אופניים זה לגמרי לבד–לאנס ארמסטרונג עושה מהפכות

In כללי

יש הרבה עדים שיהיו מוכנים לבוא ולהעיד מטעם התביעה במשפט הפיקטיוווי "האם לאנס ארמסטורנג הוא חרא בן אדם". קראתי כמה תמלילים, עקבתי אחרי שיחות טלפון שפורסמו, שמעתי ראיונות עם חברים לקבוצה, ראיתי את אשתו אחרי הגירושין. אין מה להגיד: כנראה שהוא חרא בן אדם.

ואולי אפילו משתמש.

והכל בטל בשישים כשמעכלים את מה שארמסטרונג עשה. אלו הן לא שבע הזכיות הרצופות, זו התקווה שהוא נתן לכל חולה סרטן, מגיל חמש ועד שמונים וחמש, אבא, ילד, אחות, אלמן. זה הרעיון הגאוני של למכור צמידי גומי (בצהוב!!) כדי לתרום עשרות מיליוני דולרים למלחמה בסרטן.

אבל זו לא הסיבה היחידה שאני מאחורי ארמסטורנג בטור דה פראנס הנוכחי. הסיבה האמיתית היא שארמסטרונג פירק השנה את כל הקונספט המגוחך הזה של קבוצות בטור דה פראנס (ואני די חושד שהקבוצה שלו, אסטנה, קיבצה מבחר משובח של רוכבים כדי לשסע אותם אחד בשני). מה שאני אומר הוא: שיפסיק אלברטו קונטדור (חברו הספרדי של ארמסטרונג באסטנה) לבכות ולילל על כך שארמסטורנג לא מתנהג במסגרת הקבוצתית, ושיעשה את מה שעשה ביום שישי: פתח במיאוץ מטורף בעלייה בסוף השלב השביעי, הקדים את ארמסטרונג בעשרים ושתיים שניות ודילג מעליו עד למקום השני בדירוג הכללי.

כי לרכב על אופניים זה אקט אישי ושכלולים של קולקטיביות ואחריות קבוצתית לא אמורים להיכנס למירוץ האופניים החשוב בעולם. מצדי שיעלו קונטדור וארמסטרונג על אופניים, ירכבו מצד אחד של צרפת לצד שני וככה נדע מי רוכב האופניים הטוב בעולם.

3 Comments

גיל 11 ביולי 2009

אני מסכים עם מה שאתה אומר, אבל הבעייה עם הטור הספציפי הזה היא שאין לאסטנה מתחרות. הם יגמרו עם משהו כמו 4 רוכבים בטופ 10 ורק המאבקים התוך קבוצתיים יכריעו את זהות המנצח. זה קצת מקומם כי זה פוגם בתחרותיות של הטור. אם אמסטרונג היה מצטרף לקבוצה אחרת ובונה אחת חזקה, היה לדעתי הרבה יותר מעניין. עכשיו זה בעיקר פוליטיקות פנימיות ומתח שרק מחכה להתפרץ.

zeevny 12 ביולי 2009

גיל, נראה לי שדווקא ההפך: אם ארמסטרונג וקונטדור היו בקבוצות מתחרות, היו להם את כל האסיסטנטים שהיו פוגמים בתחרות הטהורה ביניהם. ככה אנחנו יכולים באמת לשפוט מי רוכב טוב יותר, ראש בראש

בני תבורי 12 ביולי 2009

אמת ויציב. גם אני מעריך מאוד את ארמסטרונג וגם אני לא אוהב דביקות רומנטית במיוחד לא ביולי אוגוסט. אני רוצה שארמסטרונג ינצח כי צריך שיהיה על מה לכתוב שירים ועל מה לחלום, כי צריך הפי אנד, כי כשאגדות נגמרות זה עצוב. ושקונטדור יפסיק להתבכיין.

Comments closed