יומן דאבל פרק י"ז – חצי גמר גביע!

הוראות הפעלה לצהוב המבולבל + פודקאסט

PAKOSIGN

שלום לאומה הצהובה השמחה. או המבולבלת. או זו שחיה בין אי ידיעה לאי ודאות. או כולם ביחד.  זה בסדר גמור, אתם כמובן לא לבד. סקרים מראים שתשעה מתוך עשרה אוהדי מכבי ת״א מרגישים היום בדיוק כמוכם, למעשה מאז שריקת הסיום אמש בבלומפילד. אבל לשמחתכם, הגעתם למקום הנכון, יומן הדאבל.

אני יודע, אני יודע. שששששש. תירגעו. הכל הולך להיות בסדר. מיד אסביר לכם את כלללללל מה שצריך לדעת על הביטוי המבלבל הזה שאתם שומעים מאמש, "חצי גמר". חצי-גמר חצי-גמר חצי-גמר. מלחיץ אה? לשמוע משהו שאין לנו מושג מהו בהקשר של הקבוצה שלנו? לגמרי. ובכן ילדודס צהובים, תאמינו או לא, מכבי ת"א הגיעה בעבר לשלב הזה. ואני נשבע לכם שזו האמת. אני יודע שאנחנו, הזקנים הצהובים, נשמעים לפעמים מעט טרחנים ואף מטורללים, אבל חלקנו אפילו זוכרים שנכחנו במעמדים כאלה. אמיתי לגמרי.

החיים (עצמם) מסובכים מספיק. פשוט עקבו אחרי ההוראות וההסברים הפשוטים הבאים, ואני מבטיח לכם שהכל יובהר כאן. אם יישארו לכם שאלות בסוף ההסבר, אתם מוזמנים לכתוב אותם בתגובות ואני מבטיח לנסות ולענות.

אז ראשית כל, "חצי הגמר" זהו השלב הלפני האחרון של טורניר הגביע, כשמה שנותר אחריו זה הגמר. הגמר, אם לא ידעתם, הוא המשחק שהמנצחת בו זוכה בגביע המדינה. כן, התואר עליו משחקים, לאלה ששכחו, או כלל לא ידעו עקב אי השתתפות של מכבי ת״א במפעל הזה בעשור האחרון (לחלוטין מיוזמתה אגב).

חצי הגמר הוא משחק אחד בלבד. בניגוד לשלב שזה עתה עברנו, חצי הגמר הוא לא שני משחקים. אתם אולי לא יודעים זאת עקב העובדה שזו הייתה הפעם הראשונה שלנו בשלב רבע הגמר מזה זמן רב, אבל השלב הזה כלל שני משחקים רק השנה. עד עכשיו, הייתה הגרלה שקבעה איזו קבוצה תארח משחק בודד. החצי גמר וגמר יהיו גם כו משחק אחד. אל תשאלו למה, חבל על הזמן. בואו נתקדם.

ובכן, אתם אולי שמעתם סיפורי עם, "צ'יזבטים", על כך שחצאי הגמר משוחקים באצטדיון אחד בערב אחד, כחלק ממה שנקרא "הצגה כפולה" (תחזרו אחרי, ה-צ-גה כפו-לה). אז שמעתם נכון. מה שהיה קורה בערבים מן הסוג הזה הוא ששני המשחקים היו נערכים באצטדיון רמת גן, והמנצחות בכל משחק עלו לגמר כדי להתמודד אחת מול השנייה במועד אחר.

מה יהיה שנה? ובכן השנה יהיה… אההההה… זה קצת מביך, כי אמרתי שאני ארגיע אתכם עם כל התשובות. טוב, שיקרתי, ועל כך אני מתנצל. האמת היא שההתאחדות עוד לא הודיעה מה יהיה. כן גבירותיי ורבותיי, קבלו את הכדורגל הישראלי מודל 2015.

כרגע ישנן שתי אופציות. ייתכן פיצול של האירוע, כששני חצאי הגמר ייערכו בערבים נפרדים. או, תיתכן הצגה כפולה (חיזרו אחרי, ה-צ-גה כפו-לה). ההחלטה על כך תגיע בהמשך, כשזה כנראה תלוי (גם) בתוצאות ההגרלה. בכל מקרה, אותנו כמובן יעניין רק ערב אחד מבין השניים (אם זה יהיה שניים), המשחק של מכבי ת"א. איפה המשחק הזה ייערך? זהו, טוב ששאלתם.

החדשות הטובות הן שהוא לא יתקיים באצטדיון רמת גן הנוראי, כשהאצטדיון הזה סיים את תפקידו (לפחות עד שיעבור שיפוץ מסיבי שיהפוך אותו לאצטדיון ראוי). החדשות הפחות טובות הן שלא ידוע היכן ייערך המשחק. ידוע מה הן שתי האפשרויות הסופיות, קבלו את אצטדיון סמי עופר בחיפה ואצטדיון טדי בירושלים. המשחקים יערכו בסוף אפריל, ב-28.4 ו\או ב-29.4.

טוב, נראה לי שזהו, אתם עכשיו מוכנים לשלב הלא מוכר הזה. אם יש עוד שאלות, אל תתביישו או תהססו, זה לגמרי טבעי לא לדעת את הדברים האלה. סוף שבוע נעים.

אה, שני דברים אחרונים:

  1. יומן הדאבל, כפי שבטח כבר הבנתם, חי – חי – וקיים. ביצ'ס!
  2. המאמן שהוביל אותנו אחרי עשור (!) לחצי הגמר: פאקו אייסטאראן. אתם זוכרים שהקבוצה מובילה את הליגה בפער של יותר ממשחק, כן? רק מוודא

*

ואם עדיין לא האזנתם, הנה פודקאסט מכביבול מס' 31 שהוקלט לפני קריית שמונה, שבו אנחנו מדברים על הציפיות מהמשחק, וגם על בלגרד הערב:

נולי - לא, אין סיבה לדאגה
שמחה

10 Comments

אזי 5 במרץ 2015

לא אשכח אף פעם את הפנדל של דגו בגמר ההוא ברמת גן.
אלוהים כמה אני שונא פנדלים!!

אני לא יודע אם אתמול ב2-0 שמחתי שאנחנו בדרך לניצחון או שחיסלנו את הסיכויים להארכה ופנדלים.

רציתי להודות לכל הקבוצות שחלקו בניהן את הנטל בשליטה לסרוגין בליגה ובגביע.
חזרנו. תודה על הכל.
אתם יכולים ללכת עכשיו.

ניב 5 במרץ 2015

טל ענק! אזי, גם!

תני 5 במרץ 2015

+1

עדי אבני 5 במרץ 2015

גניבת דעת! הסיבה היחידית שבגלל אתם בחצי הגמר היא משום שאנחנו החלטנו, משיקולים אסטרטגיים שלא זה הוא המקום לפרטם, לפרוש מעט מהמפעל הקרוי על שמנו ושהפך אותנו לקבוצה הישראלית היציבה ביותר באירופה.
חשבנו אולי לתת קצת ליריבה העירונית גם להרוות את צמאונה קצת. כי נרי ידוע שאדם צריך לשתות הרבה יותר מאשר לאכול, ולכך גביע מתאים יותר מצלחת.

טל בן יהודה 5 במרץ 2015

מקבל לגמרי את הדברים.
אנחנו באמת אסירי תודה על כך שנמאס לכם כבר להניף את הגביע הזה.

אורי 5 במרץ 2015

אחרי שנמאס לכם מהגביע ומהפליאוף העליון' נהייה עוד יותר אסירי תודה אם תחליטו שנמאס לכם מהדבר הקרוי ליגת העל

מיכה 5 במרץ 2015

חייבים להפסיד קצת ולהיעדר קצת ממפעלים כי אחרת עוד יעשו לנו חוק רוסי גם כאן.

יורם קליין 5 במרץ 2015

מה היה אתמול. ק״ש ובכר שיחקו התקפי. לא בונקר. קיבלו בראש.
מכבי שלנו משתעממת מול הבונקרים.
מכבי שלנו מפרקת את מי שמרים ראש מולה.
בערב התראיין ברדיו פרשן אחד, גילי לנדאו , ( מי זה ) ואמר שק״״ש עולה על מכבי בכל הפרמטרים. וואלה כך אמר.
במשחק היה פרשן קשיש שטען ששני הגולים הראשונים היו בפוקס והשלישי ״בחיים לא היה פנדל״.
שני הפרשנים גם קיבלו בראש.
עד עכשיו שום מילה על השופט – מי היה השופט אתמול ???
אלונה החתימה את בכר, ניס , רוני לוי.
איזי החתים את חסארמה וסילבס.
יענקל'ה החתים את רוני לוי.
ג׳ורדי חתם ביוון ובאנגליה.
פרימו הכחיש שקרא ליוסי לפרוש.
הללי (כל הדיווחים שלו בטון ) מסר שגולדהאר ממוקם 97 בעולם ואח״ כ תיקן ל 947 בעולם (אמרנו בטון)
אחלה פורים.
פורים צהוב. יאללה מכבי.

שלו 5 במרץ 2015

ענק.

the dove 5 במרץ 2015

לא כל כך קשור אבל בכל זאת פורים

https://www.youtube.com/watch?v=QhnFafyptxM

Comments closed