הכדורגל חוזר הביתה

בעט ורוץ

מכיוון שמדובר בנבחרות עם סגנונות מאוד דומים, היה ברור שהנבחרת שתצליח לכפות על השנייה סגנון משחק שונה ולהוציא אותה ממרחב הנוחות שלה תזכה ביתרון.

צרפת הצליחה בכך בגדול: היא גרמה לבלגים להחזיק בכדור כמעט בשני שליש מהזמן (64%) ולמסור כמעט פי שניים מסירות (625 מול 357). עם הכדור ברגל, לא ידעו הבלגים מה לעשות – הם בעטו לשער 9 פעמים, רק שלוש פעמים למסגרת. כפי שניתן לראות ממפת החום, הנעת הכדור שלהם הייתה רחוק מהשער ולכן לא אפקטיבית:

בלגיה החלה את הטורניר עם שיטת משחק שונה לגמרי מהאופן שבו סיימה אותו. בשלב הבתים היא שיחקה במערך שבו היו לא פחות משישה שחקנים תוקפים – קראסקו ומונייה באגפים, דה ברויינה באמצע ולפניו שלישייה התקפית בדמות מרטנס, הזאר ולוקאקו.

אבל אז הגיעו אותן שישים דקות מול יפן ומרטינז זרק הכול לפח, הכניס את פלאיני וצ'אדלי לאמצע ועבר לשחק כמו שנבחרת אירופאית "אמורה" לשחק. אגב, זה מזכיר לי סיפור קטן: כשהייתי סטודנט לתואר ראשון למדה אתי עולה מבלגיה בשם סנדרה. אותו קיץ נסעתי ליורו בפורטוגל וסיפרתי לה שאני "נוסע לאירופה". "פורטוגל זה לא אירופה" הגיבה בבוז.

כך או כך, מרטינז עבר לשחק כמו שראוי עבור נבחרת המייצגת את אירופה הקלאסית. זה כמובן עבד היטב מול האסייתיים הנאיביים – שחטפו שלושה שערים תוך עשרים דקות – "והחכמולוגים" הברזילאים, שחטפו שני שערים מבעיטה אחת למסגרת ואז כדררו את עצמם לדעת עד שהודחו.

אבל אז הגיעה צרפת והראתה לבלגיה שמה שהיא עדיין לא למדה היא כבר מזמן שכחה: 25-16 בתאקלים מוצלחים, 12-7 בחטיפות, 25-8 בהסרת איומים על השער.

אבל בעיקר, כאמור, היא אילצה את הבלגים להתמודד עם המטרד שהוא החפץ העגול הזה. העובדה שהצרפתים גרמו לבלגים להחזיק בכדור ולתקוף מול הגנה מסודרת נטרלה את האיכויות של דה ברויינה והזאר.

דה ברויינה בעט פעמיים לשער (אחת למסגרת) ומסר מסירת מפתח אחת – נתון עגום למי שאמור להיות עושה המשחק. אדן הזאר רשם אמנם נתון מרשים של 10 דריבלים מוצלחים מתוך 12 ניסיונות, אבל בשורה התחתונה הם לא הובילו לאיומים על השער – הוא סיים עם 0 איומים למסגרת ומסירת מפתח אחת.

כדי להצליח במשימה היה על הצרפתים להיפטר מהחפץ העגול מהר ככל הניתן מרגע שנקלע לרגליהם. הם עשו זאת היטב – התקפה ממוצעת שלהם ארכה 4 מסירות (לעומת 8 במקרה של הבלגים), 13% מהמסירות היו כדורים ארוכים (5% במקרה של הבלגים) – בדומה לממוצע שלהם לאורך הטורניר. לשם השוואה, רק 6% מהמסירות של ברזיל בטורניר היו כדורים ארוכים ונתון דומה במקרה של ספרד.

כעת, תאמרו בצדק "תראה איפה ספרד וברזיל ואיפה צרפת". נכון. הטבלה לא משקרת. אבל למשחק שמבוסס על מסירות ארוכות לחלוצים מהירים יש שם – בעט ורוץ.

אכן, הכדורגל חזר הביתה.

עולים לרשת -סקירת רבעי הגמר בגברים-אורח:דוד גור
אנדרדוגים ואנגלים

61 Comments

yaron 11 ביולי 2018

כדורגל אירופאי טקטי משובח. איזה כיף…
שתי קבוצות מצויינות, כנראה הכי טובות בעולם כרגע שמנסות לעקוץ אחת את השניה אבל בשום פנים ואופן לא להוכיח לעולם ש"אנחנו הכי טובים".
עליונות אירופאית, מקצוענות מוחלטת, משמעת טקטית, כסף גדול.
תענוג.

איציק אלפסי 11 ביולי 2018

מהמם.

אלי-לא אוהד כ"ס 11 ביולי 2018

מדויק מאוד, אלפסי.
לפני המשחק טענתי שבלגיה טובה בלהיות אדרדוג מול הגדולות, אז נראה היה שהם התבלבלו מול הצרפתים ושילמו מחיר.

אבירם שליטה 11 ביולי 2018

"העובדה שהצרפתים גרמו לבלגים להחזיק בכדור ולתקוף מול הגנה מסודרת נטרלה את האיכויות של דה ברויינה והזאר"
כבר הספקת לשכוח באיזו קבוצה דה בריינה משחק העונה ועד כמה טוב הוא היה בה? מנצ'סטר סיטי הייתה נדמה לי הקבוצה שהחזיקה הכי הרבה בכדור בעונה החולפת בפרמייר ליג והג'ינג'י היה השחקן הכי טוב שלה.

"אדן הזאר רשם אמנם נתון מרשים של 10 דריבלים מוצלחים מתוך 12 ניסיונות, אבל בשורה התחתונה הם לא הובילו לאיומים על השער – הוא סיים עם 0 איומים למסגרת ומסירת מפתח אחת"
סתם סטטיסטיקה ריקה מתוכן. במחצית הראשונה האזר הגיע למצב בעיטה טוב מאוד ובעט כדור לא מספיק מדויק בשמאל כמה דקות אחכ בעט כדור נפלא שגילח את הפדחת של אחד הבלמים נדמה לי וראן והלך החוצה. אז נכון הוא לא היה מבריק אבל גם לא חסר הרבה בכלל כדי שהאזר כן יסיים את זה עם שער. הבעיה במקרה הזה הייתה אולי החדות שלו מול השער או סתם מזל ולא בעיה בסגנון שמנע ממנו להגיע לשני מצבים טובים מאוד במשחק.

" 13% מהמסירות היו כדורים ארוכים" על 13% אתה קורא לזה בעט ורוץ? ראית פעם כדורגל אנגלי בימים שלפני הפרמייר ליג? צרפת לא מתביישת לשלוח כדורים ארוכים אבל זה בטח לא הסגנון המובהק שלה. אפילו הסטטיסטיקה הענייה שאתה מביא מוכיחה את זה כאשר רק קצת יותר מעשירית מההתקפות שלה מתפתחות בדרך הזו.

צריך לדעת להשתמש בסטטיסטיקה לא סתם לזרוק נתונים.

אלי-לא אוהד כ"ס 11 ביולי 2018

"צריך לדעת להשתמש בסטטיסטיקה לא סתם לזרוק נתונים." צריך שמישהו יטרח ויכתוב איזה פוסט כדי שאפשר יהיה להגיב בגסות..

אופיר ממן 11 ביולי 2018

לא יודע אם אפשר להגדיר את התגובה שלו כגסות, אבל מבחינת התוכן הוא די צודק.

אבירם שליטה 11 ביולי 2018

תודה אופיר

לא יודע 11 ביולי 2018

א. מבחינת התוכן אפשר להתווכח. בשורה התחתונה יש בהחלט טרנד של חזרה לסגנון משחק שלא שם דגש על טכניקה ומסירות קצרות גם בנוכחות כמות גדולה של כישרון לדוגמא בנבחרת צרפת. אולי לא מדובר בכדורגל "אנגלי" קלאסי אבל עדיין רפרנס לגיטימי..
ב. דרוש סוג מיוחד של סמרטוט כדי לצאת אנטי קולגיאלי כמו שיצאת כלפי אלפסי, במיוחד לאור הרגישות הידועה שלך לתגובות בפוסטים שאתה מעלה.(שגם על התוכן שלהם אפשר להתווכח בד"כ).

אופיר ממן 12 ביולי 2018

יכול להיות שאין לי רגשות קוליאגלים חזקים במיוחד. בכ"ז סביר להניח שפרק זמן של שנה בבלוגיית שמאל תשפיע עלי :)
אלפסי, אני משוכנע – יכול לקבל ביקורת כמו שאני מפרגן לו לא מעט.
סמרטוט – אני די בטוח שמי שמתחבא מאחורי כינוי כדי לתקוף באלימות מילולית מרוויח את הכינוי הזה בצורה מובהקת הרבה יותר.

אוהד 11 ביולי 2018

לי נראה שמה שניטרל את האיכויות של דה ברויינה זה לוקאקו.
דה ברויינה רגיל לשחק עם אגוארו / ג'זוס שפותחים לו נתיבים למסירות לעומת לוקאקו שצריך לקבל את הכדור כשהוא סטאטי או לנגיחה.

איציק אלפסי 11 ביולי 2018

נכון

yaron 11 ביולי 2018

איציק,
למה הפוסט הזה קבור למטה ופוסט קודם בראש העמוד?
לפחות במובייל זה המצב.

איציק אלפסי 11 ביולי 2018

עכשיו בסדר?

yaron 11 ביולי 2018

כן

אדם 11 ביולי 2018

ההרחקה של מונייה גרמה לזה שמרטינז פשוט לא ידע מה לעשות והוא איבד את דה ברויינה לגמרי. הוא לא הצליח להביא אותו לאזורים המסוכנים ורק העובדה שהוא כזה שחקן אדיר גרמה לזה שהוא הצליח ליצר כמה כדורי פלא. וזה לא בגלל שהוא זנח את המערך המקורי כי גם שם דה ברויינה היה רחוק מידי אלא בגלל שהוא התמכר לשלושת הבלמים

איציק אלפסי 11 ביולי 2018

אני חושב שבמערך המקורי היו לו שלושה שחקנים לפנים שהיו יכול היה לתת להם את הכדורים שלו, אתמול היה לו את הזאר באגף, שמשם באמת הגיעו רוב האיומים, אבל חוץ מזה די כלום. לוקאקו הוא לא שחקן שמתאים להנעת כדור ומסירות חכמות. הוא לא עושה תנועה לשטחים, הוא צריך את הכדור לרגל. היה קשה לתת לו את הכדור לרגל בין כל היער הצרפתי והוא נגע בכדור רק 22 פעמים (פחות משני השוערים). מישהו כמו מרטנס או קראסקו יכול היה לעזור, אבל הם נכנסו מאוחר מדי.

אדם 11 ביולי 2018

לדעתי קרסקו בכלל לא היה צריך להיות בנבחרת וההכנסה שלו אתמול סגרה את הסיפור. גם לוקאקו יודע לעשות תנועה מצוין לשטח וראינו את זה בגול נגד יפן ובמשחק נגד ברזיל, הוא מאוד ורסטילי ומבין את המשחק.
דה ברויינה מאחורה יכול לחלק כדורים מצוין אבל אתה מאבד את הדברים הבאמת ייחודיים שהוא נותן לך וזה את כדורי הרוחב המהירים בשליש האחרון והבעיטה שלו, וזה יותר מסוכן מלוקאקו והזאר ביחד. אני בכלל הייתי משחק 4-3-3 או 4-3-1-2 בשביל זה.

איציק אלפסי 11 ביולי 2018

זה נכון לגבי לוקאקו, התנועה שלו בשער נגד יפן הייתה מדהימה. אבל זה בהתקפה מתפרצת. במשחק עומד הוא פחות אפקטיבי.

איציק אלפסי 11 ביולי 2018

ולגבי דה ברויינה – הוא שיחק אתמול בעיקר באגף הימני, בשלישייה שכללה את הזאר בשמאל ולוקאקו מקדימה. לא היה מי שינהל את המשחק באמצע.

אדם 11 ביולי 2018

אני מאוד מסכים שהמערך אתמול היה רע אבל גם המערך של שלב הבתים והמשחק מול יפן.

רומן 11 ביולי 2018

אולי בעצם דה ברוינה לא כזה גדול כמו שעשינו ממנו?

אדם 11 ביולי 2018

אולי, אבל אני לא חושב שזה העניין. כשדה-ברויינה תופקד באופן שבו הוא הכי מועיל הוא היה מבריק, וזה היה במחצית הראשונה מול הברזילאים.

בו רדלי 11 ביולי 2018

פשוט משחק נפלא אין אין על משחק טקטי מלא בחשיבה כמו במשחק שחמט משובח שבו הגליץ' והמצב הנייח קובעים בסוף את התוצאה.. רוצים עוד מזה!! ולגבי מה שכתבת על בלגיה אכן הבלגים בגדו בעצמם ושילמו על זה!

איציק אלפסי 11 ביולי 2018

מקנא בך שאתה מצליח להינות מזה.

בו רדלי 11 ביולי 2018

זה היה בציניות אם לא הובנתי נכון..

איציק אלפסי 11 ביולי 2018

אוקיי נרגעתי :)

יעקב נקש 11 ביולי 2018

אוקיי ובלי ציניות? אתה מעדיף לראות משחק שנגמר 6-5 מקרי לאחד הצדדים בלי הגנות ובלי תוכנית משחק? כי אני לא…

אלון 11 ביולי 2018

אני חושב שכל ההבדל בין הקבוצות אתמול היה הגנה טיפה יותר טובה של צרפת ונגיחה שנכנסה מעבר לזה צרפת לא הייתה יותר טובה בקלות קומפני יכל לנגוח שער דומה.
לוקאקו לא היה חד מספיק ומרנטנס נכנס מאוחר מדי לצערי.

היסטוריון של ספורט 11 ביולי 2018

אני חושב שנבחרת בלגיה חסרה ביחס לצרפת (והגדולות האחרות ) בהרכב הלא מאוזן שלה בקישור האחורי .
הקשר האחורי המרכזי של בלגיה הוא ויטסל ואם תרצו פליאני
כשבצד השני יש את קאנטה ומטווידי (עם עזרה של פוגבה)
וכאשר לברזיל למשל יש את קאסמירו אז ההבדל הוא זועק .
גם הניצחון של בלגיה על ברזיל היה מקרי ולא משקף.

בשביל להיות אלוף עולם צריך להיות מאוזן ו/או הרבה מזל וקונסטלציה חלומית שיכול לתת טורניר גביע.

אני חושב שהולך להיות לנו גמר חד צדדי ..הכי חד צדדי מאז 58 ואולי מעולם (אף פעם לא היה למשל 0-4 בגמר).
הסיכוי היחידי לגמר מאוזן זהו אומץ קרואטי לא שיגרתי ועלייה עם ההרכב השני מול אנגליה (לפחות ללא מודריץ ומנדוקיץ המבוגרים והעייפים)
יש בכך סיכון אך אני משוכנע שדווקא הרכב זה ינצח את האנגלים שכן השליטה בקישור גם עם קובצביץ רקיטיץ ופרישיץ תהיה של קרואטיה ובמקרה הרע מודריץ הרענן (יחסית…) יעלה מהספסל ויסגור את הסיפור (במקרה הטוב קרואטיה תסתדר בלעדיו ).

ככה קרואטיה תרוויח את המנוחה הנדרשת לגמר .
בכל קונסטלציה אחרת אזי
1. לטעמי היתרון היום יהיה אנגלי (יתרון קל אך יתרון מסוים )
2. המנצחת בכל מקרה תובס ללא תנאי על ידי צרפת בגמר שתהנה מיתרון בולט ברעננות ויש לה כמובן את יתרון האיכות והאיזון (בוודאי מול אנגליה מולה יש לה גם יתרון לא מבוטל בניסיון )

no propaganda 11 ביולי 2018

אנגליה היא נבחרת די בונקריסטית, קשה להביס כאלה

איציק אלפסי 11 ביולי 2018

יקרעו אותם 1:0

הברזיליאני 11 ביולי 2018

הפועל תל אביב לקחה קחה אליפות. ואליהו עופר בכלל עשה מזה קריירת אימון ארוכה.

איציק אלפסי 11 ביולי 2018

זה באמת ציטוט של עלי מוהר ז"ל כמדומני

איציק אלפסי 11 ביולי 2018

אני חושב שבכל מקרה קרואטיה תשלוט בקישור. השאלה אם זה לא יגמר כמו הבלגים אתמול.

קירקגור 11 ביולי 2018

יאפ. וזה לאו דווקא יעבוד לטובתם עם הגנה ממושמעת, כפי שראינו בשלבי הנוקאאוט.
לדעתי גם בגלל זה לאנגלים יש יותר סיכוי להפתיע במידה ויעלו לגמר – הם לא הולכים להחזיק את הכדור מול צרפת מה שלא יהיה.

איציק אלפסי 11 ביולי 2018

זה יראה כמו משחק רוגבי – אחד יעיף את הכדור לשני…

dmc 11 ביולי 2018

אז אתה ממליץ לקרואטיה לעלות בהרכב שני לחצי גמר מונדיאל

עובר אורח 11 ביולי 2018

צודק. יבואו רעננים למשחק על המקום השלישי. מה רע?

קלבדוס 11 ביולי 2018

לעלות בלי מודריץ' לחצי הגמר מול אנגליה?
זכית בפרס הפוסט המקורי לשנת 2018, לפחות, ואני לא ציני.

היסטוריון של ספורט 11 ביולי 2018

למה להוריד שחקן עייף בדקה 60 לגיטימי ולעלות אותו דקה 60 בלתי אפשרי ?
יכול להיות שזה מקורי אך הגיוני מאד אם חושבים מחוץ לקופסה.
נניח יש לך שחקן איכותי מאד אך תשוש ואתה רוצה למקסם הצלחה איתו מה עדיף ?
לתת לו לעלות למשחק של 90 /120 דקות שסביר מאד שיהיה עייף ולא למקסם הצלחה או לתת לו פור מנוחה של 60 דקות ולהכריע משחק.
2 נקודות לסיום לפני התמיהות
1. לקרואטים ישנו קישור איכותי בטח ביחס לאנגליה גם בלי מודריץ ואדרבא הטריות שלו יכולה להועיל גם מול האנגלים.
2. בסוף בעיני לפחות ההבדל בין להפסיד בחצי או להפסיד בגמר לא גדול (במובן מסוים עדיף ההפסד בחצי )
אתם יודעים למשל שגריזמן ,ג'ירו ואמפבה שכבר שיחקו אתמול את החצי גמר שיחקו פחות דקות ממודריץ ?
( 479 , 464 ו 444 בהתאמה בעוד מודריץ בלי שעלה היום על הדשא שיחק 485 דקות טורניר)
מודריץ גם גדול מהם וגם ישחק במשחק המאוחר יותר .

לסיכום איני מבין למה מה שטוב לזיזו המאמן שידע לעלות קובצביץ במקום מודריץ במסגרת שלבי הנוקאאוט באלופות (בגומלין בשמינית הגמר בפריס ובגומלין ברבע הגמר מול יובה) לא טוב גם למשחק היום .

באבא ימים 11 ביולי 2018

איציק – יש מקום למצוא את הנתונים הללו פר מחצית? אני סקרן לדעת כמה המשחק הושפע מהשער.

איציק אלפסי 11 ביולי 2018

נקודה טובה. אני גם סקרן. לצערי לא הצלחתי למצוא נתונים פר מחצית.

באבא ימים 11 ביולי 2018

ללא נתונים אני חושב שההטיה ל"טובת" בלגיה כזו שמחזיקה בכדור באופן חסר תכלית מול צרפת שניטרלה ביעילות את יכולותיה של בלגיה מושפעת מהשער. לו היתה זו הבעיטת סיבוב של אלדרוויד שנכנסת יכול להיות שתמונת המשחק היתה שונה לחלוטין. אני חושב שזה השפיע הרבה יותר מהחלטה כלשהיא של מרטינס. שווה לבדוק את זה.

יותם 11 ביולי 2018

ברזיל כדררו את עצמם לדעת? קורטואה הציל 3-4 גולים בטוחים, והם ניהלו מטווח ברחבה של הבלגים. ניתוחים בדיעבדים תמיד נכונים אני מניח. דש לקוטניו שהרג ציפור בבעיטה 12 מטר מהשער

היסטוריון של ספורט 11 ביולי 2018

איציק עוד איזו אנקדוטה קטנה על צרפת.
בזמנו שאלנו /הערכנו
שהמשחק מול ארגנטינה הוא סט' תקן / אנומלייה .
אז הנה אנקדוטה .
צרפת בשמינית 7 שערים (3-4 ).
צרפת ביתר המשחקים 7 שערים (1-6 ).
השורה הזו היא בהחלט שורה של אלופת עולם קובנציונלית .

איציק אלפסי 11 ביולי 2018

בהחלט. ומה שמצחיק זה כשבעוד 20 שמה כשמישהו יביא אותה כדוגמא לאלופת עולם משעממת יגידו לו "מה משעממת? היה את ה- 4:3 נגד ארגנטינה"…

no propaganda 11 ביולי 2018

הם ממש אבל ממש לא משעממים.
משעממת זה ספרד 2010

פרסלני 11 ביולי 2018

אם זה משעמם אותך אז אתה בבעיה. מהירות מרהיבה
אמבפה
גריזמן
זאת כמובן זכותך לסבול. אנחנו נהננו מאד אתמול.

צור שפי 11 ביולי 2018

נדמה שרובנו נסכים שהמשחק היום הוא על הזכות להפסיד בגמר. צרפת פשוט ברמה אחרת.

יאיר אלון 11 ביולי 2018

צרפת עצרה את ההתקפה הכי פורייה בטורניר (ובמוקדמות?) על 0 שערים ומעט מאוד איומים על השער. כן הם מגנים עד כדי כך טוב.
לגבי ההתקפה אפשר לומר שזה מקרי, לא בכל יום אומטיטי נותן גול כזה. אבל בכל פעם במשחק התקפי כביכול לא גדול של צרפת היא מצליחה להבקיע את השער שנדרש ממנה ואז לך תרדוף אחריה.. פעם זה אומטיטי או וראן בטעות פעם זה גריזמן מטעות שוער פעם זה פוגבה בהצטרפות חד פעמית מקו שני. נבחרת עמוסת כישרון ומאוד סבלנית שיודעת לעשות בדיוק את מה שדרוש ממנה לניצחון.
ואם חלילה מתפתח משחק רב שערים ובלאגן גם זו לא בעיה גדולה, במיוחד שיש לך נשק כמו אמבפה כפי שראינו בשמינית נגד ארגנטינה. התוצאה בהפרש של שער אחד בלבד עושה חסד גדול עם האלביסלסטה וזה עוד במשחקם הטוב בשנים האחרונות לטעמי.

הגמר הוא לא בכיס של צרפת, ביורו צרפת הגיעה גם כן אחרי טורניר מרשים (בעיקר הניצחונות על גרמניה ואיסלנד) עם יתרון הביתיות נגד נבחרת פחות טובה ועוד כזו שאיבדה את הכוכב הכי גדול שלה אחרי רבע משחק. אבל וזה האבל הגדול פורטוגל בדיוק כמו אנגליה/קרואטיה הגיעה לשחק על החיים שלה בהבנה שיש פה צירף נסיבות חד פעמי.
נבחרת שכזו שמרגישה ברת מזל להיות במעמד די משוחררת מהלחץ, כי מצפים ממנה להפסיד ופשוט תיתן את כל מה שיש לה כי ברור לה גודל המעמד.
הצרפתים יצטרכו להיות באותה רמת אינטנסיביות, לגייס את הניסיון שכן יש לשחקנים שלה במעמדים דומים בכדי להביא את היתרון האיכותי שיש להם לידי ביטוי.

רומן 11 ביולי 2018

האסון של המונדיאל הזה זה הפאניקה שהברזילאים נקלעו אליה אחרי הגול העצמי שהם ספגו, אם היו ממשיכים לשחק רגוע בפיגור 1-0 ולא רצים באמוק להשוות, היו מנצחים את הבלגים הבינוניים די בקלות.

Gil - Zimbabwe 11 ביולי 2018

צודק!!

פרסלני 11 ביולי 2018

רומן. הייתי באיצטדיון. כולי עטוף ושר ברזיל והתבאסתי. ניחא, אני מבואס. למה זה אסון באופן כללי למונדיאל? ברזיל ראויה, צרפת ראויה ועם כל הכבוד בלגיה לא בינונית אלא בעיקר בי פולרית. ועדיין ראויה.

רומן 11 ביולי 2018

כי ברזיל היתה ברזיל של פעם בתוך חבורה של נבחרות גנריות שמעדיפות לשחק בלי כדור מאשר עם כדור.
כי אחרי הדונגות והסקולארים, פתאום משום מקום קיבלנו את נבחרת ברזיל האמיתית, עם הז'וגו בוניטו, עם הגב הזקוף, הכדרורים, המסירות דרך האמצע, הדריבלים..
עם כל האהבה שלי לאנגליה אני מודה שהכדורגל שלהם הוא טיפה יותר גרוע מדוחה, ברזיל זה הכדורגל המושלם, אז לדעתי העולם הפסיד אלופת עולם היסטורית.

יעקב נקש 11 ביולי 2018

תיקו נגד שוויץ, כמעט תיקו נגד קוסטה ריקה, הפסד ברבע לקבוצה שכבשה יותר ממנה בטורניר ומעשית פי שתיים ממנה במשחק הספציפי… דקות די מועטות פר משחק של כדורגל שמח כמו שציינת…
אלופה היסטורית? ההיסטוריה התחילה אתמול?

Gil - Zimbabwe 11 ביולי 2018

יעקב, אתה מפספס את מה שרומן מנסה להגיד. הוא לא מתייחס לכדורגל, הוא מתייחס לאיך הכדורגל משוחק. ואני אישית מעדיף להפסיד ככה לבלגיה ואפילו אם זה למעט דקות (אם כי נגד בלגיה זה היה 20 דקות ראשונות וכל המחצית השנייה) מאשר להיות אנגליה. אבל זה אני.
אבל אתה אוהב את התוצר הסופי וזה בסדר, כל אחד והעדפות שלו.

יעקב נקש 11 ביולי 2018

לאו דווקא… אני פשוט לא חושב שברזיל הנוכחית, במידה והייתה זוכה בגביע, הייתה נחשבת לאלופה היסטורית… לא נתנו שום משחק שראוי לציון או ייזכר לאורך זמן…

עובר אורח 11 ביולי 2018

"אבל אז הגיעה צרפת והראתה לבלגיה שמה שהיא עדיין לא למדה היא כבר מזמן שכחה"
לא בטוח שהביטוי הזה עובד בוריאציה הזאת… ;)

זינק 11 ביולי 2018

אבל אז הגיעה צרפת והראתה לבלגיה שמה שהיא עדיין לא למדה היא כבר מזמן שכחה: 25-16 בתאקלים מוצלחים, 12-7 בחטיפות, 25-8 בהסרת איומים על השער.

אם הבלגים החזיקו 64% מהזמן בכדור למה הנתונים האלה מפתיעים?
לך לכל בונקר מפואר בהיסטוריה שבו קבוצה גנבה משחק ותגלה נתונים דומים (ולא שאני חושב שצרפת גנבה כאן).
לפעמים נתונים הם רק תוצר לוואי ולא צריך לעשות ביאור חמץ בשביל תזה.

Srtest - ארטסט 11 ביולי 2018

הנאיביים היפנים שעשו מה ששום קבוצה אחרת לא עשתה מול קבוצה טובה בטורניר ובכלל אם לוקחים בחשבון את הפערים והחוכמולוגיים הברזילאיים שניגשים למשחק כדורגל במטרה… איך נגיד? לשחק כדורגל. אח"כ כמובן תתלונן על כך שברזיל היא כבר לא ברזיל כשהיא תנסה להיות עוד יותר אירופאית ושאיפה הימים שהיפנים באו ולקחו את המשחק אל היריב.

לוקח את הנאיביות היפנית, החוכמולוגיה הברזילאית (שהשפיעה על היפנים) ואת היכולת של הארגנטינאים להכניע 3 פעמים הגנה צרפתית משובחת ומשאיר אותך עם הכדורגל.

אוהד 11 ביולי 2018

כשפלאיני הוחלף הייתי בטוח שמרטינז יכניס אותו בחזרה אחרי 5 דקות כתגובה לפוסט שלפני המשחק.

Comments closed