המלך עדיין חי, אבל יחי המלך החדש

In כללי

אני לא הולך להיכנס כאן לניתוח מקצועי של המשחק, את זה אפשר לעשות בפוסט החי ובתגובות אצל דורפן למשחק בין דג'וקוביץ' לנדאל. אני הולך לכתוב כאן על שפת גוף.

דג'וקוביץ' חגג חלק מהנקודות שלו בשאגות מלכותיות. הוא בא למלך הנוכחי ובכלים שלו הכריז על בואו. אני לא בטוח שדג'וקוביץ' יכול להשתלט. עדיין לא. אבל הוא אמר לנדאל שהוא רוצה חצי מהבעלות. במילים אחרות: דג'וקוביץ' שם מול נדאל מראה. קיר עם בטון מחוזק.

נדאל ניסה לענות בשפת גוף של מלך מלא בגאווה, אחד שלא יוותר על הכס שלו בלי קרב. המערכה השלישית והשבירה אחרי השבירה בתחילת הרביעית היו תוצר של הגאווה הזו. טניס גדול הרי לא ראינו היום מנדאל. אבל לא ראינו כזה בעיקר בגלל היריב. נדאל ראה מה קורה כששני קירות נתקלים אחד בשני במהירות שיא.

13 Comments

MOBY 3 ביולי 2011

עכשיו הסיכוי לראות יותר נאדאל פדרר גדלים. ומארי אולי יצליח יותר מול דיוקו….
כוססים אצבעות לקראת היו.אס

טימי 3 ביולי 2011

ללא ספק זה אחד הדברים הגדולים בעקבות שינויי המקומות.. יש למה לצפות 29 באוגוסט זה מתחיל…

יונתן אחר 3 ביולי 2011

אני מנצל את ההזדמנות כדי לשאול – בקרב טניסאים, כל טורנירי הגראנד סלאם שווים ביוקרתם? מבחינה אישית, תמיד החשבתי יותר את ווימבלדון, לאחר מכן את הus open ובסוף את אוסטרליה, כאשר הרולאן גארוס נראה כאילו הוא בסקאלה משלו (כמו להשוות תפוחים ותפוזים, כפי שאומרים באנגלית).

מה דעתכם?

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

קודם כל-שינוי המקומות לא אומר שנראה יותר פדרר-נדאל מפעם.
תפנימו את זה כבר:
1. בכל טורניר המדורגים 1-2 הולכים לשני חצאים שונים אוטו'.
2. כנ"ל (בהגרלה) המדורגים 3-4.

זה אומר שהעובדה שנדאל עכשיו מקום 2 ולא 1 לא משנה כהוא זה את העובדה שכדי לפגוש את פדרר בחצי זה עניין של הגרלה. למיקום 1 או 2 וכן 3 או 4 לעניין הסדר של "את מי יפגוש בחצי" אין שום משמעות.

ולגבי חשיבות הסלאמים – החשיבות היא רק יוקרתית על הנייר.
ווימבלדון וצרפת הם הכי מסורתיים ולכן נחשבים יוקרתיים יותר.
אני אישית יותר אוהב את ה- US כי הוא הכי כיפי לצפייה.

אבל, מבחינת נקודות על ניצחון כולם אותו דבר בדיוק ולכן אין באמת חשיבות. אם פדרר יזכה בעוד תואר בארה"ב זה ייספר לו בדיוק כמו השישה שלו בווימבלדון.

MOBY 4 ביולי 2011

חידשת לי,
אתה בטוח? עד היום בטורנירי הטניס שהשתתפתי בהם 1 ו-4 היו בצד אחד 2 ו-3 בצד השני.

אלעד ב.א. 4 ביולי 2011

זה יצא בהגרלה כך, פשוט מאוד…
כל טורניר זו הגרלה בפני עצמו ותיאורטית זה יכול לקרוא כך תמיד.

אופיר 3 ביולי 2011

דג'וקוביץ' לא יהיה דומיננטי כמו פדרר או נדאל, לדעתי. הוא מוכשר בטירוף, אבל בעין בלתי מקצועית עושה את אותם הדברים שכולם עושים, רק טוב יותר. המשחק של נדאל כל כך wacko שהוא מהווה מאצ' אפ רע לכל הסבב, עם החבטה השמאלית והטכניקה הלא-קונבנציונלית. על העליונות הפיזית אין מה לדבר. האמת – לא חשבתי שגם נדאל יחזיק עם הסגנון הזה כל כך הרבה זמן בצמרת.

דג'וקוביץ' באמת דומיננטי השנה (דה!), אבל אני בספק אם כל המרכיבים (כושר גופני מדהים, ביטחון עצמי גבוה) יישארו כפי שהם לאורך זמן. קצת פחות מאחד מהם – ומי יודע מה יהיה. למאטס וילנדר היתה ב-1988 שנה מדהימה: באמצע העידן הכי חזק בטניס העולמי הבן אדם זכה ב-3 סלאמס. מאז הוא לא זכה יותר בכלום.

במילים אחרות: seeing is believing.כבר השלמתי עם זה שבעידן הנוכחי המשחק הוא בעיקרו טקטי ומבוסס על הגנה לפחות כפי שהוא מבוסס על התקפה. בתנאים האלה דג'וקוביץ' הוא עוד הרע במיעוטו, אבל אם אני צריך לבחור הייתי רוצה שלא תהיה יותר דומיננטיות מוחלטת של אף אחד מהם, גם אם דומיננטיות טובה לשיווק של המשחק.

יו 3 ביולי 2011

נכון מאוד.
ועדיין, באופן אישי, אני אוהב לראות בספורט דומיננטיות מוחלטת של יחיד או של קבוצה.

עמיר 3 ביולי 2011

הוא זכה לשבת ברך לברך עם אנאבל קרופט האלוהית….

גלעד בלום 4 ביולי 2011

עמיר,

אני זוכר את אנאבל קרופט כשהיתה שחקנית צעירה בסבב הנוער,אנחנו מאותו דור,היא היתה ילדה מתוקה ויפה וכולנו ניסינו להתחיל איתה בסבב,יש לך טעם טוב…

אופיר,

הייתי בסבב ב-1988 כשווילאנדר עשה את השנה החלומית(היה לו גם רבע גמר בווימבלדון בנוסף לשלוש הזכיות) וראיתי מקרוב מה קרה בשנים שאחרי-ברגע שווילאנדר הגיע למקום הראשון יצא לו האוויר מהמפרשים,הוא החל לשתות בכמויות,לעשן כל מיני דברים,להזניף וירד מגדולתו במהירות שיא,מעין תהליך ביורן בורג בקטן.

אני לא חושב שדיוקוביץ בנוי מאותו שטאנץ,אני חושב שהוא עדיין רעב ויש לו עוד כמה שנים טובות בצמרת וכנראה עוד כמה סלאמים,אל תשכח שווילאנדר זכה ברולן גארוס בגיל 18,זה סיפור שונה לגמרי.

אלעד ב.א. 4 ביולי 2011

וואו, גלעד…הרסת לי את התדמית עכשיו על וילאנדר.
אני כל כך אוהב לשמוע אותו ואת פרו מקמילן ביורוספורט בטורנירי סלאם שהם משדרים והוא ממש לא נראה אחד כזה שיתחיל לעשן ולשתות כשהוא עולה לגדולה…אאוץ'.

כנראה שהגדול לפעמים שוחקת ואולי סיפורים כמו וליאנדר ובורג ממחישים לנו כמה גדול פדרר, להחזיק 4 וחצי שנים בטופ מבלי להישחק ועוד לחזור לשם אח"כ…

עמיר 5 ביולי 2011

ועכשיו ממש סיקרנת אותי…
מישהו הצליח לכבוש אותה?

קראתי מעיו סמי- ביוגרפיה על וילאנדר (ועל עוד שחקנים בסבב של אותם שנים) של איזהשהו עיתונאי ספורט (לא זכור לי כרגע) ואני חייב לציין שנשמע שהבחור עבר לא מעט בחייו, כולל הסתבכויות עם בערך כל גורם אכיפת חוק אפשרי. 

גלעד בלום 5 ביולי 2011

עמיר,לא זכור לי אם מישהו הצליח,בכל מקרה היא עברה להיות שדרנית בגיל מאד צעיר,לא ממש היתה שחקנית מי יודע…

אלעד,

הוא היה אחד השחקנים האהובים עלי וגם אדם נחמד ומעניין,עדיין ספורטאי ענק ופרשן מעולה,בשוודיה אלכוהוליזם זה לא מחלה,זו דרך חיים,וחוץ מזה הוא היה היורש של בורג אז היה לו דמות לחיקוי.

Comments closed