שאקילה

קראתי אתמול ששאקיל אוניל החליט להגיב לכריס בוש. אחרי המשחק בין פיניקס לטורונטו שבו קלע שאקיל 45 נקודות, שיא נקודות […]

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

קראתי אתמול ששאקיל אוניל החליט להגיב לכריס בוש. אחרי המשחק בין פיניקס לטורונטו שבו קלע שאקיל 45 נקודות, שיא נקודות שלו מזה חמש שנים, בוש התלונן שהשופטים נתנו לשאקיל להתנחל בצבע. אם שאקיל היה בן אדם כמו שהוא רוצה שנחשוב, הוא בכלל לא היה מגיב. קלעת 45 נקודות בגיל 80, מה אתה בכלל מתייחס לכריס בוש? אם היה קצת בן אדם, היה מסתפק בתגובה השאקילית האופיינית שנתן אחרי המשחק: "אני השחקן היחיד בליגה שרואה את הסנטר של הקבוצה היריבה ואומר לעצמי: 'הנה עוד עוף בגריל'".

אבל לשאקיל זה לא היה מספיק ודווקא אחרי שקלע 33 נקודות במשחק הנצחון של פיניקס על הלייקרס, הוא החליט להגיב. "אלו הן מילים חזקות מאוד כשהן מגיעות מהרופול של השחקנים הגבוהים". רופול, למי שלא זוכר, היה/היתה דראג קווין מפורסמת ואקסצנטרית בשנות התשעים. בעולם של השחורים מדובר בהעלבה מהסוג הנחות ביותר. זה אפילו גרוע יותר בעולם של ספורטאים מקצוענים שבכל ערב עולים כדי להוכיח את גבריותם מול ענקים אחרים. בעולמות דומים אחרים, כמו ההיפ הופ, מדובר בפתיחת חשבון דמים. 

כריס בוש הוא עוד אחד מהקורבנות של שאקיל. איכשהו במהלך הקריירה שלו שאקיל הצליח להסתכסך עם פני הארדאווי וקובי ברייאנט, פט ריילי ופיל ג'קסון, את סטן ון גנדי הוא העיף ממיאמי. עד השנה לא שמענו על בעיות חברתיות בפיניקס. בקיץ, במקום לעבוד על בעיות המשקל שלו, הוא לכלך על ברייאנט במועדון לילה ניו יורקי. ואיכשהו תמיד זה נסלח לו. הוא תמיד שימר את התדמית של הילד בגוף של ענק. מפרסמים מתו על זה (ומכרו על הגב שלו טונות של ג'אנק פוד), רשתות טלוויזיה קנו את זה (ונתנו לו להנחות ריאליטי שהיתה אמורה לחלץ ילדים אמריקאים מהמשקל העודף שלהם). האוהדים היו בשגעת: הצירוף בין הגודל של שאקיל לעבודת הרגליים והאתלטיות שלו היה בלתי מתקבל על הדעת. 

ככדורסלן לשאקיל מובטח מקום בהיכל התהילה. יש לו את המספרים ויש לו ארבע אליפויות (מספר די מאכזב בהתחשב בסגלים שהיו סביבו). על הטיב האנושי שלו תעיד העובדה שהגופיה שלו לא תיתלה בשום אולם של אחת מהאקסיות שלו.