יומן דאבל פרק יב' – השופט בן ז**ה

ניצחון בסמי עופר - How Sweet It Is

mot

לפני שמתחילים, תזכורת אחרונה לאירוע של מכביבול הערב. כולכם מוזמנים לשמוע את יובל קליין ואותי מדברים על אהובתנו הצהובה: ספורט על הבר – עלילות הפאקו פרס בליגת העל. תקפצו להגיד שלום.

(ותודה למיכאל זילברמן הצהוב שמצא את התמונה הזו מעלה, היא נהדרת ומוקדשת כמובן לכל הירוקים שהיו קרובים לדגלי הקרן ביום שני ראשון)

*

אני לא זוכר מתי בדיוק קיבלתי את ההחלטה, אבל זה היה מתי שהוא בשנתיים האחרונות. אני יודע שזה היה בפרק הזמן הזה כי אני זוכר את הפעם ההיא שיצאתי מהכלים. התחרפנתי. איבדתי עשתונות. למעשה, הייתי כל כל עצבני שיצאתי מהבית להליכה. כלומר, יזמתי באופן עצמאי קצת פעילות גופנית. ככה כועס, ואז כתבתי לכבודו טור.

על מי אני מדבר? על שוקי קודיש כמובן. אתם אולי לא זוכרים את השם, אבל אצלי הוא חקוק במוח. ורק שתבינו, אפילו לא מדובר בשופט, רק קוון. למה? ובכן, שוקי לקח שלוש נקודות ממכבי ת״א של אוסקר גרסיה, וכשאני כותב ״לקח״ אני מתכוון בדיוק לזה. קודיש פסל גול חוקי לחלוטין של מכבי ת״א (כפי שהוכח במצלמות הטלוויזיה) ולא הניף את הדגל לפטי שהבקיע גול מעמדת נבדל למ.ס. אשדוד (כפי שהוכח במצלמות הטלוויזיה, רק תעברו לדקה 54 בתקציר).

אלה לא היו הזדמנויות שאולי היו מובילות למשהו. שער חוקי הובקע ונלקח מצד אחד, שער לא חוקי הובקע ואושר מצד שני. כל פעם במחצית המגרש של הקוון הזה. שתי טעויות שהעבירו שלוש נקודות מקבוצה אחת לשנייה. אם נסתכל על המשחק של יום שני ראשון האחרון לדוגמה, לא הייתה שום החלטה שגויה שהשפיעה באופן ישיר על תוצאת המשחק. גם אם תחשבו שההרחקה של קינן הייתה לא נכונה, לשחק בעשרה שחקנים זה לא גזר דין מוות לקבוצה, כשחיפה החזיקה מעמד זמן רב בלעדיו ויכולה הייתה גם לנצח (ולגבי המקרה השני, אם אתם לא חושבים ששחקן שדה שמרים את שתי הידיים כדי לעצור כדור שנבעט לשער זה צהוב ופנדל, אולי כדורגל זה לא בשבילכם).

בכל מקרה, אם נחזור לענייננו, אני יודע שההחלטה שקיבלתי הייתה אחרי המקרה הזה באשדוד. עופר פרוסנר אומר לי את האמת לגבי כדורגל במשך שנים ואודה שלקח לי לא מעט זמן לעכל ולקבל את העובדה שזה כנראה נכון, ״טעויות שופטים זה חלק מהמשחק״. בסופו של דבר זה חלחל, והמבוגר האחראי שבתוכי סופסוף הפנים.

אפשר להתלונן ולבכות ולהתעצבן, אבל השורה התחתונה היא שפעם השופטים יהיו לטובתך ובפעם הבאה הם יהיו נגדך. הדוגמה העדכנית של הפועל באר שבע היא נהדרת לטעמי. החברה מהדרום טענו לקיפוח שלהם במשחק נגד מכבי ת"א, אבל להתלונן על שיפוט אחרי ה-73465 פנדלים שקיבלו מתחילת העונה, כמו גם האי שריקה של ריינשרייבר לפנדל על אלטמן נגדם לדוגמה, היא בגדר חוצפה שלא תתואר.

אנחנו גם יודעים שהדברים האלה באים בתקופות. כנראה שהשופטים באמת הולכים עם הגדולות, מי שהן לא יהיו באותו הזמן. וכשהגדולה נהיית קטנה, כל היחס הזה שהתרגלת אליו פתאום נעלם (היי אוהדים ירוקים), אבל הכל מתאזן. אז אני התחלתי לקבל החלטות שיפוט בסוג של שוויון נפש, כי חבל על הבריאות שלי. כבחור רציונלי שלא מסוגל להבליג, זה היה די פשוט: או שאני עושה את המאמץ להתעלם מהשפעה של שופטים על משחקים או שאני מפסיק לראות כדורגל.

(הערת אגב, הכרטיס האדום של ריינשרייבר לערן זהבי אינו נופל תחת הקטגוריה הזו. לא מדובר בשריקה לפנדל או כרטיס אדום על עבירה חזקה, איזה שהוא ספק במקרה של ״שחקן אחרון בדרך לשער״ או אפילו הנפת דגל לנבדל שלא היה בדקה ה-90. זו הייתה החלטה שלא קשורה בכלל למשחק ואחת האומללות ביותר של שופט בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי. לא פחות, ביצ'ס! ועצם העניין שנתנו לחסר יכולת הזה להמשיך לשפוט הוביל באופן ישיר להחלטה לתת לאלטמן כרטיס צהוב על התחזות בוסרמיל מול באר שבע. בואו נמשיך)

אם נחזור למשחק של מכבי ת"א מול הפועל ב״ש בוסרמיל במחזור השלישי למשל, אז אתם בטח זוכרים שהיו כמה טעויות שיפוט כבדות לרעת מכבי ת״א. בעוד שחברי לקבוצת הוואטסאפ של אוהדי מכבי זעמו, אשתף כאן בגאווה שהצלחתי לקבל אותם אותם בשוויון נפש. ״פעם נגדך, פעם בעדך״. אני לא מתעלם מהן, אבל תסכול והאשמת שופט בכל תחלואי הקבוצה והמשחק שכבר הסתיים הם כבר לא חלק מהעניין. ״זה הכדורגל״, כפי שאומרים אוהדים גדולים ממני.

ועכשיו שאמרנו את זה, אני רוצה לומר לחברי הירוקים החביבים (באמת יש כאלה), שזה באמת לא שווה את העצבים שלכם. התסכול מובן, אבל אתם גדולים וטובים מזה. אתם בטח גם יודעים איך זה נראה מהצד. לא משהו, בלשון המעטה. בייחוד שבמשך עשור שלם נהניתם מפאקינג יחס שיפוט אוהד, טעויות מחפירות שנשרקו לטובתכם והעדפה כללית ויחס מתרפס שהגיע באופן קבוע ממסדרונות ההתאחדות יא חסרי בושה!!!!

אתם כמו הבריון הזה שהציק לכולם בבית ספר יסודי ועכשיו שהוא הפסיק לצמוח בתיכון הוא בוכה על כך שהוא מקבל את אותו היחס שהוא העניק לאחרים. קצת מודעות עצמית לא הזיקה לאף אחד, ואתם צריכים מנה כפולה ואולי משולשת ממנה. הבכי שלכם על השופטים זה כמעט פארודי בהקשר של מאיפה באתם ומה עשיתם מאז תחילת המילניום.

השם ״מכבי״ טומן בתוכו כל כך הרבה גאווה ועצמה. כשאומרים את המילה הזו בקול רם, מיד עולות אצל אנשים קונוטציות של ווינריות ודורסנות, "מכבי" הוא שם נרדף להצלחה. אז בפעם הבאה שאתם יוצרים שלט ענק שמנסה לקחת עליו בעלות בתחילת המשחק, בבקשה אל תכפישו אותו 90 דקות אחר כך, זה די מביך. אם לא אתכם, אז בטח שאותנו, מכביסטים אמיתיים.

האאאא… יפה. פרקתי. מקווה שכולם, לא רק הירוקים, ינסו לאמץ את ההתנהגות שלי. אין ספק שקל יותר לעשות את זה כשהמועדון שלך מנצח, אבל עדיין, שיהיה בהצלחה לכולם. בואו נמשיך.

*

ואם כבר הזכרנו את הדומיננטיות הירוקה שהיום מהווה רק זיכרון רחוק של אוהדי כדורגל נוסטלגיים, אז גם אוהדי חיפה יידעו לספר לכם שמאבדים משהו בתקופות מבורכות שכאלו. תקופות של אליפויות רצופות והפיכה לאימת הליגה, קבוצה שדורסת כל דבר שעומד מולה. הם יידעו לספר לכם שהשלוש נקודות של ניצחון הופכות למובן מאליו, וקצת כמו מכבי סל, אתה יכול רק לפשל. אם אתה מנצח, זה צפוי, אם אתה מפסיד, זו ״רעידת אדמה בכדורגל הישראלי״ (בקנה מידה קטן יותר כמובן).

הנה, קחו את ארבעת המשחקים הבאים של מכבי ת״א, הפועל עכו, מ.ס. אשדוד, הפועל ת"א ומכבי נתניה. כל דבר מלבד 12 נקודות ויחס שערים כולל של (מינימום) 10-2, יהיה אכזבה ויגרור ביקורות. לא רק מעיתונאים ופרשנים, גם מאוהדים. אם אני יודע את כל זה כבר עכשיו, כמה מתוק הארבעה ניצחונות האלה יכולים להיות? כמובן שהדרבי צפוי להיות כיפי, בייחוד אם אוהדי הפועל יבואו בשביל כל ה-90 דקות, וגם העלייה למקום הראשון שתגיע תוך שבוע-שבועיים תהיה אירוע משמח, אבל ניצחונות שבשגרה הם בדיוק כאלה, שגרה.

דווקא בגלל זה החיבוק של השחקנים בסוף המשחק סביב ערן זהבי היה אחד הרגעים הכי יפים מבחינתי בניצחון בסמי עופר. לכו ותסתכלו עליו בתקציר (כיוונתי לכם את זה והכל), עד כדי כך שמחים שהם אפילו ניסו להרים את EZ7 על הכתפיים (וכנראה לקחת אותו לכיוון הקהל). מתי ראיתם את זה ממכבי ת״א לאחרונה? אני אגיד לכם מתי… באצטדיון וסרמיל, בסיום העונה שעברה. כמעט שכחתי איך זה לראות את השחקנים יורדים מהמגרש עם יותר מסתם איזה ״יש״ קטן בינם, לחיצות ידיים עם שאר השחקנים והשופטים וללכת להודות לקהל לפני הירידה לחדרי ההלבשה.

במהלך השנים אחרונות מכבי ת״א הפכה למכונה משומנת. ושלא באשמתם, שהרי זה מה שמצופה מהם, השחקנים הפכו כמעט למיני רובוטים שממלאים את ייעודם בשרטוט העל של ג׳ורדי קרויף והמאמן התורן שתחתיו. ובסוף המשחק ביום שני ראשון, זכינו לראות שוב שחקנים שהם בשר ודם עם שמחה גדולה ואותנטית שהגיע מניצחון ליגה, כזה ששווה "רק" שלוש נקודות. אבל, האמת היא שזה היה הכל חוץ מניצחון רגיל.

זה היה מכבי חיפה. כי המיקום של הקבוצות לא באמת משנה. זה היה בסמי עופר, הבית החדש שלהם. זה הלך קשה. סופר-קשה. גם בגלל מכבי, אבל גם בגלל סטויקוביץ׳ שמנע תבוסה. וזה היה ערן פיופיו זהבי, שהחטיא פנדל בנסיבות כמעט זהות שישה ימים קודם לכן. וזה היה צמצום הפער בטבלה. אחרי כמה שבועות של נדנדה, מ-6 ל-4 ל-2 ל-4, וזה עכשיו נקודה. המקום הראשון והטבעי קרוב מתמיד. בעצם, רק בגלל מוסדות ההתאחדות אנחנו לא שם ברגעים אלו ממש. אבל זה יגיע. אתה שומע אותנו מקום ראשון? עוד מעט מתאחדים.

ומעל הכל, כי לפעמים יש גם אקס פקטור, זה היה ערן זהבי. כן, שוב פעם הוא. השחקן הטוב בישראל שהאוהדים הירוקים שמנגד שרו לו את השירים המטונפים שלהם במשך כל הערב וקינחו בזריקת חפצים. למה לזרוק? מממ, סתם, ככה. מסתבר שלא צריך איזה שהוא מניע מיוחד להתנהג כמו תינוקות, כמו אצל האדומים (לכל מי שיצעק "שיפוט", זריקת המוטות לכיוונו החלה 5 דקות לפני ההרחקה של קינן. טוב מתוקים?). איזה תענוג ענק זה בטח היה בשבילו להשתיק את ה-27 אלף האלה. נכון, שלושה וארבעה שערים היה יכול להיות ממש נחמד, אבל 1-0 קטן מהשער של המטרה שלהם זה משהו מיוחד. SWEET.

ומה איתנו? אצלנו גם ישנה שמחה קצת שונה מבדרך כלל. מעבר לצמצום הפער, מעבר לניצחון, מעבר לכל מה שהוזכר בשתי הפסקאות הקודמות. ישנו גורם נוסף לאושר שחווינו בסיום. כשזה מגיע ל"שנאה הראשונה" של כל מחנה אוהדים, לנו יש את הפועל ת"א. לירוקים יש את מכבי ת"א (או הפועל חיפה, אבל… פחחחח נו באמת). הם מתעבים אותנו כמו שאנחנו מתעבים את האדומים. השמחה ביום שני ראשון היא לא (רק) מזה שניצחנו אותם, אלא (גם) מזה שמנענו מהם לנצח אותנו. אין דבר שהיה משמח יותר את ה-27,000 ירוקים שם מאשר לתקוע ל"צהבת המטונפת" עוד מקל בגלגלים ולנצח אותה. זה היה מקביל ל-1000 אורגזמות בשבילם, בטח ובטח בעונה שכזו. איזה נהדר היה להשאיר אותם ככה עם כאב ביצים.

ואנחנו ממשיכים הלאה. אליפות, או דאבל, זה סוג של מרתון. הדרך ארוכה וחשוב להישאר יציבים, לא להתלהב יותר מדי מההצלחות הרגעיות ולא להתעכב יותר מדי על הנפילות הכואבות. רק שמדי פעם מגיע משחק כזה שממלא אותך בשמחה וסיפוק. שבסופו אתה מרגיש… טוב. המשימה הושלמה, המטרה הושגה, שלוש נקודות בסמי עופר, כל השאר לא חשוב. כמו שאבא שלי סימס לי בסוף המשחק… "Not bad at all". אני נאלץ להסכים עמו הפעם.

שווה את זה. לגמרי שווה את זה
ראו הוזהרתם

82 Comments

the bird 13 בינואר 2015

טל
כרגיל הכתיבה שלך "Not bad at all". (:
ותמיד אבל תמיד לנצח משחק מול חיפה בחוץ
זה ענוג במיוחד מול כל הקהל הזה (העויין) שהיה באיצטדיון
ועם אוירת המלחמה הכפויה שנוצרה שם.
קשה מאוד לקחת אליפות 3 רצופה,(מיצוי,הדרייב פוחת ,קארמה וכו')
בעיניי כל הרעשים והקולות שבוקעים מק"ש וב"ש+אוירת המלחמה בסמי עופר
רק עוזרים לדרבון של השחקנים להרגיש "כל העולם נגדנו" ולקחת בעלות על אליפות נוספת.
יאללה מכבי (:

funfun 13 בינואר 2015

חחח
משעשע להכאיב
אני יותר המום מאיך שחיפה נישלה אותנו מהזכרונות האומללים ביותר כל כך מהר. מרשים
אני לא מאמין שאני אומר את זה אבל אני אשכרה מרחם עליהם וזה לא מובן מאליו בכלל
אני גם מבקש מכל אוהד מכבי שקיטר על הגולים המוקדמים שאנחנו מפרגנים ליריבותינו עד לפני חודשיים, שיתנצל בפני פאקו בספרדית או אנגלית, ואז אולי הוא יחזור לשחק התקפי
העיקר ששליימה ביציע אומר שלא צריך להתרגש כי זרקו על השחקנים רק דגלונים…

רועי 13 בינואר 2015

אני לא מבין איך זהבי לא קיבל אדום על זה שהוא העז להישאר קרוב לדגל הקרן ולספוג את המוטות, הוא היה צריך לברוח על נפשו משם.

אנדר 14 בינואר 2015

ריינשרייבר עשית תשובה ?

ניב 14 בינואר 2015

ואו, גם אתה ראית את מה שנראה כמו הקוון מטיף לזהבי..

פעם ראשונה 13 בינואר 2015

הדיבור על השופטים הוא אבסורד! מכבי נפגעה (למרות שזה לא הפריע לה לנצח) העונה משיפוט לרעתה יותר מכל קבוצה אחרת בליגת העל.
אין מה להגיד, תמיד כיף לנצח את חיפה, בחיפה, מה עוד שזה לא קרה הרבה בשנים האחרונות. היה כיף לחזור את כל הדרך מסמי עופר עם ניצחון, ולא כמו בביקור הקודם שלנו שם.

גיסנו 13 בינואר 2015

אחינו, בחייאת….הדיבור על שופטים הוא אכן אבסורד אבל מכבי לא נפגעה משופטים יותר מקבוצות אחרות, ולא נהנתה מטעויות שיפוט יותר מקבוצות אחרות. כמו שטל כתב – הכל מתאזן בסוף.

גיסנו 13 בינואר 2015

ביום ראשון, בסוף המשחק, הגיע נציג משרד הפנים כדי לשנות רשמית את שמו הפרטי של יעקב שחר ל"לוני".

התנהגות הקהל הייתה די מחפירה. מה שעצוב באמת זה שנראה לי שיש שם מספיק אוהדים שעדיין משוכנעים שאם טב"ח היה מקבל אדום במשחק בבלומפילד, כל העונה הייתה הפוכה, ושרק הוא והשופט באותו משחק אשמים במצב של מכבי חיפה.

מבולבל מבלבול 13 בינואר 2015

כן, טעויות שיפוט זה מתאזן. פעם לטובתך ופעם לרעתך. תודה קפטן אובייס הבוגר היחיד.
אבל אם אתה כל כך אמפתי ובעל ראייה רחבה, הייתי מצפה שתדע לא למקד את התסכול שלנו ב"כן הרחקה, לא הרחקה" (תכלס ברור שהיתה הרחקה).
כי כשאתה במגרש – א', אין לך הילוכים חוזרים והדעה שלך היא הקובעת. ב', כל החלטת שיפוט מזערית גוררת צעקות, הנפות ידיים ותסכולים (או נחת והכרת תודה ל-3 שניות). כי כזה הוא כדורגל, אמוציונלי ילדותי ואימפולסיבי.

אז אוהדי מכבי (האמיתית, ז"א, האמפריה, ז"א, המקופחת, ז"א הירוקה), ובוא נשים לרגע בצד את המפגרים שזרקו מוטות ושלחו אותנו לגלות בעולם הרדיוסים, צברו הרבה תסכול על השופט ביום ראשון ולא רק בגלל ההרחקה. בגלל שחלאס, קיבינימאט. לא רק שאנחנו צריכים לסבול את היכולת של עמאשה ודקל, לא רק שבוקולי פותח במקום עטאא, החיזוק שלנו בינתיים בינואר הוא קשר אחורי מחליף מבולטון (כבר היה לנו אחד כזה לפני 4 שנים ותראו איך זה נגמר) – עכשיו גם אנחנו צריכים להתמודד עם שופטים נודניקים?!
בחודש האחרון היה לנו את סכנין (גול שויון מנבדל בדקות הסיום), הרחקה ופנדל הזויים בגמר גביע הטוטו ושבוע אחר כך פנדל הזוי מול הפועל פ"ת. תוסיף לזה הרחקות ב5 מ7 המשחקים האחרונים נגדכם וכמובן את המטען מהמשחק הקודם בגלומפילד – ותקבל קהל עצבני. לא עצבים שמצדיקים אלימות, פריצה למגרש או זריקת חפצים, אבל עצבים ותסכול שהגיעו אליך בוואטסאפ, בפייסבוק ועכשיו גם בבלוג שלך.
וכן, אנחנו מודעים ליכולת החלשה שלנו. אבל זה מרגיז פי כמה כשמפיסידים נקודות ככה. כי מילא הייתם שמים לנו גולים לחיבורים. אבל שבוע אחרי שבוע זה נגמר באיזה התנגשות שלומיאלית, איזה דריכה לא מכוונת של דקל, איזה יד מקרית ברחבה (מהסתכלות על הריפליי נראה לי שסטויקו לוקח את הכדור הזה של ייני). כן, שלטתם במגרש, אבל לא הבקעתם גול עד שכדור פגש ביד וקיבלתם פנדל.
גם לא היתה הרגשה שאתם קרובים. איגיבור בועט לפנים של סטויקו, זהבי בועט לשמים, טל בן חיים שוב מנסה (ונכשל) לעבור את מתן אוחיון או סתם בועט מזוית 0, מיטרוביץ' "פוגע במישהו בדרך…"

כי מילא חסר לנו יכולת בכדורגל. אנחנו גם נלחמים באלילות המזל ובאלוהי הנאחס.

"ועכשיו שאמרנו את זה, אני רוצה לומר לחברי הירוקים החביבים (באמת יש כאלה), שזה באמת לא שווה את העצבים שלכם. התסכול מובן, אבל אתם גדולים וטובים מזה. אתם בטח גם יודעים איך זה נראה מהצד. לא משהו, בלשון המעטה. בייחוד שבמשך עשור שלם נהניתם מפאקינג יחס שיפוט אוהד, טעויות מחפירות שנשרקו לטובתכם והעדפה כללית ויחס מתרפס שהגיע באופן קבוע ממסדרונות ההתאחדות יא חסרי בושה!!!!" – אתה רציני? על מה אתה מדבר? ועוד אחרי שאמרת שפעם זה לטובתך ופעם לרעתך?

the dove 13 בינואר 2015

מכבי האמיתית נוסדה לפני הבלון הירוק, מכבי האמיתית לא בילתה אף פעם בליגה שניה ושלישית ושיחקה בדרבי מול תל חנן (וזה קרה לכם לפני ואחרי המנדט). מכבי האמיתית היא קבוצת הכדורגל הכי מפוארת ומעוטרת בישראל והיא חלק בלתי נפרד מקבוצות אחרות של מכבי שהביאו כבוד ותארים לאגודה ולמדינה בכדורסל יד עף אתלטיקה U NAME IT. רק תזכרו שם החיפאים ששונאים את תל אביב כי את התארים שלכם קיבלתם בזכות הבעלים התל אביבי שלכם שאוהד את קבוצת הכדורסל הבכירה של עירו אשר נקראת מכבי.

גדי מרקוביץ 13 בינואר 2015

באמת תודה רבה על הכבוד בכדורעף ובאתלטיקה. אין לי מושג על מה אתה מדבר אבל זה בטח רק אני.
אני שולח מכתב לנשיא שישנה את הדגל לצהוב ואת ההמנון ל"צוהב עולה זה מכבי" בגרסת איציק זוהר.

גיסנו 13 בינואר 2015

המרחק בין "נלחמים באלילת המזל ואלוהי הנאחס" לבין "השופטים דופקים אותנו באופן סיסטמתי" הוא די משמעותי.

כן מכבי הייתה חסרת מחץ ללא ספק – יש משחקים כאלה, לפעמים אפילו שניים ברצף. ועדיין סטויקוביץ' עבד לא מעט וגם טוואטחה הציל אחד מהקו, במקום לדחוק אותו פנימה הפעם. "לא הייתם קרובים" זה כמו לומר "אבוחצירא מעולם לא היה באופסייד".

אבל אם סטויקוביץ' היה כנראה לוקח את הבעיטה של ייני, אז למה אף אחד לא בא בטענות לצ'וצ'אליץ' שגלש עם שתי הידיים למעלה? למה יותר מתעסקים בזה שבן בסט אולי חתך ימינה בזווית של 27.4 מעלות ולא 13.87 מעלות שזה היה הכוון הנכון למצב אידיאלי (ואז מה אם לא היה שחקן ברדיוס של 10 מטר לפחות מלבד קינן שיכול היה לנסות אולי למנוע מצב של אחד על אחד), במקום בזה שמראש לשחק עם בוקולי וקינן זה מחדל הגנתי שרק מחכה לקרות?

כשמשהו קורה באופן קבוע אלה לא אלילת המזל ואלוהי הנאחס, זו אלילת אזלת היד ואלוהי חוסר היכולת. זה כמעט כמו שאני אטען עכשיו שללוני הרציקוביץ' רק היה חסר קצת מזל פה ושם כדי להיות הבעלים הגדול בהיסטוריה.

מבולבל מבלבול 13 בינואר 2015

וואו גיסנו פספסת את הנקודה שלי לגמרי. אני חוזר – אני מודע לזה שהקבוצה שלנו לא מספיק טובה.
אבל מעבר לזה, חסר לנו השפיץ של הנעל. חסר לנו שהמזל ישחק לטובתנו (או לפחות לא נגדנו).
נגד סכנין, נגד פ"ת, בטוטו ועכשיו מולכם.
בכולם לא היינו מספיק טובים. בכולם התוצאה הושפעה באופן ישיר מאירוע מקרי, שיכל באותה הקלות להיות לטובתנו.

למה להגיד שלא באים בטענות לטיפשות של צוצאליץ? באים גם באים. גם כואבים את ההחלטה של בלבול לפתוח עם בוקולי (שדרך אגב, לדעתי חוץ מאותו איבוד כדור היה סביר ומעלה). גם כתבתי את הדברים קודם.

ניב 14 בינואר 2015

מבולבל מבלבול, כמאמר הפתגם:
I am a great believer in luck. The harder I work, the more of it I
seem to have
מה שאתם לא מבינים שלפחות במשחקים מול מכבי, ההחלטות הגבוליות האלה הן אינן מקריות כלל ועיקר והן אינן קשורות להאם השופט לובש תחתונים עם הסמל של מכבי.
הן קורות עוד פעם ועוד פעם בגלל שיטת המשחק של מכבי והוצאתה לפועל על מול הכישלון בהתמודדות של חיפה מול זה.

צהוב כחול 46 13 בינואר 2015

בקשר לנפיחות שים קרח ותלחץ כל הלילה

נץים 14 בינואר 2015

+10000

מאיר 13 בינואר 2015

הבעיה האמיתית שלכם היא רגשי הנחיתות מול מכבי שגרמה לשינאה תהומית וגם כאשר הייתם מעלינו במשך כשלושה עשורים כל מה שעניין אתכם היה להשפיל אותנו. הבושה שנגרמה לכם ביום א שמול עשרים ושישה אלף אוהדים שלכם עברתם את החצי בערך פעמיים, הוציאה מדעתם את אלה מביניכם שנוסף על כל צרותיכם לא מסוגלים לשלוט על שינאתם אלינו. זהו, אמרתי את זה.

גדי מרקוביץ 13 בינואר 2015

דניאל בן נתן יום שני – לדעתי שיפוט מצוין. כן הלך הצידה לא הלך הצידה מנקודת מבט של שופט ללא אמצעי עזר טכנולוגי ההחלטה סבירה (לדעתי זה צריך להיות המבחן של קיפוח לא קיפוח שערורייה לא שערורייה סקנדל או פסטיבל)

לגבי הבלוג שלך המאוס:
סובייקטיבי זה בסדר.
שחצני – מעצבן אבל לגיטימי
לבלבל בעובדות זה כבר לאחז עיניים.

למה אני קורא אותו ועוד עונה לך באובססיביות? כי אני מזוכיסט. הייתי בכל משחק של באר שבע העונה בית וחוץ ולכן זה ברור – אני מזוכיסט.

1. איזו טעות לא סבירה הייתה בוסרמיל במחזור השלישי ? את השער של ברדה (כנראה נבדל) היו צריכים 20 הילוכים חוזרים כדי להגיד שמזווית הצילום זה נראה נבדל. השער של דור מיכה שנפסל. לפחות לפי הטלוויזיה היה נבדל פאסיבי של מיכה שהפך לאקטיבי אחרי הקורה. לגבי שבוע שעבר אז ברור שזה היה לשני הצדדים אבל האדום שלא נשלף היה בהחלט הזוי
2. לבאר שבע לא נשרקו 73465 פנדלים העונה. נשרקו שמונה לזכותה ושישה לחובתה. חוץ מהפנדל נגד מכבי פתח תקוה במחזור החמישי שהיה טעות קשה (שוב פפיר…) כל שאר בפנדלים היו או ברורים 100% או סבירים מאוד. מששת הפנדלים לחובתנו היו כמה שלאחר מספר שידורים חוזרים אפשר לטעון שהם לא היו אבל מבחינתי הם סבירים ובוודאי לא טעות.
3. האם היו צריכים להישרק פנדלים לחובתנו שלא נשרקו (נגד קריית שמונה בבירור וגם נגד הפועל פתח תקוה (אגב לאחר 100 צפיות בשידורים חוזרים אפשר לראות שדודזאדה מושך את הרגל אחורה בדיוק לפני המפגש הצפוי ומזווית הראיה של השופט שהייתה ההפוכה לטלוויזיה יתכן וזה מה שהוא ראה). כמובן שגם הפוך היו מספר מקרים בהם פנדלים לא נשרקו לזכותנו.
4. לזכות מכבי תל אביב נשרקו בליגה כבר שבעה פנדלים (כולל הדרבי). לחובתה שניים. אני שם את המספרים. פרשנות משאיר לך.

לסיכום האם קופחנו בסך הכול השנה: אין לכך שום תימוכין. האם זכינו מן ההפקר: אין לכך שום תימוכין.
לקרוא לנו חצופים – סע, סע ותמשיך לייצר לך מציאות צהובה אלטרנטיבית.

דאבל: ייתכן אבל זה מאוד קשה למועדון שחצני (מי אמר אשדוד ?) לא ליפול בשיטת הגביע כי שחצנות זה אופי ואופי קשה לשנות.

רן 13 בינואר 2015

אני הכי אוהב את הגישה הזאת
שזה טעויות גבוליות לטובתי (נבדל גבולי של ברדה שאולי היה ואולי לא היה) אז זה סביר
אבל שזה נבדל של מיכה (שלא היהי ולא נברא) ושורקים עליו אז זה גם סביר
גלומר 2 החלטות לטובתי במשחק אחד זה לגיטימי
אבל…. היה רק פנדל אחד לב"ש שלא מחוייב מציאות (לדעתך, דרך אגב אני בטוח שאם נשאל את הקהל השני זה לא בהכרח יהייה כך) אז זה לגיטימי
הרחקה אחת שלא הייתה של קרלוס (אדום של מליון אחוז אני מסכים) זה כבר מגמתיות וכאלה

ואחרון חביב יש לך בעיה קלה בהבנת סטט' מכבי מחזיקה כדור למעלה מ 60% משחק ממוצע נמצאת ברחבת היריב למעלה מ 20 דקות במשחק ברור שיישרקו יותר פנדלים ךזכותה במיוחד כאשר היריבה נמצאת אולי 5 דקות טוטל ברחבה שלה.

הנתונים שלי לא מדוייקים (איה מוזמנת לתקן) אבל זה שלב"ש עם פחות נוכחות ברחבה יש יותר פנדלים ממכבי עם יותר נוכחות כבר צריך להגיד לך שאין לכם מה לבכות על קיפוח.

הדברים מתקזים (פרט להחלטות הזוייות מבית היוצר של ריינשרייבר)

גדי מרקוביץ 13 בינואר 2015

רן,
מעבר למה שכתבת גם עכשיו אתה מעוות את מה שכתבתי. אנסה להסביר:
1. שער של דור מיכה שנפסל ? שוב הסתכלתי על התקציר של המשחק. נבדל ברור. גם איווניר אמר את זה ולכן הייתה רק החלטה אחת גבולית במשחק. כמו שכתבתי אז לה נראה כמו נבדל אבל של מספר סנטימטרים כך שאין פה משהו לא סביר.
2. לצערי אתה מעוות דברים שכתבתי – לא כתבתי "פנדל לא מחויב המציאות". כתבתי במפורש שזו הייתה טעות קשה.
3. פנדל סביר זה פנדל ששריקה היא דבר הגיוני. רואים הכשלה או נגיעת יד אבל האם הוא הלך על הכדור או נגע ביד במכוונן זה דבר שנתון לפרשנות. קיבלנו לזכותנו 1-2 שריקות כאלה וכמה לרעתנו. אגב אני חוזר וטוען שהפנדל שנשרק נגדנו נגד הפועל תל אביב בדקה התשעים והוכח שלא היה זה לא קיפוח. שני הסנטימטרים בהם בוזגלו עמד מחוץ לרחבה זה דבר שלא ניתן לצפות משופט לראות.
4. איך הגעת למסכנה שבאר שבע נמצאת פחות ברחבה ממכבי ? זה נכון רק לשני משחקים בעונה. שאר המשחקים באר שבע גם מתמודדת נגד קבוצות שמסתגרות וגם העובדה שלבאר שבע נשק קטלני של התקפות מתפרצות הם הסיבה לפנדלים שקיבלנו.
4. לא כתבתי בשום מקום שהאדום של קרלוס שלא נשלף היה תוצאה של מגמתיות. כתבתי ממש להפך.
5. קרא שוב את הסיכום שלי – אף אחד לא טוען שבאר שבע קופחה השנה. להפך, אלישע לוי בראיון אחרי מכבי אמר לגבי האין אדום שזה חלק מהמשחק וששבוע קודם נגד הפועל פתח תקוה זכינו מההפקר (תוספת שלי – לכאורה)
6. אני מתקומם על התווית של "בכיינים" שמנסים להצמיד לנו

הערת אגב שאני מקווה שלא תוצא מהקשרה – שנה שעברה במשחקים של באר שבע נגד מכבי היו החלטות נוראיות נגדנו. יד של בדש שבאמצעותה הבקיע את השער מטר משופט הרחבה זה דבר פשוט בלתי נתפס. בלי קשר שלא יהיה ספק. מכבי הייתה מנצחת את אותם שני משחקים בקלות. באר שבע פשוט לא הגיעה לבלומפילד להבדיל משבוע שעבר.

גיסנו 13 בינואר 2015

רק לגבי 1 – "גם איווניר אמר שלא היה נבדל" צריך להיות הטיעון האחרון להסתמך עליו. משבוע לשבוע הוא הולך ונהפך לדני נוימן.

רן 13 בינואר 2015

ובש גם מול קבוצות קטנות כמוה משחקת על מתפרצות ולכן יש לה הרבה פחות נוכחות ברחבה.

איציק 14 בינואר 2015

תסביר לי מה זה משנה כמה אתה נמצא ברחבה אם אתה מאונן שם? שאלה היא כמה פעילות אפקטיבית יש. הגהות כדור סתמיות אולי נחשבות נוכחות אבל חסרות תועלת. הגבהות כדור נדירות יותר אך מכוונות היטב הרבה יותר מועילות. המתפרצות של באר-שבע הן הטובות בליגה והיא מנצלת אותן גם לקבלת פנדלים. מתפרצת זה מצב שבו יש הגנה לא מוכנה ולכן הסבירות לטעות שתגרום לפנדל עולה. אתה יכול לספר שמכבי כדורסל היתה בבעיה חמורה בחמישי האחרון. לקחו לה על הראש 18 ריבאונדים, וזה מצביע על נוכחות ברחבה שלה. בפועל, אלו היו כדורים שהיריבה לא ידעה לעשות איתם כלום. אז אולי עדיף לקחת רק חצי מהכדורים אבל מכול אחד ליצר סל או עברה.
אני לא בא להגן על גדי, אני אפילו די מרחם עליו (בכול זאת היה בכול המשחקים של באר-שבע השנה), אבל הוא צודק. באר שבע-גם סוחטת הכי הרבה ביעיטות עונשין באיזור הרחבה, כי זה סיגנון המשחק שלה וזאת אחת החוזקות. רוצה למצוא יתרונות במשחק מסודר, חפש לך קבוצה אחרת, גם מכבי וגם קירית-שמונה טובות יותר בזה, ולכן הן מעליה בטבלה.

צהוב בלב 13 בינואר 2015

וואלה טל בתור קורא קבוע של היומן הזה אכזבת שלא שינית תשם ליומן טרבל..אוהדי בש יקראו לזה החלטה פחדנית.

רועי 13 בינואר 2015

טרבל זה תואר אירופי, לא גביע הטוטו/גביע ווינר.

גדי מרקוביץ 13 בינואר 2015

ברור כי בדיעבד אפשר לקרוא לזה היומן המתומן ולספור גם את אליפות ישראל בדוק.

אגב גילוי נאות גם אם באיחור – הגשמתם לי חלום בשנתיים האחרונות. אפילו בחלומות הכי ורודים שלי לא חשבתי שאי פעם יספסרו בכרטיסים למשחקים של הפועל באר שבע (גם אם זה לא בזכותנו זה עדיין נספר מבחינתי כספסור)

איציק 14 בינואר 2015

גדי, תנוח דעתך, הספסרים לא ידעו שזה משחק מול באר-שבע :-)

אריק האחר 13 בינואר 2015

גדי
הזלזול שלך בגביע הטוטו קצת תמוה !!
מתי לקחתם לאחרונה תואר בארץ ???
תשאל את הנהלת באר שבע אם היא הייתה מתנגדת לתואר הזה .
מכבי הולכת מהקל אל הכבד השנה לא יזלזלו גם בגביע השני ועל אליפות
ודאי שנלחמים .
המילה דומיננטיות מאוד חשובה בכדורגל כשאתה לא מוותר למכבי חיפה
בגביע הטוטו אתה מנצח אותה בליגה .
כשבאר שבע תפנים את זה אולי היא תנצח את מכבי גם בבלומפילד ולא
תסתפק רק בתיקו .

גדי מרקוביץ 13 בינואר 2015

תקרא שוב – לא זלזלתי בגביע הטוטו (משהו אחר כתב אתה זה)ת זהו תואר ראוי ביותר (יותר ממה שדעת הקהל והתקשורת מייחסת לו) וההפסד שלנו בגמר המפעל לפני שנתיים להפועל חיפה בהארכה (החמצת פנדל שלנו דקה 90) הייתה כואבת ביותר.

לגבי שמחת התיקו שבוע שעבר – כתבתי כבר. אני רואה בזה התקדמות. שנה שעברה עשינו במכנסיים בבלומפילד. אני אשכרה חיבקתי את הבת שלי שבוע שעבר בבלומפילד כאשר התוצאה בדקה השלישית הייתה 0-0. כמו שכתבת אנחנו סבלנו קשות כבר הרבה שנים. כמו שאתם שמחים בעצם זה שאתם מתקדמים לשלבים יפים באירופה גם לנו יש את ההישגים שלנו.

רועי 13 בינואר 2015

אה המשחק עם ב"ש בבלומפילד נגמר בתיקו ? לפי חגיגות שחקני ב"ש וההצהרות שלהם למחרת הייתי משוכנע שהיה שם ניצחון מוחץ.

איציק 14 בינואר 2015

כאשר תנצחו בוסרמיל (אם תהיה לכם הזדמנות עוד לשחק בוסרמיל), נדבר… קודם תוציאו תיקו.

רן 14 בינואר 2015

ממה שאני זוכר המשחק האחרון בוסרמיל נגמר בניצחון צהובה
פיספסתי משהו???

איציק 14 בינואר 2015

נראה לי שכן… אם אתה לא זוכר, תפנה לאליניב ברדה בעיניין.

רן 14 בינואר 2015

אההה נכון
היה שמועות על איזה אצטדיון חדש מה קורה אם זה?

איציק 14 בינואר 2015

הכל שמועות, אל תאמין לאף אחד. למרות שזה ליד הבית שלי ויש משהו שעובדים עליו, עד שלא מאושר, מבחינתי לא קיים!!!
כשיעמוד על תילו ויוכרז שאינו פיל לבן, יכנסו השחקנים וראש העיר יבעט את בעיטת הפתיחה לעיני 13/16 אלף איש (יש הטוענים 13 ויש הטוענים 16), עד אז מבחינתי פרויקט זה לא מתקיים בפועל.

גיסנו 14 בינואר 2015

מכבי ניצחה בוסרמיל בסוף העונה שעברה. במשחק שהכתיר את מכבי לאלופה באופן רשמי.

איציק 14 בינואר 2015

זה כבר היה משחק חסר חשיבות, חוץ מזה, כל מה שקרה לפני הניצחון שלנו לא נחשב ;)

אריק האחר 13 בינואר 2015

אגב שיפוט
בדה באזר בשנים הקודמות היו ויכוחים אין סופיים בין אוהדי יונייטד לבין אוהדי קבוצות אחרות על
העדפת יונייטד בהחלטות שיפוטיות.
יונייטד הייתה הדומיננטית באנגליה והובילה באחוזי הכניסה לרחבה באופן מוחלט דבר שגרם להרבה
שריקות גבוליות לטובתה .
בשנתיים האחרונות ( ולא בגלל עזיבת פרגוסון ) המגמה התהפכה.
כמו שכתב טל בסוף הכול מתקזז וטעויות שיפוט הם חלק מהמשחק בשלב הזה.
אוהדי חיפה ובאר שבע יכולים לטעון לקיפוח אבל דבר אחד ברור למכבי הורידו נקודה ומנעו ממנה
שלוש בהחלטה שלא קשורה לשריקה גבולית אלא למקרה יוצא דופן של החלטה קטסטרופלית של
שופט .

אלברטן 13 בינואר 2015

אהבתי מאוד טל.. תודה!
באמת היה במשחק הזה משהו קצת שונה, מיוחד, שהופך את השמחה לגדולה יותר. לנצח את חיפה זה תמיד גדול. מזכיר לי את היריבויות האדירות של שנות ה-90 כשרק התחלתי עם ההתמכרות למכבי. ואני מזכיר שזו הפעם הראשונה העונה שניצחנו 0:1 ויש בזה באמת משהו מתוק, במיוחד אחרי הסיומת הטראגית מול בית"ר באותו מקום רק לפני חודש (ולרגע אחד כבר ראיתי את השיוויון המשפיל הזה מכה שנית מרגליו של עטאא).
הייתי באיצטדיון, קופא מקור, מתוסכל כלכך מ-80 דקות שבהן כלום לא הולך, ומחמיצים, ומהשוער החייתי הזה!
וכל התסכול הזה מתנקז בסוף לרגע אחד.. של גול, של זהבי הגדול. ואז הכל מתפרץ החוצה. פרץ שמחה שלא יתואר. והאושר, אוי איזה אושר!
כל פעם מחדש אני בא אלייך, לא מסוגל להיות במקום אחר…

יוסי 13 בינואר 2015

היי טל, תודה שוב על פוסט יפהפה…

"כמו הבריון הזה שהציק לכולם בבית ספר יסודי ועכשיו שהוא הפסיק לצמוח בתיכון הוא בוכה על כך שהוא מקבל את אותו היחס שהוא העניק לאחרים" – גדול ! מתאים בול לתאר את יעקב שחר של השנים האחרונות… ועוד ניסה להתחבר לבריון של התיכון (אבי לוזון)… לא הלך…

גיל שלי 13 בינואר 2015

רק רציתי לאמר משהו על ההרחקה. כשאינטר של מוריניו הגיעה לשחק מול ברצלונה, ההרחקה עזרה לה להציב את האוטובוס ברחבה ולעלות לגמר. גם מכבי חיפה לא באמת ניזוקה מההרחקה, הם פשוט ויתרו על האפשרות לתקוף, ובכך שיפרו את משחק ההגנה שלהם.

שונא צהבת 13 בינואר 2015

הו באמת תודה לך שבזכותכם שיפרנו את משחק ההגנה.
אתם חתיכת פאתטיים דפוקים שזה לא ייאמן.
רבאק, רק לרגע אחד תוציאו את הראש מהתחת, לרגע אחד.

גיסנו 13 בינואר 2015

bazinga

ניתאי 13 בינואר 2015

אם לא הייתה הרחקה סביר להניח שבן הרוש היה מורחק תוך כמה דקות, כי ורד פרפר אותו שם וכבר סחט צהוב אחד.
זה סתם לשחק בנדמה לי כמובן, אבל גם האמירה שלך וגם האמירה של טל על לא השפיע ישירות על התוצאה זה התממות במקרה הטוב. התממות שלא הייתם עושים אם זה היה הפוך (לטל יש כמה כאלו בטקסט).

גיסנו 13 בינואר 2015

בזינגה גם לך.

ורד אגב קיבל כדור לפני בן הרוש פעם אחת, אולי פעמיים, לפני שהוחלף אחרי האדום. העבירה של הצהוב הייתה בכלל על ראיוס.

ניתאי 13 בינואר 2015

לא יודע מה זה מה שאמרת.
אתה צודק לגבי הצהוב וראיוס. השני היה באוויר והתנדף עם ההרחקה (חוזרים לשחק בכאילו).

מתן גילור 13 בינואר 2015

מזל שכתבת על המשחק ביום שני, כי כל קשר למשחק ביום ראשון מקרי בהחלט ;)

טל בן יהודה 13 בינואר 2015

חחחחח דאם!

בלייק 13 בינואר 2015

העלתי את זה כבר בפוסט השיפוט של לוינטל, אבל אני אניח את זה גם כאן:
http://sports.walla.co.il/item/2690599

היילייטס: מחקרים דווקא מצביעים על הטיה לטובת קבוצות קטנות (הטית פיצוי) ואפילו הטיה לטובת ספורטאים במדים אדומים.
זה אולי מסביר את טעויות השיפוט לטובת ב"ש במשחקים נגד מכבי, אבל את הטעויות לטובת מכבי (האדום של קרלוס, היד של בדש בעונה שעברה) באמת שאי אפשר להסביר….

גדי מרקוביץ 13 בינואר 2015

הצעת ייעול – נא לכתוב בתחילת הבלוג שהכניסה לאוהדי מכבי תל -אביב.
זה נראה שכל הערה/הארה עליכם היא לא לגיטימית ובהכרח שקרית או במקרה הטוב רק לא נכונה.

מתחייב לא להפריע יותר. בהצלחה

גיסנו 13 בינואר 2015

כשאתה נכנס לפוסט של אוהד מכבי שכותב כאוהד מכבי מנקודת מבט של אוהד מכבי בלי יותר מדי שאיפות לאובייקטיביות, אתה צריך לקחת את זה בחשבון לפני שאתה מתחיל למתוח ביקורת סובייקטיבית על אירועים (סתם לדוגמה – לפרש שני אירועים דומים בגבוליותם כמו הנבדלון של ברדה והנבדלון של מיכה בצורה הפוכה לפי האהדה שלך. כולנו חוטאים בכך אבל לפחות אפשר לסייג בזה שזו דעתך ולא להציג את זה כעובדות מוגמרות).

התחלתי לקרוא באתר כשהוא היה מסונף לספורט 5. נכנסתי לפוסט של פרוסנר במחשבה שהאתר הוא במה לפרשנים ולא בלוגים אישיים, והגבתי בהתאם לפוסט שלו שמן הסתם נכתב מנק' מבט של אוהד לא בהכרח אובייקטיבי. הוא התעצבן עלי, התעצבנתי חזרה, אח"כ הבנתי במה מדובר ומאז והלאה או שאני לא קורא, או שאני שם את הדברים בקונטקסט הנכון לפני שאני מתעצבן ומגיב.

פשוט תזכור שרוב הכותבים פה לא מתיימרים להיות אובייקטיביים, אולי זה יחסוך לך תסכול.

מקווה שתנסה לקחת את התגובה שלי as is ולא תפסול אותה אוטומטית כי אני מכביסט שחצן-לא-חכם-ומאוד-סתום.

בלייק 13 בינואר 2015

האמת שעברתי על התגובות, ובאמת ענית בעוקצנות כלפי כמה מגיבים שהזדהו כאוהדי מכבי (כמובן שהעקיצות היו כלפי הנכתב ולא על עצם האהדה שלהם): ההמנון של מכבי, היומן המתומן, הבלוג מאוס ושחצני, אז קיבלת תגובות קצת תוקפניות בתגובה. לא בטוח למה ציפית (במיוחד מהבלוגר שהוא אוהד מכבי עם אופי מאוד מסוים שאתה כבר מכיר כנראה טוב מאוד).
אגב, לגבי המשחק בוסרמיל מתחילת העונה:
לא רוצה להתנצח על משחק מלפני כמה חודשים, אבל לקבוע שההחלטה בגול הראשון היא גבולית – זה פשוט לא נכון. תעצור את התקציר ב- 0:35 (בעקבותיך חזרתי לצפות בו, לא היה קל…) ורואים את הקוים על הדשא בבירור – ברדה באיזור הכהה (הקרוב יותר לשער), שלושה שחקני הגנה של מכבבי בקו אחד בצד הבהיר (הקרוב יותר לשער של אג'ידה). אפשר להגיד שזאת לא טעות קשה (נדמה לי שבאופן כללי הגדרת מקרים כאלה כסבירים), כי זה נבדל קטן מאוד וקשה לראות אותו. אבל, בדיעבד ועם המצלמה והאפשרות הפשוטה לעצור וידאו הנבדל ברור.
במקרה של מיכה, תחילת 1:28, נראה לי שיש קו אחד, אבל בגלל שבין המצלמה למיכה (מי מאחוריו שובר או לא שובר את קו הנבדל – אולי דוידזאדה?) יש עוד שחקנים קשה לי לקבוע בודאות. הערה סוביקטיבית: הרבה יותר קרוב וקשה מהנבדל של ברדה.

יואב 13 בינואר 2015

ותחסוך מאיתנו את התובנות שלך? אסון!

B. Goren 13 בינואר 2015

מכבי שלנו מכבי תל אביב
בקיץ, בחורף, בסתיו ובאביב.
מכבי זה שם שתמיד נשמע חביב –
היום כל אחד הוא מכבי תל אביב!

יואב 13 בינואר 2015

דומיננטיות מכביסטית= כשזה נראה בוגרים מול נוער בסמי עופר. כל השאר הבלים.

אוהד כ. 13 בינואר 2015

א. הכל נכון.
ב. שופטים של מכבי.

עודד 13 בינואר 2015

בתור אחד שהיה באיצטדיון ושר את "השירים המטונפים" על ערן זהבי (שיר כדורגל פרופורציונלי בכל קנה מידה, אף אחד לא קרא לו נאצי/איחל לו שימות/וואטאבר), הייתה לזה סיבה מצוינת והיא גם עבדה. ערן זהבי יצא עם גול מהמשחק הזה בגלל שהוא בועט הפנדלים שלכם, לא בגלל שהוא שיחק טוב. אני זוקף לפחות 50% מהמשחק הרע שלו לגהנום שעשינו לו ביציעים.

יואב 13 בינואר 2015

2. האוהדים של מכבי חיפה שונאים את ערן זהבי. הם מלווים כל נגיעה שלו בכדור בשריקות בוז, צוהלים בלי שום פרופורציה על כל איבוד כדור סתמי שלו, שרים בקולי קולות שירי נאצה על אשתו ועל אוסקר. למה הם שונאים אותו? זהבי ניגש להרים קרן, וביציע מאחורי השער האוהדים מטפסים אחד על שני מרוב טסטוסטרון, חושפים שיניים בלהט, נובחים כמו דוברמנים במכלאה — הנה, הנה הוא, תראו אותו, מי הוא שירים לנו קרן מתחת לאף? מקלות, כן, זה מה שנעשה, נזרוק מקלות על החלאה הזה, אנחנו מכבי חיפה קיבינימט, אז שילמד, שילמד שלאחד כמוהו אסור בכלל לחשוב על להרים קרן במגרש שלנו.

למה הם שונאים אותו? הוא לא עשה להם כלום מעולם, לא התגרה, לא בגד, לא הפנה עורף, לא רמס את כבודם, לא השתחצן עליהם בעיתונים, למעשה לא שמעתי אותו העונה אפילו מתייחס, במרומז או במישרין, ליישות הארגונית הזאת שנקראת מכבי חיפה. ובכן, לבוז ולקלל את הכוכב הכי גדול של היריב שלך — את זה כולם עושים. זה יותר מנורמלי. אבל ביחסם של אוהדי חיפה לערן זהבי יש משהו אחר.

בשנאתם אליו, המוגזמת וחסרת האחיזה במציאות, הם מגלמים את הסנטימנט של אוהדי הפועל תל אביב כלפיו — סנטימנט שפורט על עלבון אישי, פרטי, סובייקטיבי לחלוטין, שכולו פצע פתוח כתוצאה מהיחסים האינטימיים שהתקיימו פעם בינם לבינו. מה לאוהדי חיפה ולכל זה? שעתוק הסנטימנט של אוהדי הפועל כלפי זהבי, מלמד יותר מכל דבר אחר על מצבם העגום של אוהדי מכבי חיפה. אחרי שנים שבהן ניגנו כינור ראשון בליגה, בעונות האחרונות הם נשארו מאחור, משוועים למעט אור זרקורים. אבל אתמול סוף סוף קרה דבר גדול: ערן זהבי, ההוא מתל אביב, זה מפרשת "זהבי־פואד", הגיע לשטעטל שלנו. אז יאללה, לפחות שנראה אותו עושה איזה פיו־פיו/איתי מאירסון, הארץ.

בלייק 13 בינואר 2015

או, מצאנו את שחקן השדה הטוב בחיפה ביום ראשון – עודד! יופי של שמירה על זהבי, יצאת גבר! הפתולוגיה כל כך קשה שלא מספיק לך לקלל אדם קללות אישיות מגעילות (למה מגעיל? דמיין את הסיטואציה הפוכה), אתה גם מעניק לך כוח מיסטי כדי להצדיק את הקריאות בעתיד.

עודד 13 בינואר 2015

בלייק- תודה! אין ספק שהקהל של מכבי חיפה היה הכי טוב באיצטדיון ביום ראשון. אם היית קצת פחות עסוק בלחשוב על תגובה צינית וחושב קצת יותר על מהות הדברים שכתבתי, היית מגיע למסקנה שאני צודק. אבל אני לא מצפה לאובייקטיביות מאוהד מכבי ת"א. לגבי הקללות- לא אמרתי שזה לא מגעיל, אמרתי שזה לגיטימי, יש הבדל. כל עוד לא נוהגים באלימות כלפי שחקן (פיזית או מילולית), זה לגיטימי מבחינתי. למען הסר ספק, אם הקללות נהיו חריפות מידי, אני לא הצטרפתי.

יואב- למה הטרחת את עצמך לכתוב את שלוש הפסקאות האלו? מי אמר לך שאנחנו לא שונאים את ערן זהבי? אני שונא אותו מעצם היותו לובש-צהוב, ואודה, ההתגרות הילדותית שלו באוהדי הפועל ת"א לא גרמה אצלי לסימפתיה יתרה כלפיו. אגב, אני ממש לא מצדיק זריקת חפצים עליו.

יואב 14 בינואר 2015

למה הטרחתי את עצמי? הקרדיט הוא לא לי אבל כל מילה זהב.
פרובינציה היא פרובינציה.
רציתם פיו פיו? הקרקס הגיע לעיר שלכם ועשה את שלו. איך אתם אוהבים….

עודד 14 בינואר 2015

אז כמו שאמרתי, הקרקס לא עשה את שלו, זאת בדיוק ההצלחה של הקהל שלנו במשחק הזה.

מכביסט טירון 14 בינואר 2015

מאחל לכם עוד הרבה הצלחות שכאלה

עודד 14 בינואר 2015

תודה

ירוק 15 בינואר 2015

יואב, אם תרצה להיזכר מה ה"פרובינציה" הזו עשתה לכם מאז שנות התשעים ברבות מן העונות – תן סימן. אני אשלח לך כמה לינקים.

פשוט לא יאומן. ערן זהבי הגדול, בן האלים, ירד מהאולימפוס אל העם בסמי עופר, והפלא ופלא – אוהדים קיללו אותו. איך זה יכול להיות? איך הם לא מבינים שנפלה בחיקם הזכות העילאית לצפות בשחקן החד פעמי הזה?
די נו. אז קיללו. אפשר לחשוב.

נ.ב – מן הסתם, אלו שזרקו דברים הם חוליגנים שצריכים להענש.

נ.ב 2 – יואב, לדעתי ה"בוגרים מול נוער" היה רק אחרי ההרחקה. אבל בכל מקרה, מזה אתה מתרגש? זו דומיננטיות? אנחנו קבוצה מפורקת, לא מאומנת, במשבר זהות, עם שחקנים שהם או בינוניים או כשרוניים אבל לא יודעים מה לעשות עם עצמם.
הקבוצה הזו בקושי נצחה את עירוני רמה"ש. לא הייתי מתרגש מזה שנצחתם אותה 1:0 מול תשעה שחקנים.

גיסנו 15 בינואר 2015

זה כמו ההבדל בין אוהדי הפועל ששרים "פאק מכבי" לבין אלה ששרים על הבן של אובארוב או על אבא של רגב פנאן. גם במקרה הזה זה "אז שרו, אז מה?!"

בין הדקות ה 15 ל 30 מכיב חיפה מסרה 4 מסירות מעבר לחצי של מכבי. 4. האדום היה בדקה ה 28.
עכשיו אתה מתגאה בזה שהפסדתם רק 1-0 ב 9 שחקנים. כשהמצב היה הפוך לפני כמה שנים, גם אם סחטנו 0-0 אחרי תצוגה עילאית של שטראובר בעוד עונה מחורבנת שלנו הייתם חוגגים ומתגאים איך אתם משפילים את מכבי ת"א ה"גדולה" ששמחה מזה שלשם שינוי היא לא קיבלה 3. סתירה לוגית #1
בשנים הקשות שלנו כל פעם שדיברנו על העבר – רחוק יותר או פחות – תמיד אמרתם לנו שמה שחשוב זה ההווה. עכשיו פתאום כשאתם בתחתית ואנחנו משפילים אתכם – זה בסדר להזכר בעבר? סתירה לוגית #2

ובוא תסביר לי על הדרך סתירה לוגית נוספת לפני שהיא תצוף לבד, משהו שראיתי בדיונים גם פה וגם בפייסבוק.
חיפה שברה שיאי מנויים השנה. כשאוהדי מכבי ציינו שחלק נכבד מזה הוא האצטדיון החדש והגדול, ושאם למכבי ת"א היו תנאים דומים היא הייתה מביאה כמות מנויים דומה ואף גדולה יותר – אמרתם לנו שכבר היה לנו את ר"ג ולא מילאנו אותו, ושזה שזה אחד האצטדניונים הגרועים בעולם לא משנה. ואז כשציינו שלקרית אליעזר מעולם לא הבאתם 11000 מנויים למרות שתכולתו מאפשרת – הסיבה היא שקרית אליעזר היה אצטדיון זוועתי. סתירה לוגית #3?

ירוק 15 בינואר 2015

לפני שאתה מוצא סתירות לוגיות גיסנו יקר, האם יש סיכוי שתקרא את מה שאני כותב?
איפה ראית שהתגאיתי בזה שניצחתם אותנו 1:0? בדיוק להיפך. אני חושב שאנחנו מביכים ורשמתי את זה. מה שרשמתי הוא שאתם לא צריכים להתגאות בזה. לשמוח שהשפלתם אותנו עוד קצת ממה שהושפלנו העונה – ברור. תפאדל. אבל לא להתגאות. סה"כ נצחון דחוק על קבוצה חלשה.

לגבי העבר – הזכרתי את זה רק כי יואב אוהב להשתמש בכל מיני מונחים כמו "פרובינציה". זה קצת משעשע לאור ההסטוריה המאד קרובה. זה הכל. לא אמרתי שאסור לכם לשמוח, וזה שבעבר הייתם גרועים ממש לא מעודד אותי.

לגבי האצטדיון – אולי תנהל את הדיון הזה מול מישהו שבאמת טוען את זה… בכל מקרה, דעתי היא שלמכבי חיפה ומכבי ת"א יש את כמות האוהדים הכי גדולה בארץ. ביי פאר אני חושב, פחות או יותר שווה זו לזו, ושניהם יכולים למלא אצטדיונים איכותיים, ואנחנו מוכיחים את זה השנה. סביר שגם אתם תוכיחו את זה אם וכאשר.

בלייק 14 בינואר 2015

תאמין לי שהתגובה הצינית לא העסיקה אותי יותר מידי…. בכל מקרה, קראתי שוב את מהות הדברים שלך, ועדיין היתה שם בעיה לוגית. לא ממש הסברת לפי מה אתה קובע שהקללות החלישו את זהבי, ולא נניח גרמו לו להיות מפוקס יותר אחרי פתיחה בינונית? הוא סיים עם 8 איומים לשער, 4 למסגרת ושער ניצחון. לא הייתי קורא לזה הספק רע (גם כשהשער הוא בפנדל). הבנתי שלדעתך זה השפיע עליו.
בנוגע לקללות ל זהבי: אני לא מדבר על קללות "כלליות" שהתרגלנו אליהם במגרשים. ההיטפלות לעניינים אישיים (אמיתיים או שקריים) היא דוחה ובעיני לא לגיטימית (לגיטימציה לא נעצרת בגבולות החוק). זה מקביל ללעוג לנכה על נכותו. עכשיו אני נזכר שגם על קלינגר המצאתם את השיר ההוא (שלצערי אחר כך נלמד על ידי כל הקהלים, כולל של מכבי). כן, גם אלירן עטר שודד זקנות זה מגעיל.
דמיין את הבן שלך משחק בקבוצת כדורגל וסופג את זה. כתבת "כל עוד לא נוהגים באלימות כלפי שחקן (פיזית או מילולית), זה לגיטימי מבחינתי." אם זאת (הקללות לזהבי במשחק) לא אלימות מילולית, אז מה כן??

רניב 14 בינואר 2015

הגזמת. מה יש לך לשנוא שחקן כדורגל? זה ספורט/בידור להמונים. הוא שחקן כדורגל שעושה את העובדה שלו במכבי תל אביב. בסיטואציה אחרת הוא יכול היה לשחק אצלכם בחיפה. כשיכניס גול בנבחרת גם תשנא אותו? תתבגר

עומר 14 בינואר 2015

אתה מיתמם, ואני אוהד מכבי.

שגיא 14 בינואר 2015

לא עשה להם כלום מעולם? רק לקח להם אליפות בדקה האחרונה של העונה….

גיסנו 14 בינואר 2015

אוהדי חיפה מוזמנים לתקן, אבל לי מהצד זה נראה שהם הרבה יותר כועסים על רן קדוש.

מה גם שהשנאה לזהבי השנה עולה לגבהים חדשים, כאילו הוא אשם בכל הצרות של מכבי חיפה.

דור 17 בינואר 2015

הם כועסים על כולם חוץ מעל השחקנים שלהם שהיו אלה שצריכים ממש לשים את הכדור ברשת ולקחת את האליפות.

איך יכול להיות ששאר הישויות המעורבות בעניין לא נשכבו כשטיח אדום בדרך לצלחת האליפות?!

שלומי 13 בינואר 2015

ברור, כי הוא שיחק מצוין בשני המשחקים לפני כן, בבלומפילד מול ב"ש ומול רעננה באצטדיון הביתי השני שלנו.
NOT.
הקביעה שלך לא נכונה כלל.
ערן כבר שיחק מול קהלים הרבה יותר עויינים והרבה יותר אלימים, פיזית ומילולית, וכבר תפקיד נפלא.
רוצה תזכורת? בבקשה.
https://www.youtube.com/watch?v=0khqm9bmJiM

זהו לא שיר פרופורציונלי בכלל, זה שיר מטונף משום שהוא מדבר על אשתו של השחקן, לא על השחקן עצמו.
שיר מגעיל, שמצטרף לשורה של שירים מגעילים בכדורגל הישראלי. גם לקהל של מכבי לא חסרים שירים כאלו, אבל לפחות בשנים האחרונות אנחנו (הרוב השפוי), יוצאים כנגדם.

נ.ב. תודה רבה!
בזכותך צפיתי שוב בתקציר של המשחק הקסום הזה. תענוג!

יורם קליין 13 בינואר 2015

כמה רעש ירוק. סה״כ עברנו משחק נוסף מול קבוצת תחתית מסתגרת וניצחנו.
העונה הזו דומה לעונה של אוסקר – מתחילים חזק ואז מגבירים.
תיכף נתייצב בראש ונגדיל הפער עד שכל פרשני הספורט יפסיקו לבלבל ויעברו לספר שהכסף מנצח.
הפער בין מכבי לשאר הקבוצות נע בין גדול לעצום.
אוהדי מכבי חיפה בכו לי בוואטסאפ על השיפוט – הם כבר מותאמים לתחתית. מפסידים ומייבבים.
פרימו , נהג אוטובוס ורכלן ספורט , השבוע פיטר את פאקו. את אוסקר הוא פיטר מוקדם יותר.
אם פרימו מפטר מאמן של מכבי אז תהיו בטוחים – מכבי בדרך הנכונה.
הנאצות של הקהל כנגד זהבי גם הן מוכיחות שמכבי בדרך הנכונה , אנחנו מכירים הנאצות ממשחק אחר עם כדור כתום.
איווניר והבן של מוטלה הולכים ונהיים תואמי ארבל ונוימן – שדרים של שנות השיבעים.
רק הקור שנפל על ארצנו לא מובן. מכבי מובנת.

טרנטה 13 בינואר 2015

כל מילה. ואם אפשר להוסיף עוד שתיים משלי: קללת האצטדיון.

אריק 13 בינואר 2015

בלי קשר עם קשר:
למה בכדורסל ששחקן רק מתחיל למחות מול השופט על שריקה שלו הוא מפסיק עוד לפני שהתחיל (כי הוא נזכר שהוא מקבל על זה עבירה טכנית), אבל בכדורגל כאילו אף שחקן לא יכול לשלוט על עצמו!?
המחאות של שחקנים על החלטת השופט במשחק של מכבי מול ב"ש ומכבי מול חיפה פשוט בלתי נסבלות.

נץים 14 בינואר 2015

מישהו פרסם פה לא מזמן את הסרטון ומאז הוא אצלי ב"מועדפים":
https://www.youtube.com/watch?v=blaRBdm0wfE

קפטן קוקי 14 בינואר 2015

+1
הן בלתי נסבלות והן גם מסיתות ומחממות את הקהל ומובילות לזריקת החפצים. צפוי והגיוני ששחקן כדורגל ששרקו נגדו ימחה על השריקה, אבל בשבועות האחרונים אנחנו רואים שהרסן הותר וקבוצות שלמות מתאספות סביב השופט.
השופטים חייבים ללמוד להדוף את המחאות האלה, כי זה משפיע על המשחק ועל רמת השיפוט בהמשך.

עומר 14 בינואר 2015

מסכים לחלוטין. לא להאמין מה השחקנים מרשים לעצמם.
ברדה בבלומפילד, שחקני חיפה ביום ראשון, ואם להיות הוגנים- גם טב"ח נגד חיפה בסיבוב הראשון- לגמרי עברו את הגבול.

רפאל 15 בינואר 2015

בוא נהיה אמיתיים-
השמות מכבי, הפועל, בית"ר, אליצור, אס"א ועירוני או לא יודע מה הם שמות מהפוליטיקה הקטנה הישראלית
שמקדשים את התואר גם אם הוא ריק לחלוטין מתחרות, ערך או תוכן.
זה ספורט שחורת על דגלו להיות בפסגה לבד גם אם למעשה זה לטפס מעל פחית קולה.
אין שום כבוד ליריבות, להגינות, לליגות תחרותיות.
כל אחד אכפת לו רק מעצמו ומאשים את כל האחרים שהם יותר מושחתים ורשעים ממנו.
אנשים מעדיפים כאן נצחונות טכניים או פסילת המתחרים על איזה סעיף בתקנון מאשר להתמודד נגדם.
לא איכפת לאוהדי הספורט בישראל אם קבוצה אחת תשחק מול מילאן והאחרת נגד כוסילאמלם, העיקר שהנקודות יירשמו באותה טבלה והשם של קבוצתך יהיה בראש כדי שתוכל לקרוא לעצמך אימפריה ולצייר ילד משתין על הסמלים של יתר הקבוצות. אלו לא סתם גחמות, זו התפיסה החולנית והילדותית של הספורט ומעט מאוד אנשים נורמלים בחברה הישראלית ממשיכים להתעניין בשל כך.

Comments closed