אידיאל גרמני

 

 

 

 

 

 

 

 

הנס האמיתי הוא לא סיפור ההתאוששות של גרמניה אחרי המלחמה, אפילו לא הנצחון ההוא על ההונגריה. הנס האמיתי, מלמדים אותך החיים כאן, הוא מה שגרמניה עשתה עם הנס הזה. איך היא ניפצה את יותר קשה לשמור על הפסגה מאשר להגיע אליה.

af

אני לא הולך לתת כאן דירוגים, זה יותר ענין לגיל שלי, אבל אני די בטוח שגרמניה היא בין שלוש הכלכלות החזקות בעולם. כנראה שבתחום ההשפעה הכלכלית, מדובר במדינה החשובה ביותר בעולם כרגע. זה מדהים בפני עצמו, אבל זה מעורר השראה לגלות, כמעט מדי יום, עד כמה טמונה האמונה הכמעט דתית בעקרונות של שוויון סוציאלי בתוך הכוח הכלכלי הזה.

ספורט הוא פעמים רבות המראה של המקום שבו הוא משוחק. בליגות היותר נמוכות בכדורגל הוא מציב מראה מכוערת להשתקפות הגרמנית. חצאי הגמר בליגת האלופות היו השתקפות נפלאה של הניכור בכדורגל הספרדי, לעומת האחריות והמתודה שמהן צמחו באיירן מינכן ובעיקר בורוסיה דורטמונד.

לזכור ולא לשכוח
ג'ורדן הוא לא

19 Comments

אריאל גרייזס 2 במאי 2013

איך אני אוהב את התיאוריות האלו שמנסות להצדיק ראיה חברתית על ידי ספורט.
ספרד לקחה שתי אליפויות אירופה ואליפות עולם אחת בזמן שהכלכלה שלה קורסת ו-40 אחוז מהצעירים שלה מובטלים. בדרך, היא גם עברה את הגרמנים עם הכלכלה הנפלאה שלהם.
גרמניה לקחה בשנות השמונים אליפות עולם בזמן שהימין שולט בה.
דורטמונד ובאיירן ניצחו כי הן קבוצות כדורגל טובות יותר. זה הכל

ניינר 2 במאי 2013

מסכים איתך אריאל. פוסט תמוה

זאב אברהמי 2 במאי 2013

אריאל,
תגובה לא לעניין, בעיקר לא מקולגה, לא בגלל תוכנה, אלא בגלל הרוח המתנשאת שלה. תנסה לכתוב את זה בלי ״אני כל כך אוהב״, או תנסה לכתוב רק את משפט הסיום שלך. תרבות דיון מתחילה מאיתנו.

לעצם העניין; באיירן ודורטמונד כן מייצגות בעיני ערכים גרמניים על כדורגל, אופן התקדמות, אחריות כלכלית. ריאל מדריד היא כן ראי לחלק לא מבוטל בחברה הספרדית, וברצלונה היתה מראה די מדוייקת לשגשוג הקטלוני.

תומאס נוימן 2 במאי 2013

ונבחרת ספרד ההישגית של השנים האחרונות היא מראה של השגשוג הקטלוני בחיזוק השפיץ של ריאל, שהיא אכן ראי של חלק בחברה הספרדית. ובכל מקרה, התזה של אברהמי לא צריכה להתייחס להישגיות בלבד (ואני לא בטוח גם שזו היתה כוונתו) אלא גם לשגשוגה של הליגה המקומית כראי של החברה. בתחום זה, העדיפות של הגרמנית על הספרדית, כבר מספר שנים, ברורה (לאו דווקא ברמה, אלא בכל יתר הפרמטרים)

אריאל גרייזס 2 במאי 2013

אתה צודק לגבי הניסוח. פשוט בימים האחרונים אנחנו מוצפים בכתבות על כמה תרבות הכדורגל הגרמנית נהדרת (מה שנכון) ושבגלל זה באיירן ודורטמונד כל כך מצליחות וכולנו צריכים ללמוד מהם, כשכל מה שהיה בשנים קודמות נשכח.

אריאל גרייזס 2 במאי 2013

ורק כדי להסביר, בהתחלה כתבתי "אני שונא" ואז באתי לתקן ל"אני לא אוהב" ואיכשהו זה מה שנשאר. בכל מקרה, מתנצל על הניסוח. הקונספט בעינו עומד.
לפעמים ניצחון הוא רק ניצחון. כשהיו שתי איטלקיות בגמר או שתי אנגליות בגמר זה לא היה בגלל העליונות הכלכלית שלהם או בגלל שהכדורגל שלהם יותר מוצלח מזה של ליגות אחרות.

martzianno 2 במאי 2013

זה בסדר אריאל.
כולנו בפאניקה.
הגרמנים הולכים לשלוט עכשיו איזה עשור.
לא נעים.

אלעד 2 במאי 2013

לא לשכוח שהיינו רחוקים מרחק שריקת שופט אחת מחצי גמר של 3 ספרדיות וגרמניה אחת. למרות שהגרמניה הייתה לוקחת.

Talo 2 במאי 2013

אתה כל כך צודק.
אולי אז היה נמנע מאתנו כל פסטיבל גרמניה, ההשתלטות, מותה של ספרד ועוד.
מה שמתרחש סביב שני משחקי הכדורגל הללו מזכיר לי אחד .. אבי רצון ודיבוריו על איטליה

צור שפי 2 במאי 2013

גם אני אוהב מאוד כדורגל כי הרבה פעמים יש בו יותר מאשר רק כדורגל. מצד שני, כמו שנאמר, לפעמים סיגר הוא רק סיגר.

ג'ון מקינטייר 2 במאי 2013

ובכל זאת, הכדורגל והכדורגלן הישראלי הם מראה די אמינה לחברה שלנו.

משה 2 במאי 2013

האם הם מראה לכלכלה שלנו שעל כל בעיותיה היא בריאה לחלוטין ?

אלעד 2 במאי 2013

במובן מסויים כן. גם בכדורגל, למרות כל הבעיות, אנחנו הליגה השישית בטיבה באירופה

ניר 2 במאי 2013

למה הכדורגלן הוא המראה של החברה שלנו ולא, נגיד, גולש הרוח? או הטייס? או הטוקבקיסט?

תכלס אתה מצייר את המטרה ואז בוחר דוגמא שמאששת את הטיעון שלך, כמו שעשה אברהמי (במודע או לא).

גיל שלי 2 במאי 2013

הכדורגל והכלכלה הם מראה של החיים. ההישגיות של הקבוצות בעונה ספצפית ממש לא משנה, אבל הליגה הגרמנית והמבנה שלה, משקפים בהחלט את החברה הגרמנית ולכן גם את הכלכלה הגרמנית. הכלכלה הגרמנית היא בטוח בין החשובות בעולם ובהחלט ייתכן שגורל הכלכלה הגדולה בעולם (גוש האירו) תלוי לחלוטין בגרמניה, מכאן שמדובר בכלכלה המשפיעה ביותר כרגע. דרך אגב למרות שזה אולי מקרי, ריאל וברסה אמנם שגשגו בזמן שהכלכלה הספרדית החלה את התפרקותה (צריך לזכור שכלכלת ספרד היתה מופת ודוגמה עולמית לפני 2008), אבל הליגה הספרדית בהחלט התרסקה יחד עם הכלכלה, ועכשיו השפעות התרסקות הליגה עשויות בהחלט להגיע גם לשתי הגדולות

ג'וני 2 במאי 2013

הכדורגל לא מעניין אף אחד באירופה ולכן יש גמר גרמני
בכדורסל אין מצב שקבוצה גרמנית תעפיל אפילו לגמר היורוקאפ כי זה משחק פופולרי שבדר"כ הטובה מנצחת אבל בכדורגל כל קבוצה יכולה לנצח אחת את השנייה ולכן הרמה יותר נמוכה והמשחק חד צדדי כמו שהיה במפגש בן מינכן לברצלונה .
ברצלונה הזכירה לי את הפועל ב"ש לפני כמה שנים שחטפה גם 7-0 לא מאחרת מאשר ברצלונה.
מסי הבלוף הכי גדול בספורט העולמי הוכיח שגם בברצלונה הוא נעלם במאני טיים .

רן 3 במאי 2013

אתה תותח, ג׳וני..

השליטה שלך בתוצאות של באר שבע מלפני חמש עשרה שנה מעוררת בי את המחשבה שאתה בכלל חובב כדורגל מושבע, בארון.

משה 3 במאי 2013

ג'וני לא מעניין אף אחד בדה-באזר ולכן התגובות שלו מגוכחות
בתגובות הגיוניות אין מצב שאיזה טמבל יביע עמדה אידיוטית משוללת מצב מציאותי ואפילו יאמין בה אבל בדה-באזר כל תמהוני יכול לכתוב מה שבא לו ולכן הרמה נמוכה ביחס לפעם והתגובות רדודות כמו שהיה בתגובה של ג'וני.
ג'וני הזכיר לי תגובות מטופשות ב ONE לפני כמה שנים שהיו מלאים בשטויות עד שניזנחו לא מאחרת מאשר דה-באזר.
אוהד הכדורסל התמהוני הוא הבלוף הכי גדול בספורט העולמי שמוכיח שגם בדה-באזר (לצערי) הוא לא נעלם אף פעם. לא במאני טיים, ולא בגארבג' טיים.

D! בארץ הקודש 4 במאי 2013

זו התגובה הכי טובה שלך עד עכשיו.
בעצם אולי שניה לזו עם דורון ג'מצי. ריספקט.

Comments closed