וואן טריק פוני

ליברפול של קלופ הולכת כנראה לקראת עונה גדולה באירופה וקשה מאוד בליגה

lfc

מי שראה את שני המשחקים האחרונים של ליברפול יכול היה לחשוב שמדובר בשתי קבוצות שונות. בשבת מול קריסטל פאלאס הייתה זו קבוצה אנמית שהתקשתה להגיע למצבים וניצחה בקושי 1:0, בעוד הרביעייה אמש מול הופנהיים הייתה תאווה לעיניים.

כדי להבין מדוע ליברפול נראתה כל כך שונה בפער של ארבעה ימים צריך להסתכל על נתון אחד – אחוזי החזקת הכדור:

בשבת מול קריסטל פאלאס: 73%

אמש מול הופנהיים: 49%

כשיורגן קלופ נשאל במסיבת העיתונאים הראשונה באנפילד באיזה סגנון ליברפול שלו תשחק, הוא ענה ש"אני לא בטוח איך קוראים לזה באנגלית, אבל בגרמנית זה נקרא "משחק מעבר".

מי שזכר את דורטמונד של קלופ ידע בדיוק למה הוא מתכוון. קלופ הפך דורטמונד לאחת הקבוצות המצליחות באירופה בדיוק בזכות השיטה הזו – לחץ גבוה, חטיפות כדור ויציאה מהירה קדימה.

אין לי הסטטיסטיקה הזו, אבל לדעתי בקבוצות של קלופ התקפה אפקטיבית ממוצעת שמסתיימת בבעיטה לשער לא אורכת יותר מ-20 שניות. לאחר 20 שניות, אם לא נוצר מצב מסוכן, הסיכוי של ההתקפה להסתיים בכך יורד באופן דרמטי.

אפשר להניח שקלופ שכלל לכדי אמנות את סגנון המשחק הזה, מתוקף העובדה שלאורך הקריירה שלו אימן קבוצות שהיו נחותות יחסית באיכות השחקנים שלהם לקבוצות מולן ניסו להתמודד. זוהי השיטה היעילה ביותר לסגירת פערים איכותיים ובדיוק השיטה שהקנתה ללסטר את האליפות הסנסציונית שלה.

במשך ארבע עונות בתחילת העשור קלופ הצליח לשגע באמצעות השיטה הזו את הליגה הגרמנית. אבל אז הוא נחשף. הקבוצות בבונדסליגה הבינו שדורטמונד היא "וואן טריק פוני". מרגע שהם עשו את ההתאמות הנדרשות, דורטמונד איבדה את האפקטיביות והפכה מקבוצה שהייתה רחוקה כפסע מזכייה בליגת האלופות, לקבוצת שנלחמת על חייה בתחתית הליגה.

גם בליברפול השיטה של קלופ עבדה היטב בתחילה, אולם כפי שהיה ניתן לראות בחצי השני של העונה שעברה, גם קבוצות הפרמייר ליג בצעו מהר את ההתאמות הנדרשות וליברפול איבדה דרמטית את האפקטיביות שלה.

הקבוצות האנגליות שמגיעות לשחק מול ליברפול כיום מאטות ומצופפות את המשחק, משתדלות למסור כדורים בטוחים בלבד ומשאירות תמיד מספר רב של שחקנים מאחור. במקום לתקוף את ליברפול, למרות ההגנה החלשה יחסית שלה, הן נותנות לה להחזיק רוב הזמן בכדור בידיעה שככל שהיא מחזיקה יותר בכדור היא פחות אפקטיבית.

במשחק מסודר, וודאי ללא קוטיניו ולאלנה, אין לליברפול שחקן שיודע לפתוח הגנה במסירה חכמה בין שניים. אבל כשהמשחק נפתח ולשלישייה ההתקפית של ליברפול יש מרחבים להביא לידי ביטוי את המהירות שלה, היא יכולה להפוך לקטלנית.

ולכן אני מעריך שליברפול הולכת לקראת עונה טובה מאוד בליגת האלופות אבל הרבה פחות בפרמייר ליג. באירופה, מול קבוצות שלא לומדות את ליברפול באותה שיטתיות כמו הקבוצות שמשחקות איתה באותה ליגה, ובייחוד מול קבוצות שרואות עצמן טובות יותר מליברפול ולא ימצאו לנכון לעשות התאמות אלא יבואו לשחק את המשחק שלהן, ליברפול תוכל להיות יעילה מאוד.

לגבי הפרמייר ליג, כבר בעונה שעברה אפשר היה לראות שבעוד ליברפול מצליחה באופן יחסי מול קבוצות הצמרת האחרות, מאותן סיבות שבגללן אני צופה לה הצלחה השנה באירופה, היא מתקשה מאוד מול קבוצות מרכז ותחתית הטבלה. לעניות דעתי המגמה הזו צפויה להימשך וביתר שאת גם העונה, מה שיהפוך את שחזור ההישג מהעונה שעברה – מקום רביעי, למשימה קשה מאוד.

הבנתם?
לסגור את החלון (לקראת מחזור 3 בפנטזי)

44 Comments

תומר חרוב 24 באוגוסט 2017

לא חושב שזה עניין של ללמוד את ליברפול אלא פשוט בעמדה מולה במשחק. הופנהיים הייתה חייבת לכבוש כדי שיהיה לה סיכוי לעלות, לפאלאס לא אכפת לבוא ולהיות פאסיבית כדי לנסות לגרד תיקו בחוץ. בגלל זה ליברפול גם התקשתה בעיקר מול הקבוצות הקטנות והפציצה מול הגדולות בעונה שעברה.
שווה לשים עין על הכדורגל של סארי בנאפולי שמצליח גם להיות אטרקטיבי והתקפי עם הרבה לחץ ותנועה אבל לא מוגבל כמו השיטה של קלופ שהיא, כפי שאתה אומר, קצת וואן טריק פוני.

איציק אלפסי 24 באוגוסט 2017

רשמתי לפני. אעקוב.

DS 24 באוגוסט 2017

אורכת לא עורכת

איציק אלפסי 24 באוגוסט 2017

אכן. תודה

D! כאן ועכשיו 24 באוגוסט 2017

ליברפול איבדה בעונה שעברה נקודות מול הקטנות בחילת העונה ובסוף העונה ולקחה מול הגדולות – לא שהיה פה איזשהו שינוי של למידת הקבוצות האחרות את שיטת המשחק.
השאלה היחידה היא האם קלופ מוכן למצוא פתרונות לבעיות שעולות במשחקים בהם אנחנו שולטים במשחק. אני חושב שכבר עכשיו אפשר לראות שהוא מנסה פחות לשלוט במשחק

DS 24 באוגוסט 2017

האם חוליית ההגנה חלשה כנגזרת של הטקטיקה של קלופ או (בדומה לברצלונה) או שזו נגזרת של איכות השחקנים? זו שאלה / תהיה שאשמח אם מביני העניין יענו עליה.

DS 24 באוגוסט 2017

חלשה=פגיעה=מועדת לפורענות

שי ברוך 24 באוגוסט 2017

לפי דעתי זה קצת שילוב של השניים…
כמו שאיציק זה חלק משיטה שמשתמשת בשחקנים כמו מורנו ובלמים כמו מאטיפ ולוברן, שעל החסרונות שלהם הם מובילי כדור לא רעים שמתחילים התקפות.. אבל האמת היא שההגנה של ליברפול גרועה כבר הרבה מאוד זמן, לפחות מאז העונה האחרונה של בניטז. אפילו בעונת הכמעט אליפות של רוג'רס הייתה לנו הגנה מזעזעת, פשוט ההתקפה הייתה כל כך טובה שהצלחנו להבקיע יותר ממה שספגנו (כמעט… רק כמעט…)
אני חושב שזה נובע חוסר ביטחון בשילוב עם חוסר אמון הדדי. שניהם מובילים לחוסר תיאום ולטעויות. זה כמובן בולט במצבים נייחים אבל קורה גם לא מעט במשחק פתוח ובעיקר במתפרצות.
הבעיה היא בבחירת השחקנים, לא בגלל חוסר האיכות שלהם, יותר בגלל חוסר ההתאמה שלהם. מינולה הוא שוט סטופר מעולה, אבל אין לו אופי של מנהיג שמכוון את ההגנה שלו, והטעויות וחוסר הביטחון שלו במשחק הגובה לא עוזר. לוברן ומאטיפ גם כן טובים, אבל לא מצליחים לכסות על החסרונות של השני. ועל מורנו אין לי מה לומר – הוא פשוט לא שחקן הגנה.

איציק אלפסי 24 באוגוסט 2017

חד משמעית לא שחקן הגנה. הורסים לו את הקריירה בעמדה הזו. יכול להיות אחלה ווינגר שבעולם.

איציק אלפסי 24 באוגוסט 2017

שאלה טובה באמת. מה שנראה לי כנגזרת של שיטת המשחק זה שהוא מעדיף מגנים שהחוזק שלהם הוא בעיקר בחלק ההתקפי, גם אם בהגנה הם שערורייה (ע"ע מורנו).

אסף כלשהו 26 באוגוסט 2017

לא חושב שאפשר להגיד את זה על ליברפול. מורנו כזכור הובא לפני קלופ, ועד כה, למעט פתיחת העונה הזו, הוא לא היה בעדיפות. בשנה שעברה מילנר פתח כמגן שמאלי והוא אמנם שחקן עם יכולות התקפיות אבל בעיקר אחראי וממושמע ועושה הגנה, ככה שזה לא ממש תופס.
בצד ימין יש את קליין שטוב יותר הגנתית מאשר התקפית, וגם אם ט.א.א נראה הפוך ממנו, צריך לזכור שכרגע הוא עדיין על תקן של מחליף עד שקליין יחזור.
ואם אני כבר מגיב בנושא הזה- אז דעתי היא שנגד הקטנות מורנו (ואולי גם ט.א.א) צריך לפתוח ונגד הגדולות צריך מישהו אחראי יותר (מקווה שרוברטסון יתגלה ככזה).

אה, ודבר אחרון- לליברפול אין הגנה מאז הפרישה של סמי הופייה הגדול, אחד האנדרייטדים הגדולים שהיו לנו.

ק. 24 באוגוסט 2017

יש כמובן הרבה בדבריך, רק שתי הערות:
1. הרבה מאיבוד הנקודות מול הקטנות נבע מההיעדרות/חזרה מפציעה של קוטיניו ומההיעדרויות של מאנה שהיוו את פותרי הצפיפויות העיקריים
2. ההשוואה בין דורטמונד ללסטר מאוד לא מדויקת לטעמי – בין יציאה מהירה קדימה ומשחק בנגיעה ברגע שזוכים בכדור תוך הצגת כדורגל מהיר וטכני (דורטמונד הזאת שיחקה את הכדורגל מהמרהיבים שראיתי בעשור האחרון), סוג של טיקי טקה אנכי ביותר, לעומת הסתגרות ויציאה למתפרצות (לא באמת היו שם משחק צירופים בנגיעה) על חצי מגרש הרבה הרבה יותר מרווח בשילוב ניצול פיזי של הוצאות חוץ וכדורים נייחים.

שי ברוך 24 באוגוסט 2017

עיקר הבעיה של ליברפול מול הקבוצות הקטנות הייתה שמעט מדי שחקנים היוו איום על השער. זה איפשר ליריבות לסגור את האמצע ואת השחקנים האלה – קוטיניו ומאנה בעיקר(כשהם היו בריאים ולא באליפות אפריקה) – ולתעל את המשחק המסירות של ליברפול לאגפים להרמות שמקרה הטוב הורחקו בקלות וחזקו את הבטחון של שחקני ההגנה (והגבירות את התסכול של השחקנים שלנו) ובמקרה הרע הפכו למתפרצת קטלנית.
היו משחקים כאלה בשנה שעברה שהרגישו שאם נשחק עוד 90 דקות עדיין לא נצליח להבקיע.
גם החילופים של קלופ בעונה שעברה לא הצליחו לשנות את המומנטום, בעיקר בגלל שנעשו מאוחר מדי במשחקים וללא שינוי טקטי משמעותי.
דווקא המשחק נגד פאלאס היה שונה. אמנם היה קושי להגיע למצבים איכותיים, אבל הנדרסון ובעיקר רוברטסון בעטו מרחוק והכריחו את ההגנה לצאת יותר קדימה. זה גם יצר יותר רווח בין שחקני ההגנה וגם גרם להם לעבוד יותר קשה ולהתעייף, והכי חשוב – זה יצר את התחושה שהייתה חסרה במשחקים האלה בשנה שעברה, שהשער של ליברפול יגיע.
הבדל חיובי נוסף העונה הוא שמשחק הלחץ אינו ברירת מחדל שמתיש את השחקנים שלנו, אלא משהו שמשתמשים בו באופן נקודתי כמו ב 20 דקות הראשונות אתמול.
אבל ההבדל החשוב ביותר – כמו שכבר כתבו אצל תבורי – יהיה אי המכירה של קוטיניו. זה גישה של מועדון בטופ של שרשרת המזון. זה, הגנה שמצליחה לשמור על שער נקי פעם בכמה משחקים וקילר אינסטינקט בהתקפה – ותהיה לנו אחלה עונה, גם בליגה וגם באירופה.

no propaganda 24 באוגוסט 2017

הסיבה דורטמונד הייתה זמנית בתחתית הליגה הגרמנעת הייתהף פציעה של כ8 שחקני ברכב ולא זה שלמדו את השיטה של קלופ. עם שחקנים כמו שהיו לדורטמונד כשהם הגיעו לגמר ליגת האלופות, ליברפול הייתה מועמדת לאליפות.

לא רואה קשר בין הכדורגל של קלופ לזה של לסטר. אם כבר אז לסטר שיחקו דומה לאינטר של מוריניו.

אסף כלשהו 26 באוגוסט 2017

כן. חשוב גם לזכור שבסוף אותה עונה (14/15?) דורטמונד השיגה את הכרטיס לליגת אירופה, ככה שקשה לדבר על משהו דרמטי כל כך בסופו של דבר.

ובקשר לסגנונות המשחק- לא חושב שיש קשר בין סגנון המשחק של דורטמונד לבין זה של לסטר ובין כל אחד מהם לבין זה של אינטר של מוריניו. למעט העובדה שהקבוצות הללו לא התבססו על החזקת כדור (במיוחד השתיים הראשונות שהיו כמעט אנטי החזקת כדור), אין הרבה דמיון שם. דורטמונד הלהיבה עם הגגנפרס- לחץ נגדי גבוה שלא היה דומה ללחץ האחורי האפקיבי של לסטר בראשות קאנטה וכדורים ארוכים קדימה למאחרז ו-וארדי ובטח שלא למשחק הקשוח והאיטי של אינטר שכמו קבוצת מוריניו טיפוסית היתה הגנתית מאוד כשצריך (אבל ממש לא רוב הזמן), צינית מאוד כשצריך, ותמיד מניעת כדור בסבלנות וגם פיזית מאוד.

מאור 24 באוגוסט 2017

מצד אחד אתה צודק- קלופ מאמן שמתקשה לגלות גמישות והוא גם מנהל משחק לא מספיק טוב. רואים שליברפול מסתבכת הוא לעיתים נדירות עושה שינוי נכון שמעיר את הקבוצה. הרבה פעמים יש התעוררות אחרי ההפסקה כי השיחה עם קלופ מחדירה קצת מוטיבציה בשחקנים (נגד קריסטל פאלאס היה שיפור במחצית השנייה בעיקר כי פירמינו ומאנה השתפרו), אבל הוא מאוד מוגבל כמנהל משחק.
מצד שני- ליברפול כמעט ולא הפסידה נקודות שהרביעייה- מאנה, פירמינו, קוטיניו וללאנה שיחקה. הפסדי הנקודות היו בעיקר אחרי הפציעה של קוטיניו ואחרי היציאה של מאנה לאליפות אפריקה. גם בסוף העונה היו פציעות של מאנה וללאנה (שלא שיחקו במחזורים האחרונים).
גם ההפסד לברנלי במחזור השני היה שמאנה לא שיחק.
זה אומר שקלופ משחק עם השחקנים שמתאימים לשיטה שלו- קשה מאוד לעצור את ליברפול.
שמאנה חזר ושיחק עם קוטיניו היו כמה משחקים ששוב ליברפול נראתה מעולה, עד שמאנה נפצע בדרבי.
אגב- אחרי שקוטיניו נפצע היה רצף של כמב משחקים יחסית טובים חוץ מהפסד הזוי לבורנמות 4:3.
וזה משלים את התיאוריה שהועלתה פה- יש לליברפול התקפה נפיצה, ושכולם בריאים וטובים קשה לעצור אותה. גם לקבוצות שלמדו אותה. הבעיה של ליברפול שהיא לא יכולה לנצח או לאגור נקודות דרך ההגנה.
סלאח הגיעה בכדי להיות צלע רביעית איכותית לשלישיה ההתקפית, ואז לאפשר רוטציה או להתמודד עם פציעות (כמו עכשיו עם ה"פציעה" של קוטיניו).
נאבי קייטה היה צריך להיות המחליף של ללאנה/ויינלדום ולאפשר רוטציה בעמדה הזאת של הקשר היוצר במרכז השדה. מכיוון של הגיע, ומכיוון שקוטיניו וללאנה פצועים בו זמנית, ליברפול נראית קצת אנמית בליגה, בעוד שבהכנה ששניהם שיחקו היא נראתה מעולה.
ברור שקלופ צריך להביא עוד בלם (אני חושב שעם ההגעה של רוברטסון, וההתפתחות של אלכסנדר ארנולד וג'ו גומז יש עומק עם המגנים), ועוד קשר יצירתי למרכז המגרש בשביל לייצר סגל רחב ולהתמודד עם פציעות.
במידה והיא לא תעשה את זה, תהיה באמת עונה קשה יחסית בליגה. אלא אם כן תהיה פריצה של עוד שחקנים צעירים (כמו גרוייץ' למשל).

טל 12 24 באוגוסט 2017

אני חושב שגם קלופ למד משהו מאז שהגיע לליברפול. לדעתי, ההרכב של קלופ נגד קריסטל פאלאס מעיד על כך שקלופ למד לא פחות מאשר למדו אותו.

אריאל גרייזס 24 באוגוסט 2017

ההחלשות בחלק השני של שנה שעברה היתה בעיקר בגלל פציעות – קוטיניו, לאלנה, הנדרסון, מאנה – כמעט כל מי שחשוב בהתקפה נפצע. חוסר ההצלחה בשבת מול קריסטל פאלאס נבע בעיקר מהרכב מחליפים בחלקו הגדול כשקלופ לומד שצריך לנהל רוטציה כשיש אירופה, וזה דווקא דבר טוב.
אני חושב שקלופ הבין את החשיבות של מהירות כדי לפרוץ בונקרים ובדיוק בשביל זה סאלח הגיע. בינתיים הוא כל משחק פותח עם שלושה קשרי אמצע (שלושה מבין ווינלאדום, ג'אן, הנדרסון ומילנר) וזה הרכב עם מעט מדי כח מקדימה כדי לפרוץ בונקרים. חזרה של קוטיניו ושל לאלנה בסופו של דבר תיתן לו הרבה כלים התקפיים. אין שום ספק שלליברפול היתה בעיה מול קבוצות קטנות שנה שעברה וזה הולך להיות לא קל גם השנה. אני חושב שהתוספת של סאלח (וגם של סולינקי במידה מסוימת, יחד עם מגן שמאלי שיש לו רגל שמאל, אם זה מורנו או רוברטסון ויחד עם מגן ימני יותר התקפי כמו ארנולד) אמורה לעזור. הנה, כבר שנה שעברה הפסדנו לפאלאס בבית והשנה ניצחנו אותם.
הבעיה היא באמת חוסר ביטחון בהגנה. שום דבר שצירוף של ואן דייק לא יכול לפתור..

אריק 24 באוגוסט 2017

כן ון דייק יהיה פתרון מצויין.

איתו ועם קושייליני סופסוף יהיה מרכז הגנה נורמלי.

משה 24 באוגוסט 2017

אני מאחל לכם את קוסייליני, שחקן אוברייטד בטירוף.

תומר 24 באוגוסט 2017

ממש ממש לא נכון. אם קוסיילני היה צעיר הייתי מסתער עליו. לליברפול אין ביטחון בהגנה ומיניולה לא נותן אותו, וקוסיילני הוא פשוט המנהיג של ארסנל מאחור – אפשר לראות כמה חסרת אונים היא בלעדיו. אז נכון, הוא פלחן לא קטן, אבל הוא מהיר, יש לו תאקל מטורף והוא נותן ביטחון – קפטן אמיתי.

אריאל גרייזס 24 באוגוסט 2017

להוציא את קורטוואה ודה חאה (לאו דווקא בסדר הזה), אני לא חושב שמיניולה היום נופל מאיזה שהוא שוער בפריימרליג. חוסר הביטחון בהגנה מגיע בעיקר מצד המגן השמאלי, לטעמי

משה 24 באוגוסט 2017

חוסר הבטחון בהגנה מגיע מלוברן, הוא לא בנוי למשחק הגבוה של קלופ.
לא לוקח בחזה לגבי הצרפתי, מנהיג או לא הוא עושה חורים על ימין ועל שמאל.

שי 25 באוגוסט 2017

בשביל זה השילוב של קוסיילני עם מרטסאקר עבד טוב, אחד רץ לתקל, אחד לוקח אחריות על החורים שנשארו. המון מהתבוסות של ארסנל בשנים האחרונות הן כשאחד מהשניים לא שיחק.

איאן ראש 26 באוגוסט 2017

חוסר הביטחון נובע ממגן שמאלי שלא יודע להגן, חוסר בבלם ברמה, ושוער שעם זה שכולם אומרים שנתן משחק טוב אני עדיין זוכר אותו (ובטח גם שחקני ההגנה) מתקשה לקלוט כדור גובה שהוא יצא אליו.

אסף כלשהו 26 באוגוסט 2017

אם כבר רוצים להוסיף לאופטימיות אז בשנה שעברה הובסנו בווטפורד (אאל"ט 0-3) אז כבר יש לנו 4 נק' במשחקים שבעונה שעברה צברנו בהם 0 עגול…

אסף כלשהו 26 באוגוסט 2017

אה לא טעות שלי בשנה שעברה ניצחנו שם… לפני שנתיים הפסדנו…

פלה קוטי 24 באוגוסט 2017

עוד מאה אלף טורים ודעות וניתוחים לא ישנו את העובדה שבשיטה הנוכחית השילוב של מאטיפ ולוברן פשוט לא עובד. לא מול הקטנות ולא מול הגדולות.

Kirma der faux 24 באוגוסט 2017

לא מסכים כמעט עם כל מה שכתבת.
קודם כל תיאוריית הלמדו אותו בגרמניה שקראתי גם אצל דורפן לא ממש תואמת למציאות. במשך שלוש עונות דורטמונד התמודדו בטופ המקומי ואחר כך גם האירופי כשבכל קיץ הם מאבדים שחקני מפתח. בשנה האחרונה העזיבות הגיעו למאסה קריטית, בשילוב עם מכת פציעות הביאו לנפילה ביכולת בחצי השנה הראשונה. בחצי השני היא שוב היתה הקבוצה המצליחה ביותר בליגה, וגם הבטיחה ככה מקום באירופה אחרי שבחצי הדרך היתה מתחת לקו האדום.

גם הטענה שבאנגליה כל המאמנים הם עילויים טקטיים לעומת הגרמנים היא לא ממש מדויקת. עונה שעברה ליברפול צברה נקודות בקצב של אליפות בתחילת וגם בסוף העונה. בינואר ובפברואר היתה נפילה קשה.

ללמוד להתבצר בהגנה בשני קוים של ארבעה שחקנים, לצאת עם שני שחקנים מהירים כשזוכים בכדור, להעיף כל כדור נייח או חוץ לכיוון עמוד חשמל ברחבה, אלה דברים שגם בליגת האלופות יעשו נגדנו. אלה דברים שעשו נגדנו גם כשדרסנו את הליגה בתחילת עונה שעברה, זה פשוט לא יעיל כשאנחנו מבקיעים ראשונים ומהר, או בסיטואציה שהקבוצה השנייה מראש צריכה נצחון.

דבר נוסף הוא נתוני החזקת הכדור. נגד הופנהיים במשחק הראשון שבו גירדנו בקושי ועם הרבה מזל את הנצחון היינו על בערך חמישים אחוז החזקת כדור. בתיקו הגרוע מול ווטפורד היינו עם בערך 55%. בשני המשחקים מחוסר רצון או מחוסר יכולת לא החזקנו בכדור לאורך זמן, אלא העפנו כדורים ארוכים קדימה.
אתמול במחצית הראשונה המוחצת היינו על יותר מששים. במחצית השנייה שבה הלכנו אחורה והסתיימה בתיקו, הופנהיים החזיקו יותר בכדור. אז פוזשן הוא לא הבעיה ולא המדד.
הכלים ההתקפיים הם שיקבעו, כי הדבר היחיד שאני מסכים איתו הוא שכרגע בכל מצב הדרך היחידה של ליברפול היא לתקוף בכל הכח כשיוצאים מנקודת הנחה שההגנה תחטוף שער או שניים לפחות. לדעתי זה גם לא תלוי רק בשחקן הגנה זה או אחר שהופך לאיזה האשם תמיד (נוח לנו למשל להתעלם מזה שנאברי תפר אתמול את אלכסנדר על ימין ועל שמאל, בעוד מורנו חוטף את כל העצבים של האוהדים), אלא בתיאום ומחויבות של כל חלקי הקבוצה, וגם החלטה שבכלים הנוכחיים עדיף לחיות ולמות על ההתקפה.
מבחינתי משחקים כמו אתמול בהחלט שווים את זה.

miranda vera cruz de la hoya cardenal 25 באוגוסט 2017

מסכים עם הלא מסכימים.

טרנטה 25 באוגוסט 2017

מסכים בהחלט.
יהיה לה קשה מאד להשאר רלוונטית במירוץ בגלל שיחסית גם הסגל שלה קצת קצר אבל באירופה היא תיתן להערכתי כמה הצגות. נראה שסלאח הוא רכש טוב לשיטה ויהיה גיוון עם קוטיניו, פירמינו, סלאח ומאנה המעולה. תקנו אותי אם אני טועה אבל אני זוכר שליברפול גמגמה כשהוא יצא לאליפות אפריקה הרבה יותר מכשקוטיניו נפצע.
אני חייב לציין את התרשמותי מהתנהלות הקבוצה בנושא קוטיניו והבנת שוק ההעברות בעידן פוסט ניימאר. הרי גם אם תמכור במחירים המדוברים, היא תצטרך להביא מחליף שמחירו מן הסתם יגזר ממחירו של קוטיניו, בדיוק כפי שמחירו של האחרון נגזר ממחיר ניימאר. הדבר שקול בעיני לנסיקת מחירי הדירות.גם אני הרי יכול למכור את הדירה הלא ממש ישנה שלי ברווח גבוה (לצערי לא במאות ואלפי אחוזים כמו כדורגלנים) אבל דירה שאקנה תהיה מן הסתם יקרה מאד. אז אם טוב לי במקומי אז הכל מיותר.
לצערי הרב בברצלונה שאני אוהב הגיעו למצב שנאלצו למכור את הנכס העיקרי שלה (ויסלח לי מסי אלילי) והמניב ביותר שלה לשנים הקרובות. זה שטופח כדי להחליף את מסי ולהוביל את הקבוצה אחריו. מעבר לנזק המקצועי נראה שהמועדון חוטף בומבה אחר בומבה במישור התדמיתי.

איאן ראש 26 באוגוסט 2017

בגלל זה צריכים עוד בלם קשר וחלוץ. אני חולם שקלופ יביא את אובמיאנג ו/או דראקסלר.

בילבו באגינס 25 באוגוסט 2017

אה, כן , כמה ישראלים שחיים עדיין בסבנטיז ובאייטיז , והיו ילדים כששיחקו בה קני דלגליש ואיאן ראש.
אבל היא כבר לא רלוונטית יותר מ-2 עשורים , למרות שמכסים אותה תקשורתית בארץ משל היה מדובר בברצלונה או באיירן .

Matipool 25 באוגוסט 2017

מעניין.
קבוצה עם בסיס אוהדים מהגדולים בעולם, שבשני העשורים האחרונים שאתה מדבר עליהם, זכתה בליגת האלופות והגיעה תוך שנתיים שוב לגמר פלוס חצי גמר ופעמיים רבע גמר.
קבוצה שבמרבית השנים הללו סיימה בטופ 4 בליגה וכמה פעמים במקום השני והשלישי.
קבוצה שזכתה גם בתקופה הזו בגביעים אנגליים ובגביע אופ״א.
אז נתגבר על העובדה שבעיניך היא לא רלוונטית. מזל שהיינו ילדים בסבנטיז ובאייטיז.
נ.ב. – נראה לי שהתבלבלת קצת בכיסוי התקשורתי בדה באזר לעומת העיתונות הכללית. מה לעשות שיש כאן כמה כותבים שזו הקבוצה שלהם?

איאן ראש 26 באוגוסט 2017

מתי צודק, אני הגעתי לפה בין היתר כי הקבוצה לא קיבלה סיקור באתרי הספורט.

אסף the kop 25 באוגוסט 2017

מי אמר שהוביט לא יכול להיות טרול ?

Matipool 25 באוגוסט 2017

אסף – טוב!

אלכס(אחר) 25 באוגוסט 2017

חזק אסף!

אריק 26 באוגוסט 2017

אבל למה להאכיל?

D! כאן ועכשיו 26 באוגוסט 2017

לא מבין את הטענה, רק קבוצות "רלוונטיות" מותר לאהוד?

בילבו באגינס 25 באוגוסט 2017

נשכח המשפט – את מי בכלל הקבוצה הבינונית הזאת מעניינת ?

אסף the kop 25 באוגוסט 2017

אותך

אסף כלשהו 26 באוגוסט 2017

את מי שמגיב בפוסטים שקשורים אליה, אני מניח…

איציק אלפסי 27 באוגוסט 2017

הנתונים מהניצחון היום על ארסנל:
החזקת כדור 48%
שער ראשון: 12 שניות
שער שני: 15 שניות
שער שלישי: 8 שניות
שער רביעי: 18 שניות

Comments closed