ערכים שמרכים

גם אכלו את הפירות הבאושים וגם גורשו מהעיר

אם יש החלטה אחת שאני מצטער עליה בתקופתי כיו"ר בית"ר נורדיה זה שאפשרתי להשאיר בסגל הקבוצה שחקן שנחשד במעורבות בניהול רשת הימורים של לא חוקיים. נכנעתי אז ללחצים ולסחיטות הרגשיות שהופעלו עלי על-ידי הצוות המקצועי במועדון וידעתי כבר בזמן אמת שזו טעות.

לכן אני לא בא להטיף מוסר לבעלים של הפועל חולון. אני לא מרגיש שיש לי זכות לעשות זאת. אבל כן שמחתי שחולון לא זכתה באליפות. גם אם זה אומר שבפעם הראשונה בערך מאז שתוכניות כמו "תצפית" ו"מוקד" כיכבו בראש טבלאות הרייטיניג הייתי בעד מכבי ת"א.

אני לא מאמין שהחיים הוגנים, בטח לא הספורט. אבל לפעמים יש דבר כזה צדק פואטי, והפועל חולון גם אכלה את הפירות הבאושים וגם גורשה מהעיר.

ניחא אם לא הייתה משחררת את גלן רייס לאחר שתקף את גיא פניני, אבל משעשתה זאת, את המסר הכי גרוע שאפשר היא העבירה בהחזרה שלו רגע לפני הפיינל פור.

אני בטוח שבחולון עושים פעילויות יפות למען הקהילה וכו'. אבל אלף טקסים עם ילדי וראייטי וביקורים בבתי חולים לא ישנו את המסר הציני שכל ילד שמשחק במחלקת הנוער של המועדון או שאוהד אותו קיבל ממהלך הזה – שדיבורים על ערכים שמרכים זה יפה, אבל בתכל'ס בחיים לא לוקחים שבויים והמטרה מקדשת את האמצעים.

אז טוב שהם נכשלו בהשגת המטרה. וטוב שקארמה לפעמים עוסקת במקצוע העתיק בעולם.

חידון מספר 612. תשבץ ההגיון של צור שפי
אלטרנטיבה - ארם אבירם

29 Comments

7even 15 ביוני 2018

לא מכיר את הסיפור אבל אם מישהו נחשד זה אומר שהוא אשם?
מחר תתלונן עליך מישהי זה אומר שאתה צריך להשעות את עצמך מהתפקיד בנורדיה?

וכמו שאפשר לראות בסיפור הצוללות, שכבדרך אגב ציינו שאין לראש הממשלה שום קשר…אותם עיתנאים, חוקרים ועדי מדינה לא טורחים אפילו לתת דין וחשבון / להניח את המפתחות

אמיתי 15 ביוני 2018

מה? אף אחד לא חולק על העובדות- רייס תקף במכות את פניני. זאת גם הסיבה שנחתך.
בקשר לשאר הדברים שכתבת: אתה מצפה מחוקר משטרה להתפטר אם חקר משהו ובסוף לא מצא כל עבירה? שיעשה חרקירי? אין בזה שום הגיון ובטח שום צדק- בשביל זה חוקרים. כי לא יודעים אם באמת קרה משהו. וכאילו שחוקרי המשטרה שחקרו את ביבי הגישו את התלונה על הצוללות. וזה *עדיין* בחקירה. גם אם ביבי לא ידע על העניין זה מוציא אותו רע. אתה חייב לעבוד על הלוגיקה בפגרה חביבי

אמיתי 15 ביוני 2018

אה. בקשר לחלק הראשון טעות שלי.. התכוונת לשחקן נורדיה אני מניח. לפני הקפה של הבוקר

7even 15 ביוני 2018

גם בשני

אמיתי 15 ביוני 2018

קח את מקרה אלון חסן. איש העבודה אם אני לא טועה. יצא זכאי. זה אומר שלא היה צריך לחקור? להעמיד לדין? שמי שחקרו אותו פשעו? תחשוב על ההשלכות של זה ועל ההגיון במה שאתה אומר..

איציק 15 ביוני 2018

אל תספיד את חסן כל-כך מהר, יש ערער והוא עוד יכול להימצא אשם. למה יש ללכלך?

7even 15 ביוני 2018

מעולם לא טענתי שלא צריך לחקור.
אתה מתעלם לחלוטין מאופן הסיקור של העיתונות…הפרשנים…ההסתה…עדי המדינה.
לעזאזל…על רביב דרו אמרו שהוא ראוי לפרס פוליצר שקר כלשהו על תחקיר הצוללות!

ומה עם אדון המפכ"ל שהוציא פרטי חקירה בשידור חי באולפן!

אתה באמת לא שם לב לכל זה??

איציק אלפסי 15 ביוני 2018

החשד במקרה הזה היה מבוסס ולראיה שהוגש כתב אישום. ברור שלא על כל חשד נוקטים בסנקציה, אבל היו לנו מספיק אינדיקציות שזה לא מקרה של עשן בלי אש.

yaron 16 ביוני 2018

איציק, הימורים לא חוקיים בספורט או פוקר וכדומה?

דובינסקי 15 ביוני 2018

דווקא אהבתי יותר את הכותרת המקורית בעברית על ערכים. מסכים עם רוח הפוסט.

איציק אלפסי 15 ביוני 2018

כן, החזרתי את זה. גוגל טרנסלייט השתלט על הפוסט… מוזר..

זינק 15 ביוני 2018

לגמרי מסכים עם רוח הפוסט.
רייס היה צריך לעוף על טיל הרבה לפני סיפור פניני (מכות בין שחקנים בחדר הלבשה זה לא כזה נדיר), בעבירות המשמעת הרבות והחמורות שעשה לפני. ובייחוד לאחר שהוא הרביץ מכות רצח למעסה שלהם.
כולם יצאו רע מהסיפור, אבל אייזיק יצא בסיפור הזה הכי רע. גם הסכים לאכול מהשחקן שיט, אחרי שהסיפור הגיע לעיתונאים יצא בהצהרות מפה ועד טימבוקטו, בסוף התקפל והחזיר אותו בשביל לקבל את זה.

צבי 15 ביוני 2018

גדול שחקני ישראל (אובייקטיבי לחלוטין…) אמר פעם "אם הם כל כך רוצים את האליפות, שייקחו אותה".

אה, ולקח משכורת מסוחר נשק…
ספורט תחרותי זה עסקים.

Dr.van nostrand 15 ביוני 2018

לא יודע מה יכול לקרות בשביל שאהיה בעד מכבי ת"א בליגה הישראלית.
רק קבוצה תומכת טרור שרוצה להשמיד את המדינה ואותנו אולי.
סך הכל זה הוסיף עניין ופלפל לחלון הקצר הזה שבין גמר אן בי איי צפוי ומאכזב לבין המונדיאל שאנחנו מקווים שיהיה טוב ומרגש.
ערכים וכדורסל ישראלי זה ממש לא הסיפור ודווקא אני מפרגן לפניני שיצא גבר.
מכבד את הסולחה הזאת וההחלטה, הגם שהיתה מעט צינית ומוזרה.
בשביל להלחיץ את שמעון הכל כשר ומקובל.

NoOne 15 ביוני 2018

God will take good care of you , just do as i say , dont do as i do

אל תפיל את הכשלון האישי שלך על אנשים אחרים שמה לעשות חושבים אחרת ממך

איתמר 15 ביוני 2018

מעבר למוסר וערכים יש גם את העניין המקצועי. דן שמיר היה צריך להבהיר לבעלי הקבוצה שהחזרתו של רייס למשחק אחד (ועוד משחק גמר) אחרי תקופה ארוכה שבה לא התאמן ולא שיחק תפגע באיזון ובהרמוניה הקבוצתית שנבנו מאז עזיבתו והצטרפותו של המילטון. שמיר לא התגבר על יצרו ושילם על כך את המחיר. סביר שחולון היתה מקבלת בראש ממכבי בכל מקרה אבל היתה נמנעת ההתבזות שליוותה את התנהלות הקבוצה מרגע ההכרזה על שובו של רייס.

זינק 15 ביוני 2018

דן שמיר הפעיל את מרבית הלחץ להחזיר את רייס. אם היה תלוי בשמיר רייס לא היה נזרק מלכתחילה.
מאוד לא אהבתי מה שקרה עם שמיר העונה. הוא אומנם זכה במאמן העונה, אבל מי שזוכר בתחילת העונה לפני הגעת רייס, חולון נראתה לא טוב ושמיר היה בלחץ היסטרי, עם כמה רגעי התמוטטות שלא מתאימים לאיש. כשרייס הגיע הקבוצה התחילה לנצח, שבזמן הזה מתנהל קרנבל של השחקן בכל מה שקשור למותר ואסור. שמיר בלע הכל רק כדי לייצר עוד כמה נצחונות ואכן לקח הימור בהחזרתו למשחק אחד. איפשהו אחרי החצי הראשון כשרייס הזדקק למכונת הנשמה, אחרי דקות בודדות של משחק, גם שמיר הבין שמשם כבר לא תבוא הישועה.

העכבר הצהוב 15 ביוני 2018

חולון מתלוננים על השיפוט חחח אין להם בושה, עוד לפני המשחק הם התלוננו על השיבוץ, קיצר חולון קבוצה אלימה ומגעילה שחקנים שלהם באים לריב וללכת מכות .

דרך אגב הפרשן "המהולל" שי האוזמן יצא פיתה שכל הזמן גיבה את ההחלטה של חולון להחזיר את רייס לקבוצה , וכל הלקקנות הזו לחולון התפוצצה לפרשנים בפנים.

ניב רסקין- שדרן מאוס משחק אותה מתוחכם עלק , אין בו כלום מעניין, שמעו את האכזבה שלו אתמול מהתוצאה.
גור שלף- פרשן שהוא לא פרשן, יצא קטן שהכריז שהעונה של מכבי היא "כישלון" , כנראה הוא מקנא או משהו כזה.
הראיון עם פדרמן בסוף המשק היה ביזיוני רק חיפושו להשמיץ ומצוא כותרות צהובות , במקום לפרגן על האליפות ישר התחילו בשאלות רעל.

קורא בין השורות 15 ביוני 2018

אי אפשר לומר שהעונה היא הצלחה כבירה. לקחו אליפות והיו בצמרת הטבלה רו הזמן אבל למעט במשחקים מאז שפארגו הגיע לא הציגו יכולת משכנעת.
התקשורת תמיד תהיה עם הסיפור היפה… במקרה של השנה חולון.

ישי 15 ביוני 2018

באמת לא ברור הבכייה על השיפוט.
השחקן הכי חשוב של מכבי יצא ב-5 עבירות, כשהוא עשה רק אחת (פלופ בשלשה, טכנית על כלום, פלופ של בלאט כשניסה לחטוף לו, ועוד אחת סתם). זה עבר מתחת לרדר כי מכבי ניצחו בקלות אבל זה דבר שהייתה יכולה להיות לו השפעה אדירה על המשחק.
גלן רייס שנראה כאילו לקח סמים קיבל יותר שריקות לדקה מאשר בעונה הסדירה (שריקה כל 3.5 דקות בגמר, כשבעונה הוא קיבל כל 4.2 דקות) , כשכבר בעונה הסדירה הוא קיבל הרבה יותר שריקות ממה שמגיע לו.
רייס לא קיבל טכנית כשדיבר לשופטים (פארגו קיבל בלי לדבר).
עברות אלימות מטורפות של חולון ולא קרה מהן יותר מדי.
אז כן, הייתה שריקה אחת מוטעית לרעתם עם קולמן.

dk 15 ביוני 2018

אני עוקב אחרי כדורסל ישראלי בצורה מאוד רופפת, אבל אם אני א טועה אחרי שרייס "שוחרר" מחולון היו קבוצות אחרות שרצו לצרף אותו – אי אפשר להפיל את "נמטרה מקדשת את האמצעים רק על חולון לבדה"

איציק 15 ביוני 2018

חולון באמת התנהלו במקרה רייס הכי גרוע שאפשר. לא היה מוקש שהם לא דרכו עליו. והם צודקים, יש דברים שחשובים מצלחת, וכיוון שכך, הם גם לא קיבלו אחת. אהבתי את מה ששמיר אמר בסיום, שלמרות ההפסד הוא שמח שהחזירו את רייס כי מבחינתו זה סגירת מעגל. לא מבין מה העניין הגדול בסגירת מעגל, אולי משהו שאני לא יודע בגאומטריה אוקלידית. בכול אופן זה יצא די פארסה. וכדי להראות עד כמה רייס הפנים והשתפר הוא גם ירד מהמגרש ולא כיבד את מכבי בהנפת הצלחת, משהו שמראה עד כמה הוא באמת ספורטאי רגיש שלוקח ללב. גילוי נאות, ראיתי רק רבע רביעי ותקצירים. בדיוק על התאריך היה לי מנוי והצגה "במנהרה" של תאטרון גשר. הצגה של שעתיים שעוברת כמו 5 דקות. חוויה בלתי רגילה, אז אם יש איזה משחק לא מעניין רוצו לראות את ההצגה (בקיצור, במקום כל משחק רוצו לראות את ההצגה).

ישי 15 ביוני 2018

אולי זה מעגל לא אוקלידי ולכן לא הבנת.

איציק 15 ביוני 2018

נניח ואתה צודק, למה חשוב לסגור אותו? :-(

7even 15 ביוני 2018

השורה האחרונה גדולה

MOBY 15 ביוני 2018

לא צריך לחפש איפה שאין.
הערכים של חולון לא השתנו בכלל בשנה האחרונה. הם רוצים לנצח בספורט תחרותי.ככה היה כשהעיפו אותו (והבריחו אותו) וניסו להשיג ככה שקט מבית. וככה היה כשהחזירו אותו. ערכים היו עם היו תומכים בסיפור המעסה (אני חושב שללא גירסת המעסה, שלו קיבלתי אף פעם, זה ישאר כגירסת מעשה שלא בטוח קרה)הם גם לא הפסידו בגללו, הם הפסידו כי תוכנית המשחק של המאמן שלהם קרסה תוך שניה וחצי.
הוא הימר על הריכוז של בלאט וההתקפה וקיבל חור בהגנה ובלאגן. הרכב התחלתי אחר (ויותר שורט) אולי היה מגיע לתוצאה שונה.
בכל מקרה תל אביב באו מוכנים עם הרכב רצחני ושורט על המגרש. כל הכבוד לגבוהים הישראלים שלהם. סגרו את הפנים ונתנו למפציצים לנסוץ לקלוע מבחוץ עם יד על הפנים.

צור שפי 15 ביוני 2018

לא יכול להביא את עצמי לתמוך במכבי אבל מסכים לרוח הפוסט. אי אפשר היה לסדר ששתי הקבוצות יפסידו?

אורי 15 ביוני 2018

זה רק פואד יכול לסדר

צור שפי 16 ביוני 2018

אשכרה. איפה הוא כשצריך אותו.

Comments closed