כל גננת מתחילה בטרום חובה יודעת כלל מאוד פשוט – אל תתני עונש שאת לא יכולה לאכוף. ההתאחדות מצאה את עצמה במלכוד, מצד אחד היא רצתה לאכוף את ההחלטה לפיה מי שהורשע בפלילים לא יכול להיות בעלים של קבוצת כדורגל, מצד שני נוצר מצב בו מישהו שהוא כבר בעלים של קבוצה הורשע בפלילים. אז היא החליטה על פתרון יצירתי לפיו הוא יוכל לקבוע את התקציב של הקבוצה אבל לא להיות מעורב בניהול השוטף.

ובכן, זה קשקוש. אני לא מכיר שום בנאדם שמוכן רק לחתום על הצ'קים ושמישהו אחר יעשה עם הכסף שלו מה שנראה לו. ההתאחדות הטילה סנקציה שאין שום יכולת לאכוף אותה ולכן טוב שלא הייתה מוטלת מראש. בית"ר ירושלים היא עסק פרטי של אלי טביב ואף אחד לא יכול, ולו בגלל הזכות הבסיסית והעקרונית של קניין פרטי, להכריח אותו למכור את העסק הזה, וודאי שלא להמשיך להחזיק בו אבל לא להיות מעורב בניהול שלו.

אז אלי טביב ממשיך לנהל את העסק וביד רמה. ואפילו עושה זאת בהצלחה. נכון להבוקר בית"ר ירושלים ניצבת בגאון במקום הראשון בטבלת ליגת העל.

אלא שדבר אחד לא ברור לי, אם אלי טביב רוצה להיות המנהל המקצועי של בית"ר בנוסף להיותו הבעלים, והרי הוכח שיש לו הכישורים הנדרשים לדבר, למה אלי טביב הבעלים לא ממנה את אלי טביב המנהל המקצועי לתפקיד?

ואם תאמרו שזה מופרך, הרי כבר היה בישראל מועדון ספורט גדול ומכובד שבו הבעלים שימש גם כמאמן, בקונסטלציה שנחלה הצלחה גדולה והסתיימה באליפות היסטורית.

ולגבי המאמן הנוכחי של בית"ר. ובכן, בשבוע שעבר היה איזה רחש בביצה שתבע את עלבונו של האיש. אלא שאנשי המקצוע הם אלו שצריכים לתבוע את עלבונם מבני בן זקן. בהעמדת עצמו בפוזיציה בה הוא נמצא הוא מזנה את המקצוע והופך את מעמד המאמן לבדיחה.

אפשר להגיד הרבה דברים על אוהדי בית"ר, אבל טיפשים הם לא. הם יודעים בדיוק מי הסמכות המקצועית בבית"ר. וזה לא האיש החביב אך מבולבל משהו שעומד על הקווים.

אלא שבגלל זה בדיוק הטענות שלהם לא צריכות להיות מופנות לבן זקן, אלא לסמכות האמתית – אלי טביב.

רק ששוב, אוהדי בית"ר לא טיפשים. הם יודעים היטב שאלי טביב זה הכי טוב שיש להם כרגע. אף אחד אחר הרי לא רוצה להתקרב אפילו למותג הזה.

סתם משהו קטן שכבר התרגלנו אליו, בית"ר משחקת זו כבר העונה השביעית ללא ספונסר על החולצה. מי שרואה לפעמים שידורים חוזרים בערוץ הגולד משנות התשעים יכול רק להיזכר בערגה בימים בהם כל המותגים הכי חזקים במשק היו נלחמים כדי לקבל אינץ' מרובע על הגרב של סטפן שאלוי.

"מהמקומות הכי טובים ויפים"
הלחם והחמאה