אנרכיסטים דמיקולו

אנחנו אוהדי הפועל ת"א. אנטי ממסדיים רק כשנוח

10896892_10152455935781741_8193712760119148194_n

ראשית כל, מזל טוב להפועל ת״א על האולם החדש. כאוהב כדורסל בהווה ותל אביבי בדימוס, בהחלט מגיע למועדון כדורסל כזה ולעיר הזו אולם חדש כמו זה שנבנה. אין לי הרבה חברים אדומים (נשבע לכם שזה במקרה יצא ככה), אבל אני באמת שמח בשביל אלה שיש לי (היי פרנקו, היי אבני, היי קפלן, היי דודי, היי אשרת). ועכשיו שפיניתי את זה מהדרך, לענייננו.

———————————————————————–

הכי חשוב שהם לא פרוות ורולקסים. זה העיקר, מעל כל דבר אחר. הרי ככה הם מגדירים את עצמם, ״אנחנו לא הם״. באמת, אם תלכו ותשאלו איך הם רואים את עצמם, אתם תקבלו משהו שנראה כמו התשובה הבאה, ״הנה, אתם רואים ת׳צהובים המגעילים הנהנתנים שם? יופי, אנחנו 100% אנטי. אפילו כתבנו את זה על שלט״. זה הדבר הגרוע ביותר מבחינתם. להיות דומה לאח הגדול שמכפכף אותם כבר 45 שנים ברציפות. כי האח הגדול, והחזק, והמושלם, והיפה, זה שתמיד קיבל חיבוק חזק יותר מאימא ואבא (ע״ע הממסד), תמיד היה גם יותר טוב מהם. והם נחושים להיות ההפך הגמור מהאח המוצלח הזה.

הבעיה שלהם, אם יורשה לי לאבחן אותה, היא שהם לא מבינים שיש גם אמצע. החיים הם לא שחור-לבן, מסתבר שישנו תחום אפור די גדול. למרות שהם רואים את העולם ככה, זה לא להיות קטן או להיות מכבי ת"א. אפשר להיות גדולים יותר ממה שהם עכשיו, ולא לקחת 41 מתוך 45 אליפויות. אפשר להיות גדולים יותר ממה שהם עכשיו, ולא להיות אלוף אירופה שש פעמים. אפשר להיות גדולים יותר ממה שהם עכשיו, ולא להיות חיה דורסנית חסרת מוסר. אבל הם לעולם לא יידעו זאת, כי הם פשוט לא מעוניינים בכך.

בין אם הם ביקשו את זה או לא, ניתנה להם כאן הזדמנות פז לצמוח, להתפתח ולגדול. העניקו להם על מגש זהב שמומן על ידי כספי הארנונה של תושבי ת״א הזדמנות לשינוי, הזדמנות להפוך למשהו יותר מבסיס אוהדים אלים, קטנוני ובכייני. ורק כדי למנוע בלבול, אני לא מדבר על האיחולים, השירים והשלטים הנפלאים שהם ממשיכים לפנק איתם את הדון. זו מדינה חופשית, שיעשו מה שהם רוצים. אני מדבר על ההתעקשות הזו לקדש חתיכת בטון מהעבר כאילו זה היה בית המקדש השני.

רק אוהדים שרוצים להישאר קטנים ולהשתכשך בבוץ המטונף שהם רגילים אליו מגיעים לטקס חניכה, מנסים להפריע ומקללים את האדם שבנה בשבילם בית חדש ומפואר. רק אוהדים שרוצים להישאר קטנים ממשיכים עם השלטים של הילדים בני 6, ״פושעי אוסישקין לדין״. רק אוהדים שרוצים להישאר קטנים ממשיכים עם הקללות לראש העיר, זה שמסר להם את המפתחות, במשחק הראשון שאמור להיות 100% חגיגה וציון דרך למועדון. לדעת את ההיסטוריה שלך זה מצוין, אבל רק אוהדים שרוצים להישאר קטנים מתעדפים אותה על פני העתיד.

אם נחזור לראשית הטור, ולשאלה "מי הם"? ובכן, להיות אוהד הפועל זה לעבור לדירה חדשה שקיבלת בחינם מקבלן, אבל בחנוכת בית, כשכולם במצב רוח טוב לבושים במיטב בגדיהם, לא לשכוח לחפור לאורחים על המחראה המסריחה שגרת בה במשך שנים. כיף גדול, מי מאיתנו לא היה רוצה להתארח באירוע כזה.

כמה חבל שלאוהדים האלה אין את האומץ ללכת עם האמת שלהם עד הסוף. הרי מישהו עם עקרונות היה יורק לקבלן בפרצוף ואומר לו ״תודה, אבל לא תודה״. אם אתה סבור שהקבלן הזה הרס לך ת׳חיים, ואתה רודף אותו כבר עשור, איזה מן בן אדם צבוע אתה חייב להיות כדי להסכים לכרות ברית עם השטן הזה שאחראי לגינה היפיפייה באוסישקין פינת רוקח? חחחחחחח "עקרונות", אם לאוהדי הפועל היו כאלה, הם היו מסרבים להיכנס לבית שרון חולדאי בנה עבורם.

אבל אלו הם אוהדי ה"אולטראס", מהפכנים רק כשנוח. קורצים בכאילו לאנרכיזם. לובשים חולצות של צ׳ה גווארה שנקנו בשנקין. סוגדים לפטיש ומגל ואחר כך מתפנים לסימונים של צלבי קרס ושירי שואה (אולי הם הבריזו משיעור ההיסטוריה שהתייחס לניגוד הזה). אין להם באמת עקרונות, הם לא באמת אנרכיסטים או אנטי-ממסדיים, או ״100% אנטי מכבי״. הם בדיוק כמו כל שאר האוהדים. יודעים לצעוק, ואז לקחת ואז לירוק בפנים לזה שנתן להם.

לבכות על כספי רשות השידור זה כיף. להתעלם מהעובדה שהם נתמכו מכספי ההסתדרות במשך עשורים זה עוד יותר כיף (היי כספי פנסיה שלנו, מה שלומכם?). להיכנס לבית שממומן כולו מכספי מסים, כולל אלו של פרוות ורולקסים (היי אבא), זה הכי כיף!

כי ככה זה אצל הפועל ת״א הקטנים, לבכות זה בדם.

*

אנא סייעו לנו לממן את דה באזר

שתיקה - תומר חרוב
סיכום שלב הווילד קארד

90 Comments

משה 5 בינואר 2015

בדרך כלל אני לא מתחבר לטורים שלך, אין לי כוח לשחצנות המכביסטית. הפעם אני מסכים עם כל מילה.

סניור 5 בינואר 2015

מה שמשה אמר.

כסיפוביץ 5 בינואר 2015

טל! אני ממש מסכים עם הפוסט ושני המגיבים מעלי.
רק חשוב שלא תהיה הכללה בפוסטים שכאלה.

טל בן יהודה 5 בינואר 2015

אין כאן הכללה, לפחות מכיווני.
בתחילת הפוסט ציינתי כמה חברים, שאני לא רואה בהם חלק מהאוהדים שתוארו בהמשך… או לפחות חלק מרוב התופעות שתוארו בהמשך.

איציק 5 בינואר 2015

אז נמחק ארבעה מהכלל אליו אתה מתייחס ;)

כסיפוביץ 5 בינואר 2015

והי, הסכמתי עם הדברים…זה כבר משו!

אריק האחר 5 בינואר 2015

טל
כתבתה מעולה אבל לטעמי חטאת בהכללה גסה.
לי יש הרבה חברים אוהדי הפועל שרופים וללא יוצא מהכלל כולם
מרוצים מהבית החדש .
המיעוט הצעקני והמוביל בהפועל אכן כפוי טובה ברמות מטורפות.
בהפועל כדורגל הכיוון ברור למטה בכדורסל נראה כרגע שהדרך שלהם למעלה.
בכול מקרה לי בתור אוהד מכבי חשוב " הפועל שפויה " ונדמה לי שהן בכדורגל והן
בכדורסל זה אינטרס של כולם.

טל בן יהודה 5 בינואר 2015

ראה את תגובתי ל-3.

אריק האחר 5 בינואר 2015

כסיפוביץ
כתבתי את התגובה שלי כנראה שניה אחריך.
למה מחקו את הזמנים והתאריכים באתר החדש? ??

כסיפוביץ 5 בינואר 2015

לא ברור..בהחלט מאוד מפריע!

אהד 5 בינואר 2015

מאוד מפריע

איציק 5 בינואר 2015

אני רק מבקש לציין שני דברים חשובים:
1. כל הקריאות והשלטים הם מאהבה טהורה לכול העולם.
2. הם אחד המקרים הבודדים שטוענים ש"טוב להיות אביון וחולה מאשר עשיר ובריא". תזה מעניינת, אך מישום מה אין לי חשק לבדוק אותה בעצמי, מקווה שלא אאלץ לעשות זאת.

אריק האחר 5 בינואר 2015

איציק
אבחנה קלינית מדויקת
העם איתך

איציק 5 בינואר 2015

;)

ערן (המקורי) 5 בינואר 2015

+1, על הכל, טל

גיל שלי 5 בינואר 2015

אולטראס זה חרא, גם אצלהם וגם אצלנו. השלב הבא בצמיחה של הפועל תל אביב כדורסל זה להבין שהאולטראס שלהם ושלנו זהים

סניור 5 בינואר 2015

אולטראס זה לא חרא. אולטראס שחושבים שהם מעל למועדון, שהם מנהלי הכספים, הרכש, היציע והעיר זה חרא. הכול תלוי באנשים שמרכיבים את ה"אולטראס".

איציק 5 בינואר 2015

יש אולטרס אחרים מאלו שתארת???!!!

חיים הצהוב 5 בינואר 2015

אולטראס זה חרא, וכן בהכללה

סניור 5 בינואר 2015

אם אני זוכר נכון איציק, אתה באר שבעי, אתה יותר ממוזמן לבדוק את ה- ULTRASOUTH ואת האנשים המרכיבים אותו, ולא אני לא חבר בו. אתה תתרשם לטובה, אני מבטיח.

איציק 5 בינואר 2015

ששש… למה אתה מספר… אתה זוכר, יופי… אולי האחרים לא זוכרים… ;)

עומר 6 בינואר 2015

אם אני לא טועה, הארגון שציינת בן פחות משנה.
תן להם זמן, ותיווכח.

קשקשן בקומקום 5 בינואר 2015

יפה אמרת. לרוב הטורים שלך מעלים את הסעיף, הפעם פגעת בול

גיסנו 5 בינואר 2015

גדול

blue jay 5 בינואר 2015

הטעם המתוק של מבט על גינת אוסישקין ,
WILL NOT BE THE SAME

עדי אבני 5 בינואר 2015

תראו את הבכיין הזה. אז מה אם נאנסת? עברו שבע וחצי שנים, ועכשיו יש לך מערכת יחסים בריאה. עד מתי תבקש שיענישו את העבריין? חלאס. שחרר. שבע וחצי שנים. שלא נדבר על כך שהוא זה שסידר לך את הזוגיות החדשה. הכריחו אותו? מה זה משנה. סתם בכיין אתה.

ובאצינות עכשיו- בדיוק עמו שזה בסדר שהיהודים זוכרים ליוונים את מה שעשו ליודה מכבי, זה בסדר שאוהדים יזכרו עוולות שנעשו להם. זה אתוס מכונן. להתלונן עליו זה להתלונן על הטבע האנושי.

רועי 5 בינואר 2015

אם בסופו של דבר התחתנת אם הבחור שאנס אותך, אז באמת שאין לך על מה להתלונן.

עידן. 5 בינואר 2015

ברצינות? ההשוואה הכי מתאימה שמצאת היא לאונס?

בוא ננסה השוואה אחרת ודי מדויקת לטעמי- פלשת לדירה שלא שייכת לך, העירייה הוציאה צו פינוי, זכתה בבית המשפט והוציאה אותך מהדירה ששיכת לה. אחרי כמה שנים, העירייה אפילו בחרה לשכן אותך בפרויקט דירות חדש ומפואר שהיא בונה על חשובן משלם המיסים.

אז כן, מותר לך להמשיך לבכות גם במצב הזה ולהעצים את אתוס המסכנות והאפליה, אבל אל תתפלא אם כולם יתחיסו אליך כנודניק חסר תקנה.

עמית 5 בינואר 2015

+2

עמית 5 בינואר 2015

+ לעדי אבני כמובן

אדם בן דוד 5 בינואר 2015

קודם כל- גם אני מסכים שיש אוהדים שמנכסים לעצמם את הקבוצה וזה נורא.
אני גם אוסיף שהשנה הפסקתי את המינוי (גם עקב שינוי דמוגרפי במשפחה) גם בגלל שנמאס לי מהרדיוסים.
אבל- ויש פה אבל גדול- להגיד שחולדאי הוא הקבלן שנתן אולם במתנה?
חולדאי הרס אולם מבלי לבנות אחד חלופי.
חולדאי עשה כל שיכל בכדי לדחות להתחמק ולהתעלם מההבטחות שלו לאולם כזה
האולם נבנה למרות חולדאי ולא בזכותו.
ההבדל העיקרי בין הפועל לנגיד, מפוני קרית עמל, זה שהיה להם מספיק כוח וסבלנות לרדוף אחרי מה שמגיע להם
את כל השאר- הדיקטטור המושחת (מישהו עוקב אחרי הסיפור עם הדולפינריום? זה לא יאמן) השני הכי גדול במדינה מזמבר.
ועדיין- אתה יכול להוסיף לסיבות להפסקת המנוי את השיר הבזוי "שחולדאי ימות היום". אני לא מאחל למוות של אף אדם
(אם הוא בוחר ליטול את חייו בעצמו אולי כי המצפון מעיק עליו או כי נמאס לו לראות חיוך חמוץ במראה כל בוקר זה כבר סיפור אחר :))

טל בן יהודה 5 בינואר 2015

"מבלי לבנות אחד חלופי" היה נכון בעבר… כבר לא.
בגלל שזה נושא שקרוב לליבך, אני מניח שאתה יודע הרבה יותר ממני בעניין התחמקות מהבטחות וכאלה, אבל אני לא מבין איך אולם שנבנה בעיר, ללא כספי פיס, נבנה למרות ראש העיר.

אדם 5 בינואר 2015

לא, מבלי לבנות אולם חילופי לא משתנה מכך שנבנה אחד 7 שנים אחר כך, זו טעות לוגית. העובדה הזו תמיד תהיה נכונה

אזי 5 בינואר 2015

אז בעצם עדיין להפועל אין איפה לשחק?

אדם 5 בינואר 2015

מה רע באוגנדה?

כסיפוביץ 5 בינואר 2015

התכוונת לפולניה..

איציק 5 בינואר 2015

התכונת לפולניה המדינה, או יציר אנוש יחודי???

כסיפוביץ 5 בינואר 2015

וואלה גם וגם.
אם כבר לבכות על כמה לא טוב לך כל הזמן , אז במקום קר וחשוך ושהשכנה שלך תבין אותך ;-)

עדי אבני 6 בינואר 2015

כשהוא הרס הוא לא בנה חילופי. זאת עובדה. שלא כמו בחיפה, נתניה או מקומות אחרים. העובדה שהקבוצה איכשהו קמה כמו עוף החול והיא קיימת 7.5 שנים אחרי זה, ושלקבוצה החדשה מגיע אולם לא משנה את זה

רועי 5 בינואר 2015

אני לא מבין איך מסתדר לוגית העניין שהוא הדיקטטור הגדול והמושחת (מי הראשון אגב ?), עם העובדה שלשיטתכם הכריחו אותו לבנות את האולם.

אדם בן דוד 5 בינואר 2015

1. גם לדיקטטור הכי גדול במדינה (האדון איווט לשאלתך) יש גבולות של יכולת שליטה- חולדאי עצמו באמת דחה והתעלם מההבטחה לאולם חדש.
יש להפועל קבוצה של אוהדים בעלי כוח, זמן ונגישות תקשורתית שהצליחו לגרום להקמת האולם. כמו שאמרתי- כמעט כל אחד אחר נדפק ע"י ראש העיר הזה ללא יכולת תגובה.
2. חולדאי לא עמד כמעט באף אחת מההבטחות שהבטיח עת החליט להשטיח את אוסישקיןץ. הבעיה הגדולה של הפועל שמי שהיה אמון על ייצוג האינטרסים שלה באותה העת היה מר שאול אייזנברג. מכאן שכמובן לא היה מי שידאג לאינטרסים וגם שאין שום יכולת לדעת מה נעשה הואיל ושום דבר ששאול אומר לא קשור בקשר כלשהו לאמת (כמו שאמר הסר- אם שאול אייזנברג ימכור לי ספגטי אני אדאג להציץ טוב טוב מתחת לרוטב)
3. דרך אגב, גם לקבוצת הכדורסל של מכבי תל אביב אמור היה להיבנות אולם חלופי למגרש הישן. הם גם קיבלו חלקה בגוש הגדול והואיל והדברים היו בידיו של מישהו קצת יותר רציני משאול- יאדה יאדה יאדה מכבי כבר מורווחים עשרה מיליון דולר כפיצוי ומשתמשים בלעדית באולם מבטחים מנורה העירוני.

דור 6 בינואר 2015

משתמשים בלעדית כי אף קבוצה אחרת לא רוצה לשחק שם. כשהפועל חזרו לליגה הציעו לה לשחק שם וההנהלה בחרה לשחק בהדר יוסף.

איתמר 5 בינואר 2015

החיים הם לא שחור-לבן (או במקרה הזה צהוב-אדום) אלא אם אתה שמעון מזרחי.
ולחתן פרס ישראל על שם טל ברודי מותר, כידוע, מה שאסור לאחרים.
בכל העולם זה עניין טבעי לחלוטין שאוהדי קבוצה x לא רואים ביריבה העירונית שלהם את המודל לחיקוי.
הרעיון שאוהדי הפועל צריכים להתבונן במכבי ולשאוף להיות כמוה, מקורו בלאומנות הגלויה והסמויה שהתפתחה במכבי לאורך השנים (היש עוד קבוצה בעולם שאוהדיה שרים את ההימנון הלאומי באופן ״ספונטני״ כאשר הדבר לא נדרש על פי תקנון המפעל שבו הם משתתפים ?).
אילו זה היה תלוי בחולדאי האולם לא היה נבנה. חברי מועצה נחושים אילצו את חולדאי בעל כורחו לבנות את האולם.
אגב, חולדאי יכול היה לגשת למכרז לבניית אולם של 5000 מקומות במימון הטוטו. מסיבותיו הוא בחר להימנע מכך.
בניגוד לכספי רשות השידור שהגיעו רק למכבי, כספי התמיכה של ההסתדרות הגיעו לכל קבוצות הפועל, לקבוצות הבוגרים ולמחלקות הנוער.
ביום שישי היה אירוע נפלא ומרגש שקיבץ אליו שחקנים ומאמנים מהעבר של הפועל.
קטש, שגדל במכבי, לומד להכיר ולהבין מה זה הפועל.
אני חושב שהוא מתחיל לחבב את המקום שבו הוא נמצא.
הפועל נמצאת בדיוק במקום שבו אוהדיה/בעליה רוצים שהיא תהיה. אני חושש שהם לא ייענו לתביעותיו של בן יהודה להשתנות ולאמץ את דרכה של מכבי.

רועי 5 בינואר 2015

לאן הגענו, שירת ההמנון נחשבת לאקט לאומני.

טל בן יהודה 5 בינואר 2015

אני בעד שכל אחד יכתוב כאן מה שהוא רוצה… אבל קראת את מה שכתבתי?
כי הייתה פסקה שלמה על זה שלא צריך להיות כמו מכבי.
בעצם, התייחסת לכספי רשות השידור, אז כן קראת. ובכל זאת אתה מתעלם מזה. נו טוב.

אה, ועכשיו שאני יודע שכספי מדינה הגיעו לכל קבוצות הפועל, אז זה בסדר. כנראה…

איתמר 5 בינואר 2015

מי ששולל את הדרך של הפועל בהכרח רוצה שתאומץ הדרך של מכבי.
אתה יודע שההסתדרות תמכה בעשרות רבות של קבוצות הפועל בכל רחבי המדינה – ערים גדולות, עיירות, קיבוצים ומושבים.
התמיכה הזו התקיימה עוד בטרם המעבר למקצוענות ובטרם שימש הכסף לתשלום שכרם של שחקנים זרים.
זה היה מפעל אדיר וחשוב בשנות החמישים, השישים והשבעים.

טל בן יהודה 5 בינואר 2015

"מי ששולל את הדרך של הפועל בהכרח רוצה שתאומץ הדרך של מכבי"
תודה שחיזקת נקודה שרציתי להעביר בטור.

ולגבי "זה היה מפעל אדיר וחשוב בשנות החמישים, השישים והשבעים".
אני מכיר לא מעט אנשים שיחלקו עליך. עזוב, לא ניכנס למעללי ההסתדרות עכשיו.

איתמר 5 בינואר 2015

התחום האפור שאתה מציע (להיות כמו ירושלים ? חיפה ? חולון ? גלבוע גליל ?) איננו אטרקטיבי ואין בו בשורה.
מדוע לא להניח להפועל להיות מה שאוהדיה רוצים שתהיה ?
אגב, עם כל הטענות כנגד היותו של הקהל של הפועל אלים וגס ומכוער, לא תמצא באף אולם כדורסל בישראל כמות גדולה כל כך של משפחות, הורים וילדיהם, כפי שאפשר היה לפגוש אמש באיינשטיין.
כנראה שהאנשים שאחראים לדבר המופלא הזה שנקרא הפועל תל אביב עושים את הדברים בדרך הנכונה.

רועי 5 בינואר 2015

כן, ראיתי כתבה על אבא שהולך עם הילדים הקטנים שלו למשחקי הפועל, ואין לו שום בעיה שישירו שם יחד איתו את האיחולים לשמעון מזרחי. רק שלא ישירו את זה בבית.
חינוך למופת.

איתמר 5 בינואר 2015

אז ראית כתבה אחת ומכך הסקת מסקנות לגבי כל ההורים שבאו לאיינשטיין עם ילדיהם ?

רועי 5 בינואר 2015

אני לא הייתי צריך את הכתבה הזו.
אני שומע אינספור פעמים את כל הקהל, כולל המשפחות והילדים מצטרפים לשירה מבלי שאף אחד מעז לנסות להשתיק אותם.

אלון 10 בינואר 2015

וואו, הם מקללים. שוד ושבר. נראה לי שביד אליהו מבטחים יש יותר קללות ויותר חמורות אגב. שירי שואה למשל כבר אין במשחקי הפועל, אבל שיר שטוען שהפועל היא חיזבאללה נשמע כל משחק בהיכל מנורה

איציק 5 בינואר 2015

להפועל היה גב כלכלי ענק ומושחט. לא רק להפועל תל-אביב, לכל הפועל. למכבי, בית"ר, אליצור, לא היה. כל אחד היה צריך לפלס לעצמו את הדרך. מכבי תל-אביב הצליחה במאמץ לקבל את מה שהפועל תל-אביב קיבלה על מגש של כסף, וזה מפריע לך. במושגים שלי זה ניראה, נאמר בעדינות, מוזר.

איתמר 5 בינואר 2015

אני מקווה שהבחנת בכך שהבדלתי בין העשורים שבהם ההסתדרות תמכה בקבוצות הפועל בעת שהן היו חובבניות ובין התקופה של המעבר לספורט מקצועני.
ההסתדרות לא היתה צריכה לממן את קבוצות הפועל כאשר הקבוצות הפכו להיות מקצועניות.
רשות השידור באותה מידה לא היתה צריכה להפוך את מכבי לאימפריה כלכלית ולתרום בכך להרס הכדורסל הישראלי.

איציק 5 בינואר 2015

אני קראתי היתב, וכתבת שהיתה לפני מעבר למקצוענות. לא כתבת כלום על התקופה שאחרי המעבר. התחמקת באלגנטיות שם. אז התמיכה היתה לא פחות מזו של רשות השידור, לא אולי היה איזה רווח של רייטינג (לא שהיתה לה בעייה אז עם ערוץ אחד), או של הילה. בהסתדרות היתה סתם שחיתות. מה הפועל עשתה עם הכסף, ומה מכבי? אז מכבי הצליחה טוב יותר ועכשיו אתם כל הזמן נתפסים לרשות השידור, רשות השידור. די, מספיק, למכבי אין רשות שידור כי אם ביזנס, ולהפועל אין את ההסתדרות כי אם ביזנס פחות מוצלח. מאחל לכם ביזנס טוב יותר, עיני לא צרה. איך אתם רוצים להראות, כמו מכבי, כמו אסא באר-שבע אן כמו משהו שרק אתם רואים אותו, בבקשה, רק אין לכך שום יתרון על אף אחד אחר, אלה רק איזור הנוחות שלכם (ואני לא מזלזל בכך בכלל).

עידן. 5 בינואר 2015

קטש מתחיל לחבב את המקום אליו הגיע…. עד לרגע בו מכבי יציעו לו לחזור. זו דרכו של עולם. נכון אגב גם לכל מאמן אחר כולל אדלשטין וכל שחקן כולל לימונד)

בקשר לכספים שקיבלו הקבוצות הרי שבעוד הפועל קיבלו את כספי הפנסיה שלי סתם מעצם היותם הפועל, מכבי קיבלו כספים מרשות השידור בעד שירות מוצלח מאוד שנתנו. זה ההבדל.

פישמו דוד 5 בינואר 2015

מה שהפועל מקבלת תמיד אבל תמיד לא מגיע לה כי הם ככה וככה.מה שמכבי מקבלת תקין ומגיע לקבוצה של המדינה לא משנה אם זה בשבת או ביום הזיכרון הכל בסדר.
אז מה אתם כולם מגלגלים עיניים ?בכל מטרופולין גדול בעולם יש אולמות ואיצטדיונים ב ת ו ך העיר ולא מחוץ לעיר אוסישקין עשה טוב לכולם חוץ כמה יפי נפש(בתוכם היה די הרבה צהוב שנפלה להם ההזדמנות לתקוע עודמסמר) בעיריה ואזרחים למען חולדאי שלא היה להם,המסכנים,מקום להפרשות של בעלי החיים שלהם.חשוב כשלעצמו.
1971 להרבה אנשים היה יום שחור.הרבה אוהדים ולא אולטראס ועבדכם הנאמן היינו ממש עכברי כדורסל.זה היה חורבן אמיתי.לפחות את פיסת ההיסטוריה הזאת אל תקחו לנו.גם שרע זו עדיין היסטוריה..
עכשיו האמת הגדולה.שאלו כל אוהד מכבי אמיחי אילו אליפויות היו המתוקות ביותר שהם זכו.נכון אתם האוהדים האמיתיים צודקים.האליפויות שאוסישקין היה קיים.תקופותשלא האדום ולא הצהוב היו מחליפים.
זאת שמעתי במו אוזני גם מחברי הנהלה במכבי (חלקם לצערי כבר לא איתנו )
עוד דוגמא קטנה ובזאת אסיים.הייתי בארצות הברית ובאותו זמן מייקל ג'ורדן פרש.באותו זמן התקיים משחק של ניויורק במדיסון.כאשר פטריק יואינג יצא מהאולם וכל העיתונאים שאלוהו מה הוא חושב על הפרישה תשובתו היתה :"אני מצטער מאד על פרישתו אבל לא מהסיבות שאתם חושבים אלא שרציתי להספיק לקחת אליפות שמייקל עדיין משחק שם" סוף ציטוט.
ההיסטוריה שלכם היא גם שלנו.וההפך.

איציק 5 בינואר 2015

אני יכול להבין את השמחה באולם החדש. חבל שלא נבנה קודם. תסביר לי מה הבכי על אובדן אוסישקין (להבדיל מנוסטלגיה מובנת). אוסישקין היה מגרש זוועתי, אולם זוועתי, לא מתאים למשחק, לאוהדים, עיתונאים. היה הכרח להיפטר ממנו, לצאת ממנו, לעזוב אותו, גם לטובת הפועל. את הזכרונות חשוב לינצור, אך לטעון שזה חמור שהרסו אותו? גם את הבוסטון גארדן הרסו. עבר זמנו של אוסישקין שנים רבות לפני הריסתו בפועל. ושוב אחזור על מה שכתב פרנקו בפוסט אחר, הבעייה לא בהריסתו כי אם באי בניית חלופה הולמת בזמן.

איתמר 5 בינואר 2015

היית באוסישקין ? שיחקת באוסישקין ?
הדבר האחרון שאפשר להגיד על אוסישקין זה שהוא היה אולם זוועתי.
הוא היה אולם כדורסל לאוהבי כדורסל.
הוא היה אולם לאוהדים אמיתיים (כולל מעט אוהדי מכבי שהיו מגיעים לדרבי) שלא ראו עצמם כלקוחות של המועדון.
הוא היה אולם ששחקנים אהבו לשחק בו (תשאל את דרק שארפ על אוסישקין).
אוסישקין היה נכון וטוב לזמנו ואילו חולדאי לא היה נבל (שחבר לנבל אחר – אייזנברג) הוא היה דואג לבנות אולם חדש לפני הרס הישן.

איציק 5 בינואר 2015

הוא היה אולם זוועתי. אני אומר זאת כי שיחקתי בו. פרקט חלול במקומות אקראיים, הכדור פעם ניתז פעם לא קופץ. לא ראוי למשחק. כמובן ששחקני הפועל הכירו את המקומות החלולים, אבל אוביקטיבית הוא היה גרוע. האולם היה צפוף כמו טברנה ובטח לא יכל להכיל את כל האוהדים שלכם שלא לדבר על קבוצות יריבות. ואני כבר לא מדבר על תנאים לצלמים, תנאי תקשורת נורמאליים לעבודה עיתונאית ראויה. אז לפני שאתה סתם זורק דברים, כן, שיחקתי שם.

כסיפוביץ 5 בינואר 2015

אסישקין היה אולם ראוי למדינת ספורט מפגרת.
לפתח סימפטיה לגוש בטון וברזל מתפרק זו כבר באמת ברירת מחדל נוראית

כסיפוביץ 5 בינואר 2015

כן כן
הסיפורים על הטיפטוף בגג והשרת שכבר 40 שנה מחבק את המגב שלו כל בוקר בהתרגשות עוד מימי מגרש הבטון מתאימים לסיפורי לילה ולילה.
קדימה. זמנים מודרנים חבר!

רפאל 6 בינואר 2015

נראה לי פטריק היה רוצה לקחת אליפות, נקודה.
אבל אין ספק שזה היה שווה פי כמה מול מייקל.
מצחיק ששני העולמות נחשבים לכדורסל. הNBA והפסיכולוגיה שם( במיוחד של אז) לעומת הפוליטיקה וצרות העין במה שמתכנה ה'ספורט' הישראלי. בלי מילה אחת על הרמה, אף אחד לא מצפה להשוות בקריטריון הזה כמובן.

ניב 5 בינואר 2015

טל שיתחדשו ומה איכפת לך בעצם?

עידוקוליס ליפשיץ 5 בינואר 2015

אולי אוהדי הפועל תל אביב הם אלו שמבינים שיש תחום אפור ולכן מקבלים בברכה את העתיד, עם קריצה לעבר (לא עקבתי, אבל מאמין שמרבית הערב לא הוקדש לחולדאי ואוסישקין אלא רק עקיצות מדי פעם).
אולי אתה הוא זה שמתעקש להתעכב על חלקים שוליים.

בחיפה, בפ"ת, בנתניה, בירושלים ועכשיו גם בבאר שבע – נהוג לתת לקבוצות להמשיך לארח במגרש ביתי לפני שהורסים ובונים חדש.
הפועל תל אביב הגיעו למצב קיצון של פירוק והקמה מחדש לפני שחלמו בכלל על אולם חדש.
זה היה תקופת שפל בהיסטוריה שלהם ואני מבין לגמרי למה הם יזכרו ויזכירו את זה.

איציק 5 בינואר 2015

הריסת האולם לפני בניית מתקן חדש הוא כמובן מעשה לא ראוי, אך תקופת השפל היתה ניהול של פלדה, איזנברג, גוסינסקי ועוד כל מיני ערב רב. זה היה שפל ניהולי ומוסרי שאף קבוצה במדינה לא היתה בה עד שהגיעו טביב ורמון והזכירו תקופות חשוכות בניהול הספורט בארץ.

יואב 5 בינואר 2015

כספי הציבור של ההסתדרות מימנו זרים של הפועל וסתם חוזים מנופחים. פרטים אצל פלדה ואלי כהן. לא היה מנגנון מושחת מההסתדרות. שגם בעזרתו, הפועל היתה סקנד בסט. דנא קוראים לזה.
לכם תמיד יהיה שאול תורן. תמיד מישהו יגנוב, יקמבן, לא יעשה דברים מאהבה שלמה.
טוב לי איפה שאני. טוב לי איפה שאתם.

מעיין אוהד מכבי 6 בינואר 2015

מסכים עם הטור וגם עם התגובה.

כמו-כן ראוי לציין שבשנים (לא עונה אחת, לא שתיים, אלא כמה שנים רצופות) שלפני הריסת אוסישקין פחות מ-100 אוהדים בממוצע נהגו להטריח עצמם למשחקים שם.

יוסף פ. 5 בינואר 2015

ועדיין אני מתקשה להבין אוהדים שהמוטו המרכזי שלהם הוא שינאה לקבוצה אחרת.
ואל תגידו בבקשה קומץ ואולטראס כי כולנו יודעים שזה לא נכון.

הראיון עם האבא הגאה שלוקח את ילדיו הממש ממש קטנים לשיר שירי שיטנה ומציג את עצמו כאדם מתון שיודע את הגבול ולכן לא מאפשר להם לשיר את השירים האלה בבית הוא לא פחות מהזוי. והחלק היותר עצוב זה שהוא מוצג בכתבה האחד מהקולות השפויים של אוהדי הפועל.

זה הקהל היחיד בישראל (ואולי ביקום כולו) שלא משנה מול מי הוא משחק, קריאות העידוד שלו לקבוצה נשענות על רפרטואר עמוק של שירי שינאה לקבוצה שבכלל לא נמצאת על המגרש.
זה הדבר המדהים.

מי שרוצה להיות מועדון גדול צריך להתייחס בראש ובראשונה אל המועדון ולא אל היריבה.

כסיפוביץ 5 בינואר 2015

מצוין.
רק הבעיה שלי היא עם ההגדרה לאותה חיה שקראת לה אבא…זה מעליב את האבות כאן.

יוסי 5 בינואר 2015

טל, לדעתי כדאי לך לערוך את הפוסט ולהוסיף לו בהתחלה משהו כזה: " *הפוסט נכתב על חלק קטן/גדול מאוהדי הפועל, אין לקחת את הדברים הכתובים לעיל באופן אישי* "

S&M 5 בינואר 2015

הטענות נגד חולדאי הן חוצפה, עוד לפני שנבנה האולם החדש בכלל. חולדאי לא צריך מהחוצפנים האלה מחילה בגלל שבנה "להם" אולם. חורבת אוסישקין שולמה לעירייה ע"י מורשה החתימה של הפועל ת"א כנגד חובות של הפועל ת"א. שום דבר לא נעשה שם בטריק או תרגיל. והעובדה שהעירייה הפכה את החורבה שהייתה שם לשטח ציבורי, גן/רחבה/טיילת, מעידה כאלף עדים על תום הלב וניקיון הכפיים של העירייה בסוגיה.

ואני כבר לא מדבר על דרכי המחאה נגד חולדאי (קבר הוריו), שהן בכלל שערוריה שמכתימה ציבור שלם של אוהדים בגלל מעשה של מעטים/טיפשים, אלא טוען נגד עצם המחאה. עצם המחשבה שחולדאי עשה משהו לא ראוי היא חטא.

סייגים/הקצנות: יכול להיות שחולדאי, יליד התנועה הקיבוצית וחבר מפלגת העבודה, הוא אוהד מכבי/בית"ר, ראש עירייה חרא, היה טייס גרוע ומנהל בית ספר מושחת. לא מכיר, לא יודע, לא רוצה לדעת ולא מעניין אותי. היה חוב? החוב היה נכון? בעל החוב הציע את האולם כתשלום? האולם היה מפגע ציבורי בשכונת מגורים ופארק בלי חניה ובלי תנאים? אז מה אתם רוצים מהחיים שלו?!

אוהד הפועל ת"א שלא שוחה נגד הזרם ולא מוחה באופן פוזיטיבי על הטענות נגד חולדאי, צריך לשטוף את הפה שלו בסבון גם אם הוא לא צעק "בוז".

כסיפוביץ 5 בינואר 2015

אלו אנשים יותר מסוכנים ממה שחושבים.
אלו האנשים שמחליטים יום אחד על דעת עצמם לרדת למגרש ולפוצץ הכל בגלל הפושפוש השורף שלהם.

ומסתבר שהם גם מגדלים עוד ילדים…

גיל - זימבאבואה 5 בינואר 2015

אין דבר כזה כזה אוהדי הפועל ת״א!! יש קהל הפועל תל אביב.
חוץ מזה מי ששמע אתמול את אמסלם ומוסינזון והדעות ההזויות שלהם בקשר לקהל ואיך שקבוצת ספורט צריכה להיות הבין למה הפועל תל אביב לא תגיע לכלום.

אנונימוס 5 בינואר 2015

בא בנאדם ואונס את אחותך. אחרי כמה שנים עקב עומק הבושה מפצה אותה כספית, וכשהוא נותן לה את הצ'ק היא מסננת לו בכעס "זה אפילו לא מתחיל לפצות". פשוט נורא, הייתה צריכה לבוא לחבק אותו ולנשק אותו על גודל הנדיבות שגילה.

חולדאי יכול ללכת לחפש את החברים שלו במקום אחר. הפועל ת"א קיבלה כדור בבטן משאול אייזנברג, ובמקום לנסות לראות איך אפשר לעזור, חולדאי ניצל את זה כדי לבוא ולתקוע להפועל כדור בראש ולעשות וידוא הריגה ברגע הכי קשה בתולדותיה ולקחת ממנה את הנכס היחיד שעוד היה יכול להביא לה משקיעים, שאיחד את קהילת האוהדים, ושימר את מחלקת הנוער.
אחרי כמה שנים בגלל לחץ ציבורי, ובעיקר בגלל שיש לו ס. ראש עיר שהבין את עומק העוול, בנו אולם חלופי. בינתיים אנחנו הצלנו את עצמנו בלי שום קשר אליו.
אם הוא רוצה הכרת תודה שיתחיל בלאמר משפט פשוט "סליחה מצטער. טעיתי כשניסיתי לחסל לכם את הצורה". הרי גם את זה הוא לא מסוגל לאמר. אז שילך לחפש הכרת תודה במקום אחר.

טל בן יהודה 5 בינואר 2015

בכל זאת, ספר לנו איך היה אתמול בבית החדש שהוא בנה לכם ושמחתם לקחת ממנו.
מה, לא מתאים לך "היכל רון חולדאי"?

אנונימוס 5 בינואר 2015

כיף הרבה יותר מאשר באולם שהוא שיפץ לכם ב200 מיליון שקל. אבל כנראה פחות כיף מאשר באולם מכבי שלא נבנה ושקיבלתם עליו 10 מיליון דולר+אדמה במאות מיליונים בגוש הגדול. שם נראה לי זאת חוויה על-חושית.

יואב 5 בינואר 2015

טל,
עכשיו הם גם רואי החשבון של מכבי.
מועדון רפרנס, לא יותר שראוי לאולם קטן,רק שנפסיק לשמוע את זעקת הגוזל הנגזל שלהם.

יוסף פ. 5 בינואר 2015

למה רק אונס?
מה עם פדופיליה?, עריפת ראשים? השמדת עם?

אני באמת משתדל לחבב את הקבוצה שלכם ואתם ממש מתאמצים שזה יהיה בלתי אפשרי.
כולם תמיד משמידים אתכם, מתנכלים אליכם, רוצחים אתכם ואונסים אתכם ואתם בסך הכל מועדון שרק רוצה לעשות טוב לסביבתו.

אל תכירו תודה ואל תהיו מנומסים אבל אלוהים אדירים תפסיקו לזהם את הסביבה הספורטיבית…. די להתבכיין כל הזמן.

אנונימוס 5 בינואר 2015

מפריע לך האונס, תחליף את זה בעוול האהוב עליך. כאילו זה מה שמשנה.

יוסף פ. 5 בינואר 2015

א. כן זה בהחלט משנה. האוברדרמטיות שלכם ובחירת המונחים היא אחד הגורמים המרכזיים לזה שחברים שלכם אח"כ הולכים לחרוט צלבי קרס על קברים (ואלה עוד החלקים היותר עדינים באולטראס שלכם)

ב. גם לשיטתך האשמה היחידה של חולדאי זה שהוא לא רצה לעזור לכם אחרי שאייזנברג מכר אתכם…… כלומר לא הוא האחראי הראשי לעוול (או "השמדת העם") שנעשה לכם. אז אולי בכל זאת אפשר למתן קצת את השנאה?

כסיפוביץ 5 בינואר 2015

אויש…מסכנים.
רוצים חיבוק?
אתם מבינים מה עסק כלכלי?
אתם חושבים שלשבת ולהרים שלטים בנאצה ובגנות אדם זו הדרך?

בקיצור תתקדמו ילדודס…נמאס כבר לשמוע על גוש הפלדה המכוער הזה שפירקו אותו בשביל שחצי מליון תושבים יהנו מפארק ירוק.
עוד נרקסיסט

אנונימוס 5 בינואר 2015

למקרה שלא שמת לב, עשו בהפועל עוד כמה דברים חוץ מלהרים שלטים. לא יעזור לא לחולדאי, לא לאיגוד, לא למנהלת, וגם לא לך ולשכמותך – אנחנו פה ולא הולכים לשום מקום. ולא נשכח ולא נוותר לאף אחד משונאינו וחורשי רעתנו, גם אם יבכו עוד אלף פעם שאין להם כח לשמוע

S&M 5 בינואר 2015

רגע, מה, "בכל דור ודור קמים עלינו לכלותנו, ורק הקדוש ברוך הוא מצילנו מידם", זה בכלל נכתב על הפועל תל אביב???

כסיפוביץ 5 בינואר 2015

נהדר
בתור אחד שלא גר בתל אביב, מעולם לא הצביע לחולדאי ובטח שלא אוהד מכבי אלקטרה תל אביב לדורותיה, אין לי מושג על מה אתה מדבר.

אנונימוס 5 בינואר 2015

תצחקו ותלעגו כמה שבא לכם. נורא קל לעשות את זה כשאתה לא אוהד קבוצה שראש העיר הרס לה את העולם ברגע הכי קשה בתולדותיה, שלא מעמידים אותה לגין ונותנים לה קנסות כל יומיים על הנפצות הזויות כמו קללות לאדם אחד ספציפי, שיו"ר של היריבה המושבעת שלה ואחד מגדולי שונאיה הוא ס. יו"ר האיגוד.
כל אחד ומה שהוא בוחר לראות ולא לראות במציאות.

מעיין אוהד מכבי 6 בינואר 2015

אויש המציאות המדומה שלכם מדהימה.

את העולם ואת האולם שלכם הרסו דורות של מנהלים מושחתים, שצמחו מקרב הקהל והעסקנים עליהם נשענו קבוצות הפועל (ובפרט ספינת הדגל של ההסתדרות מתל אביב). את האולם שלכם הרסו גם אלו שלא טרחו להגיע לאוסישקין במשך חמש שנים, אבל באו לבכות על חורבותיו והפכו אותו לסמל.

כסיפוביץ 6 בינואר 2015

"ראש עיר הרס לה ברגע הכי בתולדותיה"
אני מקווה שאתה מבין את משמעות המשפט והתובנה הזו.

בעצם זה אומר: "קבוצת הספורט הזו נוהלה באופן כל כך גרוע במשך עשורים, ולא הגיעה לכלום. עכשיו נמצא איזה שעיר לעזאזל"

מי החתים אותו [חולדאי] בתור קלע ראשי שאמור לנצח משחקים ולהביא תארים?

יואב 12 בינואר 2015

זה בסדר, יש לכם פטנט רשום על זה.
כאילו שאכפת אם תהיו או לא. אם תבכו או לא.
״לא תוותרו ולא תשכחו למחפשי רעתנו״-שמע, זה מופתי לחשוב שאתם חשובים עד כדי כך.
סמיילי משתחווה פחחחח

Comments closed