פרקטיס? בממפיס? סוף הקריירה של אלן אייברסון

In כללי

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אתה שואל את עצמך איך זה יכול להיות. מדובר בשחקן קריירה של 27 ומשהו נקודות בעונה הרגילה, וממוצע של שתי נקודות יותר בפלייאוף. אשתקד, בשנה שהוא תיאר כגרועה בקרירה שלו, אייברסון קלע כמעט 18 נקודות למשחק. אז אתה לא מצפה לקבוצה בתהליך בנייה שתיקח אותו. אבל כל המועמדות לאליפות, אלו שחסר להם עוד קצת, לא יקחו את אייברסון? הסלטיקס לקחו את מרברי בשנה שעברה. את מרברי, ראבק. אז איך זה שאין קופצים לאייברסון.

אז נכון שהשנים שלו בדנבר היו ככה, ודטרויט היתה זוועה וכל קבוצה השתפרה אחרי שעזב אותה, אבל אייברסון מוכר חולצות, לא?

אולי זה הכל עניין של אהבות ממבט ראשון ואיך המבט הזה יושב עלייך כמו וילון מבטון ואתה נאחז בו ומסרב לראות את הפגמים. אתה זוכר: מדיסון סקוור גארדן, אייברסון בקו האחורי עם ויקטור פייג' נגד קוניטקט של המארשלים (ושפר). אתה זוכר שהלכת עם התג של העיתונאי סנטימטר ממנו וקלטת שהוא נמוך ממך, וחצי מהמשקל. אם לא מחשיבים את האופי. ואחרי כל ההטבעות והידיים שדפקו על הפרקט, מתחננות ששפר יתקוף אותו רק כדי לחטוף ממנו את הכדור, אתה זוכר שהוא עמד בחדר ההלבשה ונתן תשובות שקיבלו חיסון מקלישאות.

אתה מתעלם מכל ההיעלמויות (סטקהאוס, קולמן) ונוסע ב-2001, שנת השיא של לארי בראון ואייברסון, למקום הולדתו של אייברסון. בדרך אתה עובר בפרבר העשיר שבו גדל קובי ברייאנט. בניו פורט ביץ', ויריג'יניה, הם קוראים למקום באד ניוז פורט ביץ'. מין מקום שהאמת מעיפה לך סטירות לפרצוף. מקום שהש.ג שלו לא נותן לקלישאות להיכנס אליו.

באהבות ממבט ראשון אתה מתעלם מכל הסימנים השליליים הברורים, העזיבות של הכוכבים, הריבים עם המאמנים, הזיופים בהגנה. אתה מצפה שהוא "קיפ איט ריל" ויבין שזהו, שהוא כבר בן 34, שילך לאיזו מתמודדת ויהיה שחקן שישי, שיתעלל במחליפים של הקבוצה היריבה. אבל הוא אומר שהוא מוכן לפרוש ולא לשבת על הספסל. מה אני מבין ב"קיפינג איט ריל".

וככה בקיץ שבו המועמדות לאליפות חיזקו את עצמן בארטסט וראשיד וואלאס, אלן אייברסון מחוסר עבודה. אומרים שממפיס מביעה התעניינות. יש להם תשעה מיליון דולר מתחת לתקרת השכר. בשנה שעברה הם ניצחו 24 משחקים.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

17 Comments

אסף 8 ביולי 2009

טוב, אני לא עוקב אחרי אייברסון כמוך ובטח אין לי את הקשר הרגשי הזה אליו. אני יודע שהדעה הרווחת עליו היא שהוא סוג של פרחח, אבל כל כך טוב בכדורסל…

זה מתקשר לי לפוסט הקודם שלך. אתה "מציע" שהגיבורים של השחורים באמריקה יהיו משפחות מעמד בינוני או משהו כזה, אבל זה כמובן לא הולך לקרות, כי זה משעמם.

בהנתן המצב בו הגיבורים הם כוכבי ספורט ומוסיקה, אני חושב שאנחנו צריכים לשאוף לזה שהם יהיו כאלה שמשדרים, מסמלים ערכים חשובים יותר. דאנקן לדוגמה – נכון, הוא מולטי מיליונר ובטח התעסק בנעוריו בכדורסל ושחיה יותר מאשר בלימודים. אבל מי לא יכול לדמיין אותו יושב עם שיעורי הבית עד שהוא מצליח לפתור את השאלה האחרונה?

לעומתו אייברסון, לדוגמה, מגיע עם התדמית ההפוכה – שגם אם אתה פרחח אתה יכול להפוך לאיש עשיר בזכות הכדורסל. וזה, בלי קשר לאמת שמאחורי התדמית, שלילי.

שמרלינג 8 ביולי 2009

כל קבוצה שרוצה לנצח ומתרחקת ממנו, עושה בשכל.

גיא אלון 8 ביולי 2009

זו הבעיה של מישהו בן 34. מספיקה עונה אחת רעה בשביל לשכוח לו את כל הקרדיט שצבר ב 12 שנים בליגה.
הרי אם הוא היה בן 25 אף אחד לא היה מציע לו לפרוש/לרדת לספסל אחרי עונה של 18 נקודות למשחק.
היו אומרים שהקבוצה לא מתאימה לו ומוצאים לו קבוצה אחרת.

הדבר היחיד שאפשר להגיד על אייברסון הוא שעד עכשיו הוא לא היה טיפוס שמתאים לקבוצות מנצחות. זה לא אומר כלום על ההמשך. וזה בטח לא אומר שהוא צריך לפרוש (קודם שוינס קרטר יפרוש, אם כבר מדברים על סקוררים שלא מסוגלים לנצח)

zeevny 8 ביולי 2009

אסף–אבל זה בדיוק העניין. דאנקן הוא משעמם ולא מרגש (לכאורה). תראה כמה שטנה סאן אנטוניו מקבלת על כך שהיא ארגון ספורט למופת

שמרלינג–18 נקודות למשחק. תן לו את המאמן הנכון והוא יקח על עצמו תפקיד משני. לארי בראון היה כזה לשנה אחת מופלאה. הבעיה היא שבראון רק לחץ. אייברסון צריך מישהו שגם ירפה.

גיא–ההבדל ביניהם הוא שקרטר מעולם לא רצה להוביל. אם ון גנדי יגיד לו שהוא שחקן שישי הוא יקבל את זה בהכנעה.

אסף 8 ביולי 2009

כיא – זה לא הגיל, זו התדמית. שאקיל נתן עונה של 18 נקודות ונחטף ע"י קונטנדרית.

יודה 8 ביולי 2009

אלן אייברסון אהבת חיי…
אחד השחקנים האהובים עליי בNBA בכל הזמנים.

כ"כ חיכיתי בשנים האחרות בפילי שהוא יעזוב כבר לקבוצה נורמאלית, ומאז? עדיף היה שנשאר…
בכל אופן בשלב הזה של הקריירה התשובה מזכיר לי את הנמן בסוף הקריירה או נדבד, היכולת וההשגים פחות חשובים לך, אתה נהנה מהפעמים האחרונות שעוד נשארו לך לצפות בו…

zeevny 8 ביולי 2009

יודה, אני מקווה שהשותפה לחיים לא קוראת את הבלוג…

דווקא יהיה אירוע מאוד משמח לראות את אייברסון זוכה במשהו. בניגוד לברקלי, לדוגמא, אייברסון נראה כמו אחד שכדורסל הוא כל חייו.

גיל 9 ביולי 2009

עכשיו גם מדווחים שמקדייס עומד לחתום אצל הספרס, קיץ מצוין היה להם אחרי שבשנתיים האחרונות הם קצת נעמדו במקום וסמכו יותר מדי על זה שג'ינובילי לא יהיה פצוע.

בני תבורי 9 ביולי 2009

zeevny

אפשר פירוש לההערה על בארקלי?

zeevny 9 ביולי 2009

בני, ברקלי היה שחקן עצום אבל כדורסל אף פעם לא הגדיר אותו. הוא חבר של טייגר וג'ורדן, הוא רוצה להיות מושל אלבמה והוא אחד מפרשני הספורט הטובים בעסק. ולכן גם הקריירה שלו לא נחשדת ככשלון בלי האליפות. הכדורסל הגדיר את אייברסון ולכן יש כבר פרשנים שרומזים שהקריירה שלו היא די בזבוז. אני אגדיר את זה אחרת: ברקלי היה מבין שדומארס מחתים אותו רק מסיבות כלכליות, אייברסון זועם על כך.

גיל, מקדייס מחזיר אותנו לשאלת המחויבות. מקדייס שם ויכלה גם אורלנדו, נגיד, להחתים אותו. אבל זו הספרס ולכן הם גונבים בדראפט ולכן שניים מהשחקנים שעזבו אותה בטרייד על ג'פרסון נמצאים בדרך חזרה. בכלל, הקיץ הזה, מבהיר לאוהדים בדיוק למי אכפת מהם ולא רק מהמאזן השנתי.

בני תבורי 9 ביולי 2009

הסבר יפה, זווית מעניינת. תודה.

אלי 9 ביולי 2009

אני חושב שהסיבה העיקרית שמסתכלים על אייברסון כשחקן עם קריירה מבוזבת זה בגלל העובדה שהוא שיחק ביותר מדי קבוצות שלא הגיעו לפלייאוף ויותר מדי קבוצות משתפרות אחרי שהוא עוזב אותן. לברקלי זה בחיים לא היה קורה.
וגם בגלל שתמיד הייתה הרגשה שלמרות המספרים הנהדרים שלו הוא הוא היה יכול להיות כל כך הרבה יותר משמעותי בליגה. הזכירו פה את קרטר כדוגמא לסקורר נהדר שלא מצליח לנצח, אבל אייברסון נמצא דרגה מעליו מבחינת כישרון ופוטנציאל. תמיד חבל לראות פוטנציאל כל כך גדול לא מצליח לממש את עצמו עד הסוף.

zeevny 9 ביולי 2009

אלי, אני חושב שזו "הבעיה" של אייברסון: כל העניינים האחרים פשוט לא עניינו אותו. הוא רק רצה לשחק כדורסל ולנצח. העובדה שהיה מופתע מזה שדומארס החתים אותו רק מסיבות כספיות, מוכיחה לי את זה. בשבילו, אם מביאים את אייברסון זה כדי שהוא יקח אותם לנצחונות. אני חושב שבשלב כזה של הקריירה חסרה לו קצת הערכה עצמית. אם היתה לו היה הופך להיות שחקן שישי בחמישה מיליון דולר לעונה.
ולא הייתי שם את קרטר ואייברסון באותה סירה. אם לקרטר היה את מה שיש בנשמה ובתחרותיות של אייברסון, הוא לא היה קרטר, הוא היה ג'ורדן.

בני תבורי 10 ביולי 2009

השורה בכותרת שלך שמדברת על סוף הקריירה של אייברסון נגמרת בלי סימן שאלה וזה מטריד אותי. אני ממש לא רוצה להפרד ממנו כל כך מהר. אני לא חושב שהוא הולך להשיג טבעת אליפות, אבל נכון להיום אייברסון הוא השחקן היחיד בליגה שיגרום לי להצמד לטלביזיה בשעות מוזרות כדי לראות אותו משחק. מה שהופך אותו לכל כך אטרקטיבי בעיני הוא השילוב של יכולת טכנית פנטסטית שאיתה הוא יכול לקלוע מתי שבא לו ולא חשוב מי מנסה להפריע לו, יחד עם אופי של חבר מהשכונה שחוטף לפעמים מכות רצח ונוסע הלאה בלי לעשות מזה עניין. היתרונות האלה הם גם המכשלה שלו לדעתי במובן של חוסר אחריות קבוצתי לפעמים. האם לדעתך הוא יתחיל את העונה הבאה, והיכן?

zeevny 10 ביולי 2009

בני, זוהי סוף הקריירה של אייברסון. שלהי. אבל יכול להיות שאלו יהיו השנתיים שיכריעו את הלגסי שלו: או שילך לקלוע 22 נקודות בממפיס או שיהיה שחקן שישי במועמדת.

יודה 10 ביולי 2009

השותפה לחיים אומרת לי שברגע שבראד פיט פנוי שוב היא עוזבת אותי ומנסה לצוד אותו, ככה שאנחנו בסדר…. :-)

יהיה אדיר לראות את אייברסון זוכה במשהו, אבל בדמיוני הוא תמיד מוביל קבוצה די בינונית לאליפות, עכשיו שאין סיכוי שזה יקרה אני לא בטוח שאני יכול לראות אותו זוכה כעוד שחקן בקבוצה… אני לגמרי מאמין לו שהוא לא יכול להיות עוד שחקן בקבוצה…

allen iverson 28 ביולי 2009

אלן אייברסון זה שחקן איכותי שחקן על רמה שזכה בהרבה תארים בחיים שלו ולא צריך לפרט. היתה לו עונה גרועה גם מפציעה וגם מקבוצה מחורבנת ומאמן שלא מבין כלום מהחיים שלו אלן אייברסון עוד ישוב והוא יהיה תותח רק נקווה שיפול על קבוצה טובה שתדע איך לתת לו להוביל אותה כי הוא גארד בין הטובים שיש

Comments closed