יומן דאבל פרק יא' – או… "יומן טרבל"?

היומן תוהה בקול רם האם צריך לשנות את שמו

MTA__1420061585_E31C0450_resize

(התמונה מהאתר הרשמי של הקבוצה. יאללה מכבי!)

נפתח בדבר העיקרי שקרה בשבוע החולף, זכינו בתואר. נכון, חלק יאמרו "רק גביע הטוטו" וחלק יאמרו "תואר זה תואר". חלק יזכירו שגביע הטוטו לא נחשב וחלק יענו שכשהמועדון יחגוג 100 תארים, כמו האחות מהכדורסל, זה יהיה אחד מהם. חלק ידגישו שניצחנו את מכבי חיפה וחלק ידגישו שניצחנו את מכבי חיפה.

למען האמת, ידעתי שהיום הזה יגיע. ניסיתי לדחות את ההחלטה הזו כמה שיותר, כשאמרתי לאנשים "כשנגיע לגשר, נחצה אותו" או "נדון בזה כשיהיה רלוונטי", הרי בשביל מה לשבור את הראש כל עוד זה לא סופי. ובכן, עכשיו זה סופי וצריך לקבל החלטה. ועם כל הכבוד לכל מי שחגג ביום רביעי, לזכייה בתואר הזה ישנה השפעה עיקרית אחת ויחידה על דבר אחד, השם של היומן הזה.

נו, מה אתם אומרים? האם להשאיר את זה "יומן דאבל" או לשנות את השם באופן רשמי, מהפרק הבא, ל"יומן טרבל". החלטות, החלטות. אף פעם לא עושים לי חיים קלים המכבי האלה. היו חייבים להקשות עלי, עלינו. היו נותנים למכבי חיפה האלה לחגוג את התואר והכל היה יכול להימשך כאן כרגיל, הירוקים אפילו היו מרגישים טוב עם עצמם לחמש דקות, עד שהיו נזכרים ששום דבר לא באמת השתנה אצלם. אבל אנחנו כאמור חייבים להחליט.

מצד אחד, אם לא אשנה את השם אני משאיר לעצמי מרחב תמרון מסוים. עכשיו שמכבי ת"א לקחה כבר תואר אחד, דרוש רק עוד אחד כזה כדי ש"יומן דאבל" ויעמוד בקריטריון. אם במקרה מכבי ישמטו את אחד משני התארים שנותרו, "דאבל" עדיין יהיה נכון, או סוג של. אין חולק שזה לא יהיה הדאבל שכולם ציפו לו, אבל יש הפתעות בחיים. מצד שני, אם אשנה את השם, אני עלול לגרום לאנשים לחשוב שהתואר האחרון שמכבי לקחה משמעותי באיזו שהיא צורה. מפה לשם, בשנה הבאה אנשים עוד ייקחו אותו ברצינות ויאמרו שהעובדה שמכבי ת"א לא זכתה בו שוב מעידה על היחלשותה.

מה עושים?! אתם כמובן מוזמנים לתת את דעתכם בתגובות. לנו כאן במשרדי המערכת יש עוד כמה ימים להחליט, למעשה, עד לפרסום פרק יב' שיעסוק במשחק של מכבי ת"א נגד הפועל באר שבע. הישארו עמנו, אין ספק שלכאן או לכאן, מדובר בהחלטה שתרעיד את המדינה. או לפחות את האומה הצהובה. או לפחות את תקשורת הספורט. או לפחות את דה באזר. או לפחות את הפינה הקטנה שלי כאן. כן, אין ספק… הישארו עמנו.

*

ובכל זאת, למרות שזה תואר דבילי, עוד מילה או שתיים לגבי הגמר ששוחק בליל הסילבסטר. או יותר נכון, שם או שניים. ערן זהבי, ראדה פריצה, חואן פבלו, ברק יצחקי, דור מיכה, מהראן ראדי, עמרי בן הרוש, קרלוס גרסיה, עדן בן בסט, יובל שפונגין וגל אלברמן. אלו השמות שלא היו בהרכב של מכבי ת"א ביום רביעי האחרון מול מכבי חיפה. 11 שחקנים בדיוק. אוקיי, גאל מרגוליס הוא השחקן ה-12, קיבלתם. האם אני מגזים כשאני טוען שה-11 האלה, בריאים ובכושר סביר עד טוב, שווים אליפות בליגת העל?

מכבי ת"א לא נראתה כל כך טוב מול ההרכב הראשון של מכבי חיפה, אבל אולי לא כל כך נכון לקרוא לה "מכבי זהבי תל אביב", אלא "מכבי הרכב נוסף תל אביב". כי נדמה שבכל משחק יש לפאקו (כמעט) עוד הרכב שלם שהוא יכול היה להעלות על הדשא ולנצח בצורה די משכנעת. אנשים תמיד אומרים שמכבי ת"א "עמוקה", אבל ה-11 שמות הללו שלא פתחו בהרכב פשוט מדהימים.

אולי כדאי למכבי ת"א לשקול לנהוג כמו קבוצת הכדורסל, שמשתפת פעולה עם מכבי רמת גן מהליגה השנייה, ולאמץ לעצמה עוד קבוצה, אפילו בליגת העל. היא יכולה לקחת קבוצה שלא כל כך חשובה, אחת שאין לה אוהדים, כמו הפועל רעננה או קריית שמונה, וכמו במירוצי פורמולה 1, שתי הקבוצות ישרתו את המטרות של המועדון הבכיר מבין השתיים כדי להריץ אותו לאליפות. סתם רעיון בשביל גולדהאר, קרויף וביין. קחו אותו בחינם.

*

עדן בן בסט הוא אחד השמות הבולטים ב"מכבי הרכב נוסף תל אביב", כאשר שמו כל הזמן נמצא בכותרות בין אם הוא משחק או לא. לפי מיטב הבנתי, המאמן, פאקו אייסטאראן, נשאל דווקא לגביו פעם אחר פעם, ולא על שחקנים אחרים, מכיוון שגולהאר שילם עליו כ-600,000€ דמי שחרור מקבוצתו הקודמת, כשהשחקן גם מקבל משכורת גבוהה מאד, ואלו סיבות מספיק טובות להמשיך ולתהות לגבי דקות המשחק שלו.

אז ראשית, מילה לגבי הסכום שגולדהאר הוציא כדי להביא אותו למכבי ת"א במהלך הקיץ. לפי המגזין פורבס, מיץ' גולדהאר שווה היום כ-1.8 מילארד דולר. הסכום שגולדהאר שילם על עדן בסט מקביל לכך שאם יש לכם בבנק כיום 10,000$, זה אומר שבן בסט יעלה לכם כ-17$ בלבד (מספיק עודף משטר של 20 לקפה הפוך).

זה באמת מחמם את הלב שעיתונאים ממשיכים להטריד את פאקו בעניינו של בן בסט בגלל שהם דואגים להשקעות של הקנדי, אבל אני לא מאמין שגולדהאר מסתובב במיטה שלו בלילה ומתקשה להירדם בעקבות ההעברה הזו. אני מוכן להמר על זה שהמצב המדאיג של הטורונטו מייפל-ליפס מפריע לו קצת יותר בימים אלה מהנושא הספציפי הזה.

מעבר לכך, אם יש דבר אחד שמפריע לי בסיקור של אי שיתוף שחקנים מסוימים, ובינם עדן בסן בסט, זה ההנחה האוטומטית אצל חלק מהאנשים שמשהו לא בסדר דווקא אצל המאמן. רק לעיתים רחוקות יוצא לי לראות זווית סיקור שאומרת "השחקן לא מספיק טוב כרגע", בין אם זה לשיטת המשחק הספציפית של המאמן או בכלליות, להרכב הפותח.

אולי אני תמים בקטע הזה, אבל ההנחה האוטומטית שלי היא שהמאמן רוצה שקבוצתו תנצח יותר מכל האחרים בקבוצה, מהסיבה הפשוטה שאם זה לא קורה, הוא הראשון על הכוונת של הבעלים. כאשר הלחם והחמאה של המאמן נמצאים על הכף, קשה לי לראות מישהו מתנהג בצורה קטנונית ולא מקצועית. אם שחקן מסוים לא משותף, המחשבה הראשונה והעיקרית שלי היא שמה שהוא מראה באימונים, פשוט לא מספיק טוב כרגע.

אין זה קשור לכישרון שלו, מה הוא עשה בעונות הקודמות או על תקן מה הביאו אותו. אם שחקן לא פותח בהרכב באופן קבוע מתחילת העונה, וגם לא תמיד עולה כמחליף, אני מסיק מכך שהוא צריך להשתפר, להתאמן חזק יותר, להיות טוב יותר. לא מובן לי מדוע הזווית הזו לא מקבלת יותר תשומת לב כשבכל תכניות הפרשנות, ראיונות אחרי משחקים או טורי סיכום, כולם מטילים את האחריות לאי שיתוף השחקן דווקא על המאמן, ובאים בתלונות אליו.

כרגע, כפי שאני רואה את זה, עדן בן בסט לא מספיק טוב בשביל ההרכב של פאקו. וזה לא קשור לסכום ההעברה או המשכורת החודשית של שחקן. אני לא חושב שאף פרשן ו\או עיתונאי רציני מצפה ממאמנים בליגת העל להרכיב שחקן כזו או אחר בעקבות הסכום שמצוי בתחתית התלוש משכורת שלו.

כאשר בן בסט יראה באימונים את מה שציפו ממנו להראות כשהוא הובא למכבי ת"א במהלך הקיץ, אני בטוח שפאקו יהפוך אותו לבאנקר בהרכב שלו, כמו זהבי ואייגיבור. לגבי המשחק מול באר שבע, כפי שהימרתי בפודקאסט שמצוי למטה, אני סבור שפאקו יעלה (שוב) ללא חלוץ טבעי. שיהיה לנו בהצלחה.

*

אם פספסתם, הנה פרק 022 בפודקאסט מכביבול, ובו אנחנו עוסקים בעיקר ב-2 המשחקים של מכבי ת"א מול אימפריות ירוקות שכבר לא ומתכוננים בקטנה להפועל באר שבע:

המירוץ להפסיד 13:34 לסיאטל (חלק 2)
הפועל תל אביב, בית המקדש, אהוד בן טובים

26 Comments

אורי 4 בינואר 2015

בושה וחרפה שמכבי לא נשמעה לפודקאסט הראשון של העונה בו קראת אתה ויובל קליין לעוף מגביע הטוטו עוד בשלב המוקדם!
יפוטר ביין לאלתר!
לגופו של טקסט- תשאיר על דאבל, זה מספיק ברור לכולם על איזה דאבל מדובר, וגם משאיר לך פתח מילוט בסוף העונה.
מי הכוכב של ביתר ת"א? צריך להתחיל לפחד?

טל בן יהודה 4 בינואר 2015

כשקרויף הוא המנג'ר, ומדובר במשחק גביע המדינה, תמיד צריך לפחד.

תולעת 4 בינואר 2015

אבי אבינו וגיל גילקרוב

איוון הלבן 4 בינואר 2015

זו בדיחה?

ומי עוד? דוד דודאי, שלום שלומוני ונפתלי נתפלייב

מתן גילור 4 בינואר 2015

הביטוי כבר שונה מזמן על האדמו"ר א.מזרחי וכיום מנוסח באופן הבא: "כשנעבור את הגשר, נחצה אותו."

טל בן יהודה 4 בינואר 2015

:)

רועי 4 בינואר 2015

זו תהיה זילות של המושג "טרבל".
גביע.
אליפות.
אלופת אירופה.

אזי 4 בינואר 2015

3 נקודות שלא היתחסת אליהן:

1. גמר גביע הטוטו היה המשחק היחיד בעולם ששוחק ב31.12.2014 (בשעות הערב).
אני מבין שאנחנו מדינה יהודית ושזה לא חג רשמי במדינת ישראל.
אבל בהתחשב בעובדה שידעו כבר מתחילת העונה שיהיו 10 זרים על המגרש וסיכוי סביר לפחות למאמן זר אחד (היו 2 בליגה בתחילת העונה) והעובדה שיש המון ישראלים (ובעיקר העולים מברית המועצות) שחוגגים באותו יום, אני חושב שהיה אפשר למצוא תאריך אחר למשחק הזה.

2. EZ7
בתחילת המשחק הראו לשניה אחת את יצחקי ביציע ולידו את זהבי בלוק של יצחקי, כובע בייסבול גדול על הראש. לאחר שניה של צפיה כבר שמו לב שהכובע ממותג על שמו. EZ7.
הרבה דיברו על הכובע הזה ואני גם תהיתי למשל מי אחראי על הנושא. האם ערן בעצמו? האם איש עסקים פנה אליו כדי למתג אותו תמורת אחוזים.
רק למחרת הבנו שמכבי נמצאת שני צעדים לפני כולם.
ליין שלם של מוצרים יצא בשמו של EZ7 ומביא את מכבי עוד צעד לעבר שוק הספורט האירופאי והאמריקאי. יש לנו כוכב כחול לבן.
הנקודה שבאמת מדהימה אותי בתוכנית הזאת, היא שרק כמה דקות לפני המשחק, ערן זהבי ידע שהוא בכלל לא בסגל למשחק ושהוא יושב ביציע.
ובכל זאת הוא ישב ביציע עם הכובע שלמחרת צריך לצאת לשוק.
אלה הדברים הקטנים שמראים איך מכבי מנוהלת הרבה מעבר למשחק שמשוחק על הדשא.

3. לפני 4 שנים אבי נמני פוטר מאימון מכבי תל אביב (בשיחת טלפון ממיטש גולדהאר שהיה בקנדה)
מאחל לכולם יום שנה שמח.

לגבי הטרבל, כמו שרועי כתב, בשביל טרבל צריך תואר אירופי.

מתן גילור 4 בינואר 2015

אם אתה מצפה מהתאחדות של מדינה ששיעור דו ספרתי של אזרחיה מוסלמים ולא מתחשבת בהם באירועי ספורט בחודש הרמדאן תתחשב בחגיגות ערב השנה האזרחית החדשה, אני חושב שהציפיות שלך אינן מחוברות למציאות של עיני את לוזון.

אזי 4 בינואר 2015

לפעמים התעלמות מהמוסלמים היא התעלמות מכוונת.
דווקא מלוזון הייתי מצפה לשאוף להיות כמו בכל שאר אירופה.

קורא 4 בינואר 2015

הבדיחה הזו של מיתוג כוכבי ספורט מקומיים – כשאתה בא לקנות חולצה או כובע, אתה באמת תקנה חולצה של ערן זהבי או של ליאונל מסי, בהנחה שהיא באותו מחיר?

זו הצרה של הכדורגל הישראלי, מתנהלים כמו אירופה אבל תקועים עמוק בלבנט. בואו ננסה לעשות קודם את הבסיס – שתהיה ליגה עם כדורגל טוב, ואז נלך לקצפת, לא הפוך.

בתור מישהו שרואה כדורגל כבר שלושים שנה, הליגה היום הרבה פחות חזקה מבשנות התשעים ובשנות השמונים, גם בגלל שהשחקנים שמגיעים פחות טובים וגם בגלל שהמקומיים הטובים בורחים.

טל בן יהודה 4 בינואר 2015

אני חולק עליך כאן.
אני חושב שזה לגמרי קשור למי שאתה אוהד. המוצר שאקנה תלוי בשני גורמים:
1. את מי אני אוהד
2. איכות המוצר.

עוד לא הגעתי למוצרים של EZ7, אבל בהנחה שהם באותה איכות כמו שאר המוצרים שיצאו מהמועדון עד עכשיו, אני למשל מהאנשים שהיו קונים כובע\חולצה של EZ7 לפני שהייתי קונה מוצר כזה של מסי. אני לא אוהד ברצלונה (או ריאל), לא שמח בגולים שלו כמו שאני שמח בגולים של פיופיו ולקנות מוצרים שמסי פשוט לא מעניינים אותי.

אזי 4 בינואר 2015

אבל פה זה מתחיל. זה שלנו.
ילדים קטנים לא הולכים למשחקים של מסי. הם הולכים למשחקים בארץ.
ואם שחקן כובש ובסוף המשחק אבא יקנה לבן שלו חולצה של השחקן הזה, תפסת את הילד הזה לכל החיים.
אני אחרי האליפות הקודמת של מכבי קניתי חולצה של מכבי.
שנה שעברה לא היתה חולצה מספיק יפה לטעמי.
אם עכשיו יתחילו לצאת חולצות של עוד שחקנים, אני בטוח שתהיה לי לפחות אחת.
(את של זהבי לא סביר שאני אקנה כי אני לא אוהב "פולחן יתר" כזה, אבל אני משוכנע שכבר מחר כשאגיע לבלומפילד, יהיו כאלה שילבשו חולצה או כובע שלו, למרות מזג האויר)

מכבי תל אביב מביאה כל שבוע 11,000 איש
הפועל בעונות טובות גם.
חיפה מביאה 30,000 איש(!!!) למשחק! כמה חולצות של בניון הם היו קונים? כמה של עזרא? כמה של משו.. טוב.. של משומר לא..
אם אני אלונה, אני כבר מחר מוציא חולצה עם מפלצת תלת ראשית עם הפרצופים של בוזגלו ברדה ומליקסון.

הכדורגל הישראלי כאן. מעבר לכביש.
מסי לא.

קורא 4 בינואר 2015

אני מסכים עם דבר אחד, קהל היעד הוא לגמרי הילדים ולא המבוגרים, ויכול להיות שבקהל הזה יש כאלה שכן יקנו. עם זאת, התמחור לא יכול להיות בגובה שהוא היום, בשנות התשעים גם לי היתה חולצה של ארמלי, וזה לגמרי נכון שכרגע למכבי חיפה אין אפילו שחקן אחד שאפשר למכור חולצה שלו.

אזי 4 בינואר 2015

אני דווקא כן התכוונתי שהיו קונים חולצות בחיפה (לפחות של בניון)
אבל אני יכול להבין למה חשבת שהתכוונתי שלא היו קונים.

טל בן יהודה 4 בינואר 2015

אני אגיד לך מה… אני פשוט לא יודע מה ה-cut off.

כלומר, בארה"ב, ליגת הבייסבול לא מזיזה משחקים מיום כיפור… גם הפוטבול לא (הניו יורק ג'טס ביקשו פעם להזיז משחק באופן פרטני, כי הם טענו שיש להם הרבה אוהדים יהודים, וידיאו למטה). אז ברור שיש הרבה פחות יהודים בליגות המקצועניות שם, מאשר שיש נוצרים זרים כאן… אבל מה המינימום, מתי כן צריך להתחשב ומתי לא.

באופן אישי, אני לא חושב שזה ביג דיל ואפשר היה לערוך גמר גביע טוטו ביום אחר. אבל אם ה-31.12 היה ביום שבת, האם זה היה מצדיק דחייה של מחזור? אני לא יודע לענות על זה…

בכל מקרה, זו הזדמנות טובה לשים את הוידיאו המשעשע הזה מבית היוצר של ג'ימי קימל: https://www.youtube.com/watch?v=tlki2Ajz9Tk

אזי 4 בינואר 2015

אני מבין שזה נושא יותר בעייתי מחג ממש.
אבל זה כמו שהיו עושים גמר גביע ישראלי על גמר הצ'מפיונס למשל.
זה תאריך נזיל, אפשר להזיז את זה לכאן או לכאן. זה לא מחזור קבוע.
זה גם גמר גביע הטוטו, זה גם ככה משחק לא אטרקטיבי שרק העובדה שהקבוצות היו מכבי וחיפה הרימה את העניין בו.
אז לשים אותו על יום שמראש אתה מגביל מלצפות בו?

גיל שלי 4 בינואר 2015

אזי, חג עצמאות שמח

אזי 4 בינואר 2015

חג שמח!
כמעט מתחשק לי לשיר מחר "להיות איתך בכל דקה"

איוון הלבן 4 בינואר 2015

לטעון כנגד ליגה שמשחקת את מרבית משחקיה בשבת, יום שבו כשלושים אחוז מהאוכלוסיה במדינת ישראל לא יכול אפילו לפתוח טלוויזיה, על כך שמשחקים משחק ביום שבו אפילו במדינות שתשעים אחוז מאזרחיהם נוצרי – משחקים בו (ראה לדוגמא ב- nba, שם שידור המשחקים מחוף לחוף מהווה אחד ממרכזי ההוויה המשפחתית) נראה לי תמוה ביותר

אזי 4 בינואר 2015

נקודה מעניינת, אבל זה לא אחד על חשבון השני.

מעבר לזה, מעניין לדעת אם הליגה לא היתה משוחקת בשבת, האם אחוז הצופים במגרשים היה עולה או יורד.
אני מניח שאחוז הצופים בטלווזיה היה עולה, אבל להגיע למגרשים באמצע שבוע אחרי עבודה ולפני יום לימודים זה לא כזה פשוט.

גיסנו 4 בינואר 2015

במיוחד כשהמנהלת/התאחדות הביאו לדרגת אומנות את היכולת לתקוע משחקים בשעות לא ריאליות לאנשים עובדים באמצע שבוע.

תומאס נוימן 4 בינואר 2015

מה זה "לא יכול אפילו לפתוח טלוויזיה"?
היכולת קיימת.
ודאי התכוונת ל – "לא רוצה לפתוח טלויויזיה".

אורליוס 4 בינואר 2015

להשאיר יומן הדאבל. חד משמעית.
אני ממש מחכה לפלייאוף העליון, שנראה לכולם מי פה בעל הבית…

יאיר 4 בינואר 2015

מה זאת החשיבה האדומה הזאת "אני משאיר לעצמי מרחב תמרון מסוים"?!
היה צריך לשנות את השם של היומן ברגע שעפנו מאירופה!

אסף the kop 4 בינואר 2015

טראבל ?
קודם תעברו אותנו בשלום…

Comments closed