מועדונים על סטרואידים

מדוע אני לא אוהב את ה"פרויקטים" ב-פ.ס.ז' וסיטי

לראשונה מזה זמן רב מצאתי את עצמי אמש מעודד בהתלהבות את ריאל מדריד. אני מודה שאני מאוד לא מחבב את "הפרויקט" ב-פ.ס.ז'., בדיוק כמו שאני לא מחבב את "הפרויקט" במנצ'סטר סיטי, ושיש לי עדיין רתיעה מובנית כלפי צ'לסי.

עבורי לפחות, כדורגל הוא קודם כל סיפור. וקבוצות כמו פ.ס.ז' וסיטי מספרות סיפור מאוד משעמם. את הכסף שהוזרק אליהם באופן פתאומי ולא פרופורציונלי אפשר לדמות לסטרואידים שמזריק אצן או רוכב אופניים שמעוניין לקצר את דרכו לראש הדבוקה. אתה רוצה להאמין שערכים כמו נחישות, התמדה וסובלנות עדיין מתוגמלים באופן כלשהו במציאות.

זה לא שריאל מדריד, ברצלונה ושאר מועדוני העל האירופאים הם ארגוני צדקה. רחוק מזה. אבל לפחות מדובר במועדונים עם מסורת של הצלחות שנבנתה במשך עשרות שנים. מועדונים שמייצגים אתוס מסוים, מקצועי ותרבותי, שאפשר להזדהות אתו יותר או פחות, אבל הוא בוודאי יוצר זהות ייחודית.

גם פ.ס.ז'. וסיטי הם מועדונים עם זהות. אבל הזהות הזו נמכרה בעבור האפשרות לזכות בתארים באופן לא אורגני. כיום הם לא יותר מאשר כלי להלבנתם של משטרי עריצות חשוכים.

אינני בא לטעון לעליונות מוסרית על אוהדי קבוצות אלו. בין אם הם יאהבו את מה שקרה למועדון שלהם ובין אם לאו, זה הקבוצה שהם אוהדים וטבעי ולגיטימי שהם ימצאו גם במצב הנוכחי משהו להזדהות אתו כדי להמשיך ולאהוד את המועדון.

אני רק ממש שמח שלפחות ליברפול עדיין לא הפכה למועדון מהסוג הזה, גם אם זה אומר שהיא לא תזכה באליפות נוספת בימי חיי. העובדה שאני עדיין מצליח למצוא בה משהו אותנטי להזדהות אתו שווה לי יותר מכל תואר.

מצופפים שורות
בשבח התרנגולים

תגובות

 • רועי

  מה שמדהים אצל השיטי זה שהאצטדיון לא מלא.
  לא מבין את זה, תמיד יש קרחות ביציע שלהם.

  • איציק אלפסי

   זה דווקא די מובן לטעמי. ברגע שהופכים את האוהדים לצרכנים, הם באים רק כשיש הופעה שווה - משחקים חשובים וכו'. זה מקהה את הקשר הרגשי שגורם לאוהדים להגיע לא משנה מה המשחק, המקום בטבלה, המזג אוויר וכו'.
   כשהם היו בליגה השנייה האצטדיון היה סולד אאוט כל משחק (אם כי זה היה במיין רואד שהיה קטן יותר מהאיתיחאד), גם כשהיו בליגה השלישית בסוך שנות ה-90' הממוצע היה 30 אלף צופים למשחק שזה מטורף לקבוצה בליגה הזו.

   • 7even

    איציק אני זוכר שפעם קראתי כתבה ב 'שם המשחק' (איזה כיף של מגזין זה היה)...
    שככל שסיטי ירדו בליגות הם היו חייבים להגדיל את האיצטדיון כי הביקוש לכרטיסים רק עלה ועלה ככל שהקבוצה כשלה וכשלה עוד ועוד.

    זה היופי בספורט.
    אני מעריך ש כ- 50% מאוהדי סיטי של פעם לא מזדהים עם הקבוצה שנוצרה להם מול העיניים...או שפשוט אין להם את היכולת הכלכלית לקנות כרטיס.

    • איציק אלפסי

     אכן.. גם אני זוכר את הכתבה הזו.
     געגועים ל"שם המשחק"...

     • אלון

      אני חושב שאתם טועים, לסיטי יש את ממוצע הצופים ה4 בליגה עם 98% תפוסה. שנה שעברה היה להם בבממוצע 54,000 צופים במשחק.

      • D! פה ועכשיו

       זה ממוצע צופים או ממוצע רוכשי כרטיסים/מנויים?

      • איציק אלפסי

       המספרים האלה מטעים. הם מבוססים על מספרי המנויים והכרטיסים שנמכרו ולא על מספר הצופים שהיו במגרש. כשהתגוררתי באנגליה הייתי הולך הרבה למשחקים של ארסנל, על הלוח הגדול היה מופיע שמספר הצופים הוא שישים ומשהו אלף ולא הבנתי איך, כי הייתי מסתכל מסביב ורואה לפחות שליש אצטדיון ריק, עד שהסבירו לי מאיפה מביאים את המספרים האלה.

      • א. שיפו

       נהפוך הוא איציק, ספירת הצופים באנגליה היא המדוייקת ביותר שכולה להיות, רק מי שמגיש כרטיס ועובר בשער האלקטרוני נקלט ונספר במערכת

    • ואן גוך

     יש לי את הגליונות!

     • Ollie Williams

      אני חושב שזרקתי אותם פעם כחלק ממעבר דירה ואמרתי לעצמי שלא נורא, בטוח ייוותר ארכיון אינטרנטי :(

  • אמיתי

   אם אני לא טועה לשיטי יותר אוהדים בעיר מלנו (יונייטד)

   • דורפן

    אתה טועה

    • אמיתי

     זה היה הבון טון בקיבוץ- הכי אהודים באנגליה. אבל לא במנצ׳סטר. כנראה הדברים השתנו. (או שהמיתוס לא נכון)

     • Gil - Zimbabwe

      חשבת את זה בגלל של הפסקת לקרוא "פנדל" עם ג'ק מסיטי וג'ימי מיונייטד.

     • איציק אלפסי

      זה אותו דבר בליברפול - אוהדי אברטון חושבים שהם יותר אהודים בעיר וכל האוהדים של ליברפול באים מחו"ל. בדרבי הם שרים: Fuck of to Norway, the city is all ours
      לא חושב שזה נכון, אבל סה"כ הם אנשים טובים שלא שפר עליהם מזלם (גם לגור בליברפול כל החיים וגם לאהוד את אברטון...), אז אין לי בעיה שיתנחמו במחשבה הזו.

   • A34

    לשיטי יש יותר אוהדים בסטוקפורט. במנצ'סטר זה אפילו לא קרוב - פעם בכמה חודשים יוצא סקר חדש שמעיד על כך שמנצ'סטר היא אדומה.
    הEmptyhad מתמלא באוהדים רק במשחקי דרבי.
    אפילו במשחקי הצ'מפיונס נגד ברצלונה (בעיקר זה של 2015, אבל גם בשנה שעברה) היו מלא קרחות ביציעים ויכולת לרכוש כרטיס בקופות ביום המשחק.
    בנוסף, במשחקי ליגה רבים סיטי עושים מאמצים למלא את
    האיצטדיון - בהבאת קבוצות ילדים מבתי ספר במחיר של £5 לכרטיס.
    גם מחירי המנויים שלהם זולים מאוד - הם עושים את המקסימום למלא את האיצטדיון - ללא הצלחה רבה.
    אגב, הדור המבוגר של המקומיים כאן (שנות ה 40 וה-50) נהג ללכת למשחקים של שתי הקבוצות מדי שבוע (משחקי הבית משוחקים הם לסירוגין). זה רק בשנים המאוחרות יותר שהיריבות הפכה לשנאה.
    אבל מה שהכי יפה זה ליסוע באזור האיסטלנדס ולראות בחצרות הבתים דגלים של יונייטד, מרחק של מאות מטרים בודדים מהמתחם של שיטי.
    ובכלל, בהכירי כמה אוהדי שיטי ותיקים, כל הקיום של אוהדי סיטי נגזר מהשוואה ליונייטד. רוב אוהדי סיטי הם בכלל קודם כל שונאי יונייטד.

    • אמיתי

     I stand corrected

    • איציק אלפסי

     Emptyhad זה חזק :)
     ואגב, "איתיחאד" בערבית זה United...

    • אביאל

     A34 - משחק מול ברצלונה שעוד יש כרטיסים בקופות ? לא נראה לי סביר בכלל, יש איזה לינק או משהו ? כי ניסיתי לחפש ולא מצאתי כלום.

     • A34

      אביאל - אין לי לינק. את הקרחות ביציעים במשחקים של סיטי בליגת האלופות (וגם בפרמייר ליג, שלא לדבר על המפעלים הפחות חשובים) אפשר לראות תדיר בשידורי הטלוויזיה - אבל רק אם הם נותנים שוט בזווית רחבה שמכסה גם את המפלסים העליונים, או אם מישהו מצייץ איזו תמונה בטוויטר.

      לגבי המשחק בין סיטי לברצלונה - ובכן אני מתגורר במנצ'סטר ולמשחק הזה (ב 2015) הגיע חבר מישראל ועזרתי לו לרכוש זוג כרטיסים - ביום המשחק, בלי ספסרות ובלי קומבינות - פשוט ממשרד הכרטיסים של האיצטדיון.

      אני מניח שהעונה, עם הכדורגל שהם מציגים ועם המנג'ר שלהם, הם יותר אטרקטיביים, אבל אם תקח אוהדי סיטי מקומיים ותציע להם, ללא תמורה, לבחור כרטיס אחד למשחק בית, מבין חצי גמר צ'מפיונס נגד ריאל/בארסה/באיירן לבין משחק ליגה נגד יונייטד - 99% מהם יבחרו במשחק נגד יונייטד.

      ואם להתחבר לפוסט של אלפסי - אני מכיר כמה אוהדי סיטי ששותפים לדברים שכתב, והיו מוותרים על הזכיה בלוטו ומעדיפים להישאר קבוצה יותר "אותנטית". אבל הם בודדים. בשביל הרוב המוחץ מדובר בהזדמנות האחת והיחידה להתמודד עם הגדולות. מי באמת מוותר על זכיה בלוטו?

      • A34

       ורק אוסיף עוד משהו בנוגע למילוי האיצטדיון - בתחנות הרדיו המקומיות יש המוווון פרסומות שמשווקות כרטיסים (מוזלים) למשחקים של סיטי. אין פרסומות כאלה למשחקים של יונייטד.

 • דונאדוני

  מי שהיום בן 5-6 ומתחיל לראות כדורגל, בגיל 16-17 יחשוב שסיטי ופריז הם מועדוני על.
  מי שנולד בשנות ה90 חושב שליברפול זה מועדון שמתבוסס בבינוניות עם עבר יפה ויונייטד זאת האימפריה.
  מי שנולד בסוף שנות ה2000 חושב שצלסי זאת מעצמה ויונייטד זה מועדון בינוני עם עבר יפה.
  אתה פשוט נולדת בזמן שבו ריאל וברסה היו אימפריות ופתאום נולדו לך מועדונים כמו סיטי ופריז.
  עוד 10 שנים הם יחשבו אימפריות כמו האנגליות, הגרמניות, והספרדיות... עניין של זמן, עניין של דור, דרכו של עולם.
  אף ילד לא ממש מושפע ממספר אליפויות וגביעים שנלקחו לפני שהוא נולד, זה סתם פרט טריוויה.

  בסופו של יום מי שתהיה אימפריית כדורגל זאת מי שיהיה לה כסף, כל השאר זה סתם לרומנטיקנים חסרי תקנה.

  • איציק אלפסי

   - Guilty as charged
   אני רומנטיקן חסר תקנה

  • שמעון

   כל מילה רוברטו

  • Ollie Williams

   איך כתב לי אוהד ב"ש בטוויטר - "אני מגדל ילדים שבטוחים שהיינו ווינרים מאז ומעולם"

   • איציק אלפסי

    ענק :)

 • אמיתי

  לא ככ מסכים חוץ מהקטע על ההלבנה של משטרים חשוכים. זה המכנה המשותף הרחב ביותר והחמור ביותר.
  קבוצות כדורגל הן כלי יחצני מצויין. בטח אם אפילו בישראל עושים זאת

 • אופיר

  עצוב שכרגע, במבנה הנוכחי של הכדורגל האירופי, זו (sugar daddy) הדרך היחידה של מועדונים להצטרף לחבורת העלית המצומצמת. אוהדי סיטי יכלו לשיר ולעודד עוד 100 שנה, ועדיין המועדון שלהם לא היה סוגר את הפערים מול הצמרת.

  • Dr.van nostrand

   בדיוק, ואני באמת מבין את כוונת המשורר, לו הייתי אוהד יונייטד או ליברפול סביר להניח שזה היה צורם לי באותה מידה.
   אך כנראה שאת קברניטי ספינות המדבר מפאריז וסיטי יותר מעניין להיות תחרותיים ואי לכך רלוונטיים ועל המפה, גם אם זה יבוא על חשבון המאמי הלאומי והמחמאות ממוסד האינטלגנציה...
   המציאות קובעת שאין דרך אחרת- או שאתה נכנס עד הסוף או שאתה נעלם במרכז הטבלה והפערים ממך רק גדלים.
   אז עם כל הכבוד, סיטי מעדיפה לשחק על תארים יחד עם הטובים ביותר ומולם ולהיאבק על שירותיהם של הטובים ביותר ולא להסתפק בציונים לשבח מרומנטיקנים חסרי תקנה שבמקרה או לא...אוהדים את האימפריות הבלעדיות של 30 השנים האחרונות.

   • Ollie Williams

    ספציפית לגבי ליברפול אני מכחר כמה אוהדים שלהם באזור הגיל שלי, כלומר שהיו בני 5-6 באליפות האחרונה ועדיין נהיו אוהדים של הקסוצה עוד לפני הגמר של 2005...
    לגבי כל השאר,צודק לגמרי. זה תמיד משעשע אותי הריבים של אוהדי ריאל/בארסה/יונייטד/ארסנל/צ'לסי מ 20 השנים האחרונות שקוראים לאחרים אוהדי הצלחות.

 • אדם

  יותר כסף = פחות רגש זו משוואה אוניברסלית

  • Amir A

   ביל ומלינדה גייטס יחלקו עליך

  • Ollie Williams

   זה בד"כ התירוץ של מי שפשוט אין לו.

   בעבודה הקודמת של אשתי, חברה שכבר שנים מדשדשת ומקצצת וחיה על חוט השערה (הכלכלי), אמרו למישהי שהתפטרה כי במשך 4 שנים החברה לא שיפרה לה את בתנאים במילימטר, ש"אנחנו לא רוצים פה אנשים שמאיימים שיעזבו אם לא יקבלו העלאה, לא אוהבים פה סחטנים".

   לרוב כשאין לך משהו קונקרטי להציע, אתה מתחיל לקשקש על ריגושים וערכים.

 • חיי בעבר

  אני מניח שאותו פוסט לפני מאה שנה היה מדבר על אסטון וילה ופרסטון מול איזה תותח חדש. הסוסים עזבו את האורווה.

  ככה זה בחיים. כל אחד יחפש סיבה מה לאהוד, מי לאהוד ומתי. צלסי כבר הולבנו מזמן לדור הזה, סיטי עוד כמה שנים כאלו והם גם יולבנו
  ולידס למשל- כנראה ישאר זכרון בודד של ורד ועזי דן בבית האבות הסיעודי עוד 30 שנים.

 • חיי בעבר

  עוד דבר- אם כבר כותבים "משטרי עריצות חשוכים" הכל טוב ויפה. רק מזכיר שלישראל יש קשרים עם אותן אמירויות. אז אם צריך לדבר על עליונות מוסרית (מושג באמת מופרך באהדת כדורגל), זה רק בנישה הזאת (וגם זה אם בכלל כנראה. כשהם מסלקים תומכי חיזבאלה זה מטשטש שיקולי מוסר אחרים).

  • איציק אלפסי

   כמו שהדגשתי בפוסט - אין לי שום כוונה לטעון לעליונות מוסרית, רק לחוסר זהות. עובדתית מדובר במשטרי עריצות חשוכים שהשתלטו על מועדוני כדורגל מפורסמים באירופה כדי להלבין את התדמית שלהם.

   • חיי בעבר

    לא מבין מה זה זהות או יותר נכון לא חושב שמישהו מהצד יכול להחליט מהי זהות משתנה. זה נראה לי ניסיון שכנוע פנימי.
    עם בן 50 אתה מדבר על קולין בל או קיגן או רובסון.
    ועם בן 30 על קנטונה או פאולר.
    ועם בן 10 על דהברוינה או זלאטן.
    אז הבן 10 כבר לא יעניין אותו מה עשה דניס לאו במשחק דרבי כזה או אחר אבל בן 50 - למה שלא יהנה מדהברוינה? האיש לובש תכלת וזה מה שיעניין אותו.
    אגב נדמה לי שממוצע הקהל שלהם גדול משל ליברפול.
    ברור שזה גודל איצטדיון אבל מה לעשות- זה כוחו של ביקוש

    • אדם

     אני ממש לא מסכים עם זה. אני גדלתי על שלום תקווה ופליקס חלפון אבל הסיפורים של ג'ימי וסיני (וזו רק דוגמה) הם לחלוטין חלק מהעניין שלי והקשר שלי למועדון. הסיטוריה וסיפורים הם חלק מהותי מהעסק.

     • D! פה ועכשיו

      מה שאדם אמר.

    • שימי

     זה לא מדויק. זהות משתנה זה אומר שפעם סיטי התבססה על בריטים ולקהל המקומי היה יותר קל להזדהות איתם. דוגמא - תקרא את טורו של דורפן לאחר הניצחון על צ'לסי, כמה אהבה והערכה לינגארד מקבל על עצם היותו "אדום אמיתי" או בעל ד.נ.א של יונייטד וכמה זה מוסיף לקהל. דוגמא נוספת היא טורו של גרייזס שהוקדש לטרנט אלכסנדר ארנולד שחקן הבית של ליברפול או האהבה שרוברטסון מקבל והחיבור של האוהדים לשחקנים סקוטים.

     מעבר לזה, באיתיחאד יש 55 אלף מקומות ובאנפילד 54 אלף, ממוצע הצופים בעונה שעברה של ליברפול 53,094, של סיטי 54,019. העונה - ליברפול 53,160, סיטי - 54,028

     טוטנהאם עם הקפיצה הכי משמעותית מ 31 אלף ל- 65 אלף בשל המעבר לוומבלי.

     הנתונים מעונה שעברה -
     https://www.statista.com/statistics/268576/clubs-of-the-english-premier-league-by-average-attendance/

     הנתונים מהעונה-
     https://www.express.co.uk/sport/football/910431/Premier-League-clubs-ranked-attendances-2017-18-sportgalleries

 • מתן

  מצד אחד אני לגמרי מסכים, אבל מצד שני לא נראה לי שזה כל כך חריג. הרי זה לא שריאל למשל זכתה בעשרות תארים והפכה להיות אימפריה במקרה, גם זה קרה הודות לכסף ודברים אחרים שלא קשורים למגרש. עכשיו זה נראה לנו מגעיל ולא קשור לכדורגל, אבל כמו שצ'לסי כבר נהייתה חברה מקובלת במועדון הגדולות, אני מאמין שככה גם סיטי ופסז' יקבלו לגיטימיות בעוד משהו כמו עשור.

 • דורפן

  איציק - ריאל מדריד הפכה למה שהיא בגלל כספים שהוציא רודן. רודן שהרג מאות אלפים בבני עמו.

  להיסטוריה של קבוצות העל שהתמזל מזלי והתמזל מזלך לאהוד יש משמעות כמו בית זונות בעיר אירופאית שהבניין שימש לפני שנים את אגודת הסופרים.

  פאריס סן ז׳׳רמן היא עניין משוקץ כי צריכה להיות תקרת שכר והוצאות.

  • D! פה ועכשיו

   גם לקבוצות שלנו צריכה להיות כזו. מה שעשינו לקבוצת המילואים שלנו שתיכף יורדת ליגה חורה לי לא פחות מהכסף הגדול של סיטי

  • Wazza

   דורפן התכוונת שנורדיה הם קבוצת על?
   אחרת לא הבנתי למה התכוונת

 • ערן (המקורי)

  ברוני הנפט פספסו כאשר בחרו בפאריז.
  לשפוך כסף וליצור יתרון פיננסי אדיר בליגה לא תחרותית עם פערי ענק לא מכין אותך להתמודדות עם קבוצות שמתמודדות בליגה בעקביות כם מועדונים חזקים.
  כיף לחזות בכשלון המודל שלהם בזירה האיופאית, וכיף לראות שכסף לא יכול להוות קיצור דרך אבסולוטי.

  • איציק אלפסי

   נכון. וזה אכן כיף לראות.

  • no propaganda

   לדעתי זה רק עניין של זמן עד שיקנו עוד מועדון בצרפת ואז הדברים ייראו אחרת

 • matipool

  איציק - אני התפכחתי.
  ברור לי שאם לא יגיע אלינו הכסף הגדול, סביר שלא נראה אליפות בימי חיינו אלא מקסימום גביע פה ושם.
  מכיוון שאני מייחל, חושק, מבקש, מתפלל (לא ברור למי), מקווה וכל כך רוצה אליפות, אין לי שום בעיה שיגיע מישהו שישפוך עלינו כסף כדי שנוכל להתחרות במועדונים הכי עשירים שיש.

  • איציק אלפסי

   אני עדיין במקום אחר מתי. מוכן לוותר על אליפות בשביל לשמור על הזהית.

 • D! פה ועכשיו

  אני אומר לעצמי שאחד הדברים שמחזיקים אותי עדיין כצופה בליברפול זה קלופ והעובדה שהוא מתנהל מעט אחרת.
  יחד עם זאת - כמו שכתבתי למעלה, מה שעשינו לסאותהמפטון מפריע לי לא פחות מכספי נפט כזה או אחר.

  מתי - בניגוד אלייך אני כן חושב שנראה בקרוב. רוצה להאמין לפחות. כי אם יש דרך אחת לנצח כסף גדול ממך זו הדרך שבה אנחנו הולכים בה עכשיו.

  ואני מעדיף לא לזכות על-ידי הבאה של מסי ורונלדו שנה הבאה לשחק ביחד בפרנצייז המושלם - אני פשוט אפסיק לצפות.

  • איציק אלפסי

   איתך לגמרי.

   • איציק אלפסי

    ולבי לבי על הסיינטס. תמיד תהיה לי פינה חמה לקבוצה מעיר הנמל החביבה בה ביליתי ארבע שנים נפלאות מחיי.

  • no propaganda

   קלופ זה מספיק כדי לצפות בליברפול גם בלי לאהוד אותה :)

   • איציק אלפסי

    לגמרי

   • D! פה ועכשיו

    זה נכון פרפוגנדה - אבל זה נכון שבעתיים בעולם הכדורגל המודרני המסחרי

 • אסף the kop

  לא הבנתי, במקום לראות את המשחק של ליברפול צפית ועודדת את ריאל ?

  • באבא לילות

   כאחד שדווקא צפה במשחק של ליברפול, יכול להיות שזה היה רעיון לא רע... :-) שעמומון כזה מזמן לא ראיתי.
   מצד שני זה דווקא מעודד, נהיינו מפונקים, התרגלנו לקונצרטים....

   • Matipool

    המטרה העיקרית אתמול הייתה לא להיפצע ולתת ללאלאנה דקות משחק.

 • ניינר/ווריור

  איציק, אני לוקח את המשפט האחרון בפוסט, מחליף ליברפול בטוטנהאם ומסכים עם זה ב100%

  • איציק אלפסי

   טוטנהאם זו דוגמא מצויינת. מחזיק לכם אצבעות הערב.

 • שמעון

  אין שום הבדל בין ריאל בארסה יובה מילאן יונייטד ליברפול וכו לסיטי ופסז. כולן הצליחו בזכות הכסף וכעת שלחלקן נגמר הכסף הן מרגישות מה שהרגישו פיורנטינה רומא טוטנאהם וכו. איזה רומנטיקה היה בבארסה וריאל קבוצות שמקבלות מאות מיליונים מבנקים יענו הלוואה בלי להחזיר בחיים. טריקים כאלו לפהי המון שנים היו עושים בעלי שליטה בחברות שיענו היו לוקחים הלוואות במיליונים ולעולם לא היו מחזירים מס הכנסה דאג למסות את הטריק הזה. בספרד כנראה אין מס הכנסה והבנקים שותפים במשחק הגדול של מימון 2 הענקיות בדיוק כמו שהבנק הקאטרי שותף בפסז ובסיטי וביתר הקבוצות. כל הזמן זה היה הכסף לא נשמה רומנטיקה או בטיח. מידי פעם קבוצות קטנות כמו לסטר פורטו וכו הצליחו להגיע להצלחה נקודתית. רוצים להצליח? תשיגו ספונסר עשיר מאד. פסז גם ישיגו מתישהו את האלופות עם הכסף הבעיה אצלם שהם ביזבזו הרבה על מישהו שלא שווה את זה אבל קנו מותג.

  • אמיתי

   לא הימרת עליהם לקחת השנה?
   #קטנוניות

  • יואב

   יונייטד חיה מהכסף שלה. היא לא צריכה שום שוגר דדי, הפוך- שוגר דדי ממשכן אותה כדי להשתלט עליה. אז אל תכליל בבקשה.

   • יואב

    ואין תלונות. יש לנו מה שצריך.

  • בארי ברודי

   סליחה אבל התקופה הטובה של ליברפול במשך שני עשורים לא הייתה בגלל יתרון כלכלי ובטח שלא בפער כמו של היום.

 • אביאל

  אני זוכר שדיברו ככה גם על צ׳לסי, אבל זה בהחלט התרכך עם השנים, אני חושב שיש קצת שוני בין צ׳לסי לסיטי\פריז וזה גם בעיקר בשחקנים - צ׳ך, טרי, קול, מקללה, אסיין, לאמפרד, באלאק, דרוגבה - גם שיחקו לרוב הרבה זמן במועדון, הפכו מזוהים איתו וחוו טרגדיות ורגעי אושר אדירים, בעיקר ההפסד ליונייטד בגמר האלופות, הבעיטה של אנייסטה והזכיה במינכן. האמת שקשה לי להצביע על שחקן בסיטי שעשה כברת דרך כמו של השחקנים לעיל, השניים היחידים שהיו מזוהים באמת עם סיטי מאז הקנייה שלהם הם קומפני (מתייבש לרוב על הספסל בשנתיים-שלוש האחרונות) וזבאלטה שהעיפו אותו השנה. בקשר לפריז, יש קצת יותר רומנטיות (בכל זאת פריז) עם שחקנים מרגשים כמו טיאגו סילבה, וארטי או קבאני שנשארים לאורך שנים.

  • אמיתי

   סילבה? אגוארו? קומפני היה פצוע הרבה..

   • אביאל

    קומפני זה מעבר לפציעה, אכן שכחתי מסילבה, שחקן מהסוג הגדולזה אגוארו אדיר אבל מרוחק כזה.

  • משה

   אישית פאריז מרגשת אותי כמו מלפפון עם גבינה לבנה, אפס סקס אפיל.

Comments are closed.