הימורי פוטבול, גמרים איזוריים

אני חייב להתחיל בזה שאני לא זוכר סופשבוע כזה. עזבו שנשארו הארבע הכי טובות, עזבו את בריידי נגד מאנינג, עזבו […]

אני חייב להתחיל בזה שאני לא זוכר סופשבוע כזה. עזבו שנשארו הארבע הכי טובות, עזבו את בריידי נגד מאנינג, עזבו את המאבק על החוף המערבי (לא מדובר פה במשחק פוטבול, אלא במאבק אמיתי בין ערים על ההגמוניה של החוף). עזבו את זה.

COTG

עזבו את זה, כי מה שיש כאן השבוע הוא תחילתו של תהליך מעבר השרביט. שניים מהקוורטרבקים הגדולים בהיסטוריה, שתי קבוצות ששולטות בדיביזיה שלהן כבר יותר מעשור (מאנינג רק שינה קבוצה), שתי הכי אולד סטייל שיכול להיות, ומולן: ענקיות הסיליקון, עם המאמנים מהקולג'ים, עם הקוורטרבק הרץ.

זה סופשבוע נהדר, אפילו שהוא רק חימום. הפילטר האחרון. אחת המנצחות תיאבק בשיניים להשאיר את מה ששייך לה כמעט עשור וחצי. המנצחת השניה תנסה לקחת בעוד שבועיים את מה שהיא חושבת ששייך לה.

(בלוגים חיים בתחילת שני המשחקים)

דנבר-ניו אינגלנד

אני יודע שזה בריידי-מאנינג, אבל בואו נדבר רגע על רצים אחוריים. לרץ אחורי, בהשאלה לרשימת מצרכים, יש חיי מדף של חלב טרי. זו הסיבה שכל רץ אחורי שמתקרב לאלף יארדים נעמד על הרגליים האחוריות שלו ומבקש חוזה של ארבע שנים ועשרים מיליון דולר. רצים אחוריים מבינים את העולם שהם חיים בו. השחיקה שלהם היא סוחפת. בכל פעם שהם נוגעים בכדור הם נבלמים על ידי חבילות שרירים משני המדדים, שמגיעים אליהם במהירות שיא. בדרך כלל, בסוף המהלך, נופל עליהם גם איזה רבע טון של קו התקפה. הגוף לא בנוי לעמוד בזה, אלא אם אתה אדריאן פיטרסון.

עכשיו, צריך לקחת את הקריירה השלמה של רץ אחורי ולהסתכל בהקשר של עונה רגילה. רץ אחורי במשחק העשירי הוא לא הרץ האחורי שפתח את העונה. ולכן המספר שצריך לזכור בהקשר של המשחק הזה הוא המספר הבא: 153. זה מספר הנשיאות העונתי של להגארט בלאונט, הרץ האחורי של ניו אינגלנד. לא רק שזה מספר שולי (לנושון מורנו, המקבילה שלו בדנבר, יש פי אחת וחצי נשיאות), אלא שזה מספר שנופח בשבועיים האחרונים של העונה, כשבליצ'יק החליט לשחרר ממנו את המושכות. עד המשחק ה-14 של העונה בלאונט רץ כמעט שמונה פעמים למשחק. בשלושת השבועות האחרונים הוא קיבל את הכדור 16, 24, ו-24 פעמים למשחק והגיב עם ממוצעי נשיאה של כמעט שבעה יארדים לנסיון.

זה אומר לי שהרגליים של בלאונט טריות. ושקו ההתקפה שלו הוא הדומיננטי ביותר בליגה. מה שגם אומר לי שכיוון שבליצ'יק חייב להראות לכל העולם שהוא הכי חכם, הפטריוטס יעלו למשחק ויזרקו בשמונת נסיונות ההתקפה הראשונים שלהם.

דנבר הצליחה לעצור בשבוע שעבר את תוכנית המשחק של סן דייגו שהיתה לשלוט בשעון המשחק על ידי משחק הריצה. ההבדל הוא שההגנה של דנבר, שחסרה שניים מהשחקנים היותר בכירים שלה, תצטרך להלחם בקו התקפה ברמה אחרת לגמרי, ברצים אחורים מגוונים יותר, ובעובדה שטום בריידי הוא ברירת מחדל לא רעה. וגם בבועט שכמעט ולא מחמיץ במצבי לחץ. אני חושב שכל הדברים שמניתי עד עכשיו הם בעצם השושלת של בליצ'יק (קו התקפה דומיננטי, בועט מניה בטוחה, קוורטרבק כברירת מחדל).

ההגנה היא לא בליצ'יקית, אבל היא עשתה צעד קדימה השנה. וההגנה הזו רק תרוויח אם משחק הריצה של ניו אינגלנד יעבוד. כי זה יעביר את הלחץ למגרש של מאנינג, מפני שאם משחק הריצה של הפטריוטס יעבוד, דנבר תצטרך למקסס כל נסיון התקפה שלה. ואם כבר מדברים על לחץ על מאנינג, אז האיש שהכי חשוב לשים אליו לב הלילה הוא רוב נינקוביץ', שהוא שחקן ההגנה הכי לא מוערך בליגה, ואחד השחקנים עם החושים הכי בריאים לכדורים האבודים.

ואם כבר מדברים על שושלות ולחץ, אז אסור כמובן להתעלם מהעובדה שהמשחק הזה יהיה האפשרות לגאול חלק מהכתמים השחורים ברזומה שלו. נצחון היום ומאנינג מגיע למאזן מפואר של חמישים אחוזי הצלחה בפלייאוף.

אני חושב שמאנינג ישים את הנקודות שלו, אבל אני חושב שההגנה שלו פצועה מדי ורכה מדי וזקנה מדי בשביל לעצור את הפטריוטסץ ואני חושב שמתישהו הוא יצטרך לשחק מתוך ייאוש.

פטריוטס 30:33

 

סיאטל-סן פרנסיסקו

אני אתחיל מזה שממש נמאס לי ללכת נגד חבורת הגברים של הניינרס. הם מנצחים בחוץ, הם מנצחים נגד יריבים שונים, הם הקבוצה הכי חמה בליגה. בלי פרסי הרווין וסידני רייס, ההתקפה של סיאטל ממש מוגבלת.

אבל אני חושב על המשחק הזה בדיוק מה שחשבתי על המשחק של ניו אורלינס בסיאטל בשבוע שעבר: זאת הזדמנות מצויינת לניינרס להראות שההבדלים בינה לבין סיאטל הם לא בהפרש של 26 נקודות. זה יהיה משחק של קטנות. פה עבירה שמרחיקה אותך עוד חמישה יארד, שם פסק זמן מבוזבז. במילים אחרות: זה המשחק של אוהדי סיאטל להפסיד.

סיאטל 21:23

 

 

דנבר-סן דייגו (בלוג חי)
דנבר-ניו אינגלנד (פוסט חי)

תגובות

 • גיל שלי

  אני דווקא חושב שהסיפור במערב הוא לא הקווטרבק הרץ, אלא נקודה שאתה העלית שנה שעברה, אולי חוזרים לזמן בו הגנות לוקחות סופרבול ולא קווטרבקים. הקווטרבק הרץ הוא תוצאה של הגנה חזקה, שצריכה התקפה של פוזשן ולא של נקודות מהירות. למעשה הסופרבול יהיה ההתנגשות של קווטרבק היסטורי מול אחת משתי ההגנות הטובות בליגה, ואז אולי תהיה לנו התשובה לגבי המגמה בשנים הבאות.
  אני מקווה שהג'איינטס יחזרו לקבוצה שלקחה ב2007, כלומר שלושה רצים חזקים, קווטרבק מנהל משחק שיכול לקחת על עצמו זריקות קריטיות, וחצי חצי פיזור בין ריצה ומסירה. כל זה לצד הגנה שאוכלת את הקווטרבק, ומונעת מהלכים גדולים.

  • עומרי

   אולי נלך צעד נוסף - סיאטל וסן פראן נמצאות כאן גם בגלל היכולת המהולה במזל להעמיד קווטרבק זול מאוד על חוזה רוקי שמשחק ברמה נאותה.
   צריך עוד לראות איך המגמה הזו תחזיק בטווח הארוך.

 • Avg. Joe

  הפעם חצי מסכים.
  אתחיל עם ההימורים.
  פאטס מנצחים את הברונקוס 30:28
  ניינרס מנצחים את הסיהוקס 24:20
  כהרגלי אני מתייחס ל NFC WEST, שהפעם זה גם ה NFC CHAMPIONSHIP.
  נתחיל במאטצ'-אפ מספר 1: ההגנה של הסיהוקס מול קאפ וההתקפה של הניינרס. חוק טבע מספר 4 אומר שאם יש לק"ב מספיק זמן למסור אין קורנר טוב מספיק לכסות את הרסיבר. אצל קאפ המשיכה של הזמן לא נתונה רק לחסדי ג'ו סטיילי, איופאטי ושאר ה-OL, אלא שהוא מושך את הזמן ע"י יציאה מהפוקט, לעיתים יציאה בכיוון אופקי ולעיתים יציאה קדימה. בשבועות האחרונים קאפ מראה שהוא עושה את זה אפילו טוב יותר מאחד ג'ק ראסל וילסון. כמובן שקל זה לא יהיה.
  המפתח השני לכך הוא שימוש מאוזן בפרנק גור, גם ללא הצלחה מיידית. מה שראינו מגור בשישה-שבעת השבועות האחרונים (בעצם מהמפגש מול הסיהוקס בסטיק) היה משחק סבלני של 2-4 יארד עד לברייק שמגיע כאשר היריב מתנדנד על החבלים (ראו גם מול הפנת'רס). עוד אםשרות שהניינרס מפעילים בהצלחה לאחרונה זה הסקרין פאס לבולדין או לקרבטרי, שבעצם מעקרים את הפאס-ראש ומשאירים שני רסיברים גדולים וחזקים לאחד-על-אחד.
  אני גם חושב שהעובדה שקרבטרי יהיה פקטור במשחק הזה יקטין את היכולת של צ'נסלור ותומס III הסייפטים הנהדרים של סיאטל, לתת הרבה עזרה לשרמן ומקסוול. דבר אחרון בעניין הזה הוא שבמידה וקאפ יצליח לייצר השלמות לקרבטרי ובולדין באגפים הסיכוי שנראה מהלך עמוק של ורנון דייויס תוך ניצול החורים שבאמצע המגרש ילך ויגדל.
  מאטצ'-אפ שני ההגנה של הניינרס מול ההתקפה של הסיהוקס. לטעמי כאן יוכרע המשחק. ההתקפה של הסיהוקס תהיה ללא פרסי 'מיגרנה' הארבין, נכון שהם היו בלעדיו רוב העונה אלא שכאן במשחק הזה התמונה די ברורה להכיל את החיה (מארשואן לינץ') זו המשימה העיקרית. לא לאפשר לו לשבור את הקו של הליינבקרס הכי טוב בפוטבול היום (בואומן, ברוקס, אולדון סמית' והמאסטרו וויליס) ואולי הכי טוב מזה הרבה שנים, מה שיאפשר לסייפטים (מישהו אמר אריק רייד לרוקי ההגנתי של השנה) לתת סגירה על הרסיברים של הסיהוקס. עוד נקודה קריטית ל LB היר להכיל את ווילסון בפוקט ולא לאפשר לו לעשות את ריצות הדאג פלוטי/פראן טרקנטון שלו.
  כאן המקום לתת עליהם איזו מילה. השלישייה גולדן טייט, בולדווין וקירסי הם לא רעים, אלא שאף אחד מהם לא גיים צ'יינג'ר בקליבר של משחק אליפות, אני כן מצפה מהם לעשות עבודה אבל לא מצפה מהם להביא תפיסות שיצילו את ההוקס. יש לשים לב לTE זאק מילר, שבתוך כל המהומה הזו יכול להיות פקטור משמעותי.
  בול -קונטרול. 2 הק"ב לא מרבים לאבד כדורים הפאמבלס או לזרוק אינט'. עכשיו זה הזמן-כסף ולכן צריך גם להעז יותר. אני מאמים שקאפ היא הק"ב החם יותר ויש לו יד חזקה יותר שפחות תושפע ממזג האויר.
  דווקא אתמול שמעתי משהו מעניין שאמר טרל סאגס מהרייבנס על כך שהם למדו טוב יותר מה נדרש לעשות אחרי ההפסד לפאטס בגמר ה AFC, כך שכשחזרו לשם שנה אחרי היה להם ברור מה נדרש ולכן גם כל הגישה שלהם הייתה נכונה, מפוקסת ואינטנסיבית דיה בכדי להביס את הפאטס בדרך לSB.
  בקיצור, הניינרס חמים יותר, מגובשים יותר ויודעים יותר מה צריך לעשות בשביל לנצח על המגרש וביציע.
  GO NINERS-ONE BETTER

 • גיל

  לרגע פחדתי שאברהמי עוד יהמר על מאנינג בטעות, עכשיו אפשר להיות רגועים ובטוחים שדנבר מנצחים. בלאונט רץ הרבה בשני המשחקים האחרונים כי הוא שיחק נגד שתיים מהגנות הריצה הגרועות בליגה. נגד דנבר זה לא יהיה המצב. מעניין שאתה גם מתעלם מזה שבריידי כשהוא צריך לשחק מתוך יאוש לא מגיב טוב בשנים האחרונות, במיוחד עם מגיעים אליו מוקדם במשחק. אז דווקא ההגנה עליו לדעתי היא המפתח של הפטס לניצחון. מצב כמו שבוע שעבר שבו דנבר הגיעו לריברס מוקדם תוציא את בריידי משיווי המשקל לכל המשחק (זה מה שהיה שנה שעברה נגד בולטימור).

  • זאב אברהמי

   גיל

   זה נכון לגבי בריידי, אבל ההימור שלי הוא שמאמינה יצטרך לשחק מאחור. לגבי בלאונט: גם ההגנה של דנבר לא משהו, והפטריוטס שיחקו נגד הרבה הגנות חלשות במהלך העונה ולא נתנו לבלאונט לרוץ. הוא מקבל הרבה נסיונות גם בגלל שהוא יותר רענן

   • גיל

    ההגנה של דנבר לא טובה נגד המסירה אבל שישית בליגה נגד הריצה. הוא יכול לקבל הרבה ניסיונות אבל אם לא יוביל אותם לשום מקום בריידי יצטרך לזרוק הרבה ב3 דאון.

   • עובר אורח

    ההגנה של דנבר באמת לא משהו, אבל ההגנה נגד הריצה עבדה טוב כל העונה. אמנם נראה שזה סתם בגלל שפראייר מי שרץ על דנבר כשאפשר למסור כל כך בחופשיות, אבל במשחק שעבר ס"ד באו במטרה לרוץ ודנבר עשו נגדם עבודה מעולה.
    הקטע הוא שאני לא יודע מה יותר יפתיע אותי אם בליצ'יק יעשה: ירוץ למרות שהוא משחק נגד הגנה חלשה שאיבדה את הקורנר-בק שלה, או ימסור למרות שבלאונט נהיה המניה הבטוחה שלו במשחקים האחרונים.

 • יואב בורוביץ'

  אברהמי אתה שיכור. איך הפאטסיס יתמודדו עם הביתיות של דנבר ועם סוללת הרסיברים. ניצחון במינימום 10 לברונקס.

  • זאב אברהמי

   בורוביץ
   סן דייגו, שהיא יריבה בשלוש דרגות פחות טובה ומנוסה מניו אינגלנד, הסתדרה לא רע עם הסוללה ועם הקהל. מינוס עשר עושה אותך שיכור (אבל יכול לעשות אותך עשיר)

   • יואב בורוביץ'

    אם הייתי מהמר הייתי שם המון כסף על דנבר 4.5-

 • רועיש

  הדבר היחיד שמשאיר אותי אופטימי למשחק בסיאטל הוא שאברהמי שוב הימר נגדנו. :)

 • Amir A

  הברונקוס ישיגו יתרון מהיר ובריידי יאבד את זה. בניגוד לכל הווישפול ת'ינקינג של אוהדי הפטס, הקבוצה העונה היא בינונית ורק ניסים ובית חלש הביאו אותה לאן שהיא נמצאת כרגע. והיום הסיפור יסתיים.
  וכן, גם אני אוהד של הפטס. רק ריאלי.

 • urlacher

  אני מאמין שהכל יכול לקרות
  הייתי רוצה לראות את ההתקפה של דנבר נגד ההגנה של סיאטל בסופרבול אבל מספיק שכל קבוצה תעשה טעות אחת יותר כדי להפסיד את המשחקים האלה
  הסיפור יהיה מי הפסיד את גמר ה AFC ומי את גמר ה NFC לפי דעתי (מועמדים נבחרים - פייטון, רידלי, טייט, קפרניק)

  • עובר אורח

   התשובה לשאלה מי הפסיד את הAFC ברורה - ההגנה הלא-קיימת של דנבר. השאלה היא האם מאנינג ינצח ויכסה את ההפסד של ההגנה שלו, או שהוא יצטרף אליה...

 • No One Important

  רק בשביל סקרנות על איזה הגמוניות בחוף המערבי אתה מדבר?

  כי למיטב ידיעתי פרט לפוטבול מקצועני וזה כי אין שם קבוצה לוס טנג'לס מובילה בכל דבר שקשור לחוף המערבי(פיננסית,תרבותית,גודל,פקקים,זיהום אוויר וגולד דיגרס)

  • זאב אברהמי

   תגיד אתה עושה צחוק. חוץ מפוטבול? חוץ מזה שאין לו משקיעים, אז זה הבנק הכי טוב בוול סטריט. הריהוט, עיצוב הקירות, מהירות ההקלדה של המזכירות.

   • No One Important

    "(לא מדובר פה במשחק פוטבול, אלא במאבק אמיתי בין ערים על ההגמוניה של החוף)."

    או שלא הבנתי או שהרבצת כאן בדיחה שעברה לי מעל הראש

 • גיל

  אגב, שווה לשים לב ששלוש הקבוצות המובילות בליגה הן מהמערב ונראה שיש מעבר של השליטה שהייתה שנים של קבוצות בחוף המזרחי למערב.

 • טל

  הפלייאוף השנה הוא kiss, בלי חוכמות - הקבוצה הטובה יותר מנצחת בבית- דנבר וסיאטל.

 • זורק מילה

  לצערי, ההימור שלי הוא על הברונקוס ועל הניינרס. אשמח לטעות :)

 • אחד

  דנבר ביותר מ7 . סיאטל במשחק צמוד עוד יותר .

Comments are closed.