ליידיס אנד ג'נטלמן: די סטייט יוניברסיטי אוף ניו ג'רזי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(כן, אני יודע, משחק חמישי. פוסט עליו ועל הסדרה יגיע מאוחר יותר הערב)

HERMANN

 

נתחיל מההתחלה: בהתחלה פורסם הוידיאו של מאמן קבוצת הכדורסל של אוניברסיטת רטגרס, מייק רייס, כשהוא זורק כדורי סל על שחקני הקבוצה ומתעלל בהם מילולית. רטגרס סירבה לפטר את רייס. למי שלא יודע במה מדובר, אפשר לראות את זה כאן

אה, זאת לא ההתחלה? בהתחלה רטגרס לא היתה על מפת הספורט הארצית? רק בשנים האחרונות זה ככה? ועכשיו הם בליגה של הגדולים? של הביג טן? הדלת לקהל הטלוויזיה של ניו יורק? ככה מתחיל הסיפור.

אחר כך הוידיאו התפרסם בציבור ורטגרס פיטרה את רייס. רק שאז התברר שטים פרנטי, דירקטור האתלטיקה של רטגרס, ראה את הוידיאו הזה חמישה חודשים לפני שהתפרסם. פרנטי העביר את המידע הזה לנשיא האוניברסיטה,  רוברט בארשי, וביחד הם הגיעו לעונש הראוי לרייס: השעייה משלושה משחקים, קנס בגובה 75,000 דולר, וסדנת שליטה על עצבים.

אז רטגרס הדיחה את פרנטי.

ובמקום רייס היא מינתה את אדי ג'ורדן. והתגאתה בכך שג'ורדן הוא בוגר האוניברסיטה. ואז התברר שג'ורדן באמת למד ברטגרס, ואפילו שיחק כדורסל עבורה, אבל הוא מעולם לא בגר מהאוניברסיטה.

ואז האוניברסיטה מינתה את ג'ולי הרמן כדירקטור האתלטיקה החדש.

ואז התברר שמעל הראש של הרמן יש יותר דגלים אדומים מאשר גורדון בפברואר.

היא פרשה מאימון נבחרת הכדורעף של אוניברסיטת טנסי אחרי שכל שחקנית בקבוצה טענה שהרמן כינתה אותן "זונות, אלכוהוליסטיות, וחסרות יכולת ללמוד".

הרמן חויבה לשלם 150,000 דולר לג'ינג'ר היינליין, עוזרת המאמן שלה לשעבר, לאחר שהיינליין פוטרה. לפי כתב התביעה הרמן התרתה בהיינליין לא להיכנס להריון. במהלך התביעה הוצג סרט וידיאו מהחתונה של היינליין בו הרמן מברכת את הכלה בהרמת כוסית ושם היא מזכירה לה שוב לא להיכנס להריון. היינליין פוטרה לאחר שנכנסה להריון.

והניו יורק טיימס מגלה שהרמן עומדת במרכזה של תביעה שעוסקת באפליה על רקע מיני באוניברסיטת לואיוויל, שם היתה הרמן עובדת בכירה במחלקת הספורט. לפי כתב התביעה התלוננה אחת מעוזרות מאמן האתלטיקה אצל הרמן על אפלייה והתנהגות סקסיסטית מצד המאמן הראשי. כתב התביעה מונה את הרמן כאחראית הראשית לפיטורי עוזרת המאמן.

ואם כל זה לא מספיק, כעת מתברר שרטגרס שילמה 70,000 דולר לחברת חקירות פרטית כדי שתחקור את העבר של כל אחד מהמועמדים לתפקיד דירקטור האתלטיקה לפני שהרמן קיבלה את התפקיד.

וזו, לטעמי, השורה שמסכמת יותר מכל את הפרשה הזאת. חברה מקצועית קיבלה חוזה של חמש ספרות כדי לבדוק את הרקע של המועמדים. והיא לא מצאה שום דבר פסול בהרמן. הכל היה בתוך הנורמות של ספורט מכללות.

****

ובידיעה נפרדת: כרמלו אנתוני, לפי הניו יורק פוסט, טוען שהניקס צריכים עוד סקורר. כמו שצונאמי יגיד שהוא צריך עוד גובה לגלים.

 

לקראת משחק 5
אני אמסטרדמי - שש מחשבות על העזיבה של סווארז

8 Comments

גיל 30 במאי 2013

כל ספורט המכללות מושחת. אין שום שקיפות ולמאמנים וAD יש כוח בלתי מוגבל. הנשיא אגב, לא צפה בקלטת עד כמה ימים לפני הפיטורין. הוא זה שצריך להתפטר בכל העסק הזה אבל עד שלא יפסיקו לשקר שמדובר בחובבים שום דבר לא ישתנה.

יריב 31 במאי 2013

אולי אני טועה, אבל נראה לי שרוב ספורטאי המכללות הם באמת חובבים. הבעיה היא שאלו שבצמרת אינם, ואי אפשר לדרוש זאת מהם. לדרוש מאדם שבוחר בספורט כמקצוע לעסוק במקצוע זה כחובבן בתוך מסגרת עסקית הוא רעיון בלתי נסבל.

גיל 31 במאי 2013

הם חובבים רק באספקט הצר שהם לא מקבלים תשלום עבור ההשתתפות שלהם אבל בכל אספקט אחר של ניהול, אימונים וכו' הם מקצוענים לכל דבר.

Talo 30 במאי 2013

סיפור גדול.
זה הרבה יותר מספורט המכללות- זו הצביעות והצדקנות האמריקאית במיטבה.
ולגבי אנטוני זה אפילו עוד יותר מצחיק- אני תוהה כמה חזק הבורג הבודד שמחזיק לו את כל הקופסא.

אלון 31 במאי 2013

נשיא האוניברסיטה אמר שאין סכנה שהיא תאבד את המשרה שלה. כנראה שיש גבול לכמה אפשר לפטר בשנה אחת.

MOBY 31 במאי 2013

ענק, וכל כך עצוב.

גיל 31 במאי 2013

העניין הוא שפרשיות כאלו כל כך נפוצות אבל כמעט אף פעם לא מגיעות לידיעת הציבור. רק כשיש אינטרס או שאיזו קלטת דולפת פתאום עושים רעש. הNCAA חוקר הרבה מכללות או ריקרוטינג ולא מוצא בהם שום פגם אבל פתאום מישהו מדליף משהו ופרשייה כמו זו מתפוצצת.

תום 1 ביוני 2013

לא שונה מהרבה מאוד אוניברסיטאות אחרות בארה"ב. ESPN מלבים את העניין כי הם שונאים את הביג 10 (רטגרס אמורה להצטרף בשנה הבאה) וכי רוב העובדים של ESPN הם בוגרי אונברסיטת סיריקיוז (יריבה מרה של רטגרס). בנוטר דם שחקן פוטבול אונס סטודנטית ולא שומעים על זה כלום מחוץ לבלוגיית הספורט.

Comments closed