קרקס ירושלים

זמן להסיר מסכות

כל גננת מתחילה בטרום חובה יודעת כלל מאוד פשוט – אל תתני עונש שאת לא יכולה לאכוף. ההתאחדות מצאה את עצמה במלכוד, מצד אחד היא רצתה לאכוף את ההחלטה לפיה מי שהורשע בפלילים לא יכול להיות בעלים של קבוצת כדורגל, מצד שני נוצר מצב בו מישהו שהוא כבר בעלים של קבוצה הורשע בפלילים. אז היא החליטה על פתרון יצירתי לפיו הוא יוכל לקבוע את התקציב של הקבוצה אבל לא להיות מעורב בניהול השוטף.

ובכן, זה קשקוש. אני לא מכיר שום בנאדם שמוכן רק לחתום על הצ'קים ושמישהו אחר יעשה עם הכסף שלו מה שנראה לו. ההתאחדות הטילה סנקציה שאין שום יכולת לאכוף אותה ולכן טוב שלא הייתה מוטלת מראש. בית"ר ירושלים היא עסק פרטי של אלי טביב ואף אחד לא יכול, ולו בגלל הזכות הבסיסית והעקרונית של קניין פרטי, להכריח אותו למכור את העסק הזה, וודאי שלא להמשיך להחזיק בו אבל לא להיות מעורב בניהול שלו.

אז אלי טביב ממשיך לנהל את העסק וביד רמה. ואפילו עושה זאת בהצלחה. נכון להבוקר בית"ר ירושלים ניצבת בגאון במקום הראשון בטבלת ליגת העל.

אלא שדבר אחד לא ברור לי, אם אלי טביב רוצה להיות המנהל המקצועי של בית"ר בנוסף להיותו הבעלים, והרי הוכח שיש לו הכישורים הנדרשים לדבר, למה אלי טביב הבעלים לא ממנה את אלי טביב המנהל המקצועי לתפקיד?

ואם תאמרו שזה מופרך, הרי כבר היה בישראל מועדון ספורט גדול ומכובד שבו הבעלים שימש גם כמאמן, בקונסטלציה שנחלה הצלחה גדולה והסתיימה באליפות היסטורית.

ולגבי המאמן הנוכחי של בית"ר. ובכן, בשבוע שעבר היה איזה רחש בביצה שתבע את עלבונו של האיש. אלא שאנשי המקצוע הם אלו שצריכים לתבוע את עלבונם מבני בן זקן. בהעמדת עצמו בפוזיציה בה הוא נמצא הוא מזנה את המקצוע והופך את מעמד המאמן לבדיחה.

אפשר להגיד הרבה דברים על אוהדי בית"ר, אבל טיפשים הם לא. הם יודעים בדיוק מי הסמכות המקצועית בבית"ר. וזה לא האיש החביב אך מבולבל משהו שעומד על הקווים.

אלא שבגלל זה בדיוק הטענות שלהם לא צריכות להיות מופנות לבן זקן, אלא לסמכות האמתית – אלי טביב.

רק ששוב, אוהדי בית"ר לא טיפשים. הם יודעים היטב שאלי טביב זה הכי טוב שיש להם כרגע. אף אחד אחר הרי לא רוצה להתקרב אפילו למותג הזה.

סתם משהו קטן שכבר התרגלנו אליו, בית"ר משחקת זו כבר העונה השביעית ללא ספונסר על החולצה. מי שרואה לפעמים שידורים חוזרים בערוץ הגולד משנות התשעים יכול רק להיזכר בערגה בימים בהם כל המותגים הכי חזקים במשק היו נלחמים כדי לקבל אינץ' מרובע על הגרב של סטפן שאלוי.

"מהמקומות הכי טובים ויפים"
הלחם והחמאה

תגובות

 • מתן גילור

  "רק ששוב, אוהדי בית"ר לא טיפשים. הם יודעים היטב שאלי טביב זה הכי טוב שיש להם כרגע. אף אחד אחר הרי לא רוצה להתקרב אפילו למותג הזה." אז למה עומדים אלפים רבים ביציע המזרחי, קוראים לו ללכת ומקללים אותו במיטב קללות העונה? (לא תקשורת או שמועות - אלא דברים שראיתי ושמעתי כשנכחתי באצטדיון.)

  • איציק אלפסי

   בגלל המאבק שלו בלה פמיליה.
   הוא נאבק בהם בגלל שהם עולים לו הרבה כסף בקנסות, רדיוסים ואובדן ספונסרים.

  • חז

   זה אותו קהל שמקלל את המאמן שנמצא איתם במקום הראשון (ואת כל אלה שהיו לפניו וגם לא עשו עבודה רעה לפי הטבלה).

   • אביאל

    חז - מקום ראשון זו לא חזות הכל, בית״ר היתה יכולה להיות במקום הראשון עם הפרש, אבל זה המשחק הרביעי בערך שבמקום לרוץ לנצחון מוציאים חלוץ ומכניסים קשר אחורי, על זה שורקים, יש אתוס התקפי בבית״ר, מוכנים לקבל הפסדים אבל שהקבוצה תיהיה התקפית.
    לא זכור לי שום קללות יוצאות דופן לגיא לוי, לדרפיץ׳ או למימרן.

    • חז

     "מוכנים לקבל הפסדים"
     זה ככ לא נכון שאין לי איך להגיב.

     אין יותר קהל הצלחות מהקהל של ביתר (ולפני שנחשוב שיש לי אג'נדה- אני לא אוהד אף קבוצה משתי הליגות הראשונות בישראל).

     בן זקן במלכוד- חילוף הגנתי זה שלו, חילוף התקפי ייחשב טביב...

     • איציק

      תיקון,
      חילוף הגנתי של בן זקן,
      חילוף התקפי שנכשל של בן זקן,
      חילוף התקפי שהצליח של טביב.

      • חז

       +10. זו הייתה כוונתי. תודה.

     • אביאל

      חז - תראה ביחס לאחד שלא אוהד קבוצות משתי הליגות הראשונות, קרי אתה לא מגיע למשחקים של בית״ר אני לא יודע מאיפה אתה מסיק את המסקנה הזאת, אתה יכול לבוא למשחק הקרוב ולשאול אנשים בעצמך.

      זה שהקהל של בית״ר הוא אכן קהל של נצחונות לא אומר שהם מוכנים לקבל נצחון בכל מחיר, ראה (היסטורית) הפיטורים של גוטמן והיחס לבן זקן עכשיו.

      הנקודה היא שבית״ר היתה טובה יותר וסיכנה יותר את השער, לכן החילוף הזה שהפך את בית״ר להרבה פחות אפקטיבית ליד הרחבה, בכל זאת הוציאו את השחקן הכי טוב בבית״ר שהוא גם חלוץ.

      • חז

       אכן אתה צודק. הקהל של ביתר לא מוכן לקבל ניצחון בכל מחיר. אבל הוא גם לא מוכן לקבל הפסד. והם לא מקבלים הפסד בשום מחיר.
       אז נשארת עם- חייבים לנצח, וחייבים לעשות את זה יפה.
       זה על גבול ה"קהל הצלחות" ל"קהל חי בסרט".

       בן זקן לא "הרוויח" כלום ממה שקורה שם נגדו. חוץ מהקטע הזה שהוא הלך ביודעין לעבוד עם טביב וככה זה איתו.

 • עדי אבני

  "מי שרואה לפעמים שידורים חוזרים בערוץ הגולד משנות התשעים יכול רק להיזכר בערגה בימים בהם כל המותגים הכי חזקים במשק היו נלחמים כדי לקבל אינץ' מרובע"
  אני דווקא זוכר שם "מחץ הדלתא" למיניהם

  • איציק אלפסי

   זה שנות השמונים (הקולנוע של דדש).
   שנות התשעים זה גלובוס גרופ, סלקום ועוד.
   https://img.wcdn.co.il/f_auto,w_700/1/9/9/2/1992468-46.jpg
   תסתכל פה כמה ספונסרים יש על השלטים מסביב:
   http://www.beitarfc.co.il/wp-content/uploads/2015/02/year90-Championships.jpg

   • holden

    אלפסי, מבחינת ביתר ירושלים והספונסר-sharp הם גוף אחד ממש ,
    אולי זה כי שארפ אימצה אותם בימים התמימים והיפים שעוד אוחנה ואורי שיחקו ביחד, גם זה היה במהלך שנות השמונים,שארפ זה מבחינתי ביתר ירושלים

    • איציק אלפסי

     בהחלט. והיה גם וולו של יעקב שחר לפני שקנה את מכבי חיפה.

     • ניינר / ווריור

      וכמובן מותג העל אופנת ברוך במכבי ת"א

      • בלייק

       והפלדיום או בשמו הידוע "הדיסקוטק של דריקס"

      • holden

       הפלדיום היה בפאתי חיפה שייך לאחים וענונו מנהריה שבהמשך היכרו לתל אביב, היה שם סיפורים מפה עד באב אל עמוד, עדיף שאני אשתוק, דריקס אכן היה אחד הקבועים שם

 • שמעון

  אני לא זוכר אבל שאתם אומרים "טביב הורשע בפלילים" הכוונה זה המכות ש
  הוא דפק ל"ילד" העבריין אוהד הפועל ת"א שהטריד אותו בביתו? הוא היה צריך לטפל בו יותר חזק. מה עשו אגב בתי המשפט לאותו "ילד" שהטריד אותו את אשתו וילדיו? או שזה תחת חופש הביטוי? מלכתחילה טביב לא היה צריך להיות מושעה, זה בזיון שהוא הושעה.

  דבר שני הוא בעל הבית, הוא שם כסף ויעשה מה שהוא רוצה, יהיה מנגר, בעלים, מאמן ושחקן גם אם יבוא לו, קבוצה שלו.

  שאלתם למה הוא לא ממנה את עצמו? אין לו זמן להתעסק במשרה מלאה בזה, לכן יש מאמן.

  בני בן זקן לא מבזה כלום, מאמן צעיר שניתנה לו הזדמנות חייו להתפרסם, מה יעשה ימשיך 10 שנים בליגה ב עד שיקבל את מכבי פ"ת? אם יש הזדמנות לא מחכים.
  אז הוא בובה אז מה? כסף מקבל? כן, פרסום מקבל? כן, הכרה כמאמן בליגת העל מקבל? כן. במה זה שונה מגיא לוזון למשל או כל מאמן אחר שמערבב מישהו? כולם התחילו מאיפשהו אז בן זקן התחיל בביתר כבובה של טביב, סו וואט?
  אם הייתי מאמן צעיר והיו מציעים לי את בית"ר הייתי ישר רץ לזה. אין שום ביזוי ל"מעמד המאמן" מאמן המטרה שלו זה למקסם לעצמו את השם והכסף, זה ברור לו שכל שנה הוא יחליף עבודה וישב גם בבית, טובים מבן זקן חוו זאת.
  אני דווקא אוהב את איך שטביב משחיל את ההתאחדות, כי שהולכים דווקא ככה זה.

  • איציק אלפסי

   אין כאן שום הזדמנות לבן זקן. גם אם הוא יקח דאבל עם בית"ר אף אחד לא יזקוף את זה לזכותו. הוא רק עושה לעצמו שם של מישהו חסר אופי. היה עדיף לו עשרות מונים לעשות עונה טובה עם קבוצה בלאומית.

   ואלי טביב הורשע בבית משפט בישראל בעבירה פלילית. מה כל אחד מאתנו חושב על העבירה בגינה הורשע זה לא משנה. אפשר לתת לו גם את פרס ישראל. שום דבר לא ישנה את העובדה שהוא עבריין מורשע.

   • שמעון

    בטח שיש לו הזדמנות, הוא כבר שם מוכר במחזותינו, לזכותו יזקף עמידה בתנאי לחץ קשים של בוס קשה ולכן המנהלים הבאים שיחפשו סמרטוט יקחו אותו.

   • אביאל

    איציק - אמרו את זה על דרפיץ׳ ותראה איזה עבודה מעולה הוא עשה בבית״ר ועכשיו בנתניה, לדעתי הטעות הכי גדולה של טביב זה השחרור שלו בשביל רן בן שמעון.

    • איציק

     דרפיץ' עשה עבודה מעולה, ולא ברור למה הוחלף פרט לעובדה שככה בה לטביב, או שמשהו לא בא לטביב טוב באוזן או בעיין.

     • שמעון

      כי הוא צבר כוח. טביב רוצה את הכוח לעצמו.

      • איציק

       הוא לא צבר כח, הוא אימן טוב ולכן אהבו אותו. טביב פרש זאת ככח וזה לא בא לו טוב בעיין. למאמן יש בדיוק את הכח שהבוס מעניק לו. טביב לא מוכן לתת אפילו טיפה.

  • אלכס

   חביבי, אני אמנם לא מחובבי טביב, אבל האדם הורשע בזיוף מסמכים, עדות שקר או כל מיני כאלו עוד לפני שהיה הבעלים של הפועל. בוא לא נטען שהוא נקי כפיים.

   • שמעון

    עדות שקר וואו אמאלה איזה עבירה חמורה חח. טביב לא עשה כלום שצריך לאסור עליו לנהל קבוצה.

    • אלון

     אתה מודע לזה שזיוף מסמכים כלל מכירת כרטיסים כפולים למשחקי כדורגל, כן?

     • שמעון

      לא מפריע לי שיזייף עוד כרטיסים מבחינתי. עבירה קיקיונית.

      • אורי

       מזל שאתה לא קובע

      • אלון

       אתה רציני? אתה מודע לזה שזו
       א) גניבה ממס הכנסה
       ב) גניבה מההתאחדות (מגיע לה חלק מהסכום)
       ג) יכול לגרום לכך שהיציע יעלה על גדותיו כי אין שום בקרה על כמה אנשים נכנסים פנימה?

      • שמעון

       חח איזה דרמטי אתה, איזה יציע? הכל ריק גם ככה, גונב מהתאחדות? חחחחחחחח
       אגב שלא תסיק שאני אוהד בית"ר או משהו כן? זה בכלל לא מעניין אותי, רק מצחיק אותי שמרוב שאנשים נגד טביב רוצים להוציא אותו מהמשחק, dont hate the player hate the game.

      • אלון

       אחי, אתה גנוב?
       הבן אדם מכר כרטיסים כפולים למשחקים של הקבוצה שלו עצמו. זה באמת נראה לך כזה שולי?

  • אלי

   1. אם אני לא טועה הדבר החמור לא פחות עם הילד היה העלמת ראיות כשנפצו את השרת של המצלמות.
   2. בן זקן בדרך הזאת גומר לעצמו את הקריירה כשהוא יבין הוא יתפטר. ואז או אז יכול להיות שזו תהיה ההזדמנות שלך, איש צעיר, להיות המאמן של ביתר.

   • יאיר אלון

    אם בן זקן ייקח דאבל הוא עדיין לא יכנס לרשימת המאמנים הגדולים בהיסטוריה של בית"ר
    הוא גם מבין טוב מאוד שכנראה לא יקח דאבל ואפילו לא יסיים את העונה (/יתחיל את הבאה)
    מה שכן הוא נכנס לבורסת השמות כמאמן לגיטימי בליגת העל. ככה זה עובד אצלנו ואולי גם במקומות אחרים, קיבלת קבוצה בליגת העל? לא משנה בכלל מה עשית שם הסיכוי שתקבל עוד קבוצה בליגה הבכירה גבוהה משמעותית מאשר אם נתת עונה טובה או יותר בלאומית ולכן כל העסק כן משתלם לדעתי לבב"ז

   • איתמר

    הקטע הרלוונטי במצלמות האבטחה בביתו של טביב נמחק.
    מעבר לכך העדות של טביב אודות אבנים שהנער כביכול זרק וניפצו חלונות היתה עדות שקר.
    ובכלל, כל ההתרחשות הזו עדיין לא פוענחה עד תומה.
    לא ברור מדוע אירוע חריג ואלים שקשור בבעלים של קבוצת כדורגל פורסם כמעט 48 שעות לאחר שהתרחש, כאשר כתבי המשטרה בתל אביב וכתבי הספורט שסיקרו את הפועל כלל לא היו מודעים לכך.
    לאחר הפרסום הראשון (אצל אופירה, כמובן, ידידת המשפחה) צנציפר פרסם ב-ynet ידיעה על כך שקצינים בכירים במשטרת תל אביב אמרו לו שטביב לא נכח בביתו בשעת האירוע.
    איזו סיבה היתה לקצינים בכירים במשטרה לשקר בעניינו של טביב?

    • שמעון

     טוב מאד שהעלים ראיות הילד הזה הציק לו הרבה זמן וכמובן שמערכת המשפט והמשטרה לא טיפלו בזה. לכן אם לא מטפלים בחוליגנים כמוהו יש לקחת את החוק לידיים. תחשוב מישהו היה בא אליך כל יום לבית ודופק לך על הדלת בלי הפסקה, מקלל אותך בלילה עם מגאפון, זורק דברים ואיש לא היה עושה כלום מה היית עושה? מיתמם? או עושה את מה שצריך?
     מאנס גוטה דו וואט מאנס גוטה דו.
     פה במדינה אם לא רוצחים או עושים פיגועים אין ענישה על עבירות אחרות, הכל נסגר עקב חוסר עניין לציבור אלא אם כן איזה פוליטיקאי גנב משהו ויהיה רייטינג למשטרה ולבתי המשפט.

     • אלון

      מאיפה אתה יודע שהילד הזה הציק לו כל כך הרבה זמן?

      • שמעון

       אני מאמין לטביב במקרה הזה. הילד הזה בטח "צדיק" עם כיפה בביהמ"ש

      • צור שפי

       כל ניסיון להוציא תגובה הגיונית מאדון שמעון מעודד האלימות נדון לכישלון. חבל לנסות.

      • שמעון

       צור, הצחיקה אותי התגובה שלך בהחלט.

      • אלון

       אין לו כיפה והוא היה אצל טביב בבית פעם אחת.
       אני שמח שאתה מאמין לטביב.
       גם האמנת לו כשהוא טען שמי שהניחו לו את הרימונים בבית הם אוהדי הפועל ולא אנשי עולם תחתון?

      • שמעון

       אני לא אוהב את טביב, מאיפה הנחת שכן? אבל יודע מה אוהדים מהסוג הזה, פעם אחת זה יותר מידי בבית שלו. אם החוק לא מגן עליו ואין אכיפה איך אדם יגן על עצמו? או שהוא אמור לסבול את הצעקות והקללות כל היום מתחת לחלונו?. הייתי עושה אותו דבר ואם היה לי מאבטח בריון הייתי מורה לו לבצע פירוק והרכבה.
       תחשוב מישהו עכשיו בא אליך וכל היום צועק מתחת לבית שלך, בא ודופק לך על הדלת, זורק דברים, לכאורה חוקי, התקשרת למשטרה ומי כמונו יודע שאחרי יום אותו בחור חוזר, היית גם מיתמם?

      • אלון

       אף אחד לא זרק לו דברים על הבית.
       סליחה, כן זרקו. אנשי עולם תחתון ולא אוהדים, בטח לא האוהד הזה.

      • אביאל

       אלון - עוד מעט תגיד שאוהדי הפועל מעולם לא עשו כלום לטביב.

      • אלון

       אוהדי הפועל הציקו לטביב בטירוף. הם לא זרקו לו רימונים על הבית כפי שהוא טען וגם לא אבנים.
       כמה חבל שנצרב בתודעה שאוהדי הפועל זרקו לאלי טביב רימון על הבית, בזמן שהמשטרה עצמה חקרה ומצאה שזה אנשי עולם תחתון בכלל, בדיוק כמו שאוהדי הפועל טענו מלכתחילה כשהאשימו אותם.
       את סליחת התקשורת בנושא הזה עוד לא שמעתי

  • אלון

   אז אני מציע לך ללכת ולהיות חבר כנסת, ואז תעביר חוקים לפי מה שנראה לך.
   בינתיים, לפי החוק לאותו ילד היה מותר לצעוק לטביב מה שצעק (ולכן הוא לא עבריין כמו שאתה כתבת, הוא לא עבר על החוק), ולטביב היה אסור לפוצץ אותו במכות (ולכן הוא כן עבריין, כי הוא כן עבר על החוק).
   כמה פשוט.

   • שמעון

    טביב לא אשם שהחוק עקום.

    • אלון

     שמע, אני מאוד תומך בחוק מוות לאנשים שנוהגים שיכורים. בשיא הרצינות. הלוואי והיה חוק שמתיר להרוג אנשים שנוהגים שיכורים, ואם אפשר אז כמה שיותר מהר, לפני שהם מספיקים לרצוח אנשים חפים מפשע. אז אולי אסתובב עם אקדח ליד ניידות ינשוף ואהרוג אנשים כאלה? הרי מה החוק משנה.

     • שמעון

      אנשים שנוהגים שיכורים צריכים לבלות המון שנים בכלא, מוות קצת קיצוני ורישיונם צריך להישלל לנצח מבחינתי. אז?
      אני בדיוק רואה את הסידרה "אל צאפו" (סידרה חבל"ז אגב) ומתאר לעצמי אם היה אותו כלא כמו שהוא נכנס בארץ אם בכלל היו עבריינים?

      • shadow

       שמעון לפעמים התגובות שלך גובלות בטרוליזם
       אני ממליץ לך לנסוע למקסיקו כדי לבדוק האם הם הצליחו למגר את הפשע בשיטת בתי הכלא שמופיע באל צ'אפו.

       חוסר ההצלחה של ווסטברוק השנה מוציא אותך מדעתך.

      • שמעון

       כי אל צאפו הועבר לכלא אחר בשוחד. והאחרים הם בכלל חברים של הממשלה עם אותה אינטרס. אם היו מכניסים את כולם למצב הזה הם היו מעדיפים להיהרג.

      • שמעון

       ןשאדו-בארץ זה יהיה סופר יעיל, הרבה יותר ממקסיקו.

      • שמעון

       מקסיקו וקולומביה יש לממשלה שם אינטרס שימשיכו הסמים כי זה מכניס הכי הרבה כסף למדינה. בשביל מה לוותר על אוצר כזה? כולם מתעשרים מזה.

   • שמעון

    תגיד מה אתה נותן לי עונש להיות ח"כ??

 • yaron

  "אם אלי טביב רוצה להיות המנהל המקצועי של בית"ר בנוסף להיותו הבעלים, והרי הוכח שיש לו הכישורים הנדרשים לדבר, למה אלי טביב הבעלים לא ממנה את אלי טביב המנהל המקצועי לתפקיד?"

  האם לבית"ר היה מנהל מקצועי לפני אוחנה?
  האם טביב במצב הנוכחי רשאי למנות את עצמו כמנהל מקצועי?
  כמו שכתבת, ההתאחדות היא זו שיצרה מצב הזוי, טביב רק מגיב.

  • גיא זהר

   אוחנה לא מנהל מקצועי. טביב לא ייתן לו להרוס לו את הקבוצה. אוחנה הוא נציג הבעלים, בקיצור בובה.

   • yaron

    אוקיי, נציג הבעלים. העניין הוא שטביב לא רשאי למנות את עצמו כרגע לשום תפקיד ולכן לא ברור על מה הטענה של אלפסי.

 • איציק

  1. אין שום בעיה, אם רוצים, לשנות את התכנון שאיש שהורשע בפלילים לא רשאי להחזיק בקבוצה. אם הורשע כשהיה בעל קבוצה, חייב למכור אותה תוך כך וכך זמן ואם לא היא נמחקת מההתאחדות ותצטרך להתחיל מהליגה האחרונה אם תחליט לחזור עם בעלים חדשים. לא בטוח שזה יעמוד בבית משפט אך לא אתפלא אם כן. פשוט לא רוצים לעשות זאת ולכן טביב עדיין בפנים וגם ג'קי יהיה בפנים כשיצא בחוץ.
  2. לפני מספר ימים גיל שלה ושות' התגאו שאין ספונסר על החולצה. אתה מתלונן. תחליטו כבר באם זה טוב או לא, אחרת זה מבלבל...
  3. מאד קל לדרוש מהבחור החביב להתפטר. מדברים על כבוד מקצועי ועוד כל מיני דברים. כל זה נכון, בסוף יש לו משפחה לפרנס. קל לוותר על הכסף של אחרים. אתם חושבים שטביב יפצה אותו אם יתפטר מיוזמתו רק בגלל שטביב תימני;) שכחו מזה. כמה מכם התפטרו מיוזמתכם בלי שהיה לכם משהו מובטח אחר ביד? אני עשיתי את זה פעם אחת ולקח לי כמה שנים יותר מידי להחליט על כך, וגם זה כשהיה לי אופק די ברור ביד. זה ממש לא קל. זה מאד מפתה לכתוב שישאיר את המפתחות, נורא אצילי, אך במציאות לא בטוח שניתן לדרוש ממנו. אין משרה באופק ובטח במעמדו לא בליגת העל. ככה הוא עדיין על הגלגל שעליו דיבר אריאל שרון (אלה אם אני מתבלבל על מישהו אחר שאמר זאת).

  • אמיתי

   נקודה 3 בול. לא מבין את העניין הזה של תתפטר

   • MOBY

    המשיח הגיע? החמור הלבן מטפס?
    נקודה 3 זה טוב לפעולות תיאורטיות בתנועות הנוער.
    מה פתאום שיתפטר? האוהדים לא רוצים אותו? שיעשו מגבית ויממנו את שכרו עד סוף החוזה.
    כנ"ל טביב.

    • אמיתי

     נו. זו הנקודה..

    • איציק

     מובי,
     יש לי חשד סביר (כמובן שהכל לכאורה) שלא בדיוק הבנת את הנקודה ובעצם אתה מסכים איתי.

     • MOBY

      חד כתער!

  • איציק אלפסי

   לא ביקשתי שיתפטר. שיעשה מה שהוא מוצא לנכון (לדעתי הוא גומר לעצמו את הקריירה, אבל אולי הוא יודע טוב יותר). רק שיקפתי איך זה נראה.

   • איציק

    אז אני טוען ששיקוף זה הרבה יותר קל מהעמדה בה אתה נמצא מאשר מעמדתו. אני לא מכיר אותו בככלל אל יש מצבים שאתה מקריב את העתיד לטובת ההווה, אם בגלל הכרח, או פחד מאי הודאות (גם אם הפחד לא מוצדק), ומקווה שתוכל למזער נזקים בעתיד.
    אתה לא ביקשת שיתפטר אך ציינת שהוא מזנה את המקצוע. חובה לציין שמי שקודם כל מזנה את מקצוע המאמן הוא טביב. בן-זקן אולי נאלץ גם הוא להשתתף בהזניה אך המצב שלו יתכן והרבה יותר מסובך, דבר המאלץ אותו להמשיך במקום שרואים בוודאות שלא נח לו.

 • יאיר אלון

  לא מובן לי הצורך לכתוב משהו אחרי מה שהיה אתמול או למה זה נחשב חדשות בכלל... לכולם ברור המצב הניהולי בבית"ר אז מה בדיוק השינוי אתמול? שזה נתפס במצלמות?

  לגבי חוסר היכולת לאכוף אני באמת לא בקיא בעניין משפט וברור לי שהליגה פה אינה פרטית לחלוטין כמו הNBA למשל שם הכריחו את דונלד סטרלינג למכור מידית
  ועדיין... ההרגשה היא שאפשר לעשות יותר כי המצב הזה שיורקים על בית הדין וזה משכנע את עצמו שמדובר בגשם מרגיש כבר זמן רב כבדיחה עצובה

  • אורי

   גם לכולם ברור שמאמן מורחק מנהל את המשחק בפועל אבל גשקובי רפואה עושה את זה בלייב, ראוי שיוענש

  • ישרון

   יאיר לבית הדין ולהתאחדות בכללי מעניין את ה.. שטביב מחזיק בקבוצה, כל המהלך הזה היה כדי לצאת ידי חובה בלי באמת לפגוע בטביב.

 • איתמר

  אלי אוחנה מתבזה הרבה יותר מבני בן זקן שצריך להתפרנס ואין לו יותר מדי אופציות אחרות, בוודאי לא נחשקות כמו להיות ״מאמן״ בית״ר.
  מה עושה אוחנה חוץ מאשר להיות בובה של טביב?
  ולאוחנה יש אופציות אחרות.

  • איציק

   1+

  • שמעון

   כסף גיסנו כסף. יש מי שיציע לו יותר? כסף זה הכי חשוב, יותר ממעמד, יוקרה, וכל מיני חרטוטים, בסוף כולם רוצים כסף. טביב משלם לאוחנה יותר ממה שקיבל בערוץ הספורט.
   איך איציק אמר? יש משפחה לפרנס.

   • איציק

    שמעון יקירי, אני מבין שאתה עף על עצמך אחרי הניצחון של יקירך ווסט', אבל הדין הוא לא אותו דין. הרבה אנשים אחרי שעשו לביתם בהיי-טק הולכים ללמד במוסדות חינוך כי כסף זה לא הכל. לנו במעבדה יש 4 עובדים מאד בכירים בהיי-טק שעברו לעבוד בשכר הרבה יותר נמוך בשביל אתגרים אחרים ושעות עבודה יותר רגועות. בן-זקן הוא במצב של "מהנדס" צעיר שצריך כל גרוש כדי להחזיק משפחה, רמת חיים ועוד. אוחנה כבר השיג את הכל (או את הרוב) הוא ה"מהנדס" הוותיק שכבר לא רודף אחרי כל שקל, וכבר בורר את את המשימות שלו יותר לפי העניין (והכבוד במקרה של אוחנה), ולא דרך החור של הגרוש. אצל אוחנה ההתבזות נובעת בגלל ייחסי החברות הקרובים בינו לבין טביב, ועולי עוד דברים. אם זה בגלל כסף, אז כנראה זה לא הכסף שעובר בבקרה תקציבית...

    • שמעון

     ממתי כל הכסף עובר בבקרה תקציבית? נהיית תמים?

    • שמעון

     וכמה אנשים להם מלא עדיין רוצים עוד? הרוב

  • אורי

   הלוואי אוחנה ישאר בבית"ר לנצח
   רק זה חסר לנו, שיחזור לערוץ הספורט

   • שמעון

    חחח ובערוץ הספורט הוא עוד מהחברה הטובים...

 • ירושלמי

  לגבי טביב.
  אכן רוב האוהדים השפויים של הקבוצה מבינים שזה מה יש, ועדיף טביב אחד על פני הנהלות כמו של חיפה (הפועל או מכבי) או הפועל ת"א.
  מבחינת לה פמיליה, הקרע הוא בעיקר בגלל חילוקי דעות ומהלכים של ההנהלה נגד הארגון, בין אם זה איסור על הכנסת ציוד עידוד, שיתוף פעולה עם המשטרה, החרמת אביזרים והחרמת מרצ'נדייז, וטענות שמתפרסמות בתקשורת נגד האוהדים כאשר ברור שאותן ידיעות מקורן בהנהלה.
  כרגע נראה שפרט לקללות אף צד לא מעיז להחריף את המחאה בצעדים חריפים יותר.

  לגבי בב"ז.
  הכעס כלפיו (ששכח מעט בשבועיים האחרונים) מצד האוהדים הוא על השיטה שהוא מיישם (או יותר נכון לא מיישם) במשחק השוטף של הקבוצה.
  ברור לכולם שהחילופים (בחלקם) וההחתמות הן של טביב, אבל עדיין הציפייה היא שהמאמן יידע להנחיל שיטת משחק בבית"ר, יציב את השחקנים במקום הנכון ובגדול שבית"ר תשחק כמה שיותר התקפי.
  כרגע לא נראה שזה קורה. אמנם מצליחים להבקיע הרבה גולים אבל ברור שאין שיטה, המשחק לא יפה לעין, הגולים ברובים מקריים או בכדורים נייחים (עונה מצויינת של קלאודימיר) וההגנה על הפנים.
  לכן ברור לרוב האוהדים שבצורה כזו הקבוצה לא תצליח לשמור על אותה יכולת של השגת נקודות לנצח, ובשלב כלשהוא זה יתפוצץ.
  בדיוק כמו ששיחקו אתמול מול ק"ש, קיבלו גול מביך בהגנה, אח"כ שלטו במשחק 90% מהזמן אבל לא הצליחו לעשות עם זה כלום פרט לגול מקרי של קלאודימיר בקרן ישירה, ועדיין ההגנה הייתה מאוד לא יציבה כאשר הרבה מזל (וקליימן) הצילו מספיגה נוספת. אז ברור ששיטה אין.

  אני מעריך שככל שהזמן יעבור הטענות מצד האוהדים יופנו יותר לכיוונו של טביב, כשעל הפרק נמצאת כרגע עסקת הארכת החוזה לשכטר.
  זה יהיה מקרה בוחן לטביב, כי במידה והוא לא מצליח להשאיר את שכטר, בעקבות כשלונות המו"מ עם שחקנים מובילים אחרים בשנים האחרונות (רואדה, איינבינדר, אצילי) הקהל יאבד את מעט האמון שעוד נשאר לו בבעלים, ומקרה הפועל ת"א (טביב מול האוהדים) יחזור גם כאן.

  בשורה התחתונה, אני לא חושב שמה שקורה בבית"ר מאפיין קרקס לעומת מה שקורה בקבוצות אחרות.

  • איציק אלפסי

   ניתוח מדויק מאוד של המצב לטעמי.

   • ירושלמי

    השאלה היא איך יוצאים מזה?
    והאם בסוף טביב ימנה את עצמו למאמן? כי אז את מי הוא יפטר?

  • yaron

   "רוב האוהדים השפויים"... בכמה אוהדים מדובר? :-)

   • ירושלמי

    אתה רוצה מספר מדוייק?
    לתת לך פילוח שמי עם מספרי ת.ז?

  • אביאל

   בדיוק, אין שום סדר או קבוצתיות, הכל יכולת אישית וחבל, בית״ר איבדה הרבה נקודות העונה על שטויות, בדיוק כמו אתמול, לי אישית חבל שאלי כהן לא נכנס (בגלל הריאיון הטיפשי ההוא), הוא יודע לעשות בדיוק את זה.

 • ניק

  יש אוהדי ביתר בקהל שמוכנים להסביר מה רוצים ממאמן שלוקח קבוצה פח ושם אותה במקום הראשון (כן זה זמני והכל אבל עדיין) ?
  מודה שלא ראיתי משחק ליגה ישראלית אחד העונה אבל עדיין זה מסקרן אותי.

  • אולג נדודה

   לא הפסדת הרבה. אני לא ראיתי משחק ליגה ישראלית מתחילת המילניום, טביב המאמן הכי מוצלח בארץ, הוא התאים עצמו לנוף הערסים והחוסר המקצוענות שקיים כאן...כל מאמן בובה יסכים לבוא לביתר בשקל תשעים כי הוא מקבל הכרה ופרסום, גם אם בסוף היום הוא זה שעושה כביסה לשחקנים ולא זה שקובע את ההרכב

  • איציק אלפסי

   ניק, תקרא את מה שכתב המגיב שלפניך

  • מיקו g

   קודם כל תראה משחק ואז תדבר. תוצאות יכולות לשקר

 • יואב

  הכדורגל הישראלי הוא ברובו הגדול הישרדותי. אנשים מתפרנסים. אין שום משמעות נוספת מלבד פרנסה. ואם יכלו להתפרנס ממשהו אחר, זה מה שהיו עושים.

  • שמעון

   ההבדל היחיד מחו"ל שהם מרוויחים בחו"ל כספים מטורפים ולכן פפ או אנריקה או קרלו יכולים לנוח ולקחת שנת שבתון.
   בודדים מאמנים כמו ונגר או פרגסון.
   זידאן למשל גם הוא בהישרדות...

 • Amir A

  אלפסי, מה היה הסיפור עם נורדיה? מה גרם לך לעזוב את הפרוייקט הזה? זו לא שאלה רכילותית אלא באמת סקרנות לגבי מה קורה באמת בפרוייקטים מסוג זה, שבו אוהדים מנסים להחזיר לעצמם את החוויה שהייתה פעם.

  • איציק אלפסי

   הגענו למצב שבו לא יכולנו יותר לעבוד בשיתוף פעולה עם מי שתומך כלכלית במועדון וחברי העמותה ביקשו שנפנה את המקום לאנשים אחרים.

   • אמיתי

    וואלה לא ידעתי. חבל לי..
    אולי עכשיו יהיה לך זמן לסכם את פרוייקט פרשת השבוע??
    איציק (השני) על קוצים (;

    • איציק

     התכוונת הראשון ;)

     • אמיתי

      הראשון לשמו קיסר באר שבע ונסיך האיפכה מסתברא קוטל השימעונים ומטריל העולמות. לא במועדון המעריצים של לברון

      • שמעון

       חח קוטל הראסלים התכוונת

   • Amir A

    חבל. מקווה בשבילך שזה לא הרס לך את הקשר עם הקבוצה עצמה.

 • אדם

  מי שחושב שטביב זה הכי טוב שאפשר להשיג ולכן כדאי לקבלו (או להישאר איתו) ישלם על כך באחד הימים, במוקדם או במאוחר. מתישהו בחמש השנים הקרובות בית"ר תהיה קבוצת תחתית עלובה עם סכנת ירידה ממשית

  • שמעון

   נו ויש קבוצות שלא נלחמות על ירידה? שחר משקיע בחיפה בוכטות וכל שנה נלחם על ירידה, אז מה עדיף?
   כל עוד יש בליגה קבוצות כמו עכו וכו ביתר לא ירדו, מקסימום יהיו בפלייאוף התחתון.

   • אדם

    בוא נסכים שאתה טועה.

  • אביאל

   אדם - עד שטביב הגיע זה מה שקרה, בית״ר היתה נלחמת כל עונה, אז מה זה באמת משנה.

   • אדם

    זה מאוד משנה. לקבל עבריין מורשע שמתעלל בעובדים ובספקים ועם ספק גדול על כשרות מהלכיו זו תעודת עניות לכדורגל. ורק בשביל להסיר ספק אני חושב אותו הדבר על לוזון, בן זקן ועכו.

    • tazza

     אדם-זה מה שיש וזה כנראה מה שיהיה.
     להרוויח לא תרוויח, רוב הסיכויים תסתבך עם אנשים מפוקפקים (אלא אם אין לך שום צורך בתלות בהם ואתה לא בחוגים "הנכונים").
     אני בטוח שגם באירופה זה ככה, פשוט אירופאים מעולים בלטאטא חרא, ולא חסרות דוגמאות.

 • ישרון

  אחרי החילוף השלישי אתמול קיללו את טביב, כמו בכמעט כל משחק, מה שאומר לך שהם כן מאשימים אותו במצב הקבוצה. בן זקן בחר להיות הכסת"ח של טביב ועל זה הוא חוטף, אצל מימר/דראפיץ ראו שיטה, ראו שעובדים על משהו באימונים, אצלו אין כלום כישרון אישי בהתקפה והרבה מזל בהגנה. אם היה מוכיח אחרת גם לו היו מפסיקים כמו עם דראפיץ (למימר לא קראו להתפטר).

 • אביאל

  אלפסי - תיאוריית המאמנים שלך קורסת לנוכח המציאות, ראשית משום שדרפיץ׳ ומימרן מצאו מהר מאוד קבוצות אחרי שטביב פיטר אותם, שנית משום שיש עוד בעלים שמתערבים, לא פחות מטביב, איזי שרצקי למשל אבל נו הוא עושה מעשה צדקה בצפון אז אנחנו נבחן אותו בקריטריונים אחרים.

 • גלעד בלום

  אלפסי, אני לא רואה ליגת על העונה ובאופן כללי רק משחקים של הפועל, רק קורא דהבאזר, שאלה לי אליך- אתה רואה משחקים של ביתר? רוצה שינצחו? ועכשיו שעזבת את נורדיה, אתה עדיין הולך למשחקים ואוהד אותם? זה יותר מעניין אותי

  • איציק אלפסי

   רואה משחקים של בית"ר. אמביוולנטי.
   קצת לקחתי הפסקה מנורדיה כדי להתאושש. חוויתי פגיעה אישית לא פשוטה.

Comments are closed.