כמה משוגע איברהימוביץ'?

באיזשהו שלב בשנה שעברה כבר היה קשה להתעלם ממשק כנפי ההיסטוריה, וכיוון שטיסות מברלין, הלוך חוזר, לא עוברות את המאה אירו, יצא לי לראות את ברצלונה בשנה שעברה עשר פעמים בקמפ נואו. כמובן שהתעמקתי במסי, ובנינוחות שבה אינייסטה וצ'אבי שולטים בקצב של המשחק, באלגנטיות שחזרה להנרי, ולעובדה שהשינוי הכי גדול שגווארדולה הביא איתו, זה שברצלונה היא לא קבוצה שמתקפלת כשמרביצים לה.

אבל איכשהו, העיניים, אחרי המשחק השלישי, התמקדו בסמואל אטו. יש באטו משהו מגנטי, משכר, נוגע ללב. הוא משוגע כמו שחלוץ מרכזי צריך להיות, אבל נראה היה שאלוהים שם מע"מ ארבעים אחוז על אטו. מדובר בשגעון נוגע ללב, כי אטו רצה להיות רונאלדיניו והוא קצת נעלב כשמסי קיבל את החולצה. זה נוגע ללב, כי אם אתה עוקב רק אחרי אטו במשך תשעים דקות אתה מגלה כמה הוא רוצה שיהיה לו ברגליים מה שיש למסי, וכמה הוא הכי רוצה להיות השחקן הכי חשוב, הכי משפיע, הכי מנהיג. זה שהולכים אחריו לקרבות באנפילד או במדריד. לפעמים זה פשוט היה קומי: בקרנות נגד ברצלונה, אטו היה עומד על קו ה-16, עם גבו לשער, אף שחקן לא היה מסתכל עליו ואטו היה צועק, נותן הוראות, מכוון.

אני חושב שבכל חגיגת מסי-צ'אבי-גווארדולה, נעלם קצת החלק של אטו. זה לא רק הגולים, זה השגעון שאטו הכניס לקבוצה, הטירוף, היכולת לזעזע.

איברהימוביץ', זה די ברור, הוא שחקן כדורגל טוב יותר מאטו, אולי קצת פחות בקטגוריית הסקוררים. אבל רקדניות בלט יש לברצלונה מספיק.

###

מי שלא קרא, לא ראה או לא שמע, התחלתי לכתוב בלוג נוסף שמספר קצת על החיים בברלין, קצת על החיים כיהודי בברלין וקצת על החיים כיהודי פרענק בברלין:

http://oyveyberlin.wordpress.com

מאסימו “המניאק” סונגו
אוהדים של החתמות!

3 Comments

אסף 27 ביולי 2009

עשר פעמים? עשר?!! בנאדם, אתה לא מספר דבר כזה אם אתה רוצה שישארו לך חברים.

מצד אחד נראה כאילו כל שינוי במשחק של בארסה יכול רק לגרוע. מצד שני – זה איברהימוביץ'…

אני מנחש שצמד המשחקים מול צ'לסי מהדהדים לגווארדיולה בראש בהקשר של הבאת זלאטן – שחקן שהוא מחוץ לשטאנץ של מסירות על 3 מטר, ואמור לדעת מה לעשות כשהן לא עובדות.

zeevny 27 ביולי 2009

אסף, עשר פעמים ויצאתי פרייאר, האמן לי. אני חושש שאנחנו לא נראה בשנים הקרובות משהו שמתקרב למה שהיתה ברצלונה השנה, זה מין דבר כזה של פעם בחיים כמעט. איברהימוביץ' זה הדבר היחיד שהם היו יכולים לעשות. את אטו הם לא יכלו להשאיר כי הוא באמת אחד שיכול להרוג את מה שמכונה המרקם הקבוצתי. אני חושב שגווארדולה חושב קצת יותר גלובלי מזוג משחקים נגד צ'לסי. ההבאה של איברהימוביץ' מעידה על סוג הכדורגל שהוא רוצה לשחק ומהבחינה הזאת הוא עושה את השירות הכי גדול לחובבי כדורגל: כל מי שלא נולד כדי לראות את הכדורגל של קרויף, יכל לראות אותו אשתקד בברצלונה.

אסף 28 ביולי 2009

כן, גם דרך הטלוויזיה זה היה מרהיב. ללא ספק הקבוצה האסטטית ביותר שיצא לי לראות, והשתדלתי לא להחמיץ משחקים שלה השנה.

ערוץ הספורט משדר בקיץ, כל ערב, משחק של ברצלונה מהעונה האחרונה. זה נשמע משעמם, אבל אני מוצא את עצמי יושב ורואה שוב משחקים שאני כבר יודע באיזה דקות יובקעו בהם הגולים. זה כיף רק קצת פחות מאשר בפעם הראשונה.

Comments closed