מעוררי הרגשות

אני אצטט כאן תגובה מהמשחק בברלין אמש, כפי שהופיעה באתר של "וואלה ספורט". וכך נאמר: "המשחק הזה היה חשוב וקריטי לא רק לנו השחקנים, אלא למועדון כולו, ככה זה כשאתה משחק בשביל מכבי תל אביב, וזה היה ברור לכולם לפני שריקת הפתיחה. זו המסורת של מכבי ואסור לנו להרוס אותה. כל מי שדרך היום על הפרקט נתן את הלב שלו עבור מכבי, והיה ברור לנו שמכאן אנחנו יוצאים רק עם ניצחון. הגישה הזו עזרה לנו להשיג את הניצחון הגדול".

THECLUB

כל מה שאני אכתוב על מכבי יגרד את הקלישאה. זה לא מועדון כדורסל או ספורט. זה אפוס אתי, או אתוס אפי. זו סדרת טלוויזיה שלא נגמרת. זה שר החוץ יורד אליהם ללחוץ ידיים. זו דרמה סוחפת (אבל הס מלהזכיר קומדיה). זה אם מפרקים את הגועל נפש יש אמירה מאוד עמוקה ב"שמעון מזרחי תתאבד". כי כל עוד שמעון שם… כל עוד שמעון שם יש עונה שישית של הסמויה, אין פרק אחרון לא ברור.

מפעם לפעם עולה אצלי בפיד בפייסבוק עדכון על קבוצת הותיקים של המועדון. פה הם בבית חולים, שם הם ממלאים חלום של איזה ילד. הפעם האחרונה, אם אני לא טועה, הם שיחקו בפאבלה בברזיל. ככה מייצרים אתוס. תגידו עליהם מה שתגידו. זה לא שלמכבי כדורסל אין מתחרים. זה לא שהיא בליגה אחרת. היא בכלל מכוכב אחר.

אני הבאתי למעלה את הציטוט של דווין סמית. היו כאלו שנטו לקשר בין החוזה החדש של דווין סמית לתצוגה הזו. בספורט זה לא עובד ככה. ההצגות הגדולות מגיעות לפני שחותמים על חוזה. אחריו מגיעים לזרי הדפנה. דווין סמית הוא התמונה, עוד תמונה מהלא ייאמן שמכבי מייצרת. זה לא לא ייאמן של נצחון במילאנו, או נס ז'לגיריס או הנס בוירטון.זה לא ייאמן ברמה של להפוך שכירי חרב לפטריוטים.

מזרחיות
"זכות הביטוי" - אורי דגן

42 Comments

ניתאי 10 באפריל 2015

אני חושב שמנפחים את הניצחון הזה קצת יותר מדי. קודם כל כי בסוף מכבי ניצחה קבוצה שהיא יותר טובה ממנה. כן, היא הפסידה במשחק הקודם בבית ועכשיו הייתה חייבת ניצחון בחוץ, כביכול היה לה יותר מה לפסיד (נניח), ועדיין יותר טובה. דבר שני בגלל שמכבי הגיעה למטרה העונתית הרגילה שלה – ההצלבה. לא פחות, אולי תשיג יותר.
אז כשמנקים את כל הרעש והבלאגן מקבלים קבוצה יותר טובה שניצחה פחות טובה וכל אחת עמדה במטרות שלה השנה. זה הכל.
אז באמת כל הכבוד על המשחק הראוי והלא מתפשר וכו, אבל מכאן ועד אתוס אפי או אפוס אתי – הלכתם לפחות צעד אחד רחוק מדי.

דמוסתנס 10 באפריל 2015

זה בדיוק העניין, מכבי עומדת כל שנה ברף שהיא לא אמורה לעמוד בו.

חוץ מזה אברהמי בכלל דיבר על הפטריוטיות של הזרים…

אנונימוס 11 באפריל 2015

מקום שלישי בבית המוקדם זה בהחלט מה שמכבי אמורה לעמוד בו. זאת הרמה התקציבית שלה

יוסי 11 באפריל 2015

הרמה התקציבית של מכבי אמורה להספיק לה למקומות 5-6 (דיוויד בלאט אחרי ההעפלה לפיינל פור שנה שעברה: "ל- 10-12 קבוצות באירופה יש תקציב יותר גדול, ובכל זאת עשינו את זה".

אבל על סמך המסורת והישגי העבר, וגם הציפיות מהציבור, מכבי מצליחה כל שנה לסחוט עונה טובה יותר מהתקציב שלה.

ניתאי 11 באפריל 2015

למי בבית של מכבי היה תקציב יותר גדול? בארסה ריאל ופנא. מי עוד?

היסטוריון של ספורט 12 באפריל 2015

גם לגלטסאריי היה תקציב גבוה הרבה יותר …עד שהתפרקה ….העניין הוא שבמכבי לא יכול לקרות מקרה גלאטסאריי וזה גם חלק מהגדולה של מכבי
כי לאיטלקיות , טורקיות , יווניות ולרוב הספרדיות יש בדרך כלל תקציב גדול משל מכבי …. ומאידך יש להם עונה / עשור / יובל פיננסי ( זוכרים את בנטון ? עכשיו תזכרו יפה גם בסיינה ווארזה למשל ….אפשר לעבור לולנסיה ואפילו לקאחה ועוד ועוד).
בקיצור מכבי גם מסודרת גם כמעט תמיד בעסק ( למעט 94) וגם תמיד לפחות עומדת בציפיות ולעיתים מתעלה הרבה יותר .
הנה כמה נתונים .
מאז 2005 משוחקת שיטת ההצלבה זה כבר עשור ומכבי תמיד בטוב 8 למעט עונת 2009 …אין קבוצה באירופה שהשיגה מאזן טוב ממכבי בעלייה לטופ 8.
2. הטופ 16 משוחק מאז 2002 ומכבי היא כמדומני אחת מ 3 אולי 4 קבוצות שלא פספסה הגעה לשלב זה ( יחד עם ברצלונה ופאו ואולי אפס שאם איני טועה חוותה לפני שנתיים שלש הדחה מוקדמת).

אנונימוס 12 באפריל 2015

ואפילו אם זה נכון (ולמכבי תמיד יש סיבה לנפח את הישגיה), זה לא שלקבוצות במקומות 7-10 יש תקציב פי 10 יותר ממכבי. מדברים פה על הבדלים קטנים (יחסית), וכסף זה לא הכל הרי, יש גם קהל וניסיון וכו' שזה יתרונות שאין למרבית הקבוצות על מכבי. לצורך העניין, בהפועל ת"א יש תקציב דומה למכבי אשדוד, ועדיין בהפועל מצפים שהקהל והמסורת יביאו אותה באופן קבוע למקום גבוה יותר מאשדוד וכשזה לא קורה אז מתאכזבים ובצדק.

מקום 3 בבית זה בהחלט סביר למכבי, וכשמסתכלים על התקציבים של שאר הקבוצות בבית אז בכלל. מכבי סיימה במקום הריאלי שלה

דמוסתנס 10 באפריל 2015

לגמרי. אני חושב שזה הרבה בגלל שהמערכת מאוד מהר מקיאה מתוכה את שכירי החרב שלא באמת הפנימו את מהות המועדון, ואלה שנשארים תאווה לעניים.

זה לא רק סמית בקבוצה הזו, זה רנדל וזה בעיקר לינהארט. איזה שחקן, איזו הקרבה, איזה פייטר. היום אני קונה עוד 10 כמוהו לקבוצה, דוגמא למקצוען אמיתי. מדהים המרחק בינו לבין היינס המוכשר, הרי ברור שלהיינס יכולות הרבה יותר גבוהות, אבל איזה הבדל ענק בתרומה. הכל במנטליות.

נ.ב סוף סוף נראה שצמד דובוני האכפת לי של מכבי הגיעו לעבוד. הסלים של סופו בסוף היו אדירים, וטיוס כבר חודש נראה כמו השחקן שלמדו לפחד ממנו באירופה.

עכשיו פנר, משוכה גבוה, אך לא בלתי עבירה, בטח בלי היקמן.

ביום בהיר רואים את מדריד!

שלו 11 באפריל 2015

אני מבין על מה אתה כותב,
אני באופן אישי הפסקתי להתחבר לזה.
אני מכביסט,
אבל וכאן האבל הגדול, לא חושב שמכבי גדולים מהחיים.
יש דברים יותר חשובים בעייני מלנצח בכל מחיר.
אני לא מוכן לשלם כל מחיר על ניצחון ואותו ש. מזרחי כנראה כן.
שם נפרדו דרכינו.

כסיפוביץ 11 באפריל 2015

מאוד קלישאתי ומתחנף
אני רואה את הצד השני בכל האוננות המכביסטית הזו.

היה משחק כדורסל לא רע מול קבוצה מאוד חלשה. שם נגמר אירוע הספורט.

ניינר 11 באפריל 2015

בעיקר מעוררי גועל ותיעוב

זאב אברהמי 11 באפריל 2015

כסיפוביץ׳ וניינר. מעוררי הרגשות. גם של הצד השני של העניין וגם מעוררי גועל. אבל מעוררי רגשות. אני לא יכול לחשוב על דברים כאלו בספורט הישראלי. ביתר פעם היתה כזאת אבל היא איבדה את עצמה לדעת

ניינר 11 באפריל 2015

אתה צודק בענין ביתר, אני דוגמא לכך. אהדה חסרת גבולות הפכה לאדישות ולפעמים גם בא לי שהם יפסידו

כסיפוביץ 11 באפריל 2015

מבחינתי זה לא קשור לצבע כזה או אחר.
מכבי היא דוגמא במקרה הזה, והיא הכי בולטת בשטח.

מה שמדהים שאלו זמנים בו ה-"מכביסט" באמת מייצג את הלוחם הבלתי מתפשר, בעוד הצבע מעבר לרחוב מתעקש לדבוק בתדמית ההפוכה לגמרי.
שניהם מבחינתי סוג של אוננות.

אדם 11 באפריל 2015

מכבי היא עלה התאנה של האנשים שרוצים להתלות בהצלחה אותה אין להם. היא שקר גס שעוזר לאנשים פה להרגיש שהם חלק מאירופה. היא אחיזת עיניים שהדבר היחידי שמחזיק אותה הוא כסף, ולא פטריוטיות, כוחניות, ולא אחדות.

דמוסתנס 11 באפריל 2015

מכבי היא המועדון ספורט היחידי בישראל שמגיע להשגים משמעותיים בעולם.

איך אפשר להגיד שמה שמחזיק את מכבי זה כסף אם היא באופן קבוע גוברת על קבוצות עם תקציב גדול הרבה יותר ואמש זכתה בגביע למרות שהייתה בעלת התקציב ה 12 בגודלו באירופה.

אורי אלון הגיע לירושלים ושפך ים של כסף, עזר לו? לא. כי למכבי יש תרבות ארגונית מהמצליחות בעולם, ואת זה שום כסף לא יכול לקנות.

אדם 11 באפריל 2015

אורי אלון נמצא כמה זמן פה, שנה, שנתיים? אתה באמת חושב שאם במשך עשור הוא ישמור ויגדיל את התקציב ויצליח להיכנס ליורוליג הפועל ירושלים לא תהיה מועמדת להצלבה?
לא הצלחתי למצוא תקציבים מדויקים אבל גם אם היא ה-12 באירופה, האם היא ה-12 ביורוליג? כנראה שלא, כי לא כל הרוסיות שם. עכשיו, בוא נסתכל על סדרי גודל של תקציב כי 2 מיליון לפה ולשם כנראה לא עושים הבדל ואז מה תקבל. שמכבי נמצאת באיזור החיוג של הקבוצות במקומות 7-8. אז בעצם ההפעלה של מכבי להצלבה היא די הגיונית, ההצלחה שלה היא להעיף בסדרה קבוצה טובה ממנה ואחרי זה בפיינל פור, טוב, זה כבר בדיוק כמו הפיינל פור בארץ, לא מעיד על שום דבר.
שלא תבין לא נכון, המועדון הזה באמת מנוהל ברמה גבוהה מאוד ואחד המצליחים באירופה, אין ספק בכך, אבל מה לעשות, את המעמד הזה משמרים בעזרת כסף וביטול התחרותיות.

דמוסתנס 11 באפריל 2015

אני מסכים איתך שזה שאין תחרותיות בארץ זה עצוב ולא בריא. במקום להחליש ולהאשים את מכבי אולי פשוט כדי לקבוצות אחרות לעלות את הרמה?

נ.ב איזה ארגון לא משמרים בזכות כסף. אני לא אומר שאין למכבי כסף, אני אומר שיש לה ניצול משאבים יוצא מהכלל והצלחה כבירה ביחס לתקציב.

גיא זהר 11 באפריל 2015

המשפט הזה לא קשור למציאות כשלכל הקבוצות ביחד תקציב ששוה לזה של מכבי וגם זה בגלל השקעה עירונית מסיבית בערים כמו ראשון ונהריה. מכבי (לא רק באשמתם) היא סוג של מונופול ובתנאים הקיימים לא ניתן להלחם במונופול. אני גם לא ממש חושב שמכבי ממצא מעבר לפוטנציאל שלה שנה אחר שנה. בעשר השנים האחרונות מכבי עלתה לפיינל פור ארבע פעמים וכמדומני עשר פעמים להצלבה. קבוצות בעלות תקציב דומה ומסורת פחותה בהרבה כמו סיינה וקאחה לבורל עלו לפיינל פור פעמיים ושלוש בהתאמה ומעל חמש פעמים להצלבה. מסכים הקבוצות הטורקיות לא ממצות את הפוטנציאל שלהם.

איציק אלפסי 11 באפריל 2015

כל מילה זאב (ואני לא חשוד באהדה למכבי). וזה מעורר הערכה ברמה שמתחילה להקשות את השנאה אליהם.

משיח 11 באפריל 2015

מצטרף, נהיה קשה לשנוא מועדון שבעקביות משיג יותר מסך חלקיו (באירופה)
עדיין מקווה שיפרשו/יופרשו מהליגה המקומית למספר שנים לטובת הליגה והכדורסל בארץ

ד״ר א. 11 באפריל 2015

לגמרי. התנתקות ל-7 שנים, בנחישות וברגישות.

שי אבן-צור 11 באפריל 2015

על מה יש להתווכח?
מכבי זה אתוס שנבנה במשך עשרות שנים של דומיננטיות שאין לה אח ורע. אולי יש עוד קבוצה איפשהוא בעולם שמתקרבת לזה. לא יודע.
האתוס הזה, ההילה הזאת, שואבים אליהם כל שחקן חדש שנכנס למערכת. בין אם ירצו ובין אם לאו. אין להם ברירה.
מי שמצליח להסתגל לזה מגיע לגבהים שהוא לא הכיר וגם לא היה לו סיכוי להכיר – רייס, היקמן ועוד רבים.
מי שלא, נפלט.
ככה. פשוט.
האתוס הזה מוביל את הפרטים במועדון לקצה וזה רק הולך ומתגבר עם השנים. האתוס הזה הוא רוח המועדון המפורסמת שמנצחת גם כשאף אחד לא נותן סיכוי. האתוס הזה הוא זה שנותן את תחושת הגאווה והשייכות של מי שכן הצליח להשתלב בה ומכאן הציטוט של דווין סמית. מי לא רוצה להרגיש חלק מעוצמה כזאת? מי יכול להישאר אדיש אחרי שהוא מצליח לקבל הכרה ממערכת כזאת?
אפשר להסתכל על זה כעל נצחון על קבוצה בינונית כמו אלבה. יותר נכון לראות את זה כנצחון במשחק של להיות או לחדול, בחוץ, מול קבוצה שלה הפסדת בבית בקרב ראש בראש של win or go home.

ואת כל זה אני כותב לא כאוהד מכבי אלא כמישהו שיודע להעריך מועדון יריב גם אם הוא מאחל לו להפסיד כל משחק. כמו שאף פעם לא הייתי בעד ג'ורדן אבל אין לי שום ויכוח עם הקביעה שהוא הגדול בהיסטוריה.

המכבייה 11 באפריל 2015

אברהמי,
שירה.

גלעד בלום 11 באפריל 2015

מכבי תא כדורסל זה מונופול, היא שולטת ומסבה הנאה למי שתומך בה ואוכל מהצלחת שלה ( שחקנים, עסקנים ואוהדים) גם פוטין נשיא טוב, הוא שולט כבר הרבה שנים, כך גם טיטו ומאו ופידל קסטרו.

אבל הענף עצמו חולה (בישראל וגם באירופה), לא מעניין ולכן חובב כדורסל כמוני כבר מזמן הפסיק להתעניין בכדורסל שהוא לא אן בי איי, אני כבר אפילו לא שונא אותם (יש להם שחקנים נחמדים דווקא), פשוט אדיש לענף כי הוא מעניין בערך כמו הבחירות בעיראק של סדאם.

האימרה האנגלית אומרת שכל שנותר לאדם זה שמו הטוב, זה עובד גם במועדונים, למכבי יש שם טוב רק אצל האוהדים שלה שרואים את העולם מנקודת המוצא שלהם, שזה לגיטימי כמובן, אבל זה לא פחות לגיטימי לומר את הדברים שאני אומר שדי ברורים לכל מי שהוא לא מכביסט.

האשמה היא לא במכבי כמובן, היא עושה את שלה, היא ארגון מעולה וכוחני אבל היא לא מועדון ספורט, היא מטחנת הישגים . מועדון ספורט אמיתי זה משהו אחר, האמת זה די קומי לשמוע את שימון מתראיין, אין בינו לבין ספורט שום דבר, ספורט זה דבר תחרותי ושיוויוני עם הגינות מסויימת, מה שמכבי עושים זה אונס של 50 שנה כשהנאנס הוא הענף וכל מי שלא מכביסט.

בהצלחה בפיינל 8, אולסי פרי עדיין בחמישיה?

המכבייה 11 באפריל 2015

גלעד,
ספר לי קצת על שמו הטוב של מועדון הכדורסל של הפועל תל אביב?
זה הרי תמיד בעין המתבונן. לא סוף העולם אם אין למכבי שם טוב אצל האדומים. יש להם דאגות אחרות…

אדם 11 באפריל 2015

אתה באמת חושב שזה רק אצל האדומים? בחייאת…

מעיין אוהד מכבי 11 באפריל 2015

להאשים את מכבי בכל תחלואי הענף זה באמת הכי אדום שיש.
הענף חולה כתוצאה ממנהלים כושלים שפירקו קבוצות, ע"ע שאול אייזנברג. הענף חולה כתוצאה מעיסוק אובססיבי במונופול של מכבי במקום עיסוק בלמידה, בשיפור ובניסיון לקדם ולשפר את הניהול ואת הענף. הענף חולה כתוצאה מכך שמחפשים גימיקים במקום לעבוד בשיטתיות.

ניר 11 באפריל 2015

גלעד, בתור ספורטאי אני לא מצליח להבין ממה בדיוק אתה נהנה באן.בי.איי יותר מבאירופה? הכדורסל האמריקאי חולה פי אלף עם זה שאסור אפילו לעשות הגנה כמו בני אדם. זה לא כדורסל, זה מופע הארלם גלובטרוטרס מתמשך שבסופו זוכה זה שהליגה מראש החליטה שיזכה בגלל שהוא מביא יותר צופים.

בין זה לבין ספורט אין דבר וחצי דבר.

גיל 11 באפריל 2015

ממש חולה, הוא הספורט השני הכי פופולארי בעולם כנראה.

גיל 11 באפריל 2015

עזוב זוטות אברהמי, מה עם פוסטים על הנבא והפלייאוף המרתק שצפוי לנו? אם כבר מעניין להשוות את הספרס למכבי כי נראה שחוץ מהצלחה רבתי אין להן שום דבר במשותף. הם כאילו האנטיתיזה אחת של השנייה. הספרס היא אולי קבוצת הספורט המצליחה ביותר בספורט האמריקאי ובכלל שלא מעוררת כמעט שום רגשות שנאה כלפיה ואיחולים לנפילתה.

גלעד בלום 12 באפריל 2015

למכביה- הפועל זה לא הנושא פה אבל אם כבר הזכרת אז הפועל הנוכחית סירבה לעלות ליגה כי זה לא הושג בדרך ספורטיבית, מכבי הנוכחית עשתה ההיפך- שריינה לעצמה מקום ביורוליג בלי קשר לזכייה באליפות.

כפי שהוזכר פה למעלה מכבי היא מונופול- גוף עצמתי שמכור להישגים וחייב מכורח הדי אן איי שלו לנצח בכל מחיר, שואף לרכוש כל שחקן ישראלי או זר שבולט (אפילו כדי להושיב אותו על הספסל רק כדי להחליש את היריב)

כלל יסוד בהסטוריה שהחזקים פועלים להנציח את מעמדם, במקרה של מכבי המטרה מקדשת את האמצעים ובשלב מסוים זה החל להיות חורג מגבולות הספורט ולכן בעיניי מכבי זה לא מועדון ספורט. כבר 40 שנה שהאליפות בישראל היא יותר משעממת מבחירות בעיראק בימי סדאם חוסיין, אני לא מאשים את מכבי, השיטה איפשרה לה, אבל ההיתממות היא די פאטתית, השלטון המכביסטי הוא שלטון שהחל בחטא ובגלל הקומבינטוריות המופלאה של שימון ( ואזלת הידיים של היריבים ) הגיע למימדים מפלצתיים.

כל אוהדי מכבי שלא מבינים על מה ״אנחנו״ מתלוננים לא ממש חיים במציאות. 49 אליפויות מתוך 51 ( או משהו כזה ) לא יכול להיות בריא בשום מציאות ו- 20 – פיינל פורים לא ישנו את זה. בסופו של דבר (ואפשר להוכיח את זה לוגית) הכוחניות של מכבי (כלומר ריבוי הזרים) פגעה ופוגעת ברמה של השחקן הישראלי וביכולתו להתפתח, הרי ברור שאם היו פחות זרים היו יותר שחקנים ישראלים לגיטימיים וזה היה יוצר יותר שוויון, אבל מוריד את הרמה הכללית. זה כל כך ברור וגם ברור מדוע זה לעולם לא יקרה (כל עוד שימון בחיים).

איזה טעם יש לליגה שהבדלי התקציב כה מטורפים? למה שאשתתף בזה?

מזרחי הוא עסקן ספורט ממדרגה ראשונה אבל אין בינו ובין ספורט ( וספורטיביות ) כלום, הוא עסקן מוצלח מאד, זה כן.

ניר- הרמה של הכדורסלנים באן בי איי מאד גבוהה, אין בכלל מה להשוות לאירופה. רק לשם השוואה-אנתוני פארקר (המכביסט, לא הצרפתי)ש היה כוכב באירופה היה בקושי שחקן שישי (אמנם טוב) בקליבלנד ואילו אריאל מקדונלד ושאראס שהיו כוכבי על באירופה היו לא יותר מקוריוז באן בי איי.

להעדיף כדורסל אירופאי זה כאילו שהייתי מעדיף לצפות בטורנירי צ׳לנג׳ר בטניס מאשר לצפות באליפות ווימבלדון או ארה״ב הפתוחה.

אם אני רוצה לראות כדורסל של מאמנים עם שמירות אזוריות, קבוצתיות, וקצב מטורף אז יש כדורסל מכללות ( שאני לא ממש מחבב אבל האווירה מעולה). למה לי לראות שחקנים שמדורגים מחוץ -300 הכדורסלנים בעולם? חוץ מזה בפלייאוף בדרך כלל הקבוצות המאומנות והחכמות מנצחות ויש אינטנסיביות מדהימה. לא הבנתי את הפיסקה האחרונה, אתה באמת מאמין בתיאוריות קונספירציה שדייויד שטרן יושב עם זמזם לשופטים? איך זה מסתדר עם זה שסן אנטוניו שבאה משוק לא אטרקטיבי הביסה את לברון המותג? המציאות היא שיש תחלופה של אלופות, שיטת הדראפט הקומוניסטית עובדת יפה אצל הקפיטליסטים.

המכבייה 12 באפריל 2015

גלעד,
ואני חושב שהמורשת של שאול, פלדה וזילות השואה-זהו שמו הטוב של המועדון שלכם.
קישקושי המונופול שלך יכולים להיות מופנים לכל מועדון ענק אחר בעולם.
מכבי, לא שיריינה את עצמה ומכבי תדאג לביתה כאשר פלדה יהיה סוכן שחקנים במקביל ושאול יאנוס אתכם בפומבי עד שאוסישקין כבר היה ריק מאנשים.
מצד אחד אנשים שדואגים לאהבתם, מצד שני, שקרנים ןמערבבים שניצלו אתכם פוליטית.
לא הייתי ממהר במקומך לדבר על שם טוב. ממש לא. החמאה תנזל לך חזק על הפרצוף.
אל תשתתף בזה. זה לא מאד משנה לנו.

רפאל 13 באפריל 2015

כל מילה שאומרים על כך שאין תחרות בכדורסל מספקת בכדורסל הישראלי, מיד תולים את האשמה בכמה 'קנאים' מהפועל. כאילו שאין אנשים שרואים ספורט מהעולם ויש להם דעה לגיטימית לגבי איך אמורה להיראות ליגה בריאה ואטרקטיבית.

היסטוריון של ספורט 12 באפריל 2015

גלעד שלום אני עוד זוכר אותך משחק ואני מתפלא על הגישה .
ניחא שאתה חי בשנות ה80 ( מקווה כבר לא קונה ישראלים בכדי להשאיר על הספסל …אין לה על הספסל ישראלים וזה עלול לעלות לה כאן באובדן האליפות היות והאליפות עומדת כרגע על כירעי הרגליים של יוגב / טיוס / לנדסברג.

אבל במהות מה מכבי אשמה שאין תחרות ?
אדרבא שיביאו הקבוצות האחרות כספים ( ע״ע אורי אלון ).
ויעשו כאן ליגה מעניינת …דיברת על טורניר טניס ברמה לעומת הטורנירים לחובבים …. גם שם כל העניין הוא כסף .
מכבי היא זו שהביאה כסף האחרים לא ולכן הם רוצים להחליש את מכבי במקום להחליש את עצמם זו גישה חובבנית שלא הייתה מתקבלת בטניס ואתה יודע זאת ולכן אני מתפלא עלייך .
דבר אחרון אשר לאיכות הכדורסלן הישראלי אני מניח שאלמלא שמעון מזרחי אף אחד לא היה שומע על הכדורסלן הישראלי ולא על נבחרת ישראל מכיוון שענף הכדורסל היה נראה משהו כמו הכדורעף / כדור מים ואולי במקרה הטוב כדוריד .
הישגים בינלאומיים ? תשכח מזה .
לסיום בקטנה .
שיריון מכבי זו החלטה של היורוליג ולא קורת רק בליגה שלנו הדבר נכון גם ביתר הליגות ( אמנם יש ליגות בהן אלופת הליגה משוריינת אוטומטית אבל זה בגלל איכות הליגה שמה לעשות איכותית יותר מהליגה שלנו).
אני אישית לא אוהב שריונים ולא מת על היורוליג אך גם כאן דווקא מכבי הייתה נאמנה לפיב״א הארגון הקודם ששיתף קבוצות על פי הישגי הליגה …כשקם היורוליג מכבי הייתה מהבודדות מבין הקבוצות הגדולות שנשארו עם פיב״א במפעל הסופר ליג ( יחד עם פאו , צסק״א ואפס ).
כל היתר ( ספרדיות והאיטלקית הבכירות וכן אוליימפיקוס והטורקיות האחרות )
הלכו ליורליג ….כולל קבוצות ישראליות שהוזמנו ללא קשר להצלחתן בליגה ואז אף אחד לא צעק שהמקום בליגה הוא החשוב .
הקבוצות אגב הן רעננה וירושלים ….וירושלים אגב וויתרה כמה שנים אח״כ על כרטיס אוטומטי ליורליג וזה מצטרף לוויתורים של קבוצות שונות בכל הנוגע לכרטיס ליורקאפ ( למשל חיפה וחולון).
אבל ….מכבי תמיד אשמה

גלעד בלום 12 באפריל 2015

להסטוריון ספורט, הנה ציטוט מהתגובה שלי : "אני לא מאשים את מכבי, השיטה איפשרה לה, אבל ההיתממות היא די פאטתית". כלומר בניגוד למה שכתבת בשורה האחרונה של התגובה שלך, אני לא מאשים את מכבי.

אני פשוט אדיש לקיומה, להישגים שלה וכשהם מפסידים אז זה בקושי עושה לי טוב לבערך 5 שניות ואז אני שוכח מזה. (אבל בשזכיתם בפעם הראשונה ב-77 שמחתי כי אני אוהד ספורט, שאל את עצמך מה קרה מאז, יש עוד אלפים כמוני שכבר לא רוצים בטובתכם, שאל את עצמך למה)

יש כמה דברים שאוהדי מכבי לא מסוגלים להפנים, אחד מהם הוא- ההצלחה המסחררת של מכבי באירופה לאורך השנים היתה מצוינת למכבי ולאוהדיה אבל בגדול בטווח הארוך ובדיעבד ההצלחה הזאת פגעה באיכות השחקן הישראלי, בנבחרת והוציאה את העוקץ מהליגה המקומית ובגדול פגעה בענף (ישראל מעולה לשחקנים זרים, הם מאיישים 80 אחוז מהחמישיות הפותחות, פה זה מתחיל.)

שוב, אני לא מאשים את מכבי! אבל לטעון שאין קשר זו טמינת הראש בחול.

אם כל כך הרבה אנשים סולדים ממך כמועדון יש שתי אפשרויות- להסתכל במראה, או לבטל את זה בטיעון – ״ זה ממש הבעיה האחרונה שלנו, עוד אוהד הפועל שלא אוהב אותנו ממש לא מגרד לנו את הביצים״.

אז תמשיכו ליהנות מלנצח קבוצות ששחקן אחד שלכם מרוויח כמו קבוצה שלמה ולזכות בתארים בענף שהוא די זניח באירופה, אני כאוהד כדורסל אפילו לא מכיר את שמות שחקני מכבי ופשוט לא מתעניין כי ספורט זה דבר שאמור להיות תחרותי, חוסר התחרותיות בליגה מוציא את העוקץ וההנאה גם לאוהדי מכבי לדעתי, אין ממש שמחה אחרי נצחונות או תארים אלא יותר הקלה.

ולגבי הפועל- לפני שתתנפל עליי-גם הפועל תל אביב כמועדון התנהלה בצורה מגעילה ומעוררת בקורת כמועדון, תקופת אייזנברג היתה תקופה שחורה ושמחתי כשהקבוצה ההיא התפרקה. הגלגול הנוכחי שלנו הרבה יותר סימפטי, שקיף ומקצועי, הפרויקט של אוסישקין הוא פרויקט מעורר השראה, רק חבל שחלק מהקהל שלנו מורכב מכמה עשרות ילדים מטומטמים ששרים שירים מפגרים, קוראים לאדם להתאבד ומתנהגים בצורה פרובוקטיבית (לפחות שמעתי שהפסיקו עם שירי השואה).

יש כמובן צביעות בהתנהגות של האיגוד אבל ההתנהגות הפרובוקטיבית מונעת התיחסות לזה, כפי שפרנקו כתב צריך להיות יותר חכמים ומתוחכמים במחאה, להנהלה יש חלק קטן בזה כי אדיוט שגר בברלין יכול להכתים מועדון ולהסיט את הדיון מהנקודה עצמה (שיש התעלמות מכל הקללות חוץ מאחת ספציפית).

כאחד שמעולם לא קילל במגרשים אני נגעל מזה ואין ספק שזה גורם לי לשקול מחדש את האהדה שלי לקבוצה, כי האנשים הללו הם בושה לאנושות ומוציאים שם רע לקהל אוהדים שהוא ברובו נאמן, לא אלים והגון.

המכבייה 12 באפריל 2015

כל כך הרבה אנשים סולדים ממכם גלעד. לדעתי במספרים זה בלתי ניתן להשוואה. אבל ככה אתם אוהבים, לא?

גלעד בלום 12 באפריל 2015

גם אני סולד מחלק מהאוהדים שלנו ומסכים עם כל מה שאתה אומר על הפועל, אז מה? זה לא נושא הפוסט, תתרכז בנקודות שהעליתי, זה שאני אוהד הפועל לא מעלים את הנקודות שהועלו כאן, בוא נניח שהפועל מועדון מסריח, אז זה הופך את מזרחי לצדיק ואת המציאות של הליגה הישראלית למקובל??

המכבייה 12 באפריל 2015

זה הופך את מזרחי לאדם שמתמודד. ורוצה לנצח.
אל תשכח, הוא לקח את מכבי לאחר דאבל שלכם.
נתוני הפתיחה היו פחות או יותר זהים.
שום דבר לא מושלם בחיים אבל בספורט צריך לדעת להתמודד.
לכן הפועל מעולם לא מינפה הצלחה למשהו ארוך טווח. גם לא ברגל. מעולם לא היה לה בק טו בק.
אבל בלהתבכיין ולטנף-אתם תמיד מקום ראשון.

המכבייה 12 באפריל 2015

נ.ב
מזרחי לא מעוניין לשנמך את מועדונו.
תתמודדו.

גלעד בלום 12 באפריל 2015

מקובלת

יואב 12 באפריל 2015

החצי גינוי שלכם כל הזמן, בזמן שקבוצת אוהדים מממשת את יעודה לשנאה וחילול שואה? לא מרגש אותי.
מרגש אותי להשאיר אתכם קטנים. ולהתעסק רק בזה.
וזה מעולה ומסתדר לשני הצדדים.
צד אחד מתמודד ומשתפר והצד השני שובר את שיאי העליבות של עצמו.
עמודים בתור לקנות צד אחד. מוכרים אתכם מבית בצד השני.
עלק אהבה. לא!!! שנאה. אז תנהלו בעצמכם בעיר בה יש אלופת אירופה מכהנת. אתם לא גרגיר אפילו
שדעתך תנוח גלעד, כל צד מקיים את מקומו בהסטוריה. ואתם לא צד חשוב כל כך אגב. את הסגנות הנצחית אתם עומדים לאבד בקרוב. בשני בענפים הרלוונטיים לכם(לנו יש עוד).

Comments closed