אירוע של פעם בעשור

ההפסד של נדאל היום ברולאן גארוס אחרי 31 נצחונות רצופים מלמד אותי שני דברים. גם ההפסד הזה וגם ההפסד נגד פדרר בטורניר לפני הרולאן גארוס, הגיעו אחרי שהיריב של נדאל הפסיק לפחד ממנו על החימר. נדאל בנה לעצמו הילה על המשטח והיריבים שלו השתדלו לקחת תקופה מסויימת להתאמן על חימר ולהתאים את המשחק שלהם כדי לנצח את נדאל. לפדרר זה עלה בכמה השפלות טובות. הנצחון של פדרר על נאדל הגיע רק אחרי שפדרר החליט לחזור למי שהוא, גם על החימר, ולהילחם בעיקר נגד הילת ההרתעה של נדאל. גם היום ראינו את רובין סודרלינג השבדי מתקיף את נאדל. זה מתכון אחד לנצחון על נאדל: אי אפשר לשבת על הקו אחורי ולנסות להוציא ממנו דם כי נאדל לא נופל וכמעט ולא טועה. סודרלינג החטיא המון חבטות היום ועשה הרבה טעויות לא כפויות, אבל הוא עשה גם הרבה ווינרים והפעיל לחץ שגרם לנאדל לפספס כמות עצומה של ווינרים. 

הדבר השני שלמדתי הוא שאולי לנאדל יש איזה טיק פסיכולוגי נגד טניסאים שהוא לא אוהב, שזה דבר כמעט נדיר בסבב כי נאדל מסתדר עם כולם. סודרלינג עלה לנאדל על העצבים כשנפגשנו בווימבלדון ב-2007.  הוא הקניט וחיקה את הספרדי שענה על כך: "הוא ישלם על כך כשיגיע לגיהנום". מה שמביא לשלוש תהיות: האם בעיני נאדל ההגעה לגיהנום היא לא עונש בפני עצמו, האם השנאה של נאדל כלפי סודרלינג שיחקה תפקיד כאן, ואם כן, האם פדרר צריך לשקול את כל מערכת היחסים הזאת שכוללת חיבוקים, נשיקות על הלחי, דמעות ושאר גינוני אהבה בינו לבין נאדל.

ההפסד של נדאל
פוסט מת-חי (כמעט כמו פדרר)

5 Comments

גיל 1 ביוני 2009

שלום זאב, גם אני הגעתי לכאן מהבלוג של דורפן ואני שמח שיש לך בלוג. לפני שאגיע לנדאל, יש לי חוב ישן אליך. בתחילת שנות ה-2000 כתבת סדרת כתבות על הNFL שהשפיעו עליי (יחד עם הסברים של רחביה ברמן על פוטבול בוואלה) להתעניין בספורט (גם מעבר לארה"ב לא הזיק..).

בעניין נדאל, אין ספק שההפסד שלו מפתיע אבל לדעתי עושים ממנו יותר ממה שהוא. אף אחד באמת לא חשב שנדאל ימשיך לנצח לנצח ברולאן גארוס. הוא היה צריך להפסיד מתי שהוא ולדעתי יותר פעמים הפסדים כאלו הם ליריבים אלמוניים יחסית. אי אפשר לנתח את זה כל עוד לא נראה מה הוא יעשה שם שנה הבאה ואחרי זה.

zeevny 1 ביוני 2009

גיל ברוך הבא. אף אחד לא ציפה שנאדל ינצח לנצח, אבל נגמרה פה שושלת והיא נגמרה לא בגלל שנאדל היה פצוע או הזדקן. או אפילו לא בגלל פדרר

שמרלינג 1 ביוני 2009

יופי של בלוג. נרשמתי לפיד ואמשיך לעקוב. מעניין במיוחד יהיה לקרוא על סדרת הגמר בNBA.
בהצלחה :)

jjpmopnvx 15 במרץ 2017

אירוע של פעם בעשור | Debuzzer.com
ajjpmopnvx
[url=http://www.gul491dpl8g2itn3632b4z6052var19rs.org/]ujjpmopnvx[/url]
jjpmopnvx http://www.gul491dpl8g2itn3632b4z6052var19rs.org/

adidas nmd shoes 16 במרץ 2017

[of] buffon save point + 2 god save Jones Juventus 1-0 wave 10 people all over the world
adidas nmd shoes

Comments closed