גביע עולמי 14-ההתרגשות בפתח

1. שמחתי על ההפסד האמריקאי אתמול. לא שמחה לאיד. את הספורט האמריקאי אני הרי מאוד אוהב. שמחה בשביל הכדורגל הגנאי וגם נגד תחושת הרחוב והתקשורת האמריקאית, שסימנה כאכזבה עצומה את האפשרות שאמריקה לא תצלח לחצי הגמר את ההגרלה הקלה הזו. זה לא היה רק חוסר כבוד לנבחרות גאנה, דרום קוריאה ואורוגוואי, אלא למסורת של הכדורגל עצמו. הנבחרת האמריקאית היא נבחרת חזקה וממושמעת וקשוחה מנטלית, אבל היא לא נבחרת טכנית מרגשתכמו הגנאית ובטח שאין לה את המסורת של הכדורגל הגנאי בטורנירי הנוער ועד 21 האחרונים.

מה שהיה יותר מעניין אתמול היה קרב המוחות בין המאמנים. המאמן האמריקאי, אחד שתמיד נראה לי יותר כמו מדריך לקרב מגע מאשר מאמן כדורגל, הימר על נצחון בתשעים דקות. זה מה שהצביעו החילופים שלוץ המאמן הגנאי היה סבלני יותר. כשהמשחק נכנס להארכה, האמריקאים לא יכלו לזוז.

2. אני לא חושב שהשוער הגנאי עשה טעות אחת אתמול.

3. אני מוצא את עצמי נגד הנבחרת הגרמנית אבל יותר מתוך רפלקס, וגם בגלל חוסר הרצון שלי לשמוע עשרות אלפי גרמנים יוצאים לרחוב בזעקות "זיג, זיג, זיג". אבל כשאני חושב על זה קצת לעומק אז לא קיימות אצלי אותן תחושות אהדה שתמיד חשתי כלפי אנגליה. די נגמר לי מהסיפור האנגלי של עשר שנים לטפח תקווה מלאמפארד-ג'רארד או מעוד פעם אמיל הסקי ודייויד ג'יימס בהרכב. בשבילי המנצחת היום היא הקורבן הבא של ארגנטינה.

4. אני אנסה, עניין של לוחות זמנים עם התינוקת ביום ראשון, להרים כמה וכמה סרטוני וידיאו שינסו להסביר למה אני כל כך בעד ארגנטינה, ולמה יש לי מאתמול פרפרים בבטן למשחק הלילה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

גביע עולמי 13-הימורים ופטריוטיזם
גביע עולמי 15-הפסד של הניינטיז (ועוד לקראת הערב)

12 Comments

גיל 27 ביוני 2010

אני ממש לא חושב שהייתה תחושה שארה"ב תגיע לחצי. אני הייתי בעד ארה"ב ולא סבלתי את הברוטאליות והבכיינות הגנאיות (שלמעשה אפיינו את כל האפריקאיות כאן). היום אני בעד אנגליה ומקסיקו, הלוואי שארגנטינה יעופו.

zeevny 27 ביוני 2010

גיל, אני מציע לך לעבןר על כותרות העיתונין מהימים האחרונים. גאנה היתה רק תחנה.

גיל 27 ביוני 2010

תלוי אלו כותרות, אבל בכל מקרה צריך להתייחס למה שהאמריקאים כותבים או אומרים בסלחנות. הם הרי לא מבינים במשחק. הם לא מבינים איך מדינה של 300 מיליון לא יכולה להיות מעצמת כדורגל או שבגלל הדירוג שלהם הם אחת ממעצמות העולם. אז הם אומרים כל מיני שטויות אבל אין כאן באמת תחושה של כישלון כמו באנגליה למשל.

ג.בלום 27 ביוני 2010

זאב,אני איתך לגמרי לגבי מאראדונה,במקרה יצא לי לפגוש אותו ולשחק איתו כדורגל(חוויה מיסטית לכל החיים),מדובר באדם גדןל,לא רק כשחקן אלא גם כאדם נשמה ואגב זמר לא רע והרבה יותר טוב מפלה,לא קונה את כל הלכלוכים של האנינים שלא נותנים לו לגיטימציה,הוא אמנם ערס לא קטן אבל בכלל לא פרייר והתדמית של מסומם אמנם נכונה(אז מה אם הוא הסניף קצת קוק בחיים,זה לא עושה אותו נחות) אבל הוא כבר נקי די הרבה זמן ומי אנחנו שנשפוט אותו,מדובר בדמות באמת קדושה,אני מת שארגנטינה יילכו עד הסוף,עדיף מול ברזיל בגמר אם זה אפשרי..

לגבי גרמניה-אנגליה אני גם איתך,תמיד כיף לראות אנגלים עצובים ועוד יותר גרמנים אבל למען האמת אין לי הרבה להגיד נגד הגרמנים לאחרונה כי הם משחקים וגם מתנהגים יפה אבל בכל זאת,שישה מליון,יש גבול… 

ג.בלום 27 ביוני 2010

בינתיים גול בית שימוש של גרמניה,בושה לג'יימס ולהגנה האנגלית

מרקפוצ'ינו 27 ביוני 2010

זה משחק לספרים

מרקפוצ'ינו 27 ביוני 2010

אם הגרמנים מנצחים את זה הם כבר לעולם לא יוכלו להזכיר את הגול של הרסט בגמר 66.

אני לא מאמין שפסלו את השער הזה!

עמית 27 ביוני 2010

ומה אומר הפרשן ב׳espn:
you have to give the referee the benefit of the doubt, he was 20 feet away.
המלכה אליזבת בלי משקפיים רואה את הגול הזה.

מרקפוצ'ינו 27 ביוני 2010

פה אין ספק שהשופט אנטישמי

רמי מורנל 27 ביוני 2010

זאב ראיתי את הקליפ בשעה האחרונה קרוב לעשר פעמים.גרמת לי להיות בעד ארגנטינה.או יותר נכון,לסלוח לו על שהשאיר את קמביאסו וזנטי מחוץ לסגל.
מסכים עם גיל לגביי ארה"ב-אני רואה כאן espn ארבע שעות ביום,לא קיבלתי את הרושם לרגע שמזלזלים באיזשהי נבחרת.

ג.בלום 27 ביוני 2010

רק טעות כזאת אולי תעיר את פיפא ותגרום להם להשתמש במצלמה בעתיד כדי למנוע אי צדק,מה יותר פשוט מזה,עושים רי וויינד קצר,מגלים את הטעות ומאשרים את השער,פשוט מצמרר אם אתה אוהד אנגליה…

אני חושש ממהומות אחרי המשחק אם אנגליה תפסיד בגלל הטעות הזאת(בהפרש של גול)

מרקפוצ'ינו 27 ביוני 2010

יש ספורט שהאנגלים כן טובים בו?

Comments closed