אורלנדו-לייקרס 5 (לפני)–פוסט קצת תלוש

In כללי

חזרתי כרגע מהאצטדיון האולימפי בברלין. כמו שכתבתי בפוסט הקודם, כתבתי משם לסוכנות ידיעות די גדולה על התחרות הראשונה של הגולדן ליג (זה הלינק לידיעה שלי, אבל תאמינו לי שזה היה יותר קשה ממה שזה נראה. בנוסף לידיעה הייתי צריך לרשום את כל התוצאות בכל המקצים: סלט של שמות רוסיים עם אפריקאיים בתיבול שמות פינלנדים).

זה מה שאני ראיתי שם: אוהדים אמיתיים שדוחפים את האתלטים (עוד לפני הקפיצה והריצה) בלי עזרתו של אורגניסט. ראיתי אתלטים אמיתיים, קרב אדיר בקפיצה לגובה בין קוסית על מקרואטיה (בלנקה ולאסיץ') וקופצת גרמניה, אדריאנה פרידריך,שמחאה כפיים בטירוף והטריפה את הקהל לפני שולאסיץ' ניסתה ונכשלה פעמיים לנתר מעל 2.09 (השיא העולמי). ראיתי שלושה קנייתים שניסו הכל כדי להנחיל לקניניסה בקלה האתיופי הפסד ראשון ב-5,000 מטר מזה שלוש שנים, ולא יכלו לו. ראיתי את סניה ריצ'רדס האמריקאית מנצחת ב-400 עם הזמן הכי טוב בעולם השנה ואומרת במסיבת העיתונאים: "באתי לרוץ מהר, אפילו לא הלכתי לשופינג לפני התחרות".

מה שלא ראיתי היה כסף וספונסרים וכל הדברים האלו שאוכלים את הספורט כמו תולעים, אפילו שהספורט לא מת.

וראיתי שלמרות שניסיתי לא להזכיר את זה, העורכים בניו יורק או לונדון, הכניסו לידיעה, כמעט בראשיתה, שמדובר בסבב של שש תחרויות שהאתלט שינצח בכולן יזכה במיליון דולר.

ואחר כך ראיתי שאחד הקליפים הכי פופולריים ביו טיוב הוא של רונאלדו ופריס הילטון.

###

אני יודע שזה קצת לא קשור לכדורסל, אבל לראות את משחק מספר חמישי אחרי האתלטיקה זה האמא של האנטי קליימקס. אין לי שום ספק שנראה היום בלילה חבורה של אנשים שמרוויחים עשרות מיליוני דולרים בשנה ושהדבר היחיד שיהיה להם בראש הוא שהם רוצים לחגוג את האליפות בלוס אנג'לס.

ככה הדבר היחיד שאני באמת יכול לכתוב עליו לפני המשחק הוא שמי שמחליט להעניש את עצמו ולראות את זה (כמוני), לפחות שישתיק את הווליום מהטלוויזיה ויקשיב לשידור של המשחק ברדיו של אי.אס.פי.אן. יובי בראון וג'ק רמזי מחלקים שם כמעט 160 שנה של אהבה למקצוע.

7 Comments

אלי 14 ביוני 2009

לא יודע, המשחק האחרון דווקא היה באמת טוב לדעתי. אני מרשה לעצמי אופטימיות זהירה שגם המשחק הלילה יהיה ראוי לצפייה.
ואגב, למרות שכנראה אין לאקדמיה ללשון דעה בנושא, נראה לי שזה סוג של שגיאת כתיב לכתוב "קוסית". לקח לי כמה שניות להבין למה התכוונת.

zeevny 14 ביוני 2009

אלי, אני חושב שאתה מתבלבל קצת בין "טוב" ל"מותח". ואני חושב שלאנשים באקדמיה אין זמן לראות את הקרואטית. ראיתי ממטר, תאמין לי, קוסית שמיימית.

ניימן 14 ביוני 2009

כמעט הלכתי לאצטדיון בעצמי. אבל רק כמעט. אולי קצת חבל. נו – פעם הבאה.

אלי 14 ביוני 2009

בהעדר אקדמיה ללשון- יש גוגל. "כוסית" נותן כמעט חצי מליון תוצאות, "קוסית" פחות מאלפיים. בא תכתוב כוסית ותצטרף לעדר. נעים וחמים פה.

ובקשר למשחק, אתה לא הראשון שאומר לי את זה, אבל במקרה הזה אני אשאר אאוטסיידר כנראה. היה במשחק איזושהי איכות אחרת מבשלושה הראשונים לדעתי. אגב, אתה עושה פוסט חי?

zeevny 14 ביוני 2009

אני לא ארחיב את הדיון: הסתכלתי בגוגל תמונות והשתכנעתי.

לגבי הכדורסל: גם אאוטסיידרים טועים. זה היה משחק נטול איכויות (קצת טורקגולו שגם פישל בסוף). תציג עובדות ואולי אני אסכים להשתכנע.

ויהיה פוסט חי הלילה, אבל ברגע שאורלנדו חוצים את העשרים הפרש אני הולך לישון.

יואב 14 ביוני 2009

דווקא אני יכול לחשוב על צמדים שהם יותר אנטי קליימקסים מאתלטיקה – משחק NBA. פעם יצא לי להיות באותו יום במשחק מליגת הNCAA וכעבור ספר שעות (עם סופת שלגים באמצע) משחק NBA, שזה נראה לי האמא של האנטי קליימקס שאמריקה יכולה להציע

zeevny 14 ביוני 2009

פעם ראיתי קרב של מייק טייסון ואחריו: מסיבת דיסקו הומואית בניו יורק, מועדון רוקסי, עם גלגיליות והכל. אני מציב אתגר למצוא יותר אנטיקליימקס מזה.

Comments closed