במיטה עם נייקי (ולהברון ופריס הילטון)

In כללי

למי שלא שמע על אגדת הכדורסל הגדולה ביותר של הקיץ, העשור, המאה, החיים: מתברר שבאקדמיית הכדורסל של להברון ג'יימס באוניברסיטת אקרון, העז איזה אחד, ג'ורדן קרופורד מאוניברסיטת קסביאר, להטביע על הפרצוף של המלך. מיהרו הראיסים של נייקי לטקס עצה ויצאה מועצת החכמים בהחלטה צפון קוריאנית לחלוטין. מחרימים את קלטת הוידיאו שמתעדת את האירוע. המלך לא יושפל. וזה מהאנשים שהביאו לנו את קמפיין "אנחנו עדים", בכיכובו של להברון.

כמה נקודות לסיפור הזה. ראשית ריאן מילר, הצלם שתיעד את ההטבעה. מילר, 22, רק סיים את לימודיו  במגמת עיתונות באוניברסיטת סיריקיוז. הוא נסע מבית הוריו (שם הוא עדיין מתגורר) ברוצ'סטר לאקרון, ושילם 150 דולר מכיסו עבור האפשרות שאיזו רשת טלוויזיה תמצא עניין בחומר שהוא צילם. למילר אולי יש בומבה בקלטת, מהסוג שיכול לתת לו התחלה לא רעה בקריירה במדיה. אבל מי יודע. הקלטת הוחרמה כאמור על ידי נייקי. (מי שרוצה לקרוא תיאורים מעדות ראשונה של מילר יכול לעשות את זה בבלוג שלו)

הנקודה השניה היא להברון. לפי העדויות, היה זה להברון שקרא לנציג של נייקי (שהאקדמיה מתקיימת בחסותה) ושוחח עמו בלחישות. שניות מעטות לאחר מכן נציג נייקי החרים את הקלטות (שצולמו ברשות). למה בדיוק להברון צריך להחרים את הקלטות? זה לא שלא הטביעו על הפרצוף שלו בעבר, וממש לא ברור בשביל מה הוא צריך את התהודה של קלטת מוצפנת שיש עליה חומרים שהוא לא מעוניין שיתפרסמו ברבים. מה הוא, פריס הילטון? ואם כן, איך זה בדיוק אמור לעזור לקריירה שלו. סתם יצא מזה ילדון מפונק עם שגעון גדלות ואגו מנופח.

הנקודה השלישית היא נייקי. את מילר הם יפתרו איכשהו. אנשים ממשיכים לקוץ גם במיתון, ככה שכסף לא חסר שם. השאלה היא עד כמה יכול להימתח הגומי של הציניות וההימור של הבלוג הוא שהמון. מתישהו בפלייאוף הבא יתגלגל מסע פרסום שבמרכזו ספין על הקלטת המוצפנת.

וסתם בשביל הכיף ובגלל שכל העניין הזה כל כך מרגיז, הנה וידאו קליפ עם מבחר הטבעות על הראש של הקינג.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

14 Comments

גיל 16 ביולי 2009

הוא פשוט אידיוט וממשיך להתנהג בצורה ילדותית כמו אחרי ההפסד בפלייאוף. הרי עם השנים ההטבעה הזו תהפך למיתוס על חשבונו, במקום שאחרי יומיים היו מפסיקים לדבר עליה. בכלל, זה חוקי להחרים את הקלטת?

zeevny 16 ביולי 2009

גיל, אני חושב שזה מה שהצלם רוצה לבדוק. הוא צילם שם באופן חוקי, אבל נייקי מצאו איזה תת סעיף לפיו היה אסור לו לצלם את המשחק. בכל מקרה, אני לא מאמין שהוא ירדוף צדק משפטי. כנראה יקבל בוחטה ויסדרו לו עבודה.

zeevny 16 ביולי 2009

גיל, אני גם לא סגור על ההגדרה של להברון כאידיוט. הבן אדם לכוד בתוך מערכת של יחסי ציבור ומניעת משברים כדי לשמור על התדמית שלו. לפעמים זה מגיע למחוזות מטופשים.

בני תבורי 16 ביולי 2009

רגע, זה שהטביע נעל נייקי?

zeevny 16 ביולי 2009

בני, לא הבנתי

בני תבורי 16 ביולי 2009

ג'ורדן קרופורד נעל נעלי נייקי בעת ההטבעה?

יודה 16 ביולי 2009

אולי לומדים משהו על האופי של המפלצת…
אם באמת לברון הוא זה שממש לא רצה שהקלטת תתפרסם יכול להיות שמזוהה פה איזשהו אגו פגיע שעוד ינצלו בעתיד…
זה בטח לא יהיה קל אבל יכול להיות שקבוצות יתחילו לשחק קצת דווקא על לברון (שלפי הNBA הוא איכשהו השומר הטוב בליגה או לפחות בחמישיית ההגנה הראשונה) כדי לפגוע לו באגו.
בידיעה שמהלך 2 שיצליחו יגררו מלברון תגובות קיצוניות שיחרבו את המשחק הקבוצתי של הקבוצה שלו.

zeevny 16 ביולי 2009

יודה, בתחתית הפוסט יש קליפ עם הטבעות על להברון. אני לא חושב שזה משפיע עליו ברמה התחרותית. אני חושב שהוא כל כך מודאג מהאימאג' שלו כלוזר שאיזה אלמוני דופק עליו דאנק שהוא לא יכול היה להרשות לעצמו שאנשים יראו את זה.
זה דפוק, אבל כדי ממש לעצבן את ג'יימס צריך לעשות מה שאורלנדו עשתה: לנצח את קליבלנד.

גיל 16 ביולי 2009

אולי אידיוט זה קצת מוגזם, אבל הוא מתנהג בילדותיות ובעיקר באימפולסיביות. זה לא מתכון טוב לעתיד אבל הוא עדיין צעיר ויכול ללמוד. מסכים שיש עליו מערכת לחצים אדירה וכמעט בלתי אפשרי ועד השנה הוא דווקא עמד בה לא רע.

אסף 16 ביולי 2009

מכל הסיפור, דווקא העניין על ההתלחשות של לברון עם נציג נייקי נשמע לי הכי מפוקפק. ההתנהגות של נייקי היא בריונית, וזה הגיוני כי זה מה שהם יודעים.
לברון לעומת זאת, הוכיח שהוא בעל אינסטיקטים מעולים ליחסי ציבור, וקשה לי להאמין שהוא היוזם של ההחרמה.
גיל – ילדותיות? אימפולסיביות? לא הייתי מסתמך על שמועות כדי לקבוע דעה כל כך נחרצת. במיוחד שעד היום לברון מפגין בד"כ בגרות ושיקול דעת, בתוך ומחוץ למשחק.

גיל 16 ביולי 2009

אסף, ההתנהגות שלו אחרי ההפסד לאורלנדו בהחלט לא בוגרת. אני מסכים שהוא בסך הכל מנהל עצמו היטב, אבל המקרה הזה זה כבר מקרה שני תוך חודשיים וצריך רק לקוות שילמד ממנו.

אסף 16 ביולי 2009

או – מצד שני – מקרה שני תוך 6 שנים.
ואני לא חושב שהעניין אחרי ההפסד לאורלנדו היה כזה קיצוני.

בני תבורי 17 ביולי 2009

זאב,
שאלתי כי כל העניין נראה לי הכנה לקמפיין פרסום רציני בהשתתפות לברון וקרופורד. משהו בהפוך כזה, מן דאחקה פרסומית. ימים יגידו.

zeevny 17 ביולי 2009

בני, אני די בטוח שזה העניין. ואם לא, זה יהיה העניין. מסע פרסום עם טיזרים בסביבות כריסמס הוא ההימור שלי.

Comments closed