האמת שהייתי משוכנע שטוטנהאם הולכת לעבור. תכננתי לפרסם אחרי המשחק פוסט שאני מריץ בראש כבר זמן מה ובו אני מהלל את מה שעושים התרנגולים בשנים האחרונות.

אבל אז הגיעו היגוואין ודיבאלה…

ובכל זאת, שלוש דקות מהגיהינום (2:48 ליתר דיוק) לא ישנו את העובדה שטוטנהאם היא הדבר הכי טוב שקורה בכדורגל האנגלי בעשור הנוכחי.

לפני כמה שבועות הבאתי כאן נתונים על סכומי הנטו (רכישות מינוס מכירות) שהוציאו המועדונים הגדולים בפרמייר ליג מתחילת העשור: סיטי – 718 מיליון ליש"ט, יונייטד – 540, צ'לסי – 352, ארסנל – 180, ליברפול (לפני עסקאות ואן דייק וקוטיניו) – 164.

וטוטנהאם? ובכן, טוטנהאם רשמה רווח של 20.5 מיליון ליש"ט!

זאת אומרת, שהיא לא רק בנתה את אחת הקבוצות הטובות שהיו לה מזה שנים רבות, היא גם הרוויחה מזה כסף! אלי טביב היה גאה מאוד בנתונים כאלה.

"בזכות" מכבי חיפה, למילה תהליך יצא לאחרונה שם רע במחוזותינו. אבל בטוטנהאם באמת יש תהליך מרשים. זו הוכחה כיצד ניתן לגדול באופן אורגני, ללא הזרקת כסף מלאכותית, ולייצר קבוצה גם תחרותית וגם אטרקטיבית.

מעבר להתנהלות הכלכלית המבריקה, טוטנהאם הפכה לקבוצה שמשביחה שחקנים. לא מעט מאלו שהפכו אצלה לכוכבים בשנים האחרונות הם שחקנים שלא היו מקבלים הזדמנות במקום אחר. בחירה נכונה של מנג'רים ופילוסופיה שאומרת שהתפקיד שלהם הוא קודם כל לעשות את השחקנים שיש טובים יותר ורק אח"כ לחפש מוצרים מוגמרים בשוק, הביאה לתוצאות מרשימות.

אז יבואו ויאמרו שהנה, ההפסד אתמול מראה שלגישה הזו יש תקרת זכוכית. וכדי להפוך למועדון שגם זוכה בתארים טוטנהאם בכל זאת תצטרך סטרואידים כלכליים.

ובכן, כפי שכתבתי אתמול לגבי ליברפול – בעידן שבו תארים נקנים בכסף, מה שיש לאוהדי טוטנהאם ביד שווה לטעמי הרבה יותר.

חוץ מזה, שאם גרף ההתקדמות שבו היא נמצאת ימשך, טוטנהאם גם תזכה באליפות ו/או תגיע לשלבים המאוחרים של ליגת האלופות בשנים הקרובות.

ויובה?

ובכן, התמונה הזו אומרת הכל. רוח המועדון. משהו ששום כסף בעולם לא יכול לקנות.

מועדונים על סטרואידים
האח הצעיר בנימין