אנדרדוג בלחץ של פייבוריט

המצב המנטלי של ליברפול

מאז ליל שני אני מנסה לחשוב מה הייתי עושה מבחינה פסיכולוגית במצב שבו ליברפול נמצאת כעת. כי ברור, שמעבר לשינויים הנדרשים ברמה המקצועית בעקבות ההופעות המאכזבות נגד לסטר ו-ווסט האם, יש לתת את הדעת גם על הפן המנטלי.

ליברפול נמצאת במלכוד. היא למעשה אנדרדוג שיש עליו לחץ של פייבוריט. כתוצאה מכך היא נפגעת, הן מהעובדה שמבחינה מקצועית נטו היא נמצאת במרוץ מול קבוצה טובה ממנה, והן מהעובדה, שלמרות זאת, הלחץ עליה גדול יותר.

הסיבה לכך היא שהמשמעות של הפסד במרוץ הזה עבור ליברפול גדולה יותר מאשר עבור מנצ'סטר סיטי. בעוד סיטי זכתה בשלוש אליפויות בשבע העונות האחרונות, וברור שגם אם לא תזכה העונה תהיה מועמדת בכירה לעשות זאת בכל אחת מהעונות הקרובות. עבור ליברפול, התחושה היא שמדובר בהזדמנות חד פעמית לעשות זאת אחרי 29 שנים של אכזבות.

איך מתמודדים עם זה? דרך אחת להפחית את הלחץ היא להכניס לפרופורציות את המשמעות של מרוץ האליפות העונה. את העובדה שליברפול לא זכתה באליפות 29 שנים לא ניתן לשנות, אבל את התחושה שאם לא תזכה העונה זה כבר לא יקרה אף פעם, בהחלט כן.

אין ספק שאם ליברפול לא תזכה השנה באליפות לאור ההזדמנות שיצרה לעצמה, זו תהיה אכזבה גדולה. אבל התחושה שקיימת אצל האוהדים, לפיה זה יהיה סוף העולם ומהעבר השני של העונה הזו ממתין לנו חור שחור אחד גדול במידה ולא נזכה, היא מצב רגשי טבעי של אוהדי כדורגל, אבל אסור שהיא תחלחל לתוך המועדון.

מה שצריך לשדר בתוך המועדון, גם באמצעות המסרים שיוצאים החוצה, היא שהעונה הזו היא עוד שלב בתהליך בו הקבוצה עוברת מאז הגיע יורגן קלופ לפני כמעט שלוש שנים וחצי. יותר מזה אפילו, זה חלק מתהליך ארוך שהמועדון עובר מאז נרכש ע"י Fenway Sports Group בסוף 2010. תהליך שהוא חיובי מאוד ומייצר גרף קבוע של התקדמות, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה ניהולית – רק לאחרונה פורסם שליברפול רשמה קפיצה של יותר מ-95 מיליון יורו בהכנסות השנתיות וצפויה להיות הקבוצה הראשונה שמסיימת עם רווח שנתי של 100 מיליון יורו.

מבחינה מקצועית – בעונה הראשונה של יורגן קלופ בליברפול (אליה הצטרף רק במהלכה) השיגה ליברפול 60 נקודות וסיימה במקום השמיני, בעונה השנייה השיגה 76 נק' וסיימה במקום הרביעי, בעונה השלישית סיימה באותו מקום עם מספר נק' כמעט זהה (75) והגיעה לגמר ליגת האלופות, והעונה היא כבר נמצאת חזק במאבק האליפות ובקצב של 94 נקודות לעונה. רק קבוצה אחת בתולדות הפרמייר-ליג השיגה יותר נקודות – סיטי בעונה שעברה עם 100 נק' – ואם היא תשחזר את ההישג הזה (כרגע היא בקצב של 89-90 נק'), יש להוריד בפניה את הכובע ולנסות בפעם הבאה. מכיוון שאם מגמת ההתקדמות הזו תימשך, אין סיבה שליברפול לא תתמודד שוב על האליפות בעונות הבאות.

דרך נוספת להתמודד עם הלחץ היא להודות בו. כן, זה קצת מוזר, כי הנטייה הרווחת היא להכחיש – "לא, מה פתאום, אנחנו לא בלחץ" – אבל נדמה שעבור ליברפול זה לא עובד. למרות ההכחשות כלפי חוץ, הלחץ ניכר, הן על המגרש והן מחוצה לו.

אני עוקב אחרי מסיבות העיתונאים של יורגן קלופ לפני ואחרי משחקים. ניתן לראות איך ככל שהעונה מתקדמת שפת הגוף שלו משדרת יותר לחץ ועומדת בסתירה לתוכן המילולי של הדברים שהוא אומר. הוא נעשה יותר קצר רוח לביקורת, מחייך פחות, הכתפיים שלו כפופות והגוף מכווץ, ונדמה שהנינוחות הטבעית המאפיינת אותו מתפוגגת.

כעת, זה טבעי לגמרי. המצב שבו הוא נמצא כראש המערכת המקצועית בליברפול אכן מלחיץ. אלא שלפעמים, הדרך הכי טובה להתמודד עם הפחד היא להודות שאתה מפחד ולהסתכל לו בעיניים. אם הייתי מייעץ לקלופ, הייתי אומר לו לא להתבייש להודות שהסיטואציה נוצרה מייצרת המון לחץ על הקבוצה. ושזה לא בהכרח משהו רע, זה עוד אתגר שהקבוצה מתמודדת אתו והיא תעשה כמיטב יכולתה כדי לעמוד בו.

להתנהלות של קלופ יש השפעה גדולה על השחקנים. ברור, במיוחד לאור האופי הדומיננטי שלו, שהשחקנים שואבים את הביטחון שלהם ממנו. כאשר הם רואים, שבניגוד למסרים המילוליים שהוא מעביר, הוא משדר בשפת הגוף שלו לחץ וחוסר בטחון, זה משפיע גם עליהם. ברגע שהוא יודה בתחושות הקיימות בו, הוא יוריד מעצמו לחץ ובאופן ישיר גם מהם.

והייתי מעודד אותו (אולי הוא עושה את זה) גם לדבר על זה באופן פתוח עם השחקנים. לאפשר להם לאוורר את מה שהם מרגישים ולהיות כנה איתם במה שהוא מרגיש. לשדר להם שזה בסדר גמור להיות בלחץ בסיטואציה שנוצרה. זה ישקף להם שמה שהם מרגישים הוא לגיטימי ואנושי לגמרי, ויהפוך את ה"שד" הזה שמסתובב בחדר ואף אחד לא מדבר עליו, לקצת פחות מאיים.

קבוצות אוהדים בישראל - האם המודל בר התכנות?
עולה למגרש

תגובות

 • תבורי

  ליברפול יכולה לקחת את התואר השנה. היא עדיין במקום הראשון בפער של שלוש נקודות והיא תלויה רק בעצמה. תנצח, תהיה אלופה. לא תנצח, תמחא כפיים לאחת הדולקות אחריה, אולי ליותר מאחת.
  שני דברים חשובים מאוד חייבים להיכנס עמוק לרא/שם של השחקנים: אחד, בכדורגל מנצח מי שהבקיע יותר שערים. ככל שיותר שחקנים יהוו חלק משמעותי ממערך האיום של ליברפול על שער היריב, מצבה ישתפר. ככל שתימשך המגמה על פיה כל מי שאינו סלאח, בובי או מאנה, מוסר רק הצידה במקרה הטוב או אחורה, אני לא רואה איך אנחנו מנצחים. שאקירי יודע לחתוך פנימה ולבעוט, רובן עשה מזה קריירה על אף שזה פחות או יותר התרגיל הקבוע שלו. הנדרסון עשה את זה ונעלם, וגם ג'יני עשה כמה דברים דומים בנבחרת הולנד ואצלנו. גם מקייטה ופאביניו אני מצפה להבין שהם חלק מהמשחק כולו ולא רק באספקט אחד שלו.
  במקביל, פרוייקט שיקום ההגנה חייב לכלול גם מנהיגות בלתי מתפשרת. לא יתכן לחטוף בשני משחקים רציפים שערי שוויון באותן נסיבות של הפקרות הגנתית. אליסון וואן דייק ראו בדיוק את מה שאני ראיתי במצבים הנייחים נגד לסטר ווסטהאם, אבל את הצרחות שלי לפני הבעיטות לא שמעו באנפילד, את הצרחות שלהם צריך לשמוע. על כל אלה קלופ צריך לעבוד ומהר.

  הגב
  • איציק אלפסי

   בני, אני התייחסתי לפן המנטלי ואתה מתייחס לפן המקצועי. בפן המקצועי אתה צודק, אבל אני חושב שזה סממן של הפן המנטלי - בגלל הלחץ הם מעדיפים מסירות בטוחות לרוחב מאשר מהלכים בדרגת סיכון גבוהה יותר.

   הגב
   • בני תבורי

    איציק,
    בהחלט, כך גם התייחסתי וסייגתי את עצמי מלדון בפאן המנטלי. עם זאת, לדעתי, הסבר והפנמה של הדרישות המקצועיות כפי שפרטתי, יכולים לשאת פרי רק תוך כדי הליך מנטלי כפי שציינת.

    הגב
 • אמיתי

  דבר ראשון- בלי נאחס- אם הייתי מהמר הייתי מהמר עליכם.
  שנית- מה שנדמה שחסר לכם ברמה המנטלית וזקוק לתזכורת זה רעב. אם אני קלופ אני מזכיר לשחקנים שהם עוד לא זכו בכלום

  הגב
  • איציק אלפסי

   אני גם חושב שאנחנו עדיין פייבוריטים אבל צריך לראות איך עוברים את המשברון הזה.
   לגבי הפן המנטלי - לטעמי דווקא הדבר האחרון שחסר הוא רעב. אני משוכנע שכל אחד מהשחקנים מודע לזה שהוא יזכה לתהילת עולם אם יהיה חלק מהקבוצה שזוכה באליפות אחרי 29 שנים. לדעתי האפטיות הזו לכאורה, היא עוד סממן של הלחץ. אנשים שנמצאים בלחץ יכולים לפעמים להיראות אדישים. אבל זה לא בגלל שהם לא רוצים, זה בגלל שהם רוצים יותר מדי והלחץ משתק אותם.

   הגב
   • אמיתי

    הכוונה שלי היא שזה לא הישג לתת פייט לשיטי. (זה כן). מבחינת השחקנים נדמה שבעצם המירוץ וההובלה הם עשו את שלהם.
    ואם כבר- טענתי את זה בעונה שעברה וגם עכשיו (וגם בקשר ליונייטד)- בלי חלוץ טבעי אין אליפות באנגליה.
    ואגב2- חשבתי על זה השבוע בלי קשר- ליברפול בשיאה מנצחת כל אחת מהאלופות האחרונות.
    סעמק. מה אני כותב עליכם. איבדתי את זה לגמרי

    הגב
   • matipool

    נראה לי שאתם בין האחרונים שחושבים שאנחנו עדיין הפייבוריטים.
    כמה השתוללתי משמחה בלילה שבו סיטי הפסידה לניוקאסל והייתי כבר בטוח שהנה זה בא אלינו.
    גם אצל סוכני ההימורים, סיטי עלתה למקום הראשון.

    הגב
    • איציק אלפסי

     מתי, לא הייתה סיבה לפתוח שמפניות אחרי ההפסד של סיטי לניוקאסל ואין סיבה להיכנס לאבל עכשיו. שתי הקבוצות עוד יאבדו נקודות וזה כנראה יהיה צמוד עד הרגע האחרון.

     הגב
   • Srtest - ארטסט

    יש רעב לאליפות ויש רעב לכדור. אולי אחד מהם לא רצוני...

    הגב
  • בני תבורי

   אמיתי,
   נכון, אני מסכים אתך. חסר אצלנו רוע הכרחי לקבוצה שמאתגרת תואר.

   הגב
   • אמיתי

    אתם צריכים קצת ממה שדייגו קוסטה אוכל

    הגב
 • אבי גלברט

  בני שתקפנו באטרף שנה שעברה כבשנו אולי יותר אבל גם קיבלנו פי שלוש גולים.
  החוכמה זה איזון וכל עוד היה לקלופ את כל הפצועים זמינים היה איזון טוב סהכ.
  כרגע חסר לקלופ מגן ימני שתוקף ונותן קרוסים מהטובים בעולם (טרנט), וחסרים בקישור הנדו,ג'יני, מילנר ואוקס וחסרים בהגנה לוברן וגומז.
  זה חוסרים גדולים שמשפיעים גם פסיכולוגית על השאר.
  כל מה שנאמר פה ע''י כולם נכון אבל קודם כל ומעל הכול אנחנו כרגע פצועים מאד.די היה להסתכל על הספסל בשני ולהבין שהרבה אופציות כרגע אין לקלופ.אני בטוח שגם הוא יודע שלאלנה,אוריגי, סטאר ובטח הילדים הכשרוניים ג'ונס את קאמצ'ו הם לא פתרון אידיאלי.תן מבט לספסל של סיטי בראשון ותקבל חום מהאיכות ...קלופ כרגע עם שמיכה דקה וקצרה ומוציא ממנה את המכסימום שהוא יכול .במשחק נגד באיירן יכול להיות מצב שלקלופ לא יהיה אף בלם זמין מהרביעיה הראשונה(בריאות למאטיפ טפו טפו טפו ).
  חייבים לעבור את המצב הזה בכמה שפחות נזק .ניצחון בשבת הוא הכרח לגמרי .ניצחון בדרך כלל מאד עוזר מבחינה מנטאלית ....D..

  הגב
  • בני תבורי

   אבי,
   גם אם בהגנה שלנו היום היו משחקים בקנבאואר וקנאברו בשיא כושרם והיו עומדים במצב נייח כמו ההגנה שלנו נגד ווסטהם ולסטר, עדיין היינו חוטפים את שערי השוויון הלא מחוייבים. אתה כמאמן מבין בזה יותר ממני, אבל סלאח לבד בחומה וחצי רחבה ריקה מאדם במצב נייח נגד ווסטהם, השאירו חצי רחבה ריקה מאדם לווסטהם לעשות בדיוק את מה שהייתה צריכה.

   הגב
   • ארם אבירם

    זה קצת מצחיק אותי כזו הטקטיקה שלנו במצבים נייחים כבר כל השנה ובהצלחה. כל השנה אנחנו עם קו מאוד גבוה וממושמע ומשאירים את כל הרחבה ריקה ותופסים קבוצות בנבדל. ווסטהאם באו מוכנים ומאוד מאומנים בדיוק בשביל זה. בכל פעם היה תרגיל של השהיית ההרמה כדי לנטרל את המשמעת שלנו לנבדל ותמיד השחקן שקיבל את הכדור בא מקו אחרוי בתיזמוןלפי התרגיל. כל הכבוד להם. לסטר ממש לא היה אותו דבר. מול לסטר נפלנו בכדור שני לאחר הרחקה קצת חלשה. לא יצאנו מספיק מהר לנבדל מצד אחד ווירג'יל איבד את השחקן שלו.
    אני מציין את זה כי זה כבר המקום השלישי שאתה טוען את הטענות האלה.ואם אכן צעקת לעבר הטלביזיה אז אני מניח שאתה עושה את זה כבר כל משחק מאז אוגוסט וכל פעם מבין שטעית עד יום שני.

    הגב
 • יואב

  פציעות וסגל לא מלא זה בילד אין בליגה האנגלית. הסיטואציה שאין לך פציעות- היא דימיונית ולא מתרחשת כמעט. הייתי יכול לחשוב על פציעות דרמטיות יותר ממה שליברפול חווה. צריך להתמודד עם זה.

  הגב
  • בני תבורי

   מסכים יואב, ליברפול לא היחידה הסובלת מפציעות וזה לא יכול להוות עילה לתוצאות לא טובות. שני השערים שמנעו מליברפול להיות היום בפער שבע נקודות מסיטי לא נבעו מפציעות אלא משגיאות איומות בהגנה במצבים נייחים. זה לא עניין של מי המגן אלא היכן הוא עומד ואת מי הוא מכסה.

   הגב
  • matipool

   הפציעה של דה ברוינה הרבה פחות משמעותית מהפציעה של גומז, עד כמה שזה יישמע מוזר וכשהפציעה של גומז מקבילה בחלק מהזמן לפציעות של טרנט ולוברן אז זו בכלל טרגדיה.
   לסיטי יש תחליפים נפלאים לכל שחקן אצלה מלבד לפרננדיניו. לנו אין כמעט מחליפים ראויים.
   יואב - למשחק מול ווסטהאם לא היו כשירים גומז, לוברן, טרנט, הנדרסון, ווינאלדום ולא שכחנו גם את אוקס. מילנר עלה לשחק חולה בתפקיד של מגן ימני ופאביניו לא היה כשיר במאה אחוז. לא מכיר הרבה קבוצות שהיו במצב כזה.

   הגב
   • בני תבורי

    ועדיין פביאנסקי עבד קשה יותר מאליסון והניצחון היה אצלנו עד הטעות האומללה של ההגנה.

    הגב
   • יואב

    מאטי,
    אני שבע קרבות. לפעמים עליתי עם אושה וגיגס בקישור, לפעמים עם האחים דה סלבה כשאחד מהם קשר. לפעמים גם הפסדתי אליפות על פציעה של קינו או הרחקה של קאנטונה. אלופת אנגליה חייבת לדעת להתמודד עם הכל, זה מה שאני אומר.

    הגב
    • יואב

     נ.ב
     יכול להיות לכם גרוע הרבה יותר מהבחינה הזאת. יש לי הרגשה שגם עוד שנה מהיום(ועוד שנתיים) אנחנו נדבר על חוסרים. של כל המתמודדות. זה ביחד אין פשוט. הרולטה דווקא סבירה אצלכם.

     הגב
    • אלעד

     +1

     הגב
    • אלעד כץ

     שכחת קאריק ופלטשר צמד בלמים

     הגב
     • יואב

      אלעד כץ,
      נכון. והיו עוד מלא שילובים מוזרים. מה זה סגל מלא בינואר? זאת המצאה.

      הגב
      • D! פה ועכשיו

       מסכים עם יואב
       ועם בני
       הבעיה היא לא החוסרים. רעבק.. לפני חודש גמרנו משחקים כאלו ב-1:0 קטן.

 • דובינסקי

  לדייויד בלאט יש אמירה שהוא חוזר עליה כבר כמה שנים טובות עם קבוצותיו השונות לפני משחקים חשובים: "תשחקו את המשחק, לא את האירוע". הוא מצוין בזה. מאז המשחק מול סיטי, ליברפול משחקת את האירוע. היא צריכה לחזור לשחק את המשחק.

  הגב
  • איציק אלפסי

   וואו מעולה! לא הכרתי את הציטוט הזה..

   הגב
 • רני

  פוסט מעולה. מהר לתרגם ולשלוח לקלופ.
  דרך אגב, גם קלופ התייחס בריאיון לנושא של תהליך ההתקדמות ההדרגתי ואמר שמרוץ לאליפות לא נכלל ברשימת המטרות שסומנו לעונה הנוכחית.

  הגב
  • איציק אלפסי

   תודה. על זה :)

   הגב
 • אסף the kop

  שינצחו את בורנמות בבית קודם.
  לא בקשה מסובכת.

  אחרי זה יש לנו משחק שמעיד על אופי מול יונייטד בחוץ.

  הגב
 • ג'ון אושה

  קלופ מחפש תירוצים,
  בכל זאת נחמד לקחת אליפות בליגה בלי יריבה רצינית.

  הגב
 • matipool

  פוסט מעולה, איציק.
  מסכים עם הכל למעט הפסקה על קלופ ומסיבות העיתונאים. השינוי התחיל רק בשבוע האחרון. עד אז הוא היה אחיד לכל אורך העונה עם הנינוחות והצחוקים.

  הגב
 • ניק

  אני לא מצליח להבין מאיפה הגישה האפוקליפטית של זה השנה או לעולם לא.
  אני לא רואה עזיבה או פרישה המונית באופק אז אין שום סיבה שלא תמודדו על התואר גם בעונה הבאה, ללא תלות במה יקרה השנה, וגם אם בשנה הבאה יהיו עוד יריבות על התואר.
  גם אם משהוא יעזוב אתם כבר לא מפחדים לשלם הרבה כסף על שחקן אחד אז אפשר למצוא לכולם תחליף.

  הגב
  • איציק אלפסי

   נכון. אבל זה מצב מנטלי הגיוני של אוהדים שמצפים כבר 29 שנים.

   הגב
   • קירקגור

    בעיניי זה מובן לגמרי אחרי מה שקרה לכם בעונת ההחלקה. סוארז עזב והמומנטום נשבר. ברור למה אוהדים מודאגים.

    הגב
 • באבא ימים

  אני חושב שהנכס העיקרי של קלופ זו העובדה שהוא כבר היה בסרט הזה. היתרון האחר הוא שנכון לעכשיו עומס המשחקים של סיטי גדול יותר.

  הגב
  • Srtest - ארטסט

   ועם זאת סיטי מצאו מן רעננות של ישורת אחרונה (לאו דווקא הכדורגל הכי טוב שלהם) ואילו ליברפול נראים עייפים ופצועים (גם כי הם פצועים).

   הגב
   • ארם אבירם

    כולם מדברים על סיטי כאילו הם רעננים ויצאו מאיזה משבר ושוכחים שהם הפסידו משחק לניוקאסל רק לפני שני משחקים...

    הגב
    • Srtest - ארטסט

     ברזולוציות של ישורת אחרונה לפעמים לצאת ממכה כזו מעיד על היכולת למצוא תעצומות. לסיטי יש את השיטתיות המתודית של פפ כדי להסתמך עליה ולחזור להאמין. קלופ הוא מאמן מסוג אחר ושמה צריך למצוא דברים אחרים.

     הגב
     • איציק אלפסי

      אכן, מבחן גדול עבורו כעת.

      הגב
 • יאיר אלון

  טור מעניין. אני כמאמן הייתי מנסה להנחיל את הרצון לנצח מפני הפחד להפחיד. שלא יחשבו על סיטואציה בה הם לא מנצחים אלא מדפיס להם כותרות עיתונים צעקניות ופיקטיביות ליום שאחרי ההכתרה, מדבר איתם על זה מבקש מהם לדמיין את הרגע.

  במקביל לתקשורת ולאוהדים הייתי מזכיר שטוטנהאם קבוצה נהדרת וסיטי יריבה עם איכות היסטורית וזה הולך להיות קרב קשה עד הסוף, אם לא נזכה הפעם נזכה בפעם הבאה הגילים של השחקנים בפיק וכולם על חוזים ארוכי טווח.

  הגב
 • Srtest - ארטסט

  אם פרובינציאליות אז עד הסוף זה מה שאני תמיד אומר - מזכיר לי את האליפות הראשונה של ב"ש בעידן הנוכחי. הם לא זינבו במוליכה אלא הם היו אלה שהוליכו והיו צריכים לשמור על המקום כשזינבו בהם. מה שהם הראו לי מבחינה מנטלית היה טוב יותר ממה שליברפול מראה כעת שאני יכול להגדיר אותו כעייפות מנטאלית ומשקולות על הגוף והרגליים. דיוויד בלאט במצב כזה לוקח את השחקנים לבאולינג או משהו. קשה לי להאמין שמישהו שם חושב על משהו שהוא לא כדורגל דווקא בגלל שכדורגל מכניס אותם לסרטים הללו ובטוחים שבאמצעות עוד מסירה טובה יותר הם ייצאו משם. מה יהיה כשהמתנגד לא ישתף פעולה? הכל יחזור.

  הגב
  • יואב

   זה לא מדוייק. במחזור השלישי או הרביעי לתוך הפליאוף, מכבי עלתה למקום הראשון. בש הראתה חוסן ומכבי מיצמצה.
   זה רחוק ממה שקורה עכשיו לליברפול שבסך הכל מובילה בהפרש סביר יותר או פחות כבר חודשיים, לא?

   הגב
   • Srtest - ארטסט

    בסדר אז זה לא אחד לאחד אותו דבר וגם כאן יכול להיות שסיטי תעלה והעניינים עדיין לא יהיו סגורים. אני מדבר על משהו שליברפול משדרים שב"ש לא שדרו אז. מתח ולחץ? בהחלט. מי שחושב שמעלימים דברים כאלה כשהמונים צופים בך ומייחלים שתצליח כנראה לא ראה את ברזיל הגדולה קורסת תחת אומה שלמה ששמה עליה את כל המשקולות הללו. כמו שאמרתי, ברמה הפרובינציאלית התחושות בב"ש אחרי 40 שנה היו אמורות לעשות משהו דומה ולא קרה. אני כמובן לא הכרעתי כלום ויכול להיות שהם יצאו שוב פעם ויראו למה הם היו כל-כך טובים העונה באופן עקבי. אני לא בנאדם שעוסק כל התמות של המנהיגות עד להקאה כמו שאפשר לראות בדיונים האלה אלא חושב ששחקנים צריכים לעשות את מה שעושים ממש כמו שמסי עושה את מה שהוא עושה בלי איזה עניינים הצהרתיים. כאן נכנס סלאח שלא ממש הרשים כשחקן שסוחב קבוצה ברגעים קשים כמו שראינו במונדיאל. מי השחקן שיתן את הערך המוסף בליברפול? בסיטי כנראה מדובר בפרננדיניו מצד אחד, דוד סילבה מצד שני ודה-ברוינה נותן משהו מבחינת העקביות בביצועים גם כשהוא לא ברמת העל שהוא הרגיל אותנו אליה. כשליברפול עברה את הסיטי בצ'מפיונס היה לה את הערך המוסף שלא היה לסיטי באותו צמד מפגשים. ליגה היא סיפור שונה וברור שהיתרון המנטלי כרגע הוא של סיטי.

    הגב
   • גיא זהר

    יואב, זה מאוד דומה. שנים רבות בלי אליפות, התמודדות מול האלופה המכהנת שטובה יותר על הנייר (וגם בפועל), הובלה של חמש נקודות מחזור לפני תחילת הפלייאוף במקרה של ב"ש ואז שלושה תיקואים רצופים (בבית!) כולל שניים מול רעננה וסכנין. אחכ מכבי יצאה לסדרת תיקואים משלה ועדיין בש כמעט שמטה את זה.

    הגב
    • יואב

     גיא,
     מה קרה באנגליה שמזכיר את זה? ליברפול שמטה יתרון? ההפך, היא יצרה יתרון יש מאין כי אף אחד לא ראה את סיטי מפסידה פעמיים ברציפות. התקלות בנתיים קורות לסיטי ,לא לליברפול. מה שכן יש זאת היסטריית אוהדים (: וכנראה טבעית.

     הגב
     • אמיתי

      איך אומרים עמה יעמיק בסקאוזרית?..(;

      הגב
     • גיא זהר

      גם בש יצרה יתרון יש מאין, שמטה אותו ואחכ פתחה יתרון מחדש. ליברפול יכול לאבד היום את הפסגה (גם אם תהיה עם משחק חסר). שני התיקואים האחרונים היו בלתי מחוייבים, הרבה בגלל לחץ.

      הגב
  • אריאל גרייזס

   לקחו את כל הקבוצה לדובאי רק לפני שבוע למחנה אימונים באווירה חמימה. לא ממש עבד

   הגב
   • ארם אבירם

    לא רק שלא עבד אלא ממש דפק את העניינים. כולם חזרו חולים. פירס כתב שהמעבר מחום לקור הפיל הרבה חללים.
    חוץ מזה שהיה מחנה כזה גם בשנתיים האחרונות בספרד לדעתי ועד כמה שאני זוכר גם בשתי הפעמים הקודמות חזרנו לליגה לא בקצב.

    הגב
   • איציק אלפסי

    אריאל, כולנו חכמים בדיעבד... אבל על פניו נראה שזה באמת לא עשה טוב לחבר'ה. בכלל, אני חוזר בי ממה שכתבתי על הגביע. בדיעבד ההדחה הזו הסבה לנו נזק גם בליגה. היה עדיף לשחק עוד משחק תחרותי מאשר הפגרה הארוכה הזו שנוצרה לנו בעקבות ההדחה. בנוסף, זה גם שידר שהליגה השנה היא הכול וזה הגביר את הלחץ.

    הגב
    • Srtest - ארטסט

     שום "הליגה היא הכל" זה לא יותר מכל אותן שנים שליברפול לא התגברה על היריבות שלה.

     הגב
  • איציק אלפסי

   ארטסט, הפועל ב"ש באליפות הראשונה מבין השלוש הרצופות בהחלט רעדו הרגליים בישורת האחרונה והם אבדו נקודות והבטיחו את האליפות רק במחזור האחרון. בארץ אני זוכר כמובן היטב גם את המקרה של בית"ר ב-84' שאיבדה יתרון של 13 נק' כשהייתה קרובה לאליפות ראשונה בהיסטוריה.
   באנגליה, יושב לי בראש המקרה של יונייטד ב-92', שהפסידה אליפות ראשונה אחרי עשרים ומשהו שנים במרוץ צמוד ללידס, אבל זכתה בקלות שנה אח"כ והתחילה שושלת מצערת מאוד :)

   הגב
   • Srtest - ארטסט

    למה שאתה קורא רועדות הרגליים אני קורא טבע. השאלה איך מתמודדים ואפשר לרדת בשביל לעלות אבל עכשיו בכלל עברתי לספרה של הקואצ'רים :-)

    הגב
 • גיללתר

  אין לי מושג למה עדיין תקוע לכם בראש כל הזמן שסיטי יותר טובה. ליברפול מבחינתי הייתה(ולא רחוקה גם היום-פוטנציאלית) הקבוצה הכי טובה באירופה מתחילת העונה.
  אולי הגישה הזו שלכם איכשהו חילחלה לקבוצה

  הגב
  • איציק אלפסי

   11 מול 11 ליברפול אולי לא נופלת מסיטי. אבל יש להם בסגל עומק הרבה יותר גדול, וככל שהעונה מתקדמת זה הופך לפקטור משמעותי.

   הגב
   • matipool

    מדויק לחלוטין, איציק. זו בדיוק הבעיה ולכן לא ברור למה בחלון ההעברות בינואר לא רק שלא התחזקנו, אלא נחלשנו.

    הגב
 • צור שפי

  בלי להעליב, הדברים שכתבת נראים לי די בסיסיים, כמעט טריוויאליים, בעיקר במערכת מקצועית כמו שאמורה להיות קיימת בכל קבוצת כדורגל רצינית. אתפלא מאוד (מאוד!!) אם אין אנשי מקצוע בליברפול שדואגים לפן המנטלי ברוח הפוסט. הבעיה לדעתי היא פחות בקלופ (למרות שפת הגוף הנ״ל) ויותר לעובדה שמדובר פה בסופו של דבר בצעירים בשנות העשרים לחייהם שרבים מהם טרם חוו לחצים מהסוג שהם חווים העונה.

  הגב
  • Srtest - ארטסט

   הם סוחבים את ההיסטוריה של המועדון וגם את היריבה שרגילה לטחון יריבות במשך עונה - על הכתפיים שלהם. גדולים מהם לא הצליחו במשימה. אני בכל אופן חושב שיש איזה משהו שלא מעיד כמו שאנחנו חושבים שהוא מעיד על הניצחון בליל חורף קר בסטוק כמו שמישהו כאן התבטא פעם. עד כמה שנשמע הזוי הפיתרון של הפלייאוף אצלנו נשמע לי כמו משהו שיותר מודד קבוצות כאלה ותפור על השש העליוניות בפרמיירשיפ. בתחרות הזו לסיטי יש יותר אנשים כבר חוו הכל ולכן הרבה נופל על הכתפיים של קלופ בתור בעל הניסיון.

   הגב
  • איציק אלפסי

   צור, גם אני הייתי מצפה לכך. יש גם אנשים שדואגים לפן המקצועי, זה לא מונע מאתנו לחלק להם עצות :)
   ארטסט, נכון. לא סתם טבעו את הביטוי הזה. שני המשחקים האחרונים של ליברפול היו "לילה קר בסטוק" קלאסיים והיא נפלה במבחן הזה.

   הגב
 • רומן

  השחקנים של ליורפול נראים תשושים פיסית ומנטלית כבר כמה משחקים, בעיקר מנטלית.
  צריך לתת להם איזה 4 ימי חופש לז**ן ולהשתכר כל היום.
  יחזרו כמו חיות

  הגב
 • משה

  ניתוח פשוט מאלף
  אפשר להגיד שהתהליך הזה עובר בעצם על כל קבוצה שלא זכתה באליפות כמה שנים ומוצאת את עצמה בעמדה לאליפות
  כמו למשל מכבי באליפות הראשונה של קרויף או הראשונה של ב״ש
  השאלה היחידה האם קלופ העצמו מסוגל ובנוי לעמוד ולהתמודד עם הלחץ?
  צר לי לאכזב את אוהדי ליברפול באתר אבל לדעתי ממש לא
  בדיוק כמו פטר בוס הבחור פשוט קורס בלחץ (ולכן בגמרים במיוחד) ופשוט צריך מעליו את הדמות שתוריד ותיקח ממנו את הלחץ וההתמודדות איתו

  הגב
  • איציק אלפסי

   תודה.
   מקווה שאתה טועה לגבי קלופ... זה אכן מבחן גדול עבורו. יש במועדון וסביבו מספיק דמויות גדולות שהיו במקומות האלה ויכולים לסייע. מקווה שמשתמשים בהם.

   הגב
 • אסף שלום

  לפעמים אני משחק שחמט מול שחקן הרבה יותר טוב ממני.
  אני באיזור 1300 ויוצא לי פעם ב לשחק מול 1700
  ויש משחקים שאני פותח טוב שולט במשחק אבל בלחץ גדול לעשות טעות ולאבד את המשחק.
  ואתם יודעים מה קורה? אני עושה שטות ומאבד את המשחק

  זה לא קל הלחץ המנטלי שיש על השחקנים. הרבה יותר קל לרדוף מאשר להירדף. בעיקרון זה מצחיק ששתי תוצאות תיקו וקוראים לזה משבר אבל באמת היכולת לא משכנעת. אבל אני משוכנע שתכף שוב נתחיל לרוץ ברצף ניצחונות עד הסוף. המשחקים האלה נגד ק.פלאס, ווסטאם תמיד קשים לנו. אנחנו צריכים ניצחון גדול נגד יונייטד כדי להחזיר את הבטחון

  הגב
  • רומן

   איך אתה משחק מול 1700 אם אתה 1300?

   הגב
   • אסף שלום

    טורנירים

    הגב
 • פיש אנד צ'יפס

  נגמרה החגיגה.
  נסגר סוקר סטרימס בפורום רד-איט.
  למישהו יש תחליף עבור סטרימינג באייס סטרים למשחקים ישירים?

  הגב
  • אייב

   +1. יום קשה.

   הגב
   • אמיתי

    +2. יש sport247. אולי שווה לחזור לאייס סטרים

    הגב
  • אלעד כץ

   יש את livesport בו אני מוצא שידורי אייסטרים באיכות טובה

   הגב
 • matipool

  חבל על אתמול בערב. סיטי לא הייתה בשיאה ואברטון לא הייתה רעה.
  חטפו את הגול בדיוק כמו שאנחנו חטפנו מול לסטר. עבירה לא הכרחית בתוספת הזמן של המחצית הראשונה.

  הגב
  • אבי גלברט

   יוסטון וי הב הפרובלם .
   הביג וואן.....
   חייבים לנצח בשבת, פשוט חייבים !
   כל דבר אחר מכניס אותנו לתקופה קשה ועצבנית ....

   הגב
  • רומן

   סיטי לא מפחידה בכלל.
   גול בנגיחה ממצב נייח ובגארבג'.
   אברטון שיחקה כשווה מול שווה.
   ליברפול תיקח השנה, זה כתוב בכוכבים.

   הגב
   • Srtest - ארטסט

    LOL

    הגב
   • אסף the kop

    הרווחתי בווינר על המשחק של סיטי נגד אברטון.
    זה היה כסף על הרצפה.

    הגב
  • אסף the kop

   אתה אשכרה חשבת שייגמר בתוצאה אחרת מלבד הפסד של אברטון ?

   הגב
   • Matipool

    יותר קיוויתי, פחות חשבתי. הימרתי על שלישייה לסיטי.

    הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *