כולנו מטומטמים 2

עקב הביקוש הרב - חלק שני לטור הפופולארי

ultras_logo

אחרי שובר הקופות ״כולנו מטומטמים״, מגיע הלהיט החדש והמשוגע של החורף ״כולנו מטומטמים 2״. יותר מטופש, יותר דבילי, יותר אדיוטי! אם עדיין לא קראתם את הטור הראשון, אתם יכולים להשיג אותו באתרי הטורנט המובחרים, או פשוט לגשת ולקרוא אותו דרך הלינק בתחילת הפסקה.

אז איפה היינו? אה כן, גילי ורמוט. ובן רייכרט. ושון גולדברג. וכמובן, האוהדים. אוהדי מכבי, אוהדי הפועל, אוהדי חיפה, אוהדי בית"ר. אם שכחתם או היה לכם ספק, כולנו מטומטמים. כן, גם אני. נראה לי שהתעדכנו, בואו נמשיך.

אז אתמול קראתי ידיעה קצרה ומעניינת (לפחות אותי) ב-One שסיפרה על שיחה שהתנהלה בין אוהדי הפועל ת״א לאלי כהן במתחם האימונים של הקבוצה, ושוב פעם נותרתי נפעם אל מול קו המחשבה של האוהדים ה"שרופים". או שאולי אגדיר אותם "אוהדים מאד מאד אמוציונליים" (ואני מגדיר אותם ככאלה כי אין לי דרך אחרת להגדיר אוהדים שמגיעים למתחם האימונים של הקבוצה במקום… אתם יודעים, להיות בעבודה, בלימודים, בצבא או בבית עם המשפחה).

הכותרת של הידיעה הייתה: "אוהדים לאלי כהן: קיבלת מסר ולא שמת עלינו״. כמובן שתכף נגיע למהות המסר שהועבר, אבל גם בלעדיו, עוד לפני שידעתי על תוכנו, צחקתי מהכותרת. העובדה היא שאני יכול רק לצחוק מהרעיון ההומוריסטי שקיים בראשם של אוהדים מסוימים, שהם למעשה אלה שמנהלים את הקבוצה, בניגוד למשל לבעלים, ליושב ראש או למנהל מקצועי שאחראי על צוות האימון.

לפני שנמשיך, אבהיר שהרעיון המוזר הזה של חלק מהאוהדים הללו אינו נחלת האדומים בלבד. ישנם צהובים-כחולים, ירוקים, כתומים וצהובים-שחורים-גזענים וצבעים אחרים שגם כן סבורים שגורמים בהנהלה או בצוות האימון צריכים להתייעץ איתם לפני שמהלכים מתרחשים במועדון. החוק בדרך כלל אומר שככל שהמועדון גדול או ותיק יותר, כך עולה הסבירות שיהיו לקבוצה אוהדים מן הסוג הזה.

ההנחה המוטעית של האוהדים היא שקניית כרטיס למשחקים ולמעשה מימון חלק מתקציב הקבוצה (או הנסיעה אחריה למשחקי חוץ וההשקעה הכללית בקבוצה), מקנה להם זכות להיות חלק מתהליך קבלת ההחלטות. וזה עוד לפני כל מיני תיאוריות של "בלי אוהדים אין קבוצה", "אנחנו הקבוצה", "אם לא יקשיבו לנו אנחנו נשרוף ת'מועדון" (אגב, ספורט מקצועני אינו מתקיים בוואקם. בלי אוהדים אין קבוצות).

בכל פעם שאני משווה "אוהד" ל"לקוח", אז אוהדים נוטים להתעצבן עלי. ההשוואה הזו מהווה נקודת קיצון אחת והגישה שהובילה את אוהדי הפועל לאלי כהן עם מסר, זו נקודת קיצון שנייה. אוהדים הם באמת שונים מלקוחות, אבל עדיין חייב להיות קו ברור לבין מי נמצא בתוך המועדון לבין מי שתומך במועדון מבחוץ (או צריך להיות קו כזה). האוהדים היותר אמוציונאליים שיושבים בשערים של "השרופים" לא תמיד מסוגלים להבחין בקו הזה. וחבל.

אם ניקח את מכבי חיפה לדוגמא, דבר שאני שומע מאוהדים שלהם כבר זמן מה הוא שהקבוצה צריכה חלוצים. יעקב שחר יכול להקשיב להם ויכול שלא. אם הוא ימשיך להתעלם מהם, האוהדים יכולים למשל למחות נגד שחר ולא לקנות מנויים וכרטיסים. החרם הזה שלהם בסופו של דבר יגרום לו להבין את כוח הקנייה של האוהדים והוא יצטרך להיענות להם ולהביא חלוץ. בתסריט הזה, האוהדים דומים יותר ללקוחות.

אותם האוהדים שדורשים חלוץ  (או למעשה מציבים כל דרישה אחרת) יכולים גם להתבצר מחוץ לבית שלו ולאמלל אותו ואת המשפחה שלו, כאשר הכדורגל הישראלי כבר ראה מקרים כאלה בעבר. בתסריט הזה, האוהדים דומים יותר למילה שמצויה בכותרת של הטור הזה והטור הקודם, שכן אין להתנהגות כזו שום הצדקה רציונאלית. האנשים שיעשו את זה, כמו האנשים שמקללים ושורקים בוז לשחקנים במדים שלהם רק בגלל שהגיעו מקבוצה א' ולא קבוצה ב', לא ממש מבינים מה זה הספורט המודרני שנמצא מולם כיום.

*

ועכשיו אנחנו מגיעים למסר שהועבר לאלי כהן. הידיעה מספרת שאוהדי הפועל העבירו לאלי כהן מסר לפיו אסור בן רייכרט ושון גולדברג לפתוח בהרכב הקבוצה במשחק האחרון שלה מול הפועל רעננה. כן גבירותי ורבותי, הגענו לשם, ישנם אוהדים שסבורים שצריכה להיות להם מילה לגבי ההרכב הפותח.

עוד דבר שהצחיק אותי כאן הוא שהראשים של האוהדים האלה תקועים כל כך עמוק בתחת של עצמם שהם לא שמים לב לכך שההתעלמות של אלי כהן מהם זה הדבר הכי בריא שקרה בהפועל ת״א מאז…  לא יודע, אולי מאז עידן מוני הראל. אוהדי הפועל יוכלו לומר זאת טוב יותר ממני.

תצביעו על מועדון שלא מתנהל לפי רצונות האוהדים, ואני אראה לכם מועדון שמתנהל בצורה תקינה ובריאה. הדבר הכי בריא במכבי ת״א בשנים האחרונות הוא שג׳ורדי קרויף לא ממש קשוב לרצונות הקהל, בדגש על ההיבט המקצועי, כשהוא מנחית במועדון שחקן אחרי שחקן עם היסטוריה אדומה. אחד יכול רק לתהות כיצד הייתה נראית מכבי ת״א היום לו ההנהלה הייתה מתייעצת עם שער 11 לגבי כל אקס הפועל שהיא שקלה להחתים.

כשאני מסתכל על מקרה אוהדי הפועל ואלי כהן, אפשר להיות מרוצים מכך שפאקו לא מדבר עברית. אחרת אין לי ספק שכבר היו מגיעות אליו דרישות שלא לשתף את גילי ורמוט במשחק הראשון ולתת לאוהדים הזדמנות לעכל את הגלולה הזו (ולא משנה כרגע שהשחקן גם ככה לא שותף).

כשמתחילים להקשיב לאוהדים בנושאים כאלה דברים רעים מתחילים לקרות. רק תשאלו את יעקב שחר מה הוא חושב היום על זה שנכנע לקהל שלו ומינה את ראובן עטר למאמן הקבוצה (אם תצליחו למצוא אותו כמובן, מאז המינוי הזה נעלמו עקבותיה של הספינה הירוקה כשעדיין נעשים מאמצים עילאיים למצוא אותה במעמקי הים התיכון. בהצלחה עם זה אגב).

אלי כהן בתעלם מהאוהדים והפועל ת"א ניצחה בפעם הראשונה מזה שבעה מחזורים. במקום לשמוח על כך, ישנם אוהדים שממשיכים להתעסק בקקי של מאיפה הגיע אחד משחקני ההרכב. האוהדים ניגשו למאמן וציינו בפניו "קיבלת מסר מאד ברור ובחרת לא לשים עלינו". מרתק לראות כיצד אותה חציית קו שהזכרתי מעלה מביאה אוהדים לפתח אשליות שהם מנהלים דה פקטו את המועדון.

אלו תסמינים של מערכת יחסים קלוקלת. כאוהד מכבי ת"א, הייתי כמובן מעדיף לו אלי כהן היה דווקא מקשיב להם. התחלה שכזו הייתה מהווה מתכון כמעט בטוח לירידת ליגה של האדומים. כאוהד ספורט רציונלי שיכול להבחין בין מצב חולה לבין מצב בריא, אני יכול לומר שזה טוב שאלי כהן לא מקשיב להם.

הצוות הניהולי צריך לנהל והאוהדים צריכים לאהוד. זו לא רק סמנטיקה, ככה מתנהלת מערכת בריאה של מועדון ספורט. אין ספק שצריך להתקיים דיאלוג בין שני הגורמים הללו, אבל הדיאלוג הזה צריך להיות בעיקר סביב פעילות האוהדים, לא פעילות ההנהלה.

יותר ממאמן (לכבוד דין סמית')
אלופת העולם

37 Comments

אהד 10 בפברואר 2015

"אותם האוהדים שדורשים חלוץ (או למעשה מציבים כל דרישה אחרת) יכולים גם להתבצר מחוץ לבית שלו ולאמלל אותו ואת המשפחה שלו, כאשר הכדורגל הישראלי כבר ראה מקרים כאלה בעבר. בתסריט הזה, האוהדים דומים יותר למילה שמצויה בכותרת של הטור הזה והטור הקודם, שכן אין להתנהגות כזו שום הצדקה רציונאלית".

אני מסכים עם רוח הפוסט, רק לדעתי בציטוט שלעיל יש לך טעות. אוהדים הנוהגים באלימות ומארגנים משמרות מחאה מול בתי הבעלים הם הם הרציונאליים, שכן בסופו של יום הסיכוי שזה יביא לעזיבת הבעלים או לפיטורי מאמן גדול בהרבה מאשר עוד חרם צרכני.

טל בן יהודה 10 בפברואר 2015

״נורמלי״ במקום ״רציונלי״?

אהד 11 בפברואר 2015

יותר טוב, כן

אדם בן דוד 10 בפברואר 2015

יש משהו שאתה לא יודע
אני העברתי לאלי כהן מסר שהוא חייב לשתף את רייכרט . חבל שלא עדכנתי אותם
זה לא שהוא לא עושה מה שאוהדים אומרים
זה שאני אמרתי לו קודם
וגם נגעתי בתפוז כשעשיתי את זה
וברצינות רגע
בניגוד לטור הקודם הפעם דווקא לא תיארת מטומטמים
אלא עבריינים
מטומטמים עושים משהו שהוא חסר תועלת
עבריינים עושים משהו שבזכות כח וטרור עבד להם
ראה סדייב וקדיאב
ראה מינוי עטר
החזרת ניצני
ראה שי אבוטבול .
ואם כבר שי אבוטבול אז עד מתי?
אני יודע שאתה ממש לא הכתובת אבל אני כבר לא יודע את מי לשאול- עד מתי?
אולי אני צריך ללכת לאימון ולהעביר מסר לאלי כהן שיעיף אותו.

תומאס 10 בפברואר 2015

פספסת. אבוטבול הוא זה שמעביר את המסרים. היזהר לא לנחות על פיג'ו.

טל בן יהודה 10 בפברואר 2015

צחקתי מההתחלה…
לגבי את מי לשאול לגבי אבוטבול, אולי את פרנקו.

מתן גילור 10 בפברואר 2015

אדם סתם כתב שטות שאין לה קשר למציאות ("ראה מינוי עטר"??? איפה היתה דרישה של האוהדים למינוי עטר באמצעים לא לגיטימיים?) ואתה פשוט לא מכיר את העובדות. זה נכון שהיה חלק מהקהל שרצה את עטר (לדעתי יותר רצו את רב"ש, אבל לא חשוב) וזה נכון שזה גם החלק הקולני ביותר, אבל שחר לחלוטין לא נכנע להם. הוא נכנע שחר (אור שחר) שרצה את עטר ולאיזי שלא רצה שימנה את רב"ש.

ולעניין – יש הרבה קבוצות בריאות בהן האוהדים קובעים את סדר היום (כמובן שלא את ההרכב). למשל באריין מינכן…נכון, הם עושים זאת באמצעות נציגים וזו גם הדרך הנכונה, אך בכל זאת אלה האוהדים שמנהלים את המועדון או לכל הפחות ממנים את המנהלים.

ישעו חכם קבוצות בישראל – גם בבעלות מלאה של בעלים פרטי – אם יכניסו דח"צים מקרב האוהדים (כמובן שאלה יאלצו לעמוד בקריטריונים נוקשים. ולא, לעמוד עם הגב בלי חולצה מאחורי השער לא יהיה קריטריון). בדיוק כפי שחברות ציבוריות מחויבות במינוי דח"צים (רק אל תגידו לי כי חלק מהבעלים הם הציבור, כיוון שהדבר נכון גם לחברות שהנפיקו רק אג"ח). בכל מקרה, הקבוצות מקבלות כספי ציבור ויש שם אינטרס ציבורי מובהק, ולכן דח"צים יהיה שינוי נפלא.

טל בן יהודה 10 בפברואר 2015

הדח״צ הזה נשמע כמו רעיון לא רע בכלל. רק שכמו שכתבת, סביר להניח שאלה לא יהיה נציגים של שער 11 (או שער 5 או יציע ג׳), אלא אוהדים אחרים. סביר להניח שאלא ימשיכו במלאכתם לא משנה מה.

כשאני חושב על קבוצות שעלולות ליישם, אני רואה בינתיים רק את מכבי וחיפה כבעלות פוטנציאל לכך. אני טועה?

מתן גילור 10 בפברואר 2015

זה רלוונטי בעיקר לקבוצות עם קהל בינוני ומעלה ובעלות יציבה.
הפועל ב"ש – אפשרי.
הפועל, בית"ר י-ם, הפועל י-ם – החלק המתון+אקטיבי של האוהדים פתחו קבוצות אז ל.ר.
הפועל פ"ת – לא מכיר מספיק את רמת היציבות ומבנה הבעלות, אבל הפוטנציאל קיים.
מכבי נתניה – כשיהיה בעלים, רלוונטי ביותר.

גיסנו 10 בפברואר 2015

אני מסכים עם טל.

הרעיון על פניו נכון ויפה, בפועל גם האנשים הרציונליים ביותר בשערים11/5/יציע ג'/המזרחי וכו' בעיקר עסוקים בלריב עם המועדון ולא להיות מרוצים משום דבר שקורה, גם אם המועדון בתקופה מקצועית נפלאה – הם פשוט מאוהבים בעצמם ובמה שלדעתם הם מייצגים ומשוכנעים שמגיעות להן זכויות מלאות וגיבוי מלא לעשות מה שבזין שלהם. בגלל זה למשל אוהדי מכבי ממשיכים לשיר על טועמה ולא לעודד את ראדי – זה לא נובע מגזענות (אפילו שהם גזענים – לא זה מה שמניע את השירה הזאת) אלא בעיקר הלעשות דווקא למועדון. זה משהו שאני פשוט לא מצליח להבין – כנראה כי אני לא הכי מטומטם, לפחות לא כשזה מגיע לדברים האלה.

מה שכנראה יקרה זה שאם יעשו דבר כזה יגיעו אוהדים מתונים, כאלה שהם יותר מסוג ה"לקוחות" באופיים (גם אם הם מנויים כבר שנים ונוסעים לכל משחק ברחבי הארץ ואירופה) – מה שיגרום לגרעין הקיצוני והמטומטם להקצין אפילו יותר, כמו ילד קטן שלא מקבל מספיק תשומת לב.

אריק האחר 10 בפברואר 2015

כל כך נכון
איך בכול זאת מונעים מהם להגיע /להשפיע/להוציא שם רע למועדון ?

מתן גילור 10 בפברואר 2015

אריק, יש לי כמה הצעות משלי, אבל בגדול התשובה היא ששואלים את האנגלים. או את שלומית גיא. אני בטוח שיש לה כמה (המון) רעיונות טובים.

אריק האחר 10 בפברואר 2015

אצל האנגלים זה הצליח כי ההשתוללות של החוליגנים לא השאירה ברירה והיו חייבים טיפול שורש.
אצלנו זה״רק גזענות וקללות״
עושה רושם שעד שלא יהיה אסון ח״ו בקנה מידה שום דבר לא ישתנה,
הייתה הזדמנות בגלל הדרבי אבל עושה רושם שזה לא משפיע

שלומי 10 בפברואר 2015

לא דרשו את מינוי עטר באמצעים לא לגיטימיים, אבל בהחלט דרשו את פיטורי אלישע לוי בדרך כזו.

מתן גילור 10 בפברואר 2015

לא נכון. היתה אלימות כלפי אלישע לוי (קללות וחרב סמוראים משוננת), אבל בשום שלב האמצעים הללו לא הופנו כלפי ההנהלה. לא שאני מצדיק את האלימות הזו, חו"ח, ולא שהיא פחות גרועה, אבל היא לא באה להשפיע על החלטות ההנהלה, אלא להוציא תסכול ואולי לגרום לאלישע להתפטר בעצמו. בקיצור, זה לא המקרה של מעורבות אוהדים שטב"י מדבר עליו.

עידוקוליס ליפשיץ 10 בפברואר 2015

בא בנאדם שרואה חדשות הספורט, יציע העיתונות והיום אפילו מודה ברי"ש גלי שהוא קורא באתר "וואן" – ומספר לכם מה רציונלי ומה לא!
עזבו, רואה ידיעה בוואן והולך וכותב עליה טור לבלוג שלו. אחר כך יושב ומתווכח עם הטוקבקים.

מה שאני עושה – לגיטימי.
מה שאני לא עושה – זו חציית קו אדום.

טוב, אני מודה – קראתי חלק מהטור שלך, זה פרדוקס שאין לו סוף.

גיסנו 10 בפברואר 2015

הכותב מודה על עצמו שגם הוא מטומטם בחלק מהדברים, כמו למשל כל מה שציינת
אבל כנראה שזה סוג אחר של טמטום לעומת זה שהוא מדבר עליו בטור, מציע שתקרא אותו באמת ואני בטוח שתבין.

אריק האחר 10 בפברואר 2015

עזוב את "וואן"
תתייחס לכול הפוסט ולא לדוגמא נכונה או לא נכונה.
השאלה מי מנהל את הפועל בשנים האחרונות הקהל האולטרס הועדה חגג ויצמן
טביב האוהדים רמון ברקוביץ אבוטבול העמותה השרופים האלימים הנורמליים וכו' וכו'
רק תבחר אפשר להוסיף עוד עשרים גורמים שמתיימרים לנהל את האגודה הזאת.
מה שטל כתב שצריך להיות קו ברור שלא חוצים אותו בין דבר שנקרה הנהלה לבין
אוהדים.

א ח 10 בפברואר 2015

אתה קורא את one ?

יש מרכזי גמילה לשיט הזה…

מאמן כושר 10 בפברואר 2015

כל הטור מתבסס בעצם על נקודת הנחה שמה שפורסם בone הוא נכון…
אגב, השבוע פורסם באותו one ש"גורם מקצועי" במכבי אומר שלא מרוצים מפאקו.

תומר חרוב 10 בפברואר 2015

בלי להתייחס לדוגמא הספציפית הזו, לגיטימי באוהדים ירצו שיתחשבו בדעתם. יותר מזה, מעורבות אוהדים היא דבר מבורך. מה שמתואר פה הוא לא קרבת יתר של אוהדים אלא ריחוק. במועדון עם מעורבות בריאה, אוהדים לא צריכים להגיע לאימונים ולשלוח מסרים דרך אתרים כדי להרגיש שמקשיבים להם.

childish 10 בפברואר 2015

להגיד שמינוי עטר היה טעות והקהל דרש אותו זה הייתה החלטה מוטעת זה הכי חכמה בדיעבד.
באותו זמן עטר היה מאמן מצליח שהביא מספר קבוצות להישגים טובים זה שהוא סמל במועדון והקהל אהב אותו זה בונוס רק מכיוון שהאוהדים כנראה יתנו לו קצת יותר אוויר.
והתאוריה שלי בכל מקרה ששחר אמר לעצמו שבכל מקרה הוא מנצח,
אם הוא מגיע והקבוצה מצליחה אני גאון שמתחשב בדעת האוהדים אם לא אז האוהדים אשמים בזה שהוא הגיע והם לא יציקו לי יותר

דור 10 בפברואר 2015

כן אבל איכשהו נראה לי ששחר גם רצה שהקבוצה תצליח, אז לא נראה לי שהוא ראה מצב שבו הקבוצה נכשלת כ"ניצחון".

אורן 10 בפברואר 2015

מכיוון שבניגוד לטל אני נגד הכללות ,אתייחס רק אליו ולא לשאר הכותבים הצהובים באתר.
15 שנה קוראים לטועמה מחבל- ברור לי שטל נגד זה(ברצינות) אבל זה אף פעם לא גרם לו לכתוב טור על זה.
שנתיים חלק קטן מהקהל של מכבי מקלל את ראדי-ברור שטל נגד זה-אבל זה אף פעם לא גרם לו לכתוב טור על זה.
לפחות בתחילת השנה שרקו בוז לרייכרט במכבי וקיללו אותו-ברור שטל נגד זה-אבל זה אף פעם לא גרם לו לכתוב טור על זה.
מה שכן גורם לו לכתוב טור(ובמקרה הזה 3 טורים ברציפות) זה ידיעה על הקהל של הפועל.
עכשיו ברור לי שהתגובות ידברו שעליי להתרכז בקבוצה שלי ולא בקבוצות אחרות-
אבל נראה לי שפה זה פשוט הפוך.
בקיצור-שכל אחד יעסוק בענייניו.

אורן 10 בפברואר 2015

אגב,מחכה ל"כולנו מטומטמים 3"

גיסנו 10 בפברואר 2015

עכשיו תחזןר ליעלה ותקרא את כל הטור, כי לפי התגובה שלך ראית שכתוב ״הפועל ת״א״ ומיד אצת רצת לתחתית העמוד לכתוב משהו רע על אוהדי מכבי.

אם היית קורא את הטור היית מבין שלזעקות השבר שלך אין כמעט שום קשר לנושא המרכזי שלו.

אורן 10 בפברואר 2015

וכמובן שלא הגבת לדברים הספציפיים שכתבתי.וכמובן שאתה מגיב בקינטורים כמו "זעקות שבר" וכו.
אין לכם שום רצון להתדיין. יש לכם רק רצון לתקוף. וכשמראים לכם שאתם מתקיפים תמיד רק צד אחד- ובכן,אתם מתקיפים בתגובות.
יאללה,קרא לי קומוניסט, שמאל ציוני,בוגד וכו.למה רק "זעקות שבר"?

דור 10 בפברואר 2015

הבעיה בדיונים מהסוג הזה היא ששני שצדדים פועלים באותה שיטה, מעירים להם על מקרה בעייתי שקשור לקהל שלהם והם ישר מתקיפים בחזרה. גם מכבי וגם הפועל ובגלל זה לאף דיון שכזה אין באמת משמעות.

שירי שואה -> גזענות
רייכרט וזהבי -> טועמה מחבל
רגב פנאן ואובארוב -> טוב לזה באמת אין אח ורע :)

עידן. 10 בפברואר 2015

אורן- אני קורא באתר הרבה זמן וקראתי במשך השנים הרבה תגובות שלך. מהאופן בו אתה מתנסח עושה רושם שאתה אדם אינטליגנטי שבהחלט מבין בספורט. ואתה גם מבחינתי סמל לכל מה שרע בתרבות אהדת הספורט שלנו בארץ.

כל פוסט (אבל ממש -כל- פוסט) בו נאמרת מילה שלילית על הפועל ת"א, גם אם בדרך אגב וגם אם היא בכלל לא הנושא של הפוסט כמו כאן, אתה מייד שולף את הפנקס ומבקש להזכיר לכותב שהוא לא מדבר על המקרים הרעים בקבוצה שלו.

בגלל תקיעת האצבעות באוזניים, בטח מצד אנשים שיש על מה לדבר איתם, תרבות הספורט שלנו נראית כמו שהיא נראית. מצחיק שאתה מנסה להשתמש במונחים הלא רלוונטיים של מכבי ימין והפועל שמאל (אני אוהד מכבי בכדורסל ומצביע מרץ- מה תגיד על זה?), כי בהתנהלות הפרנואידית שלך אתה מזכיר לי את הימין שטוען שהתקשורת כולה רודפת אותו…

יש למכבי כמות מסוימת של אוהדים שהם חרא של אנשים והייתי שמח אם הם לא היו שייכם לאותו "מחנה" כמוני. קח את האמירה הזאת שלי ותעשה לה "העתק הדבק" בכל כתבה על הפועל באתר הזה. אולי ככה להתגבר על התגובה הפבלובית שלך ואשכרה תנסה להבין על מה הפוסט מדבר.

אורן 10 בפברואר 2015

עידן שלום,
נגיד שאקח את זה כמחמאה…
אתה ודומיך באמת מתעלמים מהתגובה שלי.לרגע לא שאלת את עצמך אם אני צודק.
ראה לדוגמא את היחס שהפועל כדורסל מקבלת בבית הדין.גם אם אתה שונא הפועל הכי גדול,אתה לא יכול להתעלם מאיפה ואיפה שקיימת שם בכל מה שנוגע להפועל,או מה שמותר לאחרים לא מותר להפועל.
אותה שאלה הבעתי פה.מדוע הכתב פה התעלם(הגם שהתנגד) ממקרים כאלה אצלו ,וכותב שזה קיים אצל היריבה הגדולה ביותר שלו.
לגבי השמאל וימין-זה רק פראפרזה למגיבים צהובים כמו רועי וגם גיסנו שכתבו באחד הטורים שאנחנו מזכירים את השמאל הקיצוני וכו.תתפלא,אני אוהד הפועל שמצביע לליברמן..התגובות הפבלוביות והאוטומטיות קיימות אצלכם ולא אצלי.זה הטענה שלי.אתה יכול לא להסכים אותי. בעיניי,התגובה האוטומטית היא הטורים של טל.לכתוב טור על כל ידיעה של וואן על הפועל כמוצא שלל רב מעידה על תגובות מסוימות אצלו.ואם אני מעיר על כך ואתה רואה את התגובה הפבלובית אצלי-זה בהחלט הבעיה שלך.

עידן. 10 בפברואר 2015

סבבה, נסכים שלא להסכים וניפרד ברוח טובה (אם השתמע מהתגובה שלי ניסיון לפגוע אני מתנצל. אני לא "באמת" חושב שאתה סמל לכל הרע, וזה למרות שאתה אוהד הפועל…)

לא שמתי לב להכפשות אישות, אבל אם הן קיימות זה בהחלט לא לעניין.

גיסנו 10 בפברואר 2015

תראה אורן, אנחנו מתנצחים באתר הזה לא מעט. אני אוהד מכבי ואתה הפועל וזה בסדר.

עכשיו, זה נראה הגיוני שאני אבוא בדרישה מפרנקו למשל שיעלה עכשיו בטור כמה נוראים אוהדי הפועל? כנראה שלא. הוא מציין את זה מדי פעם, כמו שבן יהודה מציין את השירים לטועמה והקריאות לראדי מדי פעם.

הטור הזה מדבר על תופעה שקיימת בכל קהל אוהדים (וזה מצויין בטור), מדובר גם על אוהדי חיפה וגם על אוהדי מכבי בהקשר זה. לא הוזכרו קריאות שואה פעם אחת. לא הייתה תחרות איזה קהל יותר גזען ויותר נורא. אתה מוזמן לקרוא תגובה שלי קצת למעלה – מדובר שם על הקריאות לראדי והשירים לטועמה אבל לא על קריאות שואה, מה זה יאמר על התיאוריה שלך?

התגובה הראשונה שלך כ״כ פבלובית ומיותרת ביחס לנושא הטור, שלא ראיתי כל סיבה להתייחס לזה מרוב שזה לא רלוונטי לדיון הנוכחי.

אתה מוזמן לקרוא שוב את הטור ואז ללכלך על הקהל של מכבי בנושא רלוונטי ונוכל להמשיך משם.

גיסנו 10 בפברואר 2015

בנוסף, משהו שפספסתי – לא אמרתי שכל אוהדי הפועל שמאלנים. אמרתי שבהפועל אימצו דפוס פעולה דומה לשמאל הקיצוני – מעשים מכוערים מחד לצד הטפת מוסר ותחושת עליונות אנושית מצד שני. כיוון שההפרדה בהפועל בין הקהל להנהלה די מטושטשת זה משהו די גורף. לא לכל אוהד אישית אבל לקהל ולמועדון כקבוצה. באותה תגובה כתבתי שאוהדי מכבי הפנאטים, גם כאלו שאולי מצביעים מרץ, אימצו מנגד דפוסי פעולה של ימין קיצוני – פעולות שנאה נטולות מחשבה שבאות ממקום של שנאה ודווקא ותחושת ״מגיע לי הכל״, אבל כמראה שמזה התעלמת.

אורן 10 בפברואר 2015

ועידן,
לפחות אני לא מכפיש בצורה אישית כמו שעושים פה אחרים.

שלו 10 בפברואר 2015

אורן,
איך שאני הבנתי את הפוסט (ואני אולי לא הכי אינטליגנט),
טל דווקא שיבח את אלי כהן, על כך שהחזיר את הסדר על כנו.
אולי קצת בצער.
אני כן חושב שאלי כהן הוא איש מקצוע מצוין.
אני גם לא מבין מדוע רייכרט מתקבל כך בהפועל (בכל זאת סוג של בן אובד).
כן מבין למה שון גולדברג מתקבל ככה (מבין זה לא אומר מסכים).
מעניין שגם רובן עובד, ברוך דגו ודדי בן דיין עברו את בכביש ולא הייתה כזאת מהומה.
בכלל אני לא כל כך מבין לאן היריבות הזאת הגיעה.
אולי אני התבגרתי,
אני לא יודע.
אבל נראה לי קצת מוגזם האלימות ההדדית הזאת.
לא כיף השוליים האלה שהורסים את המשחק והיריבות.
לא מבין, לפני 27 שנה אוהדים משני המחנות יכלו לשבת אלה לצד אלה בגמר הגביע.
היום זה נראה כמו מתכון לבלגן.
אני לא חושב שאוהדי הפועל אהבו את קבוצתם לפני 30 שנה פחות מהיום, כנ"ל אוהדי מכבי.

אורן 10 בפברואר 2015

שלו,
מסכים לכל מלה שלך.
ואם לא הובן נכון-מי שדיבר עם אלי כהן(ואם זה באמת קרה,בכל זאת וואן) הורס את מה שנשאר מהקבוצה הזו.
על מהות הטור אין לי שום בעיה.על זה שזה צץ סלקטיבית-בהחלט כן.

ניתאי 2 11 בפברואר 2015

תמיד שאלתי את עצמי באמת, מי הם אותם אוהדים שהולכים לאימונים של הקבוצה…

Comments closed