פוטבול, שבוע שביעי

1. אם יש להם יושר מקצועי, קורט וורנר, מרשל פולק,  ריץ' גאנון, סטיב מקנייר (טוב, אולי הוא לא), שון אלכסנדר, להדניאן טומלינסון וטום בריידי, צריכים להחזיר את תואר השחקן המצטיין של הליגה שבו זכו למקום שממנו הוא הגיע. התואר הזה שייך בלעדית לפייטון מאנינג. אני לא זוכר קבוצה שהיתה תלויה בשחקן אחד בצורה כל כך אבסולוטית.

2. אם יש משהו שאתה חייב לאהוב בליגה הזאת, זאת המסורת. גרין ביי לא היתה אמורה להיכנס לצרות מול קוורטרבק רוקי, ואם מישהו היה אומר לכם 0:28 הייתם הולכים על אוקלנד. אבל ליריבויות בתוך הדביזיות יש מסורת שהיא חזקה הרבה יותר מניתוחים טקטיים או מאזנים או יתרונות ביתיות.

3. אל תשלמו למאט פורטה, שיקגו! כמה שהוא משתבח ממשחק למשחק. הוא לא שווה יותר, תסתכלו על כריס ג'ונסון בטנסי.

4. למאט ריאן יש לב של פלדה, אבל הקרסול שלו חסין הרבה יותר.

5. טים טיבו הוא לא שחקן פוטבול גדול. אני מתכוון הוא לא שחקן פוטבול מקצועני גדול. ברמה שלה, מיאמי החזירה אותו לימי הקולג'.

6. זה לא על הלוח, אבל זה יכול היה להיות משחק העונה: מיאמי-אינדיאנפוליס.

7. אני חושב שהביתיות של דטרויט לא באה לה טוב. הקהל מצפה ליותר מדי מקבוצה שהיא 6:10 במקרה הטוב. הפערים בין המאזנים בחוץ ובבית מדגישים את זה. וגם ההתנהגות של השחקנים והמאמנים. וגם: אם הפציעה של סטפורד רצינית, דטרויט צריכה לחשוב על אלטרנטיבה. השבריריות הזו היא כבר לא אורחת פתע, היא שם כדי להישאר.

8. אני רוצה לחזור למשחק מהשבוע שעבר. ציפיתי לסקור אסטרונומי בין ניו אינגלנד לדאלאס, ובמקום זאת קיבלנו התפתחויות אסטרטגיות שהדגישו את היופי של המשחק הזה. דאלאס שיגעה את בריידי עם סכימות אקזוטיות בהגנה. ניו אינגלנד עברה להתקפה מהירה, שגרמה לבלבול אצל דאלאס (בעיקר בחילופי השחקנים), אבל גם לעקרות במשחק של הפטריוטס. זה היה מחזה מרהיב. משחק שהפנים לתוכו תהפוכות של שנים שלמות.

9. לסנטוניו הולמס ופלקסיקו בורס מגיע יותר ממרק סנצ'ז.

10. כתבתי כאן כבר על דור הרסיברים הגדול בתולדות המשחק ולא הזכרתי את סטיב סמית. וגם מייק וואלאס שם.

11. ואני עדיין לא רואה שום תרופה לארון רודג'רס.

הלהקה הכי טובה של מנצ'סטר / יותם מלמן
לפני שבע שנים עליתי על ריקשה בדרך למשחק הזה

100 Comments

ריקי רומא 25 באוקטובר 2011

וורנר זה סיפור סינדרלה קלאסי
מרשל פולק היה אולי השחקן הדומיננטי והעקבי בליגה
אבל פייטון מאנינג הוא ההבדל בין סופרבול לקבוצת פוטבול קנדית

גפן 25 באוקטובר 2011

רוג'רס בדרך להיות אגדה.רק שישמר מפציעות אקוטיות.

הבעיה בNFL שהעונה הסדירה לא רלוונטית שהגעת לפלייאוף.נפילה במשחק אחד והעונה נגמרה.אין כאן סדרת פלייאוף.רוצה לומר,הפקרס פייברוטית ברורה ל B2B אבל השיטה של משחק נוק אאוט אחד הופך את זה לנזיל ביותר.

הקולטס בעונת טאנקינג ברורה.כל בר דעת יודע ורואה את זה פעם אחר פעם בכל הליגות המקצועיות באמריקה.בשיטה וליגות שאין בהן יורדות,וכמה שהמאזן שלך יותר נמוך אתה מתוגמל בבחירת בבחירת דראפט גבוהה (מישהו אמר אנדרו לאק ?),לקולטס יש את כל הסיבות להתבזות שבוע אחר שבוע.

גיל 25 באוקטובר 2011

סתם השמצות לגבי הטאנקינג. אין להם שום סיבה לבזיונות הללו והמשחק אתמול זה הוכחה לכך. אם היה טאנקינג, גם הפסד ב20 הפרש היה מספיק. אין שום הסבר ליכולת העלובה שלהם מלבד ההשפעה על המגרש והפסיכולוגית של העזיבה של מאנינג.

ריקי רומא 25 באוקטובר 2011

גיל אתה נלחם פה בטחנות רוח

דורפן 25 באוקטובר 2011

אני משוכנע שיש טנקינג ברמה מסויימת ולא מבין למה לא פותרים את זה בצורה הגיונית כמו באן.בי.איי – הגרלה בין כל מי שלא עלה לפלייאוף. הרי גם אם אין טנקינג עכשיו – במחזור ה-16 קבוצות בהחלט חושבות על זה.

גיל 25 באוקטובר 2011

במחזור ה16 אולי כן. זה קצת בעייתי לשנות את החוק ברגע האחרון בגלל שחקן אחד ואני חושב שבסך הכל, זה עובד לא רע. בפוטבול, רק לעיתים נדירות יש שחקן שהוא קונצנזוס מספר אחד, וגם במקרה כזה לפעמים כל המומחים טועים.

ריקי רומא 26 באוקטובר 2011

לגביי הטנקינג באמת שאין לי מושג,אבל הייתי רוצה להאמין שלא
הכוונה הייתה שזה די חסר טעם להתווכח עם גפן, לפעמים הוא צודק,לפעמים לא, אבל הוא אף פעם לא משנה את דעתו גם כשמוכיחים אותו.

*די עצוב שאם כן יחילו חוק נגד הטנקינג אז הוא תמיד ייקשר למאנינג, בדומה לכך ששחקנים מוכשרים עוברים קבוצה בחופשיות ע"פ חוק בוסמן: שחקן בינוני לגמרי

Tal 25 באוקטובר 2011

אהבתי במיוחד את פסקה 8.

הקולטס שברו שיאי ביזיון. הפסד של 21-7 יביא אותם לאותה בחירה גבוה כמו 62-7, רק עם קצת יותר כבוד לעצמם ולאוהדים.
פשוט לא נתפס איך קבוצה שלא-יודע-כמה שנים ברצף סיימה עם 12+ נצחונות, הפכה לסמרטוט הרצפה הרשמי של הליגה במחי פציעה אחת.

וסתם שאלה, איך הסיינטס לא ספסלו את הפותחים שלהם ברבע הרביעי או אפילו במחצית, שהם הובילו 'רק' 34-7? חבל שנפצע להם רץ (אינגרם) וגם הפרנצ'ייז ק"ב שלהם עדיין סיכן את עצמו במחצית חסרת כל ערך ספורטיבי.. מהלך כזה הייתי מצפה אולי מבילצ'ק, לא משון פייטון.

גיל 25 באוקטובר 2011

למה לא נתםס? כן נתפס ואברהמי צודק. מעולם לא היה כנראה שחקן משפיע כל כך על הקבוצה שלו, ועוד בפוטבול שלא אמור להיות משחק שמבוסס על פרטים. כשאין התקפה טובה אז ההגנה גם מזייפת למרות שהיא באמת אמורה להיות טובה יותר. אני חושב שהמכה הפסיכולוגית לא פחות קטנה מעצם העדרו של מאנינג.

Tal 25 באוקטובר 2011

לא נתפס, כי זה לא כדורסל, שיש חמישה שחקנים על המגרש ואם לברון ג'יימס עוזב, הקבוצה מאבדת 40 נצחונות בעונה אחת.

זה פוטבול, הספורט הכי קבוצתי שיש. אפילו כשבריידי גמר את העונה במחזור הראשון, עונה אחת אחרי עונת שבירת השיאים שלו, מאט קאסל הבינוני (מאוד) הציב מאזן מכובד של 11 נצחונות.
אתה חושב שגרין ביי יראו סמרטוטיים כמו הקולטס אם רוג'רס יפצע? אין לי ספק שלא.

עם כמה שמאנינג הוא ק"ב עצום, אני מתקשה לקבל בשלווה את ההסבר שהפציעה שלו היא הגורם היחיד לסמרטוטיות הזו, אפילו בתוספת המכה הפסיכולוגית (האדירה, אין ספק). אני לא מנקה כ"כ מהר מאחריות את קולדוול, ההנהלה וגם הוטרנים שהיו אמורים לקחת מנהיגות על עצמם, כמו אדאי, דאלאס קלארק וכו'.
אני חושב שהמצב של הקולטס הוא לא פחות באשמת חוסר הניסיון (כמאמן ראשי)והמנטליות השברירית של קולדוול, שנותן לקבוצה שלו להיראות ככה, ויחד עם התפוררות הקבוצה והפציעות הקטנות והבלתי נגמרות, נוצר מצג כאילו הפציעה של מאנינג היא הגורם היחיד והבלעדי למצב וההשפעה שלו על הקבוצה גדולה מכפי שהיא באמת (לא שהיא קטנה או אפילו לא מאוד גדולה, אבל עדיין, לא אבסלוטית).

גיל 25 באוקטובר 2011

קודם כל, העונה עוד לא נסתיימה. דבר שני, עם הכנה גרועה לעונה וההלם של העזיבה שלו זה יותר מובן. האפקט שלו על המגרש הוא גם פסיכולוגי חזק ולכן זה יותר הגיוני. זה בבחינת הקש ששבר את גב הגמל. הפנייה לקולינס הייתה היסטרית ומחוסר ברירה ואין להם מחליף ראוי. קלודוול נראה כמו יס מן שלא ממש מחולל מהפיכות. אני הייתי רוצה לראות מאמן כמו גרודן על הספסל והלוואי שיפטרו את קלודוול ויביאו אותו.

אהוד 26 באוקטובר 2011

לא כל שחקן בכל תפקיד בפוטבול שווה אותו דבר. לאבד קורטוורבק מהשלושה-ארבעה הכי טובים אי פעם הרבה יותר חמור מאשר לאבד סייפטי או קורנרבאק באותה רמה.

גיל 25 באוקטובר 2011

פוסט משובח ביותר. כל הדיבורים על הטאנקינג כאלו עלובים של אוהדים מטעם שרק מחפשים עוד סיבות לשנוא את הקולטס. אני מקווה שלפחות ההפסדים הללו יובילו לפיטורים של המאמן.

פורטה ענק וגם חייבים לומר שקאטלר השתפר מאוד למרות הקו המזעזע שלו. הוא חוטף סאקים כמו גבר ומשחק מצוין במגבלות. כריס ג'ונסון הוא ההוכחה שהולדאווט נגמר תמיד ברע.

אני לא יודע אם זה דור הרסיברים הכי גדול אבל כמו שפיטר קינג כותב בטור שלו, זה מציב בעייה חמור להעריך תופסים מהעבר.

ושום מילה על טוני גונזאלס שעבר את מרווין האריסון והוא שני רק לגדול מכולם בתפיסות? ולחשוב שהוא מוגדר רק כטייט אנד.

גפן 25 באוקטובר 2011

או שאתם תמימים,או שאתם סובלים מעיוורון צבעים,או שאתם #%&@$

השרת של דה באזר יקרוס אם אני אתחיל לרשום את כל הקבוצות בהיסטוריית הספורט האמריקאי שעשו עונות טאנקינג.

אין יורדות
ככל שהמאזן שלך נמוך התגמול שלך יהיה גדול יותר

אז למה שלא יהיה טאנקינג?!

יש קבוצות חלשות ויש קבוצות חלשות,שלא רק שהן חלשות הן עוד מבטחות את עצמן בעונת טאנקינג.הקולטס לדוגמה עולים עם המחליפים של המחליפים.

גיל 25 באוקטובר 2011

יש המון סיבות למה שלא יהיה טאנקינג אבל בראש ובראשונה זה תרבות ספורט של מקצוענות. ספורטאים לא רוצים שיהיה להם אות קלון של עונה של 0 ניצחונות, למשל כמו שהייתה לליונס לפני כמה שנים. להפסיד זה חרא, אתה מושא ללעג אבל חמור מכך, מקבל הרבה פחות כסף. ועוד, אתה פוגע בעתיד המקצועי שלך וחלק גדול מהשחקנים והמאמנים לא יהיה שם להינות מהטאנקינג.

והחשוב מכל, לא בטוח שזה בכלל יעיל. במקרה של לאק אף אחד לא יודע כמה טוב הוא יהיה ואם הוא בכלל יצא לדראפט או ירצה להגיע לקבוצה שלך (הוא כבר אמר שהוא מתכוון לעשות מעשה אלווי ואיליי ולא לחתום בהכרח בקבוצה שתקח אותו בדראפט). שחקן אחד בודד לא משפיע על הקבוצה (עם כל הכבוד לחריגה שבדוגמא של מאנינג) וזה שיהיה קווטרבק על רוקי לא ישפר משמעותית את הקבוצה בלי שחקנים אחרים טובים.

הקולטס לא עולים עם המחליפים של המחליפים, מאיפה הבאת את זה? לכל קבוצה יש פציעות ותבחן קבוצות מצליחות שגם מעלות מחליפים.

גפן 25 באוקטובר 2011

אתה אוהד הקולטס? אין לי שום דבר נגדם אישית.גם לא נגד התופעה של טאנקינג.אז תפסיק להיות ריגשי.

השיטה בליגות המקצועיות גורמת לטאנקינג.כאוהד הפקרס לא תהיה לי שום בעיה בעתיד אם בעונה חלשה גם ככה,הפקרס יעזרו לה להיות חלשה עוד יותר בעזרת טאנקינג.

להתכחש שאין עונות טאנקינג בספורט באמריקה זה על גבול הבורות.

גיל 25 באוקטובר 2011

גפן, אתה רוצה שאתייחס אליך ברצינות אז תפסיק להתקיף אישית. אני מצטער, אבל לומר שהשיטה מקדמת טאנקינג בלי שום הוכחה לכך זה מדע בדיוני.

יריב 26 באוקטובר 2011

גיל, אני לא חושב שאפשר להתווכח על כך שהשיטה (כלומר, מבנה הליגה) מתמרצת את הקבוצה לטאנקינג. לעומת זאת, כפי שציינת, התרבות מתמרצת נגד טאנקינג, והשיטה מתמרצת רק את הקבוצה, לא את הסגל שלה (לא סגל האימון ולא השחקנים). הנקודה היא שהעובדה שקיימים תמריצים לא אומרת שזה משתלם (יש נזקים סביבתיים, כאמור. פגיעה במעמד שיכולה להביא לפגיעה בהכנסות), וגם לא אומרת שזה מתבצע. לי, באופן אישי, אין ספק שיש החלטות לבצע טאנקינג בשלבי סיום של עונות, אבל אני לא בטוח כמה זה משפיע על משחקים בפועל (אין לגיטימציה להחלטה כזו, אז גם כשמישהו מחליט לבצע בעייתי להעביר אותה בארגון, ויש הרבה חברים בארגון). בכל מקרה, דומני שזו תופעה די שולית, ואני בטוח שהיא לא עניין של עונה שלמה, התפרקות הקולטס מעידה בעיקר על 1) גדולתו של מאנינג כקוורטרבק, 2) העובדה שהוא ממלא תפקיד מרכזי במיוחד בהתקפה של הקולטס אפילו ביחס לקוורטרבק (הוא מנהל את ההתקפה, לא רק מוסר), 3) המעמד שלו, והפגיעה המוראלית של החוסר בו.

גפן, אם אתה רוצה לשכנע שיש טאנקינג, ולא שזה משתלם, אתה מוזמן להביא ראיות. ראיות לדוגמה יכולות להיות שינוי בהרכב המשחק שלא נובע מפציעות (דבר שקיים, כאמור, כמעט רק במחזורים אחרונים) או שינויים בבחירת מהלכים. יש עוד אפשרויות, אבל להגיד שקבוצות שמסיימות אחרונות הן גרועות וזו עדות לטאנקינג זה לא ממש טיעון.

ניינר 25 באוקטובר 2011

ואף מילה על קרסון פאלמר? אני חושב שהוא הולך להיות פלופ והריידרס יכולים רק לחלום פלייאוף

עומרי 25 באוקטובר 2011

זה שהקולטס הם מועדון ביזיוני ללא PLAN B לא אומר שמאנינג כזה גדול. כלומר הוא גדול, אבל ההתפרקות של הקולטס היא לא ההוכחה לכך כמו שההתפרקות של הקאבס היא לא ההוכחה לגדולת לברון.

את בריידי ב-2008 החליף קווטרבק ראוי ששנים אח"כ עדיין פותח בליגה בקבוצה שיכלה להיות לא רעה בכלל לולא הפציעה של ג'מאל צ'רלס.
מעבר לזה, הסגל של הקולטס הראה כבר בשנה שעברה, עם מאנינג, שעתידו מאחוריו. לדעתי גם איתו הם לא היו מסיימים בראשות הבית העונה.

גיל 25 באוקטובר 2011

אי אפשר היה להתכונן למה שקרה השנה. השביתה הרסה כל תקשורת בין מאנינג לקבוצה וזה שהוא פתח כל משחק בקריירה שלו מנע מכל קווטרבק רציני לחתום שם (ויש עדויות שהם פנו לכמה אבל הם פשוט סירבו). אני מסכים שהפטס מועדון טוב יותר, אבל העובדה שאת בריידי החליף ק"ב בינוני ובהצלחה רבה אומרת דרשני. ואי אפשר לדעת מה היה קורה איתו, אבל גם בהעדרו הקבוצות בבית לא מבריקות אז אין סיבה לחשוב שזה היה שונה משנים עברו.

עומרי 25 באוקטובר 2011

קודם כל יוסטון בעונה סולידית מאוד.
את בריידי החליף QB ממעמד הביניים של הליגה, את מאנינג החליף ילד הלום קרב.
בריידי נפצע והשאיר לבד סגל שעונה קודם לכן נתן את העונה הרגילה המרשימה אי-פעם. מאנינג נפצע והשאיר סגל שכבר הראה ירידה ברורה גם איתו. וכן, פרוספקט כמו אנדרו לאק בהחלט מעלה שאלה של טאנקינג.

גיל 25 באוקטובר 2011

זה לא נכון. את בריידי החליף קווטרבק אנונימי בדיוק כמו המחליף של מאנינג, שחקן שלא שיחק מהתיכון! לגבי הקולטס, הסגל שנה שעברה של הקולטס סבל מהרבה פציעות ועדיין זכה בבית. השנה עם אוסטין, וקלרק הם היו אמורים להיות טובים לפחות כמו שנה שעברה וזה לא קורה. אני בכלל לא מבין את ההגיון של טאנקינג של הקולטס. הרי סביר שמאנינג יחזור וישחק עוד כמה שנים. לאק הוא לא פתרון עבורם הם צריכים לחזק עמדות אחרות. ושוב, להעלות שאלה של טאנקינג זה לא רציני. האם אתה חושב ששחקנים לא מתאמצים? שהם קיבלו הוראה כזו? אולי בעצם הם לא מתאמנים בכלל באמצע השבוע? כל הטענות הללו לא רציניות בעולם מקצועני כמו הספורט האמריקאי בלי שום בדל הוכחה. וזה שקבוצה נראית רע זו לא הוכחה לכלום. כל שנה יש קבוצות מסריחות, מה חדש בזה?

עומרי 25 באוקטובר 2011

קאסל הוכיח את עצמו בקנזס כקווטרבק בינוני בליגה מלאה בכאלה גרועים.

מאנינג בן 35 והפציעה שלו היא חור שחור של חוסר ודאות.

כבר דנו איתך למעלה לגבי טנקינג. אין מה להוסיף. שיט האפפנס.

אני בכלל צד לדיון הזה משום שאני כבר רואה את אוהדי מאנינג 5 שנים מעכשיו, אחרי שגם בריידי יפרוש עם עוד טבעת, מביאים את העונה הזו של הקולטס כטיעון למשהו, ואני מתעצבן פרוספקטיבית.

גיל 25 באוקטובר 2011

הוא קווטרבק בינוני אבל זה יודעים בדיעבד. הנקודה היא שהפטס כקבוצה היו טובים יותר בלי קשר לקווטרבק.

לא דנו שום דבר חוץ מחזרה על אותן מנטרות שזה קיים בלי שום הוכחה. אני חושב שהעונה הזו מוכיחה בדיוק כמה מאנינג יותר גדול מבריידי, וכמה הפטס טובים יותר היו מהקולטס כקבוצה.

עומרי 25 באוקטובר 2011

אז אתה אומר שבעוד 3 שנים, כשפיינטר ישחק בקנדה ולקולינס יוולד נכד תבין שיש דברים בגו.

פאטס 2007 טובים יותר מקולטס 2010 מה שהתבטא בהישגים שונים לגמרי. ללא ספק.
אבל הוויכוח בריידי-מאנינג לא מתחיל או נגמר מהנקודה הזו, ששניהם נפצעו אחרי העונות שלעיל.
ומה שקורה לקולטס בוודאי מראה שמאנינג ענק, אבל להצהרות כמו של אברהמי בפוסט אין שחר. בריידי, וגם רוב האחרים, היו ראויים לזכיות שלהם. למעשה הMVP בNFL כמעט אף פעם לא מכזיב בהוגנות שלו.

גיל 25 באוקטובר 2011

מה יש כאן להבין? הדיבורים על טאנקינג התחילו אחרי המשחק הראשון או השני. נראה לך או אתה מכיר מכרה שקבוצה סתם לא שיחקה משחק אחד רציני במשך עונה שלמה? ומה יקרה אם הקולטס יתחילו פתאום לנצח, מה אתה ואחרים תאמרו?

לגבי ההשוואה בין 2007 ו2010 אתה כמובן צודק, אבל ההבדל בנפילות הוא העיקר.

אברהמי היה ציני, אבל רק קצת. דווקא הMVP בפוטבול לא תמיד משקף. הוא כמעט תמיד ניתן לשחקני התקפה ולא הגנה.

עומרי 25 באוקטובר 2011

אבל יש גם את פרס שחקן ההגנה של השנה שהוא פרס מכובד ויוקרתי יותר מהנבא למשל.

בכל אופן, כיוון שהעונה בריידי אוסף טבעת רביעית שתסגור סופית את הגולל על הויכוח הזה, כדאי שאלך לישון.

גיל 25 באוקטובר 2011

אוסף טבעת רביעית? לא הייתי בונה על זה כמו שהם משחקים היום.

עומרי 25 באוקטובר 2011

לגבי אוקלנד- חובה להתייחס לפציעה של מקפאדן באמצע המשחק. הבנאדם הוא 80 אחוז מההתקפה שם מתחילת העונה וברור שזה היה שוק. גם לקבוצת הפנטזי שלי זה היה שוק אך היא עדיין התגברה וניצחה את מובילת הליגה בערב משוגע!

לגבי רוג'רס- כיוון שהאמויפי האחרון שלקח אליפות עשה זאת הרחק בניינטיז אני מוכן להתחיל כבר עכשיו בקמפיין. בכל אופן הוא באמת מציג יכולת חריגה עם דיוק היסטרי.

גפן 25 באוקטובר 2011

גיל אתה טוען שאין טאנקינג בספורט האמריקאי,ואני תוהה עם עצמי

מי כתב את תגובה מספר 3 בפוסט הזה – http://debuzzer.com/avrahami/2571

ומי כתב את תגובה מספר 1 בפוסט הזה – http://debuzzer.com/avrahami/2935

כתבתי לך כבר מזמן.אתה משעמם אותי.ולכן,מעולם לא ביקשתי ולא אבקש שתיקח אותי ברצינות.

גפן 25 באוקטובר 2011

גיל אתה טוען שאין טאנקינג בספורט האמריקאי,ואני תוהה עם עצמי

מי כתב את תגובה מספר 3 בפוסט הזה – http://debuzzer.com/avrahami/2571

גיל 25 באוקטובר 2011

מה הקשר לטאנקינג בדיוק?

גפן 25 באוקטובר 2011

אתה כתבת ואני אצטט "קבוצות שעושות טאנקינג תמידי"

הבלוג מלא בהודעות כאלו שלך.אתה מוזמן לגגל ולמצוא את היתר בעצמך.אני לא עובד אצלך ולא אמור לעשות זאת עבורך,2 דוגמאות הן די והותר להוכיח את הטענה שלי.

ההתמודדות (לכאורה) מולך היא פשוט מביכה מהצד שלך.

אני מביא לך ציטוטים שלך פלוס לינקים שלך שאתה כותב שטאנקינג קיים,ואתה לא מבין למה פתאום אני מתפלא שאתה טוען בפוסט כאן שאין דבר כזה טאנקינג בספורט האמריקאי?

אתה פשוט מביך,באמת.

גיל 25 באוקטובר 2011

מה עניין שמיטה להר סיני? הבלוג לא מלא בהודעות שלי וזה לא קשור למה שקורה בפוטבול עכשיו. גם עם אלף קבוצות עשו טאנקינג בנבא אתה לא מסוגל להביא טיעון אחד ענייני שיש פה טאנקינג. מה שכן, אתה עלוב נפש בתרבות דיון באינטרנט.

גיל 25 באוקטובר 2011

ואגב, אתה מעוות לגמרי את מה שכתבתי שם. הטאנקינג שאני מדבר עליו לא קשור לנושא שלנו. זה לא טאנקינג במטרה לבחור בחירת דראפט גבוהה אלא לקבוצות גרועות באופן כללי שלא עושות כלום בשביל להשתפר ומשחקות גרוע. זה קיים בכל ספורט וזו דרך להפחית בהוצאות הקבוצה.

גפן 25 באוקטובר 2011

ומי כתב את תגובה מספר 1 בפוסט הזה – http://debuzzer.com/avrahami/2935

גיל 25 באוקטובר 2011

אני לא חושב שהם באמת עשו טאנקינג ובכל מקרה, אנחנו מדברים על פוטבול פה.

גפן 25 באוקטובר 2011

להמשיך?

כל דה באזר מלא בהודעות שלך אודות קבוצות שעושות טאנקינג.פתאום שזה נוגע לקולטס,הפכת את עורך.ממש תעלומה.

גיל 25 באוקטובר 2011

מלא הודעות? מצאת בקושי הודעה אחת, והעיקר, אתה לא מסוגל לטעון טענה עניינית בלי להתייחס לגופו של כותב, עלוב ביותר.

גפן 25 באוקטובר 2011

עוד לא ראיתי כאן בדה באזר.יוזר יותר חסר עמוד שדרה ממך.

עומרי 25 באוקטובר 2011

הוא אומנם אוהד את כל הקבוצות הלא נכונות אבל הוא אולי המגיב עם הידע העמוק ביותר בספורט אמריקאי מבין גולשי האתר ועונה תמיד לעניין.

אתה לא מוסיף לעצמך כבוד בדרך ההתבטאות הזו.

גיל 25 באוקטובר 2011

לא צריך להגזים עומרי, יש ידענים גדולים ממני בספורט אמריקאי :) אבל כן, מחסור בטיעונים נמצא ביחס ישר להתקפות אישיות.

עומרי 25 באוקטובר 2011

סייגתי ב-'מגיב' :)

גיל 25 באוקטובר 2011

ואיזה עלובים הבולטימור בהתקפה. אם פלאקו היה קצת יותר טוב הייתה להם קבוצה לתפארת. הם כנראה לא מסוגלים לחשוב התקפה בקבוצה הזו.

דפ"ר 25 באוקטובר 2011

אמ.וי.פי תמיד בא מקבוצה טובה, ואז כשהוא עוזב הם עדיין די טובים, אבל פחות. (ראו בולס ב-96 ופאטס ב-08).
לכן פייטון הוא יחיד במינו.
אומנם בעונתו האחרונה הוא לא היה אמ.וי.פי, אבל זה רק כי כל הארגון כל כך מסריח (אפילו מאמני הכושר גרועים ולכן כל הפציעות).
טאנקינג? הריב של מייקל עם ג'רי קראוס התחיל ב-85 כשהבולס רצו לטאנקנג את שארית העונה ומייקל חזר לקחת אותם לפלייאוף. עונת טאנקינג, אם קיימת, היא עוד הוכחה לעליבותם של הקולטס. ברור שעם פייטון לא היה טאנקינג עוד אלף שנים.

עומרי 25 באוקטובר 2011

בעונתו האחרונה הוא לא היה MVP כי בריידי נתן עונה שלא נופלת מאף עונה רגילה של מאנינג, מבחינת איכויותיה הסטטיסטיות.

דפ"ר 25 באוקטובר 2011

כמובן שהתייחסת לחלק הכי פחות חשוב בתגובה שלי )-:
הנקודה היא שעם פייטון הקולטס הם קבוצה שהציבה שיאים של איכות, ובלעדיו הם מציבים שיאים של שפל.
עם בריידי, הפאטס גם מציבים שיאים של איכות, ובלעדיו, לכל אורך ההיסטוריה, הם מעל לבינוניים.

עומרי 25 באוקטובר 2011

לכל אורך ההיסטוריה??
הקולטס מועדון עם מסורת טובה בהרבה מהפאטס עד הגעתם של השניים.

מאנינג עשה עם הקולטס עשור מדהים, אין חולק על כך. לא חושב שיש גם מחלוקת על כך שהעשור של הפאטס היה טוב יותר.
הוויכוח הוא על הדלתא של בריידי מתוך ההצלחה הכוללת של הפאטס מול הדלתא של מאנינג, מתוך ההצלחה הכוללת של הקולטס, שהיא הצלחה פחותה.
לדעתי הדלתא של בריידי גדולה יותר כבר עכשיו ועוד תגדל אם מאנינג לא יחזור לשחק כי הפאטס מסוגלים להגיע לעוד סופרבול.

העונה הזו כאילו נפלה מהשמיים לחסידי טענות למאנינג אין עם מי לשחק ואני טוען שהיא לא באמת יכולה לספר לנו כלום לעניין הוויכוח בריידי-מאנינג

גיל 25 באוקטובר 2011

המדד של הסופרבולים הוא מדד שקרי. האם ביג בן גדול ממאנינג או מארינו למשל רק בגלל שהוא זכה בשניים? בסופרבול זוכים כקבוצה וזה גם תלוי מזל והזדמנויות.

עומרי 25 באוקטובר 2011

סופרבולים הם בהחלט חלק משמעותי במשוואה אך אני מסכים שהם לא חזות הכל.
אנחנו בכל זאת מדברים כאן על ספורט ותארים הם סופר חשובים.

אז לא- ביג בן ולהבדיל אילי ועוד יותר להבדיל בראד ג'ונסון או דילפר לא יותר גדולים ממארינו אבל מונטנה- כן(כמובן לא ראיתי את שניהם משחקים)

עם זאת, בקווטרבקים בעלי יכולות דומות שהגיעו לשיאים סטטיסטיים דומים, תארים הם בהחלט מדד חשוב.

גיל 25 באוקטובר 2011

תארים חשובים למי שזוכה בהם, אבל הם לא בהכרח מעידים על גדולה של שחקן זה או אחר. לפני עידן בריידי מאנינג הרבה היו בטוחים שמארינו הוא הקווטרבק הכי גדול אי פעם, ועד היום יש כאלו שבטוחים שאלווי הכי גדול ולא מונטנה.

אז זהו, שבריידי ומאנינג הם קווטרבקים די שונים רוב הקריירה שלהם. המספרים של בריידי הרבה פחות טובים בסופרבולים שהוא זכה ודווקא כשהוא החליט להפוך למאנינג הוא לא זכה, אז מה זה אומר?

עומרי 25 באוקטובר 2011

גם מאנינג הפסיק להיות מאנינג בעונת הזכיה. למעשה הוא נתן סופרבול בינוני מאוד ולא זכה בMVP בעונה הרגילה.
אז מה זה אומר?

גיל 25 באוקטובר 2011

תשמע, הוא נתן עונה בינונית במושגים שלו והיה הMVP של הסופרבול אז בכל זאת הוא לא היה סתם בורג. אבל אני מסכים איתך שההגנה הייתה פקטור חשוב בזכייה הזו בדיוק כמו שהיא הייתה בכל אחת מהזכיות של הפטס (או של רוב זוכות הסופרבול). מה שאני אומר זה שהקריירה של מאנינג לא מוגדרת לפי הזכייה הזו שלו.

ריקי רומא 26 באוקטובר 2011

גיל, אני פה עם עומרי, טבעות סופרבול הם פקטור להתחשב בו.
מי פה ראה את טרי בראדשאו משחק?
מה יודעים עליו: יש לו 4 טבעות.
ג'ורדן נחשב לגדול מכולם לא בגלל 6 האליפויות עם הבולס,
אבל הן עוזרות לקייס שלו

דפ"ר 25 באוקטובר 2011

אוקיי, עומרי.
הויכוח מתמצה בשאלה האם אמ.וי.פי הוא השחקן הטוב ביותר או השחקן שתרם הכי הרבה להצלחתה הרבה של קבוצתו (דלתא כהגדרתך).
אם זה הראשון, זה ויכוח כנראה עקר שיכול להמשך לנצח.
אם זה השני, איך אתה יכול להגיד – בכנות – שהדלתא של בריידי גדול יותר? יש לך מספרים שמראים איך הקולטס בלי פייטון לעומת איך הפאטס בלי בריידי?
כי המספרים (או רמיזה למספרים) שהוצגו לאורך כל הפוסט הזה הם חד משמעיים לטובת פייטון.

גיל 25 באוקטובר 2011

בדיוק, זו ההשוואה הנכונה לדעתי. אם בריידי ומאנינג היו מתחלפים האם מאנינג לא היה אם יותר טבעות? אם תחליף ק"ב ממוצע במקום כל אחד מהם מה תקבל?

עומרי 25 באוקטובר 2011

אם תשים קווטרבק ממוצע בקולטס של אמצע העשור תקבל אחלה קבוצה.
כי יהיה לו משחק ריצה טוב ושני תופסי טופ-5 בליגה.

אם תשים אותו בפאטס תקבל… בעצם ראינו מה תקבל כי הפאטס האלופים של תחילת העשור לא נבנו בשביל בריידי אלא בשביל בלדסו שלא הגיע איתם לכלום

בריידי הפך ל'מאנינג' כהגדרתך ברגע שקיבל כלים התקפיים ברמה שהייתה למאנינג לאורך כל הדרך.

גיל 25 באוקטובר 2011

לא מסכים. בלי מאנינג, הקולטס לא מגיעים לחצי מהופעות הפלייאוף שלהן. ההגנה שלהם הייתה בינונית ותופסים לא היו כאלו טובים. תראה מה היה בשנים האחרונות שהרבה תופסים נפצעו ואיך הוא ממשיך לתת אותם מספרים. השנה גארסון, וויין וקולי נראים כמו תופסים בינוניים במקרה הטוב.

הפטס לא נבנו עבור בלדסו, ובאליפויות שלהם בריידי לא היה שחקן כזה מרכזיץ הרבה קווטרבקים אחרים באותה סיטואציה היו מגיעים לאותם הישגים כנראה, שלא לדבר על זה שאם לא היה טאק רול ופרשת הצילומים מי יודע לאיפה היו מגיעים.

והכלים של בריידי ברמות של מוס מעולם לא היו לחם חוקו של מאנינג. אפשר רק לשער מה היה קורה אם למאנינג היה תופס ברמה כזו רוב הקריירה שלו.

עומרי 25 באוקטובר 2011

תקשיב זה פשוט עיוות מציאות מה שאתה עושה כאן.

בריידי לא היה מרכזי באליפויות הפאטס? קאם און. אין הרבה מה להגיב על הצהרה מופרכת כזו.

בעונה שבלילצ'ק הסתכסך עם בראנץ' בקיץ בריידי הגיע לגמר הAFC עם סוללת תופסים שהמוביל בה היה ג'באר פאקינג גפני.

אתה מתעלם כאן מהופעות הצ'וקינג הגדולות של מאנינג שבוודאי זכורות לך.

בריידי קיבל את מוס ב-2007, עד אז הדבר הכי קרוב שהיה לו לתופס עלית זה טרי גלן השחוק והמסוכסך עם כל העולם, אי שם בתחילת העשור הקודם.

לבריידי מעולם לא היה רץ שאפילו מגרד את אדאי של עונת האליפות (מבחינתי הMVP של הסופרבול מול הברס) שלא לדבר על אדג' שמאנינג סירב לנצל בצורה יעילה ולכן הפסיד פעם אחר פעם כשזה חשוב.

הריסון הוא הול אוף פיימר ודאי וווין הוא איום עומק מהמדרגה הראשונה ושניהם היו לצד מאנינג לאורך רוב הפריים שלו. גם דאלאס קלארק הוא כלי התקפי שלבריידי מעולם לא היה עד הגעתם של גרונקאונדז

גיל 25 באוקטובר 2011

לא אמרתי בשום מקום שהוא לא היה מרכזי, אלא שיחסית להגנה הוא היה פחות מרכזי. ב5 שנים האחרונות ההתקפה הפכה לעיקר בניצוחו ובינתיים זה לא נגמר בטבעת. האליפויות של הפטס נבנו בראש ובראשונה על הגנה חזקה ושינוי מערכים שבלבלו את היריבות (כולל את מאנינג).

איזה הופעות צ'וקינג למאנינג היו בדיוק? אתה רוצה שנשווה למשל את המספרים של מאנינג לבריידי בפלייאופים? אתה אולי תופתע. אני לא אומר שמאנינג לא יכל להשיג יותר ושאין לו גם אשמה בכשלונות בהיותו הציר המרכזי של הקבוצה אבל צריך קצת פרופורוציות ופרספקטיבה.

לגבי תופסים, זו שאלה של ביצה ותרנגולת. בריידי לא הפך תופסים ליותר טובים ממה שהם ואת זה מאנינג עשה. רק כשלבריידי הגיעו תופסים מעולים הוא הצליח לפרוח. אני מסכים שלמאנינג היו בתחילת הקריירה תופסים טובים יותר אבל מה שהוא עשה בשנים האחרונות עם חבורה של רוקים ונו ניימס את זה בריידי לא עשה מעולם.

האריסון הוא אכן האל אוף פיימר אבל הוא הרבה פחות טוב מרנדי מוס שהוא אחד משלושת או חמשת התופסים הטובים אי פעם. וגם קלארק חייב את הקריירה שלו למאנינג ורואים את זה השנה למשל.

עומרי 26 באוקטובר 2011

זה שלפטס הייתה הגנה מעולה לא מפחית מבריידי. שילוב הכוחות בין QB טופ-5 בכל הזמנים לבין הגנה כזוהוא הסיבה שהם הקבוצה הגדולה של 15 השנים האחרונות לכל הפחות והיחידים שעשו באק טו באק מאז תקרת השכר החדשה.

מספרים זה נחמד אבל לא העיקר- מאזן הפלייאוף של מאנינג מחפיר ולא ניתן לסינגור.

במשחק על חיי הוא לא אחת מעשר הבחירות של לעמדה.

עומרי 26 באוקטובר 2011

ובריידי בכל זאת שידרג את רנדי מוס והפך את וולקר לחיה ולמועמד להיכל בעצמו.

שלא לדבר על איך דיון בראנץ' נראה בלעדיו בסיאטל

גיל 26 באוקטובר 2011

רנדי מוס היה האל אוף פיימר לפני שהגיע לפטריוטס ולגבי ווקר, הנה השורה הסטטיסטית שלו מ2007 עם בריידי: 112 תפיסות, 1175 יארדים, 10.5 יארד לתפיסה. 2008, עם מאט קאסל כקווטרבק: 111, 1165ת 10.5 יארד לתפיסה. הפערים בין התופסים של מאנינג איתו ובלעדיו פשוט אדירים כדי שיהיה כאן דיון רציני.

אני לא בטוח שבריידי הוא טופ 5 בכל הזמנים. בלעדיו ועם קווטרבק סביר, הפטס היו עדיין אלופות סדרתיות.

מה זאת אומרת מספרים זה נחמד אבל לא כל הסיפור? אני דווקא חושב שמספרים הם חלק גדול מהסיפור ובפלייאוף מאנינג לא נפל מבריידי. המאזן של הקולטס כקבוצה לא הכי טוב אבל זה לא בהכרח אשמת מאנינג. הנה, קח למשל את העונה שעברה שבה הפסידו לג'טס. הוא הוביל אותם למהלך מנצח אבל ההגנה נתנה 70 יארד בדקה וחצי והמאמן הדפוק שלהם לקח פסק זמן מיותר, אז גם בזה הוא אשם. למאנינג יש יותר קאמבקים ברבע הרביעי מבריידי. לי אין ספק שבמשחק בודד הייתי עולה עם מאנינג ולא בריידי (ועם אלווי מכל הזמנים).

עומרי 26 באוקטובר 2011

לא מכיר את הנתון שלך לגבי קאמבקים ברבע הרביעי, לדעתי אתה טועה.

הקולטס נבנו על מאנינג ומאנינג כשל באופן יחסי עם אליפות אחת ומאזן פלייאוף של 50%. כל ספורט, גם פוטבול, הוא לא מדע. זה אנשים שם, הקולטס נבנו בצלמו הריכוזית של מאנינג וכשלו.
בריידי הוא מנהיג גמיש יותר והפאטס שלו הצליחו יותר משמעותית.

רנדי מוס היה שחקן גמור באוקלנד, עם בריידי הוא שבר שיא של ג'רי רייס.

אתה מזכיר לי קצת אנשים שמשווים את קובי בראיינט לג'ורדן ואומרים שקובי הוא שחקן 'טהור' טוב יותר. כי ספקולציות כמו עם QB סביר(מי? נניח מאט האסלבק?) הפאטס לוקחים אליפויות ולכן בריידי לא כזה גדול הן לא חלק מוויכוח אינטלגנטי.

גיל 26 באוקטובר 2011

זה קצת מצחיק שתמיד ימצאו מה להאשים את מאנינג. הוא לא זכה באליפות? הוא לוזר. הוא זכה באליפות? אז הוא לא מיצה את הפוטנציאל שלו. מה עם דן מארינו גם הוא לוזר?

אני מסכים שהקולטס הם במידה רבה מאנינג כפי שרואים וזו קונספציה מאוד קיצונית. אין איזון בקבוצה ובסוף זה לא מתרגם לתארים. מצד שני, הקולטס מגיעים בקביעות עם מאנינג לפלייאוף אז מה עוד אפשר לבקש? קבוצות אחרות יכולות רק לחלום על זה.

בריידי הוא לא גמיש אלא מתאים בצורה מושלמת לשיטה של ביליצ'ק. הכישרון שלו טוב בשיטות משחק שונות.

מוס היה גמור או שהוא עשה שביתה איטלקית באוקלנד? עם מי בדיוק הוא שיחק שם?

דווקא ההקבלה בין בריאנט לג'ורדן רלוונטית. אם תקח את המספרים שלהם ראש בראש ג'ורדן מנצח בנוק אאוט וזה בכלל לא קשור למספר האליפויות. כנ"ל לגבי מאנינג ובריידי ופוטבול הוא ספורט הרבה יותר קבוצתי.

עומרי 26 באוקטובר 2011

המספרים שלהם באותה מדרגה. עונת הפיק הסטטיסטית של בריידי טובה יותר. מה יש לך לומר על המספרים של מונטנה?
טבעות וסופרבולים הם עצם העניין.
וגם אם 'נסלח' למאנינג על הפיגור המהותי שלו בנושא הזה, המאזן הכולל שלו בפלייאוף הוא רע לא רק ביחס לבריידי אלא ביחס לרבים אחרים בקבוצת ההשוואה. וכל עונות ה-12 ניצחונות שבעולם לא יוכלו לשנות זאת.

גיל 26 באוקטובר 2011

המספרים שלהם לא באותה מדרגה, בריידי נתן שתי עונות אדירות בעוד מאנינג עושה את זה על בסיס קבוע.

זכיות בסופרבול הן כן מוגזמות כי הן תוצר של קבוצה טובה סביבך ונסיבות. ומה עם דן מרינו והמאזן שלו בפלייאוף? הו ואפילו ג'ים קלי לא פחות טובים מגדולי הקווטרבקים אי פעם רק שאתרע מזלם ולא היו להם קבוצות לאליפות. ומהם עם טרוי אייקמן או טרי ברדשאו? למה הם לא נחשבים לטופ של הטופ למרות 3 ו4 סופרבולים?

לבריידי היה המזל להיות חלק מקבוצות אדירות בתחילת הקריירה אבל מאז 2004 הוא לא זכה באליפות. למעשה, כבר 4 שנים הוא לא ניצח בפלייאוף. אם שני חלקי הקריירה שלו היו הפוכים והוא היה מתחיל כמו 4 השנים האחרונות האם לא היו מדברים עליו כלוזר וכקווטרבק שלא מתייצב למשחקים גדולים ומה לא? למה מה שקורה בשנים האחרונות איתו שהוא גרוע ביותר לא מוריד מערכו?

עומרי 26 באוקטובר 2011

לבריידי היו שני הפסדי פלייאוף בשנתיים האחרונות כולל אחד מאוד מאכזב בשנה שעברה. אבל המאזן שלו עדיין בספירה אחרת לגמרי מה9:9 המחפיר של פייטון.

אם מדברים על מקריות- בעונת השיא הסטטיסטית שלו בריידי הפסיד את הסופרבול בגלל הנס הספורטיבי אולי הכי גדול של העשור האחרון, אחרי שכבר ביצע מהפך 2 דקות לסיום.
לו טיירי לא היה תופס את התפיסה ההיא לא היה שחר לטנותיך שבריידי לא מסוגל להציג סטטיסטיקות עליונות וגם לזכות באליפות.
אם אתה מאמין כה אדוק במקריות של הפלייאוף ובחוסר החשיבות של סופרבולים כשזה נוגע למאנינג אתה צריך להיות הוגן ולהודות שהטענה הזו שלך כנגד בריידי בעייתית.

עומרי 26 באוקטובר 2011

סליחה, 9:10

גיל 26 באוקטובר 2011

רגע, אז לא הבנתי, מספרים זה העיקר או לא או שמשתמשים בהם רק כשזה נוח לתיזה שלך?

על זה שהקולטס בעידן מאנינג הם בעלי מאזן גרוע יותר מהפטס אין ויכוח. אבל הם השיגו את זה כקבוצה. כדי להפריד את ההשפעה של מאנינג ובריידי צריך להסתכל על המספרים שלהם ואלו של מאנינג טובים יותר.

לבריידי יש שלושה הפסדי פלייאוף רצופים וכבר 7 שנים לא זכה בסופרבול. באותה תקופה מאנינג זכה והגיע לסופרבול אז מי יותר ווינר בשנים הללו?

לא היה בזה שום נס ספורטיבי, הג'יאנטס היו טובים יותר באותו סופרבול והגבילו את הפטריוטס ל14 נקודות (כשבריידי צוחק לפני הסופרבול שמישהו הציע שהם יתנו פחות מ20). בריידי שיחק גרוע בסופרבול וזרק רק לט"ד אחד וגם זה בדקות האחרונות, איפה הוא היה קודם? אין לזה שום קשר לתפיסה של טיירי. לבריידי גם היה את הכדור האחרון והוא לא עשה איתו כלום (גם באשמת מוס).

אם ואם ואם, אבל הוא לא זכה בסוף. ומה אם הקריאה הטיפשית לטאק רול לא הייתה נקראת? אז אליפות אחת פחות הייתה לו.

הנקודה המרכזית היא שצריך לשפוט שחקנים לפי מה שהם עושים על המגרש ולא לפי מה שאחרים עושים בשבילם או נגדם ובזה בריידי בוודאי לא עולה על מאנינג בפלייאוף.

עומרי 26 באוקטובר 2011

בריידי לא היה מדהים בסופרבול ההוא. למרות שבכל זאת התעשת למהפך שלא הספיק בסוף.

אבל הוא כבר הגיע אליו עם 3 טבעות.

אתה ושכמותך בילתם את כל המחצית הראשונה של העשור הקודם כדי להסביר איך התארים ורקורד הפלייאוף של בריידי לא משנים, כי הוא QB של שיטה ולא סופר-מרשים סטטיסטית, ובעצם מה שמשנה זה המספרים המדהימים של פייטון.
ואז בריידי התחיל לתת עונות מדהימות סטטיסטיות, שמסיבות שונות לא הסתיימו באליפויות, והראה שהוא לא נופל מפייטון בקטגוריה הזו כולל כיבוש כמה שיאים יוקרתיים כמו TD לעונה ויחס TDINT לאורך הקריירה. אך הנסיקה הזו משמשת אותך דווקא כנגדו- הנה, הוא עליון סטטיסטית ולא אלוף!
זאת בזמן שפייטון מבחינתך חסין לכל ביקורת-
הוא משחק עם רץ טופ-5 ותופס טופ 5 ומסיים עונה רגילה מצויינת בהפסדים מביכים בפוסט סיזן- לא היה לו עם מי לשחק!
הוא היחיד בהיסטוריה של המין האנושי שהצ'רג'רס הם הDADDY שלו- ההגנה שלו על הפנים!
הוא לוקח את האליפות היחידה שלו בסופרבול בינוני במיוחד בו הקבוצה רצה 170 יארד- הוריד את הקוף מהגב ומיצב את עצמו כגדול בכל הזמנים!
רצף 12 הניצחונות לאורך העונות הוא שלו, רקורד הפלייאוף השלילי- של הקבוצה, של דאנג'י, של הבעלים, של רג'י ווין… יו ניים איט

זה שכנוע עצמי עמוק במיוחד.

גיל 26 באוקטובר 2011

החלטת להתווכח עם איש קש עכשיו? לא טענתי מעולם שמאנינג הוא הכי גדול אי פעם אלא שהוא טוב מבריידי, והמספרים כולל אלו שבפלייאוף תומכים בזה. וכן, בריידי בהחלט היה קווטרבק של שיטה בזכיות הראשונות ורק בשנים האחרונות הוא הפך למפלצת סטטיסטית מאנינגית. אני לא רואה את זה לרעתו שהוא לא זה בסופרבולים בשנים האחרונות, אני רק מצביע על הצביעות של אלו שמנפנפים בטבעות שלו כמדד העיקרי לגדולה שלו. הוא הרבה יותר טוב עכשיו ממה שהיא לפני עשור ואכן מחזיק בכמה שיאים. אבל הוא עושה את זה רק בכמה שנים בודדות בעוד מאנינג משחק ככה כל הקריירה שלו.

למאנינג לא היה אף פעם רץ טופ 5 והסופרבול הבינוני שלו נגמר בתואר MVP. אני שוב חוזר שספירת טבעות פחות משמעותית מדברים אחרים כי סופרבולים הם עניין של הזדמנויות. למה אתה לא מחזיק מאייקמן ברמה של בריידי או ברדשו כגדול יותר אם זה המדד העיקרי שלך? אני משוכנע שאם היו משחקים היום היו עושים את זה כי לאנשים קל להגרר למדדים שטחיים בלי להסתכל על המכלול. לזרוק שהיו לו הפסדים מביכים לא הופך אותם לכאלו. היו לו משחקים גרועים בפלייאוף, ולבריידי היו לא פחות וגם יותר משפילים כקבוצה, אבל אם תסתכל משחק משחק תראה שברובם הוא היה הטוב בקבוצה וגרם לה בכלל להיות תחרותית במשחק (כמו שנה שעברה נגד הג'טס שזו כלל לא אשמתו שהם הפסידו).

אבל כל הדיונים הללו הם מיותרים כשלנגד עיניך יש את אחד הניסויים הספורטיביים הטבעיים הברורים אי פעם. מאנינג ובריידי נאלצו להפסיד עונה שלמה בגלל פציעה ברגע האחרון כששניהם בשיאם או קרובים אליו. מי שהחליף אותם הוא ק"ב שלא ראה סנאפ רציני כבר שנים. במקרה של הפטס זה נסתיים בפספוס הפלייאוף על חוט השערה ובמקרה של אינדי אנחנו רואים מה קורה. מה יכול להיות יותר ברור מזה?

עומרי 26 באוקטובר 2011

והנה אנחנו חוזרים שוב לתחילת הדיון- שזה לא באמת מעיד על כלום בויכוח בריידי-מאנינג מסיבות שכבר פירטתי. דווקא אתה כמדען צריך לראות את המתודולוגיה המעוותת בסו קולד ניסוי הזה.

ואדג' היה רץ מפלצתי באמצע העשור הקודם, אז הנה עוד עיוות נוח לסינגור על מאנינג.

אייקמן לקח אליפויות עם מי שנחשב לרץ הגדול בהיסטוריה ע"י רבים
את הסיפור של בראדשואו אני לא מכיר לפרטיו.

גיל 26 באוקטובר 2011

לא הראית שום דבר שלא נכון בניסוי הזה. הטענה שלך הייתה שקאסל הוא קווטרבק בינוני פלוס ואנחנו רואים שזה לא הכי נכון. הנקודה שאתה ממשיך להתעלם ממנה היא שהפער כל כך עצום בין ההשגים של הפטס בלי בריידי לאלו של הקולטס, ששום הבדל בין פיינטר לקאסל לא יכול לכסות עליו.

אדג' אכן היה רץ טוב אבל לא מפלצתי כמו טומליסון או שון אלכסנדר, ובכל מקרה לא הוא זה שגרם להפסדים. בשתי העונות הכי טובות שלו הם הודחו בגלל האימפוטנטיות של הקיקר ובגלל שהפטס היו חזקים יותר (במשחק המפורסם בשלג).

והפטס לא לקחו אליפות עם קיקר שהוא אולי הכי טוב בהיסטוריה שהכריע 3 סופרבולים ועוד משחק שנוי במחלוקת נגד אוקלנד? וההגנה של פטריוטס שהייתה מעולה בכל עונה, זה לא נחשב? אגב, בריידי בסופרבול הראשון זרק ל145 יארד, אכן משחק למופת.

אביעד 25 באוקטובר 2011

יש לי כמה מחשבות סותרות…
ראשית, לא ייתכן שההגנה של הקולטס נעלמה מעל פני המפה כי מאנינג פצוע. זה כבר משהו שמעלה תהיות בקשר לטיעון ה"מאנינג גדול יותר – רק תראו את הקולטס בלעדיו והפטס ללא בריידי".
אם היינו רואים עונה הגנתית טובה עד סבירה מהקולטס וכשל התקפי חמור, אז היה על מה לדבר.
שנית, טאנקינג יש בספורט האמריקאי (בעיקר ב NBA), אבל במקרה הזה אני לא כ"כ רואה תועלת כזו גדולה לקולטס מטאנקינג. מאנינג יפתח בעונה הבאה אם יהיה כשיר, בין אם אנדרו לאק יהיה שם ובין אם לא.

דפ"ר 25 באוקטובר 2011

להגנה הרבה יותר קשה לשחק כשכל מה שההתקפה נותנת זה רצף של "שלוש והביתה". כמו כן הקולטס היום הם קבוצה ללא מנהיג.
כמו כן, עצם העובדה שיש מצב לטאנקינג מעידה על מהות האירגון ולכן על איכות האדם היחיד שגורם לארגון הזה להיות קבוצת פוטבול ראויה.

אביעד 25 באוקטובר 2011

"איכות" האדם היא לא מדד בשאלה מי שחקן טוב יותר.
ויש הבדל בין "להגנה יותר קשה" לבין התפרקות טוטאלית.
אני לא בא להכריע בדיון המתמשך הזה. אני פשוט לא חושב שאיכות הקולטס ללא מאנינג השנה מול איכות הפטס ללא בריידי לפני שנתיים היא מדד טוב במיוחד.

דפ"ר 25 באוקטובר 2011

אוף, מנתחים את הטקסט שלי לחלקיקי מילותיו ואני כולה רציתי לטקבק.
בכדי להבהיר, אדם=שחקן ו"איכות האדם היחיד שגורם לארגון הזה להיות קבוצת פוטבול ראויה"="יכולותיו הקסומות של השחקן שגורם לארגון הזה להיות קבוצת פוטבול ראויה".
בנוסף, הנתון שלדעתך אינו "מדד טוב במיוחד" הוא היחידי שיש לנו.

גיל 25 באוקטובר 2011

ההגנה לא נעלמה בכלל, היא דווקא הייתה היחידה שהחזיקה את הקבוצה וכמעט הובילה לניצחון בלפחות שלושה משחקים. משחק האחרון כל הקבוצה התפרקה. להגנה הרבה יותר קשה לשחק כשהיא עייפה ונמצאת הרבה יותר זמן על המגרש וכשהיא בעמדת הפסד תמידית. זה עניין פיסי אבל גם פסיכולוגי.

austaldo 25 באוקטובר 2011

הטענה הראשונה שלך כל כך לא נכונה שאני לא יודע מאיפה להתחיל.
קורט וורנר, מרשל פולק, ריץ' גאנון, סטיב מקנייר, שון אלכסנדר, להדניאן טומלינסון וטום בריידי זכו ב MVP ביושר, בצדק ובזכות הישגים בלתי ניתנים לעירעור שהם השיגו על המיגרש והיושר המקצועי שלהם לא מוטל בספק.
פייטון מאנינג הוא אחד השחקנים הכי גדולים בהיסטוריה של ה NFL והוא לא צריך אותך שתקשור לו כתרים שלא מגיעים לו.

ההתבזות של הקולטס השנה לא מראה כלום על הגדולה של פייטון מאנינג אלא אך ורק על העליבות והאפסות של מי שמנהל את הקבוצה הזו. ההבדל בין הקולטס השנה לקבוצות אחרות שאיבדו את הקווטרבק המוביל שלהם הוא שקבוצות אחרות המשיכו לשחק ועשו את המקסימום, הקולטס אפילו לא מנסים.

גיל 25 באוקטובר 2011

אני לא מסכים שהם לא מנסים, הם פשוט נקלעו לסט נסיבות יוצאות דופן במיוחד. חוץ מפארב, לא היה שחקן שאפשר לסמוך עליו שישחק כל משחק כמו מאנינג. בהתבסס על העבר לא היה לקולטס שום סיבה לחשוב שמאנינג לא ישחק. בגלל השביתה, לא הייתה זרימת מידע טובה בינו לקבוצה והם לא יכלו לעשות כלום גם אם ידעו שלא ישחק. שבועיים לפני פתיחת הליגה זה זמן קצר להכשיר מישהו, בטח בהתקפה שהוא השולט הבלעדי שלה. אני דווקא חושב שהם כן מנסים בנסיבות ועובדה שהחליפו את קולינס בפיינטר, פשוט אין שום קווטרבק אחר כרגע. לדעתי הם יתאוששו מההלם בחצי השני של העונה וינצחו כמה משחקים וגם מאנינג אם יוכל לחזור לשחק יעזור.

Tal 25 באוקטובר 2011

מסכים!

דפ"ר 25 באוקטובר 2011

ולסיכום:
פוטבול בפרט וספורט בכלל הגיעו לדרגת אמנות.
וכמו כל יצירת אמנות, כל מתבונן רואה בה משהו אחר, זה שהוא רוצה לראות. כפי שאמר ניטשה: "אין עובדות, יש רק פרשנות".
אבל עוצמת התגובות אינה מעולם האמנות, אלא מעולם הדת.
כלומר ספורט הוא שילוב של אמנות ודת.
אנחנו מתבוננים ביצירה, מפרשים אותה, מחפשים את המשיח, ודרכו מגיעם לגאולה.
(כלומר דפ"ר בריבוע)

הקומיש 25 באוקטובר 2011

בלתי מנוצחים.זהו.גרין ביי שלי בלתי מנוצחים.
אין שום קשר למשחק דיווזיה המשחק היה צמוד כי אדריאן פיטרסון הוא הרץ.האחורי הטוב שראיתי בחיי.
פקרס עם ביתיות בחורף בלמבו זה באנקר.
רוגרס בדרך לשבור כל שיא של בריידי ומנניג בתנאי שישאר בריא.
רייבנס עדין פייבוריטים לשחק נגדנו ולהפסיד לנו בסופרבול.
ומילה אחרונה על טנקינג וסילחו לי על הצרפתית אבל מי שחושב שיש בפוטבול טנקינג הוא חתיכת ילד אדיוט ומוזמן להפסיק לראות פןטבול או לפחות לכתוב שטויות במקום אחר.זה כבר מעצבן.אל תשליך את תסביכי הנחיתות שלך על כלל ציבור הקוראים שמבי ים עניין.מי שרוצה את לאק יכול לעשות דאת גם מהבחירה העשרים.זה נקרא טרייד.בוא נפסיד בכוונה כל העונה שישנאו אותנו כולם המאמן יפוטר אוהדים ילכו שחקנים יעזבו ואם לאק לא יפצעוהוא לא יעשה לנו איליי סנדייגו אז אולי עוד חמש שנים נהיה טובים.גאוני

ניינר 25 באוקטובר 2011

כמו שהרייבנס נראו אתמול, לא בטוח שיקבלו אפילו ויילד קארד
אני גם לא חושב שאינדי עושה טאנקינג, זו פשוט קבוצה גרועה עם מאמן אידיוט

ניינר 25 באוקטובר 2011

מייקל וילבון אמר דבר מעניין בהשוואה לפאטס בלי בריידי ולאינדי בלי פייטון- בפאטס, מה שלא יהיה, האיש הכי חשוב הוא בליצ'יק ובאינדי זהו פייטון. מכאן נובע ההבדל בין הקבוצות כשהן ללא הכוכבים שלהם.

גיל 25 באוקטובר 2011

נכון, והייתי מוסיף שבפאטס יש לך את קראפט ובאינדי את פוליאן שזה חתיכת הבדל.

עומרי 25 באוקטובר 2011

גם אם התיאוריה הזו נכונה, היא התבטאה היטב בהבדלים בין הישגי שני המועדונים בעשור האחרון.

גיל 25 באוקטובר 2011

אני חושב שזה נכון. לאף אחד אין ספק שפטס כמועדון היו מצליחים ומוכשרים יותר באופן כללי. עם זאת, הקולטס היו המועדון השני או השלישי הכי מצליח בעשור האחרון כך שבכל זאת הם עשו משהו חיובי.

amit pros 26 באוקטובר 2011

עומרי
אתה באמת משווה את ההגנה של הפאטס בתחילת העשור הקודם להגנה של הקולטס?
ההבדל הוא בדיוק כמו ההגנה של בוסטון עם גארנט
למכבי חיפה כדורסל .

אני גם חושב שמאנינג הוא שחקן טוב יותר,אבל בכל מקרה אי אפשר להתווכח עם העובדה שלבריידי הייתה הגנה יוצאת מהכלל לפחות בכמה שנים הראשונות,ולמאנינג לא,ולא פריני זה לא הגנה,זה דרעק…
שההגנה של הפאטס הזדקנה וירדה שתי דרגות,גם לבריידי היה קשה הרבה יותר לקחת אליפויות

Paige 19 במאי 2014

Thank you for joining us and asking your questions, Cherokee! [At 65, I also "have age on me." ]

Wes Hillegass 20 במאי 2014

Pretty section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts. Anyway I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently quickly.

Roman 22 במאי 2014

I have ptsd.

Best Car 24 במאי 2014

Thank you for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do a little research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more from this post. I'm very glad to see such wonderful information being shared freely out there.

Patricia Heinze 26 במאי 2014

Want to discover more information about Technology?

Vegetable Juice 26 במאי 2014

It's perfect time to make some plans for the future and it is time to be happy. I've read this post and if I could I desire to suggest you some interesting things or tips. Maybe you could write next articles referring to this article. I wish to read more things about it!

apdt 27 במאי 2014

Hi there, I discovered your blog by way of Google even as searching for a similar subject, your web site got here up, it looks great. I have bookmarked it in my google bookmarks.

discount wine 1 ביוני 2014

Thank you for some other magnificent article. The place else could anyone get that kind of information in such an ideal method of writing? I've a presentation next week, and I'm at the search for such information.

Comments closed