שני הסנט שלי על עסק של מיליוני דולרים (על גמר הגביע)

ראיתי רק את החצי השני. אתה רואה משחק, ואתה מחפש אחריו פלאשבקים שייתנו לך חוט שדרה למה שראית. נגיד: המתפרצת של מכבי אחרי החטאת עונשין של ירושלים. נגיד: הירידה לספסל של הלפרין, אחד שאתה אף פעם לא יודע עליו אם הוא צוחק או בוכה, עצוב או מאושר. נגיד: ארבעת המאמנים של מכבי מחובקים ורוקדים אחרי המשחק. נגיד: כל פריים של פיני גרשון.

ID

והנה מה שנחרך לי בזכרון: דווקא התמונה של ג'ו אלכסנדר בשניות הסיום על הספסל של מכבי.  כמה פז"ם יש לאלכסנדר במכבי, חודשיים? ואיכשהו, בתוך חודשיים, החגיגה של אלכסנדר נראתה הכי טבעית בעולם. גמר גביע? בארינה? צ'ק, צ'ק הסתכלתי על אלכסנדר. הוא נראה כמו מישהו שנולד לזה.

אם יש משהו שצריך לקחת ממכבי זה בדיוק את הדבר הזה. מה זה הדבר הזה? זו זהות. קבוצה שיש לה זהות, שחקנים מזדהים איתה. הולך דריק שארפ, יבוא דווין סמית. ילך סמית יבוא לנדסברג, ילך זה יבוא אלכסנדר.

אם יש משהו שלא צריך לקחת ממכבי זה את הלפרין ואליהו. מכבי הרי עשתה עליהם פרוייקטים. אם מכבי נתנה להם להיפלט, גם ישראלים וגם בני בית, צריך לתת למכבי את הכבוד שהיא הרוויחה אותו. היא יודעת משהו על הלפרין ואליהו. מי שלוקח אותם לסגל שלו לא קורא על מכבי תגר. הוא בונה על זה ששני שחקנים אפאטיים ינועו מהדחף של להראות למכבי. אולי זה נכון. אבל זה מה שהם מסוגלים להראות. אתה לא רוצה את התמונה של הלפרין ואליהו בתעודת הזהות אם אתה הולך לדפוק את מכבי.

לירושלים היתה פעם זהות. היה לה את עדי גורדון והיתה לה אהבה והקהל של מלחה. והיתה רומנטיקה. תנו את הסיפור הזה ליוני רכטר והוא מלחין עליו שיר לתפארת. אורי אלון לא נראה לי מהסוג של הרומנטיקנים. הוא נראה יותר איש של בוטום ליין. אחד שמעדיף להיות ביץ' ואלוף, ולא רומנטיקן פיינליסט. זו העבודה של אלון בירושלים: לבנות לקבוצה הזו זהות. אתמול הוא קיבל שיעור בחינם.

בחיים לא תהיי מכבי
כל תואר הוא מתוק

54 Comments

S&M 23 בפברואר 2015

מילא לקחו את הלפרין ואליהו, שניים שעוד היית עדין איתם – אבל איזה מחיר שילמו עליהם. משוגעים.

פורד פרפקט 23 בפברואר 2015

1+ על השם שלך. אפשר להוסיף אותו לצ'קים של ירושלים?

אודי 23 בפברואר 2015

אז אני לא מבין, ירושלים צריכים לשחק על או מאהבה ולא לחשוב על הצלחה? אני חושב שזה הפוסט השני או השלישי היום שמזכיר את העובדה הזו. אני לא אוהד שלהם, אבל אני לא מבין מה רע בדרך שהם בחרו. הם אולי טועים בבחירת שחקנים, אבל אני כן חושב שהם בכיוון הנכון. לא סתם לקחת איזו אליפות הבלחה ולהעלם, אלא להפוך לכוח נוסף פה בכדורסל. אני כן מסכים שהדרך לשם עוברת קודם כל באירופה ולא בהצלחות מקומיות.

אריאל גרייזס 23 בפברואר 2015

מה שאני כותב באלף מילה, אתה כותב ב-200. מאנייק

איציק 23 בפברואר 2015

הדוחס שלו טוב משלך

אריאל גרייזס 23 בפברואר 2015

שלא לדבר על הכשרון..

זאב אברהמי 23 בפברואר 2015

חליק אריאל

יואלזיניו 23 בפברואר 2015

ודורפן ב-50.

אריק האחר 23 בפברואר 2015

אריאל
אני דווקא מאד אוהב את מה שאתה כותב אפילו באורכה
לא גורע בכלום מהכישרון של אברהמי
תודה לכולם

טל בן יהודה 23 בפברואר 2015

מת שאתה כותב על מכבי.

אלעד 23 בפברואר 2015

אני לא מבין את העיניין הזה של הזהות כלל.
מכבי מועדון כדורסל מדהים – הם יודעים להביא שחקנים מעולים ויחסית לאירופה זולים. הם גם יודעים לפנק את השחקנים שלהם.
הפועל י-ם הוא מועדון כדורסל בינוני מינוס (בכל זאת לקחו יול"ב, היו פעם ביורוליג, היו בחצי גמר יול"ב, רבע גמר יול"ב פעמיים שאני זוכר).
אין פה בכלל מה להשוות.

אפשר אולי לטעון שריאל מדריד יש לה סגל שחקנים מצוין, אבל אין לה "זהות", ולכן מכבי מנצחת אותה למרות סגל (לכאורה) נחות יותר.

ואני לא מבין גם את הנושא של הלפרין ואליהו – את מי בדיוק אמור אורי אלון להביא בגזרת הישראלים?
הם שחקנים סבבה, פשוט לנדסברג וטיוס יותר טובים, אין איך להתחמק מזה.

רוזפלט, יבזורי, לימונד, כולם תחת חוזה. מורן רוט? חנן קולמן? זה מי שישנה את מאזן הכוחות בין י-ם לת"א?

איציק 23 בפברואר 2015

בדיוק, הם סבבה, כיף לשבת ולראות איתם ביחד את היפיפיה הנמה, עם שוקו חם ביד אחת וקרמבו ביד השניה.
הם שיחררו את כדיר בשביל אליהו, אוי איזו טעות. את יותם הביאו לפני שתי עונות, מורן רוט, גוני, לדעתי גם רוזפלט לא היו תחת חוזה. הסיבה היחידה שהם הגיעו ולא אחרים זה כיוון שאלון רצה להראות שמי שלא רצו להיות במכבי רוצים להיות בירושלים. אם זו הזהות, זו בעיה. אם להיות נחמדים זו זהות, אז אני חטיאר בימי שישי עם החברה פחות נחמד בכדורסל של עילגים. אליהו והלפרין לא היו שורדים שישי אחד אצלינו.
אם המטרה זה יורוליג, וזו המטרה לפי אלון, אז זו לא הדרך.

עירן 24 בפברואר 2015

יפה, איציק. תיאור מעולה.

זאב אברהמי 23 בפברואר 2015

אלעד ואודי

לא חייבים להחתים את הישראלים הכי טובים. מי שעושה את זה, אצה לו הדרך. פירוק ההגמוניה של מכבי הוא תהליך של עשור לפחות. אין פה קיצורי דרך. אם אין שחקנים שנותנים למועדון זהות אז מחכים ומגדלים, ובונים מערך סקטואינג, וממנים ג'נרל מנג'ר שמתווה דרך. היה אתמול שחקן אחד בירושלים שהרגשת שהוא מושפל. זה מה שהיה חסר לי. לא היכולת המקצועית.

אריק האחר 24 בפברואר 2015

למה לפרק את מכבי ?!
למה לא ליצור עוד מכבי וכולם ירוויחו מהתחרות
אפשר ללמוד ממכבי את הדברים הטובים ויש המון מזה במכבי.

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2015

קשה מאוד ליצור עוד מכבי. ההגמוניה שלה כל כך גדולה שהדרך היחידה להתחרות בה היא להיכנס להפסדים עצומים. הרווחים של מכבי – מהאוהדים, מהיורוליג, משידורי טלוויזיה – הם בסדרי גודל יותר מאשר כל קבוצה בארץ. אם אתה רוצה ליצור עוד מכבי, אתה צריך למעשה לשים הרבה מאוד כסף על שחקנים שישחקו רק בליגה אחת (בניגוד למכבי, שמשחקת בשתי ליגות) ולא לקבל החזר על זה. להתחרות במכבי בארץ אומר להפסיד הון על הקבוצה שלך. אני לא חושב שאורי אלון רוצה את זה. הוא לא אברמוביץ'

אורן השני 24 בפברואר 2015

לא מסכים עם כל הפוסטים והניתוחים הפסיכולוגיים האלה, נשמע שאתם כופים פה כל מיני תיאוריות על המציאות, כל הזמן מסבירים ומנתחים ומדביקים לירושלים תוויות שהם בעצמם לא יודע שהם כאלה. יש זהות אין זהות, כמו מכבי הפוך ממכבי, מעתיקים, ישראלים, די!

אז הביאו שחקנים ולא הלך, למה זה חייב לסמן משהו? דרך לא נכונה? טעויות? סך הכל הפסידו למכבי, מה ציפיתם שינצחו? ואם זה היה הפוך אז הם עשו הכל נכון וזה סיפור הצלחה?
רבאק מסכנים הלפרין ואליהו שעל כל משחק שלהם כותבים 4 פוסטים וניתוחים פסיכולוגיים ומסכן אורי אלון שכולם פה כבר יודעים איך הוא חושב ומה מניע אותו.

אם הייתי מנהל את ירושלים הייתי מביא את הלפרין ואליהו בזמנו וגם את דונטה סמית' בקיץ. מה לעשות שלא הכל קורה כמו שרוצים (במיוחד כשיש את מכבי על הראש).

נ.ב. אני אוהד חיפה (ומעדיף את ת"א על ירושלים במשחק ביניהן)

נ.ב. 2 – אריאל, ראית את הקובנים שהרד-סוקס שלך החתימו? מה אתה חושב על זה?

אריאל גרייזס 24 בפברואר 2015

שהלוואי שהיו מביאים פיצ'ר נורמלי..

רן 24 בפברואר 2015

מעניין שבכל פוסט או כתבה באינטרנט יש מלא אוהדי מכבי שלא מפסיקים לנתח את ירושלים.

קבוצה שולטת באופן מוחלט וחסר תחרות כבר כמעט 50 שנה, ואוהדיה לא מפסיקים לנתח ולהשוות את עצמם למועדון בגודל בינוני שמעז כל שנה בחוצפה לנסות להפר את השעמום הנורא שנגזר עלינו ואשכרה לקרוא תיגר על המפלצת (למרות שזה חסר סיכוי).

(וכן, אני יודע שאברהמי הרבה יותר הפועל ממכבי)

ירון 24 בפברואר 2015

פשוט טקסט טוב ופשוט. אם יוגב ויותם ישחקו אחד על אחד יוגב ינצח ב. 9 מתוך 11

רני 24 בפברואר 2015

אחלה כתיבה. עניין הזהות עלה כבר כמה פעמים, בהקשר של גמר הגביע, נצחונות מכבי באירופה וכו'. אין עוררין שלמכבי יש זהות ברורה(נצחון מעל הכל), שמושרשת עמוק בהווית המועדון, ואכן מביאה לתוצאות. אך לדעתי(ויכול להיות שאני לא בדיוק מבין עד הסוף את עניין הזהות) ניתן להגיע לתארים גם ללא זהות ערכית ברורה. כדוגמאות ניתן לקחת את צ'לסי בתחילת ימי אברמוביץ, שהדרך הייתה מאוד ברורה- כסף, אך המועדון היה ללא זהות.

תומאס נוימן 24 בפברואר 2015

נכון, אבל רק אחרי שהמועדון קיבל זהות – באמצעות מוריניו-טרי-למפארד-דרוגבה ושות' – הוא קצר הצלחות.
הזהות היתה כל כך חזקה שם, שאפילו בעונה שמוריניו הועזב, ועם אברם אברם אברם, הם הגיעו לגמרים.
ומספר שנים לאחר מכן, על אדי הדלק של אותה זהות – הם הניפו צ'מפיונס.

אהד 24 בפברואר 2015

זו כבר הפעם השלישית באתר שכותבים ש"האופי" של אליהו והלפרין הוא אחד הגורמים להפסד. לא מבין את זה האמת.

1. ליאור אליהו הוא שחקן כדורסל הרבה יותר טוב מאלישי כדיר. הרבה יותר טוב. נכון, אלישי כדיר אולי קקטוס. יופי. גם הזריקות שלו. בסוף, לקבוצה בעלת יומרות הוא שחקן משלים, שנותן 10-15 דקות ושם גוף.
2. קל לנו לדבר על "אופי". אבל כולם יודעים שליאור אליהו הוא חור בהגנה. פשוט אין מה לעשות. מי שחושב שאליהו לא נלחם או רצה את זה פחות פשוט הוזה. שלשום בצד ההתקפי אליהו עשה פחות או יותר מה שהוא יכול. ברגעים בהם הפועל קרסה, הוא לא באמת היה יכול לעצור את המפולת עם אופי.
3. האופי של הלפרין.. לא יודע. אני ראיתי שלשום מישהו שנלחם, מנסה לחטוף ודווקא מגן (רוב הזמן) היטב. לפעמים זה הספיק, לפעמים פחות. אני לא חושב שמחויבות הייתה הבעיה שלו. גם הלפרין הוא שחקן שלא יכול לקחת משחק על עצמו. כשהקבוצה מסודרת ויש לו אופן לוק, הוא כנראה יקלע את השלשה, בין אם זה בגמר גביע ובין אם בטורניר הכנה. לחדור מול גארדים זריזים אמריקאים זה פשוט גדול עליו. האם מישהו חושב שמבחינת יכולת מקצועית נטו, יותם יכול היה למנוע את הקריסה?
4. מישהו חושב שבמידה והיינו מחליפים את יוגב אוחיון וטיוס באליהו והלפרין התוצאה הייתה שונה?
5. "אופי" – סופו לא טרח להגיע שלשום לארנה. זה כן מעיד לדעתי על אופיו. מישהו חושב שמכבי שגתה שהחתימה אותו בגלל זה? טיוס שפצוע בשריר החשק כל העונה גם צריך להיחתך? ואם כן, האם הפועל צריכה לוותר עליהם בגלל זה?
6. השחקן הכי טוב שלשום בירושלים היה ברייסי. האם בגלל שהוא פשוט השחקן הכי טוב בקבוצה או בגלל ה"אופי" הגדול שלו. אני נוטה לחשוב שהאופציה ה-1 היא הנכונה.

רוצה לומר שמפילים את ההפסד על מי שלא אשם. הפועל הפסידה בגלל המאמן ובחירת השחקנים מתחילת העונה. טוני גפני נראה לי בחור נחמד מאוד שמאוד רוצה בטובת הקבוצה. הוא עדיין לא מספיק טוב. זה הכל. כנ"ל ג'ונס, כנ"ל מקי.
האמנתם לפרשנים שבלבלו את המוח לפני המשחק שהמפתח הוא הישראלים? מצטער להגיד, נפלתם בפח. תרדו מהם ותתחילו להסביר לי מה פרנקו היה צריך לשנות, כי מבחינתי, הוא האשם.

שי ס. 24 בפברואר 2015

תודה לאל סוף סוף מישהו עם תגובה עניינית, האמת היא מאוד פושטה והיא שהפועל ירושלים פשוט קבוצה לא טובה.

זה מתחיל בדני פרנקו שהוא פשוט מאמן לא משהו, לא רואים שום שיטה במשחק של ירושלים זה פשוט מחפרן.

וזה ממשיך בסגל השחקנים שהוא פשוט לא מספיק טוב. טוני גפני וג'וזף ג'ונס הם בין צמדי הגבוהים החלשים בליגה, וטיווין מקי הוא שחקן נחמד מינוס.

עכשיו אני באמת חושב שירושלים הימרו בגדול על דונטה ואם הוא היה נותן את המצופה ממנו אז זה לא היה כל כך נורא, אבל גם דונטה הוא במקרה הטוב צל חיוור של עצמו, וזאת התוצאה הסופית קבוצה חלשה שלא יכולה להתמודד מול קבוצה לא רעה בכלל של מכבי תל אביב.

וזה ממש עלוב להפיל את הכל על יותם וליאור. הדבר היחיד שבאמת עצוב לי השנה זה שליאור אליהו בעונת קריירה ואף אחד בקבוצה הזאת לא מתפקד כדי שזה יראה גם בתוצאות, ולצערי ליאור אליהו לא יכול לסחוב לבד מול מכבי תל אביב.

תומאס נוימן 24 בפברואר 2015

4. התשובה היא "כן". התוצאה בוודאות היתה שונה.

ודני פרנקו הוא מאמן מצוין שהגיע מוכן למשחק. אבל גם המאמן הכי טוב בעולם לא יידע כיצד להחביא את אליהו בהגנה.

איציק 24 בפברואר 2015

1+
אוסיף גם שגפני זו גרסה של אליהו, גבוה אתלטי די כישרוני בהתקפה אבל רך מאוד ולא שומר.
לגבי אליהו טוב מכדיר LOL!!! הוא הרבה יותר כישרוני מכדיר, אבל שני אבלים גדולים:
1. אליהו רך בהתקפה וקצת ציפורנים עליו והוא לא מתפקד. כדיר ממשיך לתפקד ואף מקבל תוספת אדרנלין.
2. כדיר שומר טוב בהרבה וריבאונדר טוב בהרבה.
אז אם משחקים מול קבוצות מרכז טבלה נחמדות, המגרעות של ליאור אליהו מוחבאות והכישרון הגדול שלו פורח, והתפוקה שלו כנראה טובה משל כדיר. כשמגיעים לרמות הגבוהות המצב מתחלף. בשביל להילחם מול קבוצות מרכז טבלה לא משנה אליהו או כדיר, ירושלים לרוב תסתדר איתן בכול מקרה.

אהד 24 בפברואר 2015

ועם זאת במכבי לא התלהבו מיכולת הריבאונד שלו וגם בהפועל לא נבהלו כשהוא ביקש להשתחרר. ז"א הן פחות צחקו ממך.
אגב, שחקן עם אופי היה מנסה להוכיח את מה שאתה אומר – שהוא יותר טוב מאליהו. הוא העדיף לעזוב. גם צריך לציין שאליהו ושות' לא התקשו מדי מול כדיר האימתני בחצי הגמר. אני לא מפיל את התיק עליו, אלא מנסה לטעון שהגיע הזמן לרדת מאליהו את הלפרין.

איציק 24 בפברואר 2015

ירדתי, ואפילו עוד בלי לטפס עליהם.
אני דרך אגב חושב שמבחינת כישרון הם מהיותר כישרוניים ובקבוצות מרכז טבלה היו יכולים להיות כוכבים, כלומר משחקים בלי לחץ תפור עליהם, ותענוג לראות אותם.

אהד 24 בפברואר 2015

אני דווקא חושב שהסיטואציה שלהם מזכירה יותר את קייל קורבר. בקבוצה גדולה שבה הפוקוס לא עלייך, יותר קל. אם הם היו בקבוצת אמצע כל מאמן של קבוצה יריבה היה חונק אותם, שהרי הם הכוכבים.
לדעתי אתה שוב מתבלבל בין אופי ליכולת. הבעיה היא לא שהלחץ גדול עליהם (בטח ובטח שזה נכון בהקשר של אליהו) ולכן עדיף להם לשחק בקבוצה קטנה נטולת לחצים, אלא שהיכולת ליצור לעצמם מצבים לא מספיק טובה ביחס למה שאנשים מצפים מהם.

איציק 24 בפברואר 2015

אני דוקא חושב שהלחץ אוכל ובמיוחד את הלפרין. לחץ הוא לא רק נפשי כי אם ברמות הגבוהות גם פיזי. אם החלק הנפשי אולי אתה צודק בקשר לאליהו, אך לפיזי לא. בקשר לדיון כולו יש אולי משהו בדבריך, אך קורבר הוא אחד שאין לו בעיה לא עם לחץ של משחק ולא עם לחץ פיזי. הוא מגיב לזה טוב, במגבלות היכולת שלו. אצל שני החברה הללו יש ירידה ביכולת. בקסוצות צמרת, בשלבים המכריעים, שחקן מפתח או משלים אתה מקבל בראש וצריך להגיב (במשך העונה הסדירה אתה צודק). בקבוצות מרכז טבלה אז רוב המשחקים הם נחמדים ולא באמת מלחיצים, וגם לא שורטים כוכבים במיוחד. 40 דקות כיפיות שאפשר להנות ולהציג ביצועים ולשפר סטטיסטיקה.

אהד 24 בפברואר 2015

ניאלץ שלא להסכים. אני חושב שאנחנו חושבים שהחברה האלה טובים יותר ממה שהם באמת ולכן, כשהם לא עומדים בציפיות מסבירים את זה בטענות של "לחץ" ו"אופי". לא מסכים. תן להלפרין שלשה חופשית והוא יקלע. תן לו לחדור על אחד הגארדים של מכבי והוא יחמיץ. לא בגלל הלחץ או בעיות פסיכולוגיות אלא בגלל עבודת הרגליים של השומר או הידיים הארוכות של רנדל. לא ראיתי אתמול בריחה מאחריות שלו. הוא ניסה. זה פשוט לא היה מספיק. כנ"ל אליהו. הגויאבות נכנסו באחוזים טובים מספיק. היו נותנים לו עוד 6 כאלו והוא היה מוסיף למאזן עוד 8 נק' לפחות. לא ציפיתי ממנו לפוסט אפ על טיוס ולא לזריקות חצי מרחק. לא ציפיתי גם להגנה. שוב, כי הוא לא יודע, לא כי הוא מפחד מהציפורניים השורטות של מכבי.
ברייסי היה הצדיק בסדום שלשום כי הוא היחיד (חוץ מסמית') שיכול ליצור לעצמו מצב. הזריקות של היתר (כולל הלפרין ואליהו) תלויים במסירות ובקבוצה מאומנת.

איציק 24 בפברואר 2015

יוגב ברח מאחריות בזה שזרק רק 7 זריקות (אולי 8) ובדרך כלל לוקח יותר, וגם השלשות לא נכנסו מי יודע מה, גם בזריקות הפנויות.
אני לא מצפה מאליהו לחדור מול טיוס, אבל הוא לא נכנס על יוגב ונדחק החוצה. קצת מביש, גם אם יוגב שומר טוב מאוד. הויתור שלו פשוט מעליב. רק על יוגב יכל לשים עוד 8 נקודות. קצת לחץ והוא מותר. על זה אני מדבר. אבל להבדיל מיוגב, הוא אכן שם את הגויבות שלו כשהוא לבד. טוב, לבד במשחק גמר, זה לוקסוס שקשה לקבל לעיתים קרובות.

איציק 24 בפברואר 2015

לא יוגב, יותם כמובן.

אהד 24 בפברואר 2015

אני לא עוקב אחרי מכבי ת"א, אבל לפחות מהסיקור נוצר אצלי רושם שגם יוגב אוחיון הוא לא השחקן הכי יציב בעולם. פעם מככב ופעם "מתמקד בהגנה". כמה נקודות הוא קלע אתמול בדיוק?
מבלי להשוות בין השניים מבחינת הרמה, להפועל היה שחקן שכמו יוגב, היה שחקן עם אופי. קראו לו ארז כץ. מר הגנה. כי התקפה הוא לא ידע לעשות. שחקני הגנה פחות מרשימים אותי. ברמות האלו אני מצפה לגם וגם. אז יוגב יודע לחדור, אבל לשנות את המשחק הוא כנראה לא היה משנה.
וגם טיוס. מדהים. מצד אחד אתה טוען שגם המאמן הטוב בעולם לא יוכל לעזור לאליהו בהגנה ומצד שני באמת חושב שטיוס, שחגג על זה שבמשך חלקים לא קטנים מהמשחק אליהו היה הגבוה היחיד, היה משנה משהו לו היה לובש אדום? ועוד בפוסט שמתמקד ב"האופי של השחקנים"?
ועל פי העונה הזו, פרנקו מאמן ממוצע. בטוח שלא מצוין. ייאמר לזכותו שהשחקנים שלו ברובם אף הם ממוצעים.

איציק 24 בפברואר 2015

יוגב לא קלע, בתך לא קלע יציב אך הוא שחקן התקפה טוב. אתה לא יכול להשאיר אותו לגמרי פנו כי הוא קלע סביר, אבל הוא מנהל משחק טוב ומאפשר לאחרים לפרוח. לגבי הגנה, אין אצלו (כמעט) יום רע. כך שהוא בשני הצדדים מועיל. לא כוכב, מועיל.

עירן 24 בפברואר 2015

אהד, ההבדל בין ליאור אליהו לכדיר הוא פשוט. כנראה שאין אף תרגיל התקפה מיוחד למאמן הקבוצה השניה שהוא משחק מול כדיר. אליהו הוא "כוונת אנושית" וכזה שכמעט כל תרגיל מכוון ליצור מצב שהשחקן שהוא שומר עליו יהיה זה בפוזיציה התקפית הכי טובה.
זה הבדל גדול והבדל שקבוצה כמו י-ם לא יכולה להרשות לעצמה כנתון פתיחה.
איך בדיוק הגעת לזה שהוא ,בעונת קריירה", אגב ? הנתונים שלו, בעיקר אחוזי הקליעה נראים לי בירידה תלולה.

איציק 24 בפברואר 2015

מי בעונת קריירה?

אהד 24 בפברואר 2015

אני מנסה להסביר שאליהו הוא לא חסר אופי אלא נעדר יכולת הגנתית. זה פשוט משהו שהוא לא יכול לעשות. כמו לקלוע שלשה.
מפרנקו הייתי מצפה למצוא דרכים להחביא את זה או לצמצם. מורידים אותו לפוסט אפ של היריבה? תדאג שהגארד השומר יעשה מה שאפשר כדי למנוע בכלל את הכדור לשחקן עליו הוא שומר. לדוג'.
מה שאתה אומר אגב עובד גם על הצד השני. מאמנים יכולים למצוא כמה תרגילים כדי להפעיל את אליהו. הרבה פחות תרגילים יעבדו בשביל כדיר.
לא כתבתי שהוא בעונת קריירה. האמת אני לא יודע כי אני מודה שכדורסל אני רואה (כמעט) רק כאשר הפועל ים משחקת או כשמדובר במשחק NBA.

עירן 24 בפברואר 2015

נכון, ראיתי עכשיו שכתב את זה שי ס. (גם בתשובה לאיציק – הוא כתב שאליהו בעונת קריירה. אם ככה נראית הקריירה שלו….).

איציק 24 בפברואר 2015

כדיר לא היה מותר והיה דורש כל כדור על יוגב למשל. אליהו בשקט נדחק החוצה במקום לנצל מיס מאץ' אדיר. זה לא עיניין של יכולת כי אם של אופי. הוא לא יותר חלש פיזית מיוגב, לא פחות אתלטי, ובטח מסוגל לשים עליו סל משלוש מטר או לסחוט עברה, אבל הוא בוחר לותר. לעומת זאת על שחקנים גבוהים, חזקים ואתלטים ויוגב שעומדים מאחורי אליהו ונותנים לו לקבל כדור הוא מבקש כדור ועושה סל. מה זה אומר? יכולת יש, אופי חסר.

אהד 24 בפברואר 2015

שוב. כאמור אתה נותן לו יותר מדי קרדיט לדעתי. הוא לא חזק במיוחד ולאוחיון היה יותר קשה מול כדיר בפוסט אפ בגלל שזה הלחם והחמאה שלו. אגב, הסכמנו כבר שאוחיון שומר ברמה גבוהה, אז למה שלליאור לא יהיה קשה יותר כשהוא מתמודד מולו? לא בגלל אופי, אלא פשוט כי ניצב מולו שומר טוב שיודע להתמודד עם המיס מאצ' טוב.
אליהו מעולה בזריקות המוזרות האלו שלו. על זה משלמים לו. לא בשביל בידודים ומשחקי כח ולא בשביל ההגנה והחסימות. פרנקו לא דאג שאליהו יקבל מספיק זריקות כאלו, התעקש לדעתי יותר מדי על בידוד בשביל דונטה ולא דאג שהכדור יהיה בתנועה. חבל שבמקום לדבר על זה, אנחנו והתקשורת מדברים על האופי של אליהו.

איציק 24 בפברואר 2015

זה לא במקום זה בנוסף. העיניין הוא שעל הנוסף אנחנו מסכימים, אז על מה נתדתב:
אני: אהד, אתה ממש צודק
אתה: תודה, נכון שאנחנו ממש חושבים שפרנקו טעה?

כמה יחזיקו שרשורים כאלו.
לגבי יותם, כמה שלא יהיה גדול, אין מצב שהוא עוצר את אליהו אם הוא רק יתעקש.

משיח 24 בפברואר 2015

מה שאהד אמר בתגובה 12!

ד"ר פיל 24 בפברואר 2015

בהקשר של אורי אלון – כשהוא אמר לפני המשחק "הבאנו שחקנים שיודעים לתפקד במאני טיים" – אני מניח שהוא התכוון להלפרין, אליהו ודונטה סמית (אלא אם כן אני טועה והוא בכלל דבר על גפני, ג'ונס ובר טימור). אז לגבי השניים הראשונים, באמת שמדובר בשחקנים מוכשרים וקבוצתיים עם אופי נוח שאפילו הספיקו לקחת כמה תארים. אבל להגיד שהביאו אותם כי הם מתפקדים במאני טיים זה כמו שפדרמן יגיד שהם הביאו את פיני גרשון כי רצו מישהו ייצוגי.
אבל מילא הם. אני מבין שבגזרת הישראלים אין להם ממש תחליף (למרות שיש שמועות על שחקן לא רע שמשחק אי שם בחיפה). מה עם דונטה סמית?
עזבו מתפקד במאני טיים. מתי בדיוק הוא מתפקד? אני מבין שהוא ההחתמה הנוצצת של הקיץ ושהוא היה אמור להיות שובר שוויון בליגה. אבל ראבאק, כמות הרעל שהבנאדם מביא איתו לקבוצה לא שווה אותו גם אם הוא היה בשיא הכושר. הוא מסמל יותר מהכל את הריקבון של הפועל ירושלים העונה. והעובדה שאורי אלון עדין לא זיהה את גודל הפלופ ובעט אותו לעזאזל (אם זה היה מכבי הוא כבר היה משחק היום בסין) מורידה לו נקודות ביג טיים.

אהד 24 בפברואר 2015

לא זכור לי שזרקו את זלאטן מברצלונה באמצע העונה על אף הבעיות שלו. כנ"ל באלוטלי. אני מניח שמכבי לא תמהר לזרוק או לקנוס אפילו את סופו על אתמול. ולא הייתה לשמעון מזרחי להחזיר את אוחיון למכבי אחרי הפיאסקו שהוא העביר אותה. בחיפה לא זרקו אותו ו"הרעל" הזה הביא להם אליפות וסגנות. ככה שנראה שיש דרכים אחרות להתמודד עם הבחור, כאלו שלא יהפכו את הפועל לקבוצה חלשה גם במונחים ישראליים.

ד"ר פיל 24 בפברואר 2015

אתה יכול דווקא לקחת דוגמא מסמית אחר – ג'וש סמית, שדטרויט זרקה אותו והתחילה בתהליך הבראה (שדי נגדע מאז שג'נינגס גמר את העונה)
בכל מקרה, הסאגה עם קובאן לא מעידה כלום על האופי של אוחיון כשחקן, וסופו הוא ללא ספק ספיישל קייס אצל מכבי. בניגוד לסמית, לא מדובר על שחקן שבנו סביבו את הקבוצה, אלא שחקן של 10-15 דקות שהוא סוג של נשק בלתי קונוונציונאלי. אני מאמין שמזמן היו זורקים אותו אם הוא לא היה אהוב הקבל ואהוד על חבריו לקבוצה. דונטה סמית לעומת זאת, לא ממש שם על הקבוצה, השחקנים או הקהל. לפעמים זה נראה שבכלל לא בקטע שלו לשחק. אם כבר זה יותר מזכיר את טיוס של העונה, רק לשטיוס יש לפחות סיבות להיות ממורמר.

אהד 24 בפברואר 2015

דטריוט זרקה אותו כי היא חשבה שהעונה גמורה. לא חושב שהיא הייתה עושה את זה לו היה לה סיכוי להגיע לפלייאוף. לפי מה שאני מבין, אמור להיות קל יותר להפועל לזרוק את השחקן הכי טוב שלה כי הוא השחקן המרכזי שלה ולא נשק של 10 דקות למשחק?
ושוב, בחיפה לא זרקו אותו וזה הסתדר להם די רע.

ד"ר פיל 24 בפברואר 2015

האופי של סמית מחוץ למגרש היה בעייתי גם בחיפה, אבל לפחות שם הוא הנהיג על המגרש, והיה במשך שנתיים השחקן הטוב בליגה ביי פאר. בירושלים עד עכשיו מדובר בפלופ גדול על המגרש. בחיפה הוא גם שיחק עם שחקנים כמו קוזיקרו ורוט שהם מספיק דומיננטיים בחדר ההלבשה ולא טיפוסים שאוכלים חרא מאף אחד. בירושלים יש את הלפרין ואליהו שלא רק שלא מסוגלים לחפות על האנרגיה השלילית של סמית, הם ככל הנראה גם ניזונים ממנה.
אני מסכים איתך שלזרוק אותו עכשיו זה לוותר על העונה. אני טוען שהיה צריך לעשות את זה עוד כשהיה ניתן לתקן.

אהד 24 בפברואר 2015

מתי? הרי בהתחלה היה את רצף הניצחונות ההיסטרי של הפועל. ברור שלא תזרוק אותו בשלב הזה. לאחר מכן, כשהתחילו ההפסדים, הייתה עדיין תקווה להעפיל לשלב הבא באירופה. עכשיו מן הסתם לא תזרוק אותו.
אני גם לא יודע כמה הוא רע לאחרים. מכבי התגוננה מול הפוסט אפים שלו היטב ושלחה בד"כ שני שחקנים לעזור לשומר שלו. הוא חיפש את השחקנים הפנויים, אבל לא הצליח למצוא אותם מספיק (גם בגלל מיקום לא טוב ובגלל שלהפועל אין זורקי שלשות טובים).

ישי 24 בפברואר 2015

רצף ניצחונות היסטורי????
בהתחלה ירושלים הפסידה כחל שבוע ביורוקאפ. אז כן, היה שבוע שהיא ניצחה וחיברה רצף של 3.
ואל תגיד לי רצף בליגה – את מי זה מעניין? הקבוצה הייתה גרועה באופן עקבי ביורוקאפ. אם בירושלים חשבו שהם בתקופה מוצלחת, באמת שיש בעיה גדולה.

אהד 24 בפברואר 2015

היסטרי (קצת כמו התגובה שלך למען האמת), לא היסטורי.
אותך זה לא מעניין. זכותך. את מי שאוהד את הקבוצה, רצף של תשעה ניצחונות, רובם מוחצים, ואשר כלל גם ניצחון ב-30 נק' על אלופת אירופה, קצת יותר עניין. התקווה הייתה שזה יתורגם מתישהו לאירופה.
בכל מקרה זה לא משנה את הנק' שלי, אתה לא חותך את השחקן המרכזי שלך מהקבוצה בתקופה כזו.

ד"ר פיל 25 בפברואר 2015

כנראה שנסכים שלא להסכים. כי לפי דעתי אם השחקן המרכזי שלך שהוחתם כדי להוביל, שם זין על כולם (הנהלה, שחקנים, קהל, תקשורת) מחוץ למגרש, ונראה אפאתי על המגרש ובלי שום sense of urgency, האפקט של לחתוך אותו בשלב יחסית מוקדם יותר מועיל מאשר הורס.

שי ס. 24 בפברואר 2015

לטעמי הבעיה העיקרית של ירושלים חוץ מסגל שחקנים לא מספיק טוב זה שזו קבוצה שנבנת בחטא.

שנה שעברה היית אחלה קבוצה, מאומנת בצורה מעולה, ופציעות של הגבוהים השאירו טעם מר בסוף העונה. ואז החליטו שמביאים את דונטה סמית' בכל מחיר, ובשביל זה פיטרו מאמן מעולה "שהבעיה" היחידה בו היית שהוא לא חבר של דונטה. אז הלכו והביאו חבר של דונטה וככה בדיוק הקבוצה נראת. כנראה שמתנהלים עקום בסוף גם הקבוצה יוצאת עקומה. והעיקר שרבו עם פראחובסקי על 20 אלף דולר כדי לגמור על ג'וזף ג'ונס.

ניר 26 בפברואר 2015

אהבתי מאוד. הבעיה שירושליים גם בעידן אורי אלון וגיא הראל היא קבוצה שמחפשת קיצורי דרך במקום לבנות לטווח של שלוש שנים קדימה, מה לכל הרוחות היה דחוף מבחינתם להחליף את גרינברג המאמן הכי מצליח של ים בעשר השנים האחרונות לפחות.
למרות הכל אני מהמר שי-ם או הפועל ת"א יקחו אליפות כי גם מכבי עושה שטויות שיעלו לה.
למשל השנה -השלכת שון ג'ימס. העדפת פארגו שביזה אותם על רייס שהביא גביע

Comments closed