מנטליקה

In כללי

הלייקרס סיימו לפני כמה דקות יום גדול לשחקני וקבוצות החוץ. אני מתרשם מהנצחון הזה מכמה סיבות: אני חושב שאנחנו רואים כדורסל עילאי של ברייאנט. מקצועית תמיד זה היה שם, אבל הדקות האחרונות הראו שברייאנט הופך לחיקוי אותנטי של המקור. זה בכלל לא חשוב מה קרה עד הדקות האחרונות-ברייאנט התעלם מכל ההחטאות, הזריקות הרעות ואיבודי הכדור, סחט שריקה לזריקות עונשין וקלע את הסל המנצח. לך תעשה דאבל טים על מנטליות של שחקן על.

הרשים אותי שבפיגור של עשר נקודות המיקרופונים של איי.בי.סי תפסו את פיל ג'קסון מדבר על איך המשחק נמצא בידיים של הלייקרס, שהכל תלוי בשחקנים שלו, ואיך למרות שקצב המשחק וכמות הנקודות שיחקו לטובת הסלטיקס, ג'קסון עדיין האמין שהמשחק משוחק בקצב שמתאים ללייקרס. אני יודע שאלו רק מילים–אבל בפיגור עשר, בבוסטון מול קהל עויין, הדבר הכי חשוב למוח עייף הוא לשמוע שהוא בשליטה. הלייקרס, וזה מאפיין קבוע לקבוצות של ג'קסון, לא איבדו שליטה ברגעים שהם היו אמורים להתמוטט.

הרשים אותי שרון ארטסט קלע סל משוגע בשלהי המשחק שצמצם את הפיגור לנקודה אחת ובמקום לנסות להתלונן אצל השופטים על הפאול הברור שנעשה עליו, הוא ירד להגנה ולקח מהשופטים עבירת תוקף של פול פירס. והרשים אותי המשחק של אנדרו ביינום נגד קנדריק פרקינס. ביינום, בניגוד לגאסול, לא נתן למרפקים של פרקינס להפחיד אותו או להרחיק אותו מהסל. מתישהוא הספסל של הלייקרס יהיה חייב לתת להם תרומה כלשהי, ואז אני לא רואה קבוצה במערב שלוקחת אותם למשחק שישי.

התמונה הרבה פחות אופטימית בבוסטון. אני חושב שברגעים האלו זה מה שאפשר לקבל מבוסטון. רונדו הוא אולי אולסטאר, אבל יש תקרה מאוד ברורה למה שרונדו יכול לעשות. לגארנט, פירס ואלן נשארו התפרצויות של כשרון, חמש-שבע דקות פה ושם. אני לא חושב שהגוף שלהם יכול לתת להם משחק שלם, ואני לא רואה איך זה משתפר בחצי השני של העונה או באינטנסיביות של הפלייאוף. וגם שם, בוסטון תצטרך לעבור באורלנדו, קליבלנד או אטלנטה. טוני אלן ואדי האוס היו טובים, אבל רוטציה של שמונה שחקנים היא משהו שהרגליים של גארנט לא יכולים לסבול. 

תחושת הבטן שלי אומרת לי שזה היה הביקור האחרון של הלייקרס בבוסטון השנה.

4 Comments

אלון 1 בפברואר 2010

הסלטיקס הביאו את גרנט ואלן בשביל 2 עונות והם הוציאו מהם את המקסימום. כבר עכשיו ברור שאלן לא יהיה שם בעונה הבאה ולפי דעתי גם גארנט לא ישאר. לפירס יש עוד כמה שנים בטופ, השנה בוסטון הופכת לקבוצה של רונדו, המזרח חלש לכן זה יספיק למקום רביעי ואולי סיבוב שני בפליאוף.

אלטמן 1 בפברואר 2010

מעבר לזה, אני לא רואה איך קובי שמשחק עם ארבע אצבעות ביד הקולעת, קרסול עקום וגב תחתון פגוע, לא מקבל MVP.
במהלך החצי, היה ראיון עם ג'קסון ואחת השאלות היתה למי היית נותן את הכדור לקליעה האחרונה במשחק – יעקב, או מיכאל. ג'קסון אמר שאמנם ג'ורדון קלע באחוזים טובים יותר, אבל קובי קולע זריקות קשות יותר בגלל צורת ההגנה של ימינו אנו. אז למרות שאני אוהד קובי, ההשוואה בין השניים היא לא רלוונטית.
פאו גאסול הוא לא השאלה אם הלייקרס ייקחו אליפות או לא. כמה שהוא מדהים הוא פשוט רך. בשביל האליפות הביאו את ארטסט (שפעם הראשונה ראיתי רצח בעיניים שלו וידעתי שזה יבוא בהגנה). אני בכלל לא אתפלא אם יעשו טרייד על גאסול ויביאו מישהו כמו כריס בוש.
כמה שאלות לקוראים –
א. זה רק אני או שהסלטיקס הם הקבוצה הכי מלוכלכת שיש עם חסימות לא חוקיות ופרובוקציות מיותרות?
ב. מישהו חושב כמוני שגארנט סיים את הקריירה שלו?
ג. לגבי השיפוט בשניות האחרונות – מתי יתנו למאמנים אפשרות של צ'אלנג כמו בפוטבול? הסלטיקס כמעט לקחו את המשחק למרות שפרקינס העיף את הכדור החוצה בשניות האחרונות אבל זה פגע במצלמת טלוויזיה מאחורי הסל וכל העולם חוץ מהשופטים ראה את זה.

אוהד 6 בפברואר 2010

זה מה שאתה כותב 24 שעות לפני הסופרבול?
בחייאת
שנינו יודעים שהגזמת

וסרמניה 6 בפברואר 2010

קובי יהיה mvp אם הלייקרס יסיימו תמערב לפחותבמאזןהטוב ביותר.
ארטסט לומד קראטה או משו וזה ברור.
גאסול יישאר ובטח שהוא שווה יותר מבוש!
גארנט יגמור קריירה בבוסון ביחד עם פירס בעוד שנתיים.

Comments closed