הושענא רבא

אין שמחה כהתרת הספקות

זה אולי לא היה המשחק הכי טוב בקריירה שלו, למרות שזה היה משחק מצוין, עם שלושער אדיר כשכל אחד יותר יפה מהשני.

אבל זה ללא ספק היה המשחק הכי גדול.

לפני כמה שבועות ראיתי את הוידאו הזה. ולא יודע למה, אבל זה ריגש אותי עד דמעות. פתאום ראיתי בו משהו אנושי. יכולתי לדמיין אותו כילד פלא שהכריחו אותו לנגן על פסנתר כשהוא רק רצה לשחק בחוץ עם החברים שלו כדורגל. אבל הנה הוא לא עושה את זה רק כי הוא טוב, או כי הוא חייב בגלל שהוא מוכשר לזה.

הוא עושה את זה כי הוא נהנה מזה.

היה משהו אחר בשפת הגוף שלו הלילה. הוא היה שם. ברגע. מחובר לסיטואציה. הבועה הזו שאופפת אותו התנפצה לרגע.

אי אפשר להפריז בגודל המעמסה שעמדה על כתפיו. זה לא רק אומה שלמה עם נטייה היסטרית קלה עד מתונה (בלשון המעטה), זה כל המורשת שלו שעמדה על הכף.

אין שמחה כהתרת הספקות.

לא בור, מכתש
יורוטראש

תגובות

 • DS

  יפה, ונכון. וזה עוד במגרש בלתי אפשרי כמו שהם שיחקו בו אתמול (גם הגובה, אבל בעיקר המגרש עצמו היה נוראי). בעוד שעל כל השחקנים ראית היסטריה ופחד כשנגיע בכדור, אצלו היה רוגע. וגם בסיום.
  לגבי המונדיאל, הם יצטרכו שחקנים במגרש שיכולים להחזיק כדור ולא רק לחפש באופן עיוור את מסי, אחרת יסיימו מוקדם. הייתי מעלה רק שחקנים שמשחקים בקביעות באירופה, תקנו אותי אם אני טועה עושה רושם שמי שמשחק בארגנטינה לא עומד בלחץ, או ביכולת הנדרשת.

 • ק.

  היה ענק. כל כך שמח בשבילו. גם מול פרו נתן משחק גדול לא פחות שלקח מלא עליו ויצר המון וחוסר מזל גדול (החמצות של החברים) מנעו נצחון.
  עכשיו הדיונים המטופשים וההשוואות עם רונאלדו בכדורגל נבחרות בטלים - לשניהם שלושער במשחק עלייה למונדיאל ומלך שערים בכל הזמנים של הנבחרת (לרונאלדו לא היה אף מונדיאל טוב...).
  בלי קשר, הם יהיו חייבים לצאת מהקבעון של לתת לו את הכדור ולחכות לניסים.
  הסרטונים מהחדר הלבשה שלהם שכולם כולל ההנהלה סמפאולי והשגריר שרים כמו אחרון האוהדים מרגשים. אין על התשוקה לכדורגל שיש לארגנטאים!

  • no propaganda

   גם במקרה שלו וגם במקרה של רונאלדו זה ממש מגוחך שמהללים אותםעל השלושערים מול קבוצות נחותות משמעותית, אפשר לחשוב שזה היה מול ברזיל או גרמניה סה"כ אקוודור ושבדיה.

   • אופיר מ

    להאדיר את הכישלונות ולגמד את ההישגים זה של רומן אני מבקש
    :)

    • no propaganda

     אתה ברצינות טוען שעליה במחזור האחרון היא הישג עבור ארגנטינה?
     להתלהב משלושער מול אקוודור במדי ארגנטינה זה כמו להתלהב מ8:0 על סן מרינו.

     • אופיר מ

      לא, אני ברצינות טוען שבהינתן המצב הנוכחי, תנאי המגרש האובייקטיבים (הגובה) והמזעזעים (הדשא) זו בהחלט התעלות.

      הקמפיין היה מזעזע לחלוטין ואם קמת (כמוני) לכל משחק לכל אורך הקמפיין היית יודע שזה בטח לא באשמת מסי (מספיק לראות את הסטטיסטיקות איתו ובלעדיו).

      ההשוואה של אקוודור לסאן מרינו ילדותית שלא לומר שטותית (גם בהפרשי השערים שציינת). אקוודור סיימה עם 20 נק' ועם 6 נצחונות וארגנטינה אם או בלי מסי לא נצחה שם כבר עשרות שנים.

      שאלת תם: טרחת בכלל לראות את המשחק שאתה כותב עליו?..

      • no propaganda

       1. כן ראיתי את תהמשחק
       2. לא טענתי בשום מקום שמסי אשם בקמפיין החלש של ארגנטינה או בכלל במשוה
       3. לדעתי לא ירדת לסוף דעתי בהשוואה לסן מרינו. הכוונה הייתה להתלהבות בישראל מהנצחון 8:0 על סן מרינו. ניצחון של ארגנטינה באקוודות ו8:0 של ישראל על סן מרינו נראית לי השוואה סבירה.
       4. יפה שהזכרת שת הדשא והגובה(לא כל כך גבוהה ולא גובה שגורם לעייפות כמו בבוליביה) אבל לא הזכרת שאקוודור שיחקה בלי כמה שחקנים מאוד משמעותיים(ושם זה לא ארגנטינה, אין מחליםים ראויים)

       בקיצור, לטעמי זה מגוחך להתלהב מלהיות גיבור על חלשים. זכותך לדעה אחרת.

      • אופיר מ

       -הוא פשוט היה גיבור כשהצטרך..
       -גם לארגנטינה חסרו
       -הגובה בהחלט משמעותי ויעידו שנים רבות עקרות מניצחון
       -אקוודור לא קיקיונית כשם שהבית קשה...
       -ודאי והכל ברוח טובה! חג שמח:)

     • jhkj

      כשהעלייה היא על חשבון צ'ילה? שזכתה פעמיים בקופה, על ארגנטינה, כן זה בהחלט הישג, דרום אמריקה כל כך עמוסה, שלפחות שמונה נבחרות, כולל אקוודור היו יכולות לעלות בכל יבשת, כולל אירופה בבתים נכונים, כמו למשל של סרביה ואירלנד. תבין שבמונדיאל הקודם הנבחרת היחידה שאינה דרום אמריקאית והדיחה דרום אמריקאיות היא גרמניה, הזוכה, כל עלייה מדרום אמריקה היא הישג.

   • איציק אלפסי

    עם הלחת שהיה אתמול על ארגנטינה אקוודור הייתה משוכה גבוהה כמו ברזיל בשיאה.

    • no propaganda

     ארגנטינה מורכבת משחקנים ששיחקו לא פעם בגמר האלופות, שהיו בגמר המונדיאל, שחקן שהבקיע שער אליפות בדקה ה92. יש לי תחושה שהם יודעים להתמודד עם לחץ. מצעטר, לדעתי ההשוואה שלך לא רצינית.
     מה שכן, הקמפיין הזה לא ימנע מארגנטנה לשחק טוב במונדיאל.

     • איציק אלפסי

      אני חושב שהלחץ על השחקנים האלה בנבחרת יותר גדול מהלחץ במועדונים.
      ומסכים, אין קשר בין המוקדמות לטורניר עצמו (ע"ע ברזיל 2002).

      • no propaganda

       אל תשכח שרבים מהם שיחקו בגמר המונדיאל

      • jhkj

       מכל ארבע עשרה השחקנים ששיחקו אתמול עבור ארגנטינה, חמש היו בגמר, מסי, מסצ'ראנו, ביליה, רומרו ואנסו פרס. לא הייתי מגדיר כרבים.

      • no propaganda

       חצי הרכב זה המון בהתחשב בנדירות המאורע

   • ק.

    לאחד מהם זה הביא כדור זהב בעונה בינונית מאוד ביחס ליצמו בלי תארים.
    חוץ מזה בבית הדרום אמריקאי, לעומת אירופה אין משחקים קלים וזו לא קלישאה.

    • no propaganda

     וזה אכן היה כדור זהב מגוחך. בכלל בשנים האחרונות הפרס הזה ירד לגמרי מהפסים.
     ואני לא מקבל את הטענה הזו. כן אין סן מרינו בדרום אמריקה אבל ונצואלה ובוליביה הן לגמרי קבוצות דרג 4 או אפילו 5 באירופה. גם אקוודור היא דרג 4 או 3 חלש ולדעתי גם פרו שם(אני לא אופתע אם הם יפסידו לניו זילנד)

     • jhkj

      פרו ואקוודור הדיחו את ברזיל בקופה, אתה רואה את ניו זילנד, או איסלנד וסרביה שהיו ראשי בתים עושות דבר כזה? אין דבר כזה, פעם קודמת שסרביה למשל פגשה את ארגנטינה היא נטחנה קצוץ דק

     • no propaganda

      אתה מנסה לשחק בא ניצח את ב וב נעצח את ג אז א יותר טוב מג. זה לא עובד ככה בכדורגל. ניצחון של פרו על ברזיל זו בושה של ברזיל. קוסטה ריקה העיפה את אנגליה ואיטליה בבתים במונדיאל האחרון אז מה? זה לא אומר כלום על המונדיאל הבא או על המצב עכשיו.

      דרך אגב איסלנד העיפה את אנגליה ביורו אז זה כזה רחוק מהמציאות

      • jhkj

       משחק במסוגל או לא מסוגל, פרו ואקוודור מסוגלות, אקוודור זה גם נבחרת שמגיעה לשמינית לפעמים, כמו פרגוואי בכל פעם שהיא עולה. סרביה לא מסוגלת, סרביה לא עולה מהשמינית. אנגליה הייתה בדיחה בארבע השנים האחרונות וחובת ההוכחה עליהם שלא שש, נבחרת שלא הוכיחה בשום שלב בחמישים השנים האחרונות שהם ראויים לכבוד שהם נותנים לעצמם

      • jhkj

       כנל ונצאולה ואפילו בוליביה

     • ק.

      מסכים לגבי כדור הזהב (לדעתי גם מודריץ' ראוי השנה, סוארס לפני שנתיים וצ'אבי ב2010 בתור התחלה). האינטנסיביות שהמשחקים במוקדמות דרום אמריקה משוחקים (על ידי כל הנבחרות, אולי מינוס בוליביה, לא דומה לשום דבר שמציגה קבוצת דרג 3 באירופה, גם אם הרמה של הנבחרות האלה היא כזאת

  • דוד

   אל תשווה את זה לשלושער של רונאלדו נגד שבדיה, כי:
   1.כמכלול, ארגנטינה נבחרת טובה וטכנית הרבה יותר מפורטוגל.
   2.שבדיה של איברהימוביץ נבחרת טובה יותר מאקוודור.
   3.אקוודור העלובה שיחקה על כלום ושום דבר, לעומת פורטוגל-שבדיה שהיה קרב נוקאאוט לכל דבר ועניין.

 • אמיתי

  איפה הדס גרינברג שתצלוב את המאמן האקוודורי איפה?
  נגוז החלום..

 • no propaganda

  ערב מאכזב ביותר בגלל אי ההעפלה של צ'ילה, נבחרת ש סוגלת לתת פייט לכל נבחרת גדולה.

  • דנידין

   לצערי כבר לא, הם בירידה גדולה בשנה האחרונה. רוב השחקנים פרט ל3 כבר לא משחקים באירופה ברמות הגבוהות. ראו את זה אתמול, לא נתנו פייט לברזיל.

 • אופיר מ

  כמה ענק מסי, שבערב לא מהגדולים שלו מבחינת כדורגל טהור הוא כובש שלושער, כשגם ביצירת השערים הוא מעורב בינוני-קשה, וגם יוצר מצב ודאי במסירה לדי מריה.

  בכל מקרה, זו לא הפעם הראשונה שמסי מגיע בזמן אמת לא בברצלונה ולא בנבחרת (העלה אותם משלב הבתים ממש לבדו עם שערים מכריעים בדקות האחרונות למשל).
  גם שחקני קלאצ' מפשלים ולמסי יש לא מעט משחקי קלאצ' אדירים.

  הכי גדול בעיני עד עכשיו היה החצי מול באיירן, במפגש הראשון לאחר התבוסה (4-0 עם תצוגת נפל של מסי שלא החלים מפציעה כראוי ועלה לשחק פצוע), בקרב מרתק מול פפ שבתחילת העונה טען ששחקני באיירן הם האינטלגנטים ביותר שאימן בחייו, ועם הגנה שברצלונה התקשתה לפצח עד שמסי חיסל את נויר, הדגים על בואטנג איך עושה ספינר ושלח את ניימאר להפקיד את השלישי.

  • דיזידין

   קשה לי לקבוע מה הכי גדול, אבל אני יודע מה הכי מתוק: הקרקסים מול ריאל של מוריניו ורונאלדו.
   זכור לי צמד במשחק אלים במיוחד בגביע האלופות, וכמובן ה-5:0 שבו הוא לא כבש אבל היה נהדר. ותא אחד בזיכרון שלי מתעקש על משחק מול יונייטד מאותה תקופה.

   • אופיר מ

    את הצמד ההוא בליגת האלופות הזכרתי פה ביחס ל'אי ההופעה שלו במשחקים גדולים' כולל גול מופתי שהחל 35-40 מטר מהשער ופשוט איין את שחקני ריאל

    • דיזידין

     וואלה, הלכתי לראות ביוטיוב.
     כחובב אמנות, אני חושב שאצפה שוב בכל עונת 2010-2011

 • MOBY

  נפלא, אי אפשר להבין את הלחץ שהארגנטינאים מעמיסים על הנבחרת שלהם.
  סופסוף בנבחרת, במשחק הכרעה הוא זהר.
  אבל
  הכשרון שיש לארגנטינאים מעמיד אותם, כמעט בכל טורניר כמועמדים למקום הראשון ובצדק. ולכן מקום שלישי ומטה הוא בהחלט לא הישג (באיזה מקום גמרו?).

  • איציק אלפסי

   שלישי. והקמפיין הזה הזה הוא כישלון קלוסאלי. אבל המשחק אתמול בקונטקסט שלו היה אפי.

 • אסף כלשהו

  באופן מצער המשחק אתמול חידד את התובנה של אלפסי מהטור הקודם- אף אחד בנבחרת לא עושה כלום בלי מסי. מסי יכול להיות מדהים לפעמים ולהביא להם נצחונות אפיים כמו אתמול, אבל ארגנטינה היא עדיין שלם ששווה הרבה פחות מסך חלקיו (ההתקפיים לפחות).
  על סמפאולי להפחית את התלות הנוראית הזו עד יוני. הוא מאמן מעולה אז יש תקווה, אבל מצד שני הוא סופר-אמוציונלי ומתנהג לפעמים כמו מעריץ מסי בעצמו. מקווה שהוא יתאפס במישור הזה כי ארגנטינה צריכה מישהו קר רוח (כמו סאבלה) שיאזן שם את האנרגיות שאוטומטית הולכות לכיוון התבטלות בפני מסי.
  ואולי, כמו בחונדיאל הקודם, שלב מוקדם מצוין של מסי יעלה את הביטחון לשאר ואז בנוק אאוט יהיו גם אחרים שיבליחו בהתקפה וההגנה תיסגר הרמטית (כמובן שרצוי שיהיה כדורגל טוב יותר אבל התוצאות חשובות יותר)

 • איש המלבורו

  שלום איציק
  קראתי בדף האחורי של ידעות אחרונות מיום שישי, שביתר י-ם תובעת אתכם על שימוש בלוגו.
  אני רוצה להפנות אותך לתקדים ארסנל מבערך שנת 2000, ארסנל רצו לבטל את מכירות הבסטיונרים החלטוריסטים מחוץ לאצטדיון הייבורי, שמכרו מזכרות עם לוגו הקבוצה. ו... הבסטיונרים ניצחו! ארסנל נאלצו לעצב למועדון לוגו חדש.

Comments are closed.