המנכ"ל שטרן. נו, באמת

In כללי

1. קודם כל לעניין של אתיקה ספורטיבית. אני מבין שיש קבוצות ספורט שלא יכולות להרשות לעצמן להתקיים כלכלית, אבל אחרי תקופה מסויימת העני הזה, של קבוצה שנשלטת על ידי הליגה, חייב להסתיים. או שמוצאים קונה או שסוגרים את הבסטה.

אני מבין את המחויבות של שטרן לניו אורלינס, ואני מבין שאנשים לא רוצים לראות דמות אנושית שאחראית לקטסטרופה כזו או אחרת בניו אורלינס, אבל המהלך של שטרן הוא ניגוד אינטרסים, חיבור רשויות.

עזבו ילך ללייקרס או לא. ואם ילך לניקס בסוף השנה? הצורך בשליטה מצד שטרן אחרי שני הקייצים האחרונים הוא ברור, אבל מכאן, מהכרזת המלחמה נגד הכוח של השחקנים, ועד להשפעה אקטיבית על מאזן הכוחות, מסומן קו ברור מאוד. שטרן לא עבר אותו. הוא מטשטש.

2. הווטו של הליגה מטמטם גם ברמה המקצועית. להורנטס יש את דל דמפס. לדמפס יש קבלות. הוא בגר מבית הספר הגבוה ביותר לניהול כדורסל, והוא חולל לא פחות מנס בשנה האחרונה, מקצועית וכלכלית.

אם דמפס ישב ורקח עסקה, שטרן היה חייב לסמוך את ידיו עליה. ממבט ראשון זו עסקה מעולה לניו אורלינס: גם ארבעה שחקני חמישיה, גם אפשרות להשתחרר מחוזים, גם לקבל משהו תמורת פול.

מותר לבעלים להתערב בהחלטות כדורסל. תשאלו את ג'יימס דולאן. שטרן הוא לא דולאן, אבל הוא דרך במקום שבו אסור לדרוך. הוא דרך על דמפס. אם אני מנהל קבוצה אני מפקפק בכל הבטחה שמגיעה לי ממנו.

3. מה שקורה עכשיו הוא סיפור הגולם מהדורת האנ.בי.איי. שטרן, שמבין בשיווק את כל מה שדמפס מבין בניהול קבוצת כדורסל, מתח במשך שני עשורים עד הקצה את החיבור בין כדורסל לבידור. האולמות היו תיאטראות, השחקנים הסטארים, חלקם פועלי במה. השחקנים עכשיו קוצרים את כל מה ששטרן זרע עבורם.

אם אתה שחקן קולנוע או שחקן בתיאטרון, אתה יכול להסתפק בתיאטרון פרינז' בקליבלנד או בניו אורלינס. אבל בלב, בחלומות, אתה רוצה להגיע להוליווד, או לברודווי ושיקגו.

*

13 Comments

קסיוס קליי 10 בדצמבר 2011

מדויק.

גיל 10 בדצמבר 2011

שטרן פועל בפרוש מתוך ניגוד אינטרסים. ההחלטה שלו היא החלטה של קומישינר ולא של בעלים ושלא ינסה לבלבל את המוח כאילו זה אחרת.

בכל מקרה, את ההורנטס היה צריך להעביר מייד אחרי קתרינה. אין שם מספיק תושבים לצפות ב-42 משחקים בעונה, במיוחד כשכל המעמד הבינוני והעליון הלך. לפוטבול אין אותה בעייה עם 8 משחקים. רק שהחלטה כזו הייתה לא פליטיקלי קורקט.

יונתן אחר 11 בדצמבר 2011

מה האינטרס שלו בתור קומישינר שפול לא ישחק בלייקרס?

גיל 11 בדצמבר 2011

לשמור על שיוויוניות הליגה. הוא הרי נבחר על ידי כל הבעלים לא רק אלו של הקבוצות הגדולות.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 11 בדצמבר 2011

אני לא בטוח שקובי ופול עדיפים על קובי, גאסול, אודום ואולי גם ביינום. ועדיין, זה רק מעלה את הסיכוי שפול ישחק בניקס, ואז ה יהיו באמת קבוצה מפחידה, להרבה זמן. אז איך זה שומר על שיוויוניות הליגה?

גיל 11 בדצמבר 2011

הניקס לא יהיו מפחידים עם או בלי פול. אמארה ואנטוני הם אוברייטד שלא יובילו אותם לשום מקום ואם יעשו טרייד על פול לא ישאר להם כלום חוץ מהם.

אביעד 11 בדצמבר 2011

מה שמוביל אותי לשאלות הבאות – ואם בניו אורלינס תיווצר קבוצה טובה ודל דמפס יהיה מרחק אישור טרייד אחד מלהפוך אותה לקונטנדרית? זה יהיה האינטרס של לא מעט בעלים לעצור את זה. מה שטרן יעשה אז?
ומה לגבי טרייד של ניו אורלינס שלא נכון "מבחינה מקצועית" אבל לצד השני בעוד שניו אורלינס מרוויחה ממנו בגדול? לא מאשרים?
ומה לגבי טרייד לא הגיוני מבחינה מקצועית שישלח את פול לקליבלנד? מאשרים או לא?
אני מסכים איתך לגמרי לגבי ניגוד האינטרסים. ההחלטה הזאת מטומטמת מכל בחינה שהיא.

יונתן אחר 11 בדצמבר 2011

אני לא בטוח שקובי ופול עדיפים על קובי, גאסול, אודום ואולי גם ביינום. ועדיין, זה רק מעלה את הסיכוי שפול ישחק בניקס, ואז ה יהיו באמת קבוצה מפחידה, להרבה זמן. אז איך זה שומר על שיוויוניות הליגה?

שניר 11 בדצמבר 2011

יונתן , האבסורד הוא שכעת הלייקרס יורדים מפול ומכוונים לכיוון דווייטי , וכל אדם עם הבנה בסיסית בכדורסל יודע שדוויטי בלייקרס עשוי להיות הרבה יותר הרסני לליגה מאשר פול בלייקרס.

אביעד 11 בדצמבר 2011

הבעיה היא לא "קובי ופול" מול "קובי, גאסול אודום, ביינום". הבעיה היא שהעסקה הזו נראית בתור הדרך הריאלית היחידה ליצור "קובי, פול והאוורד".

שניר 11 בדצמבר 2011

לא פחות משערורייה.

אביעד 11 בדצמבר 2011

לי אישית אין בעיה להיווצרות טריו של פול, קובי והאוורד בלייקרס. בין הגיל של קובי שנותן אותותיו, לברכיים הדפוקות של פול ולסגל שחקני חוזה מינימום שיתווסף סביבם, הטריו הזה יכול להצליח ולמשוך שנה או שנתיים, או להיכשל בצורה קולוסאלית שתהדהד בראש של כל מנהל שיחשוב על להשקיע זמן של שנים + מאמץ בשביל להכניס 3 ביצים בסל אחד.

Comments closed