייל גולן לא אנס אף אחת (ואני רחוק מלהיות מישהו שמחבב אותו).

 • מכביסט שמאלני הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  מה קרה? רק לאוהדי הפועל מותר להיות צינים??!?!!? איזו תקשורת ספורט פח אשפה יש בארץ, ואיזו שרת תרבות פח אשפה.

 • אנונימוס הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  מה שצריך לקרות זה פשוט שהמשטרה תתערב. חבורה של פושעים דמיקולו מוצאת בספורט מקום לפרוק את כל השטויות הילדותיות עלק-מאפיונריות שלהם. ובמקום לנער אותם ולגדוע את זה באיבו, נותנים לגידולי הפרא האלה לגדול במשך שנים ואז באים לגולדהאר ורמי כהן בטענות. כאילו זה התפקיד שלהם. בשביל מה יש משטרה לעזאזל? בשביל מה החזירו אותם למגרשים? קחו דחפו אותם למעצר כל יומיים על כל פעם שהם מתפרעים במגרש. סגרו עניין כבר

  • יואב הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   אבל משתמש הפועל, אתה יודע מי הם. חלקם הם חברים טובים שלך. חלקם האחר, רק חבר לבירה. אתה הרי יודע...

   • יואב הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    אז תעזור למשטרה כאזרח טוב

 • red sox הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  ביומו הראשון של יובל נעים כמאמן הפועל עכו הוא ביטל את האימון ולקח את הקבוצה באוטובוס לקברי צדיקים בגליל. ההכנה הטקטית של הפועל למשחק מול רעננה כללה מכתב תחינה לסיוע מגוויית הרבי מלובביץ'. באותו רגע הבנתי - הפועל הפכה לעכו. כלומר, חוץ מזה שעכו בליגת העל.

  • ניב הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   אם לא יזיק לפחות בטוח לא יועיל.

 • Amir A הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  ועכשיו מסתבר שהמשטרה סגרה את התיק בסיפור של הדקירות אחרי משחק הכדורעף מ"חוסר עניין לציבור" (כך מדווח בוואלה ספורט). דבר ראשון רצתי ללוח שנה לברר אם מדובר בראשון באפריל. לא. אחר כך ישבתי לרגע עם עצמי וביקשתי מעצמי לענות בכנות לעצמי על השאלה הבאה: מה יותר מעניין, ילדים שנדקרים במארב מתוכנן בארוע ספורט או הציצים של שרון פרי? אחרי שעצמי הודה לעצמי שאכן הבחורה המצודדת מעניינת יותר הבנתי שהמשטרה בעצם צודקת, וחשוב יותר למצוא מי הדליף את התמונות שלה לאינטרנט על פני למצוא ולהביא למשפט את הדוקרים. לא ככה?

  • Ljos הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   מה הקשר בין המקרים? למה צריך להקטין פשע אחד בשביל אחד אחר?

   • Amir A הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    Ljos, קח אוויר.

    • Ljos הגיב: שנה 1 לִפנֵי

     לא יודע, קראתי כותרת בוואלה! סלבס שאומרת "האם אוויר מזיק בשבילך? התשובה הסוערת בפנים" ושמעתי שביוניליבר משתמשים בזה בשביל ניסויים בבעלי חיים. אז אני מתנזר עד להוכחות חדשות.

     • Ollie Williams הגיב: שנה 1 לִפנֵי

      כי כשהפיצו את התמונות של שרון פרי המשטרה הקצתה משאבים מיוחדים בזמן שיא כדי לתפוס את גנב הטלפון, ואילו מקרה חמור בהרבה נסגר למיטב הבנתי מחוסר ראיות (ולא חוסר עניין לציבור) למרות שלטענת אביו של אחד הפצועים זהויות הדוקרים ידועות למשטרה. אז כן,דווקא יש קשר.

  • זינק הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   קראתי את זה לפני כמה דקות ונדהמתי. שישה נדקרו. תגרת ענק בין מחנות אוהדים במשחק כדורעף נשים שלא קשור בשיט. וגורנישט... חוסר עניין לציבור. עכשיו לך תצפה שיטפלו בחבורת עבריינים במסיכות שבסהכ מזהמים את המרחב הציבורי.

 • makaki הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  alfasi afasi

  • אסף the kop הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   makaki kaki

   • matipool הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    +1, אסף.

 • אלון הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  אדון איציק אלפסי, קצת צניעות לא תזיק לך. אתה מנהל קבוצה שרק השנה עלתה לליגה א. אתה לא מנהל העשור ולא רק אתה יודע איך צריך לעשות הכל נכון וטוב. עוד לא הגעת, ממרומי ליגה א, למקום שבו שאתה יכול להטיף לכולם איך מנהלים ומה עושים.

  • מכביסט שמאלני הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   איציק אלפסי וחבריו עסוקים במסע יח"צ מלוקק בתקשורת, אל תפריע להם.

 • יענקל'ך הגיב: שנה 1 לִפנֵי

  כאירוע בדיד ההלוויה הזו אמורה להיתפס כקוריוז משעשע על כבול האידיוטי (אף פעם לא הצלחתי להבין איך יש כל כך הרבה אנשים שמוכנים להשקיע כל כך הרבה זמן וכסף בשביל שטויות כגון זו). אך כשמסתכלים על האירוע הזה כחלק משרשרת אירועים שמעורבים בה אוהדי מכבי ת"א זו תהיה התנהגות בת יענית לא להודות שיש כאן תהליך מתמשך של הקצנה ואבדן שליטה. זה כולל את שיר האונס שגם לגביו כאירוע בדיד הצליחו כל אותם הסלחנים למצוא סיבות מדוע לא צריך להתרגש ממנו. זה כולל את דקירת אהודי מכבי חיפה בפאקן משחק כדורעף נשים שמכבי ת"א כלל לא מעורבת בו. זה כולל תגרות קבועות כמעט בכל משחק גדול. ויותר מזה, זו לא נחלת הפנאטיקס בלבד, רבים ממכרי אוהדי מכבי ת"א ואני בהחלט מזהה תהליך של שיח מתלהם שהו]ך להגיוני עבורם. וכרגיל במדינתנו, במקום להקרדים תרופה למכה שוב יחכו כאן עד שיקרה אירוע חריג בעוצמתו בכדי לכנס ישיבות ולהקים ועדות ובלה בלה.

  • בלייק הגיב: שנה 1 לִפנֵי

   "חגיגות" הירידה של הפועל הן אירוע שנחגג במקומות אחרים בעולם באופן די דומה על ידי אוהדים של קבוצות יריבות. דווקא עמיר פלג הזכיר לי (בטור שלו מהיום) שאוהדי הפועל כבר חגגו את הלווייה של המועדון כשהוא הלך לפירוק. לא נרשם זעזוע. אז זה היה מקורי ומאגניב כי זה בא מאוהדי הפועל. רק בשבוע שעבר שחקני הסלטיקס הגיעו לבושים שחור למשחק נגד וושינגטון כדי לציין את טקס האשכבה שעומד להתרחש. שחקנים, לא אוהדים. ועוד שחקנים שבפלייאוף הזה ציינו אשכבה אחרת, יותר מוחשית וטראגית. לא נרשמו הערות חריגות, גם לא בקרב כתבים שמסקרים את ה- NBA. שיר האונס, גזענות זה מגעיל והרסני בעיני וצריך לעשות הכל כדי לטפל בתופעה הזאת. הדקירות בכדורעף? המשטרה חייבת למצוא את האשמים ולמצות איתם את הדין. זה ברור. מעניין שאתה מזהה תהליכים בקהל של מכבי ת"א, אבל לא מצאת לנכון לציין את התהליכים שעובר הקהל הירוק, התמים, שלא לומר הטפלוני. אני קורא תגובות של אוהדים (בעיקר בדף הפייסבוק פוסטים אפשריים של מ.כ. מכבי חיפה, שדי מומלץ למי שמתעניין). כל פעם מחדש מדהים אותי הקלות שבא האוהדים הירוקים אימצו את שפת השואה שבעבר היתה נחלתם של אוהדי הפועל. דווקא בהפועל, בעקבות לחץ ציבורי מאוד גדול, יש רגיעה בנושא. עושה רושם שבקרב אוהדי מכבי חיפה לקרוא למכבי, לשחקניה ולאוהדיה נאצים, לשים דמויות מובילות מהמועדון (או שחקני עבר) במדי SS זה להיט מאוד גדול עכשיו. תל אביב עולה באש יותר טוב משיר האונס?? הדשא של השכן ירוק יותר ומגעיל יותר.

   • מכביסט שמאלני הגיב: שנה 1 לִפנֵי

    גם אוהדי ב"ש התחילו עם שירי שואה וכו'...... תאכלס אוהדי ב"ש בעלי חוסר מודעות מטורפת אז לא לוקח ללב.

Comments are closed.