הגולם קם על יוצרו

ניצחון הפירוס של התנועה הרוויזיוניסטית

הנראטיב במלחמה בגזענות של הנהלת בית"ר ירושלים הוא "זה פוגע בבית"ר". ובכן, ככה לא נלחמים בגזענות. כי להגיד "זה פוגע בבית"ר" זה לבקש מאנשים להפסיק לקרוא קריאות גזעניות לא בגלל שזה מעשה פסול, אלא בגלל שבית"ר מקבלת על זה עונשים מההתאחדות.

אבל אנשים לפעמים מוכנים גם לשלם מחיר ולפגוע בעצמם כדי לעמוד על מה שהם רואים כעקרונות שלהם. חלק מהסיבה לקריאות הגזעניות של אוהדי בית"ר היא התרסה כנגד ההתאחדות והתקשורת. בבחינת, "אתם לא תגידו לנו מה לצעוק ומה לשיר".

כדי להילחם באמת בגזענות ולהכחיד אותה מהשורש צריך להסביר מה לא בסדר בזה. זה נקרא חינוך. ואת זה בית"ר לא עושה. ולמען האמת ספק אם זה התפקיד שלה, כי מועדון כדורגל הוא לא מוסד חינוכי.

בהרצאות הרבות שאני מעביר ברחבי הארץ אני מספר שכאשר הקמנו את בית"ר נורדיה הדבר הראשון שעשיתי היה לחקור לעומקה את משנתו של זאב ז'בוטינסקי. להבין מה זה להיות בית"רי. אם יש משהו שזאב ז'בוטינסקי סלד ממנו זה גזענות. לא לחינם טבע את המונח "כל יחיד הוא מלך".

הזכות שלנו למדינה יהודית בארץ ישראל היא זכות אנושית טבעית. היא נובעת מזכותו של אדם לממש את רגש השייכות שלו וזכותו של קולקטיב להיות ריבון על גורלו. אולם, אדם לא יכול לבקש לממש את זכותו אם הוא רומס את זכויותיהם של אחרים. לכן, בין גזענות לבין הלאומיות היהודית, כפי שתפס אותה זאב ז'בוטינסקי, ישנה סתירה מובנית.

כשלה פמיליה מפרסמים אחרי המשחק וידאו שבו היציע המזרחי שר "הנה היא עולה הקבוצה הגזענית של המדינה" ונותנים לו את הכותרת "פה זה מדינת היהודים", הם עושים מעשה אנטי ציוני ואנטי בית"רי.

כשמירי רגב, שרת התרבות ממפלגת הליכוד, מחייכת מפה לאוזן כשמסביבה שרים "שיישרף לכם הכפר", היא שומטת את הקרקע מתחת לרעיון הציוני.

וזו הבעיה. לא העונשים מההתאחדות.

חבר טוב, בית"רי אמתי, מהאחרונים שנותרו, אמר לי לא מזמן דבר שפקח את עיני: "התנועה הרוויזיוניסטית ניצחה, אבל זה היה ניצחון שכולו הפסד".

בין התנועה הרוויזיוניסטית לבין מה שכונה "ישראל השנייה" נוצרה ברית בלתי טבעית בעשורים הראשונים לקום המדינה. שני הקהלים הופלו ע"י מה שהיה אז הממסד וחברו האחד לשני בכדי להחליף אותו. אבל זו הייתה שותפות אינטרסים בלבד, מה שכונה "ברית המקופחים".

התנועה הרוויזיוניסטית לא הייתה תנועה עממית. היא הייתה תנועה אינטלקטואלית, אריסטוקרטית במובנים רבים. ז'בוטינסקי, הרבה לפני שהיה מנהיג פוליטי, היה איש רוח וספר. הוא העיד על עצמו: "שני חלקים בלבי, שני שערים בו. האחד הוא לעמי; השני לתרבות, לספרות, לעט."

כשהיה סטודנט למשפטים ברומא הושפע מאוד מחיי הרוח האיטלקיים. "אם יש לי מולדת רוחנית, הריהי איטליה" כתב, "אגדת גריבלדי, כתבי מאציני, שירת ליאופרדי וג'וסטי העשירו והעמיקו את ציוניותי השטחית, מהרגשה אינסטינקטיבית עשוה להשקפה".

כיום, שרה בכירה מהמפלגה שרואה עצמה כממשיכת דרכו של האיש מתגאה בבורותה ובזה להשכלה ואינטלקטואליות. השקפתה הציונית מעוותת ושטחית.

הגולם קם על יוצרו.

צוללים קדימה
ספין בערב של גביע

259 Comments

תומר חרוב 24 בינואר 2018

לא הבנתי את החלק האחרון של הפוסט לגבי ישראל השנייה וכישלון הברית עם האינטלקטואלים

איציק אלפסי 24 בינואר 2018

מתנועה אינטלקטואלית היא הפכה לתנועה שבזה להשכלה ואינטלקטואליות ומאדירה בורות ושטחיות.

תומר חרוב 24 בינואר 2018

כן, את התוצאה הבנתי אבל למה זה קשור לברית עם ישראל השנייה?

matipool 24 בינואר 2018

אולי כי "ישראל השנייה" הפכה להיות החלק העיקרי והבולט באותה ברית או באותו גוש?

איציק אלפסי 24 בינואר 2018

כי לא נשאר כמעט כלום מהרעיון הרוויזיוניסטי המקורי

תומר חרוב 24 בינואר 2018

כן, גם את זה הבנתי.
נראה לי שאתה רומז שהברית עם ישראל השנייה היא הסיבה לכך שלא נשאר מהרעיון הרוויזיוניסטי המקורי שום דבר ואת זה אני לא מבין. האם הרוויזיוניסטים הביאו את האינטלקטואליה של קיר הברזל וישראל השנייה היא שסילקה את האינטלקטואליה וגרמה לו להיראות כה שטחי ואלים?

תומר הוותיק 24 בינואר 2018

כן

עדי אבני 24 בינואר 2018

לדעתי הצנועה, אלפסי מתכוון לכך שלישראל השניה לא היה שום סנטימנט לערכים כמו שוויון, אליטיזם אינטלקטואלי, חילוניות ומלחמה בגזענות שכל אחד מהם הוא בליבת הרעיון הרוויזיוניסטי לא פחות מלאומנות, והחיבור בין השניים, שנבע ברובו מברית של אלה שהודרו על ידי הממסד המפאיניקי, גרם למחיקת הערכים הללו מהמפלגה שאמורה להיות ממשיכת דרכה של הרוויזיונים

אביאל 24 בינואר 2018

עדי – אני לא יודע מאיפה שאבת את עקרונות שציינת, כי אני לא חושב שבשום מקום שקשור לז׳בוטינסקי היה איזה שאיפה אליטזם או לשיווין בהקשר הסוציאליסטי.

רווזיוניזם במובן של ז׳ובטינסקי היה בחינה מחדש של דרכה של התנועה הציונית, כלומר לבחון את דרכי הפעולה והמטרות של התנועה הציונית מחדש, לכן התנועה תמכה בשתי הגדות לירדן (לעומת גדה אחת או מאוחר יותר הסכם החלוקה), פעולה צבאית נגד הבריטים ככוח כובש (בניגוד לחיכוך הרך של בן גוריון), כלכלת שוק חופשי (לעומת כלכלת מתוכננת) ובעניין החינוכי – דגש על השפה העברית בלבד, דרך ארץ, גבורה ועוד אלמנטים שז׳בוטינסקי אהב אצל הבריטים או אצל האבירים של ימי הביניים.

ככה שלא ברורה לי הרשימה שנתת, אגב, במדינה דמוקרטית אני חושב שהשאיפה לאליטיזם שלפי דבריך אין לה שום סנטימנט בקרב ישראל השנייה היא ברכה גדולה.

בובו 24 בינואר 2018

ממליץ לך לקרוא את מרד ההמונים של חטז אורטגה אי גאסט. הוא מציע הסבר יפה לתופעה של בוז לאינטלקטואליות במונחי המבנה החברתי. למרות שהספר כבר מיושן הבה מהניתוח מתאים לתופעה. מזכיר לי גם את סרט הקאלט אידיוקרטיה. אישית פשוט הפסקתי לצרוך כדורגל.

בובו 24 בינואר 2018

סליחה על הטעויות. *חוזה,*הרבה

matipool 24 בינואר 2018

אני הפסקתי לצרוך כדורגל ישראלי. הוא עושה לי רע ואין לי עניין בו כבר כמה שנים.

בובו 24 בינואר 2018

הבעיה שאני התעניינתי רק בכדורגל ישראלי, עד שהוציאו לי את החשק (בעיקר קבוצתי הפועל תל אביב על אוהדיה והנהלתה)

איציק אלפסי 24 בינואר 2018

תודה על ההמלצה, אעשה זאת. אם כי בינתיים אני סקרן – תוכל לתמצת בקצרה את ההסבר שלו?

בובו 24 בינואר 2018

גוגל קצר. של "מרד ההמונים" יתן לך כמה סיכומים ושיר אחד מאוד יפה של הרב קוק שלא היכרתי. בגדול הספר חזה את עליית המשטרים הטוטליטריים באירופה בערך 10 שנים לפני ותלה את הסיבה בעלייתו של "אדם המוני", התיאור של הטיפוס יהיה מוכר לכל אחד והתחזיות של גאסט למעשה התקיימו מעבר למצופה ומפליא כמה הם רלוונטיין היום. הספר כיום מיושן כבר כי מבחינת גאסט הפיתרון היה לחזור למין לאריסטוקרטיה אידאית שתנהל את ענייני המדינה. עדיין, האיפיון של ההמון ותפיסתו את המציאות ועצמו נותרו מדויקים למדי גם היום.

matipool 24 בינואר 2018

מירי לא שמעה, מירי לא ידעה (כמו רחמים שלא ידע).
מירי שוברת כל שבוע שיא אחר.
איך אישה כזו הגיעה להיות דוברת צה"ל ושרה בממשלה ומה זה אומר עלינו.

איציק אלפסי 24 בינואר 2018

שרה בממשלה אני מבין. הפופוליזם שלה שווה הרבה, לצערי הרב, במרכז הליכוד.
השאלה באמת איך הגיעה להיות דובר צה"ל? זה אמור להיות ארגון מריטוקרטי. או שאולי, כמו שיש כאלה שאומרים, היא לא כזאת טיפשה כמו שהיא עושה את עצמה והכול בכוונת מכוון. כי היא יודעת שזו הדרך שלה להתקדם ולצבור פופולריות בקהל היעד הזה. בינתיים זה עובד לה לא רע בכלל, אז כנראה שהיא יודעת מה שהיא עושה.

מאור 24 בינואר 2018

באיזה עולם הצבא הוא מריטוקרטיה? עולם של סכינים בגב, פוליטיקות, נפוטיזם ומחסור עמוק בבושה.

איציק 24 בינואר 2018

אם זו לא טיפשות אלה משחק מגיע לה אוסקר על התפקיד הראשי: https://youtu.be/WxDMuxPruRE?t=1m16s

BRT 24 בינואר 2018

היא שרה מצויינת ,
7 הביא מספיק דוגמאות למה למטה,
על אפכם ועל חמתכם,
גנבו לכם את העם,
כי העם מטומטם אם לא שכחתם !

איציק 24 בינואר 2018

היא שרה חרה, אבל הכי חרה שיש.

MOBY 24 בינואר 2018

מירי רקב היא התגלמות כל מה שלא טוב בארצנו.
שטחיות, חוסר מקצועיות, דיבור ריק ללא עשיה, מחסור בהנהגה היא פשוט נעה בעקבות "חוכמת" ההמונים.
לצערי רבות/רבים צועדים בעקבותיה כי היא פשוט מצליחה.
דוברת צהל הראשונה שהצליחה שאני אקשיב לדברי הפנאט הדתי נסראללה ואאמין לו מאשר להוצאת הדוברות כל זאת כשאני בלחימה.(כיום דוברות המשטרה חולה במחלה הממארת הזו)
יו"ר ועדת הפנים שהבטיחה שקצא"א ישלמו על ההפקרות, אז הבטיחה. בחורה שלא מוכנה להודות שלא ראתה סרט של טראנטינו (שזה בסדר גמור, רבים מסרטיו הם קאלט לנערים לא חייבים לראות). יכולה להשתלח בערבי שמנשק את הדשא אבל לא תגיד מילה על יהודי שמוציא כיפה מהתחתונים… תחתונים!!! ומנשק אותה בשבת…..

איציק אלפסי 24 בינואר 2018

הקטע הזה של שחקני כדורגל שמבקיעים שער בשבת ואומרים שמע ישראל זו באמת הזיה…

תומרג 24 בינואר 2018

למה הזיה? כי הם לא מתיחסים לשבת כמוך?
הרפורמים הם גם הזיה?

מתן גילור 24 בינואר 2018

אני אגיד לך מה ההזיה. ההזיה היא שזה נראה הדבר הכי הגיוני בעולם, אבל כשחילוני גמור מעז לשחק שעתיים בכיפור בצד השני של העולם, הוא מוצג כמחרב היהדות.
אני מכיר כמה וכמה גאונים שהולכים למסעדה בשבת ומתחלחלים כשמישהו לידם מזמין פרה נמוכה או שילוב של תרנגולת בחלב פרה.
זכותו של כל אחד לחגוג בתפילה, אבל לפני שהיא מצהירה על התרסה, שתבדוק מה עושים כדורגלנים יהודים בשבת ואיך זה גורם לחלק מהאוהדים הדתיים להרגיש לגבי זה. יש מי שרואה הוצאת כיפה מגרב מסריח של אדם שעובד בשבת ביזוי סמל יהודי.

תומרג 24 בינואר 2018

אני מסכים איתך לחלוטין אם לא למעלה מזה.
עם זאת, איציק אלפסי טען ש"הקטע הזה של שחקני כדורגל שמבקיעים שער בשבת ואומרים שמע ישראל זו באמת הזיה…", בלי מילה על רגב או על היחס לסיטואציות אחרות. על רקע זה תהיתי.

איציק אלפסי 24 בינואר 2018

התכוונתי בגלל שהם עושים את זה בשבת. גם אני מחלל שבת. אני משתדל לא לעשות את זב עם כיפה על הראש.

Blue Devil 24 בינואר 2018

ואני נוסע בשבת… לבית הכנסת… בשלג…
ההרגשה שלי היא שהיחס לדת בכלל וליהדות באופן ספציפי הוא ההזוי ב"מדינת היהודים"

תומרג 25 בינואר 2018

אז הבנתי אותך היטב (את איציק אלפסי)

אם כך שואל שוב – מה הזוי בזה? שהגישה שלהם לחילול שבת אינה קונסיסטנטית עם זו שלך?

נדמה לי שכבר הגענו למצב שאנשים יכולים להתיחס למסורת לפי בחירתם האישית בלי להיות מסווגים כהזויים, לא?

עדי אבני 24 בינואר 2018

+1

אריאל 24 בינואר 2018

קוראים לזה מסורתיים, וזה די שכיח

יוסי 24 בינואר 2018

בהמשך לדיון, אני רוצה להביא פה את תגובת דובר בני סכנין מונדר חלאילה לדבריה של מירי רגב. מדהים שהוא איש כדורגל ישראלי והיא שרת תרבות וספורט:

"כעכביש אשר מפיק מתוכו חומר ומשתמש בו לטוויות קורים , כך הפיקה השרה רגב את כותרת אירועי טדי בעת נוכחותה באזור הקריאות הגזעניות . ״ התפילה של שחקן סכנין היא הקנטה ״ בהשתדלותה להמתיק את תוכחתה , נתכהתה על לשונה דרך ארץ ונתכרכמו על שולחנה דפי תיקה .
ביוהרה מתלהמת נטלה השרה את הרשות להיות דוברת האלוהים . ותישע השרה אל תפילת שכטר וכיפתו ואל תפילת פיראס וג׳אבר וסגידתם לא שעתה ודופי נתנה בהם ובאמונתם .
ולא ידעה השרה כי חכם עדיף מנביא .
כאדם הנכנס שלם ויוצא כמטבעות עודף , כך נצטיירה גברת התרבות והחינוך בעיני יילדים ונוער אשר על כדרכם היא מופקדת . דקות ספורות במזרחי וכבר לימדה את איבריה להיות עושים את כל מה שבעליו רוצים וכבר נתמשכן פיה ללבם בחושבה שפותחים לה פתחי עולם.
הקול קול המזרחי והידיים ידי המערבי .
לפני שנה במשחק דומה חגג שכטר את הגול באמירת שמע ישראל עם כיפה על ראשו ותפילה לשמיים . סכנין נתבקשה להגיב והתגובה התקשרה עם הרמות העילאיות של הנימוס והכבוד לשחקן ולדת ולזכותו של שכטר להודות לבורא עולם לפי אמונתו ותפיסתו הדתית .
גברת רגב
לא מחשבותינו מחשבותייך ולא דרכינו דרכייך , כי גבהו שמיים מארץ , וכי עלו עננים לבנים מרגבי עפר , כך גבהו דרכינו מדרכייך .
לא זאת הדרך ….
כל הצרות משחירות את פני בעליהן חוץ מצרת היוהרה שבעלה אינו מרגיש בה , אבל
המתבוננים מהצד רואים אותה ומבחינים בהשפעתה .
פיו של אדם הוא כבודו .
עם לכידות סביב ערכי הספורט , לא הכפר יישרף ולא העיר תישרף .״

אסף 24 בינואר 2018

תודה יוסי על הבאת הדברים.
אין מילים!

תומרג 24 בינואר 2018

איזו עברית…

BRT 24 בינואר 2018

מירי רקב
זה הכי הרבה שהצלחת בלהעליב
ממש פאר ורוממות התרבות אתה ושכמותך

MOBY 24 בינואר 2018

לא את

יניר 24 בינואר 2018

אין שום קשר בין אוהדי בית"ר ירושלים והתנועה הרוויזיוניסטית ואני בספק אם הם יודעים מי זה ז'בוטינסקי או במה הוא דגל. הדרך לבער את הגזענות היא לא דרך הסבר שגזענות היא לא ציונית ונוגדת את עקרונות התנועה הרוויזיוניסטית. לצערי הדרך היא רק בכוח ולא במוח. עונשים גבוהים יביאו לנטישה של טביב שתביא לירידת ליגה ורק משם אפשר יהיה לבנות מחדש.
דרך נוספת היא העלאת מחירי הכרטיסים באופן ניכר ודילול כמות הברברים מלה פמיליה שמגיעים למגרש

רטקסס 24 בינואר 2018

אני מסכים עקרונית עם הגישה ועם האמור.
שאלת תם: מה ככ גזעני בשיר "שישרף לכם הכפר?" …
כי זה כפר? הרי סכנין זו עיר.
כי לשרוף ולהרוג ומוות ושואה וכו' אנחנו שומעים לא מעט באיצטדיוני ספורט.
מוחמד מת?
האם "משה מת" או "דוד מת" היו מפריעים באותה מידה?…

יש היבט שלא ציינת אותו בנוגע לרוויזיוניסטים. שהם גם ליברטיאנים. ולתחושתי ההפרדה הטיפשית והמוטה לחלוטין באיצטדיוני ספורט בין אלימות לאלימות גזענית היא הבעיה עצמה.
בשירי אלימות יש הסתה לאלימות ובשירי גזענות יש הסתה לאלימות. שניהם גרועים באותה מידה.
המנהלת, ההתאחדות, ארגוני האוהדים, הם אלו שצריכים להוקיע את הגורמים האלו. למשל – לא נאה לשאר קבוצות הליגה קהל חוץ שמקלל? תעלו את מחיר הכרטיסים ל200 שקל לבן אדם.
לא נאה לתקשורת ההסתה? אל תשדרו את המשחק.
לא נאה להתאחדות הקללות?
תנחו את השופט להוריד את השחקנים מהמגרש.
וכו'.

בקשר לשרה – אני לא מכיר פוליטיקאי אחד שתופס באינטלקטואליזם כיתרון פוליטי. לא בישראל ולא בשום מקום אחר. בכנסת לכל אחד יש קול אחד. עדיף עשרות אלפי קולות של אנשים נבערים ממאה קולות של משכילים. בכנסת תדאג כבר לעשות את העבודה הנכונה.

Gil - Zimbabwe 24 בינואר 2018

רטקס, אל תהיה תמים. לא צריך להיות אינטלקטואל על מנת להבין "שישרף לכם הכפר" הכוונה היא גם על יושביו. תחליט לבד עם זו גזענות או לא.

מיקו G 24 בינואר 2018

זה לא הופך את זה לגזעני, אולי לקצת אלים.

Ollie Williams 26 בינואר 2018

ו"טועמה מחבל" זה בגלל שהוא חיבל בסיכויי היריבות לנצח
"שואה למכבי" זה סתם כי דואה זו מילה נרדפת לאסון בלי שום קונטקסט אחר.

בחייאת

רינוס מיכלס 24 בינואר 2018

הרוויזיוניסטים ממש לא היו חירותנים ( ליברטריאנים ) , זה שהם בחלקם התנגדו לקומוסוציאליסטים של מפא"י , ובחלקם פשוט לא יכלו להיכנס למקומות משפיעים בממשל וזרועותיו , כי הם פשוט כבר היו תפוסים על ידי אנשי מפלגת מפא"י ( לכן בחרו " בית " מפלגתי משלהם , שיהיו לו המקומות האפשריים בזרועות השלטון על מנת להשפיע כרצונם ) ,
לא אומר שהם היו בצד השני של תפישת העולם ,
הם פשוט היו קצת פחות רודנים מהם בהיבט השמאלני הרודני ,
ולזה קוראים – נאציונאלסוציאליסטים

בעם ישראל ,
לא הייתה מעולם , אין , ולצערי הרב גם כנראה לא תיהיה בעתיד הנראה לעין , תפישת עולם ימנית

כדי להיות בעל תשובה , צריך קודם להכיר בכלל בקיומה …

shadow 25 בינואר 2018

זה כי הדת היהודית היא שמאלנית שלא לומר סמולנית.

רינוס מיכלס 25 בינואר 2018

נכון , אכן הדת היהודית היא שמאלנית

או אם תירצה לדייק יותר ,
השמאל מאז הגדרתו ( כמושג לתפישת עולם ) , היה מושתת על ערכים מוכרים מהתנ"ך , ולקח השראה מאותם ערכים ורעיונות עתיקים מתוך ספר הספרים וממשיכי תרבותו

ישי 24 בינואר 2018

דווקא ממש לא נראה לי שהיא בזה לאינטלקטואליות, גם אם היא מעצבנת 'אינטלקטואלים' כמו יהונתן גפן שאני עדיין מחכה שיסביר לי את הקשר בין ד'ארק סנש ופרנק (בלי תמימי, רק אותן), או שיספר לנו אם יש לנו בכלל מושג מי הן (כי לפי האמירה שלו נראה שאין לו מושג). משום מה כל מיני גרבוזים וגפנים שיכולים להיות מטומטמים גמורים נחשבים אניטלקטואלים כי הם שמאלנים. לעומת זאת על אינטלקטיות ימני כמו קרן תקוה עושים כתבות הפחדה.
אז כן, גם אתה בלעת את הנרטיב שהשמאל מפמפם לך בתקשורת כל היום.

ישי 24 בינואר 2018

רק אבהיר שאני לא טוען שרגב אינטלקטואלית, רק שהאשמה בבוז לאינטלקטואליות היא שקרית.

דוד מירושלים 24 בינואר 2018

נו באמת, איזו שטות. יצרת איזה מצג כאילו יונתן גפן מייצג את האינטלקטואליות ולכן צריך לבוז לו בשל ענייני תמימי.

הבעיה בתפקודה של שרת התרבות היא בכך שהיא בזה לתרבות. זה העניין הפשוט (והמצער) אני כבר לא מדבר על הראיון המפורסם בענייני צ'כוב, אלא אפילו בבורות שלה בתרבות שלכאורה היא באה לכבד ולהציל. נשאל את הגברת הנכבדה מהו מקאם, תוואשיח, או תקסים, או מהי יכולה לספר על משקל המרובה או על יהודה אלחריזי – נאדה.

תרבות מזרחית מבחינתה זה ליאור נרקיס, וזה פח. כמו קרן פלס או מי שלא יהיה מעולם הפופ ה'אשכנזי'.

איתן 24 בינואר 2018

שרת האי תרבות,זה רק מראה איזה אנשים מגיעים לעמדות בכירות ,ולמה אנשים בעלי פוטנציאל ונטולי משפחה משלהם עדיין בורחים מגבולות ארצנו…זו גם הסיבה שסביר להניח שהגולים\פליטים מסוריה שהגיעו לגרמניה עוד דור או שתיים תיהיה להם איכות חיים טובה יותר מרוב הישראלים שיהיו בעלי אותו מעמד סוציואקונומי,מבחינת הכנסה פנויה,ימים פנויים בהם אפשר להיות עם המשפחה,ביטחון, זכויות סוציאליות וכו'

בו בזמן בו קצב הילודה אצלנו גודל,התשתיות לא עומדות בקצב, ואנחנו בדרך הבטוחה להיות מדינת עולם שלישי…בגלל זה נתניהו נסע להודו,ללמוד את המטריה מקרוב,איך מכניסים 10000 איש ל5 קרונות רכבת

שמעון 24 בינואר 2018

אל תדאג, אנחנו רק נצמח נעלה ונצליח, מדינת עולם שלישי או קרוב לזה לעולם לא יהיה פה. אגב לך תגור במדינת עולם שלישי ותראה אם אנחנו בדרך.

הכי מצחיק שביבי יבחר גם בבחירות הבאות ואז לראות את הפרצוף של יונית לוי ורביב דרוקר.

שמעון 24 בינואר 2018

איך אתה מסיק שהיא בזה לתרבות? היא בזה לכל מיני שמאלנים קיצוניים שמנסים להכפיש את המדינה ומקבלים על זה כסף מהערבים ומארגונים אנטישמים באירופה. איזה תרבות? הם עוד רוצים שהמדינה תממן אותם לצורך ההסתה שלהם?

אנשים כמו יונתן גפן עמוס עוז וכו יש להוקיע בכל דרך. הם לא סתם שמאלנים, הם שונאי ישראל אמיתיים, אוטואנטישמים מובהקים שמנסים לחזור למודעות דרך ההסתה נגד המדינה כי פה אף אחד לא באמת קורא את החרא שלהם אז הם יכולים ללקק לBDS וכאלו שיקראו את הזבל שלהם.

עכשיו באים האנשים האלו וחושבים שהם נאורים אבל הם יותר פח מכולם.

טוב מאד עושה רגב שכל הזמן נכנסת בהם, תמיד יש להעמיד אותם במקום ולהזכיר להם שהם בוגדים, הם יכלו להצטרף לחברי כנסת הערבים מהרשימה המשותפת בכיף, אז זה באמת יהיה שיתוף. אין הבדל בין אחמד טיבי ליונתן גפן רק שגפן יותר גרוע כי הוא כביכול נולד יהודי.

matipool 24 בינואר 2018

מעניין ששני שונאי ישראל הללו (לטעמך ודעתך כמובן) שירתו כלוחמים בצנחנים כשגפן גם היה קצין חי"ר ולחם במלחמת ששת הימים ברמת הגולן ולאחר מכן לחם כמילואימיניק בתעלת סואץ במלחמת יום כיפור שממנה חזר אדם שונה אחרי הסיוטים שחווה שם.

שמעון 24 בינואר 2018

בשנות ה60 כולם לחמו, זה היה הברירה הטבעית, היו מלחמות. עם הזמן המוח שלהם כנראה התנוון. כנראה בגלל זה נדפק לו הקופסא.
צבא כולם עושים במדינה, היום כנראה הוא היה סרבן גיוס כמו בנו.
היום הוא שונא ישראל מובהק. גם עוז, גם יזהר אשדות (סעמק איתו אני אוהב את השירים של המניאק הזה), משה איבגי, אשכנזי עכשיו עם הסרט העלוב שלו (לא ראיתי אבל שמעתי מחברים שראו).

שירות בצבא לא קשור לזה, גם עבריינים בכירים היו לוחמים אז מה? ממתי זה מדד לאיכות האדם?

איתן 24 בינואר 2018

אז שמעון מהתגובות שלך התרשמתי שמדד לאיכטת האדם זה
א.לא שמאלני
ב.לא מוסלמי או כל צורה של ערבי
ג.מצביע נימול שמצביע מחל בבחירות.

אני בספק אם ביבי בכלל ישרוד בחירות, אפילו לפיד המעפן עוקף אותו בסקרים.
ועוד כל הפרשיות של ביבי,השחיתות,החקירות,חיי הנהנתנות של משפחתו, התעמרות שרה בעובדים, יאיר נתניהו והזונות,עצם זה שהחרדים מכופפים אותו כמו לולב ברוח כרגע, כי הוא חלש, זה שאנשים שהגנו עליו הוא לא מגן עליהם(ביטן) זה שהוא מחסל חשבונות עם הקרובים אליו,בנט,הרו,סילבן שלום,כץ.
המצב הביטחוני,המדיני,כלכלי-שום דבר לא מתקדם.
השחיתות גם מחלחלת לרשויות המקומיות,כי רואים ולוקחים דוגמא מהפטרון ונבחרי הממשלה.

לאנשים נמאס, ולא רואים תקווה למשהו טוב, כי ראינו מה הוא יודע לעשות ,לשסות.ופרופגנדה.
לאנשים נמאס,רוצים שינוי

שמעון 25 בינואר 2018

א. תוסיף את המילה קיצוני ב. מה לעשות שהמוסלמים יוצרים את רוב הבעיות בעולם? אתה יכול להתגורר אצלם אם בא לך ולשנות את דרכם ולהוביל אותם לשלום ופיוס אבל יש לי נרגשה שלא תרצה לגור בתוכם. ג. ישראל לפני הכל היא מדינה יהודית של העם היהודי הרוב בה תמיד יהיה יהודי לפני כל הדמוקרטיה וההומניות בשנייה שנאבד את זה נפתח פתח לפגיעה לרעה בנו. אחכ באים כל שאר הדברים

שמעון 25 בינואר 2018

אגב אנשים כמוך לא מבינים שלערבים פה כבר יכלו להיות 4 מדינות פה אם הם באמת היו רוצים. הם לא רוצים באמת מדינה שום ערבי לא יסכים לעבור מפה למדינה ערבית שתוקם בעתיד. הם רק רוצים לבכות כאילו הם רוצים מדינה. שיהיה להם מדינה חא יהיה להם כסף ללחם. מענקי התמיכה ירדו משמעותית ואז מה יגנבו המנהיגים שלהם? אף אחד שם לא רוצה מדינה הם רוצים לגנוב כסף המנהיגים ולהתקרבן בעולם שהם מסכנים כדי לסחוט עוד כספים. בשנייה שתהיה להם מדינה הם יקרסו ירצחו אחד את השני יותר ממה שהם עושים. כל נהג מונית ערבי שדיברתי איתו אומר שטוב לו בארץ והוא בחיים לא יעבור למדינה פלסטינית. כולם יודעים את זה. הם כפויי טובה שמנסים להחריב את המדינה מבפנים כמו בארצות אירופה. רק בזכות בגץ האנטישמי אנשים כמו זועבי עדיין לא בכלא או תלויים על עמוד. במדינה נורמלית הם היו נעלמים מזמן. איפה פוטין שצריך אותו.

שמעון 25 בינואר 2018

אגב צפה לזה שגם טראמפ יבחר ל4 שנים נוספות והפעם עם יותר קולות. השמאל שם גם מנסה להפיל אותו כמו את ביבי אופרה וינפרי חחחחחחח

ישי 24 בינואר 2018

איפה אתה רואה שהיא בזה לזה?
אתה רוצה לומר שלשר תרבות צריך להיות מושג בתרבות? יש בזה היגיון (אם כי בשיטה הפוליטית של ישראל רוב השרים כשהם מקבלים לראשונה למשרד לא מבינים כמעט כלום בתחום), אבל לא זה הדיון.
כבר הסכמתי שהיא לא אינטלקטואלית. לזה אני לא צריך דוגמאות. תן לי דוגמה שבה היא בזה לה.

איציק אלפסי 24 בינואר 2018

כל מילה דוד

MOBY 24 בינואר 2018

ישי
כי הן כולן נשים.
וכי הן כולן הפכו לסמל יותר גדול לאחר זמן.
שיהיה ברור אני מסביר לך את קשר בין השלישייה שנתת לנו.

אביאל 24 בינואר 2018

איציק – עדיף לחסוך את ההשלכות וההסקה השגויה, לא כל מצביעי הימין הם לה פמיליה ולה פמיליה וגם לא בית״ר היא הרוייזיונסטים, בדיוק כמו שלא תטען שאנשי מפא״י/מ הם אנטישמיים בגלל שאוהדי הפועל שרים שירי שואה.
לדעת מרבית הטיפשים מלה פמיליה נתניהו ואפילו בנט לא מספיק ימנים, מספיק לראות את האהדה לבן גביר או מרזל שהיו מגיעים ליציע כדי להבין את מי רוצים בשלטון.

אמיתי 24 בינואר 2018

אין לדעתי תנועה אידיאולוגית שלא השתנתה עם הזמן. רוויזיוניסטים וממשיכי דרכו של זבוטינסקי אין כיום בשום מקום. לא רואה פיתרון לא לעניין ביתר ולא לעניין השרה ותומכיה. פופוליסטיים תמיד היו ותמיד יהיו.
נ. ב. השתמשת די מהר בקרדיט שקירקגור נתן על המוזיקה (;

matipool 24 בינואר 2018

היה צריך משהו איטלקי..
קבל שיר מושלם (לא איטלקי) מהשנייה הראשונה ועד האחרונה ואיזה באסה שלא עושים כאלו יותר:
https://www.youtube.com/watch?v=cOeKidp-iWo

אריאל 24 בינואר 2018

לא חכמה. לקחו לטופק את הלחן והפזמון וכתבו עוד בית שניים.

matipool 24 בינואר 2018

אריאל – בא לי לשבור את הרדיו כשמתחילים הצלילים הראשונים של השיר ואז מתברר שזה הקאבר ולא המקור.

אריאל 24 בינואר 2018

לגמרי. לא מזמן שמעתי באוטו את אייל גולן שר את יום יום של זוהר (והטמבל סימפל גם קטעים של זוהר יעני דואט), כמו שאמרת לשבור תרדיו.
ואניו מוריקון הוא ללא ספק הגדול מכולם. Extacy of gold איזה לחן.

אמיתי 24 בינואר 2018

יש אניו מוריקון..ומייק פאטון..וגון זורן..
https://www.youtube.com/watch?v=lJGQ0OVFYNE
האייטיז גידלו אנשים עם אוזן עצלה והעדפות מפוקפקות בכדורגל אנגלי

matipool 24 בינואר 2018

אמיתי – השכל אותי והסבר לי איך מייק פאטון קשור למוזיקה איטלקית?
האוזן לא עצלה, האמן לי.
האוזן הזו או האוזניים הללו, שמעו כבר בגיל 15 יום יום את דיוויד בואי של זיגי, אלאדין ו-LOW.
מה שכן – אני די תקוע מבחינה מוזיקלית בסבנטיז, אייטיז וניינטיז. לא מתחבר ולא ממש מכיר מה שקורה היום.
באשר להעדפות בכדורגל אנגלי – נו, טוף..

אמיתי 24 בינואר 2018

הוא אוהב פיצה..עשה אלבום של מוריקונה זה הכל.
אני אומר דבר כזה- מזל שקוביין דחה את המוות בכמה שנים ושהיפ הופ עשה קרוסאובר למיינסטרים. נפטרנו קצת מהסינטסייזרים שלכם וקיבלנו האוס וטכנו. הללויה

matipool 24 בינואר 2018

https://www.youtube.com/watch?v=5PjZ-6UvGK8

איי רסט מיי קייס. חוזר היום לאייטיז אם הייתי יכול.

אמיתי 24 בינואר 2018

לצערי פה ייגזר עלינו להסכים. שיר מיוחד שאני מאד אוהב..

ארם אבירם 25 בינואר 2018

האייטיז זה ימי הביניים כולל הדבר השחור של המוסיקה העולמית…

קירקגור 24 בינואר 2018

ידעתי שהוא שם בשביל להישרף (הקרדיט, לא הכפר). במקרה גם מוזיקה איטלקית זו נקודה לחיצה עבורי, אמיתי, ולרשימת המלצותיך הייתי תכף וישר ומיד מוסיף את פבריציו דה-אנדרה. (גילוי נאות: תרגמתי את שיריו לאלבום בעברית לפני כשנה בדיוק.)

אמיתי 24 בינואר 2018

קישור. בבקשה

אמיתי 24 בינואר 2018

אה. ואישרת את החשדות שלי..

קירקגור 24 בינואר 2018

לא ידעתי שאני חשוד (ועוד יותר לא ידעתי שאני מפזר רמזים!)
זה המקור שאין שני לו –
https://youtu.be/mD0RQbj2z-Y
זה בעברית –
https://youtu.be/kouM2wY1o2U

אמיתי 25 בינואר 2018

ממזמן הייתי בטוח,משום מה, שאתה מהקולקטיב. תחושת בטן. אהבתי. מאד. זוכר שקראתי כתבה על זה… למרות שאינני מכיר את המקור יוזמה ברוכה.
תצטרך לכתוב על כל העניין הזה פוסט לפה. עכשיו שאנחנו יודעים מי אתה- אין מחסה!

קירקגור 25 בינואר 2018

עם תחושת בטן כזו לוקחים אליפויות.
תשמע את המקור, נראה לי שתאהב.
אם ההנהלה תראה לנכון, אכתוב בשמחה :)

איציק 24 בינואר 2018

אני לא בטוח שמירי רגב מזלזלת באינטלקטואלים באופן המקובל של המילה. היא לא מבינה את המילה ומה זה אומר ולכן הזלזול נובע מבורות. את ז'בוטינסקי היא כנראה מכירה כשם רחוב נפוץ אך לא מקשרת אותו בשום צורה להנהגה של המדינה בעבר או לליכוד בצורה כלשהי. את המילה "רוויזיוניזם" היא כנראה לא מכירה ולא מסוגלת לבטא, ולכן אין לדרוש ממנה קשר כלשהו, כי אם היה קיים, הוא היה מקרי בהחלט וללא שום כשר לידיעת המשמעות.
אני חושב שכל עם ראוי למנהיגיו ולכן זה אומר משהו עלינו יותר מאשר אליה (אליה אין מה לומר וחבל להכביר מילים, למרות עשותי כן). בקצב הזה, אנחנו עוד נתגעגע לימי הבינים.
נ.ב.: למי שלא הבין, זו הייתה תגובה אופטימית. את הפסימית משאיר לימים קשים יותר.

איציק אלפסי 24 בינואר 2018

נכון. כל עם ראוי למנהיגיו וזה אומר יותר עליה מאשר עלינו. צריך להודות על האמת, יש רייטינג מעולה למוצר שהיא מציעה ואם לא היא יבואו גרועים לא פחות.

shadow 25 בינואר 2018

אם להידבק ברוח האופטימית של איציק אז אפשר להגיד שכבר עכשיו יש כאלה שעולים עליה ורק חכה לבחירות הקרובות.

איציק 25 בינואר 2018

צל, אתה צודק בהחלט. זה מדגים את ההבדל בין אופטימיסט לפסימיסט. הפסימיסט אומר שגרוע יותר לא יכול להיות. האופטימיסט עונה "יכול, יכול."

דונאדוני 24 בינואר 2018

שאלה משפטית:
האם קריאות "מוחמד מת", "שישרף לכם הכפר" וכו' הינן קריאות גזעניות? האם זה לא חוקי לצעוק שמוחמד מת? (הוא לא מת?), האם זה לא חוקי לאחל למישהו שישרף לו הכפר?

אני כמובן נגד הקריאות והן מגעילות אותי וזה… אבל בהיבט המשפטי, האם יש כאן בעיה? זה לא במסגרת חופש הביטוי?
לדעתי לא ניתן להעניש אף אחד בעקבות קריאות כאלה.
אני טועה?

עדי אבני 24 בינואר 2018

ואפשר להמשיך-
האם זה לא בסדר לצעוק שישרפו הערבים? הרי אין פה קריאה אלא רק המלצה, וכנ"ל ב"שתהיה שואה למכבי", כששואה זה בכלל מילה המתארת אסון גדול וקיימת בעברית לפי שנים.
גם לקרוא לשחקן "הומו מזדיין בתחת" איננה קריאה מעליבה, כי ידוע שאין פגם בלהיות הומו או לקיים פרקטיקות של משכב זכר.
אפשר להמשיך

דונאדוני 24 בינואר 2018

תמשיך תמשיך… למה לעצור?
כמובן שאני שאלתי משהו אחד, ואתה כתבת בליל של שטויות בלי קשר למה ששאלתי.
כל מה שרשמת… למי זה תורם? מישהו ביקש דוגמאות לקללות? מישהו אמר שזה בסדר לצעוק דברים כאלה?
עכשיו תשב, תשתה מים קרים, תרגע, ואז תענה על מה ששאלתי.
ואם אין לך תשובה זה גם בסדר, לא ביקשתי עזרה ממי שלא יודע או ממי שאין לו מושג על מה הוא מדבר. מניח שעו"ד אתה לא…
אוי הבנת הנקרא, מחפשים אותך, לאן הלכת?

אביאל 24 בינואר 2018

אם אני לא טועה, מוחמד מת הוכר בבית הדין כקללה גזענית, בלי הסבר רציני אגב מטעם השופט, שתהיתי פעם עם העו״ד של בית״ר בזמנו מדוע הם לא הלכו עם זה לבג״ץ הוא אמר לי שאחרי זה בית הדין ינקום בהם על ידי אכיפה מירבית, אז שים לב גם למערכת.

ואם אני לא טועה 2, אז שישרף לכם הכפר, לא קיבלת את חזקת הגזענות, הטענה אז היתה שאין שוני בין תל אביב עולה באש או ירושלים זה לא ישראל, ירושלים זה ירדן של הפועל.

דונאדוני 24 בינואר 2018

תודה!

לעניות דעתי בית"ר יכולה לצאת מזה בלי עבירה של גזענות.
קללות מגעילות – כן.
עבירה על החוק – לא.
מגעיל כמו הקללות לשמעון מזרחי, רגב פנאן, תל אביב עולה באש, שואה למכבי וכו'. כשר אבל מסריח.

גלעד בלום 24 בינואר 2018

איציק(אלפסי), באנגליה צ׳לסי שהיתה ידועה באוהדים גזענים עם נטיות פשיסטיות יצאה במסע חינוך(כן, חינוך) שבו הקבוצה יוזמת הרצאות של שחקנים ואנשים שלה שיחנכו את האוהדים לסובלנות, אז כנראה שבמדינות מסוימות חושבים שזה כן התפקיד של הקבוצה

עכשיו אני מחכה לראות מה יקרה בוועדת המשמעת, האם יורידו לביתר נקודות או שיסתפקו בעוד רדיוס חסר משמעות, יש להם על תנאי של התנאי של התנאי…פעם שלישית גלידה

Gil - Zimbabwe 24 בינואר 2018

זה כמו המערכון בקצרים, ששמוליק בתור חבר קיבוץ עומד עם שלט ליד החדר אוכל וצועק שהוא לא זז עד שיהיה שלום, מגיע יובל סגל ונועל את האופניים שלו לרגל של שמוליק.

BRT 24 בינואר 2018

לצערי פיספסת,
אין קשר בין יציעי ביתר לשאר הימנים בציבור,
ההכלה הזו גורפת,והיא על גבול הדמגוגיה ,
רק מכיון שאתה הכותב אפשר לחשוב שהיא לא.
טעית במסקנות לדעתי

קירקגור 24 בינואר 2018

אלפסי, און-אוף טופיק – את דוד מזרחי אתה מכיר? היה פעיל רציני בלה-פמיליה ושינה דרכיו. כיום ממנהיגי מאבק הנכים, ומרצה כמעט בכל יום לבני נוער נגד אלימות וגזענות. נקלעתי במקרה להרצאה כזו. סיפור חייו מרתק.

איציק אלפסי 24 בינואר 2018

מכיר (לא אישית, את הסיפור). אישית קשה לי להאמין לאנשים שמתהפכים ב-180 מעלות בכזאת מהירות. לטעמי בסה"כ המיר קיצוניות אחת בשנייה.

אסף 24 בינואר 2018

איזה קיצוניות? נגד גזענות ואלימות?

אחד מהעם 24 בינואר 2018

קיצוניות נגד להיות חייב לקורנפיין כסף.

מי ששמע אותו מדבר באותה הפגנה מדוברת לא יכל שלא להיגעל מהבן אדם…

קירקגור 24 בינואר 2018

יתכן ואני לא מעורה בפרטים לגמרי, אבל עושה רושם שאת חובו בגין כך הוא משלם ומודה בפה מלא על הטעויות שהוא עשה ומתחרט עליהן.

אני דווקא התרשמתי מאוד לחיוב מהדרך שעשה. גם לא הצלחתי לראות את הקיצוניות השניה שהוא כביכול נמצא בה כעת. אבל לא משנה.

ישרון 24 בינואר 2018

רגב היא לא ממשיכת דרכו של ז'בוטינסקי. אני לא מכיר את משנתו טוב כמוך אבל נראה לי שעוד לפני קום המדינה היה ברור שרעיון הרוטציה לא יעבוד.
לגבי בית"ר זה בדיוק מה שהצעת ופעלת למימושו בתקופת הצ'צ'נים, זה לא עבד ובסוף עזבתם את המועדון. למה אתה חושב שזה יעבוד עכשיו?

yaron 24 בינואר 2018

לא הבנתי מה הקשר בין בית"ר ואוהדי בית"ר לז'בוטינסקי?
השם, הסמל?
בערך כמו להגיד (או לצפות) שאלונה ואוהדי ב"ש סוציאליסים…
בית"ר נורדיה זה סיפור אחר, אם החלטתם שזה מועדון "בית"רי" רוויזיוניסטי ושזה מה שמצופה מההנהלה, השחקנים והאוהדים זה על הכיפאק.

אביאל 24 בינואר 2018

ירון – מהכרות עם לפחות 20 אוהדי נורדיה, אף אחד מאלה שאני מכיר לא מצביע ליכוד, כולל שני הכותבים באתר שמייצגים את נורדייה, אז זה נחמד להגיד ז׳בוטינסקי וקצת אבסודרי להצביע ליאיר לפיד מכולם, הכי אנטי-אידיאולוגיה שהיה בפוליטיקה הישראלית.

yaron 24 בינואר 2018

אני חושב שזה בסדר גמור (מבחינתם) לא להצביע ליכוד כמו שזה בסדר לא לאהוד את בית"ר י"ם.
לא יודע למי אלפסי מצביע אבל מסכים איתך שמין הראוי שזאת תהיה המפלגה הכי "בית"רית בעיניו ושאם אין כזאת שיקים אחת :-)

שמעון 24 בינואר 2018

גם כחלון אימץ את האידיולוגיחה של יאיר וגם ניר ברקת מאמץ אותה.

לא תשמע את ברקת מלכלך על הערבים אלא תמיד מדבר על לסייע להם (הוא באמת סייע קצת בירושלים), על מחבלים הוא נוקט קו מיליטננטי כמו שצריך אומר שצריך להרוג אותם וכו, הוא גם דוגל בחילוניות (בקטע הזה מאד שיפר את ירושלים), יש לו תדמית סופר נקייה, זה שהוא לא מקבל שכר כל שנות כהונתו יהיה קלף חזק בבחירות בשבילו, מקושר לטייקונים, הייטקיסט, עשה צבא, בקיצור ראש הממשלה הבאה עוד 6 שנים אחרי שביבי יפרוש.

אביאל 24 בינואר 2018

שמעון – אני מקווה, למרות שהוא לא הכי חזק בליכוד, אבל הוא בהחלט יגרום לי להצביע לליכוד אחרי נתניהו, לא חושב שאצביע לגדעון סער או לישראל כץ לדוגמא, שני רכיכות של ידיעות אחרונות.

שמעון 24 בינואר 2018

אני גם אבחר בו. כרגע בחרתי בכחלון ואבחר בו גם בבחירות הבאות. גדעון סער יכול להתמודד על ראשות הממשלה רק אם ינהיג את מפלגת העבודה, אין לו סיכוי בתוך הליכוד.
ברקת כרגע לא הכי מקושר, ישראל כץ מאד חזק שם אבל הוא צובר מונטין ויש לו תדמית מאד נקייה מבחינה ציבורית, הוא גם רהוט וכריזמטי לא פחות מביבי. אני מאמין שמבחינה ציבורית (לא פנים מפלגתית) ברקת ימחץ את ישראל כץ.

שמעון 24 בינואר 2018

התערבתי לפני כמה שנים עם חבר נתיינתי שאמר שמרים פייברג תהיה ראש ממשלה לפני ברקת וחודש אחרי היה את הפרשה ההיא חח

שמעון 24 בינואר 2018

דווקא זה מהלך חכם שיאיר עושה, אנטי אידיולוגיה זה הכי טוב כי כולם יודעים שאידיולוגיה לא קיימת.

הוא מאמץ קו חילוני עם הגנה על בטחון המדינה ברמה של ביבי, זה מהלך חכם לדעתי כי אם הוא יגיד דברים ברורים הוא עלול להיפגע מכל צד.

איציק אלפסי 24 בינואר 2018

נורדיה זה סיפור כואב מבחינתי. אכן רוב אוהדי נורדיה לא מגיעים מרקע אידיאולגי בית"רי והנסיון שלי להשריש שם את הרעיון הבית"רי נכשל.

yaron 24 בינואר 2018

אז יאללה, תכתוב כאן בלוג על הנושא.

Amir A 24 בינואר 2018

העצוב בפוליטיקה זה שאין דרישות סף לתפקיד. אלו האנשים עם ההשפעה הגדולה ביותר על חיינו וכל זב חוטם יכול להבחר לכל תפקיד.
רק לחשוב איך העולם היה נראה אם דרישות סף לתפקיד פוליטי בדרג חבר-פרלמנט/חבר-ממשלה היו תואר מתקדם במחשבה פוליטית.

ישרון 24 בינואר 2018

הוא היה נראה חד גווני ודיקטטורי בטירוף

שמעון 24 בינואר 2018

זה לא קשור מה היית רוצה שכל זבת חוטם פסיכולוגית יעני הייתה עושה מבחנים פסיכולוגים? פסיכוטכנים? אישיות? אמינות? גרפולוגיה? רורשאך? ציורי עץ מתקדמים? דינמיקה קבוצתית? ולפי זה היו בוחרים? זה חרטא וזה חרטא.

חסמים רק מונעים מאנשים להתקדם וכך נוצר שיוויון אמיתי. מי ערב לכך שתואר יגרום למישהו להצליח בפוליטיקה? הסיכוי אפסי.

Amir A 24 בינואר 2018

שניכם מפספסים את הנקודה. שמעון, אף אחד לא מבטיח שתארים בנושאים הללו יבטיחו שהמחוקקים יהיו טובים יותר מאשר אנשים בלי התארים הללו. אבל זה מבטיח לפחות שהמחוקקים שלך ידעו משהו על התחום שבו הם פועלים. ישרון, למה חד גוני? משנה פוליטית יש רק אחת? אין גיוון בתיאוריות פוליטיות? הנה, בטור אחר היה דיון בתגובות עם מגיב בשם דוד סביב השאלה האם תפקיד המדינה הוא לספק לנכים תמיכה כלכלית. הטיעונים שדוד העלה כנגד תמיכת המדינה היו מרתקים ומתחום החשיבה הפוליטית, והייתי שמח אם כל פוליטיקאי היה נחשף אליהם ואל המקור לטיעונים הללו, כמו גם להגות הפילוסופית שמובילה לטיעונים מהצד הנגדי, לפני שהם מקבלים החלטה.
הרי לא היית הולך לרופא שלא למד רפואה, לא היית שוכר עורך דין שלא מכיר את החוקים, לא היית רוצה שאת הבית שלך יבנה מישהו בלי מושג בהנדסה וחוזק חומרים. למה אתה מוכן לקבל את זה שמישהו בלי מושג בפוליטיקה ינהל לך את החיים?

שמעון 24 בינואר 2018

אמיר אני ואתה אנשים רגילים אז עוסקים בתיאוריות ומתברברים פה. אם היית בפוליטיקה היית מבין מה זה תיאוריה ופרקטיקה ואיך דברים עובדים באמת, שם בשביל לשרוד ולהעביר החלטות צריך לערבב, צריך לשחד, אחרת לעולם לא תגיע למקום שממנו מחליטים באמת. אנשים שלא מסוגלים לערבב כמו שלי יחימוביץ או מיקי רוזנטל רק ימשיכו לנבוח אבל אין להם את זה.
לגבי ביבי אני יכול לומר שהוא מאסטר של המאסטר אפילו יותר טוב מקווין ספייסי בבית הקלפים, מה שביבי שרד כל שנות השלטון של ניסיונות הפלה לא מכיר הרבה פוליטיקאים שהיו שורדים.
עד שלא תהיה בכיסא הכל זה תיאורה, במציאות מתנגשים הרבה דברים, איך יובל בנאי שר אידיולוגיה וכסף לא הולכים יחד, אלו עובדות החיים..

שמעון 24 בינואר 2018

ורק שתבין כמה קל היום להעיף מישהו, מספיק תלונה על הטרדה מינית והוא כבר מוכפש חזק, תראה איך ניצבים במשטרה עפו כמו דומינו כי מישהו מתחרה אסף עליהם מידע והוריד אותם בשביל לצמצם לעצמו את התחרות על תפקיד המפכ"ל.

רק היום איזה ניצב התפטר כי דיבר בגסות, אז מה שביבי שורד וזה שהוא וליברמן לא מצליחים להיתפס למרות שמושקעים מאות מיליוני דולרים ומאות חוקרים בשביל להפיל אותם צריך להיות רב אומן. בוזי היה נופל בשנייה.

Amir A 24 בינואר 2018

למה אתה מציג את זה כשני צדדים נפרדים? ברגע שאדם נחשף לקצת תיאוריה פוליטית הוא מיד מאבד את היכולת לערבב?
יושב לו מאן דהו וחושב לעצמו "מה אני רוצה לעשות בחיים? וואלה, אני קומבינטור לא קטן, אני יכול להזיז דברים בפוליטיקה (וגם לעשות לביתי קצת על הדרך)". יתכבד אותו אדם וידאג קודם כל להכיר את התחום (ותואר ראשון במדעי המדינה זה לא איזו דרישה דרקונית) ואחר כך שיבחר למה שירצה.

שמעון 24 בינואר 2018

אתה לא מבין מראש אלו שמערבבים הם נמשכים לפוליטיקה, התכונה הזאת טבועה בהם, יש לי חבר היה מערבב לא קטן עוד מינוקא והוא כבר התפקד למפלגה כלשהי.
זה לא שהפוליטיקה גורמת להם. אנשים שיודעים ליצור הרבה קשרים ועם כולם זה האנשים שמתקדמים שם, מי שתקוע באידיולוגיות כמו מרץ ובן גביר וכאלו נותרים במקומם.

Amir A 24 בינואר 2018

אני מבין יפה מאוד. החבר המערבב שלך רוצה להיות פוליטיקאי? חבר כנסת או שר? בבקשה, שיטרח קודם ללמוד משנה פוליטית. הוא לא רוצה? אז הוא לא יוכל להיות חבר כנסת או שר. כל כך פשוט.

שמעון 24 בינואר 2018

הוא ילמד תוך כדי הוא בא ממשפחה מספיק מבוססת שיכולה לקדם אותו לא רע

אמיתי 24 בינואר 2018

אני מצדד בשימעון פה. האסנס של פוליטקאי זו היכולת להתחבר לאנשים ושאנשים יתחברו אליו. כאריזמה. מניסיון של חבר קרוב כלום לא זז ללא היכולת לשכנע וכן גם לקמבן. זה המקצוע השני הכי עתיק לא?

שמעון 24 בינואר 2018

וכנראה שהוא רצה בבית ספר תמיד היה מדבר על פוליטיקה והיה מרגיז את כל המורים שהיו שמאלנים עם הדעות שלו חח.
התיכון שלי בכלל היה הזוי כל התלמידים כמעט היו סופר ימניים וכל המורים ובית הספר עם מדיניות שמאל.

Amir A 24 בינואר 2018

מה הקשר לימין מול שמאל?

Ollie Williams 26 בינואר 2018

מסכים עם שמעון שפוליטיקה זה רפש.

אבל
למה רק אם לשר הבטחון אין נסיון צבאי זה מפריע לנו?
למה שר המשפטים לא חייב להיות מינימום עו"ד?
למה שר הבריאות לא חייב רקע רפואי?
למה שר החינוך לא צריך לבוא מרקע של הוראה?
לא מגיע לנו שר אוצר עם מושג מינימלי בפיננסים?

אני בטוח שקיים איזשהו חיתוך בין "אנשים כריזמתיים שיודעים לערבב" לבין "אנשים שיודעים משהו בתחום האחריות המקצועי שלהם".

ישרון 24 בינואר 2018

אמיר
לדעתי לשם זה ילך כי אם זה חובה אז גם המרצה מודע לזה ומנסה להשפיע או כותבי ספרי לימוד לצורך העניין, ככה זה בני אדם. כמו ששמעון כתב פוליטיקה לומדים בשטח בניסוי וטעיה, המקצועות לימוד שנתת הם מעשיים ומדעי המדינה זה מקצוע שלא שווה כלום אחרי הלימודים. כמובן שגם אני הייתי שמח אם הפוליטיקאים שלנו היו הרבה!! יותר משכילים אבל לצערנו זו האופנה עכשיו.

ישרון 24 בינואר 2018

אמיר בסופו של שבר כל הרעיון בדמוקרטיה זה שכל אחד יכול לבחור ולהיבחר, חוץ מכמה יוצאים מהכלל כמובן.

רטקסס 24 בינואר 2018

היא הנותנת.
לפוליטיקאים יש את מנגנון הסינון הכי מתקדם שהומצא בתולדות האנושות – דמוקרטיה. הרבה מאוד אנשים בוחרים מי הם רוצים שיקבל את ההחלטות שישפיעו על החיים שלהם.
נתון למניפולציות?
בהחלט. בדיוק כמו החיים בחברה אנושית.
מה עדיף, הועדה לבחירת שופטים?

Amir A 24 בינואר 2018

שוב, אין הכוונה להקמת וועדה. כל מה שאני אומר זה שאם אתה רוצה להציג את מועמדותך לבחירה למשרה פוליטית בחירה אז ברזומה שלך צריכה להיות שורה שתעיד על השכלה בתחום. ההחלטה האם בסופו של דבר תיבחר או לא נשארת בידי המצביעים.

Amir A 24 בינואר 2018

*בכירה

אמיתי 24 בינואר 2018

יותר מהשכלה הייתי מעדיף ניסיון..

Amir A 24 בינואר 2018

הייתי שמח לשניהם, אבל לא הייתי מתפשר על השכלה בתחום.
הנה, למירי רגב יש הרבה נסיון.

אמיתי 24 בינואר 2018

מישהו אמר פעם שמנתח צריך לבחור לא את ההכי בכיר אלא את זה שעשה הכי ניתוחים בשנה האחרונה.
צריך להפריד- רגב פוליטיקאית מצויינת. וזה קודם כל כי היא נבחרה וזו ההשכלה והניסיון האמיתיים בפוליטיקה. זה שהיא פופוליסטית זה רק אקסטרה.
אבל עזוב אמיר- הם לא רוצים לדעת. גם דוקטורט לא יעזור ללא מוטיבציה

yaron 24 בינואר 2018

תת אלוף בצה"ל, דוברת צהל והצנזורית הצבאית ראשית.
בעלת תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי מבית ברל, ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון ושוק ההון מהקריה האקדמית אונו.[4] בוגרת המכללה הבין-זרועית לפיקוד ולמטה.[5]

מספיק טוב?

יואב 24 בינואר 2018

אמיתי,
לוקח את השורה התחתונה שלך לגמרי-גם דוקטורט לא יעזור ללא מוטיבציה.

Amir A 24 בינואר 2018

לא. אני רוצה השכלה בתחום הרלוונטי. השכלה בפוליטיקה.

אביאל 24 בינואר 2018

אמיר – לא חושב שתמצא בית ספר יותר למנהיגות, ערכים וכו׳ מהמכללה הבין זרועית לפיקוד ולמטה.

שמעון 24 בינואר 2018

כמה ניסיון יש לברק, מה זה עוזר? ולבוז'י? לביבי אין מתחרים בכריזמה שלו וברהיטות שלו לכן אנשים בוחרים בו והוא יודע לדבר נכון לתת לעם לשמוע את מה שהוא רוצה.

לפיד לומד לאט לאט מביבי וגם מתחיל לעשות את זה אבל הוא לא משומן כמו ביבי, החברים שלו זה רק עיתונאים, הוא לא חזק עם ממליכי המלכים האמיתיים שזה הטייקונים.

מי שחזק איתם הוא ניר ברקת שיהיה ראש הממשלה אחרי ביבי ותזכרו שאמרתי את זה כבר לפני 4 שנים, ברקת מאד מאד חזק בליכוד והוא כבר מכין את הקרקע.

ישראל כץ גם יפול, ימציאו לו איזה פרשייה למרות שהקמפיין שהוא כבר מתחיל להתמודד אחרי ביבי, הוא מתארח בכל חור ומריץ קמפיין כולל פתרון לעזה, הוא גם מאד חזק ומקושר אבל יש לי תחושה שביבי ימציא לו איזה פרשייה.. איזה שוחד או הטרדה מינית שפתאום תבוא

רטקסס 24 בינואר 2018

אני מבין את הגישה שלך, אבל הרעיון הוא שמנגנון הבחירה הדמוקרטית עדיף לכאורה על כל דבר אחר.
הרזומה הדרוש או ההשכלה או גיל מינימלי יהיו החלטות של קבוצות ספציפיות שלאו דווקא תואמות את מה שהציבור רוצה ממנהיגים שלו.
כל חברי הכנסת החדשים עוברים מין "קורס" של כמה שבועות בהשבעת המושב החדש ללמד אותם על הליכי חקיקה, ועדות וכו'. כנראה שזה כל מה שצריך מבחינה טכנית.

נניח ותציב תואר כדרישת סף. לפי זכרוני, בעלי תואר ראשון ומעלה בישראל זה משהו כמו 50% מהאוכלוסיה הבוגרת . מה יחשבו כל השאר? שהם טובים מספיק לבחור אבל לא להיבחר? איפה הייצוג לבעלי הכנסה נמוכה ועצמאיים בלי תארים? אולי הם יעדיפו מישהו שמבין טוב יותר את העולם שלהם? וכו' וכו'

Amir A 24 בינואר 2018

הקורס שעוברים חברי הכנסת החדשים משול לקורס בו יקחו מישהו בלי מושג ברפואה ויסבירו לו שהרובוט הזה מנתח את הקיבה, ואם אתה לוחץ על הכפתור ההוא במכשיר השני אז אתה חותך את העצב שמוביל כאב מהמוח דרך החוליה השלישית לכפות הידיים. זה לא הופך אותו לרופא.
הנקודה השניה שלך יותר מעניינת, השאלה האם אתה טוב מספיק לבחור אבל לא להיבחר. והתשובה שלי היא שכולם מספיק טובים להיבחר, אבל כדי להיבחר הם צריכים לעמות בכמה קריטריונים, כולל השכלה בתחום. צריך לדאוג שלא יהיו חסמים כגון חוסר יכולת כלכלית לממן לימודים כאלו אבל אלו בעיות שאפשר למצוא להם פיתרונות. קודם כל צריך להסכים שהיכרות עם מדעי המדינה יהיה דרישת סף.
דרך אגב, לא מדובר בדרישה מופרכת. הרי אנשים נפסלים לבחירה על בסיס קריטריונים אחרים (גיל, עבר פלילי, מצב פסיכיאטרי וכדומה).

אביאל 24 בינואר 2018

אמיר – בתור אדם עם שני תארים במדע המדינה, אני יכול להגיד לך שאין לי שום יכולת מיוחדת להיות פוליטיקאי טוב, בדיוק כמו שלאדם עם תואר בתקשורת אין יכולת מיוחדת להיות עיתונאי טוב, אלה לא מקצועות פרקטיים מהבחינה הזאת.

Amir A 24 בינואר 2018

אביאל, שוב חוזר כאן הכשל הלוגי שהופיע גם אצל אחרים כאן בדיון. הטיעון שלכם הוא שההשכלה אינה תנאי מספיק להיות אדם פוליטיקאי טוב. אני יודע ומסכים עם זה. הטענה שלי אינה שהשכלה בתחום היא תנאי מספיק על מנת להיות פוליטיקאי טוב. אבל אני רוצה שהיא תהיה תנאי הכרחי.

אביאל 24 בינואר 2018

אמיר – לא הבנתי, כתבתי לך שלימודי מדע המדינה לא הופכים אותך לפוליטיקאי טוב יותר, אז איך זה יהיה תנאי הכרחי ?

אגב, מה דעתך על ההצעה של ליצמן, מי שרוצה להיות ראש ממשלה חייב להיות קרבי בצבא ובעל תואר ? דיי ברור למה הוא הציע את זה.

שמעון 24 בינואר 2018

אחלה תגובה רטקסס, אנשים יודעים מה טוב להם ואם לא אז הם ישלמו על טעות. זה עדיף מאשר שמישהו יחליט בשביל מישהו מה טוב לו.

אם בזה עסקינן אחד השירים הכי יפים במוזיקה הישראלית

https://www.youtube.com/watch?v=LxbXtvYJoqI

אביאל 24 בינואר 2018

אמיר – אתה יודע, זה תמיד מצחיק לשמוע דברים כאלה מאנשים שהדמוקרטיה, כלומר השאיפה לחופש ושיווין היא הקול בגרונם, אתה מבין על כמה היגדים של הדמוקרטיה אתה עובר בדרישה הזאת ?

Amir A 24 בינואר 2018

אביאל, דמוקרטיה היא לא מטרה. דמוקרטיה היא אמצעי להשגת מטרה. מסוכן להפוך אותה לקדושה (רק לחשוב איך העולם היה נראה היום אם בשנות השלושים בגרמניה היו עוצרים את ההליך הדמוקרטי על מנת לחסום את היטלר).

אביאל 24 בינואר 2018

אמיר – כמו שאמרתי, דמוקרטיה בבסיסה היא הרצון להביא לאיזון שני ערכים מרכזיים, חופש ושיווין, עם התאמה תרבותית כמובן.

בהחלט, יש לזה גם שם, דמוקרטיה מתוגננת וזה בהחלט הלקח העיקרי שהדמוקרטיות המערביות למדו אחרי מלחמת העולם השנייה מרפובליקת וייאמר שהיתה הדמוקרטיה החופשית ביותר, עוד אירוניה בארצנו היא שכל פעולה לטובת הדמוקרטיה המתגוננת מתויגת כעלייתו של הפשיזם, החל מחוק הלאום ועד לחוק היועצים המשפטיים, שהם כולם בבירור דמוקרטיה מתוגננת.

yaron 24 בינואר 2018

אמיר, קוראים לזה אריסטוקרטיה.

Amir A 24 בינואר 2018

ירון, אני מניח שאתה טוען את זה כי לימודים עולים כסף ודורשים זמן שלעניים אין. פתרון פשוט הקמת מכון שמעניק תואר במדעי המדינה אונליין ושאינו למטרת רווח. את התואר תממן המדינה (בסך הכל מדובר בתשלום למרצים, כך שלא מדובר על סכומי עתק) והרמה האקדמית תחוייב באותם סטנדרטים של תואר באוניברסיטאות. התואר הזה יאפשר לך לעמוד לבחירה אבל לא יוכל לשמש לקידום בעבודה או כל טובת הנאה כלכלית (כך שאנשים שלא מעוניינים במשרה פוליטית לא יוכלו לעשות בו שימוש). נגיש כלכלית ומבחינת ניהול זמן לכולם בכל מקום. אריסטוקרטיה זה כבר לא.

yaron 24 בינואר 2018

לא, לעלות אין קשר. ברגע שחברה מחליטה שרק "הראויים" ינהיגו וזה לא משנה אם זה תואר או דרגה זה כבר לא דמוקרטיה אלא אריסטוקרטיה.

Amir A 24 בינואר 2018

נו, אז כולנו חיים באריסטוקרטיה כי הילדה שלי בת ה-17 לא יכולה להנהיג (למרות שאני מבטיח לך שהיא מוכשרת לזה הרבה יותר מהרבה פוליטיקאים גם בארה"ב וגם בישראל).

אביאל 24 בינואר 2018

עוד ארבע שנים היא מוזמנת לנסות את מזלה.

yaron 24 בינואר 2018

יכולה לגמרי (בטח ובטח אם היא מוכשרת), מה הגיל המינימלי?

yaron 24 בינואר 2018

ודרך אגב, כולנו חיים בדמוקרטיה. נחשבת לשיטה הכי פחות גרועה המוכרת לאדם.

איציק אלפסי 24 בינואר 2018

אישית לפני כל תואר אקדמי הייתי מעדיף שלפוליטקאי יהיו מידות טובות. אבל את זה לא לומדים בשום אונ' וגם אי אפשר למדוד.
ומסכים עם אלו בדיון שעשו הבחנה בין להיות פוליטקאי לבין להיות בעל תפקיד (ח"כ, שר, רוה"מ). פוליטקאי המיומנות שלו היא להתחבב על האנשים הרלוונטיים כדי להיבחר ולשרוד, לתפקידים האחרים צריך מיומנויות אחרות לגמרי. לזה אני לא יודע אם יש פתרון בדמוקרטיה וידועה אמרתו המפורסמת של צ'רצ'יל על שיחה של 5 דק' עם המצביע הממוצע.

7even 24 בינואר 2018

מסכנה מירי…
העזה לחתוך בתקציבים של תאטראות למחבלים
העזה לחתוך בתקציב של ארגוני שמאל הקוראים לרצח חיילי צה"ל
העזה לומר שהיא מתנגת להמשך מימון ארגונים הקוראים לחרם על מדינת ישראל
העזה ליזום להיות שותפה להעברת עשרות חוקים לטובת האזרח, שבלי לשים לב מקלים מאד על החיים פה…

ככה בשלוף מאתר הכנסת
– ריבית על יתרת זכות
– החזר דמי נסיעות והסעות לטיפולים חמורים בבתי חולים
– חוק עידוד נשים בעזקים
– החזרים מוגדלים עבור שירות מילואים בקריאת פתע
– חוק דיור סוציאלי
– איסור הפסקת חשמל לאוכלוסיות מוחלשות
– החמרת ענשיה בהתעללות בבעלי חיים
– תוספת תגמול לימי מילואים
– חוק פיקוח על תעריפי מים
– סיוע ריאלי בשכר דירה
– חוק העדרות מהעבודה בשירות מילואים של הבעל
– החמרת ענשיה על ניצול מעמד היררכי בעבודה
– הנגשת רשתות במוסדות ציבור
– פטור מארנונה לנשים מוכות

זה על קצה המזלג מתוך עשרות אם לא מאות.
מישהו מדבר על זה?
כשרוצים לראות רע רואים רע…ולחשוב שהתמונה פה היא מערוץ 2 האובייקטיבי בביקורתיו. בדיחה

ומה עושים לה פה…באתר דה באזר, שבפוסט הזה הכי דומה לאתר 'הארץ' ז"ל(העיתון)
כל הרפש פה הוא במסווה של משהו שהיא שרה או אמרה כאוהדת בית"ר (ואני לא אוהד בית"ר אגב, לא ממש מסמפט את המועדון הנ"ל)

אבל האמת, נראה לי שכל העצבים עליה מאבירי זכויות האדם כאן… הם פשוט על כך שהעזה להיות במפלגה שמנצחת את הבחירות.
כמה אגואיסטי מצדה.
ממש פתטית…היא לא הבינה שהיא גונבת להם את המדינה?

שמעון 24 בינואר 2018

בדיוק, אני איתך. לא אוהבים אותם כי הם קצת גסים, אז מה? ממתי גסות הפכה לסיבה לפסול בן אדם?

Amir A 24 בינואר 2018

נו, אז הם קצת גסים, אז מה? אז אין להם תרבות ודרך ארץ, זו בעיה? ואז לאנשים שהולכים אחריהם אין יחס למרחב הציבורי, נו, שיהיה. אז קצת חותכים אותך בתור, ועומדים לך על חניית הנכה שלך רק לשתי דקות כדי לקנות פלאפל, ומה זה עניינך אם אני לא אוסף את החרא של הכלב שלי מהמדרכה ולמה לעזאזל זה מפריע לך אם אני שומע מוזיקה בקולי קולות בגינה ב-11 בלילה. קצת גסים, אז מה?

אביאל 24 בינואר 2018

אמיר – אני לוקח בכל יום אדם פעלתן שעושה לטובת הציבור מאשר אדם מנומס, הימים הללו נגמרו במלחמת העולם הראשונה, אז כל הפוליטיקאים הגיעו ממעמדות גבוהים, כולם היו משכילים ומנומסים, אבל בעיקר העבירו את הזמן ודאגו לעצמם בלבד, אפילו לא למגזר מסוים, לעצמם.

Amir A 24 בינואר 2018

אביאל, כמו שאני צועק בדיון למעלה שאפשר להיות גם מערבב וגם עם השכלה בתורה פוליטית כך גם כאן. אפשר להיות גם פעלתן וגם מנומס. למה אתם מציגים את הדברים הללו כל הזמן כאילו הם שחור ולבן?

אביאל 24 בינואר 2018

אמיר – כי נימוס הוא עניין יחסי, אני יכול לשים אותך בשולחן של הרוקפלרים, בית המלוכה השוודי וכו׳ והם יכולים לגרום לך בקלות להרגיש כמו אחרון הברברים עם נימוסי השולחן (אין הכוונה אליך אישית, אלא לאדם הממוצע שהוא מנומס מטבעו).

ממי שעבד קצת עם פוליטיקאים אני יכול להגיד לך בקלות שהתכונה הכי חשובה היא לדעת לכופף ידיים, אתה יכול להיות סופר משכיל, חכם, מנומס ביותר וכו׳ ועדיין תיהיה כשלון גדול בפוליטיקה, פוליטיקה היא תחום מלוכלך מאוד, בו יש את מאבקי הכוח הגדולים ביותר, זה נחמד מאוד לרצות שהכל יהיה איזה פייר פליי נחמד, אבל גם במדינות המתקדמות ביותר רוב הפעולות נעשות מאחורי הקלעים עם המון לכלכוך וגועל נפש, כמו החיים עצמם.

שמעון 24 בינואר 2018

בול- פוליטיקה היא המשחק הקשה ביותר, הכל מלוכלך שם, מי התלונן פה על צלילות של שכטר?? שם כולם צוללים כל היום.

7even 24 בינואר 2018

מימיי לא הצדקתי שטויות כאלו…וגם תמיד טענתי שזו נבזות וצביעות להעביר ביקורת רק עבור צד אחד.

הרי זחאלקה בעצמו אמר לסתיו שפיר – מי שרומס אותנו זה השמאל לא הימין…"השמאל חושב שהוא ממעמד גבוה ומתנהג בנוכחות וגסות"
ציטוט מדברי זחאלקה, יקירכם, לא דבריי.

שמעון 24 בינואר 2018

אמיר בארה"ב אנשים לא משאירים קקי של כלבים ולא שומעים מוזיקה בלילה? באיטליה הנהגים יותר פסיכים מבארץ ואני חותם לכם על זה. אז נכון הרבה עוצרים רכבים באמצע הכביש, אז מה חסרונות כאלו ניתן למצוא בכל מדינה. נכון זה לא כיף אבל זה הסיבה? אין עולם מושלם, לא אמרתי שמושלם פה והכל יחסי בחיים.
אגב החמרת עונשים פה נבלמת ע"י בתי המשפט שנותנת עונשים מביכים.

ב-11 בלילה בירושלים ישנים במהלך השבוע, במיוחד בחורף :), בת"א ברחוב המסגר כנראה יש מוזיקה

אביאל 24 בינואר 2018

שמעון – בו תשמע סוד שלא אוהבים לשמוע בציבוריות הישראלית, ישראל היא המקום ה12 בעולם (לטובה) במספר ההרוגים לתאונת דרכים, 3.6 הרוגים לכל 100 אלף תושבים, מקום 12, אתה יודע מי לפנינו, כל מיני מדינות אי קטנות כמו מיקרונזיה, קיריבטי או סאן מרינו, אצלנו מתים הרבה פחות מגרמניה, סינגפור, איסלנד, יפן, פינלנד, צרפת, אוסטרליה, אוסטריה ועוד כל מיני מדינות שהיינו מתים להיות כמוהן.

כלומר, עם כל התלונות על תרבות הנהיגה בארץ, בפרמטר החשוב ביותר, הרוגים ופצועים אנחנו ממוקמים גבוה (כאמור לטובה), אבל תראה בדיוק מה מסגור תקשורתי עושה, בארה״ב מתים כמעט פי 3 מבארץ או באיטליה שציינת כמעט פי 2. דוגמא מצוינת למסגור התקשורתי השקרי בארץ.

כל זה לא אומר כמובן שלא צריך להילחם בכל הכוח התאונות הדרכים וכמובן שכל אדם הוא עולם ומלואו והיום ראינו עדות לזה עם שני ילדים הרוגים בגלל נהג שנסע במהירות מפורזת, אבל אנחנו לא כל כך נוראיים כמו שאוהבים להציג פה.

שמעון 24 בינואר 2018

איטליה זה פסיכים בחיים לא משכיר שם אוטו יותר. נסעתי כל כיוון 4 שעות ממילאנו לטוסקנה וכל הדרך התפללתי, נהגי משאיות חולים בראש יותר מפה, כולם שם על 200 קמש לפחות, הגעתי ל160 וכולם עם אורות מהבהבים וצפירות של פסיכים.

איציק אלפסי 24 בינואר 2018

תשמע אביאל, הנתונים שלך הפתיעו אותי מאוד. נכנסתי לגוגל וראיתי שאכן סטטיסטית ביחס לעולם ישראל היא אשכרה מדינה שדי בטוח לנהוג בה.
מצד שני, עדיף שנמשיך לחשוב שכולם פה משוגעים על הכביש ונשמור על עצמנו.

yaron 24 בינואר 2018

איציק, ברור שעדיף, זאת האמת, כנראה שלפחות שני שליש מהנהגים נוהגים בזהירות יתרה בגלל השליש הפסיכי.
מצד שני, חלק ניכר מהרעות החולות בכביש לא הורגות, צפצוף בכתום לדוגמא. אשתי טוענת שאם יבוא חייזר לישראל הוא יחשוב שברמזורים מותקנת צפצפה שמצפצפת בכל פעם שהאור מתחלף :-)
מצד שלישי, חצי (למיטב זכרוני) מהולכי הרגל שנהרגים בכבישים נהרגים על מעברי חצייה…
מדינה סכיזופרנית…

אביאל 24 בינואר 2018

ירון – הייתי פעם בפאנל עם מיירון שולץ (זוכה פרס נובל מנוסחת בלק-שולס) אז הוא סיפר שהוא וחברו לזכייה רוברט מרטון היו מגיעים לארץ שהם היו צעירים והוא סיפר שמורטון היה אומר שישראל זה המקום היחידי בעולם שמהירות הקול קודמת למהירות האור, כי עוד לא התחלף הצבע ברמזור וכבר צופרים :)

Amir A 24 בינואר 2018

אביאל – צחקתי בקול

איתן 24 בינואר 2018

כל היום וכל הזמן אתה בפקק בישראל, ריך אפשר לעשות תאונה ועוד עם הרוגים כשאתה נוסע בממוצע 15 קמש?….בסטטיסטיקה הכנסת גם את בני המיעוטים ומשפחותיהם שניספו ברברס עם הרכב, או שהנתונים לגבי יהודים בלבד?

אביאל 25 בינואר 2018

איתן – מספיק היה שהערבים יפגעו ביחס מתאים לאחוז שלהם באוכלוסיה וישראל היתה בטופ 3.

שמעון 24 בינואר 2018

תספר לנו מה עשה אבי גבאי או בוזי או שלי או מיקי רוזנטל חוץ מלנבוח והלפעיל את חבריהם העיתונאים?

BRT 24 בינואר 2018

7
אתה מבלבל אותם עם עובדות,
דבר באינטלקטואליות של יונתן גפן,
זה מה שהם אוהבים,
סתם בילבלת אותם.
פלוס מיליון !

7even 25 בינואר 2018

צודק. ככה זה כשגונבים לך את המדינה.
אתה מתבלבל.

איציק 24 בינואר 2018

7, איך זה בדיוק שייך לתפקידה כשרת התרבות והספורט? גם טיבי ובנט משתפים פעולה בנושאים אזרחיים חשובים. כשרה היא בושה למדינה שלא עשתה כמעט כלום, ורכבה על גב התפקיד לא מעט.
בנוסף, כנציגת ציבור, כל הדברים החיוביים שציינת, לא שווים נאום אחד של זבל וטמטום שיוצא לה מהפה. זה הכל מתבטל, כי היא אמורה להיות הפנים של המדינה, ואלו הם פנינו. שרים עם פה של פח זבל, ורוחב אופקים של ציפור מתה.

7even 25 בינואר 2018

אתה חושב ככה, אני חושב אחרת. זה בסדר.
אתה תתלונן והשיירה תעבור.

איציק 25 בינואר 2018

זו תגובה לא רצינית.
אתה מבסוט ממנה, אך אתה לא מסוגל לענות מה היא עשתה במשגרת משרדה. הרי זה תפקידה אם אני לא טועה.
נ.ב.: עצוב מאד שיש כאלו שמבסוטים ממנה, אתה רק מבזה את עצמך בהודעתך. אין לזה קשר לימין או שמאל. היו ממשלות ימין ראויות עם אנשים ראויים, אבל רגב…

7even 25 בינואר 2018

איציק, רשמתי למעלה.
בכל אדם, בעצם…כמעט בכל אדם…יש משהו שלא ימצא חן בעיני האחר.
אם מירי רגב פועלת ב 100% לטובת האינטרסים שלי ושל המדינה (כל מה שרשמתי למעלה, שזה 5% אולי מהחוקים שהיא מעורבת בהם, אלו דברים שלטובתי ולטובתך), ומה שאתה זוכר ממנה זו התבטאות כזו או אחרת, אז כפי שרשמתי הבעייה אצלך ובמי שחושב כמוך.

אם מחר הבוס שלך יעלה לך את השכר (או יוריד לך את המס אפרופו מירי רגב) ב 40% ותשמע אותו למחרת מקלל כמו אחרון האוהדים במשחק של הקבוצה שלו, אתה תמשיך לעבוד שם, אני מבטיח לך.

ותראה איך השיטה שלך פועלת:
רשמת פוסט, נתת לכל המגיבים להשתמש במירי רגב ככלי לניגוח כל הימים והליכוד, ולא פצית פה.
כשמנסים להראות לך צד אחר אתה מיתמם.

סלח לי אנחנו לא מפגרים כמו שבא לך לחשוב .

איציק 25 בינואר 2018

7, מצטער, אני לא רשמתי שום פוסט. אתה מבלבל אותי עם אלפסי. זה שאני מסכים אם רבים מדבריו לא הופך אותי להוא!!!
לגבי מה שכתבת, אני לא חושב שיש לה תרומה גדולה בהרבה מהדברים אך גם לא פוסל את תרומתה. היא אחת מני… לעומת זאת כשרת התרבות והספורט היא צריכה להתוות את המדיניות ולפעול לשיפור מצב הספורט והתרבות. כאן, היכן שיש לה השפעה ישירה היא מדרדרת את התחומים בגדול (בטח בתרבות). בנוסף, כמו שכתבתי, היא מחפשת ריב ומדון, בעלת אוצר מילים של שכונה אבל הכי נמוך שאפשר, וידע כללי, במיוחד בתחום סמכותה שלא קיים כלל. זו לא הנציגות הראויה לשמה אלה ביזיון אחד גדול.

7even 25 בינואר 2018

אוקיי מתנצל שבלבלתי אותך איתו.
אתה אשם שאתה מסכים איתו בדברים.
סתם, נו.

בכל מקרה אני מסכים איתך שיש דברים שהיא צריכה להתבטא בצורה טובה יותר, אבל בגדול…במאקרו…היא עושה דברים מדהימים למדינה.
זה שאתה בוחר להתמקד במשהו מסויים, זה בסדר.
אני תמיד מחפש את החיובי במה שאדם עושה…בטח ובטח אם זה עוזר גם לי. (מכ'פת לי שאשתי מוגנת במקרה שאני יוצא למילואים?) אתה (כנראה), בשלילי.

וחוזר למה שאמרתי כבר לפני שעה – זה בסדר. אתה בדרכך, ואני בדרכי. לא כולם מושלמים.

איציק 25 בינואר 2018

אתה רומז שיש כאלו שכן מושלמים, ונראה לי שאפילו מכוון לכך שאני לא שייך לקבוצה זו :-(

שמעון 25 בינואר 2018

אציק רגב אוהבת את ראסל!!

איציק 25 בינואר 2018

את ביל?

Amir A 25 בינואר 2018

את ברטרנד

שמעון 25 בינואר 2018

הגזמת :) היא לא נולדה שביל כיכב. היא יודעת מי זה ביל ראסל כמו שאני יודע מי אלופת העולם בשחייה צורנית ברגע זה

את ביל קוסבי היא בטוח מכירה אבל

7even 25 בינואר 2018

מה שאני קראתי מהמשפט של שמעון למעלה זה "איציק רגב".
נשמע שאיציק שתול. או ייתכן וזה אפילו בעלה שאומר כאן כל מה שהוא לא מעז לומר לה בפנים.

לא יפה מר רגב.

איציק 25 בינואר 2018

לא מעז ולא מסוס…
אבל האמת, אם אני צריך לבחור למי להגיד בפנים, לה או לשרה, אני מעדיף להגיד לה.

אביאל 24 בינואר 2018

ועוד אירוניה, אינטלקוטאלים, מי בדיוק ? אלה שכותבים בשורה אחת גיבורות היסטוריות ובת למשפחה עבריינית ואנטישמית ? אלה שמעוותים את ההיסטוריה והמציאות הישראלית לטובת קוקטיילים בבתי מלון יוקרתיים ? אלה שמומנים ע״י הצוררים הגדולים בהיסטוריה היהודית ?

אינטלקטואלים כאלה היה ניתן למצוא ליד כל רודן ובכל פינה אפלה (מימין ומשמאל) בעת המודרנית.

שמעון 24 בינואר 2018

אינטלקטואל הפך למילה בזויה כי מי שמייצגים את המילה הזאת הם גפן, עמוס עוז, שולמית אלוני, שוברים שתיקה

יואב 24 בינואר 2018

אז אינטלקטואלים מכיוון השמאל של המפה פסולים? לא קיימים כאלה במרכז שמאל של המפה?

אביאל 24 בינואר 2018

יואב – חס וחלילה, איפה אמרתי את זה ? רק שלדעתי אנשים שמקבלים כסף מגרמניה לדוגמא ובתמורה מוציאים את דיבת ישראל בעולם הם לא דוגמא טובה להתהדר בהם, שלא נדבר על אדם ששם בשורה אחת את אנה פרנק, חמה סנש ועבריינית אלימה וגזענית הוא בעיקר בור וטיפש, זה שולל ממנו כל אפשרות לקרוא לעצמו אינטלקטואל.

יואב 24 בינואר 2018

"אינטלקטואלים" בשם עצמם, שהם עלבון, יש אכן מלא החופן ומכל הצדדים.

אביאל 24 בינואר 2018

שמעון – האירוניה היא שההגדרה לאינטלקוטואל היא ״אדם העוסק בפעילות שכלית ורוחנית מגוונת מתוך ערכיות או הנאה, ולא לשם תכלית מעשית כלשהי.״ אף אחד מהרשימה שלך לא עומד בקריטריון.

שמעון 24 בינואר 2018

חח אביאל אני מסכים איתך זה היה בציניות :)

7even 24 בינואר 2018

אני לא יודע מה יותר מביך…הפוסט או התגובות של אנשי השמאל הקיצוני פה שמריירים אחד על השני.

טוב אני די מבין את זה כשאפילו זחאלקה נחשב לידם ימין ועוד מעיז לומר עליהם שהם גסים ואנוכיים אחרי שהם מלקקים לו כבר 30 שנה ומסתבר שהוא לא סופר אותם.

השמאל הקשיח את תנאי הכניסה לרמה של בל"ד.
כדי להיות איש שמאל עליך קודם כל לשנוא מי שחלילה לא חושב כמוך באשר הוא ואת מה שהוא מייצג.
משם נמשיך…

היום שבו השמאל יוכחד זה היום שבו יהיה שלום עם הערבים.
זה אפילו די שקוף מי באמת מהווה מכשול לשלום

דונאדוני 24 בינואר 2018

מה זה אומר שמאל? מה הן עמדות השמאל שמונעות מהשלום להתקיים?
חבר בל"ד/מרצ/מחנה ציוני/לפיד זה שמאל?
יש להם דעות לאנשי השמאל או שהם סתם מתויגים ככאלה מבחינתך?
האם מי שרוצה לדבר עם הערבים הוא שמאל? למסור שטחים? כל מי שהוא לא ימין הוא שמאל? שמאל הוא מי שלא מצביע ליכוד/בנט ? יש תוכן מאחורי ה"שמאל" שאתה זורק לאוויר או שזה סתם סיסמא?

Gil - Zimbabwe 24 בינואר 2018

מה שהכי מביך זה צורת ההתבטאות שלך (ראה את המשפט הראשון שלך), גם להביע דעה ועל מנת שתקבל יחס ותגובה עניינית צריך לדעת. אין צורך להשתמש בתיאורים מחדרי מדרגות.

Gil - Zimbabwe 24 בינואר 2018

הכוונה הייתה ל – 7seven

עידן. 24 בינואר 2018

"היום שבו השמאל יוכחד "

איזה תגובה דוחה.

יואב 24 בינואר 2018

אתה תישלח לוואן בעוד 1, 2 , 3….הישמר לך.
בורות היא כח.

אורן השני 24 בינואר 2018

דווקא לי נראה שלכל מי שלא חושב כמוך אתה קורא שמאל, אז בבקשה, בוא תחכים אותנו לגבי מה זה שמאל ומה זה שמאל קיצוני מבחינתך ונדע לאן כל אחד שייך

shadow 25 בינואר 2018

עזוב שמאל ימין.
מה עם אייזיה?

7even 25 בינואר 2018

טוב זה נורא מצער לראות שאתם לא מבינים שהשמאל הוא מכשול לשלום. לא הערבים.
תעשה טרנספר לשמאל הקיצוני (אין כבר שמאל מתון)…הופה! שלום.

אורן השני 25 בינואר 2018

מה שמצער זה שאתה לא מסוגל לענות על שאלות פשוטות שמבקשות פירוט בעקבות תגובה כללית ומכלילה שלך, אז אתה מתחמק ועובר לסיסמאות.

holden 24 בינואר 2018

מפלגת הליכוד השכילה והצליחה לאורך השנים לגעת בישראל השנייה,
המכנה המשותף לכאורה היה הקיפוח,
אין שום קשר לתנועה הרוויזיוניסטית, בגין היה אשף החיבור בין האזרח מבית שמש לבין הלינקז' למצודת זאב, לינקז' שלא קיים.

מכאן שאין לצפות שכל או רוב מצביעי הליכוד וחלק מאוהדי בייתר ידקלמו את מורשתו של זאב ז'בוטינסקי.

בגין היה מוקצה על ידי בן גוריון, מצביעיו נברובם חשו דפוקים וכאלו שלא נספרים על ידי המימסד, עד היום יש את האימרה המפורסמת—"מילה של עמידר" כזכר לאותם ימים שנציגים של עמידר או עמיגור הגיעו למעברות והבטיחו לאזרחים שבקרוב יגיעו לדירת שיכון, סאלח שבתי התבסס על הקטע הזה.

אוהדי ביתר חשים שהם אאוטסיידרים וסמל המנורה מעניק להם תחושת הזדהות עמוקה עם הימין, אם כי מסופקני אם חלקם אחזו ברובה או שירתו בצהל,
רוב אלו שקוראים לזיין את הערבים וקריאות מלחמה מלחמה לא יודעים ולא הרגישו את תחושת המלחמה ואת הריח הנורא,

מירי רגב פשוט יודעת על איזה צד מרוחה החמאה , בתקופת בגין ודוד לוי החל פרוייקט שיקום השכונות שקנה את התושבים , מאז כל מה שהליכוד יעשה או לא יעשה תמיד יהיה את ההוא שיגיד:כל משפחתי הצביעה ליכוד ואני גם רק ליכוד.
פרוייקט שיקום השכונות היה אנתיטזה למילה של עמידר והביאה המון המון קולות לליכוד, הליכוד תמיד היה חזק בערים הקטנות יחסית בפריפריה ושם כוחו,

לפחות בצפון הארץ לדוד לוי היו קבלני קולות ועסקנים משופשפים שברבות הימים נהפכו לראשי ערים:
דוד עמר, שמואל סיסו וג'קי סבג

איציק אלפסי 24 בינואר 2018

ניתוח מדויק לטעמי.

BRT 24 בינואר 2018

ונאמר שזה מדוייק,
מה המסקנה?
שמצביעי הימין הם נבערי סאלח שבתי,
מצביעים כמו עדר ליכוד,
פשטני ובהחלט לא נכון.
אבל אם זה מה שאתם חושבים שיבושם לכם

holden 24 בינואר 2018

אני ממש לו חושב ככה, פשוט מנהיגי הליכוד היו ועדיין חכמים מספיק למנף ולתעל את האזרחים לטובתם,
אני עזרתי המון לדוד עמר בנשר ואם היה לי זמן הייתי כותב על הטרויקה של שלושת ראשי הערים שציינתי ששלטו בקרית-ים, בנשר ובנהריה,

פשוט אני מתכונן לצאת לכדורגל, אני לא מזלזל במצביעי הליכוד פשוט תיארתי מנקודת מבטי את התהליך

BRT 24 בינואר 2018

אוקיי
יותר מובן ככה,
לא מסכים ב100 אחוז לכל מה שקשור
להחלטיות של איך מתנהגים מצביעי הליכוד,
אבל שאר הדברים ההיסטוריים די תואמים.

אביאל 24 בינואר 2018

הולדן – או בקיצור פוליטיקאים שהבטיחו וקיימו, כמובן עם קורטוב המסגור הידוע (והגזעני) של קבלני קולות, פריפריה (אגב, בדקת כמה הצביעו לליכוד בת״א, ירושלים או חיפה ?), הצבעה עדרית וכמובן שבשמאל אין קבלני קולות, אין פריפריה ואין הצבעה עדרית, שם מצביעים מהראש בימין מהבטן, הנה אפילו מפלגת העבודה אימצה את זה ושמה מזרחי בראשה ולכן הפריפריה והמזרחיים וישראל השנייה כולה נוהרים לקלפיות ומעמידים את מפלגת העבודה על 12 מנדטים בסקרים.

איציק אלפסי 24 בינואר 2018

יש הצבעה עדרית גם בשמאל, ברור. פוליטיקה היא עניין של זהות ושבטיות. השבט הימני גדול יותר מספרית ולכן הוא ימשיך לנצח בבחירות. יש שמאלנים שהבינו את זה כמו "הליכודניקים החדשים" והם התפקדו לליכוד ומנסים לקדם את מה שחשוב להם שם.

yaron 24 בינואר 2018

זה לא בדיוק נקרא "הבינו את זה"…

אביאל 24 בינואר 2018

איציק – תראה, שמאלנים שהתפקדו לליכוד, האירוניה במיטבה, לא הצלחנו להפיל את חומות טרויה נבנה סוס מעץ. מעניין אם מחר 20 אלף חרדים היו מתפקדים למרץ ובוחרים את ליצמן לראשות התנועה (טוב טכנית במרצ אי אפשר אבל לשם הרעיון), כמה היו מדברים בשבחו של העניין הדמוקרטי הזה.

אמיתי 24 בינואר 2018

מסכים שזה לא דמוקרטי ומגוחך- עדיין צוחק על חברים שמשתתפים בבדיחה הזו. מצד שני הקדימו אותם מימין כל מיני פייגלינים..

אביאל 25 בינואר 2018

אמיתי – העניין שהוא פייגלין איש ימין ויש היגיון שאיש ימין ינסה לשנות משהו במפלגת הימין, לא תופס לגבי כניסה של אנשי שמאל.

yaron 24 בינואר 2018

כבר אפשר, בקרוב הפריימריז.

דור 27 בינואר 2018

אוהדי ביתר הם הם חוד החנית המשולח פעם אחר פעם בנגמ"שים לא ממוגנים, בשר התותחים של העם היושב בציון, לא מדובר בקומונת סיירת או ניירת או 8200 או ממר"ם או משהו שאני אצא מהצבא ואז ארוויח ישר 20000 בחודש, אתה קצת מבולבל וקצת חי את הסבנטיז ומאוד מאוד מנותק.

רונן 24 בינואר 2018

איציק , פיל ולבך אינם שווים.
מצד אחד לכאורה נגד כל החוליגטניזם הגזעני, טבל מהצד השני אתה דואג לרדת על הקהל היחיד בארץ שנגד גזענות ובורות, הקהל האדום. הקהל של הפועל תל אביב השדים האדומים. הנה הם באים

7even 25 בינואר 2018

גם פיו וגם פיל

אסף the kop 24 בינואר 2018

מתכון לחמין:

http://www.nikib.co.il/main-course/25399/

אני גם אוהב להוסיף גריסי פנינה וכמובן ביצים קדות קלופות.
דווקא קישקע פחות אהוד עלי.

איציק 24 בינואר 2018

מאד אוהב חמין, אבל להכין אותו תמיד נראה לי כמו Mission Impossible. מוריד את הקובע בפני מי שיש לו את הסבלנות והכח הנפשי להכנה.

אסף the kop 24 בינואר 2018

איציק

מגובר ברבע שעה של הכנת המצרכים +בישול של 36 שעות בחום נמוך-בינוני בתנור.

מהמאכלים הפשוטים שיש.

yaron 25 בינואר 2018

36 שעות? אתה מבשל פתיליה? אצלי לוקח 12 שעות.

אסף the kop 25 בינואר 2018

אפשר לאכול אחרי 24, אבל אחרי 36 זה הכי טעים
חשוב לחמם בחום נמוך של כ 80-100

yaron 25 בינואר 2018

בטטה לא עובד בחמין… אני עושה חמין צמחוני והחלפתי בגזר. גריסי פנינה בחמין זה להיט!

בארי ברודי 24 בינואר 2018

טור יפה. נהניתי לקרוא.

ayalon 24 בינואר 2018

פוסט מעניין מאוד. לא קראתי את התגובות, אז סליחה אם כבר נאמר כאן\התייחסת לזה: חשוב להבחין בין תנועה רעיונית לבין תנועה חברתית\פוליטית. כלומר, "בית"רי" איננה הגדרה אחת קבועה, אלא היא משתנה ממקום למקום ומזמן לזמן. יש את ה"בית"רי" כפי שהוא הוגדר על ידי ז'בוטינסקי, ויש את ההשתנות שעוברת התנועה ועוברים האנשים עם הזמן בהתאם להתפתחויות פוליטיות, תרבותיות וחברתיות. לכן, קשה להיתלות בהגדרה אחת שניתנה לפני שנים
זה נכון אגב לגבי (כמעט?) כל תנועה ודת.

Dr. van nostrand 25 בינואר 2018

המעט שיש לי לומר-
יש כ"כ הרבה כשלים ובעיות בכדורגל שמובילים ציבור של מתוסכלים ומטומטמים ( סליחה על הביטוי ) למגרשים בשביל להביע את אותם רגשות והברות ודי ברור שזה בכל מקרה לא קשור ממש להגדרות פוליטיות או של זהות.

מי ששר כמו מפגר או נהנה מאווירה כזאת של הפחדה וכוחניות לא מודיע בכך שהוא יותר נאמן לאיזה רעיון לאומי או ערכים כלשהם. זה עניין של טעם מסוים שאני באופן אישי כמובן מוצא בו פגם ( כמו בכ"כ הרבה דברים אחרים בתרבות הספורט בארץ ובאופן כללי בכדורגל ).

ברמה האישית לא מעניין אותי להימצא בחברה או סביבה כזאת ואודה על האמת- גם מפחיד אותי, אפילו עם הצבעים הנכונים עלי ( במידה והייתי אכן בא ).
זה לא שאני צריך תזכורת מחבורת אינפנטילים שיש לנו זכות למדינה בארץ שלנו ואנו מוקפים במאות מיליוני ערבים ועוד פי כמה מכך אויבים מרים ( ויש גם תומכים שאוהבים אותנו בעולם ).

רציתי בגדול לומר שהתנהגות כזאת היא הפסד לספורט, אבל כבר הרבה זמן לא חושב שערך ספורטיבי הוא הסיבה לקיום הליגות או העניין העיקרי בתחרותיות בסביבה שלנו.
זה כמו תרפיה קבוצתית לחולי נפש.
גם אני חולה נפש לצורך העניין…אבל לא בא לי על סוג התרפיה הזה כי זה רק מחמיר את המצב.
ובטח לא לדבר על זה כאילו יש בכך יותר ממה שזה.

מכאן אאחל הצלחה לקבוצות האוהדים, הן לאלו שהקימו קבוצה והן לאלו שעדיין מצליחים לשרוד את ההשפלה הכרוכה בלהיות עם עדר שוטים שמתנהג ללא רסן.
ומי יודע- אולי יום אחד נשווה את השרה רגב עם ז'אן ד'ארק : )

אמיתי 25 בינואר 2018

חחח זאן דארק..בקרוב יהיה אסור להשוות כלום לכלום בהוראת הקומיסר

בני תבורי 25 בינואר 2018

מעבר לרשום בערך בויקיפדיה, מה באמת מעשי ובעל ערך ממשי עשתה התנועה הרוויזיוניסטית מאז הוקמה ב 1923?

אמיתי 25 בינואר 2018

מניח שאפשר לייחס לה את עצם זה שהייתה האופוזיציה היחידה למפאי במשך שנים ואת המהפך של 77 ובגין. לא מעט

בני תבורי 25 בינואר 2018

וואלה, ניצחון אדיר בבחירות. ומאז?

אמיתי 25 בינואר 2018

זה כמו להגיד על הציונות- הקמתם מדינה ומה מאז?

בני תבורי 25 בינואר 2018

שאלה מצוינת ונכונה.

אמיתי 25 בינואר 2018

היא התחילה תהליך. הציונות כמו כל האידיאולוגיות השתנתה אבל בשונה מרוב התנועות הצליחה לממש את חזונה. עכשיו זה בידינו(כם)

בני תבורי 25 בינואר 2018

ואני שואל שוב: מלבד להיות אופוזיציה לתנועה שבנתה את המדינה ונצח בבחירות, מה עשתה התנועה הרוויזיוניסטית?

אמיתי 25 בינואר 2018

בתור קיבוצניק סמולן אני לא מוסמך לענות אבל אתה ממעיט בערך האופוזיציה ומהפך 77- זה עיצב בהרבה מובנים את ישראל העכשווית. לטובה ולרעה. בלי הגפרור הקטן אין מדורה. בלי אופוזיציה אין דמוקרטיה. בגין ייצג הרבה ציבורים שהיו מקופחים גם לפני שנהיה ראש ממשלה

בני תבורי 25 בינואר 2018

אמרת המון מילים יפות אבל חסרות משמעות. מה הועיל למקופחים הייצוג שלהם, נגמר העוני בישראל? תחושת הביטחון הכלכלי טובה יותר? המערכות הציבוריות מתפקדות? מה בדיוק רשום על בגין מלבד שיסוי, ליבוי יצרים והסתה וכמובן הסכם שלום עם מצרים שאליו נגרר בעל כורחו ונאנס לחתום תודה לאלה על ידי דיין, וויצמן וידין? אה סליחה, אפשר גם לקנות חופשי דולרים.

אסף THE KOP 25 בינואר 2018

הימין – סיים את ימי הפנקס האדום (האם-אמא של השחיתות), חתם על הסכם שלום עם מצרים על אף דיין, וויצמן וידין, שיקם את הכלכלה הישראלית כפועל יוצא של צמצום ההתערבות הממשלתית.

אכן צמחנו רבות מאז ימי יצוא התפוזים.

אהה.. ועוד דבר.. לא הביא עלינו את אסון אוסלו וחימש אלפי מחבלים.

7even 25 בינואר 2018

אם בני לא מבסוט ממה שקורה במדינה, אני יודע שהמדינה במצב מצויין.
אם בני לא אוהב חוק מסויים/שר מסויים/ח"כ מסויים, אני יודע שמדובר בבחור נפלא ממפלגה נפלאה.

משהבנו זאת…יאללה, נקסט…

אמיתי 25 בינואר 2018

בני. היו שינויים מבורכים רבים. לא כולם בזכות בגין והרוויזיוניסטים אבל עצם זה שאנשים שהרגישו ובהחלט היו מקופחים קיבלו הרגשה של ייצוג וגם יכולת להתקדם היא מצויינת. מצב ו היום טוב מפעם מבחינת שיוויון. הוא רחוק מאיפה שהוא צריך להיות אבל להרגשתי המדינה היום שייכת לכולם- לא רק לצד אחד

אביאל 25 בינואר 2018

בני – לפי טענת השמאל הימין שולט כאן 40 שנים, אתה מוזמן לבדוק כל קטגוריה בכל תחום ולראות התקדמות אדירה.

בני תבורי 25 בינואר 2018

כן הא, ז'דנוב עוד עובד בשבילכם?

BRT 25 בינואר 2018

לא נורא בני,
באובמה תנוחם

אורן השני 25 בינואר 2018

אפילו את ה"תנוחם" אתה מעתיק מאסף… רחמים

BRT 27 בינואר 2018

אם אסף השתמש בזה כבר,
אז קלעתי לדעת גדולים. (:
על אפך וחמתך,
תתנחם גם אתה עם אובמה,
מתנשא קטן שכמוך

אריאל 25 בינואר 2018

טוב !
+1

אמיתי 25 בינואר 2018

בול בפוני

אריאל 25 בינואר 2018

מירי רגב ושחקן סכנין, יונתןגפן ואנה פרנק, ליברמן וגפן כל אלה עושים סיבוב יח"צ על גב השפיות. גם התקשורת שמקבלת אייטמים. מי שנשאר עם התחושות הרעות זה האזרחים מכל הקשת הפוליטית.

אמוץ כהן-פז 25 בינואר 2018

1+ צנוע.
ממרחקים, התחושה העיקרית היא שעיוורון השנאה השתלט על הכל.

איציק 25 בינואר 2018

לצערי יש ציבורים רבים מאד שמסתובבים גאים ומבסוטים מכל זה.

Gil - Zimbabwe 25 בינואר 2018

ד"ר, יש מילה כזו בעברית ציבורים? או שציבור זה כבר רבים?

איציק 25 בינואר 2018

אני מניח שי, אבל זו נקודה למחשבה. כמו שיש ים ויש ימים.
יש ציבור עובדי הנמלים וציבור נהגי אגד ואלו שני ציבורים שונים שיכולים להיות להם דברים משותפים אך לא בהכרח. אז הכוונה הייתה שלא כל הקבוצות הומוגניות, הן נבדלות אחת מהשנייה אך כולם אוהבים איזה רגב ומה שמתחת לזה.
בקיצור, יש פה בלשן?

אריאל 25 בינואר 2018

אתה צודק. קבוצה זה רבים אבל יש קבוצות, ריבוי של רבים שונים.

שמעון 25 בינואר 2018

חח ליברמן הפח הזה שרק מדבר הוא אומר לחברת מפלגתו להיעדר בשביל שחוק המרכולים יעבור ואז הולך לאשדוד להפגין נגד החוק כאילו הוא תומך במפגינים, ענק.

הוא הפוליטיקאי שהפער בין מה שהוא מדבר לבין הביצוע הוא הגדול ביותר מבין כל הפוליטיקאים, מדהים שיש אנשים שעוד בוחרים (כן גם אני בחרתי בו פעם) בו.
אבל כשר בטחון עדיף אותו מאשר את בוגי, לפחות בדיבור הוא נותן גיבוי חח

holden 25 בינואר 2018

מכירים את הביטוי השגור: ששניים רבים השלישי מרויח?
ובכן בהקשר לליכוד זה מה שקרה אמנם בבחירות המקומיות אבל זה מספר קצת על כבוד על אגו ועל עקשנות של שני אחים שרבו ביניהם ובסופו של יום מועמד שלישי ניצ בסיבוב השני בהפרש זעום של עשרות קלת שנתנו לו לעבור את סף הארבעים אחוז,

בחירות מקומיות לנשר 2013, סיפור אגדה של עירה קטנה שגדלה והתפתחה יפה מאוד :
משנת 1988 מכהן בראשה מר דוד עמר, הוא מסיים חמש קדנציות מלאות, שדרג את העיר, פנייה השתנו ללא הכר, החינוך שם עבר מהפכה, נבנו מתקני כושר וספורט, הפשיעה בנשר ותל-חנן בנסיגה ועוד מלא דברים טובים,
אלא שאותו הדוד הכריז לפני כשנתיים שהוא החליט לפרוש ולעשות לביתו, אחיו הצעיר משיח שכיהן מטעם רשימת המפד"ל בנשר הרגיש כבר את כס ראשות העיר, הוא התחיל לצבור לו קהל תומכים, קירב אליו פעילים ואנשי ממון מהקהילה, צבר כח פוליטי, הציבור הבין שמשיח הוא "יורש העצר"

דוד חזר בו
לפני כשנה הכריז שהוא בכל זאת מתמודד, לא רק זה, אותו דוד עמר הרס לאחיו משיח מרפסת שלא קיבלה אישור חריגת בנייה ממהנדס העיר שדוד אחיו הבכור מכהן בראשה,
השניים הלכו עד הסוף, בחגים של ספטמבר השניים חתמו על הסכם ששניהם ירוצו תחת רשימת "הליכוד"בנשר ויתמודדו בפריימריס פנימיים שבהם רשאים להצביע רק חברי סניף-נשר בליכוד,
מי ניצח?
משיח הצעיר גבר על אחיו בכ 300 קולות, ההסכם קבע שהמפסיד מסיר לאלתר את מועמדותו ולא רץ תחת רשימה עצמאית.
דוד עמר לא המתין הרבה, ניגש והקים מפלגה עצמאית:נשר בתנופה"
לא כיבד את חתימתו
מחר משיח עמר יתמודד מטעם הליכוד ודוד תחת נשר בתנופה,
השניים נתבקשו לתת מילה טובה זה על אחיו
משיח עמר:אין ויכוח שאחי שידרג את העיר ופעל לקידומה, אולם העיר זקוקה לשינוי"
דוד ישוב בלשכתו בשיכול רגליים, מחוייט ומעונב ומעשן "קנט"ארוך ענה ככה:
"הדבר והמעלה היחידה של משיח זה שהוא אחי" חחחחחחחחחחחח אוי הגאווה
השניים אף סירבו להצטלם יחדיו.
למי מכם שלא יודע על מנת לנצח בבחירות מחר המועמד המוביל חייב לחצות את גבול ה-40 אחוז,
בינתיים יש עוד כמה מועמדים ועושה לי רושם שהמועמד אבי בינמו ממפלגת הירוקים יהנה מההפקר, כמו האימרה הידועה:ששניים רבים השלישי זוכה ומרוויח.

מחר בוודאות איש מהם לא יחצה את הארבעים אחוז, צפוי סיבוב שני בנשר, מחר יזדמן לי לבלות קצת בנשר ואם יהיה לי כוח וחשק מבטיח לכתוב רשמים מהעיר הזו ששוכנת לשיפוליו המזרחיים של הר-הכרמל,
מי היה מאמין שאותה עיירת פועלים קשי-יום תשתדרג ותהפוך לעיר ואם ודווקא אז פארסה כזו ומלחמת אחים תעורר מחלוקת וסאגה כזו, אני נמשך לסיפורים הקטניים הללו שעושים את הפוליטיקה והעסקונה לשלולית אמיתית.

אגב,
אחות של האחים עמר נשאלה לפשר הסכסוך בין השניים וענתה:
"לו אמי עלייה השלום היתה עדיין בחיים משיח הצעיר לא היה מעז לפצות פה צעל דוד הבכור,
למרות שהצגתי את דוד כרשע מרושע יש לי סימפטיה כלפיו, הוא היה בזמנו "החייל"הבכיר ואיש הביצוע של דוד לוי במנגנון הליכוד והוא חבר טוב של הטרויקה המרוקאית הצפונית:
ג'קי סבג מנהריה וסיסו מקרית-ים, גם סיסו אגב עשה מהלך עסקני נמוך ומכוער ולמעשה הגיע לסגנו דוד אבן צור את ראשות העיר והכהונה על מגש של כסף.

אולי זה מצחיק אבל אני מחר לא אממש את זכותי ולא אצביע, אני מעדיף את הצבע מסביב ולא את ההצבעה מה עוד שאני לא תושב נשר, מחר אנסה לסייע לחבר שרץ שם למועצה על הטיקט של תיק החינוך,
לכו להצביע:))) , זה נכתב ערב הבחירות לפני כחמש שנים, דוד פרש לביתו, הבנים של דוד אנשי עסקים מצליחים, רק תושבי נשר מתגעגעים לאריה הזקן שפרש בגלל עקשנות,
זה הסיפור שממנו רוקחים אגדות,

עיירת פועלים קטנה שצמחה וגדלה ועדיין נשאר בה הגרעין המקורי של התושבים הראשוניים שלא יודעים כיצד להתמודד עם ההצלחה והשגשוג ואז מתחילים המריבות והאינטריגות הקטנות מפעם, בעיר כזו זה כמו בקיבוץ לכל אדם יש סטיגמה מילדות והשם נדבק אליו,
יש שם אחד שעד היום קוראים לו ….. מניפה, למה מניפה?כי הוא שחקן חזק של רמי קלפים .

S&M 25 בינואר 2018

המנטרה החוזרת "חינוך" מיצתה את עצמה ולא מתאימה לסיטואציה. חינוך הוא וולונטרי, והאנשים האלה לא יקבלו על עצמם מגבלות באופן וולונטרי. כל המתאימים לחינוך וולונטרי כבר עברו לנורדיה או יושבים בבית ורואים בית"ר בטלוויזיה.

עם הקהל הנוכחי של בית"ר צריך לנקוט בענישה בלבד: קנסות כספיים אישיים, הרחקות אישיות, ענישה פלילית אישית.

S&M 25 בינואר 2018

אגב, אותו דבר עם הקהל של הפועל ת"א. מה שמראה שבהמתיות של קהל אינה חייבת להיות מזרחית או ימנית, היא יכולה להיות גם אשכנזית ושמאלנית.

7even 25 בינואר 2018

בתור אוהד הפועל ימני לא נותר לי אלא להסכים עם שניכם, כלומר איתך ואיתך :)

איציק מהקיבוץ 25 בינואר 2018

אלפסי
פוסט מצויין. מסכים עם הכל.
לפני שבועיים העברתי שיעור אישי לתלמיד שלי בדיוק על זה!
נער צעיר שמחפש את דרכו ומעריץ את לה פמיליה.

בני תבורי 26 בינואר 2018

מונדר חלאיילה, דובר בני סכנין בהודעה שפרסם אחרי אירועי טדי, טקסט מכונן. אי אפשר שלא להתפעל, פשוט אי אפשר.

"כעכביש אשר מפיק מתוכו חומר ומשתמש בו לטוויות קורים, כך הפיקה השרה רגב את כותרת אירועי טדי בעת נוכחותה באזור הקריאות הגזעניות. 'התפילה של שחקן סכנין היא הקנטה', אמרה בהשתדלותה להמתיק את תוכחתה. ביוהרה מתלהמת נטלה השרה את הרשות להיות דוברת האלוהים. ותישא השרה אל תפילת שכטר וכיפתו ואל תפילת פיראס וג'אבר וסגידתם לא שעתה ודופי נתנה בהם ובאמונתם. ולא ידעה השרה כי חכם עדיף מנביא. כאדם הנכנס שלם ויוצא כמטבעות עודף, כך נצטיירה גברת התרבות והחינוך בעיני ילדים ונוער אשר על דרכם היא מופקדת. דקות ספורות במזרחי, וכבר לימדה את איבריה להיות עושים את כל מה שבעליו רוצים. הקול קול המזרחי והידיים ידי המערבי".

אסף the kop 26 בינואר 2018

מעולה.

Comments closed