אדוני רוצה הומו אקסטרה או הומו לייט?

In כללי

לפני יותר מעשור כתבתי במדור הספורט של עיתון "העיר" קטע קצת ביקורתי על אולימפיאדת ההומואים. התמרדתי כנגד העובדה שהומואים זקוקים לאלולימפיאדה משלהם (בדומה לנכים או יהודים) ובעיקר התרעמתי על תנאי הקבלה הנוקשים של הקהילה. מבחינתי זה היה מקרה קלאסי של אוכלוסיה מקופחת שהתחילה להיכנס למיין סטרים ואז לקפח בעצמה. אני זוכר שישר קפצו כל הדוברים להתמרמר. על הומואים אסור לצחוק, בטח שאסור לבקר אותם.

אני כותב את זה כי אתמול קראתי ב"סיאטל טיימס" על תביעה פדרלית בגין אפליה שהגישו שלושה גברים מקליפורניה נגד ארגון ספורט-הומאים לאומי אחרי תקרית שאירעה באליפות העולם בסופטבול להומואים, באוגוסט 2008. מתברר ששלושת התובעים (סטיבן אפילאדו, להרון צ'רלס וג'ון ראס, שתובעים פיצויים על סך 75,000 דולר כל אחד) השתתפו באליפות במסגרת קבוצת "די 2" ואף עלו למשחק הגמר. משחק הגמר עצמו הופסק מספר פעמים אחרי שהקבוצה שהפסידה ל "די 2" בחצי הגמר פרצה למגרש ומחתה נגד "די 2" בטענה שהקבוצה עברה על חוקי הליגה המאפשרים לכל קבוצה לשתף שני שחקנים שאינם הומואים בהרכב.

לאחר המשחק, שבו הפסידה "די 2" נקראו שלושת התובעים, כל אחד בנפרד, לחדר חקירות שם תושאלו, לעיני 25 צופים, על ידי התאחדות הספורט ההומואי החובבני לגבי הזהות המינית שלהם. תשתמשו בדמיון החופשי שלכם כדי לדמיין את הסיטואציה, את השאלות לגבי העדפות מיניות. את החדירה המבחילה לפרטיות אתם לא צריכים לדמיין. אף אחד לא רוצה לספר על חייו הפרטיים, העדפותיו המיניות והאם הוא נמשך בעיקר לגברים או נשים. אני בעיקר לא רוצה לדעת לפי אילו פרמטרים קבעו חברי הועדה את מה שקבעו.

הועדה (שאחד מחבריה תקף את אחד המתלונננים במילים: "זו אליפות ההומואים, לא אליפות הבי סקסואלים") קבעה ששלושת הגברים אינם הומואים, לקחה את המקום השני מ"די 2" והשעתה את שלושת השחקנים לשנה.

כמה תהיות: האם יש בתקנון הליגה סעיפים ותתי סעיפים לקביעת זהותו המינית של כל משתתף? האם קיימת בסעיפים גם ההבדלה בין הומוסקסואלים לביסקסואלים? למה בכלל נפתח הפתח לשתף לא הומואים במשחקי הומואים? האם ההפגנות ארעו בגלל ששלושת הלא הומואים חיזקו את הקבוצה?

אבל מעניינת בעיקר תגובת הנתבעים: בת' אלן, עורכת דינם, טוענת שהתובעים לא הופלו בשום צורה, ובכל מקרה שהלקוח שלהם הוא ארגון פרטי שיכול לקבוע לעצמו את זהות חבריו.

מה שקצת הזכיר לי את תגובת  מועדון אוגוסטה שלא לקבל נשים לשורותיו.

4 Comments

גיל 26 באפריל 2010

זה רציני או זו סאטירה? אגב, מעניין שהם משחקים סופטבול ובייסבול, כאילו הם מנסים להנציח את כל הסטריאוטיפים עליהם.

zeevny 26 באפריל 2010

גיל–רציני לחלוטין.

deltaozon57 27 באפריל 2010

זה מתסיס שהם תובעים שם על ימין ועל שמאל.
זו אליפות הומאים וככזאת כל מי שמתקבל אליה עליו למסור את העדפות שלו. אז בתקנון מאיזו שהיא סיבה הזוייה כתוב שמותר שיהיו שם עד 2 שחקנים שאינם כאלה. זה הריי הכל פוליטיקה כמו כל דבר. מישהו הפסיד והתבאס ועשה את הכל כדי לנצח , התנהגות כזו לא חדשה לנו.

זה כמו שמישהו יתבע על זה שחיזבאללה לא מגייס יהודים.

מגוחך

Comments closed