הברדק חוגג כרגיל

הפיטורים של גיא לוזון הם מהלך טיפשי ומביש

הפיטורים של גיא לוזון הם אחד הרגעים המבישים של בית"ר ירושלים בשנים האחרונות, ויש כידוע תחרות לא פשוטה בצמרת הדירוג הזה. לוזון הוא אחד האחרונים במערכת שאחראי למצב המקצועי הנוכחי של בית"ר.

ראשית, ברמה האנושית-מוסרית (אם למושג הזה יש עוד משמעות בכדורגל הישראלי ובבית"ר), לוזון נשאר בקיץ ועשה כמיטב יכולתו כדי להעמיד קבוצה תחרותית במצב קשה של אי וודאות. נכון שהוא לא עשה זאת מסיבות אלטרואיסטיות, הוא ראה בבית"ר הזדמנות אחרונה בערך בעתיד הנראה לעין לאמן מועדון "גדול", אבל זה לא משנה את העובדה שהוא לא ויתר ונלחם על מעט הכבוד המקצועי שעוד נשאר למועדון באותם ימים. המינימום שהמועדון יכול היה להעניק לו בתמורה זו הזמנות ראויה להוכיח את כישורי המקצועיים. והוא לא קיבל את ההזדמנות הזאת.

ללוזון חלק קטן בבניית הסגל לאחר הגעתו של משה חוגג, שיחד עם אלי אוחנה, אחראי להבאת שחקנים, ובראשם ערן לוי, שהרציונל להחתמתם לא היה מקצועי, אלא רצון לייצר "באז" סביב הקבוצה בקרב האוהדים ובתקשורת. גם עם הסגל, שבמידה רבה "הונחת" עליו, ללוזון לא נתנה הזדמנות להוביל תהליך מקצועי. בשורה התחתונה, אחרי שבעה מחזורים, בית"ר אמנם ממוקמת במקום הלפני אחרון בטבלה, אבל רחוקה רק ארבע נקודות מהמקום שמוביל לפליי-אוף העליון. בעונה, שעקב הנסיבות של החלפת הבעלות, אין באמת ציפייה ממנה להיאבק על האליפות או משהו שדומה לזה, זה לא סיבה מספקת לזעזוע מקצועי.

ללוזון יכולה הייתה להיות עוד הזדמנות רבה לתקן ולשפר את הקבוצה תוך כדי תנועה. חלק גדול מהתוצאות החלשות בפתיחת העונה ניתן לייחס גם לעובדה שהקבוצה לא רק שהורכבה טלאי על טלאי בשבועות האחרונים של חלון ההעברות, אלא גם לעובדה שהסגל הקיים כמעט ולא עשה הכנה מקצועית כקבוצה לעונה הנוכחית. ואחרי כל זה, כן ניתן היה לראות מגמה של שיפור בבית"ר במשחקים האחרונים, למרות שזה עדיין לא בא לידי ביטוי בתוצאות.

מאז שרכש את בית"ר, משה חוגג אומר את כל הדברים הנכונים. אולם דיבורים, כידוע, לא עולים כסף והמבחן האמתי הוא במעשים.

ובמעשים עד כה לא ניכר שחוגג מביא משהו חדש לבית"ר. אם כבר, אז הוא מסיג אותה לאחור. ההחלטה לפטר את לוזון היא עוד ניצחון לאוהדים, בייחוד לפלג הדומיננטי והקיצוני שבהם, שמראים שוב שהם אלו שבסופו של דבר קובעים בבית"ר.

למהלך הזה יהיו השלכות גם על השינוי הערכי שחוגג, מצהיר לפחות, שהוא מעוניין לבצע במועדון. הרעיונות של חוגג טובים ונכונים, אולם נדמה שהאיש עדיין רחוק מהלבין לאן הגיע. הדיבורים שלו על הצורך "לדבר עם הקיצוניים" מעידים על כך שהוא כושל בהבנת הסיטואציה.

אוהדי בית"ר קבלו את חוגג בתופים ובמחולות משום שהוא היה זה שהושיע אותם מעריצותו של אלי טביב. אולם, הם לא יהססו לפנות נגדו ברגע שיפעל כנגד העקרונות שלהם. בכדי להפוך את בית"ר למועדון שבו, לדוגמא, דת ולאום אינם פרמטר בבחירת שחקנים, כפי שהצהיר, הוא יצטרך להתעמת עם אותם אוהדים באופן ישיר וכואב.

הניסיון שלו להיות נחמד ולרצות את כולם, והעובדה שלא הוכיח עמוד שדרה עקרוני בהתנהלות מול המאמן שבו נתן את אמונו כשהגיע למועדון, מעידים שהדרך לשינוי אותו הוא, לדבריו, מבקש להביא למועדון, ארוכה מאוד.

הרצוג מתחזק בסקרים
תנו ליורגן לנצח

תגובות

 • יניב

  איציק הפעם אני לא מסכים איתך.חובה היה לפטר את גיא לוזון ,זה היה ברור שהוא לא מצליח להשתלט על הקבוצה,לא מצליח להנחיל את העקרונות והפליסופיה דשלו(אם יש לו בכלל),נכון שיש לו הרבה סיבות מקלות ובחלק מהדברים שכתבת מן הסתם הם נכונים,אבל אין מנוס מלפטר את לוזון.
  לדעתי בכלל רק בגלל שהוא לא רצה לפטר אותו הוא לא פיטר לפני 2-3 מחזורים מה שבפועל היה צריך להיות

  • איציק אלפסי

   אם כך הוא לא היה צריך לתת לו לפתוח את העונה. אם הוא לא סמך עליו לכתחילה. שבע מחזורים בסיטואציה הנוכחית של בית"ר זה לא מספיק זמן כדי לשפוט מאמן.

   • יניב

    הוא היה חייב לתת לו לפתוח את העונה,בעיקר כי הוא לא רצה (אני מניח)להתחיל עם שליפות מהמותן ורצה יותר יציבות. לפעמים 7 מחזורים זה מספיק זמן בכדי לשפוט מאמן ולפעמים אתה רואה שאין מנוס וזה פשוט לא הולך,כפי שזה נראה לוזון איבד את חדר ההלבשה(בטח אחרי מה שקרה עם ערן לוי) אז להשאיר אותו עוד 4 מחזורים לא היה תורם בכלום.

   • Srtest - ארטסט

    אוחנה מתחיל להזכיר את וויצ'יץ' ולא בגלל שלשניהם גביעים אירופיים.

 • אריאל גרייזס

  הייתי אומר שההחלטה לקחת את לוזון בתור מאמן היא אחד הרגעים המבישים בתולדות ביתר ירושלים. למזלו, חוגג לא חייב לחיות עם ההחלטה הזו

  • יואב

   אריאל, מסכים.

  • Shadow

   בדיוק

  • חמציץ

   +1

 • דקו

  הפיטורים של לוזון הם לא מקצועיים בעליל. הבן אדם לא יודע לנהל חדר הלבשה. לא יודע להחזיק סגל. אם זה מאמן אחר שהיה שומר את השחקנים לידו מילא... אבל שאתה מתחיל לרדת על שחקנים,להתחיל להעיף אותם מהסגל כאן הבעיה.

 • dk

  ואני כבר ציפיתי למפת החום של לוזון במשחקי של בית"ר :)

 • dk

  ואני כבר ציפיתי למפת החום של לוזון במשחקים של בית"ר :)

  • yaron

   ואם אפשר גם של ערן לוי :-)

   • אורן השני

    עיגול חום גדול בצורה של המבורגר

    • Srtest - ארטסט

     ההמבורגר זה לפני המשחק ונדמה לי שמפת החום לא מראה מה שקורה בתוך הקיבה.

    • yaron

     :-) :-) :-)

 • יניר

  זה תמיד נראה לא אנושי לפטר מאמן אבל זה חלק מהמקצוע הזה ולא צריך להתרגש כאילו פיטרו עובד מפעל בירוחם. גיא לוזון היה מינוי פופוליסטי של מאמן שנכשל באופן סדרתי ואף פעם לא ברור למה הוא מקבל את התפקיד מלכתחילה. לקבוצה הזו כמו לקבוצות הקודמות שלו אין שיטת משחק, אין ניהול חילופים, אין שליטה בחדר ההלבשה ויש רק שילוב של מוטיבציה ותחושת העולם כולו נגדנו. מין שילוב של שייע ומוריניו. אני משוכנע שאם המצב היה רק קצת יותר טוב חוגג לא היה מפטר אותו כי הוא באמת ובתמים רוצה להביא סגנון אחר לענף. גיא לוזון לא הותיר לו ברירה והנסיון להפיל את התיק על השומנים של ערן לוי היה נסיון נואל ומגעיל להסיט את האש ממנו עצמו

 • חיים הצהוב

  גיא לוזון מאמן לא טוב, טקטיקן גדול הוא אף פעם לא היה, השחקנים לא התחברו אליו ככה שהיתרון שלו כמאמן מוטיבטור לא בא לידי ביטוי.
  ההגנה, משחק ההגנה והמחויבות של הקבוצה לשיטת משחק לא היו קיימים בביתר.
  לא רואה שום סיבה מקצועית להשאיר אותו, הוא גם לא איזה סמל גדול אז אני באמת לא מבין את הכתבה.
  להשאיר אותו כי הוא שם בהתחלה שהיה קצת קשה? לפי מה שזכור לי הוא איים שהוא כל רגע מתפטר.
  נראה לי איציק שקצת התבלבלת בית ביתר לנורדיה, ביתר אמורה להיות מועדון כדורגל מקצועני לא מועדון חברים, לא משאירים מאמן לא מתאים רק בגלל שהוא היה מחויב למועדון במשך חודש בתחילת העונה

 • אמיתי

  אז לפי מה שהבנתי ממך היה צריך להשאיר את לוזון בשם המלחמה בקיצוניים?
  וזה עוד מאמן שנכשל בסידרתיות בכל מקום. רצית שחוגג גם יאכל את הדג (המסריח) וגם יגורש מהעיר?

 • אבי 2

  איציק, הפעם גם אני חולק עליך.
  שורה תחתונה, גיא לוזון הוא כישלון מהדהד כבר כמה שנים, המינוי שלו מלכתחילה היה הזוי. אבל אני לא דואג לו, כי עוד יסדרו לו את הגו'ב הבא. הפיטורים היו מוצדקים כי לא רק שלא רואים שום התקדמות, אלא נראה שהוא מאבד את חדר ההלבשה.
  ההתנהלות שלו בראיון בו הוא משפיל את ערן לוי על אחוזי השומן היתה מביכה, משהו שהזכיר את מוריניו שהפיל על פיל ג'ונס את ההדחה מגביע הליגה.
  ערן לוי, יש לציין, עם אותם אחוזי שומן היה שחקן עם הכי הרבה איומים לשער, הכי הרבה מסירות מפתח, מלך הבישולים ודו ספרתי בגולים, אפילו בנבחרת לא התעלמו מהנתונים הללו. אז יש מאמנים חזקים וגמישים כמו יוסי מזרחי, סלובדן דראפיץ ורוני לוי שידעו לעשות את הטרנספורמציות במערך הקבוצתי שיפיקו קסמים מערן לוי, ויש מאמנים חלשים ופחדנים כמו גיא לוזון שמעדיפים להתעמת ולהירתע משחקנים עם נוכחות כמוהו.

 • yaron

  לא הייתי מביא אותו מלכתחילה.
  אבל,
  לא נראה לי שחוגג ואוחנה הם אלה שפיטרו אותו...
  הדבר הנכון היחיד שהוא עשה היה להתנגד להבאת ערן לוי וזה מה שבסוף בעט לו בתחת.

 • אדם

  מצחיק אותי שכולם כותבים כאן שהמינוי של לוזון הוא הזוי. זה טביב במיטבו, גם מחליק כיף עם הלוזונים וגם דואג לשרוף את המקום שהוא עוזב, ככה שהוא יראה גדול. הכי צפוי בעולם.

  • איציק אלפסי

   אוחנה זה שנלחם להביא אותו.

   • אדם

    וממתי לאוחנה יש דיעה משל עצמו? אז זה או אוחנה בשליחות טביב או אוחנה בשליחות הלוזונים שבשליחות טביב.

   • yaron

    אוחנה אולי נלחם להביא אותו, אבל טביב אשם :-)

    אציק, אתה יכול להסביר לי איך אוחנה יוצא נקי מכל סאגת טביב?
    נציג הבעלים, לא אחראי על שום דבר שקרה בתקופת טביב, לא על הפיאסקו מאמנים הבלתי נגמר בבית"ר, לא על ערן לוי, כלום...

 • ניינר / ווריור

  אני דווקא מצטער שפיטרו כל כך מהר את הליצן חסר המושג. לראות אותו מתבזה עם בית"ר זה פרייסלס

  • יואב

   ניינר, אתה לא אוהד ביתר? לפחות בעונה הקודמת זוכר דיבורים אחרים.

  • אורן השני

   נכון, על מה כולם מתלוננים? היה כיף כל עוד זה נמשך :)

  • חמציץ

   +10

 • Srtest - ארטסט

  צ'מע איציק אחרי הטור הזה. נשמע כאילו אתה צריך להיות שם.

  • Srtest - ארטסט

   עם הסתייגות קלה - ללכת ראש בראש עם הגורמים העוינים ביותר כמוהו ללשבת איתם לקפה.

 • אחד העם

  אתה לא סבור שיש משמעות לאחוזי ההצלחה המרנינים שלו בשנתיים האחרונות?
  98.9% הצלחה כמאמן (ספטמבר 2016 - אוקטובר 2018)
  35.6% בהפועל
  39.5% במכבי חיפה
  23.8% בביתר

  • רטקסס

   זה ענק ואני הולך להשתמש בזה

  • איציק

   אם תבדוק את סכום אחוזי ההצלחה בשלושת הקבוצות יצא בדיוק 98.9%.
   כלומר הוא שמר על אותם האחוזים בדיוק, רק פרס אותם על פני 3 קבוצות :-) :-) :-)

 • holden

  גיא הוא בוודאות הרקדן הכי טוב מבין המאמנים, גיא הוא הרקדן האוטומטי,
  משתולל בתנועות ידיים נמרצות, בולע מילים המסיבות העיתונאים שלו, תמיד הקבוצה שלו בקו שיפור-אבל תמיד היא בצד המפסיד משום מה.

  גיא סיים את תפקידו באימון קבוצות גדולות,
  הכי גבוה אולי שהוא יגיע באימון זה אולי אולי סכנין, גם זה אם הלוזונים יפעילו המון לחץ על ראשי סכנין,
  מבחינה כספית גיא מסודר, אבל כדאי לו לשקול החלפת מקצוע,
  אשתק גיא הרס אותנו בחיפה, זכה לקרדיט מופרז מיענקלה, הפעם המזל לא שיחק לו , הודח בבושת פנים במהלך אוקטובר,
  הבלוף נחשף מהר יותר בירושלים מאשר בחיפה

 • אולטרע

  טור פופוליסטי שמתאים לאכסניות סטייל וואן, לוזון חבר שלך או משהו שאתה ככה מגן עליו? הבנאדם אחד המאמנים הכי פחות ראויים שאי פעם אימנו בליגת העל הישראלית, הוא מאבד חדרי הלבשה סדרתי, אין לו מושג קלוש בטקטיקה, הוא לא יודע להנחיל לקבוצות שלו לא שיטת משחק, לא תרגילים, לא לחץ, כלום ושום דבר. הסיבה היחידה שמלכתחילה קיבל ג'ובים זה שם המשםחה שלו. וכמובן במבחן התוצאה גם בביט'ר כמו בכל מקום אחר שהגיע אליו אי פעם נכשל בצורה אומללה. חוגג לא נכנע לקיצוניים אלא לקול ההיגיון. מתי ראית כדורגל בפעם האחרונה?

  • אמיתי

   תגובה שמתאימה לוואן..
   אפשר ולגיטימי לא להסכים. אין סיבה לתקוף את איציק ככה. קצת לכבד

 • יואב

  הוא פוטר מהפועל (פעמיים ) פוטר מחיפה , פוטר מבית"ר.

  אבל...

  יוני הללי האגדי בתחילת העונה ברדיו - " בית"ר ירושלים תזכה באליפות בזכות המאמן שלה , גיא לוזון הוא המאמן הכי טוב בארץ."

  זהו. אין פואנטה ואין לי מה איך להגיב לזה.

  • Ollie Williams

   מזכיר לי את המעקב של "ציון 3" בעונת 2013/14 אחרי התחזיות של הללי.
   עפ"י התחזיות שלו, בתום המחזור ה 29, מכבי חיפה עמדה בגאון בראש הטבלה עם 87 נק' ומאזן מושלם. באותו מחזור מכבי ת"א ירדה רשמית ליגה לאחר שהצליחה לצבור 5 נק' בלבד במשך העונה.

   • D! פה ועכשיו

    :)

 • holden

  הכותרת צריכה ללכת בדיוק, אבל בדיוק הפוך:
  המינוי של גיא לוזון הוא מהלך טיפשי ומביש

  • צור שפי

   גם וגם

 • ישרון

  כבר כיסו את מה שהיה לי לכתוב על הצד המקצועי, אז אני אתייחס להמשך הפוסט.

  אין פה שום ניצחון לאוהדים, חוגג לא היה צריך את הקהל כדי לראות שהקבוצה מסריחה את הדשא ונראת לא מאומנת בשיט.
  אין קשר ללה פמיליה כל האוהדים רצו שהוא יעוף, כל מי שעוקב אחרי כדורגל ישראלי יודע מה "האיכויות" של לוזון. תהרוג אותי איך קישרת את זה לגזענות, גם אם הוא החליט לפטר בגלל לחץ מהקהל זה עדיין לא קשור כי למה שהוא אמר בנושא הערבים יכולות להיות 2 סיבות, הוא באמת מתכוון לזה או שהוא שיקר ורק מוריד את התקשורת מהגב. אם הוא באמת התכוון, למה שהוא יתחשב בדעת הקהל?
  ואם שיקר אז בכל מקרה לא היה מעוניין להיכנס לתקלים מיותרים ולפיטורים אין קשר.
  אתה צודק שלבנתיים הוא רק דיבורים אבל אתה יודע נחיה ונראה...

 • ניר

  לוזון לא מאמן נקודה. כל השאר זה סתם ויכוח סרק.
  עוד מאמן גונב דעת שנכשל בכל מקום שהגיע אליו

 • סער

  הכי אירוני זה כשהוא התפטר לפני שנה מהפועל הוא אמר שהוא לא רוצה שבגלל המצב של הפועל הוא ירד ליגה וזה יהיה כתם לקריירה שלו.. בנתיים הוא כבר פוטר פעמיים.

 • איציק

  לוזון הוא מאמן גרוע ואנטיפט רציני (לפחות כך מצטייר מהתנהגותו ומהראיונות שהוא נותן). הוא מתנהג לפחות כמו מוריניו, קלופ ופפ ביחד (מתאים להתנהגותו של אוחנה, אבל זה סיפור אחר). רק על המילים שאמר על ערן לוי מגיע לו שיעשו מילה לתפקידו בבית"ר. אתה יכול לא לאהוב שחקן, לחשוב שלא מתאים לשיטה, אבל לא להשפיל אותו במיוחד שכדורגל זה עוד פרמטרים חוץ ממשקל ומהירות ריצה. נכון, בליגה איכותית זה פרמטר חשוב, אבל בליגה שיש מעטים שיודעים לבעוט, למסור ולהבין משחק הוא רמה מעל הרוב עם עודף המשקל שלו. אבל גם אם הוא היה על הפנים, אין סיבה להלבין את פניו.
  בקיצור, בן-אדם קטן ומאמן גרוע. לדעתי זו סיבה מספקת לפטר אותו. אפשר לשים את אוחנה כמאמן במקומו. דני נוימן יכול להיות מנהל מקצועי.

  • yaron

   רציתי לשים +1
   אבל אז הגעתי לדני נוימן... :-)

   • איציק

    זה נועד בכול זאת לשמור על רמה מסוימת ולא להתעלות מאליה.

 • אורן השני

  אלפסי צודק, היו צריכים להשאיר אותו לפחות עד שהקבוצה תבטיח את הירידה.

  • איציק

   אתה לא יכול לסמוך על ההבטחות שלהם. אצלם מילה זו לא מילה.

 • Srtest - ארטסט

  אחחחח תמיד אפשר לסמוך על החבורה שנכנסת בבית"ר ובאוהדיה שכעת תשבח את הטעם הטוב והידע המשובח של אוהדיה בכדורגל, שכידוע טענו שינקמו בגיא לוזון כי הוא העדיף להגיע לחיפה ולא אליהם למרות שהם רצו אותו - עד שלא. כמו כן ערן לוי שהגיע עם פנקס הצ'קים הפתוח החדש בלי קשר להשפעות על חדרי הלבשה וכאלה.

 • אורי

  ערן לוי חוגג מהבוקר עם שווארמות בלאפה מיליה

  • dk

   :)

 • אורי

  שאלה חצי קשורה - חיפה פיטרה את רוני לוי (פעמיים), ביתר פיטרה את רוני לוי, והיום הוא פתאום המושיע של שתיהן?

  • Shadow

   מאמן לא תמיד מתאים לחומר שחקנים ולא תמיד מתאים לסיטואציה. רוני לוי הוביל את מכבי חיפה לזכיה בשלוש אליפויות רצופות וגביע. אני לא יודע אם הוא המושיע(אני באופן אישי לא משתגע עליו) אבל הוא מאמן עם קבלות

   • dk

    יותר מזה, לפטר מאמן אחרי שלוש אליפויות לא שקול ללפטר מאמן אחרי שבעה מחזורים ואחת הפתיחות הכי גרועות בהיסטוריה...

 • עוד מתן אחד

  גיא לוזון היה המינוי הפופוליסטי (מי בוחר מאמן שכבר 4 שנים לא מצליח בשום קבוצה?), למזלו של חוגג הוא הבין מהר שהוא היחידי שחשב שלוזון הוא עדיין מאמן סביר.

  • איציק

   זה לא היה מינוי פוליטי. זה היה מינוי של טביב, מצב של win-win
   1. טביב נשאר- לוזון בובה שטביב מעביר לו הוראות. לכישלון הזה לא תהייה בררה אלה לעשות דברו של טביב (אחרת יעוף),
   2. טביב הולך - טביב מפרק קבוצה כמו שהוא אוהב.

 • היסטוריון של ספורט

  איציק בוא ונגיד שכבר ראיתי פיטורים הזויים יותר.
  (מימר למשל אם מתעקשים על בית"ר אפשר גם את דראפיץ ).

 • קורא בין השורות

  איציק, גם אם לוזון היה מפוטר לפני תחילת העונה יכולת להשתמש ברוב הטיעונים שלך כדי לומר שזה מעשה לא ראוי ונמהר (בכל זאת הסכים לבוא כשהמועדון היה שוקת שבורה ואפילו לא קיבל צ׳אנס) ובמקום הטיעון על השיפור המקצועי היית יכול לכתחב שחוגג מתחיל ברגל שמאל כשהוא מתערב לדרג המקצועי (יש דם דבר כזה? אוחנה?) בקבלת ההחלטות ועוד בלי ללמוד את המערכת. לי נדמה שחוגג לא רצה להצטייר ככזה.

  לוזון עצמו לא יכול לצאת נקי, מעבר לזה שתוצאות לא הגיעו לא משנה מול איזו קבוצה הוא שיחק (נדמה לי שזה מקזז את המחסור בגיבוש קבוצתי) ההשתלחות התקשורתית שלו בערן לוי לא היתה דוגמה להתנהלות מקצועית, הוא היה יכול להפריח אלף ואחת קלישאות מבית "סיבות מקצועיות" וכו וכו אבל הוא בחר להתנהל בצורה ששורפת אותו מול כל השחקנים ומסתבר כנראה שגם מול הבעלים

Comments are closed.